ЗАСІДАННЯ  ТРИДЦЯТЬ  ТРЕТЄ 

Сесійний зал Верховної Ради України

28 жовтня  2008 року, 16:00 година

Веде засідання заступник Голови Верховної Ради України

М.В.ТОМЕНКО

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, прошу зареєструватися.

16:07:34

Оголошую вечірнє засідання відкритим. Висока активність. Зареєструвалося 423 депутати. Оголошую вечірнє засідання відкритим.

 Шановні колеги,  інформую про те, що  триває наше засідання. Склад, формат засідання вам відомий: за участю і Прем’єр-міністра, Голови Національного банку України, керівників фракцій та експертів, які працюють над даним законопроектом. Обговорюється законопроект Президента про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи. Дискусія гостра, але конструктивна.

 Мій висновок засідання такий, що в Україні не все так сумно, як думають песимісти, але не все так радісно,  як думають оптимісти.

Тому оголошую перерву на годину.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

Веде засідання Голова Верховної Ради України А.П.ЯЦЕНЮК

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. У Богуслаєва 70 років, давайте привітаємо його з ювілеєм. (О п л е с к и)

Шановні колеги, я ще раз хотів би зазначити, що це не проблема  однієї чи іншої політичної сили, а це проблема країни в цілому. І  фінансова криза не має географічних меж. І те, що відбувається сьогодні на українських  теренах, є чітким наслідком глобальних процесів.  Саме основне завдання – це уберегти  банківську систему  і утримати валютообмінний курс – це те, на що спрямовані  зараз  законопроекти, які внесені.

Далі. Дати можливість економіці жити, людям отримувати зарплату і підтримувати зайнятість населення. Вибори – це дуже важливе питання, але  це не означає, що треба не вирішувати економічне питання. Так вони взаємопов’язані. 

Що стосується порядку денного. Я запропонував щойно на засіданні Погоджувальної ради проголосувати всі законопроекти, які внесені, а це: законопроекти щодо подолання фінансової кризи, внесення змін до бюджету, зміни до Закону України „Про вибори народних депутатів України”, все проголосувати у першому читанні  сьогодні. Завтра почати розгляд питань, підготовку і голосування у другому читанні. На жаль, пропозиція не отримала підтримки. Все втикнулося в те, який законопроект розглядати     перший: чи перший розглядається законопроект, внесений  у тому числі і Президентом України про подолання фінансової кризи, чи першим розглядається законопроект щодо проведення дострокових виборів. На цьому вся історія і завершилася.

Хотів би зазначити, що часу у нас для прийняття антикризового закону, залишилося обмаль. Засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду буде відбуватися завтра (це по Києву – до обіду). Якщо 10-та ранку по Вашингтону, це по Києву десь приблизно до  4-ої години дня.

Тобто я чітко розумію, що прийняття пакету законодавства не спасе України зразу від всього і в цілому, але    це – перший крок, який робився, до речі, всіма урядами і перед цим. Я пропоную ще раз почати засідання завтра з голосування всіх законопроектів в першому читанні, а після цього негайно підготувати ті пропозиції, які будуть внесені фракціями, і проголосувати в другому читанні. Не розірвемо ми, звичайно, економічну і політичну кризу, але в пріоритеті давайте поставимо економічну і також вирішимо політичну кризу через голосування інших трьох законопроектів, які включені в порядок денний. Згоди зараз на це нема.

Завтра о дев'ятій ранку будемо добивать крок за кроком – вода камінь точе. Завтра о дев'ятій ранку я очікую керівників фракцій, знову Прем`єра, міністра фінансів, будемо шукати вихід. Маємо ще завтрашнє пленарне засідання. Іншої пропозиції, на превеликий жаль, я вам внести не можу: або приймаємо спільне рішення, або піде все трам-та-ра-рам.

Шановні колеги, я оголошую закритим засідання. Завтра до дев'ятої ранку у мене в кабінеті. О 10-ій будемо відкривати.           

 

 

 

 

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку