ЗАСІДАННЯ  СОРОК ПЕРШЕ 

Сесійний зал Верховної Ради України

13 листопада  2008 року, 10:00 година

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України О.В.ЛАВРИНОВИЧ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні колеги! Є гарні повідомлення – сьогодні у нас є два ювіляри. Я прошу, щоб ми всі привітали дружно наших колег Мустафу Джемілєва, якому сьогодні виповнюється 65 років (О п л е с к и), Павла Петровича Коржа, якому сьогодні виповнюється 55 років (О п л е с к и), і наймолодшого сьогоднішнього іменинника – Андрія Анатолійовича Кожем’якіна (О п л е с к и).

Прошу реєструватися.

10:02:01

В залі зареєстровано 433 народних депутати України. Ранкове пленарне засідання оголошую відкритим.

Шановні колеги, ми з вами на сьогодні ший день маємо необхідність полагодження проблеми з організацією роботи Верховної Ради по всім пленарним тижням, які у нас є, і по сьогоднішньому розкладу засідань також. Оскільки у нас це питання в силу об’єктивних обставин вчора не було вирішено, я прошу, щоб ми вирішили  його протягом ближчих 30 хвилин. Я попрошу  піднятися керівників фракцій на третій поверх у зал нарад, щоби ми вирішили питання щодо розкладу сьогоднішнього пленарного дня і потім приступили до роботи.

Я оголошую перерву на 30 хвилин.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, продовжуємо ранкове пленарне засідання. Завершилася нарада керівників парламентських фракцій. Я хочу вас поінформувати, що досягнутий консенсус в тому, щоб ми зараз з вами ухвалили рішення, яке має сприяти підготовці роботи парламенту по розгляду тих антикризових заходів, які надійшли вчора до парламенту і які мають сьогодні у вигляді окремого пакету поступити до парламентських комітетів, щоб ми створили умови для підготовки їх до ефективного розгляду в сесійній залі і результативного ухвалення тут.

Є пропозиція про те, щоб ми внесли зміни до календарного плану роботи Верховної Ради України і ухвалили роботу сьогодні протягом дня і завтра в комітетах Верховної Ради України, з тим щоби ми наступне пленарне засідання провели о 10-ій годині у вівторок. Ця пропозиція підтримана керівниками всіх фракцій.

Є пропозиція, ось з мотивів хоче В’ячеслав Анатолійович Кириленко. Прошу. Давайте обміняємося представники усіх фракцій. Будь ласка.

 

10:29:26

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, "Наша Україна – Народна Самооборона".

Шановний Олександре Володимировичу, я хотів би з іншого питання. Сьогодні виповнюється 300 років від Батуринської трагедії, коли війська Меньшикова знищили декілька десятків тисяч мирного українського населення. Ця подія в Україні широко відзначається на всіх рівнях і всіх областях. Тому я прошу вас як головуючого на засіданні вшанувати цю дату хвилиною мовчання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати України, будь ласка, наступна фракція. Іван Григорович. Будь ласка.

 

10:30:17

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановні колеги, позиція фракції в цьому відношенні однозначна і я її щойно висловив на засіданні Погоджувальної ради. Уряд вніс на  минулому тижні 25 невідкладних законопроектів, частина з  яких уже розглянута парламентом. І на цьому тижні, так як ми і обіцяли, і уряд обіцяв, чотири крупних, серйозних, галузевих законопроектів, включаючи зміни до бюджету, теж знаходяться в стінах парламенту.

І ми, звичайно, категорично наполягали зараз, зважаючи на ту ситуацію, яка в країні, в  економіці у фінансах, працювати в пленарному режимі. Але події, які вчора відбулися, зрозуміло, паралізують реальний законодавчий процес, це може бути, як кажуть, на рівні парламентських слухань обговорення цих законів.

Тому ми підтримуємо за умови, Олександре Володимировичу, я прошу, щоб це почули всі, що ми у вівторок починаємо перші законопроекти саме ті, які будуть обов’язково на цьому тижні розглянуті в комітетах, особливо ті, які уряд вніс антикризові, і ми у вівторок починаємо саме з антикризових заходів, розгляду їх і прийняттю. Ми на цьому категорично наполягаємо. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Симоненко Петро Миколайович.

 

10:31:23

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракція комуністів.

Шановні колеги! По-перше, ми повинні розуміти, що ця перерва викликана не тільки необхідністю попрацювати над проектами антикризових заходів, документів, а ще і тому, що Президент летить на два дні в Баку і не дав згоди поки що на кандидатуру, яку він би хотів нав’язати Верховній  Раді  як Голову  Верховної Ради. Це по-перше.

По-друге, ситуація сьогодні надзвичайно складна і  Верховна  Рада, на мій погляд, сьогодні недієздатна в тій частині, що її заблокував своєю бездіяльністю Президент, а вчора він, проводячи нараду з головами облдержадміністрацій і головами рад, ще і ще раз заявив, про те, що він не здатний керувати державою. Бо через місяць, коли криза накрила мокрим рядном Україну, він починає розпатякувати про те, що ось треба з Міжнародним валютним фондом переглянути умови, Світовою організацією торгівлі, треба щось інше там робити. Тобто, так скажімо, „сім п’ятниць на тижні у нього”.

Ми сьогодні схвильовані тим, що  Верховна Рада не має пакету, а …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити, будь ласка.

 

10:32:33

СИМОНЕНКО П.М. Ми, фракція комуністів, схвильовані сьогодні тим, що ця помаранчева влада не здатна запропонувати конкретний проект антикризових заходів і знову будемо байдикувати з вини якраз Президента і його оточення, який мордує всю Україну вже на протязі чотирьох років. І  прийшов час сьогодні жорстко поставити питання, в тому числі і про початок, ще раз наголошую, процедуру імпічменту Президента, відсторонення його терміново від влади і практично, так скажімо, розпочати процедуру змін до Конституції. Тільки так ми зможемо сьогодні наводити порядок в державі. Бо один, практично, сьогодні не дає спокій всій державі. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. „Блок Литвина”, Зарубінський Олег Олександрович, будь ласка.

 

10:33:15

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Шановний Олександр Володимирович! Шановні колеги! Власне, не зрозуміло, навколо чого дискусія, бо представники великих за чисельністю фракцій парламенту вже домовилися, і вже визначили, що ні сьогодні, ні завтра пленарних засідань не буде. Тому це дискусія дещо ні про що.

 Мені здається, що ці два дні треба, дійсно, використати для того, щоб ті законопроекти різних суб’єктів законодавчої ініціативи пройшла через  розгляд в комітетах, бо, на жаль, останнім часом і не тільки останнім часом, а вже місяцями роль комітетів повністю знехтувана. Нам виносять в сесійну залу законопроекти, які реально через комітети не пройшли. В кращому разі, де один голова виступає за весь комітет при тому, що комітети не відбулися.

Тому, я думаю, що ці два дні треба присвятити справжній комітетській фаховій роботі над тими законопроектами, які внесли і народні депутати, і уряд. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Від фракції Партія регіонів є бажання висловитися? Дякую.

Таким чином я хочу підвести підсумок і повідомити ще раз…

Шановні колеги! Я хочу ще раз сказати, що рішення про те, щоб ми мали можливість забезпечити професійну підготовку тих проектів, які парламент має розглядає відповідно до економічної ситуації, яка зараз  склалася в країні була підтримана не великими фракціями, а всіма фракціями парламенту, керівниками, які представляли фракції, одностайно.  

Тобто це консенсусне рішення керівників парламентських фракцій.  Ми повинні забезпечити результативну роботу українського парламенту і ефективну по подоланню тих негативних явищ, які сьогодні є в нашій країні, на жаль.

У зв’язку із цим, я прошу, будь ласка, голови комітетів, організуйте, будь ласка, ефективну роботу в комітетах і прошу керівників фракцій сприяти тому, щоб народні депутати України взяли активну участь у засіданні профільних комітетів.

І виконуючи прохання В’ячеслава Анатолійовича, оголошую про те, що сьогодні відзначається 300 років з дня Батуринської трагедії, коли  загинуло все місто, внаслідок тих бойових дій, які відбувалися в той час на українській землі.

І прошу, будь ласка, щоб ми були готові до наступного пленарного засідання, яке відбудеться у вівторок о 10-ій годині ранку. Прошу, будь ласка, на цьому ранкове пленарне засідання оголошується закритим.

Я перепрошую, ми не проголосували за це рішення, хоча всі одностайно  його підтримали. Я ставлю на голосування рішення про роботу сьогодні і завтра в комітетах Верховної Ради України і наступне пленарне засідання,  щоб ми провели у вівторок. Прошу голосувати.

 

10:37:19

За-243

Рішення прийнято.

Наступне пленарне засідання відбудеться у вівторок о 10-ій годині ранку.

Зараз прошу, будь ласка, вшанувати хвилиною мовчання жертв, які загинули 300 років тому на українській землі.

(Х в и л и н а  м о в ч а н н я)

 

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку