ЗАСІДАННЯ ТРИДЦЯТЬ ДЕВЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

11 листопада  2008 року, 16:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України А.П.ЯЦЕНЮК

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, реєструємося.

16:04:20

Дайте хоч подивлюсь, 291 народний депутат у залі.

Шановні народні депутати України, я наполягаю на процедурі голосування. Бюлетені готові, кабінки виставлені. Я  звертаюся до Миколи Харитоновича Шершуна, якщо не Шершун, перший заступник відповідної Лічильної комісії, прошу негайно зібрати комісію, вимагаю процедури голосування. У тому випадку, якщо не буде вотуму довіри, закриваємо питання. Є вотум довіри, також закриваємо питання. Вечірнє засідання... Петро Миколайович, заспокойтеся, зараз я скажу, сідайте. 291 депутат, засідання відкрили. Будь ласка, заспокойтесь.

Будь ласка, Олександр Єфремов.

 

16:05:14

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемый Арсений Петрович, уважаемые коллеги, я не думаю, что нам надо устраивать из этого вопроса клоунаду. Арсений Петрович вы можете совершенно спокойно выйти из этой ситуации. Мы рассматриваем ваше заявление, если вы его написали в шутку и не намерены были это делать, то вы его отзовите, и тогда мы будем думать другим способом, что делать со спикером парламента, который таким вот образом шутит с депутатами. А если вы написали заявление сознательно, то вы, пожалуйста, не устраивайте возле себя вот эту засаду, которую вы сами организовали, а признайте то, что депутаты имеют право принять и согласно Конституции, и согласно Регламента сами решение как они будут голосовать. Поэтому вы поставьте на голосование постановление, которое подготовлено по методике голосования, если оно не наберет достаточное количество голосов, тогда вы вернетесь к вопросу голосования бюллетенями.

И теперь следующий момент. Мы все знаем, что если мы когда-то договариваемся голосовать бюллетенями, то необ…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити.   Дайте завершити, будь ласка.

 

16:06:28

ЄФРЕМОВ О.С.

То необходимо хотя бы какое-то время дать депутатам и, чтобы они были возвращены с командировок и находились физически на месте.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. О! Так отож! Так отож!

 

ЄФРЕМОВ О.С. А чего это вызывает удивление? А чего это вызывает такое удивление, это нормальная практика работы депутатского корпуса и все вы, уважаемые коллеги, выезжаете в командировки и работаете не только в сессионном зале. Но всегда, всегда было так, что мы договорились если это по сути вопрос идет. А делать сегодня заявление, Арсений Петрович, что рассмотрение вами лично написанного заявления - это является государственном переворотом, это бессмысленно и безнравственно. Поэтому мы требуем от вас, чтобы вы поставили на голосование постановление и проголосовали о способе голосования рассмотрение вашего заявления.

Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зрозуміло.

Хто хоче висловитися? Павло Мовчан, будь ласка. Ви з трибуни, хочете? Ну давайте з трибуни.

 

16:08:00

МОВЧАН П.М.

Шановні колеги! Шановний Олександре Сергійовичу! Передусім мої  слова до вас. Це вчора питання винесено було спорадично на Погоджувальній раді і я думав, що це просто жарт, адже Голова Верховної Ради має право у зв’язку з тим, що він написав заяву, відкликати її будь-якої хвилини. І саме, шановні, я хотів нагадати про те, що жодного разу Верховна Рада Голову Верховної Ради не відправляла так, як ви пропонуєте в тій процедурі. За всю мою історію перебування у стінах Верховної Ради ми мали лише єдину процедуру і вам хочу нагадати, як навіть ця остання процедура, яка відбувалася, коли ми обирали Яценюк, - це було бюлетенями. І ви пригадуєте, як ви чинили перешкоди.

Шановні мої, якщо була така процедура обрання, то цілком логічно таке і може бути  і переобрання чи усунення.  Саме тому не це є головною метою вашою…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги,  я вас прошу... Ну по-перше,  по-перше, я прошу, щоб  рівень цинізму  також був трошки нижчий.

Значить є у вас  голоси – голосуйте. Регламент передбачає бюлетенями. Я вам ще раз кажу, якщо ви не хочете голосувати бюлетенями, хай збереться Лічильна комісія. Не буде зібрання Лічильної комісії, я поставлю на голосування зміну постанови.  Але хоч якийсь привід зробіть.  Лічильна комісія, я звертаюся до Миколи Харитоновича Шершуна, до першого заступника, зберіться. Немає рішення Лічильної комісії… Я, Александр Сергеевич,  в отличии от вас, еще раз хочу подчеркнуть, за это дело отвечаю. Поставлю на голосування зміну постанови.    Если я сказал, то я делаю.

Лічильна комісія збирається. Якщо через годину Лічильної комісії немає, поставимо голосування  зміни способу голосування. При цьому, стоп, для того, щоб завершити сьогодні процедуру голосування, я прошу проголосувати за продовження засідання до моменту завершення голосування. Прошу голосувати.

 

16:10:27

За-194

Рішення не прийнято.

Маєте годину. Збирайтесь. Немає через годину, будете голосувати картками.  Збирайте засідання Лічильної комісії, як вимагає закон, а не як комусь там витребеньки захотілись.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

17:21:07

В’ЯЗІВСЬКИЙ В.М.

Шановні  народні депутати,  Лічильна комісія провела засідання щодо організації  процедури голосування про   звільнення Голови Верховної Ради України. На  засіданні комісії  присутня рівно половина  членів комісії – 10 членів, що є правомочним так як відповідно до статті 17 Регламенту  іншого порядку правомочності не визначено. Всі  рішення Лічильної комісії  приймались одноголосно – десятьма голосами. Рішенням  комісії затверджено бюлетень для таємного голосування: бюлетень синього кольору, формату  половину листа А4 з визначеним      питання для голосування, а саме:  бюлетень для таємного голосування  про відкликання Голови  Верховної Ради України  Яценюка Арсенія Петровича. 11 листопада  2008 року. Дві графи: підтримую та друга – не  підтримую. Підписи   заступника голови Лічильної комісії В’язівського В.М. та секретаря Лічильної комісії Шаго Є.П.

Прошу перейти до  процедури таємного голосування з 17.25 до 18 годин, як передбачено Регламентом  про роботу Верховної Ради, так як сесія  Верховної Ради  не  продовжена, кабінки для голосування готові. Членів Лічильної комісії  прошу піднятися наверх, щоб розписати робочі місця   під час голосування. 

 

17:26:42

ЛАВРИНОВИЧ О.В.

Я прошу хвилинки уваги, оскільки в таких незвичайних умовах мені доводиться зараз звернутися до вас після того прецеденту, який тільки що відбувся в сесійній залі.

Ми звернули з вами увагу на те, що без оголошення будь-якого… на трибуну вийшов шановний народний депутат без будь-яких повноважень на те і зробив оголошення про засідання лічильної комісії, яка має в своєму складі 20 народних депутатів України. І жодним чином 10 народних депутатів України не можуть ухвалювати рішення від імені всієї лічильної комісії за наявності в залі живого голови цієї лічильної комісії.

Я хочу сказати, що такі підходи не красять Верховну Раду України і тих, хто сьогодні робить подібні кроки, і хто дає команду на включення мікрофону народному депутату, коли в даному випадку не розглядається питання і немає відповідно до Регламенту повноважень на виступ з трибуни. В зв'язку із цим я хочу попередити всіх, що ми можемо діяти виключно тільки в спосіб, передбачений Конституцією України і Регламентом Верховної Ради України. І будь-які порушення Регламенту Верховної Ради можуть бути причиною для того, щоб ті, хто або організовують ці порушення, або є їх сумлінними виконавцями, були відповідним чином відповідно до статті 29 Регламенту Верховної Ради України, до них застосовані санкції, зокрема те, що стосується права ведення пленарних засідань.

Я думаю, що ми повинні з вами знаходити вихід з будь-якої ситуації достойно і не намагатись проводити рішення, які нам сьогодні можуть дуже подобатись або є дуже потрібними, оскільки ніщо в житті не буває постійним. І щоб ми не створювали прецеденти, за які потім буде соромно народним депутатам, які самі організовують подібні дії.

Я прошу зараз, щоб Арсеній Петрович зайняв своє робоче місце і продовжив розгляд того питання, яке він оголосив, оскільки проект постанови розданий всім народним депутатам, який передбачає зміну способу голосування так, як це визначає Регламент Верховної Ради України. Ніякі бюлетені ніхто, звичайно, не може виготовляти і роздавати. І ніякі голосування не можуть сьогодні відбуватися шляхом подачі бюлетенів.

 

18:17:20

В’ЯЗІВСЬКИЙ В.М.

Протокол номер 2 засідання Лічильної комісії Верховної Ради України 11 листопада 2008 року.

Присутні: заступник голови Лічильної комісії Вязівський, секретар Лічильної комісії Шаго і 8 членів комісії – всього 10 членів комісії.

Слухали: про підсумки таємного голосування про відкликання Голови Верховної Ради України Яценюка Арсенія Петровича.

На підставі результатів таємного голосування Лічильна комісія встановила:

Перше. Кількість народних депутатів України, повноваження яких визнані, - 450. Кількість народних депутатів України, які одержали бюлетені для таємного голосування, - 109. Кількість народних депутатів України, які взяли участь в голосуванні, - 108. Кількість бюлетенів, визнаних недійсними, - 2.

Відповідно до статті 88 Конституції України, глави 7 та статті 76, 77 Регламенту Верховної Ради України Лічильна комісія вирішила: вважати таємне голосування про відкликання голови Верховної Ради України  Яценюка Арсенія Петровича таким, що не відбулось.

Голова Лічильної комісії, заступник голови Лічильної комісії… Перепрошую, голови не було. Заступник голови Лічильної комісії (підпис), секретар Лічильної комісії і 8 членів Лічильної комісії. Всього 10 підписів.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, шановні колеги. Голосування відбулось. Я ще раз хотів би підкреслити, що я дещо здивований позицією фракцій, які ініціювали це питання, чому вони не приймали участі в голосуванні. Ніхто ні у кого бюлетені не виривав, не рвав, як було, до речі, при призначенні Голови Верховної Ради України. Були всі можливості набрати відповідну кількість голосів. Думаю, що це питання, звичайно, не зніметься з порядку денного. Тому треба перестати всякі інтриги плести, афери різні з фальсифікаціями і іншим чином дурника ганять. Є 226 голосів – хай приймають рішення. І це буде законно і правильно. Єдине завдання – це проведення в демократичній і законній процедурі. А завдання було абсолютно зрозуміле – похоронити український парламент і похоронити разом з парламентом українську демократію. Тому що таким чином не могли піти на дострокові вибори, то давайте іншу формулу видумаємо.

Я думаю, колеги, що завтра знову це питання підніметься. Я ще раз хочу всім засвідчити: як я діяв протягом року відповідно до Регламенту, Конституції і законів, так і буду діяти. Буде законно внесене будь-яке  питання, яке підлягає розгляду парламентом, будемо за нього голосувати.

Шановні колеги, оголошую пленарне засідання закритим, так як роботу за продовження не проголосували. І Лавринович, до речі, я сподівався, що він проголосує постанову про зміну способу голосування, але також не було проголосовано.

Дякую. Закриваю засідання.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку