ЗАСІДАННЯ  ДВАДЦЯТЬ ТРЕТЄ 

Сесійний зал Верховної Ради України

8 жовтня  2008 року, 10:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, колеги, реєструємося.

10:02:08

Зареєструвалося -439

Шановні колеги, в залі зареєстровано 439 народних депутатів України. Сьогодні велике свято, колеги, окрім проведених консультацій ще й День юриста. Тому давайте привітаємо всіх юристів, а їх тут значна кількість у парламентських стінах. (О п л е с к и)

 Шановні народні депутати України, ми щойно завершили консультації відповідно до статті 90 Конституції України з Президентом України, де були присутні всі керівники фракцій, заступники Голови Верховної Ради і Голова Верховної Ради України. З огляду на ситуацію, яка склалася, я пропоную, щоб ми зараз продовжували консультації, але вже у форматі керівників фракцій і керівництва Верховної Ради України.

Думаю, що резонно було би, щоб ми ранкове засідання взагалі закрили   і перейшли до формату того, що о 16 годині зустрілися після проведених консультацій між керівниками фракцій. ( Ш у м  у  з а л і)

Ви хотіли виступити, колеги? Я не знаю, що ви хочете, скажіть. Немає проблем, колеги, не сваріться. Ми зараз підемо, тоді до 12.30, як завжди, оголошую перерву. О 12.30  зустрінемося. Все, дякую.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре,  що хоч Голова на роботу приходить.

Колеги, ви вже знаєте з засобів масової інформації, але я ще раз  офіційно вас поінформую про те, що у нас  завершилося засідання керівників фракцій. Одностайно прийнято рішення щодо розгляду будь-якого пакету законодавства про фінансування і про проведення вірогідних дострокових виборів виключно після того, коли буде оприлюднене рішення про припинення повноважень Верховної Ради України. Це було прийнято рішення всіма керівниками  фракцій. Тому розгляд даних питань на порядку денному може бути поставлений після того, коли відповідним чином офіційно парламент буде повідомлений про застосування статті 90 Конституції України і про підписання відповідного указу Президента  України.

Друге. Що стосується сьогоднішнього дня. Після перемовин, які ми мали у Президента України, він  ще раз зазначив те, що якщо коаліція буде  сформована, то є вірогідність того, що парламент далі буде продовжувати працювати.

Я висловлю свою позицію. У мене практично вже немає сумнівів того, що коаліція ніяка не буде сформована. Якщо і могла вестись будь-яка  розмова про роботу парламенту,  то це така, знаєте, незрозуміла ситуативна робота українського парламенту. Але ще раз хотів би підкреслити, що, якщо у когось ще є бажання сформувати чи мегакоаліцію – ліва і права частина, -  чи тільки мінікоаліцію – це класична права частина, чи будь-яку іншу, і під такою коаліцією буде 226 голосів, то я негайно повідомлю Президента України про те, що є відповідні 226 підписів, а тому підстав для дострокового припинення повноважень  парламенту немає.

Я на роботі знаходжуся постійно до 24 години. Якщо треба, можу і не спати. Якщо сформуєте коаліцію – дайте знати, якщо не сформуєте – тоже дайте знати.

Я закриваю засідання Верховної Ради. Ми завтра на 10-ту годину зустрічаємося з керівниками фракцій, і, можливо, зміниться ситуація у частині  дострокового припинення повноважень парламенту.

Дякую. До завтра.

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку