ЗАСІДАННЯ  ТРИДЦЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

23 жовтня  2008 року, 16.00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України  ЯЦЕНЮК А.П.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, реєструємося.

16:18:48

В залі зареєструвалося 252 народних депутати.

Колеги, увага, я вас хочу проінформувати про те, що буде ставитися на голосування і чи буде воно результативним чи ні, залежить від вас.

Значить,  перше, поставиться на голосування питання про повернення до голосування щодо включення до порядку денного законопроекту 3283 про внесення змін до Закону України "Про  Державний бюджет на 2008 рік”, це щодо протидії фінансовій кризі та фінансування виборів, який внесений народним депутатом Ляпіною.

Другий законопроект, колеги, який ставиться на голосування про включення до порядку денного, це законопроект 3309, проект Закону „Про мінімізацію впливу фінансової кризи на економіку України”. Це той законопроект, який уряд сьогодні розглянув.

Хотів би зазначити, що щойно я мав розмову з керівником фракції Партії регіонів Віктором Януковичем і він поінформував про те, що опозиційний уряд також підготував свій законопроект, який зараз буде внесений. Тому на засіданні керівників фракцій ми прийняли правильне рішення, щоб розглядати ці законопроекти як основний і альтернативний. З огляду на це, коли я буду ставити законопроект про включення до порядку денного закону про подолання фінансової кризи, то буде мова йти про те, що він включається до порядку разом з альтернатом і розглядається завтра о 10-й ранку, незалежно від наявності рішення профільного комітету. Всі почули?

Далі, законопроект номер 3308, це проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет   на 2008 рік”. Це той законопроект, який внесений урядом України також сьогодні вранці.

Оце блок питань, який може бути включений до порядку денного і завтра розглянутий. Почули.

Тому… увага! Я ставлю на голосування питання про  повернення до голосування про включення до порядку денного законопроекту 3283 – проект Закону про внесення змін до Закону про Держбюджет, внесений Ляпіною. Прошу голосувати.

 

16:21:00

За-233

Рішення прийнято.

Тепер я ставлю на голосування питання про включення до порядку денного і розгляд... Прошу показати по фракціям. Партія регіонів – 171, "Наша Україна" – 42, „Блок Литвина” – 0, „Блок Юлії Тимошенко” – 0, „Блок Литвина”, вибачте, - 20, комуністи – 0, „Блок Юлії Тимошенко” – 0.

Тепер я ставлю на голосування питання про включення до порядку денного законопроекту номер 3283 про внесення змін до Закону України про  Державний бюджет. Прошу голосувати.

 

16:21:45

За-234

Рішення прийнято.

Тепер я ставлю, колеги, прошу показати по фракціям. Тепер я ставлю на голосування питання про включення законопроекту номер 3309 – проект Закону про мінімізацію впливу світової фінансової кризи на економіку України. Увага! Зараз я... Скажіть що, Іване Григоровичу? А, картки хочете вставити. Добре.

Покажіть, будь ласка, ще раз по фракціям. Партія регіонів – 171, БЮТ – 0, „Наша Україна” – 43, комуністи – 0, „Блок Литвина” – 20.

(Ш у м   у   з а л і)

"Блок Юлії Тимошенко" готові? Скажете мені, коли ви будете готові.

(Ш у м  у  з а л і).

Є? Є. Увага! Увага, що голосується.

 Я ставлю на голосування про включення до порядку денного законопроекту номер 3309 проект Закону „Про  мінімізацію впливу світової фінансової кризи на економіку України”, внесений Урядом України з альтернатами, який внесений Партією регіонів і іншими альтернатами і розгляд даного законопроекту завтра на пленарному засіданні навіть за умови відсутності рішення профільних комітетів. Тобто, якщо за сьогоднішній день профільні комітети не внесуть відповідне рішення на розгляд парламенту, то такі законопроекти розглядаються без відповідних рішень комітету. Почули? Колеги, голосуємо. (Ш у м  у  з а л і).

 

16:25:43

За – 436.

І останнє рішення, яке  включається до порядку денного, це законопроект номер 3308, проект закону про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік” та про внесення змін до деяких законодавчих актів України. Це законопроект, який внесений Урядом України і який також ставиться на голосування для включення до порядку денного і розгляду на завтрашньому пленарному засіданні Верховної Ради України за умови відсутності рішення комітету, якщо таке рішення комітету не буде подано завтра до пленарного засідання. Прошу голосувати.

 

16:26:34

За-237

З мотивів хочете? Будь ласка, хвилина з мотивів. Хочете записатися, запишіться. По фракції виступ з мотивів по одній хвилині, прошу записатися.

Таран, „Блок Юлії Тимошенко”. Писаренко буде виступати чи Кириленко? Визначіться, колеги, хто від БЮТу. Писаренко, будь ласка, з трибуни.

 

16:27:23

ПИСАРЕНКО В.В.

Шановні колеги, по-перше, ми тільки що останнім голосуванням показали, що ми можемо голосувати 450 голосів в залі, ми можемо бути об’єднані заради України при світовою фінансовою кризою. Але давайте зараз будемо говорити про те, що ми тільки що отримали відомості про реєстрацію депутатів. На жаль, через те, що ми бачимо, хоча багато сьогодні у нас тут зібралося, але Партія регіонів сьогодні 97 голосів за підсумками реєстрації не має. Я хотів би, щоб спікер перевірив цю інформацію.

Крім того, така ж сама ситуація в „Нашій Україні” і в інших політичних силах. Через це голосування за когось картками, давайте в такий важливий момент ми робити не будемо. Тому ми вважаємо, що потрібно перейти до голосувань по кабмінівських законопроектах в подоланні кризи, припинити політиканство і припинити цей безлад. Далі так продовжуватися не може, давайте ходити і працювати, а якщо ні – тоді всі, хто хочуть в період фінансової кризи передати заробітну плату людям, то нехай це зроблять. А ходити і голосувати за когось не потрібно.  Давайте працювати …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Литвин.

 

16:28:36

ЛИТВИН В.М.

Шановні колеги, наша фракція продемонструвала послідовність. Ми вважаємо, що треба включати до порядку денного всі законопроекти, які стосуються проблем, щодо яких ми маємо провести обговорення, визначитися щодо прийняття рішення шляхом голосування.

І, водночас, я висловлюю пропозицію нашої фракції, коли  ми будемо  розглядати законопроекти, особливо щодо мінімізації впливу світової фінансової кризи на економіку України, щоб голосування відбувалося не загалом, а по кожній позиції, по кожному пункту. Чому я на цьому наголошую?

Є ряд пропозицій, які необхідно підтримати, водночас категорично є  неприйнятними ряд запропонованих новацій, якими намагаються за рахунок людей вирішити проблеми безгосподарності і бездіяльності української влади, зокрема це  стосується заморожування мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму. Це є абсолютно неприйнятні пропозиції.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олена Лукаш.

 

16:29:43

ЛУКАШ О.Л.

Єфремову прошу передати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Єфремов.

 

16:29:47

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемые коллеги, я думаю, что мы ведем беспредметную дискуссию в течении последних двух лет по поводу голосования: карточка или не карточками. Причем получается интересная ситуация, когда это выгодно одной политической силе, она в один момент говорит одно, в другой момент говорит совершенно противоположное и это уже всем понятно.

У нас нет механизма и у спикера нет механизма, как выключить карточку голосования депутата, если он этого сам не захочет. Мы это все знаем, поэтому давайте не вводить в обман наших избирателей.

И, Арсений Петрович, насколько я понимаю там один вопрос у нас включенный у повестку дня, но мы   еще оставили один вопрос, который мы согласовывали на согласительном совете и не включили в повестку дня, – это второе чтение законопроекта 0916, 0917, рассмотреть  тоже самое завтра на заседании. Было бы логично. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  В’ячеслав  Кириленко.

 

16:30:48

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, „Наша Україна”.

Шановні колеги, шановні виборці! Ми вже третій день поспіль закликаємо всім сконцентруватися на роботі, тому що і урядовці, і  прем’єр закликала до того, щоб швидко прийняти антикризовий пакет. От фракція їхня три дні блокувала невідомо що і  невідомо  навіщо. Ми ще зранку сказали: колеги, є голоси і під ухвалення антикризового пакету, є голоси і під розв’язання політичної кризи.

От зараз  16.31. Ми втратили з вами шість з половиною годин дорогоцінного парламентського часу. Ми з самого початку казали, що не можна економічну кризу розв’язувати окремо від політичної. І перша, і друга кризи потребують розв’язання.

Тому завтра, а можна почати і сьогодні, давайте всі ці законопроекти, які внесені до порядку денного спокійно обговоримо, проголосуємо, приймемо відповідні рішення і далі підемо до людей, щоб перед ними тримати іспит, бо у інакший спосіб парламентську кризу  не розв’язати.    Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Адам Мартинюк.

 

16:31:57

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Мартинюк, фракція комуністів.

Шановні колеги!  Шановні наші  виборці!  Ви, напевно, вже декілька років, Слава Богу, не чули такого словосполучення і абревіатури, як МВФ – Міжнародний валютний фонд.

Протягом останніх днів, коли  урядовці доповідали нам про негайні заходи з подолання кризи,  і говорили про те, що міжнародний валютний фонд протягне нам широку руку допомоги. Криза  в світі,  а нам хтось буде допомагати!

Ми запитуємо: за що такі заслуги України? Що треба для того зробити, щоб Міжнародний валютний фонд допоміг? Відповіді не одержали. Але кожен, хто хоче одержати відповідь, що треба зробити, будь ласка, подивіться антикризові заходи, які нам пропонують. Це  те, що хоче Міжнародний  валютний фонд, один до одного: забрати, урізати, покарати,  протягом двох років нічого не давати, все за рахунок наших виборців! Ось який …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Шановні колеги! Я тепер ще раз кажу, що в нас на завтрашній день. 

3283 – проект Закону про внесення змін до Закону України про Державний бюджет, внесений Ксенією Ляпіною.

3308 – проект Закону про внесення змін до Закону України про Державний бюджет, внесений урядом України.

3309 – проект Закону „Про мінімізацію впливу світової фінансової кризи на економіку України”, внесений урядом України і альтернати до них.

Ми голосували минулий раз за 3294, це проект Олени Лукаш, про внесення змін до деяких законодавчих актів України. І наполягає Партія регіонів на 0916, 0917.

Тепер, що стосується роботи. У мене пропозиція наступна, щоб зараз не претендувати на то, хто кращий Кличко, значить давайте закриємо засідання і завтра активно пропрацюємо на предмет того, щоб прийняти цей пакет законодавства, тому що не результативне голосування по цим законам може дуже дорого коштувати для економіки або по низки з них. Інше питання, в якій формі будуть прийняті ці акти законодавства, але їх необхідно приймати. Я думаю, що якщо завтра не буде погодження по проекту закону про мінімізацію впливу світової фінансової кризи, це у базовому законі урядовому і опозиційного уряду, то я також буду намагатися внести свої пропозиції для того, щоб знайти консенсус у залі на предмет прийняття цього закону. Це не закон для політичної сили, це закон для держави.

З огляду на це, я оголошую закритим пленарне засідання до завтрашнього ранку.

 

    

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку