ЗАСІДАННЯ  ТРИДЦЯТЬ ПЕРШЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

24 жовтня  2008 року, 10:00 година

Веде засідання заступник Голови Верховної Ради України

М.В.ТОМЕНКО

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні колеги! Оголошую відкритим ранкове засідання Верховної Ради України.

Шановні колеги, хочу оголосити, як ми працюємо сьогодні. Зараз тривають консультації в уряді, у Президента і у фракціях. Тому о 10.30 у Голови Верховної Ради України  відбудеться засідання Погоджувальної ради. Якщо в результаті цього засідання ми вийдем на варіант погодженого порядку денного, ми розпочнемо роботу об 11.30. Тому оголошую перерву до 11.30.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, триває засідання Погоджувальної ради України за участю представників всіх фракцій та Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Відчуття моє таке, що ми знаходимо варіант того, як розглядати законопроекти, що стосуються виходу із... або мінімізації впливу світової фінансової кризи на Україну. Є ще нюанси по тому: як, в якій спосіб, і коли ми це будемо робити. Тому оголошую продовження перерви до 13 години і, я думаю, о 13 годині ми точно приймемо рішення як далі працювати.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

Веде засідання Голова Верховної Ради України А.П.ЯЦЕНЮК

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добрий день, шановні колеги. Треба зареєструватися. Ви, колеги, на стартовій площадці не стійте, ви зареєструйтеся і підходіть.

З поваги стоять? Я зрозумів.

13:02:09

Колеги, у залі зареєстровано 424 народних депутата України. У Миколи Васильовича Кравченка сьогодні день народження, я, правда, не бачу Миколи Васильовича. Треба його привітать. (О п л е с к и)

Шановні народні депутати, ми засідали протягом вчорашнього і сьогоднішнього дня з керівниками фракцій. Перше, що необхідно констатувати, що, виявляється, що відновили роботу парламента для того, щоб його заблокувати, і цілий тиждень ми успішно знаходимося у стадії блокування. І сьогодні була дуже неприємна ситуація, коли виявилося, що ще й заблоковані всі технічні засоби голосування. Після цього ми зняли зараз цю ситуацію, але так поступати не можна, м’яко кажучи.

Друге – що стосується вирішення кризи. На жаль, дві кризи є з’єднаними  судинами, а саме: політична і економічна. І вирішити одну без іншої неможливо. Але на сьогоднішній ранок у нас зареєстровано шість актів законодавства щодо подолання наслідків світової фінансової кризи. Шість. Урядовий закон не має вотуму довіри, і не  має відповідної підтримки так, як і всі інші п'ять додаткових актів Верховної Ради України. Задля того, щоб одержати результат, а саме поставити на голосування закон і прийняти його в цілому, думаю, що прийнято єдино правильне рішення: мною підписане розпорядження щодо створення робочої групи уніфікації всіх шести актів законодавства в один і намагання знайти політичний консенсус між всіма політичними силами. Ті, хто підпишуться під цим актом або хто за нього проголосують, будуть нести як відповідальність, так і відповідно будуть мати право говорити про те, що вони долучилися до вирішення економічної проблеми в Україні. Тобто пропонується всі шість законів звести в один закон і внести на розгляд парламенту один-єдиний закон майже так, як ми зробили, коли приймали рішення щодо внесення змін до бюджету по подоланню наслідків катастрофи.

Наступне. Для того, щоб вирішити це питання, необхідно проголосувати зміни до календарного плану засідань Верховної Ради України. Наступний пленарний тиждень був передбачений як такий, що працює в комітетах і в округах. Щоб парламент засів, я пропоную, щоб ми зараз (я вніс відповідний проект постанови про зміну календарного плану, він, до речі, вам розданий), щоб ми проголосували зміни до календарного плану. Це законопроект номер 3313.

Ще раз хотів би зазначити, що для нас результативне голосування по фінансовій кризі є дуже важливе. Нерезультативне голосування буде мати наслідком  зрив переговорного процесу з міжнародними фінансовими організаціями. Таким чином, я пропоную, перше,  проголосувати законопроект номер 3313 – проект внесення змін до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України задля того, щоб ми на наступному тижні розглянули питання порядку денного, які були вчора проголосовані парламентом. Тому я ставлю на голосування законопроект номер 3313 – про внесення змін до календарного плану проведення третьої сесії.

Увага! Наступний тиждень – пленарний. Прошу проголосувати.

 

13:06:06

За-368

Значить, розпорядження я підписав. Я звертаюся до членів робочої групи, щоби в суботу-неділю ми попрацювали, а на 12 годину в мене в кабінеті зустрілися і з міністром фінансів, і з представниками  фракцій. Щоб не відбулось те, що відбувається протягом поточного тижня. Ми на точці замерзання і не тільки на точці замерзання, а на вічній точці блокування – або приймаємо акти законодавства, або треба закривать цю всю історію.

Оголошую про закриття сьогоднішнього пленарного засідання. У вівторок вранці – пленарне засідання, а в понеділок о 12-ій годині у мене – засідання робочої групи по всім питанням порядку денного, які були проголосовані вчора! Дякую.    

 

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку