ЗАСІДАННЯ СОРОК ДРУГЕ 

Сесійний зал Верховної Ради України

18 листопада  2008 року, 10:00 година

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України О.В.ЛАВРИНОВИЧ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати, гості Верховної Ради! Прошу народних депутатів підготуватися до реєстрації. Включіть, будь ласка, систему „Рада”

10:01:25

В залі зареєстровано 393 народних депутата України. Ранкове пленарне засідання оголошую відкритим.

Шановні колеги, сьогодні у нас день народження народного депутата України Кравчука Василя Петровича. Я вітаю від імені Верховної Ради, прошу привітати нашого колегу. (О п л е с к и)

 Сьогодні у нас вівторок, і відповідно до 25 статті Регламенту Верховної Ради ми маємо 30 хвилин для виступів уповноважених представників фракцій. Прошу, будь ласка, записуємось.

Олександр Сергійович Єфремов, будь ласка.

 

10:02:33

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемый Александр Владимирович, уважаемые коллеги, теле- и радиослушатели, основной опасностью для нашего государства, когда  на непрофессионализм ныне действующего Кабинет Министров и созданный им экономический кризис  в государстве, начинает накладываться аспекты мирового финансового кризиса – это  опасность  остаться  в перспективе на обочине развития   мировой экономики. И это при том, что мы получили страну с мощным экономическим, научным, техническим и технологическим потенциалом, высококвалифицированными кадрами.

На чем основываются мои опасения?  В условиях реальности, когда весь цивилизованный мир  ищет партнеров, мы ищем  партнеров в отношениях с северо-восточным соседом – Российской Федерацией. И действия нынешней власти в этом аспекте направления при усилении педалирования вопроса Голодомора как геноцида, борьбы с русским языком и телевизионными каналами, вещающими на русском, опасном заигрывании с государствами, которые настроены заведомо враждебно к России, и другое вряд ли позволит надеяться здесь, при этой власти, на улучшение.

Европу, куда Ющенко и представители его команды нас обещали привести еще два года назад, мы начинаем просто раздражать. А основной патрон и родитель оранжевой власти – Соединенные Штаты Америки - на последнем саммите «двадцатки» заявили, что каждый из кризиса должен выбираться самостоятельно. При таком раскладе, а также внутренних проблемах, которые потенциальные партнеры также видят, нам надеяться на то, что о нас побеспокоятся, просто не стоит.

Отсюда выводы: или мы консолидируемся в политикуме, управлении экономическими, финансовыми, отраслевыми процессами, избавимся от популистов и совместными остановим сползание государства в пропасть безрассудства, вырытую нынешним правительством, или мы потеряем всякую перспективу на многие годы вперед, а то и государство как таковое. При этом хотелось бы сразу подчеркнуть: подыгрывать Тимошенко в вопросах, что в условиях политического кризиса может работать правительство, не опирающееся на большинство, опасно в силу своей безответственности и неподконтрольности.

Поэтому первое и самое важное, в чем мы должны определиться, - есть ли возможность в нынешнем политическом раскладе создать ответственное большинство или нет? А Ющенко еще раз напомнить, что именно он с Тимошенко толкнул страну на прошлогодние незаконные выборы, является создателем нынешнего политико-экономического кризиса.

Второе. Мы должны понимать логику действий правительства в условиях кризиса и, прежде всего, как, сколько, на чем будет зарабатывать государство и базируясь на какие отрасли? Что для нас остается приоритетами и действия государства по их сохранению и развитию.

Третий вопрос правительству: какова, по его мнению, глубина усиления роли государства и какие отрасли с целью недопущения утраты международной конкурентоспособности страны мы обязаны защитить?

В-четвертых, мы должны быть предельно откровенны с людьми, и услышать от правительства его точку зрения в вопросе, на кого ляжет основной груз издержек при реализации будущей антикризисной программы? А также его видение, какие группы населения окажутся союзниками, а какие противниками. Сможем ли мы пройти кризис, не снизив зафиксированные сегодня социальные стандарты. Можно продолжить дальше спрашивать о том, на что мы должны были получить ответ еще несколько месяцев назад, потерянных для страны месяцев, когда Тимошенко по её последней  версии все-таки знала, что  уже кризис есть, но при этом ничего не делала по минимизации его последствий, что уже само по себе является преступлением перед государством. А теперь нам всем приходится в спешном порядке искать ответы на совсем непростые вопросы, и, понимая, что от кризиса проигрывает большинство, а выигрывают единицы, также констатировать как факт, что с этим правительством страна будет явно не среди последних, а последняя среди первых. Поэтому второе, что нам предстоит решать  рано или поздно, так это замена ныне действующего правительства популистов на правительство в составе более подготовленных и уже подтвердивших своё реноме специалистов. И  чем быстрее это произойдет, тем лучше будет для страны. Хотя сами эти специалисты окажутся в очень сложной ситуации при принятии непопулярных решений. И здесь мы опять возвращаемся к тому,  что работа такого правительства потребует устойчивого большинства в парламенте, а как мы к нему придем – через выборы или  без – зависит в том числе и от каждого из присутствующих в этом зале, как бы кто не хотел от этого откреститься.

Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Гриневецький Сергій Рафаїлович, будь ласка.

 

10:07:33

ГРИНЕВЕЦЬКИЙ С.Р.

Шановний  Олександре Володимировичу! Шановні колеги! Фракція „Блоку Литвина” стурбована ситуацією, яка відбувається в політикумі нашої держави, і вважає, що ми  на межі, а точніше уже перейшли ту межу, що називається „загроза національній безпеці”. Давайте реально будемо  говорити про те,  що розбалансовані всі гілки  влади, практично паралізовано парламентаризм, квотний принцип  формування Кабінету Міністрів  приводить до неефективності і непрофесіоналізму, судова гілка влади в розгубленості, а точніше – в системній кризі. Брехня і фальсифікація стали основою національної політики, а корупція засобом управління. В таких умовах не дивно, що держава знаходиться на третьому місці по бідності після Молдови і Албанії, але на першому місці серед мільярдерів, в першій сотні в Центральній і Східній Європі.

Всі погоджуються, що причиною такої розбалансованості є система виборів по закритих партійних списках. Всі чудово говорили на телевізійних шоу, що треба змінювати закони і приймати рішення відкривати партійні списки. Що заважає? Заважають амбіції окремих політиків, а точніше, ті, хто утримує політичні сили, в тому числі і в Верховній Раді.

Я гадаю, що нам треба сьогодні зосередити свою увагу на формуванні керівного складу парламенту і приймати рішення щодо виходу із світової кризи хоча б в межах, окреслених тими заходами, які раніше прийняв парламент. Треба формувати бюджет 2009 року, і треба всім розуміти, що в 2009 році уже не буде регіонів-донорів. Ми не говоримо про те, що відбувається на місцевому рівні. В державі, коли не вирішені питання власності, земельних питань, не вирішено питання енергетичного залежності, де тотальна корупція, влада починає вирішувати власні питання. І врешті-решт ми приходимо до того, що люди не довіряють такій владі.

Тому фракція „Блоку Литвина” наполягає сьогодні в першу чергу вирішити питання щодо обрання Голови Верховної Ради  і ввійти в законне правове русло всім гілкам влади. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Томенко Микола Володимирович.

 

10:10:47

ТОМЕНКО М.В.

Шановні колеги, колись класик українського письменництва і поет, який вирішив зайнятися українською політикою – Володимир Винниченко казав, що українську  історію без брому не можна читати. Аби він дивився на сьогоднішню ситуацію, я думаю, він знайшов би більш образний  пасаж стосовно того, як оцінювати українську політичну ситуацію.

Ми кілька місяців чули, що від кризи і безвідповідальності у нас урятують дострокові вибори. Тепер ми почули, що лише дурний виступає за дострокові вибори, бо Віктор Іванович Балога від імені Президента нам чітко пояснив, що всі нормальні люди тепер борються з кризою, вже вибори  - неактуальне питання.

У мене  питання: а де ж ви розумники два місяці були, коли колотили країну два місяці і казали, що тільки вибори врятують Україну? Де ціна цим двом місяцям і кризової ситуації, яку суспільство отримало, коли ви бавилися в ігри на Банковій?

В середу нам сказали, що  Україна врятує безголовий парламент і зняли Голову Верховної Ради. Вашим би цим безголовям в середу, коли ви казали, що в четвер ви зайдете проголосуєте за Голову Верховної Ради  і врятуєте Україну та сьогодні до того суспільства, яке кожний день дивиться новини і не знає, що робити. Сьомий день ми чекаємо від лідерів ключових політичних сил, які збиралися вчора в Президента, що  вони візьмуть на себе відповідальність. Ми ж два дні кулаки тримаємо за ці ключові політичні сили.

Президент сказав: „Друзі, я збираю ключові політичні сили і скажу, як діяти”. Що вчора відбулося? Ключові лідери поїхали до дому, а Президент далі займається голодомором. А де, я запитую, український  народ, що йому чекати? Наша політична сила чітко і однозначно сказала, нас не цікавить прізвище Голови Верховної Ради, не цікавить колір волосся. Там вгадували от, класики вгадували тиждень назад, який одяг буде, черевики які буде.

Нас цікавить, що цей чоловік буде робити у парламенті, які закони він буде підтримувати? Чи візьме він  відповідальність сьогодні разом з урядом  за ту ситуацію, яка є у країни і буде  її виправляти? Чи ми будемо вибирати і найрозумнішого, і найкрасивішого Голову Верховної Ради?

Наша позиція чітка, ми готові голосувати зараз, вечором, завтра з ранку за того політика, який скаже, мої принципи такі, я підписую зобовязання разом з такими політичними силами, я формую коаліцію і перед українським суспільством обіцяю, що в цьому парламенті будуть прийняті закони про соціальний захист людей”, в цьому парламенті будуть прийняті закони про захист української економіки, в цьому парламенті буде прийнятий бюджет, в цьому парламенті буде порядок і йому не будуть дзвонити з різних вулиць і говорити, що треба змінити і перенести розгляд того чи іншого законопроекту. За такого спікера ми будемо голосувати.

Ми не будемо голосувати за ситуацію, коли… як тут нам сказали, що бажаючих спікерів багато, а бажаючих нести відповідальність,  немає. От як знайдуться бажаючі нести відповідальність, наша  політична сила зараз і за це проголосує.

Ще раз хочу сказати: відповідальність, спільна робота, коаліція або бодай публічні зобовязання, що буде робити Голова Верховної  Ради разом з парламентом – це ті обовязкові умови, які ставить наша політична сила.

Я абсолютно переконаний, що ініціатором чергової кризи і створення цієї ситуації – „безголового парламенту” – треба розуміти, коли вони йдуть, коли вони йдуть на такий крок, треба розуміти, що вони створюють додаткові проблеми для цієї країни і розуміти, що вони повинні відповідати перед всієї країною, а не виходити на трибуну і моралізаторствувать про те, що все дуже погано, давайте разом працювати. Ні, друзі, ви затіяли цю свару, виходьте з цієї ситуації.

Ще раз кажу: БЮТ віддає всі свої голоси за того політика, який бере на себе відповідальність за вихід із кризи і з ситуації, і 155 наших депутатів разом з ним готові рятувати країну. Якщо такого політика немає, наші 155 голосів залишаються з нами, а ви – до Президента, там ключові політичні сили, і беріть відповідальність на себе, і не розводьте ні цей парламент, ні країну. Дякую.   

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Симоненко Петро Миколайович, будь ласка.

 

10:15:49

СИМОНЕНКО П.М.

Уважаемые избиратели! Ежедневный анализ социально-экономической ситуации в Украине, который мы, коммунисты, проводим, дает нам полное право заявить. Власть в лице Ющенко и его помаранчевая команда, защищающие интересы только собственников банков, металлургических, химических, горнодобывающих  и других стратегических предприятий страны, до сих пор ничего не сделали, чтобы сохранить рабочие места, не допустить роста безработицы, обеспечить социальные гарантии и выплату заработной платы в полном объеме и обуздать цены. Не сделали ничего, чтобы защитить простого человека, рабочего, служащего, пенсионера, студента.

Особенность для Украины состоит в том, что кризис финансовый переходит в кризис социальный, экономический и политический. При этом все силы и помыслы власти и олигархов направлены на достижение единственной цели – спасти свои капиталы. Управленческий хаос, накрывающая страну лавина увольнений, сокращений и безработицы, снижение зарплат в промышленном секторе на 30-50 процентов и падение ВВП – все это уже привело в к резкому сокращению поступлений в бюджет.

В новом 2009 году денег на выплату пенсий уже не будет в феврале-марте месяце. Остановка или сокращение объемов производства неминуемо  приведет к резкому сокращению поступлений в фонд занятости, нечем будет выплачивать пособие по безработице, не будет средств на программы перепрофилирования и адаптации учителям, врачам, библиотекарям, сотрудникам других бюджетных организаций. Уже в первом квартале будут осуществляться задержки с выплатой заработной платы. Нечем будет платить работникам коммунальных, социальных служб, учителям, врачам. За промышленной безработицей последует безработица социальная.

Уважаемые коллеги, я еще раз к вам обращаюсь с настоятельной просьбой рассмотреть наши, Фракции Компартии, предложения по выводу Украины из кризиса. Наша программа прошла проверку временем как в нашей стране в советское время, а ее основные принципы – и за рубежом.

Я хочу напомнить, что жесткие и радикальные меры, аналогичные тем, которые мы предлагаем, а именно: усиленный государственный и общественный контроль над стратегическими секторами экономики, национализация или передача контрольного пакета акций коллективу предприятий, если собственник не способен обеспечить сохранение рабочих мест, достаточный уровень зарплаты и социальных обязательств. Госмонополия на алкоголь и табак и так далее в свое время позволили Рузвельту преодолеть великую депрессию. К сведению, основные принципы нового курса Рузвельта были заимствованы из опыта социалистических преобразований в Союзе и предлагали отказ от саморегуляции рынка и переход к экономическому планированию, то есть отказ от либеральщины в экономике и политике, обеспечение социальных гарантий создания рабочих мест, а не их сокращение, налаживание добрососедских отношений на международной арене и отказ от политики конфронтации. Ющенко же в союзе с националистами и националистическими партиями крупного капитала делает все наоборот – сдает национальные интересы, кидая людей под кредитный молот МВФ и сотовский беспредел. Вместе с национал-фашиствующими силами проводит конфронтационную политику в отношении нашего стратегического партнера, энергетического донора – России, нанося сокрушительный удар по энергетической безопасности Украины и жизнеобеспечению наших людей. Уничтожает рабочие места, потворствует массовым увольнениям и сокращению зарплаты. Вот только несколько примеров. «Днепрошина». Предприятие работает в одну смену, вместо трех, к апрелю планируется сокращение 900 рабочих из трех тысяч. Нижнеднепровский трубный завод. Остановлены первый и второй цеха. На грани остановки четвертый и пятый. По разным данным планируется сокращение до трех тысяч человек. Днепропетровский завод металлургического оборудования. У рабочих не больше восьми выходов в месяц. Планируется сокращение двух тысяч рабочих из семи тысяч. Орджоникидзенский ГОК. Производство остановлено, работает только администрация и охрана. Зарплата сокращена с двух тысяч 300 гривен до 800 гривен. Херсонский машиностроительный. Производство остановлено, рабочим предложено уволиться. АвтоКраз. До нового года планируется сократить 500 человек. Предприятие переведено на четырехдневную неделю. Полтавский автоагрегатный завод. Четырехдневная рабочая неделя. Планируется 20% сокращение рабочих мест. Первомайский «Дизельмаш». Сокращение рабочего дня, массовый уход в отпуска за свой счет. Первомайский сахарный завод. Массовое увольнение. И так по всей Украине.

Уважаемые рабочие, к сожалению, за годы независимости профсоюзы, за редким исключением, из защитников и выразителей интересов трудящихся превратились в прислужников собственников и олигархов. Их раздирает грызня за санатории, профилактории, детские садики и пионерские лагеря. Профсоюзные бонзы давно уже отказались от защиты прав рабочих – это факт. Потому я обращаюсь к вам с  призывом не идти на поводу у профсоюзных соглашателей и штрейбрехеров, а объединяться в борьбе, защищать свои права и свои социальные гарантии. Украине…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте,  будь  ласка, Петро Миколайович.

 

СИМОНЕНКО П.М. Украине нужны новые профсоюзы, путь к ним лежит сегодня через создание рабочих комитетов по защите предприятий и рабочих мест. Именно в этом мы сегодня, коммунисты, видим один из принципиальных выходов в организации рабочих в борьбе за свои рабочие места и за работу. На этом фракция коммунистов будет стоять и оказывать  всяческую поддержку трудовым коллективам в защите своих прав. Благодарю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Давиденко Андрій Анатолійович, будь ласка.

Кириленко В’ячеслав Анатолійович.

 

10:21:41

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, "Наша Україна - Народна Самооборона".

Шановні колеги! Шановні виборці! Не дивлячись на те, що в парламенті  складна ситуація, я все-таки почну з того,  що на мою думку є найголовніше на цьому тижні. Цей тиждень в Україні пройде під знаком шанування пам’яті жертв Голодомору, геноциду українського народу, який мав місце 32-33 років.

Безумовно по всій країні  люди будуть віддавати належне тим, хто безневинно загинув під час цього сталінського злочинного терору голодом. І це не просто відзначення історичних подій, а голодомор мав жахливі демографічні, політичні, економічні і культурні наслідки, які Україна відчуває на собі до сих пір. На  цьому тижні  по всій країні будуть  відкриватися пам’ятники, меморіали, мільйони українців будуть вшановувати жертв комуністичного терору. Я думаю, що кожен чесний українець цього тижня запалить свічку пам’яті, оскільки люди, які безневинно загинули в ті страшні часи, потребують пам’яті про них.

У рішенні Європарламенту Голодомор названо злочином проти українського народу і злочином  проти людства. 14 країн світу уже визнали голодомор геноцидом українського народу. На цьому тижні сім Президентів великих європейських країн прибудуть в Київ в нашу столицю для участі у відзначенні пам’яті жертв Голодомору. Ми шкодуємо, що замість прибуття на цій жалобній урочистості отримали зневажливу відповідь з боку російського Президента, який ще раз продемонстрував, що на жаль російське керівництво не готове сприймати реалії нового світу і не готова сприймати правду про Україну, і про українську історію. Ми шкодуємо, що нам і надалі відмовляють у праві самим вчити свою історію, і самим відзначати наші дати. Ми шкодуємо від тональності, з якою звернувся російський Президент до Президента України, всенародно обраного і легітимного. Ми вважаємо, що така тональність не сприяє зміцненню українсько-російських стосунків. І ми переконані, що рано чи пізно в Росії російське керівництво перестане брати слово „голодомор” у лапки, оскільки такий підхід є зневагою до пам’яті мільйонів українців, які загинули у ті сумні часи від комуністично-сталінського режиму. А той, хто не хоче визнавати злочини цього режиму, по суті, з цими злочинами і з цим режим солідаризуються, сумно, якщо саме такий шлях взято на озброєння теперішнім російським керівництвом.

Ми вважаємо, що на цьому тижні повинні бути розглянуті питання внутрішньо парламентського життя. Безумовно, хтось стане спікером парламенту, але для нас важливо, щоб під керівництвом нового спікера парламенту, Верховна Рада приймала закони, а не продовжувала демонструвати всім українцям нездатність до роботи. Тому ми зараз закликаємо всіх на цьому тижні швидко завершити процедуру обрання нового спікера і приступити до розгляду антикризових законів. Якщо вони є в уряді, нехай їх несе уряд, якщо це закони, які потребують невідкладного ухвалення, давайте їх голосувати зразу, витрачаючи як найменше часу на розгляд у комітетах і на обговорення в залі.

„Наша Україна” зі свого боку внесла соціальний антикризовий законопроект, який до речі підтриманий вже профільним комітетом, за що я, один із авторів, дякую членам цього комітету. Ми внесли законопроект, який передбачає зміни до чотирьох законів, але які дуже нагальні. Зараз всі говорять про безробіття, яке насувається на Україну, часткова зайнятість або часткове безробіття уже набуло значного, якщо не масового характеру в металургії, в хімії і на будівництві.  Саме тому цим законопроектом ми повинні запровадити плату за тимчасове безробіття, яка повинна бути нараховано в розмірі  двох третин тарифного окладу. Ми повинні у бюджеті наступного року передбачити великі гроші на громадські роботи, щоб зайняти людей, які будуть вимушено вивільнені. І ми повинні подбати, щоб із 1 січня не були зменшені зарплати бюджетникам, а це питання єдиної тарифної сітки і не були зменшені пенсії пенсіонерам. А така загроза є і з огляду уряду, і з огляду на недосконалість  нормативно-законодавчої бази. Тому ми закликаємо прийняти максимум завтра цей законопроект, бо з 1 січня народ... наступного року буде вже пізно. І, як завжди закликаємо до конструктивної роботи.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги! Вчора відбулося засідання керівників парламентських фракцій, які погоджували розклад засідань на сьогоднішній день.

Переважна більшість питань, які  роздані вам зараз, були погоджені з всіма парламентськими фракціями, тобто їх уповноваженими представниками, частина – ні. Є пропозиція, щоб зараз по всіх питаннях перед тим, як ми будемо визначатися в сесійному залі по  включенню їх в розклад сьогоднішніх засідань, оскільки більшість з них у нас не включено до порядку денного сесії, ми такого рішення не приймали, ми маємо голосувати в сесійному залі.

Є питання по порядку роботи? Будь ласка, запишіться, обговоримо яким чином зараз ми сформуємо сьогоднішній порядок денний.

Єфремов Олександр Сергійович, будь ласка.

 

10:28:04

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемый Александр Владимирович! Уважаемые коллеги!

Я думаю, всем понятно, что не избрав спикера парламента, мы не можем эффективно работать в сессионном зале и не можем двигаться дальше. Поэтому основной вопрос, который стоит на сегодняшний день, это согласовать кандидатуру, которая бы была проходная в этом зале. Мы знаем, что ведутся активно консультации по этому вопросу. Мы знаем, что есть соответствующие кандидатуры, которые предложены на пост спикера, требуется лишь закончить эти консультации. Поэтому было бы логично, Александр Владимирович, взять сейчас перерыв на полчаса, посоветоваться еще в рамках с руководителями фракций по данному вопросу, а затем принять соответствующее решение по готовности голосования.  Спасибо. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Мовчан Павло Михайлович, будь ласка.

 

10:28:57

МОВЧАН П.М.

Шановний Олександре Володимировичу, мені не зрозуміло навіщо було змінювати керівництво Верховної Ради, якщо ви не маєте чіткої роботи і плану, задля чого все затіялося, але про це докладніше скаже Олег Ляшко.

 

10:29:16

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, „Блок Юлії Тимошенко”.

Ми вважаємо, що у першочерговому порядку має бути розглянутий законопроект 3308, це поданий урядом, зміни до бюджету на нинішній рік. Там передбачені додаткові видатки на Пенсійний фонд це те, про що говорили наші колеги, що є загроза дисбалансу пенсійної системи, хоча саме з метою уникнення цього дисбалансу, уряд пропонує додаткові шість мільярдів на Пенсійний фонд. Там майже два мільярди гривень на виплату шахтарям пенсій, там додаткові кілька мільярдів на стабілізацію роботи компанії „Нафтогаз України”, на утримання Збройних сил України, тобто це нагальні законопроекти, які... 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Симоненко Петро Миколайович, будь ласка.

 

10:30:10

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракция коммунистов.

Я в большей мере хотел использовать эту минуту для того, чтобы нашим избирателям еще раз пояснить то, что происходит в парламенте. В парламенте идет дальнейшая жесточайшая борьба в интересах Президента и, очевидно, что Президент и его помаранчевые безумцы пытаются парализовать работу парламента и с этой целью, они, естественно, привели ту недееспособную команду, которая  не в состоянии сегодня решать насущные, болезненные для общества проблемы поставленные кризисом. Сегодня не занимаются конкретно экономикой, занимаются, извините, просто болтавнёй и дележом того, что еще не доделили.

Поэтому фракция коммунистов категорически настаиваит на том, чтобы мы рассматривали в первоочердном порядке антикризисные меры, мы еще раз предлагаем вернуться к нашим предложениям и четко определить, что главная задача это сегодня сохранить рабочие места и если выгоняют рабочих с работы, то надо эти предприятия возвращать под контроль рабочих, сегодня заморозить надо цены, тарифы.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зварич Роман Михайлович, будь ласка.

 

10:31:23

ЗВАРИЧ Р.М.

Шановний Олександре Володимировичу, я не бачу причини знову ж робити перерву у нашому пленарному засіданні так як це було запропоновано, оскільки хочу нагадати, що ми уже фактично третій чи четвертий день в режимі консультацій щодо обрання Голови Верховної Ради і немає взагалі підстав не приступити до розгляду цього питання.

Але щодо формування порядку денного, шановний Олександре Володимировичу, хочу нагадати про те, що фракція наполягає на включення в порядок денний законопроект за номером 3344 щодо заходи соціального захисту населення від наслідків світової фінансової кризи. Є висновок профільного комітету з цього приводу, він є позитивним, є всі матеріали в руках народних депутатів, я його ось якраз тримаю, тобто проект розданий народним депутатам, немає взагалі підстав його не розглядати. Фракція наполягає на тому, щоб був цей проект включений в порядок денний.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дем’янчук Вікторія Олександрівна, будь ласка.

 

10:32:35

ДЕМ’ЯНЧУК В.О.

Прошу передати слово Александровській Аллі Олександрівні.

 

10:32:37

АЛЕКСАНДРОВСЬКА А.О.

Александровская, фракция коммунистов, город Харьков.

Александр Владимирович, если объявлять перерыв, то только для того чтобы уточнить повестку дня сегодняшнего заседания и вообще повестку дня на эту неделю. Действительно нам нужно в срочном порядке рассмотреть законопроекты, которые касаются кризиса в экономике Украины. Фракция коммунистов внесла ряд таких законопроектов, к сожалению, они в зале Верховной Раде не рассматривались. Поэтому, я считаю, что нам нужно в срочном порядке потребовать от правительства внесения соответствующих законопроектов. Нам нужно в срочном порядке рассмотреть изменения в Закон о бюджете 2008 года и туда вернуть все-таки те средства, те суммы, которые, в соответствии с решением Конституционного Суда, должны быть туда возвращены, в том числе выплаты детям войны по Закону о детях войны.  Мы же знаем, что Конституционный Суд отменил ряд статей Закона о бюджете 2008 года. Однако правительство не пересмотрело финансовые, финансовую сторону этого…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершіть, будь ласка.

 

10:33:50

АЛЕКСАНДРОВСЬКА А.О.

Поэтому я считаю, что на первое место нужно поставить изменения в Закон о бюджете текущего года, выполнить решения Конституционного Суда, дать людям те социальные льготы и выплаты, которые по Конституции им положены, посмотреть дополнительное финансирование Пенсионного фонда, потому что возникают проблемы с выплатой пенсий. И тогда рассмотреть пакет антикризисных законов, в том числе внесенных фракцией коммунистов. Вот этому должно быть посвящено перерыв в работе в Верховной Раде, в срочном порядке утвердить повестку дня, в которую включить все эти вопросы. Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Косів Михайло Васильович.

 

10:34:33

КОСІВ М.В.

Михайло Косів, фракція "Блоку Юлії Тимошенко", Партія „Реформи і порядок”.

Шановний Олександре Володимировичу, я переглянув той порядок денний, який пропонується на сьогодні. І цілком слушно ви пропонуєте зробити півгодинну перерву, бо в переліку цих питань дуже тільки приблизно можна сказати, що ми будемо розглядати сьогодні антикризові документи. Зокрема треба було б підтримати пропозицію, яка виходила і від Ляшка, від Зварича щодо документу 3344. Треба подивитися на той пакет документів, який подав Кабінет Міністрів щодо подолання кризової ситуації в Україні. Але останнє і найголовніше. Та незалежно від того, що ми будемо приймати, то ми можемо сьогодні хіба що про порядок денний домовитися…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Волинець Євгеній Валерійович, будь ласка.

 

10:35:52

ВОЛИНЕЦЬ Є.В.

Прошу передать слово  Цибенко Петру Степановичу.

 

10:35:59

ЦИБЕНКО П.С.

Дякую. Фракція комуністів Петро Цибенко.

Шановні колеги, я думаю, що всі ми з вами є однодумцями в тому плані, що ми приреченні в стінах Верховної Ради України негайно вирішувати питання щодо обрання  Голови Верховної Ради України.  Потрібна для цього перерва чи ні? Ми вважаємо, що ні. Оскільки вчора було засідання Погоджувальної ради, на якій порядок денний було визначено.

І ще одне, на що я хотів би звернути увагу. Сьогодні пролунала інформація  про те, що  до України приїде 7 керівників держав. Ви знаєте, шановні колеги, я знав, що  в Президента України багато кумів, але я не очікував, що їх так багато. Ви знаєте, коли мова іде про фінансову кризу, то навіть така не бідна країна, як Сполученні Штати Америки визнали за можливе відкласти до 2011 року запровадження меморіалу присвяченого 11 вересню, а ми гатимо …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я хочу вас проінформувати, що вчора під час розгляду уповноважені представниками і керівниками парламентських фракцій ми розглядали, практично, всі проекти, які зараз згадувалися. По стану на цю хвилину від профільних комітетів немає подань ні  по 3308, ні по 3344. Тільки що я спеціально у керівника Секретаріату уточнив. Сказали, що  зараз подання  ці ще не прийшли.

Хочу сказати також, що по  інших питаннях також були обговорення і вчора не було погодження по тих питаннях, які не потрапили в цей перелік. Ви знаєте, що для того, щоб ми сформували порядок денний потрібна підтримка депутатських фракцій, які мають свої чисельності понад 226  народних депутатів України.

Всі питання, які зараз порушенні, вони можуть стати предметом обговорення ще раз і вирішенні  в цьому залі, що ми будемо розглядати, а що ні.  У зв'язку з тим, що зараз  відбувалося обговорення, я маю заяву від двох фракцій, які просять 30 хвилин перерви. Я оголошую…  фракція Партії регіонів і фракція  Комуністичної партії України.

Оголошується перерва до 11 години  10 хвилин.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги,  ми продовжуємо ранкове пленарне засідання. Завершилася нарада керівників парламентських фракцій. Я хочу вас поінформувати, що піднімалося питання по розгляду  окремих законопроектів, які не були передбачені у проекті на сьогоднішній день, а також загальні підходи щодо роботи цього тижня.

Враховуючи те, що у нас зараз на розгляді знаходяться  чотири проекти закону, надіслані  Кабінету Міністрів, які мають характер антикризових заходів. І ці законопроекти  сьогодні стоять на розгляді  у профільних комітетах. І те, що сьогодні  надходять до Верховної Ради  наступний великий пакет проектів законів від  Кабінету Міністрів, які мають бути розглянуті у профільних комітетах перед тим, як потрапити до сесійної зали, і те, що у нас є  низка законопроектів народних депутатів України, які торкаються цієї ж проблеми і є до певної міри альтернативними до  тих  проектів, які пропонує  Кабінет Міністрів, керівники фракцій погодились  із тим, щоб ми зараз поставили на розгляд сесійної зали пропозицію про зміну календарного плану  таким чином, щоб ми дали можливість у профільних комітетах розглянути ці питання і приступити до роботи у четвер  о 10-ій годині ранку.

Будь ласка,  я прошу запишіться від фракцій по процедурі.  

Симоненко Петро Миколайович, будь ласка.

 

11:18:32

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракція комуністів.

Я запропонував і вчора на Погоджувальній  раді, і сьогодні, щоб ми  розглянули  питання щодо керівництва Верховної Ради  і таким чином дали можливість працювати у нормальних умовах. Але я хочу висловити і свою точку зору  відносно того, що Президент  нахабно втручається в організацію  роботи Верховної Ради, тисне на Верховну Раду, примушує постійте, так скажемо, шукати нові якісь угоди між представниками  потужного капіталу і  практично знекровлює нашу діяльність.

Він сьогодні веде лінію на те, щоб зруйнувати Верховну Раду в очах громадськості, сформувати недовіру і таким чином, узурпуючи владу, сьогодні   все зробити для того, щоб і далі залишатися на цій посаді. Я глибоко переконаний, щоб він не  творив з Верховною Радою, щоб він не  робив, мордуючи народ України, народ України  обов’язково  йому скаже своє слово на виборах, і я переконаний, що він ніколи більше не буде  Президентом України.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Петро Миколайович.

Єфремов Олександр Сергійович, будь ласка.

 

11:19:41

ЄФРЕМОВ О.С.

Спасибо, Александр Владимирович. Уважаемые коллеги, у нас в процессе обсуждения данного вопроса  состоялась небольшая дискуссия по поводу правомерности  согласно Регламента принятия того решения, которое предлагает Александр Владимирович. Я хотел уточнить, что статья 19  и 50 Регламента в совокупности допускает  одноразовое отклонение Регламента  с последующим занесением это, как протокольного решения. Поэтому мы  можем принять данное решение, которое предложил Александр Владимирович, и протокольно его оформить. Спасибо большое.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кириленко Іван Григорович, будь ласка.

 

11:20:17

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановний Голово, шановні колеги, ще раз хочемо наголосити,  те, що відбулося на минулому тижні,  ми бачимо сьогодні наслідки. У авторів  і  організаторів того дійства яке відбулося у минулу середу,  на жаль,  наступного плану дій немає.  І заручником стала Верховна Рада, заручником  законопроекти, заручником та кризова ситуація, яка  сьогодні є, і яку ми зобов’язані врегульовувати. На жаль, ми бездіяльні сьогодні, бо немає Головуючого, нема Голови. Тому ми змушені зараз іти в фарватері ситуації, яка є. Ставити сьогодні на голосування будь-яку кандидатуру, яка недомовлена, яка не пропрацьовано в результаті консультацій, це знову влаштовувати шоу.

Ми ще раз наполягаємо на тому, що це питання повинно вирішуватись негайно і в рамках створення нової коаліції, не ситуативної більшості, а в рамках створення коаліції. Створюйте, колеги, коаліцію в будь-якому форматі і беріть на себе відповідальність, давайте закінчувати ці ігри. Країна не чекає, ситуація надзвичайно тяжка. Тому до четверга… Але це – останній варіант. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Матвієнко Олександр Сергійович, будь ласка. Анатолій Сергійович, вибачте, будь ласка.

 

11:21:33

МАТВІЄНКО А.С.

Українська республіканська партія „Собор”, блок "Наша Україна – Народна Самооборона”.

Шановні колеги, складається таке враження, що ми взагалі не розуміємо, що відбувається на вулиці. В умовах кризи ми маємо розуміти, що є Україна, є її національний інтерес, і будь-яка авантюра, а тим більше дії по реалізації цієї авантюри – це є зрада національних інтересів.

Я, Олександре Володимировичу, звертаюся до вас як до головного організатора авантюри, яку ви зачинили в цьому залі і створили переворот. Якщо у вас немає відповіді на запитання: що робити далі? – то я вас прошу – не робіть нічого, бо це не для вашої втіхи, а це на ганьбу парламенту і нищенню парламентаризму. Тому я звертаюся зараз до вас і до всіх колег. Друзі, якщо нема рішення, давайте відмінимо попереднє, вибачимося перед Арсенієм Петровичем, хай сідає і керує. Поки ви не створите адекватну коаліцію, ну не блокуйте роботу парламенту. Ну, ви смішні і смішите весь світ.  А якщо ви не здатні це робити, Олександр Володимирович, подайте у відставку, бо ви сьогодні є…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зарубінський Олег Олександрович, будь ласка.

 

11:22:47

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Шановні колеги! Олег Зарубінський. „Блок Литвина”.

„Блок Литвина” виступає за те, щоб якщо вже ці два дні давалися для роботи в комітетах (вівторок, середа), щоб вони дійсно були дані для роботи в комітетах профільних над антикризовими законопроектами, щоб це не був той час, який витрачався б на всілякі змови за межами парламенту. Взагалі, нам здається, якщо ці два дні мають проходити одночасно з комітетською роботою якісь консультації, то абсолютно зрозуміло, що консультації з організації роботи парламенту мають  відбуватися в парламенті. Будь-які зовнішні чинники, будь-які виходи за межі парламенту в цих справах завжди є гальмом вирішення в тому числі, до речі, і кадрових питань, тому ці два дні треба не цьому присвятити – не кулуарним домовленостям і змовам, а присвятити справжній фаховій роботі в комітетах. А там є над чим працювати. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.   Шановні колеги, ще раз нагадую, що за пропозицією керівників депутатських фракцій я ставлю на голосування  зараз питання про зміну  календарного плану, і щоб ми  присвятили два наступних дні роботи в профільних комітетах і продовжили нашу роботу в  четвер о 10-ій годині ранку. Прошу визначатися.

 

11:24:32

За-300

„За” – 300, рішення прийнято. Будь ласка, по фракціях. Партія регіонів – 169, "Блок Юлії Тимошенко" – 107, "Наша Україна - Народна Самооборона" – 4,  комуністів – 0, „Блок Литвина” – 20.

Шановні колеги, ранкове пленарне засідання оголошується закритим.

О 10-ій годині ранку в четвер продовжуємо нашу роботу.

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку