ЗАСІДАННЯ ПЕРШЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

3 лютого  2009 року, 10:10 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради  України. Прошу народних депутатів підготуватися до реєстрації. Увімкніть систему „Рада”.

Шановні колеги! Я просив би всіх,  без спільних домовленостей ми не будемо чинити жодних дій. Я прошу, шановні колеги, сядьте всі на місця, ми домовились.

10:12:48

Зареєструвалось в сесійній залі 443 народних депутатів. Ранкове засідання Верховної Ради  України оголошую відкритим.

Шановні народні депутати! На пленарному засіданні Верховної Ради  України присутні: Прем’єр-міністр України Юлія Володимирівна Тимошенко та члени Кабінет Міністрів (о п л е с к и), Голова Конституційного Суду, Голова Верховного Суду України, Голова Вищого господарського суду України, Голова Вищої ради юстиції, Уповноважений Верховної Ради  України з прав людини, Голова Центральної виборчої комісії, Генеральний прокурор України, виконуючий обов’язки Голови Служби безпеки України, глави дипломатичних представників іноземних держав та інші офіційні особи.

Шановні колеги! Відповідно до рішення, яке було прийнято Верховної Ради України 15 січня 2009 року, ми продовжили роботу третьої сесії на два  тижні. Впродовж цих тижнів народні депутати працювали в комітетах та з виборцями. За цей період було проведено 11 засідань комітетів, на яких було розглянуто 42 питання.

За наполяганням 150 народних депутатів у понеділок 26 січня було  проведено позачергове пленарне засідання Верховної Ради  України. Тому сьогодні і лише сьогодні я оголошую третю сесію Верховної Ради  України шостого скликання закритою і одночасно, шановні народні депутати, відповідно до статті 83 Конституції України чергову четверту сесію Верховної Ради  України шостого скликання оголошую відкритою.

(Л у н а є  Г і м н  У к р а ї н и)

Шановні народні депутати, шановні колеги, у мене є до вас велике прохання. Ми домовились на Погоджувальній раді, що якщо ми не знайдемо рішення, не знайдемо компромісу, ми будемо робити перерву і шукати спільну позицію. Тому я просив би всіх сісти, зараз ми продовжимо нашу роботу, виступлять керівники фракцій, вони задекларують свої позиції, ми потім розглянемо з вами рішення щодо розкладу засідань на цей пленарний тиждень. Я переконаний, якщо не буде прийнято рішення, але, думаю, що воно буде прийнято, ми будемо проводити консультації. Ну, шляхом консультації ми тільки приймемо рішення. Я прошу вас...  Так ви ж не даєте можливості це зробити.

Шановні народні депутати! Сьогодні день народження народного депутата Мірошниченка Юрія Романовича, давайте привітаємо нашого колегу! (О п л е с к и).

Шановні народні депутати! Ми отримали сумну звістку: пішов з життя видатний письменник і громадський діяч Павло Архипович Загребельний Герой України, багаторічний депутат народний України і колишнього СРСР. Прошу  вшанувати його світлу пам'ять хвилиною мовчання.

(Х в и л и н а    м о в ч а н н я).

Прошу сідати.

Шановні народні депутати, шановні керівники фракцій, шановні колеги! За традицією, оскільки немає можливості з трибуни, дозвольте висловити декілька слів і міркувань щодо організації нашої роботи, а після того ми, очевидно, проведемо додаткові консультації. Я ще раз перепрошую за те, що не має можливості виступати з трибуни.

Шановні колеги, ми маємо бути свідомі того, що від Верховної Ради України, її позиції, її дій залежить, що буде з країною сьогодні і що буде завтра, і чи буде взагалі країна, і чи буде зведена діяльність Верховної Ради України до обслуговування конфліктів. Ми тут обслуговуємо конфлікти, які за межами Верховної Ради України.  (О п л е с к и ) І ці конфлікти міжособистісні видаються за державну турботу про Україну і це є абсолютно аморально. Щодо останнього, вважаю за необхідне наголосити, протягом минулого року із 151 пленарного засідання Верховна Рада України не розпочинала засідань і не працювала 55 пленарних засідань. Не розпочинала і не працювала. Верховна Рада почала працювати. Вона працює ще не так, як потрібно, але вона працює, це добре? Це добре.

Я хочу сказати, шановні колеги, що Верховна Рада України буде працювати, незважаючи на протидію на найнятих штатних провокаторів для інсинуацій, погроз і залякування. ( О п л е с к и ).

Я хочу ще раз наголосити, жодні державні служби, які включилися у протидію Верховній Раді і безпосередньо людям, які роблять все для того, щоб не зламати остаточно державний механізм і не зруйнувати країну, вони нічого не доб’ються, у тому числі, штатні провокатори! (О п л е с к и ) І Верховна Рада України буде працювати.

Я хочу сказати, шановні колеги, ми не дамо остаточно принизити країну і народ для досягнення тих цілей, які заплановані. Не буде дострокового розпуску Верховної Ради України, вона відпрацює свою каденцію! (О п л е с к и ) І ми повинні подолати той вододіл, який складається у Верховній Раді, а цей вододіл штучний. Двісті п’ятдесят приблизно депутатів і двісті депутатів – і ми штучно створили цей вододіл. І начебто одні – антипрезидентські, а другі – пропрезидентські, це протиприродна дія, ми повинні працювати разом всі інститути і гілки влади і будемо працювати, іншого не дано нам.

Нам треба на цій сесії, маючи тисячу сто законопроектів, осмислити, який же буде план наш дій. Нам цілком очевидно треба створити робочу групу: представники Президента, уряд, інші інституції, Верховна Рада, – і  виробити план дій і послідовність здійснення цих дій. І головне, не говорити про те, щоб завтра негайно вносити зміни до бюджету. Ви прекрасно розумієте, що сьогодні бюджет, який є недовершений, неефективний, став механізмом політичної боротьби, бо вимога внести сьогодні зміни до бюджету, це для того, щоб здійснити секвестр бюджету і таким чином показати, що Україна не може жити. Нам треба невідкладно прийняти ті рішення, які належить прийняти, розширити дохідну частину бюджету, дати можливість кожній людині жити і працювати і тоді внести зміни до бюджету для того, щоб країна жила на виріст.

Ще одне. Я просив би колег, особливо керівників комітетів, забезпечити неухильне виконання рішень Верховної Ради України і припинити розмови, що це політичні, не правові та інші рішення. Верховна Рада України неправильних рішень не  приймає! І ми повинні менше рішень приймати, але добиватися ефективності цих рішень.

І ще одна пропозиція. Ми маємо створити тимчасову спеціальну комісію, яка б опрацювала пропозиції до законопроекту про основні напрямки внутрішньої і зовнішньої політики, і ми маємо невідкладно прийняти цей документ, щоб у нас була єдина державна лінія, єдина державна позиція. Я переконаний, шановні колеги, що часу у нас обмаль, але ми маємо зробити все, щоб Україна розвивалась прогнозовано, досить принижувати Україну як в Україні, так і за її межами і ми маємо приймати рішення, які б відповідали потребам суспільства, а не намагалися знайти компроміс для того, щоб вдовольнити позиції того чи іншого політика. Я сподіваюсь, що це наша спільна позиція і, що ми таким чином будемо діяти.

Тому я просив би зараз, шановні колеги, для того, щоб не загострювати ситуацію, зробити перерву, запросити керівників депутатських фракцій для того, щоб ми прийняли рішення, яке нас заспокоїть.

Оголошується перерва на 30 хвилин.

Керівників депутатських груп і фракцій прошу зібратися на Погоджувальну раду.

 

 

 

 

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку