ЗАСІДАННЯ ДВАНАДЦЯТЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
19 вересня 2008 року, 10.00 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, реєструємся.
10:02:27
В залі зареєстровано 433 народних депутата України. Ранкове пленарне засідання оголошується відкритим.
Шановні колеги, наступна пропозиція. Уклінно прошу Миколу Володимировича прочитати запити народних депутатів України. І в той час, доки Микола Володимирович буде читати запити народних депутатів, я прошу керівників фракцій зайти до мене у кабінет, спробуєм сьогодні за 30 хвилин вирішити питання щодо розкладу. Добре? Приймається так? Дякую.
Микола Володимирович. Прошу. Я запрошую керівників фракції. Перед запитами, дорогі друзі, давайте Володимира Георгійовича Карпука привітаємо з днем народження.
Веде засідання заступник Голови Верховної Ради України
ТОМЕНКО М.В.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, надійшли запити народних депутатів.
Володимира ПОЛОХАЛА до Президента України щодо ігнорування Генеральною прокуратурою України та іншими правоохоронними органами фактів корупції, зловживань та суттєвих порушень чинного законодавства керівниками підпорядкованих Міністерству освіти і науки Державного департаменту інтелектуальної власності та Державного підприємства "Українське агентство з авторських і суміжних прав".
Шановні колеги, оскільки йдеться про запит до Президента, прошу проголосувати за направлення запита Володимира Полохала до Президента України. Для того, щоб нам це питання проголосувати, треба 150 голосів, нагадую. Прошу, голосуєм за запит народного депутата Полохала, прошу голосувати.
10:04:14
За-137
Як відомо, для того, щоб підтримати запит, треба 150. Запит не підтримано і я не ставлю на голосування про направлення.
Запит народного депутат Валерія БЕВЗА до Прем`єр-міністра України щодо повернення у державну власність відкритого акціонерного товариства "Вінницький підшипниковий завод".
Василя ХАРИ до Прем'єр-міністра України щодо відновлення та повернення Інституту онкології до сфери управління Академії медичних наук України.
Едуарда ПРУТНІКА до Першого віце-прем'єр-міністра України, голови правління НАК "Нафтогаз України", голови Національної комісії регулювання електроенергетики України стосовно перевірки ситуації з постачанням газу населенню міста Борзна Чернігівської області.
Євгена ВОЛИНЦЯ до Прем'єр-міністра України щодо правильності розрахунку щомісячних страхових виплат регресникам та повернення боргу регресних виплат за 2002 - 2008 роки.
Ігора ШАРОВА до Прем'єр-міністра України щодо порушення конституційних прав мешканців Ширяєвського району Одеської області на безпечне життя і здорове довкілля та запровадження невідкладних заходів по знешкодженню непридатних для використання засобів хімічного захисту рослин на сховищі, розташованому в селищі міського типу Затишшя.
Ігора ШАРОВА до Прем'єр-міністра України стосовно забезпечення заходів щодо зменшення шкідливого впливу чинників техногенного характеру на природне середовище Петрівського району Кіровоградської області в рамках виконання Державної програми забезпечення сталого розвитку регіону видобування та первинної переробки уранової сировини на 2006-2030 роки.
Миколи ШЕРШУНА до Прем'єр-міністра України щодо необхідності термінового збільшення фінансування кардіологічних відділень у лікарнях Рівненщини.
Миколи ШЕРШУНА до Прем'єр-міністра України щодо необхідності включення до Державного бюджету України на наступний рік витрат на добудову онкодиспансеру у Рівненській області.
Групи народних депутатів (ТУЛУБА та інших) до Прем'єр-міністра України щодо недопущення безсистемного розпродажу резервних ділянок вугільних родовищ.
Групи народних депутатів (ТУЛУБА та інших) до Прем'єр-міністра України щодо створення перешкод Міністерством вугільної промисловості України в отриманні інформації стосовно діяльності державних підприємств вугільної промисловості.
Андрія ПАВЛОВСЬКОГО до міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України щодо порушення земельних прав громадян села Гавронщина Макарівського району Київської області.
Володимира ПИЛИПЕНКА до міністра внутрішніх справ України щодо притягнення до відповідальності Глави Секретаріату Президента України Віктора Балоги за вчинення корупційних діянь.
Володимира ЯВОРІВСЬКОГО до міністра закордонних справ України стосовно направлення офіційного запиту до Російської Федерації щодо підтвердження або спростування наявності списку українських громадян, яким заборонено в'їзд на територію Російської Федерації, оприлюдненого в українських засобах масової інформації 18 вересня цього року.
Євгена ДОБРЯКА до міністра внутрішніх справ України, міністра юстиції України, Генерального прокурора України щодо з'ясування причин і розслідування фактів тривалого нереагування з боку правоохоронних органів на спроби незаконного заволодіння майном відкритого акціонерного товариства "НВП "Сатурн" та умисного невиконання судових рішень про захист корпоративних прав товариства.
Євгена КИРИЛЬЧУКА до міністра внутрішніх справ України щодо порушення законних прав та інтересів членів громадської організації "Спілка автолюбителів Голосіївщини" посадовими особами громадської організації "Київська міська спілка автомобілістів".
Віктора ДАНИЛЕНКА до Генерального прокурора України щодо порушення земельних прав громадян села Коровинці Недригайлівського району Сумської області.
Дмитра ШПЕНОВА до Генерального прокурора України, Прокурора Херсонської області щодо неналежного розгляду депутатського звернення стосовно порушень прав власності відкритого акціонерного товариства "Криворізьке АТП 14100" та інших порушень законодавства Лазурненською селищною радою Скадовського району та приватним підприємством "Резерв-Д" у Херсонський області.
Івана СТОЙКА до Генерального прокурора України стосовно порушення прав народного депутата України Івана Стойка.
Миколи КАТЕРИНЧУКА до Генерального прокурора України, голови Київської міської державної адміністрації щодо перевірки фактів порушення порядку отримання молодіжного житлового кредиту.
Миколи КАТЕРИНЧУКА до Генерального прокурора України, голови Київської міської державної адміністрації щодо перевірки законності виділення земельної ділянки для запланованого будівництва житлового комплексу на схилі, прилеглому до території Національного ботанічного саду імені Гришка Національної академії наук.
Олександра КЕМЕНЯША до Генерального прокурора України щодо притягнення до відповідальності службових осіб обласних та місцевих рад та відповідно адміністрацій Закарпатської області, причетних до подій 11 вересня 2008 року.
Романа ЗАБЗАЛЮКА до Генерального прокурора України стосовно неналежного розгляду прокуратурою Миколаївської області депутатського звернення щодо невиконання Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Доманівський" своїх зобов'язань, а також можливих зловживань з боку посадових осіб Доманівської районної державної адміністрації.
Романа ЗАБЗАЛЮКА до Генерального прокурора України стосовно неналежного розгляду прокуратурою Миколаївської області депутатського звернення щодо можливих порушень чинного законодавства при будівництві торгового павільйону біля житлового будинку у місті Миколаєві по вулиці Артема, 35.
Святослава ПІСКУНА до Генерального прокурора України про повідомлення результатів розслідування кримінальних справ, пов'язаних з порушенням виборчого законодавства в період виборів Президента України у 2004 році та виборів до Верховної Ради України у 2006 та 2007 роках.
Сергія ВЕЛІЖАНСЬКОГО до Генерального прокурора України щодо вжиття невідкладних заходів по припиненню порушень, а саме: умисного невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, посадовцями Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.
Групи народних депутатів (ГЄЛЛЄРА, БІЛОГО, КОРЖА) до Генерального прокурора України щодо грубого порушення чинного законодавства при наданні дозволу на право користування надрами першим заступником міністра охорони навколишнього природного середовища Іваном Чорнокуром.
Групи народних депутатів (ГЄЛЛЄРА, БІЛОГО, КОРЖА) до Генерального прокурора України щодо грубого порушення чинного законодавства при наданні дозволу на користування надрами двох родовищ первинних каолінів міністром охорони навколишнього природного середовища.
Шановні колеги, до мене звернулися представники Фракції „Блоку Юлії Тимошенко” про те, що при голосуванні запиту народного депутата Володимира Полохала фракція у повному складі не була присутня, оскільки ще йшло засідання фракції. Якщо не заперечуєте, я попрошу ще раз проголосувати цей запит. Не буде застережень?
Шановні колеги, ще раз прошу тоді звернути увагу на запит народного депутата Володимира Полохала до Президента України щодо ігнорування Генеральною прокуратурою, іншими правоохоронними органами фактів корупції, зловживань, суттєвих порушень чинного законодавства керівниками, підпорядкованих Міністерству освіти і науки Державного департаменту інтелектуальної власності. Прошу голосувати.
10:12:40
За – 151.
Запит підтримано.
Для того щоб його оформити, направити до Президента, необхідно, як відомо, 226 голосів. Тому прошу проголосувати за направлення до Президента даного запиту. Прошу голосувати.
10:12:42
За – 151.
Рішення не прийнято.
Шановні колеги, я так розумію, що керівники фракцій ще ведуть дискусію і ми не маємо можливості далі розглядати законопроекти, оскільки порядок денний на сьогодні ми не проголосували, не погодили.
Тому оголошую перерву на 15 хвилин. Продовжимо роботу о 10.30.
ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, займаємо місця, приступаем до сьогоднішнього пленарного засідання Верховної Ради України.
Почну з декількох оголошень. Перше, колеги, що стосується Закону України про дорожній рух. Парламент проголосував щодо розгляду даного законопроекту у другому читанні і в цілому саме на сьогоднішньому пленарному засіданні. Одначе, комітет Верховної Ради не встиг підготувати його до другого читання. Таким чином прийняли рішення поставити даний законопроект на вівторок.
Друге, колеги, що стосується процедури голосування у парламентських стінах. Шановні колеги, я вчора подивився декілька інтерв’ю народних депутатів України, які розповідають про те, що системи „Рада” нової немає чи вона не працює. Доповідаю, система „Рада” нова є, подивіться, у вас на пульті написано „сенсор”, під цим є кнопочка сенсора і система „Рада” не запускається тільки в силу однієї причини – двічі регламентний комітет відмовляє в запуску цієї системи.
Я звертаюся до регламентного комітету перестати блокувати необхідність запровадження системи. Це перше.
Друге. Процедура сертифікації. Держстандарт поки що не видав відповідний сертифікат. Юрій Анатолійович Кармазин, мені казали, що там чи знайомий чи родич ваш зараз почав керувати Держстандартом, зверніться, будь ласка, до них, хай прискорять процедуру сертифікації і стандартизації.
Третє питання. Що стосується голосування. Відповідно до статті 84 Конституції України народний депутат України голосує виключно особисто. Порушення цієї процедури є не що інше, як неконституційність прийняття актів законодавства Верховною Радою України.
Далі, колеги. Що стосується вето Президента. Сьогодні я був готовий, підкреслюю, готовий підписати три акта законодавства – це Закон України „Про тимчасові слідчі комісії, тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України”, далі Закон України „Про організація і порядок діяльності Верховної Ради” і Закон України „Про дисциплінарний статут Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України”. Президентом України застосовано право вето до даних актів законодавства. Підписання мною даних актів законодавства буде неконституційним. Я не хочу, щоб з-під мого пера виходили неконституційні дії: „дуралекс – седлекс”. Тому, шановні колеги, приймайте відповідне рішення. Буде подолано вето Президента, я виконаю свій конституційний обов'язок відповідно до статті 94 Конституції України.
Далі, що стосується тимчасової слідчої комісії по паводку. Я прошу на вівторок регламентний комітет розглянути це питання і внести на кінець-то постанову, тому що вже третій чи четвертий раз даний акт знімається з порядку денного.
Тепер щодо порядку денного сьогоднішнього. Внесений цілий ряд пропозицій. Перша пропозиція – це постанова про внесення змін до календарного плану третьої сесії (3168). Мова йде про те, що пропонується наступний пленарний тиждень оголосити пленарним. І перша половина роботи – в якості пленарного засідання, друга половина дня – це робота в комітетах.
Далі, три постанови – 3184, 3187 і 3194. Це постанови про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України. Мова йде про закріплення народних депутатів України за відповідними комітетами.
Наступне питання, це питання – проект Закону України про Державну службу 1400. Пропонується розглянути в першому читанні. Наступне питання – про Регламент Верховної Ради.
Далі. Законопроект номер 1374 і 1374-1 – проект Закону про всеукраїнський референдум. Перед ним 3192 – це проект Закону про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік”. Це стосується фінансування паралімпійців.
Далі – питання ратифікації: 0080 – Угода між Кабміном і урядом Словацької Республіки, 0062 – Угода між урядом України та екваторіальною Гвінеєю, 0063 – ратифікація Угоди між урядом України та Алжирською Народно-демократичною Республікою, 0064 – уряд України та уряд Екваторіальної Гвінеї по іноземним інвестиціям, 0065 – ратифікація Угоди між урядом України та Сан-Маріно, призначення позачергових виборів селищних, сільських та міських голів. Його пропонується перенести після постанови про обрання голів, перших заступників голів комітетів.
І 13.00 – „Різне”. При цьому пропонується всі акти законодавства розглядати виключно за скороченою процедурою. Правильно все, Микола Володимирович? Да, і голосування до моменту розгляду всіх питань.
Я буду ставити декілька… Прошу записатися з мотивів.
Подгорний.
11:15:34
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановний Арсенію Петровичу, шановні народні депутати! Значить, у нас є ще постанова 3177, 3177-1 і 3177 – аж до тире 15. Шістнадцять постанов про призначення позачергових місцевих виборів. Чому ми їх не можемо сьогодні розглянути? Учора було обіцяно. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я дуже прошу уважно слухати головуючого. Щойно було сказано про те, що всі постанови розглядаються. Більше того, вони розглядаються після розгляду питання щодо призначення народних депутатів до відповідних комітетів.
Володимир Карпук.
11:16:10
КАРПУК В.Г.
Прошу передати слово В’ячеславу Кириленку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. В’ячеслав Кириленко.
11:16:16
КИРИЛЕНКО В.А.
В’ячеслав Кириленко, „Наша Україна – Народна Самооборона”.
Шановні колеги, порядок денний знову сформований новою фактичною більшістю із Партії регіонів і „Блоку Тимошенко”. На жаль, наші питання продовжують відкидатися, в тому числі і питання про скасування депутатської недоторканності. Я вкотре зауважую, що питання готове до розгляду. Я розумію, що зараз буде істерика з боку „регіоналів”, „Блоку Тимошенко”, що треба скасовувати недоторканність Президента, суддів і всіх інших. Якщо вони так вважають, нехай голосують і подають висновок в Конституційний Суд. Але я думаю, що люди понад усе бажають, щоб депутати із себе, в першу чергу, своїм прикладом зняли депутатську недоторканність.
Так от, я кажу нашим колегам і людям: "Наша Україна" наполягає на тому, щоб голосування відбулося сьогодні, воно готове. І якщо всі „за”, то воно пройде в 400 голосів. Прошу це поставити на голосування.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Баєтеєва.
11:17:21
БАХТЕЄВА Т.Д.
Прошу слово передать Коржу Виктору Петровичу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Передайте слово.
11:17:28
КОРЖ В.П.
Шановний Арсенію Петровичу, шановні керівники Верховної Ради України! Я дуже прошу, я наполягаю уже в третє, внести до порядку денного звіт Тимчасової слідчої комісії стосовно вакцинації проти кору та краснухи. Я наголошую на тому, що йдеться про здоров’я 9 мільйонів нашої молоді.
У цій справі є низка серйозних порушень. Треба приймати нові законодавчі акти, треба розібратися з цими питаннями і потрібна підтримка Верховної Ради, терміново треба прийняти цю постанову. Я дуже прошу поставити це питання на порядок денний.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Петро Симоненко.
11:18:09
СИМОНЕНКО П.М.
Симоненко, фракція комуністів.
Шановні колеги, я хотів би нагадати всім вам, як попередня коаліція, „Наша Україна” і БЮТ, заборонила направляти на розгляд Конституційного Суду пропозиції народних депутатів щодо змін до Конституції і зняття недоторканності з народних депутатів, Президента і суддів.
Ще раз нагадую, що ситуація загрозлива для України, бо один Президент мордує Україну у всіх питаннях, які сьогодні не знаходять підтримку, і народ України занепокоєний тим, що він ще може витворити, так скажемо, користуючись своєю посадою.
Тому ми сьогодні бачимо, що інша ситуація складається у Верховній Раді. Я пропоную підтримати ті пропозиції, які тоді БЮТ і „Наша Україна” не допустили до розгляду у Конституційному Суді в частині зняття недоторканності з народних депутатів, з Президента і з суддів.
Я вважаю, що якраз такий крок і буде комплексно вирішувати проблему захисту і державності, і особливо, так скажемо, прав і свобод наших громадян. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Павловський.
11:19:18
ПАВЛОВСЬКИЙ А.М.
Шановні колеги, знаєте, мене що вразило, тим, що Президент наклав повторне вето, що не передбачено Конституцією України. Він не має права на один і той же закон двічі підряд накладати вето. А пан Арсеній Яценюк має, після того як Президент відмовився підписати закон, підписати Закон „Про слідчі комісії”, бо він теж буде антиконституційні дії. Я думаю, що нам пора передбачити відповідальність за порушення Конституції і є межа політичному цинізму. Я прошу по сьогоднішньому порядку денному всі законопроекти розглядати у скороченому режимі. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Кармазін.
11:20:03
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін.
Шановний пане Голово, шановна президія, ми з вами кожного дня втрачаємо час на те, що не сформований порядок денний. На сьогоднішній день, ви бачите вже година 20, ми не приступили до розгляду питання. Але найголовніше те, що депутати обмежуються під час підготовки цих законопроектів. Вони не готові приходять, і закони приймаються, ви бачили як вчора не дали прийняти кілька неконституційних речей. І закони приходять дуже, дуже сирі. При такій організації роботи таке законотворення нікому не потрібне, Арсенію Петровичу. І такі закони не принесуть користі суспільству. Потрібно кожного робити ретельну експертизу і готуватися. Сьогодні наші можливості звужені. Ну, і щодо вашої репліки. Я хочу вам доповісти, щоб ви знали і вся країна, що Партія захисників Вітчизни має представника, свого члена партії на тій посаді, про яку ви сказали, Держспоживстандарту. Це перше. Але ніякого відношення ми не маємо до сертифі…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Лавринович. Будь ласка.
ЛАВРИНОВИЧ О.В. Шановні колеги, Голова Верховної Ради Арсеній Петрович перед початком зробив заяву про те, що він не підпише три закони України, ухвалені Верховною Радою, які вчора повернулися в стіни парламенту. Ці закони були ухвалені в цілому, були розглянуті зауваження Президента України, було подолано вето, і протягом 10 днів Президент України зобов’язаний був їх підписати і оприлюднити. Це вже було не його право, а його обов’язок. Він не підписав ці закони. Конституція України в цьому випадку передбачає, що після такого кроку закони публікуються і набувають чинності за підписом Голови Верховної Ради України. Основний закон не передбачає права глави держави двічі користуватись правом вето на один закон. У зв’язку з цим ті, хто вважають, що новим законом може з’явитися тільки те, якщо в журналі реєстрації з’явиться інший номер, то я можу сказати, що це не має нічого спільного ні з текстами законів, ні з правом взагалі.
Тому я вважаю, що достатньо правових підстав для того, щоб подолати страх перед Законом про тимчасові комісії і не боятись появи правового інструменту відповідальності посадових осіб всіх рівнів. І цей закон повинен набути чинності наступного тижня, і ми повинні ним керуватися в своїй діяльності.
Я прошу народних депутатів України, щоб була сформована принципова позиція з цього питання.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, нас спасе тільки одне: якщо не знаємо, як поступать, треба поступати по закону. Не треба довільних тлумачень. Якщо щось комусь здається, от мені, як здається, то я хрещуся і перестає здаваться.
Значить, колеги, Президент заветував повторно. Право повторно вето було не перший раз в стінах парламенту. Я можу нагадати низку актів законодавства, які ветувалися главою держави не тільки чинним Президентом, а і попередніми по декілька разів.
Саме тому, абсолютно правильно сьогодні у порядку денному попередньому було запропоновано розглянути вето Президента, проголосувати, потратити ще енних декілька хвилин, і тоді ми виконаємо конституційну норму.
З огляду на це, я звертаюсь в першу чергу до керівників фракцій на предмет того, щоб визначитись, яким ми шляхом йдемо: конституційним чи довільним. Якщо когось не влаштовує вето Президента, я не відстоюю вето Президента, я відстоюю закон, я не ставлю підписи під незаконними актами. Є Конституційний Суд - це варіант „а”. Варіант „б”, є 330 голосів. Колеги, рівно треба потратити 20 хвилин, якщо у вас є 330 голосів, щоб подолати вето. Тому я прошу вас, щоб не порушували чистоту нашої законотворчості. Я вам позицію чітко висловив. Якщо б не було вето Президента України, я як Голова парламенту однозначно би сьогодні оприлюднив за своїм підписом відповідні акти законодавства.
У зв’язку з находженням вето Президента прошу розглянути відповідно до установленої процедури дане вето, проголосувати і після цього Голова парламенту, якщо таке вето буде подолано і акт не буде підписаний Президентом, виконає обов’язок і підпише відповідні акти законодавства.
Колеги, голосуємо, будь ласка, за порядок денний, який мною виголошений. Прошу голосувати. Зараз дам слово, проголосуєте. Голосуємо.
11:25:23
За-321
Перше.
Друге голосування. За розгляд всіх актів законодавства за скороченою процедурою, які сьогодні включені до розкладу пленарного засідання. Голосуємо. Всіх, всіх.
11:25:49
За-328
Третє голосування. За подовження роботи Верховної Ради України до моменту розгляду всіх питань визначених сьогоднішнім розкладом.
11:26:15
За-329
Прошу показати по фракціях. Партія регіонів – 162, БЮТ – 146, "Наша Україна" – 1, комуністи – 0, "Блок Литвина" – 20.
Колеги… Сергій Володимирович, будь ласка. 3168.
(Ш у м у з а л і)
Сергій Володимирович, виступи… зараз вам дадуть, почекайте, ми ж уже затвердили порядок денний. Сергій Володимирович, ви зачекаєте, доки не виступить депутат Колісниченко? Хочете виступити? Три хвилини, запишіться, будь ласка. Тільки Колісниченкові надамо слово і приступимо. Три хвилини, записуємося.
Андрій Парубій, В’ячеслав Кириленко.
11:27:31
ПАРУБІЙ А.В.
Прошу передати слово В’ячеславу Кириленко.
11:27:36
КИРИЛЕНКО В.А.
В’ячеслав Кириленко „Наша Україна – Народна Самооборона”.
Нам зрозуміла ненависть явної п’ятої колони і прихованої п’ятої колони до Президента, який захищає українські національні інтереси. Ми розуміємо ваше бажання дати йому „від семи до дванадцяти років”, ми розуміємо ваше бажання відправити його в імпічмент, ми розуміємо бажання п’ятої колони і нової більшості Партія регіонів і Блок Тимошенко зробити вигляд, що взагалі інституту Президента не існує.
Але ви повинні, якщо якісь законопроекти вносяться, долати вето, а не робити вигляд, що цього не має. Зараз вносьте в порядок денний, долайте вето, показуйте всій країні, як далі ви виконуєте вказівки із зовні.
Разом з тим, люди бачать, що недоторканність із себе зняти ви боїтеся, а ми в опозиції до цього закликаємо. Ви, більшість, проголосуйте за скасування депутатської недоторканності.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Валентин Матвєєв, чи Петро Симоненко?
11:28:41
МАТВЄЄВ В.Г.
Прошу передати слово Симоненку Петру Миколайовичу.
11:28:45
СИМОНЕНКО П.М.
Симоненко, фракция коммунистов.
Уважаемые коллеги, фракция коммунистов предлагает и если Председатель Верховной Ради отказывается это выполнить, то тогда уже рассмотреть вопрос, почему Председатель Верховной Ради отказывается подписывать тот документ, который он должен подписать.
А мы должны рассмотреть следующее. Есть право, которые Конституцией предусматривает один раз воспользоваться правом вето у Президента.
Да, там пытается кто-то формально спрятаться, что не сказано, сколько раз. Один раз пользуется он правом вето. И в данной ситуации вето преодолено. Президент грубо нарушает Конституцию, также как нарушил Конституцию, когда он не учел волю 4,5 миллионов граждан, изъявивших желание провести немедленно референдум по отношению к вступлению или не вступлению в НАТО, как и по многим другим вопросам. Вы опасный прецедент закладываете, Арсений Петрович. До вас кто что делал, не должно вас интересовать. Вы являетесь председателем Верховной Рады, должны выполнять нормы и требования Конституции. Поэтому я считаю, что вы должны под…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ілляшов.
11:29:53
ІЛЛЯШОВ Г.О.
Слово передаю Колесниченко.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Колесніченко.
11:29:57
КОЛЕСНІЧЕНКО В.В.
Уважаемый Арсений Петрович, вы молодой, подающий надежды политик, по крайней мере, для части людей, и вы делаете слишком грубые ошибки. У нас сегодня есть решение Конституционного Суда, оно вступило в законную силу и обсуждению не подлежит. Здесь четко сказано, что если Президент не подписывает закон, после этого обязан председатель Верховного Совета подписать данный законопроект. Мы сегодня имеем полное право, и вы обязаны это сделать. Ссылки на Кучму, на Кравчука и прочие, они не имеют смысла по одной простой причине, у нас не прецедентное право. Мы работаем в рамках кодексов, законов и Конституции. Поэтому у меня просьба уважать парламент, уважать народ Украины и Конституцию, и выполнить свою конституционную обязанность, которая вам определена решением Конституционного Суда. Спасибо.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я дуже люблю український парламент, але більше всього я люблю Конституцію, закон і порядок. Чітко передбачено, у тому випадку, якщо Президент повернув з вмотивованими пропозиціями, я не маю права підписувати. Подолайте вето і я вам даю гарантію, що закон буде підписаний у встановлені терміном Конституції. Крапка.
Переходимо до розгляду питань, Сергій Володимирович, будь ласка.
11:31:22
САС С.В.
Дякую. Шановний Арсеній Петрович, шановні народні депутати, у поданому до розгляду проекту постанови, реєстраційний номер 3168, суб’єкт права законодавчої ініціативи народний депутат Єфремов Олександр Сергійович, пропонується внести зміни до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України шостого скликання, а саме: тиждень з 22 по 26 вересня, передбачивши 22 вересня – засідання Погоджувальної ради, 23 вересня – пленарне засідання, робота в комітетах і фракціях, 24 вересня – пленарне засідання, робота в комітетах і фракціях, 25 вересня – планерне засідання, робота в комітетах і фракціях, 26 вересня – планерне засідання. Такий порядок, на думку автора, надасть змогу розглянути більше законопроектів, які підготовлені комітетами до розгляду Верховної Ради.
Комітет 17 вересня розглянув даний проект і прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді розглянути його і підтримати. Прошу підтримати. Дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Сергій Володимирович. Колеги, немає запитань, немає необхідності обговорювати? Є? Прошу запишіться. Андрій Парубій.
11:32:48
ПАРУБІЙ А.В.
Парубій Андрій, "Наша Україна-Народна Самооборона".
Шановний пане доповідач, в тому календарному плані, який був нами затверджений ще в липні на наступний тиждень передбачена робота в округах. Очевидно, для тих депутатів, які працюють в округах, а не тільки сидять в Києві зрозуміло, що на другий тиждень вже призначені зустрічі по багатьох районах і там люди чекають. Для "Нашої України-Народної Самооборони" вкрай важливо в такий складний політичний момент зустрічатись зі своїми виборцями і зі своїми виборцями проводити діалог стосовно тих подій, які тривають у Верховній Раді.
Ми вважаємо, що для тих, хто боїться зустрічі з виборцями, хто не має що їм сказати, хто не має що пояснити їм з приводу тих подій, які сьогодні відбуваються у Верховній Раді, вони і намагаються зробити все можливе, щоб тиждень роботи з виборцями, який передбачений був зупинити і зробити неповноцінний навіть пленарний тиждень, адже, ми будемо працювати тільки до обіду. І тому, я думаю, що я висвітлю загальну думку всіх тих депутатів, для яких робота з виборцями становить основу їхньої діяльності, що на наступний тиждень нам необхідно, як це і було передбачено в календарному плані, поїхати в округи, порадитись з нашими виборцями, бо попереду парламент чекають дуже важливі і непрості рішення з приводу створення нової коаліції і після того вже ми можемо нормально і повноцінно працювати в форматі пленарних засідань.
І, разом з тим, я нагадую, що для "Нашої України” лишається принциповим питання скасування депутатської недоторканості. Ми настоювали і будем настоювати, щоб це питання розглядалось чим швидше всіма тими фракціями, які обіцяли виборцям, що вони будуть це питання в парламенті відстоювати. Вони тому і бояться їхати до виборців, що тут, в парламенті починають забувати про ті обіцянки, які давали ще не так давно, всього рік тому, на позачергових виборах до парламенту. Пропоную відхилити дану пропозицію і залишити той порядок речей, який був передбачений в календарному плані з липня місяця. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Писаренко.
11:34:55
ПИСАРЕНКО В.В.
Шановні колеги, ну, я пропоную бути менш емоційними, адже ми розглядаємо питання роботи парламенту. Хочу звернутись до своїх колег з "Нашої України - Народної Самооборони". Ну, якщо ви хочете їхати в округи, їдьте будь ласка, працюйте з виборцями. Все одно ви в залі парламенту не працюєте. Ми тут попрацюємо і без вас. Це перше.
Друге. Звичайно, звичайно, нам сьогодні потрібно продовжити роботу Верховної Ради. Ми повинні віддати борги людям. Ви подивіться, як працювала Верховна Рада до цього. Ми, нарешті, знайшли конструктивну модель роботи Верховної Ради, коли ми долаємо вето, коли ми працюємо і ухвалюємо нові закони, які сьогодні потрібні державі. Більш того, шановні колеги, давайте не піддаватись на провокації і не долати вето повторне. Ми самі себе заганяємо в кут, коли Президент буде нам і третє вето присилати, і четверте. І ми будемо кожного для збиратись для того, щоб зранку до ночі голосувати по вето Президента. А він буде сидіти у себе в канцелярії і посміхатися як працює Верховна Рада. Це те ж саме ми отримаємо, що зараз Президент робить з Конституційним Судом. Коли він направляє тоді указ про неконституційність актів уряду. Після цього, коли попередньо Конституційний Суд виносить рішення про відсутність претензій до уряду, Президент відкликає свій указ і на наступний день він вносить такий же самий. Давайте припинимо цю можливість Президента зловживати своїм правом. Арсенію Петровичу, ви повинні підписати закон і Верховна Рада повинна дати оцінку таким діям Голови Верховної Ради. Я хочу нагадати, що саме ця процедура була виписана для того, щоб унеможливити знущання Президента над Верховною Радою. Давайте не будемо зараз ставати на коліна перед Банковою і давайте працювати. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати. Володимир Литвин.
11:37:08
ЛИТВИН В.М.
Шановні колеги, цілком очевидно, що зараз відбувається перерозподіл владних повноважень. Цього пленарного тижня для цього не вистачило. Зрозуміло, що і буде наступний пленарний тиждень, як би тут не розповідали про необхідність спілкування з виборцями, бо потрібна кількість голосів є. Залишається лише сподіватися і розраховувати, що наступний пленарний тиждень буде використано для того, щоб Верховна Рада України розглянула питання про цінову ситуацію на ринку продовольства, що Верховна Рада України розгляне проблему житлово-комунальних тарифів і викаже свою позицію з цього приводу. Цілком очевидно, що на наступному пленарному тижні Верховна Рада України буде розглядати питання щодо бюджету на 2009 рік. Цілком очевидно, що слід розраховувати, що Верховна Рада України буде розглядати питання про внесення змін до бюджету на 2008 рік і ті щедрі обіцянки про те, що ми повинні подумати про людей, будуть зреалізованими.
Бо якщо подивитися на розклад засідання цього пленарного тижня, то ви прекрасно, шановні колеги, розумієте і бачите, що практично не було питань тих, які стосуються власне людей. Іде боротьба за владу, іде боротьба за те, щоб зафіксувати ті позиції, які уже здобуті, в тому числі і в господарській діяльності. Зверніть увагу, які рішення приймаються цього тижня.
І на останок, відносно того чи підписувати чи долати вето на закони, які заветовані Президентом України. Я просив би шановних колег довести справу переформатування Верховної Ради до логічного завершення: сформувати коаліцію, обрати нового Голову Верховної Ради і він підпише вам все, що ви хочете наперед навіть. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Він ручний буде, легше буде працювать, а то цей закони читає, букви знає, проблема – знає Конституцію.
Колеги, є питання щодо даної постанови? Немає. Голосуєм.
11:39:48
За-325
Дякуємо.
Шановні колеги, я прошу, емоції, все прибрали. Наступна постанова 3184. Сергій Володимирович.
11:40:10
САС С.В.
Дякую. Шановний Арсенію Петровичу, шановні колеги, комітет на своєму засіданні 17 вересня розглянув заяву народного депутата України Павленка Віктора Вікторович, члена депутатської фракції Блоку Юлії Тимошенко про обрання його членом Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. Враховуючи, що розрахункова квота депутатської фракції Блоку Юлії Тимошенко у комітеті Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування повністю не використана, комітет прийняв рішення підтримати заяву народного депутата Павленка та внести на розгляд Верховної Ради відповідний проект постанови Верховної Ради України. Просимо підтримати рішення комітету.
Я хочу нагадати для стенограми проект постанови номер 3184. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, нема питань? Нема. Прошу голосувати за прийняття постанови 3184.
11:41:11
За-336
Рішення прийнято.
Наступна постанова 3187. будь ласка, Сергій Володимирович.
11:41:26
САС С.В.
Дякую. Шановний Арсеній Петрович, шановні колеги, комітет на засіданні 17 вересня розглянув заяву народного депутата Лемзи Володимира Дмитровича, члена депутатської фракції „Блок Юлії Тимошенко” про обрання його членом Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції.
Враховуючи, що розрахункова квота депутатської фракції Блоку Юлії Тимошенко у Комітеті Верховної Ради з питань європейської інтеграції повністю не використана, комітет прийняв рішення підтримати заяву народного депутата Лемзи та внести на розгляд Верховної Ради відповідний проект постанови Верховної Ради, проект постанови 3187. Просимо підтримати рішення комітету. Дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Немає питань? Дякую. Прошу голосувати за прийняття постанови 3187 за основу і в цілому.
11:42:14
За-338
Рішення прийнято.
Наступна постанова – 3194.
11:42:29
САС С.В.
Дякую. Шановний Арсеній Петрович, шановні народні депутати! Комітет на засіданні 19 вересня розглянув подання голови депутатської фракції „Блок Литвина” Володимира Михайловича Литвина та заяву народного депутата України Сінченко про обрання його заступником голови Комітету з питань державного будівництва і місцевого самоврядування. Заступником голови з питань державного будівництва та місцевого самоврядування було обрано народного депутата Пилипишина, як ви пам'ятаєте, від депутатської фракції „Блоку Литвина”, який достроково припинив свої депутатські повноваження 23 травня 2008 року.
Згідно частини сьомої статті 78 Тимчасового регламенту Верховної Ради України посада заступника голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування належить до депутатської фракції „Блок Литвина”. Враховуючи вимоги частини сьомої статті сьомої Закону України „Про комітети Верховної Ради України” та частини сьомої статті 78 Тимчасового регламенту Верховної Ради України комітет прийняв рішення підтримати подання голови депутатської фракції „Блок Литвина” Володимира Михайловича Литвина про обрання народного депутата України Сінченка заступником голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування та внесли на розгляд Верховної Ради відповідний проект постанови – проект постанови 3194. Просимо підтримати рішення комітету. Дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Питань немає? Прошу голосувати про прийняття за основу і в цілому законопроекту 3194.
11:44:02
За-353
Рішення прийнято.
Дякую, Сергій Володимирович, прошу сідати.
Оголошується наступний законопроект (1400) - проект Закону про державну службу. Доповідає народний депутат України Янукович Віктор Федорович.
11:44:30
ЯНУКОВИЧ В.Ф.
Шановний пане Голово, шановні колеги! Вашій увазі пропонується надзвичайно важливий проект закону, адже цю поважну аудиторію не потрібно переконувати в значенні питання, яке стосується організації управління у всій країні, на всіх ланках: від місцевого до найвищого.
Проект Закону „Про державну службу” розроблено з метою запровадження світових стандартів державної служби та забезпечення ефективного практично виконання завдань і функцій держави. Запровадження закону сприятиме створенню більш ефективного публічно-правового інституту, основними функціями якого будуть підготовка пропозицій з питань державної політики, забезпечення її реалізації та надання послуг фізичним і юридичним особам.
Метою прийняття закону є побудова в Україні професійної та ефективної державної служби, що забезпечуватиме результативну та ефективну діяльність органів державної влади та надання якісних послуг громадянам.
Основними завданнями закону є: необхідність підвищення престижності державної служби, врегулювання статусу державного службовця рівню покладеної на нього відповідальності, розмежування політичних посад з посадами державних службовців, підвищення якості послуг, які надають державні службовці, введення в дію прозорого механізму прийняття на державну службу, створення політично нейтрального інституту державної служби, стимулювання державних службовців перспективою кар’єрного росту, введення в дію ефективного механізму запобігання корупції, створення умов прозорої діяльності органів державної влади, підвищення рівня соціального та матеріального захисту державних службовців.
На відміну від чинного Закону України „Про державну службу”, законопроектом пропонується запровадити новий порядок вступу на державну
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити.
ЯНУКОВИЧ В.Ф. Шляхом укладення публічної правової угоди між державою в особі органу державної влади та особою, що вступає на державну службу або повторно призначається на посаду державного службовця.
Також пропонується введення нової посади – керуючий персоналом, який відповідальний перед керівником органу державної влади за забезпечення функціонування державної служби. Підзвітний і підконтрольний спеціально уповноваженому центрального органу виконавчої влади з питань державної служби та призначається на посаду терміном на 5 років.
З метою підвищення кваліфікації державних службовців, систематичного оновлення професійних знань, набуття та удосконалення практичних умінь і навичок, необхідних для виконання державних службовців, обов’язків за посадою, у тому числі мовної політики у законі передбачено професійне навчання, перепідготовка, підвищення кваліфікації та складання за підсумками оцінювання результатів службової діяльності індивідуальної програми навчання не рідше одного разу на рік.
Для удосконалення соціально-побутового забезпечення державних службовців проектом закону передбачається право на отримання пільгового безвідсоткового кредиту на придбання або будівництво житла.
Прийняття нового Закону про державну службу сприятиме великому кроку до комплексного реформування державної служби та створенню на засадах адміністративного простору професійної, політичної нейтральної та ефективної державної служби, що забезпечуватиме результативну та ефективну діяльність органів державної влади та надання кваліфікованих і якісних послуг фізичним та юридичним особам.
Проект закону усуває дискримінацію за відомчим та територіальним принципом при забезпеченні рівних можливостей для вступу на посаду будь-якої категорії. Закон гарантує принцип рівної оплати на рівну працю.
Прийняття та введення в дію нового Закону про державну службу стане важливим політичним кроком і служитиме як внутрішнім інтересам суспільства і держави, так і зовнішньополітичним цілям.
Дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякуємо, Вікторе Федоровичу. Прошу сідайте.
Ольга Борисівна Боднар.
11:49:20
БОДНАР О.Б. Шановні колеги, 4 червня комітет розглянув даний законопроект і, на жаль, ми його пропонуємо відправити на доопрацювання, оскільки в ньому є ряд суттєвих новел, які не узгоджуються з Конституцією України. Наскільки мені відомо, зараз Головдержслужба займається тим, що готує якісь пропозиції стосовно вдосконалення даного законопроекту. Я не можу відкидати, що в даному законопроекті є певний прогрес і позитивна спрямованість, однак я хочу загострити вашу увагу на головних недоліках цього законопроекту. По-перше, законопроект суперечить Кодексу законів про працю, визначаючи що державний службовець, передбачається що це особа, яка буде перебувати тільки в публічно-правових відносинах з державою і буде укладати службовий договір, який буде неузгоджуватися з трудовим законодавством. В даному законопроекті не передбачається обов’язкова умова набуття наявності громадянства України для державного службовця. На жаль, в даному законопроекті є порушення норм Конституції, зокрема, звужуються права Кабінету Міністрів по призначенню і по формуванню складу центрального органу виконавчої влади, який буде регулювати питання по державній службі. А це стаття 116. В центральному органі виконавчої влади, який має регулювати питання державної служби надаються надзвичайно великі повноваження. Він отримує якийсь статус такий надкабмінівський, я б сказала, тому що він якось стає опосередковано незалежним від Кабінету Міністрів. Крім того, порушується стаття 150, яка звужує права Конституційного Суду і надає право центральному органу виконавчої влади тлумачити єдиному, який має право тлумачити норми даного закону. Я хочу сказати, що звужуються права нашого спікера Верховної Ради, оскільки у нього виникає тут колізія. Даний законопроект вводить.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити.
БОДНАР О.Б. Даний законопроект вводить такі поняття, як посада керівника апарату і посада керуючого персоналом апарату. Крім того, у спікера парламенту відбирається право призначати ранги першої другої категорії. Отже, законопроект не підтриманий нашим комітетом, законопроект не підтриманий Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці і Комітетом у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.
Всі комітети пропонують його відправити на доопрацювання, Комітет з питань бюджету висловив свої зауваження щодо термінів набрання чинності даним законопроектом, оскільки в ньому немає фінансово-економічного обґрунтування. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Два „за”, два „проти”.
Інна Богословська.
11:52:30
БОГОСЛОВСЬКА І.Г.
Шановні колеги! Ми наполягаємо на тому, щоб сьогодні парламент підтримав цей закон в першому читанні і ось чому.
Величезні політичні перипетії в нашій країні доказують, що та вакханалія і політичний шабаш, який було начало із зміною тисячами робітників державної служби при зміні влади в країні, це система, яка руйнує взагалі державну владу в Україні.
Цей закон, який зараз поданий, відповідає всім сучасним європейським стандартам і нормам щодо державної служби. Щодо унеможливлення скидати тисячами бюрократів чиновників високого рангу тільки тому, що влада змінилася в країні.
Цей закон не дозволить більш кумівства. Коли кумів, невісток чи коханок ставлять на посади, які повинні займати професійні люди в країні.
Цей закон не дозволить більше свавілля і порушення прав державних службовців. Крім того, ми наполягаємо на тому, що будь-яка європейська країна вводить поняття спеціальних повноважень і спеціальної відповідальності державного службовця.
І на державних службовців в жодній європейській країні не розповсюджується стовідсоткове звичайне трудове законодавство, бо це людина зі спеціальним статусом, в тому числі зі спеціальними гарантіями від звільнення, від примусового скорочення штатів і так далі. Тому ми думаємо, що ті моменти які, дійсно, можуть потребувати додаткових зусиль, можна покращити при доопрацюванні закону, але його треба сьогодні приймати обов’язково. Ми більше не можемо знущатися над тисячами державних службовців, які кожний день чекають, коли з’явиться нова політична влада і їх знімуть з роботи без жодних підстав.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ігор Шаров.
11:54:40
ШАРОВ І.Ф.
Дякую. Шановний Арсеній Петрович, надзвичайно серйозний законопроект і думку з цього приводу висловить лідер нашої фракції – Володимир Михайлович Литвин.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Литвин.
11:54:53
ЛИТВИН В.М.
Шановні народні депутати, ми будемо підтримувати в першому читанні цей законопроект з огляду на те, що нам, справді, потрібно унормувати безліч проблем, які пов’язані з державною службою.
Я хотів би підтримати попередній висновок в тій частині, що нам треба здолати оце такий гніздовий спосіб розстановки кадрів. Я переконаний, що Верховна Рада України, власне депутатський корпус, покаже в цьому перший приклад.
Далі. Я хотів би наголосити на тому, що у нас спостерігається така картина, як тільки міняється влада, вичищають всіх, я хочу наголосити: всіх людей, які більш-менш професійні. Ті, які позбавляються посад, апелюють до закону, апелюють до громадськості, але коли змінюються знову розстановка кадрів, спостерігається та ж сама картина. Давайте будемо відверті, що до цього причетні всі ті, хто обіймав відповідні високі посади, вичищаючи своїх опонентів.
Ми повинні зробити у такий спосіб, щоб не страждали люди. У нас сьогодні фактично вимивається останнє ядро тих чиновників-бюрократів в гарному розумінні цього слово, які знають, що потрібно робити. „Балом править агресивна сірість”, - коли потрібно або своєчасно записатися в ту чи іншу політичну партію, або своєчасно викрикнути той чи інший лозунг, одягти ту чи іншу символіку.
Принагідно хотів би зазначити, шановні колеги, Арсеній Петрович, коли ми розглядаємо Закон „Про державну службу”, зрозуміло, що ми повинні були б розглядати і інші законопроекти, які стосуються і законів про внесення змін про державну службу. І я надіюсь…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити.
11:56:50
ЛИТВИН В.М. …і я надіюсь і щиро розраховую на те, що при доопрацюванні цього проекту закону до другого читання, ми врахуємо пропозиції щодо необхідності надання статусу державного службовця тим, хто, дійсно, виконує важливу державну функцію: вчителів, медиків, працівників сфери культури та інших, а державна служба не буде зводитися виключно до Печерських пагорбів. Дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Стойко Іван.
11:57:20
СТОЙКО І.М.
Дякую. Іван Стойко „Наша Україна-Народна Самооборона”.
Насправді закон, як на мене, є досить цікавим, але він, знову ж таки, створить вакханалію взагалі в державній службі. Чому?
Перш за все, на сьогоднішній день є керівник адміністрації на місці. Тут передбачається передати практично владу керуючому персоналом, який зможе в односторонньому порядку і багато там причин є, звільняти саме державних службовців, практично, вони не будуть захищені.
Друге. Піднімається, скажімо, віковий ценз: 60 років жінки і 65 чоловіки”. Сьогодні молодь не має де працювати, а якщо ми будемо робити так, то ті люди молоді, які будуть будувати українську державу, вони не зможуть стати державними службовцями.
Наступне – оклад. Знову ж таки, ми повинні говорити про престиж державного службовця. В цьому законопроекті говориться про два мінімальних оклади. Ну хто піде на державну службу без соціальної захищеності?
І можна цей ряд іще продовжувати, але найголовніше, як на мене – це громадянство. Уявіть собі, не громадянин України в будь-якій області починає керувати чи районом, чи областю і це створить, ну я не буду казати, до чого це призведе, але це призведе до втрати, як на мене взагалі статусу держави і таким чином ми можемо мати негативні наслідки. Я категорично проти цього закону і наша фракція не буде його підтримувати. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, обговорення законопроекту завершилося. Є дві пропозиції: перша пропозиція, яка була внесена комітетом, щоб даний законопроект відхилити. Я пропоную поставити на голосування питання про прийняття даного акту у першому читанні, якщо він не пройде, то, зрозуміло, що він буде відхилений.
Шановні народні депутати України, зрозуміло, що даний акт законодавства потребує суттєвого доопрацювання, але ця історія вже тягнеться декілька років стосовно прийняття закону „Про державну службу”. На превеликий жаль, вся державна служба перетворилася в залежність від того чи іншого кольору. Хто прийшов, мітлою всіх зачистили, нових понабирали, уміє писати, не знає читати, але основне, щоб працював у тому чи іншому органі держави влади. Тому треба негайно зрушити цей віз і я пропоную проголосувати за перше читання даного законопроекту. Колеги, голосуємо проект закону про державну службу № 1400 про прийняття за основу.
12:00:26
За-361
Рішення прийнято.
Тепер перерва? У п’ятницю у нас по Тимчасовому регламенту немає перерви, до першої. Є? Товариші, є пропозиція попрацювати, як ви на це дивитеся? Дякую. Раньше сядем, как говорится, раньше выйдем, товарищи. Тому, давайте... Підемо зараз по Регламенту чи все-таки поставимо позачергові вибори? Давайте по виборам пройдемося. Сергій Петрович, Подгорний.
12:01:30
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановна президія, шановні народні депутати, Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування на засіданні 17 вересня розглянув питання щодо дострокового припинення повноважень 16 сільських селищних міських голів, а саме:
Яблунівського сільського голови Буського району Львівської області - за власним бажання у зв’язку з поданою заявою;
Веселівського сільського голови Сакського району Автономної Республіки Крим – за власним бажанням у зв’язку з поданою заявою;
Осинівського сільського голови Новопсковського району Луганської області - у зв’язку з набранням законної сили обвинувального вироку суду;
Веселеподільського сільського голови Семенівського району Полтавської області – за власним бажанням у зв’язку з поданою заявою;
Пишненського сільського голови Долинського району Кіровоградської області - за власним бажанням у зв’язку з поданою заявою;
Білогривського сільського голови Кролевецького району Сумської області – за власним бажанням у зв’язку з поданою заявою;
Дніпровського сільського голови Білозерського району Херсонської області - за власним бажанням у зв’язку з поданою заявою;
Грузького сільського голови Голованівського району Кіровоградської області - за власним бажанням у зв’язку з поданою заявою;
Стягайлівського сільського голови Середино-Будського району Сумської області – у зв’язку зі смертю;
Ретинського сільського голови Кроливецького району Сумської області - за власним бажанням у зв’язку з поданою заявою;
Воле-Висоцького сільського голови Жовківського району Львівської області - за власним бажанням у зв’язку з поданою заявою;
Шабельниківського сільського голови Золотоніського району Черкаської області - за власним бажанням у зв’язку з поданою заявою;
Кульчицького сільського голови Самбірського району Львівської області - за власним бажанням у зв’язку з поданою заявою;
Скрипаївського сільського голови Зміївського району Харківської області - за власним бажанням.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Петрович, можна я вас переб’ю?
ПОДГОРНИЙ С.П. Да.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Є пропозиція зразу ставити на голосування, щоб просто не зачитувати по три рази одне й теж саме.
ПОДГОРНИЙ С.П. А проблеми, хочу сказати, що всі вибори згідно закону пропонуються призначити на 30 листопада 2008 року.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, ставиться на голосування постанова 3177. Так, номера?
Прошу, сідайте. Про призначення позачергових виборів Яблунівського сільського голови. Голосуєм.
12:04:17
За-311
Рішення прийнято.
Постанова 3177-1 про призначення позачергових виборів Веселівського сільського голови. Голосуєм.
12:04:39
За-312
Постанова номер 3177-2 про призначення позачергових виборів Осинівського сільського голови.
12:04:58
За-331
Рішення прийнято.
Постанова Верховної Ради про призначення позачергових виборів Веселоподільського сільського голови, 3177-3.
12:05:18
За-333
Рішення прийнято.
Постанова Верховної Ради номер 3177-4 про призначення позачергових виборів Пишненського сільського голови.
12:05:39
За-339
Рішення прийнято.
Постанова 3177-5 про призначення позачергових виборів Білогривського сільського голови.
12:05:58
За-344
Постанова номер 3177-6 про призначення позачергових виборів Дніпровського сільського голови.
12:06:16
За-348
Рішення прийнято.
3177-7 про призначення позачергових виборів Грузського сільського голови. Голосуєм.
12:06:35
За-342
3177-8 про призначення позачергових виборів Стягайлівського сільського голови. Голосуємо.
12:06:53
За-348
Постанова 3177-9 про призначення позачергових виборів Реутинського сільського голови. Голосуємо.
12:07:12
За-353
Рішення прийнято.
Постанова Верховної Ради 3177-10 про призначення позачергових виборів Воле-Висоцького сільського голови. Голосуємо.
12:07:32
За-344
Рішення прийнято.
Постанова Верховної Ради 3177-11 про призначення позачергових виборів Шабельниківського сільського голови. Голосуємо.
12:07:51
За-345
Рішення прийнято.
3177-12 про призначення позачергових виборів Кульчцького сільського голови. Голосуємо.
12:08:10
За-342
Рішення прийнято.
Постанова Верховної Ради 3177-13 про призначення позачергових виборів Скрипаївського сільського голови. Голосуємо.
12:08:29
За-341
Рішення прийнято.
Постанова 3177-14 про призначення позачергових виборів Кожанського селищного голови. Голосуємо.
12:08:48
За-345
Рішення прийнято.
Постанова Верховної Ради 3177-15 про призначення позачергових виборів Первомайського міського голови. Голосуємо.
12:09:08
За-340
Рішення прийнято. Завершений розгляд даного питання.
Переходимо до наступного питання про Регламент Верховної Ради України. Сергій Володимирович Сас, будь ласка.
12:09:27
САС С.В.
Дякую, Арсеній Петрович.
Шановний Арсенію Петровичу, шановні колеги народні депутати, за рішенням Конституційного Суду України від 17 вересня 2008 року у справі за конституційним поданням 105 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень частини шостої, сьомої, дев’ятої статті 83 Конституції України .. про коаліцію депутатських фракцій у Верховній Раді України визначено неконституційним прийнятий Верховною Радою України 8 квітня 2008 року Тимчасовий регламент Верховної Ради України.
Це, я нагадаю, вже друга спроба паралізувати роботу Верховної Ради України через визнання неконституційним її Регламент. За браком часу я не буду зараз аналізувати рішення Конституційного Суду України, хоча є про що говорити. Я хочу нагадати колегам, що 4 вересня цього року Верховна Рада повторно прийняла з подоланням вето Президента Закон України „Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України”, яким, зокрема, визначено, що порядок діяльності Верховної Ради України встановлюється Регламентом Верховної Ради України, як це передбачено у статтях 83, 85, 88 Конституції України.
Проте Президент з порушенням вимог Конституції не підписав і повернув його 18 вересня Верховній Раді України. На цей раз Президент вважає, що підставою для повернення Верховній Раді України є те, що після повторного розгляду з подоланням вето, цей закон підписав Голова Верховної Ради України і поставлено новий номер.
Хочу зазначити, що така позиція Президента суперечить вимогам пункту 3 частини другої статті 88 та частини першої статті 94 Конституції України. А також рішенню Конституційного Суду у справі щодо порядку голосування і повторного розгляду законів Верховної Ради від 7 липня 1997 року, відповідно до якого своїм юридичним наслідком подолання вето має скасування результатів голосування за закон у цілому і відкриття процедури його повторного розгляду у Верховній Раді України.
Таким чином, при подоланні вето закон повторно приймається Верховною Радою в цілому, а прийняті Верховною Радою акти зобов'язаний підписати Голова Верховної Ради України. З метою забезпечення виконання Верховною Радою України конституційних повноважень…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити.
САС С.В. Дякую. У комітеті підготовлено і народними депутатами України – членами комітету внесено на ваш розгляд відповідно до положень пункту 15 частини першої статті 85 Конституції України проект Регламенту Верховної Ради України.
Проект Регламенту Верховної Ради України підготовлено на основі положень Тимчасового регламенту і прийнятих у першому читанні змін до нього, реєстраційний номер постанови 2012. Комітет на своєму засіданні сьогодні 19 вересня одноголосно (18 членів підтримали цю пропозицію) вносить на розгляд Верховної Ради зазначений законопроект і просить Верховну Раду підтримати його.
Я хочу, шановні колеги, ще доповнити. Вноситься пропозиція за одноголосним рішенням керівників депутатських фракцій доповнити Регламент такими положеннями. Частину першу статті 28 доповнити пунктом 11 такого змісту: „Головуючий оголошує перерву до 30 хвилин, але не більше однієї перерви впродовж одного пленарного засідання”. І доповнити Регламент розділом сьомим „прикінцеві положення” таким реченням: „Цей Регламент набирає чинності з дня його прийняття”. Прошу підтримати рішення комітету. Дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, пропозиція, яка щойно внесена Сергієм Володимировичем, це надає право Голові Верховної Ради самостійно оголошувати перерви, це логічна технічна пропозиція, тому що зараз перерви, які ми оголошуємо, не регламенті.
Друге прохання, яке є. От ми щойно подискутували з Олександром Володимировичем: треба синхронізувати терміни, визначені Законом України „Про Кабінет Міністрів” щодо звіту і відповідальності уряду і Регламентом. Я прошу, щоб це пішло під стенограму, бо там 10 днів, у нас 30 днів, пригадуєте? Ми вже в цю юридичну вилку попадали. Тому під стенограму – зробити синхронізацію термінів, визначених Регламентом, на предмет відповідності Закону України „Про Кабінет Міністрів”.
Ну, вродє би, так більше нічого немає, да? Решта вже при наступних змінах почистим. Два „за, два „проти” є бажання записуватися?
Немає?
Колеги, прошу голосувати за основу і в цілому прийняття законопроекту номер 3195 з правками, щойно висловленими, про Регламент Верховної Ради.
12:14:20
За-349
Покажіть по фракціях. Рішення прийнято. Прошу сідати.
Наступний законопроект - 3192: про внесення змін до Закону України про Державний бюджет. Олександр Миколайович, будь ласка. Пеклушенко Олександр Миколайович. (Олександр Володимирович, 10 хвилин, якщо можна, я вийду і…)
12:14:56
ПЕКЛУШЕНКО О.М.
Уважаемые коллеги, уважаемые радиослушатели и телезрители! Сегодня я представляю Закон о внесении изменений в Государственный бюджет с целью отличия спортсменов – чемпионов-призеров летних XXI Паралимпийских игр и их тренеров. В данном законе предусмотрено повышение на стимулирование наших победителей в размере 38 миллионов. Эти дополнительные расходы предлагается осуществить за счет увеличения поступлений налога на добавленную стоимость, ввезенных на территорию Украины товаров в сумме 64 миллиона.
Уважаемые коллеги, все мы с восхищением и восторгом наблюдали за XXI Паралимпийскими играми. Я предлагаю, что мы должны сейчас материализовать наше восхищение 100-процентным голосованием за этот законопроект.
Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради
України ЛАВРИНОВИЧ О.В.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олександр Миколайович. Сідайте, будь ласка.
Будь ласка, доповідач від комітету – народний депутат Ляшко.
12:16:16
ЛЯШКО О.В.
Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні 19 вересня (протокол номер 26) розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет на 2008 та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, поданий народними депутатами України Деркачем, Пеклушенком, Ляшком за реєстраційним номером 3192 від 18.09.2008 року.
Законопроект розроблено з метою забезпечення виплати винагород спортсменам-інвалідам, чемпіонам, призерам літніх ХХІ Паралімпійських ігор та їх тренерам у підвищених розмірах згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 06.08.2008 року номер 704 „Про заохочення спортсменів-інвалідів та їх тренерів”.
Зазначеним законопроектом передбачено збільшити видатки на виплати винагород спортсменам-інвалідам, чемпіонам, призерам літніх ХХІ Паралімпійських ігор та їх тренерам на 38 мільйонів 757,9 тисяч гривень порівняно з урахованими у бюджеті на 2008 рік за рахунок збільшення надходжень податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів.
Таким чином зазначений законопроект є збалансованим стосовно показників бюджету.
За наслідками розгляду Комітет з питань бюджету ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, поданий народними депутатами України Деркачем, Пеклушенком, Ляшком за реєстраційним номером 3192 за основу та в цілому як закон. Прошу підтримати. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олег Валерійович.
Записуємося два „за”, два „проти”.
Народний депутат Карпук, будь ласка.
12:18:13
КАРПУК В.Г.
Володимир Карпук, „Наша Україна”.
Я думаю, що тут не треба довго обговорювати, треба цим мужнім людям дійсно подякувати і подякувати так, щоб вони відчули за їхній мужній подвиг на паралімпійських іграх в Пекіні. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. На цьому список бажаючих виступити завершений. Переходимо до голосування.
Я ставлю на голосування проект 3192 – про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”. Прошу голосувати.
12:19:03
За-391
Шановні колеги, за – 391. Ми прийняли за основу і в цілому Закон про внесення змін до Державного бюджету в частині забезпечення виплат параолімпійцям-чемпіонам, які приїхали до нас з медалями.
Оголошується до розгляду наступне питання порядку денного проект Закону про всеукраїнський референдум. Доповідає з цього питання народний депутат України Лавринович Олександр Володимирович.
12:20:11
ЛАВРИНОВИЧ О.В.
Шановні колеги, вашій увазі пропонується проект закону, який вже був предметом розгляду в цій сесійній залі, детально обговорювався і в бурхливому протистоянні пошуку виходу з ситуації, коли реальною була загроза тому, щоб поза межами Верховної Ради України ухвалювалися законодавчі рішення про внесення змін до Основного закону. Цей проект закону не отримав підтримки в сесійній залі на минулій сесії. На цій сесії він внесений повторно. І зараз ми повертаємося до розгляду питання, яке є обов’язковим для країни, тому що ми повинні законодавчо забезпечити право громадян України на пряму демократію, на участь в вирішення державних питань безпосередньо. Без цього механізму країна не може називатися демократичною. Той закон, який нам залишився у спадок від Української Радянської Соціалістичної Республіки, сьогодні працювати не може взагалі, не тільки тому, що більшість його статей суперечить чинній сьогодні Конституції, а й через те, що сьогодні вже немає тих інституцій, які повинні були приймати рішення тоді за редакцією 1991 року.
Тому необхідність в цьому законі є очевидною, він встановлює всі необхідні вимоги для того, щоб ми могли організувати всю систему підготовки і проведення виборів, як те, що стосується внесення змін до Конституції за участю Верховної Ради і призначенням Президентом України відповідного референдуму, те що стосується можливих змін території України (прецедент, до речі, який уже був з нашими сусідами), питання, які необхідно виносити за ініціативою громадян України, щоб було забезпечено неухильне право того, що якщо понад три мільйони громадян України висловили ініціативу, щоб вона обов’язково стала предметом всеукраїнського референдуму.
Всі ці питання унормовані таким чином, щоб ми отримали в Україні механізм реального народовладдя. Я прошу вас підтримати цей законопроект.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати України, ще у нас був законопроект 1374-1 народного депутата Ключковського. Будь ласка з процедури Роман Михайлович Зварич.
12:22:50
ЗВАРИЧ Р.М.
Шановний Олександр Володимирович, у зв’язку з цим, що депутати щойно отримують порядок денний на сесію, той що пропонується кремлівською більшістю кожного ранку, звичайно, що депутати не спроможні, не готові відразу виконувати те, що міститься в порядку денному. Юрій Богданович повинен бути тут через дві-три хвилини, я просив би відкласти голосування щодо цього законопроекту, щоб надати йому можливість представити свій законопроект.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, я думаю, що спроможних депутатів в залі більшість, тому я запрошую до слова першого заступника голови парламентського Комітету з питань державного будівництва і місцевого самоврядування Ольгу Борисівну Боднар.
12:23:46
БОДНАР О.Б.
Дякую. Шановні колеги, я сумую з приводу того, що немає колеги Ключковського, але можливо я трошки допоможу залу визначитися зі своїм рішенням.
18 березня комітет розглядав обидва законопроекти і одностайно дійшов висновку, що треба пропонувати залу взяти ці два законопроекти, обидва вони достойні, взяти два законопроекти і об’єднати в один і винести на розгляд в зал уже спільний спрацьований законопроект.
Будь ласка, пропоную підтримати рішення комітету.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Записуємося два „за”, два „проти”.
Народний депутат Камчатний, будь ласка.
12:24:37
КАМЧАТНИЙ В.Г.
Камчатний, "Блок Юлії Тимошенко", Харківська область.
Відсутність колеги Ключковського в залі - це є просто штучно, це спроба торпедувати прийняття цього закону. Тому я закликаю всіх колег підтримати пропозицію комітету і рухатися далі. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Герман Ганна Миколаївна
12:24:56
ГЕРМАН Г.М.
Я вважаю, що фракція, депутати фракції "Нашої України" повинні припинити робити спроби перешкоджання ефективному працюванню всього нашого парламенту. Ми розуміємо, наскільки важливе прийняття Закону про всеукраїнський референдум. Це дасть можливість громадянам самим вирішувати найважливіші питання нашого життя.
Тому намагання перешкодити цьому через те, що не ходиться на роботу чи десь там перебувається, я вважаю, що це є злочин проти українського народу. І повинна "Наша Україна" за такі чини відповідати, відповідати перед виборцями за те, що вона не працює, за те, що депутати не ходять в зал і не дають іншим працювати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Князевич, будь ласка.
12:25:55
КНЯЗЕВИЧ Р.П.
Я хотів би звернути щойно виступаючим увагу, що народний депутат Ключковський знаходиться на своєму робочому місці і було б дуже логічно, якщо б ви мали мужність вибачитися перед ним. А те, що людина просто не знала, що, насправді, той законопроект, який вважається новоподаним… Ви подивіться, що пишуть, що текст закону розданий ще 05.02.2008 року. То який же це новий закон?
Йде мова про те, що справді було подано під іншим реєстраційним номером, відповідно до Регламенту і відповідно до Конституції законопроекти і людина, яка подала альтернативний законопроект, тільки щойно дізналася, перебуваючи на своєму робочому місці в комітеті, що він внесений до порядку денного.
Це ж треба мати яке нахабство, щоб його ще й зараз публічно звинувачувати в тому, що він не знав про те, що всупереч Регламенту і Конституції і його волі, особисто, як депутата, внесена до порядку денного.
Тому ми наполягаємо на тому, щоб зараз припинити це безглузде обговорення, а надати слово Ключковському, як автору альтернативного законопроекту. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. На цьому обговорення законопроекту 1304 завершене і я запрошую до слова автора альтернативного законопроекту, народного депутата Ключковського, прошу.
12:27:15
КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б.
Шановні колеги, а ще більше, шановні виборці! Цей „цирк”, який зараз відбувається у Верховній Раді, вибачте, я його інакше назвати не можу. Оті крики, так само, оці звинувачення в тому, що хтось не працює.
Та згадайте собі, хто протягом півроку блокував трибуну Верховної Ради, по черзі дві з теперішніх фракцій більшості і вони тепер мають совість когось звинувачувати в тому, що ми не працюємо?
Власне, спитайтеся, де ваші лідери фракцій зараз у залі! Це злочин! Я хочу повторити слова, сказані депутатом від фракції Регіонів: „Це злочин проти українського народу”. Але я хочу звернути увагу на іншу сторону „цирку”, який зараз відбувається.
Шановні колеги! Я не знаю, яким зараз ми користуємося регламентом, може тим, що проголосований тільки що, але ще ніким не підписаний, чи тим, який двічі визнавався не конституційним. Але є і традиції парламентаризму, не тільки українського парламенту, який полягає в тому, що процедура парламентська є демократичною і яка створює умови, по-перше для рівного розгляду різних законопроектів, а по-друге, для дотримання встановленої процедури.
Багато розумних людей казали, що демократія – це процедура. Мій колега Князевич абсолютно сказав чисту правду про те, що законопроект про референдуми, які я вніс і автором якого я, є буде сьогодні розглядатися, я довідався півгодини тому. Я намагався підняти текст, дивлячись, що ще є кілька питань до того часу, коли він має розглядатися, але у нас сьогодні все штампується протягом п’яти хвилин, вибачайте, я не встиг добігти до залу.
Тепер по суті законопроекту.
Ні, ще по процедурі. Обидва законопроекти і 1374, і 1374-1 були розглянуті Верховною Радою України. Обидва відхилені.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити.
КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б. Шановний пане головуючий, якщо один із доповідачів доповідав дві хвилини, це не означає, що має бути обмежене регламентне право іншого доповідача. Тому я прошу 10 хвилин, як положено на закон.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановний Юрій Богданович, якби ви вчасно приходили на роботу, то ви би знали, що проглосовано...
КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б. Олександр Володимирович, я цілий день на роботі...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Виключіть мікрофон.
Записуємося два – за, два – проти для обговорення цього питання.
(Ш у м у з а л і)
Шановні народні депутати, скорочена процедура розгляду питань проголосована по всіх питаннях порядку денного і так само доповідач з першого питання мав дві хвилини, в які він уклався. Тому для того, щоб міняти підходи, потрібно для цього рішення Верховної Ради України.
(Ш у м у з а л і)
Будь ласка, переходимо до обговорення. Народний депутат Глусь.
ІЗ ЗАЛУ. Подгорному, передайте слово Подгорному.
12:30:57
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні народні депутати, шановний Головуючий, хочу звернути увагу, що дійсно законопроект автора Лавриновича і законопроект автора Ключковського розглядались вже і в залі, розглядалась і на комітеті, і на комітеті було прийнято рішення рекомендовано автором, напрацювати єдиний проект. Справа в тому, що і один проект і інший мають дуже багато позитивного і негайного, требують негайного прийняття. Але деякі речі суперечливі Конституції, ну, наприклад, в законопроекті 1374-1 там є пропозиція, щоб Конституцію змінювати і приймати референдум, а ми знаємо, що в самій Конституції процедура її змін виписана і вона не передбачає виключно референдуму, там деякі тільки позиції можуть бути затверджені референдумом.
Тому ми пропонуємо все ж таки залу проголосувати сьогодні, прийняти за основу і перший і другий законопроекти і доопрацювати і венети буквально в короткий час єдиний законопроект від цих двох авторів. Дякую.
Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Кравченко.
12:32:10
КРАВЧЕНКО М.В.
Кравченко, фракция коммунистов.
Ну я за то, чтобы законопроект Ключковского прокатить вот по одной только причине, даже, по сути не рассматривая его, за то, что обзывает Верховный Совет цирком і це називає демократією. А вы заметили каким образом они как пошли оппозицию вместе с Президентом, как они стали взволновано себя вести. Истерично действительно, спасибо за подсказку, по-другому не скажешь. То есть речь сегодня идет о действительно законах, которые необходимы, которые действительно регламентируют принятие общенародных решений и мы сталкивались с этим уже, когда не могли ну принять решение по референдуму. И сегодня Ключковский вдруг узнает, что у него только сегодня будут рассматривать закон, начинает лихорадочно вспоминать, что ж он там писав, значит, ему в Секретариате Президента писали, значит, он не знает сути этого законопроекта.
Поэтому я выступаю за то, чтобы принять в первом чтении и фракции будет надеюсь голосовать законопроект 1374 Лавриновича.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Руслан Князевич.
12:33:43
КНЯЗЕВИЧ Р.П.
Я прошу передати слово пану Ключковському, хай пояснить суть законопроекту свого.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Ключковський.
12:33:51
КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б.
Дякую дуже. Я зараз буду виступати в обговоренні. Але я прошу Головуючого звернути увагу, що я, крім того, маю право на репліку і я прошу надати мені цю можливість в кінці обговорення.
Так от, виходячи, готуючись зараз до трибуни, я старався знайти те спільне, що було в обох законопроектах, і хотів запропонувати з трибуни те, про що сказав колєга Подгорний. Щоби спробувати з обох законопроектів зробити те, що дійсно принесе користь українському народу і стане розвитком українського конституціоналізму. Те обговорення, яке було в березні, було корисним, я думаю, для всіх і в першу чергу для мене. Я, чесно кажучи, працюю зараз. Бо я на відміну від колєги, який тільки що пускав слюни з рота, я працюю над своїми законопроектами. І за мене їх не пише ні департамент міністерства юстиції, ні Скретаріат Президента. Все, що я подаю, я пишу сам особисто. Тому я хотів це запропонувати. Однак я хочу звернути увагу, що законопроект було запропоновано включити в порядок денний не мій, а законопроект колєги Лавриновича вчора ввечері, без мого як альтернативний. Сьогодні зранку на Погоджувальній раді розглядався варіант лише одного законопроекту. Оце і є оце створення диктаторських з умов роботи з боку теперішньої прокремлівської більшості. Оце і є порушення всяких елементарних засад права, верховенства права, верховенства закону, демократії і взагалі дія правової сваволі, яка сьогодні панує тут, у цьому залі, і за що цілком заслужено цей зал треба називати цирком, а не українським парламентом. Дякую. Я нагадую, що у мене є право на репліку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Чечетов.
12:35:52
ЧЕЧЕТОВ М.В.
Уважаемый Арсений Петрович, уважаемые коллеги! Я внимательно почитал оба законопроекта, и Александра Лавриновича, и Юрия Ключковского.
Я могу сказать, что тот законопроект, который презентует представитель проамериканской меньшости Юрий Ключковский, он не отвечает национальным интересам Украины. Он может и отвечает чьим-то интересам, но только не украинским. Украиной здесь и не пахнет.
Национальным интересам Украины отвечает законопроект Лавриновича. Именно в отличии от законопроекта Ключковского, именно в законопроекте Лавриновича передбачається встановити правові засади організації та порядок проведення українського референдуму.
Именно законопроект Лавриновича передбачає дати визначення, поняття всеукраїнський референдум, основних засад всеукраїнського референдуму, як за народною ініціативою, так і всеукраїнського референдуму про внесення змін до Конституції України схвалення її нової редакції всеукраїнського референдуму про зміну території України.
Именно в законопроекте Лавриновича пропонується встановити правові обмеження щодо проведення всеукраїнського референдуму, принципи участі громадян у всеукраїнському референдумі, засади фінансового забезпечення підготовки та проведення всеукраїнського референдуму.
Именно законопроект Лавриновича спрямований на удосконалення механізму забезпечення реалізації громадянами України право участі в одній із форм безпосередньо демократію в референдумі.
Я обращаюсь к вам, уважаемые коллеги, еще раз не голосовать, не поддерживать законопроект проамериканскої меньшості, пронатовської меньшості господина Ключковского и поддержать законопроект Лавриновича, отвечающий национальным интересам Украины. Спасибо.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, репліка Юрію Богдановичу Ключковському.
12:37:52
КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б.
Ну, чергова демонстрація дотримання правил процедури. Два – за, два – проти. Правда? Ви чули два за? Оце так використовується право і так ним зловживається.
Тепер я хочу ще звернути вашу увагу, що в порядку денному, який сьогодні розданий, згадується проект народного депутата Лавриновича. Проекту народного депутата Ключковського там не згадується. Оце ще один доказ того, чому в останній момент з’являється тільки інформація про те, що народний депутат доповідає свій законопроект.
І третє. Я розумію, що відбувається. І я вірю, що виборці українські і український народ прекрасно розуміє, що відбувається. Сьогодні створюється більшість для того, щоби ревізувати Основні конституційні засади державного ладу України.
Все, що буде зроблено, буде зроблено – ліквідація українського статусу держави, перехід на російську чи, принаймні, паралельну другу російську мову, що є програмною засадою Партії регіонів і комуністів. І коли хтось думає, що тут виступає представник …
Дайте мені закінчити, бо у мене дві репліки, мене двічі згадували.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 20 секунд, завершуйте.
12:39:06
КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б.
Так от якщо представник прокремлівської більшості російською мовою мене звинувачує в тому, що я агент Америки, то, вибачайте, я завжди був і буду агентом українського народу і не вам, москалям, мене вчити.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, час на обговорення завершився.
Є пропозиція, перше, що стосується законопроекту 1374, і 1374-1. Юрій Богданович, 1374-1 ми включили після того, коли мали дискусію з керівниками фракцій, тому що у першочерговому його не було. Юрій Богданович, я все знаю, ви знаєте, яка зараз ситуація.
Друге. Що стосується процедури голосування. У тому випадку, якщо не буде підтриманий законопроект 1374 у першому читанні, то я поставлю 1374 на голосування законопроект-альтернат 1374-1.
Ставлю на голосування про прийняття у першому читанні законопроекту 1374 – проект Закону про всеукраїнський референдум, внесений народним депутатом України Лавриновичем.
12:40:22
За-333
Рішення прийнято у першому читанні.
Шановні колеги, прошу показати по фракціям. Партія регіонів – 169, БЮТ– 116, „Наша Україна” – 1, комуністи – 27, „Блок Литвина” – 20.
Шановні народні депутати України, я на виконання вашого доручення не просто так виходив, а підняв рішення Конституційного Суду стосовно підписання даного акту законодавства. Я прошу, щоб зара без емоцій, без криків ви послухаєте формально юридичну сторону, яка не стосується політики, а потім приймайте рішення правильно чи не правильно.
Значить, читаю: „Згідно з правовою позицією Конституційного Суду України, висловленою у рішенні від 7 липня 1998 року номер 11-РП термін „закон” вживається у частині четвертій статті 94 Конституції України у зазначенні юридично цілісного і структурно завершеного нормативно-правового акту, який приймається Верховною Радою України відповідно до її повноважень і не означає за змістом окрему частину закону чи поправку до нього. Таким чином, усі реквізити закону, в тому числі дата прийняття, номер, підпис Голови Верховної Ради України є невід'ємними складовими.
Чому я це вам читаю? Допустим, гіпотетично, Голова Верховної Ради зараз порушить Конституцію і підпишіть цей акт законодавства. Я вам даю гарантію, що піде подання в КС і буде пряма конституційна підстава для визнання цих актів неконституційними.
Тому я ще раз звертаюся до вас з однією вимогою: є вето Президента, у вас є більшість. Не формуйте завідомо неконституційний акт і мене не пхайте на завідомо неконституційні дії. Ну, якби не було цього КСівського рішення, я розумію, у нас могла би бути дискусія. Але Конституційний Суд роз'яснив 10 років тому, адже це рішення КС виникло саме на тих самих підставах, які ми маємо сьогодні по цим актам законодавства. Тобто було повторне вето, і тоді КС розглядав це питання. Ну куди ж ви мене пхаєте на неконституційні дії? Прийміть рішення, подолайте вето, воно буде відповідати вимогам Конституції, і тоді не буде до вас запитань в частині конституційності чи не конституційності акта.
Колеги, переходимо до ратифікацій. Прошу скорочену процедуру. Та немає ніяких мотивів. Колеги, давайте… Які мотиви? По Закону про референдум? Ну хорошо, запишіться, три хвилини. Я спеціально прочитав цю позицію, щоб прибрати політику. Я вам прочитав рішення КС – Конституційного Суду, найвищий орган конституційної юрисдикції. Крапка. А все інше – то довільні дискусії. Роман Зварич.
12:43:31
ЗВАРИЧ Р.М.
Прошу передати слово Івану Зайцю.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка.
12:43:38
ЗАЄЦЬ І.О.
Шановний пане Голово, шановні народні депутати! Якщо аналізувати результати голосування, там показано, що за цей законопроект голосував Юрій Костенко із фракції „Наша Україна – Народна Самооборона”. Я засвідчую, що ніякого Костенка в залі не було, ніхто не голосував. Тому я прошу або перевірити цю саму систему, або анулювати результати цього голосування, принаймні Костенка. Костенка в залі немає. Тому я думаю, що це із того самого ряду, коли сфальшували порядок денний, коли не допустили Ключковського доповісти законопроект. У даному випадку вже роблять так, щоб не було нуля у „Наша Україна – Народна Самооборона”. Я вважаю, що це фальсифікація, ганьба і цього не може бути у залі.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Кравченко.
Петро Симоненко.
12:44:37
СИМОНЕНКО П.М.
Симоненко, фракция коммунистов.
Фракция коммунистов проголосовала за то, чтобы Верховный Совет приступил к формированию окончательной редакции Закона о проведении, о референдуме. Почему? Потому что сегодня народ, который по Конституции имеет право быть источником власти и носителем суверенитета, отстранен от формирования государственной политики. А в условиях, когда выборы проводятся при покупке мест в списках, когда запугивают людей, шантажируют, когда фальсифицируют выборы, когда президентская команда заблокировала принятие решений и формирование реестра избирателей, очевидным является, что практически народ Украины полностью отстранен от формирования как внутренней, так и внешней политики.
И мы, коммунисты, убеждены, что надо этот закон немедленно принимать, чтобы мы могли провести сегодня референдумы по основополагающим вопросам – и снять проблемы противоречий в Украине. Вопрос вступления в НАТО, вопрос второго государственного языка, вопрос единого экономического пространства – это те вопросы…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Мовчан.
12:45:46
МОВЧАН П.М.
Павло Мовчан, „Блок Юлії Тимошенко”.
Шановні колеги, я звертаюся до тих, хто брав участь у голосуванні від нашого блоку. Тому що ті аргументи, які щойно висловив мій попередній виступаючий, мусили б вас насторожити: що ви голосуєте?
Це навіть питання, яке доленосне, не обговорювалося у нас належним чином у фракції, воно раптом виникає за трибуною, і ми руйнуємо Україну. Ми закладаємо ті механізми, ті бомби, які від України нічого не залежать..., не залишать.
Я вас дуже прошу, апелюю до вас, зупиніться руйнувати і той процес, який започаткувався. Тому що референдуми – це найкоротший шлях до руйнації конституційних засад. Ми розуміємо, що треба 3 мільйони. Це не 47 мільйонів. Подумайте, тому що ви сьогодні в інерційному періоді. Давайте подолаємо цю інерцію і будемо думати над майбуттям України. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, переходимо до розгляду за скороченою процедурою законопроектів 0080 і далі по тексту.
Я прошу, заступник голови Служби безпеки Герасименко Микола Михайлович. Прошу.
ГЕРАСИМЕНКО М.М.
Шановний Арсенію Петровичу, шановні народні депутати України! На ваш розгляд подається проект Закону про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом та проект постанови Кабінету Міністрів України про подання на ратифікацію Верховною Радою України вказаного міжнародного договору.
Зазначену угоду розроблено на виконання доручення Кабінету Міністрів України у зв’язку з пропозицією словацької сторони денонсувати раніше підписану Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про взаємний захист секретної інформації.
Пропозиція іноземної сторони пов’язана з необхідністю гармонізації законодавства Словацької Республіки до стандартів європейського співтовариства та приведення положень угоди у відповідність до вимог національного законодавства у сфері захисту інформації з обмеженим доступом.
Вказаний міжнародний договір підготовлено з метою створення правових засад і співробітництва між Україною та Словацькою Республікою. Угода за своїм змістом повністю відповідає міжнародній практиці і підлягає ратифікації Верховною Радою України. Додаткових витрат з Державного бюджету на реалізацію цього закону та угоди не передбачається. Ратифікація не тягне за собою прийняття нових або коригування існуючих законодавчих актів України.
Я дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу сідати.
Борис Іванович Тарасюк.
12:48:45
ТАРАСЮК Б.І.
Шановний пане Голово, шановні народні депутати, Комітет з питань Європейської інтеграції як профільний розглянув законопроект „Про ратифікацію Угоди між Кабміном України і Урядом Словацької Республіки про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом” на своєму засіданні 3 вересня цього року і прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти цей закон за основу та в цілому. Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради України також не має заперечень щодо ратифікації даного закону. Ми вважаємо, що даний закон відповідатиме національним інтересам України, а ратифікація даної угоди сприятиме підвищенню ефективності та оперативності в процесі обміну інформацією з обмеженим доступом між Україною та Словаччиною. Прошу підтримати.
Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Колеги, нема бажання? Немає. Є? Будь ласка, записуйтеся. Будь ласка. Записуйтеся, записуйтеся. (Ш у м у з а л і). Бориса Івановича Тарасюка комітет. Олег Ляшко, БЮТ. Святослав Олійник.
12:50:07
ОЛІЙНИК С.В.
Шановні колеги, "Блок Юлії Тимошенко", безумовно підтримує зазначену угоду, але коли мова йде про голосування, яке тут в залі парламенту презентує представник Служби безпеки України, то виникає логічне запитання, чи ця угода тут презентується і виноситься на голосування, для того щоби бути виконаною і виконуватися, чи підхід буде такий самий у Служби безпеки України, які до вимог Кримінально-процесуального кодексу, зокрема, в питаннях, коли розглядається незрозумілого характеру писульки від Секретаріату Президента, які називаються гучною заявою про злочин, коли Прем’єр-міністр звинувачується у державній зраді. І я хочу нагадати, що Кримінально-процесуальний закон вимагає чітко прийняти рішення протягом десяти днів по заяві про злочин. І сьогодні вже Служба безпеки України могла би оприлюднити дані, які ж рішення прийняті по цим заявам і чи дійсно порушена кримінальна справа, чи відмовлено у порушенні кримінальної справи, чи Служба безпеки України вийшла повністю за межі закону і сьогодні діє беззаконно?
І ще одне питання виникає до доповідача: а де, власне кажучи, умовний керівник цього відомства? Чи він вже стійко і умисно боїться і соромиться прийти до парламенту, де його авторитет рівний нулю голосам? Чи як він взагалі здійснює керівництво цим відомствам, який там авторитет є серед підлеглих?
А щодо запропонованої угоди зрозуміло, що ми її підтримаємо. Тільки, на жаль, Служба безпеки України так само, як і Секретаріат Президента і сам Президент демонструє свідомо і умисне стійке порушення, як законів так і Конституції України. Дякую, шановні колеги.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Петро Симоненко.
12:51:53
СИМОНЕНКО П.М.
Симоненко, фракція комуністів.
Шановні колеги, фракція комуністів не буде голосувати за ратифікацію цієї угоди, виходячи з того, що ми сьогодні будемо послідовно відстоювати нашу позицію щодо захисту національних інтересів України.
Як ми знаємо Словацька Республіка є членом НАТО і в цих умовах, коли дуже серйозні сьогодні виникають внутрішні загрози у нас в Україні, це і буде можливістю приховувати ту інформацію, яка конче потрібна нам для того, щоб вести розслідування.
Ось припустимо конкретний приклад. Україна постачає „кольчуги” у Грузію, Україна постачає боєкомплекти для зброї, яка заборонена у використанні проти мирного населення. І це було все приховано. А потім зриваються склади і знищуються сліди злочину, які якраз в даному випадку і приховуються, щоб не притягувати сьогодні до кримінальної відповідальності Президента і його прибічників, і його оточення.
Ми сьогодні повинні розуміти, що ця проблема, вона… її обмежує наші національні інтереси і особливо коли говоримо про те, що відтік йде від тієї чи іншої інформації без контролю в тому числі з боку державного органу, такого як законодавчого органу Верховної Ради.
Я хотів би привернути вашу увагу до того, що за моєї ініціативи на Погоджувальній раді було знято питання щодо ратифікації угоди з Румунією. Чому? А тому, що якраз фракція комуністів сьогодні заперечує, щоб ми укладали угоду з Румунією, яка посягає на територіальну цілісність України і намагається у нас забрати острів Зміїний.
А якраз оці представники так званих націонал-патріотів, які через комітет пропускають подібні рішення, і намагаються знищити сьогодні територіальну цілісність і незалежність нашої держави.
Тому я закликаю всіх сьогодні, по-перше, зняти з ратифікації і не голосувати ті угоди, які торкаються держав, які є членами НАТО, і сьогодні далі не загострювати ситуацію у нас в Україні. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ще може один представник фракції, який не приймав участі в обговоренні, висловитися. Є бажання ще комусь висловитися?
Будь ласка, "Блок Литвина" – Олег Зарубінський.
12:54:13
ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.
Олег Зарубінський, "Блок Литвина" .
Шановні колеги, я хотів би, щоб ми звернули увагу, що ми зараз голосуємо чи не хочемо голосувати. Ви знаєте, кожна угода з питань ратифікації має свій зміст. Мені здається, що законодавці – це не ментартство якесь, це нормальна практика - мають подивитися, який зміст цієї угоди. І тільки після цього думати, чи є та чи інша країна членом якоїсь міжнародної організації. В Міжнародних відносинах є багатосторонні відносини, є двосторонні відносини. Двосторонні відносини існують, існували і будуть існувати.
Мені здається, що нам оце такий пил, як-то кажуть, політизований, гео-політизований, чи іншими словами можна сказати, треба відкинути. І коли мова йде про підписані угоди, які мають абсолютно вигідний зміст для України, а треба дивитися через призму цього, а не якихось інших країн, третіх країн, треба, безумовно, їх ратифіковувати. Мене просто дивує така постановка питання. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Все. Що? Один тільки, одна фракція, треба було тягнути руку тоді, коли я пропонував.
Колеги, ставиться на голосування проект Закону про ратифікацію Угоди між Кабміном та Урядом Словацької Республіки про взаємну охорону інформацію з обмеженим доступом. Надання згоди Верховної Ради України та прийняття відповідного акту за основу і в цілому. Колеги, голосуємо.
12:55:55
За-201
Рішення не прийнято.
Наступний 0062. Анатолій Аркадійович, будь ласка.
Прошу показати по фракціям.
Леоніду Кожарі дайте слово перед виступом Максюти.
12:56:22
КОЖАРА Л.О.
Шановні народні депутати, я хочу сказати, от ми щойно завалили ратифікацію стандартної, в принципі, угоди, яка необхідна для роботи спецслужб. Це з НАТО… це я особисто звертаюся до наших комуністів і я хочу сказати, що з НАТО у нас є угода про обмін таємною інформацією, на багатосторонній основі. Це угода, яка дозволить спецслужбам, по-перше, мати інформацію про незаконний обіг незаконних речовин, про пересування мафії і так далі. І ви знаєте, коли немає ратифікації - це завжди скандальна історія. Для чого ми псуємо відносини з тією ж нашою сусідкою Словаччиною? Я пропонував би переголосувати і нічого в цій угоді такого не має страшного. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Репліки не було, Петро Миколайович, не було вашого прізвища, не потрібно.
Колеги! Дивіться, яка ситуація: можемо повернутися до голосування, я вам поясню, чому. Це не угода СБУ – це внесено Юлією Володимирівною Тимошенко! От подивіться: внесено Кабінетом Міністрів України.
Я ставлю питання про повернення до голосування по законопроекту 0080.
12:57:52
За-247
Тепер ставлю на голосування про прийняття даного законопроекту за основу і в цілому. Голосуємо. Після голосування.
12:58:12
За-250
Рішення прийнято. Дякую, колеги.
0062. Будь ласка, Петрові Симоненку з мотивів. Та не було, ну вже ж зараз не хочеться сваритися.
12:58:22
СИМОНЕНКО П.М.
Симоненко, фракція комуністів.
Я хотів би, щоб кожний з нас розумів, про що йдеться.
Якщо мова йде про наркотики чи зброю, для цього є Інтерпол і нехай займається так скажемо, розслідує ті чи інші факти, обмінюється інформацією. А ми ведемо розмову про захист національних інтересів. В перше чергу, виходячи з того, що ми з вами знали, що у Грузію кольчуги поставлялися. Не знали цього. Коли так скажемо, в Іран чи в Ірак, була інформація, що начебто поступала туди ця зброя, так ґвалт тут такий стояв, що місця було мало, і не знайшли. А коли фактично сьогодні постачали кольчуги і вбивали синів російських матерів, то ви ніхто не хочете відповідати. То давайте тоді розуміти, що робиться у нас в державі. Коли боєкомплекти постачали для тієї ж системи „Град” і знищували тих же, так скажемо, синів російських матерів, наших родичів, хто за це буде відповідати? Із складів вивозили незаконно, а потім на 61-у складі у Лозовій привели спецгрупу для того, щоб вивели всіх тих, хто охороняв і зірвали цей склад. Оце і є...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Максюта Анатолій Аркадійович, будь ласка.
МАКСЮТА А.А.
Шановний пане Головуючий, шановні народні депутати, проект закону, який виноситься на ваш розгляд, розроблено з метою виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Угодою між Урядом України та Урядом Республіки Екваторіальна Гвінея про торговельно-економічне співробітництво. Ця угода була підписана 15 грудня 2005 року у місті Києві. Підписав заступник міністра економіки Бережний і з Гвінейської сторони заступник міністра закордонних справ.
Відповідно до статті 9 Закону про міжнародні договори, зазначена угода підлягає ратифікації Верховною Радою України шляхом прийняття закону про ратифікацію.
Прийняття зазначеного закону є необхідною передумовою набуття чинності Угодою між Урядом України та Урядом Республіка Екваторіальна Гвінея про торговельно-економічне співробітництво. Прийняття закону сприятиме розвитку двосторонніх економічних відносин, активізація ділових кіл обох держав шляхом обміну візитами делегацій та бізнесменів, організація ярмарки, проведення виставок з метою зміцнення економічного, промислового та технічного співробітництва, відкриттю представництв зовнішньоторговельних організацій, компаній, фірм, банків та інших комерційних установ на територіях обох держав.
Ратифікація цього закону не потребує додаткових видатків.
Він опрацьований, прошу підтримати його.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Тарас В’ячеславович, будь ласка.
13:01:07
ЧОРНОВІЛ Т.В.
Шановні колеги, до того, що сказав тільки що пан Анатолій Максюта я можу тільки від себе добавити, розглянуто законопроект в комітеті профільному у закордонних справах, так само він був розглянутий Комітетом Верховної Ради по бюджету і по економічній політиці. Всі комітети висловилися на його підтримку, жодних застережень по закону немає, закон носить стандарту форму для цих законопроектів, договір носить стандартну форму щодо таких угод відповідних і підписуються Україною у всіх тих випадках, коли у нас виникають хоча би якісь певні торгові відносини з тією чи іншою країною. Екваторіальна Гвінея країна віддалена від нас, але там у нас теж є певні торгово-економічні інтереси, ми звідти беремо певну сировину, ми туди почали робити певні невеликі поставки з Україні і в договорі передбачено і умови нормальних розвантажень в портах, щоб не було кількох місячних затримок тощо.
Тому комітет Верховної Ради у закордонних справах просить підтримати ратифікацію цієї угоди.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, є пропозиція без обговорення, приймається? Прошу голосувати за прийняття законопроекту 0063 про надання згоди на ратифікацію угоди через прийняття Закону про ратифікацію Торгівельної угоди між Урядом України та Екваторіальною Гвінеєю. Прошу голосувати.
13:02:40
За-388
Рішення прийнято.
0063. Анатолій Аркадійович, будь ласка.
МАКСЮТА А.А.
Шановний пане головуючий! Шановні народні депутати! Проект закону, який подано на ваш розгляд розроблено з метою виконання внутрішньодержавних процедур необхідних для набрання чинності Торгівельною угодою між Урядом України та Урядом Алжирської Народно-Демократичної Республіки. Відповідно до Закону про міжнародні державні договори зазначена угода підлягає ратифікації Верховної Ради шляхом прийняття закону.
Згідно з положеннями угоди, договірні сторони надають одна одній режим найбільшого сприяння з питань стосовно митних правил і інших тарифів, що прирівнюються до митних, відносно всього обсягу товарообміну, за винятком спеціальних переваг, що надаються в рамках регіональних угод, або таких, які випливають із зобов’язань по відношенню до сусідніх країн. Сторони заохочуватимуть і сприятимуть торгівлі між суб’єктами господарської діяльності двох країн шляхом налагодження контактів між діловими колами і інших заходів.
Прийняття закону дозволить забезпечити сприятливі умови для двостороннього торгівельного, інвестиційного та науково-технічного співробітництва шляхом створення спільних підприємств, налагодження контактів між діловими колами обох країн. Виконання положень угоди сприятиме економічному розвитку країн та поліпшення рівня життя громадян обох країн. Прийняття цього закону не потребуватиме додаткових видатків з бюджету. Прохання підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Тарас Вячеславович, будь ласка.
13:04:26
ЧОРНОВІЛ Т.В.
Шановні колеги! Зараз маємо також ще один ратифікаційний закон щодо підтримки міжнародної угоди України. Щодо цього закону, комітет у закордонних справах одноголосно визначився на користь підтримки. Цей законопроект має, крім всього іншого, достатньо серйозне для нас економічне значення. З Алжиром, як взагалі з Північною Африкою, ми нарощуємо торговельно-економічні відносини. Позитиви від цього, від прийняття цієї угоди і ратифікації тільки що було наведено заступником міністра економіки. Ми повністю підтримуєм, оскільки в даному випадку ця угода розв’яже дуже багато проблем, які необхідно утрясти для того, щоб саме на арабському сході, щоб в Африці, в Північній Африці і арабській могли нормально працювати наші і торгові представництва, наші компанії, щоб ми могли здійснювати наші економічні, міждержавні відносини.
Так само розглянуто комітетами з бюджету і з економічної політики, там так само підтримано. Є позитивний висновок Головного Науково-експертного управління. Комітет у закордонних справах як профільний просить підтримати ратифікацію цієї угоди.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Нема заперечень, щоб перейти до голосування? Одно тільки у мене питання. Знаєте, коли ця угода, колеги, була підписана? У 1993 році! Свіжа угода. Всього-навсього 15 років пройшло і ми її ставимо на ратифікацію. Унікальні речі.
Голосуємо, колеги, за прийняття 0063 в цілому.
Петро Миколайовичу, я не знаю, чим міністр займається, я не Прем’єр-міністр, не питайте мене. Це Мінекономіки.
13:06:08
За-368
0064. Анатолій Аркадійович.
МАКСЮТА А.А.
Пане головуючий, шановні народні депутати! Це ще один закон стосується Угоди з Республікою Екваторіальна Гвінея про сприяння та взаємний захист інвестицій. Ця угода була підписана 2005 році заступником міністра економіки і відповідно заступником міністра закордонних справ Республіки Екваторіальна Гвінея.
Прийняття зазначеного закону сприятиме розвитку перспективних напрямків міжнародного інвестиційного співробітництва, залученню іноземних капіталовкладень та технологій активізації зовнішньо-торгівельного обороту, зменшення некомерційних ризиків, які виникають під час здійснень інвестиційної діяльності, а також закріпленню на міжнародній арені та у двосторонніх відносинах позитивної думки про Україну як держава, що має стабільну міжнародну правову договірну базу для захисту іноземних інвестицій.
Прийняття закону дозволить безпосередньо реалізувати положення-угоду в двосторонніх україно-гвінейських відносинах, імплементувати їх в національне законодавство для створення сприятливого інвестиційного клімату, а також дозволить іноземним інвесторам використовувати міжнародні правові механізми захисту інвестицій, що знизить некомерційні різники, збільшить обсяг іноземних інвестицій, зробить значний внесок в забезпечення розвитку економіки обох країн.
Прохання підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Тарас В’ячеславович, будь ласка.
Анатолію Аркадійовичу, ви не тікайте далеко, ви ось тут постійте.
13:07:55
ЧОРНОВІЛ Т.В.
Шановні колеги, знову, абсолютно підтримуючи все сказане по суті даної угоди, добавлю єдине від себе. Ця угода так само зроблена, виконана повністю за стандартами і нормами для подібних угод. У даному випадку тут є інтерес для нас. Наші інвестиції потрошку починають надходити в Африку і це зв’язано теж з розробленням корисних копалин на цьому континенті. Як, на мою думку, це є абсолютно позитивний процес. Комітет у закордонних справах розглянув даний ратифікаційний закон і дану угоду на своєму засіданні. Одноголосно було рекомендовано підтримати.
Так само є позитивні висновки науково-експертного управління і підтримка з боку Комітету з економічної політики і бюджетного комітету.
Просимо підтримати ратифікацію даної угоди.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, ставлю на голосування про прийняття закону 0064 за основу і в цілому. Прошу голосувати.
13:09:00
За-360
Рішення прийнято.
0065, прошу.
МАКСЮТА А.А.
Шановний пане головуючий, шановні народні депутати, проект Закону про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Сан-Маріно про сприяння та взаємний захист інвестицій розроблено з метою виконання внутрішньодержавних процедур необхідних для набрання чинності цією Угодою, яка була підписана у січні 2006 року з українського боку міністром економіки України.
Прийняття зазначеного закону сприятиме розвитку перспективних напрямків міжнародного співробітництва, як між двома країнами, так і в цілому міжнародного співробітництва; надасть можливість безпосередньо реалізовувати положення угоди у двосторонніх відносинах і імплементувати їх у національне законодавство для створення сприятливого інвестиційного клімату; дозволить також іноземним інвесторам використовувати механізми передбачені міжнародно-правовими нормами для залучення інвестицій в економіку України.
Хочу зазначити, що ця Угода вже ратифікована парламентом Сан-Маріно. Прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу Тарас В’ячеславович.
13:10:28
ЧОРНОВІЛ Т.В.
Шановні колеги, Комітет у закордонних справах, як профільний, розглянув дану угоду. Вона була предметом нашої прискіпливої уваги, тому що спочатку виникли сумніви, які можуть бути інвестиції в нас взаємні з Сан-Маріно, виявилося, підтверджено, дійсно є. Оскільки Сан-Маріно не є офшорною територією, щодо неї немає жодних фінансових застережень, ці інвестиції носять абсолютно реальний нормальний характер, це не є реінвестиціями і тому подібне. Там розвивається на сьогоднішній день теж економіка, хоч це і мінімальна невеличка країна. І тому наше прохання – підтримати ратифікацію цієї угоди. Так само позитивно висловилося головне науково-експертне управління і два відповідних комітети, які я вже постійно згадую.
Принагідно добавлю, що Сан-Маріно є країною, де діє сьогодні найдавніша Республіка в Європі – з четвертого століття згідно з традиціями, вважається. Парламент там теж існує, в якому є, по-моєму, 70 чоловік. Мені навіть доводилося спілкуватися з їхніми депутатами. Просимо підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.
Колеги, я вам підписуюсь під кожним словом Тараса В'ячеславовича, бо цю угоду я підписував як міністр економіки. Тому я вас прошу, дорогі друзі, проголосуйте, будь ласка, 0065 - за основу і в цілому.
13:12:00
За-371
Дякую, товариші. „За” – 371.
Порядок денний вичерпаний. Зараз – виступи, „Різне”. Прошу голосувати… Кажу… Прошу виступати.
Олександр Володимирович, я прошу, поведіть засідання, будь ласка. Все, товариші, Олександр Володимир буде далі вести засідання. „Різне”.
Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України ЛАВРИНОВИЧ О.В.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Розпочинаємо „Різне”. Будь ласка, запрошую до слова Володимира Дмитровича Лемзу.
13:13:06
ЛЕМЗА В.Д.
Прошу передати Портнову слово.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Лемза Володимир Дмитрович, будь ласка. Парубій, будь ласка, депутат.
13:13:26
ПОРТНОВ А.В.
Шановні народні депутати України! Шановний головуючий! Фракція „Блоку Юлії Тимошенко” просить зараз поставити на включення до порядку денного проекту Постанови Верховної Ради України про звернення Верховної Ради України до Голови Верховної Ради України з вимогою про офіційне оприлюднення та опублікування за його підписом законів, щодо яких подолано вето Президента України. Зазначений проект постанови зареєстрований зараз у Верховній Раді України. Просимо проголосувати за включення його до порядку денного.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановний Андрій Володимирович, я хочу, щоб цей проект, якщо він зареєстрований, щоб його побачили народні депутати України. І коли він буде розданий, тоді ми будемо визначатися щодо включення його до порядку денного.
Будь ласка, „Різне”. Народний депутат Парубій.
13:14:42
ПАРУБІЙ А.В.
Шановні депутати, шановні українці! Протягом довшого часу „Наша Україна – Народна Самооборона” піднімала активно питання про те, щоб ми тут, в парламенті, відмінили депутатську недоторканність.
Не так давно проходили вибори. І ця вимога була не тільки в програмі „Нашої України – Народної Самооборони”. Дана вимога була в програмах більшості політичних сил, які пройшли в парламент і сьогодні є тут, в тому залі.
Зокрема ми нагадуємо, що питання зняття депутатської недоторканності було одне з ключових питань коаліційної угоди між „Блоком Юлії Тимошенко” і „Нашою Україною”. Ми, обіцяючи виборцям і виконуючи свою обіцянку, в 226 голосів тут, в залі, проголосували за даний законопроект і направили його в Конституційний Суд.
Багато хто сумнівався, наскільки швидко буде відповідь. Але на сьогодні ми маємо розв’язані руки. Конституційний Суд дав нам відповідь, в якій дає змогу нам не колись, а вже сьогодні проголосувати 300 голосами і ліквідувати депутатську недоторканність. Конституційний Суд України надав висновок, що згаданий законопроект відповідає вимогам статті 157 і 158 Конституції України.
Документом пропонується статтю 80 Конституції України викласти в такій редакції: „Народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах за винятком відповідальності за образу чи наклеп”. Таким чином в Конституції України пропонується вилучити норму, що народні депутати України не можуть без згоди Верховної Ради України бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.
Ми закликаємо колег по залу, щоб ці вимоги і ту можливість ми сьогодні використали в повній мірі. Ми хочемо зазначити тим політичним силам, які сьогодні виступають за утворення демократичної коаліції у складі „Наша Україна”, „Блок Юлії Тимошенко” і „Блок Литвина”, не словом, а ділом цю тенденцію демонструвати. Бо, на жаль, те, що демонструється в залі, свідчить про зовсім іншу коаліцію – прокремлівську між Партією регіонів і „Блоком Юлії Тимошенко”.
Ми закликаємо наших учорашніх і, можливо, завтрашніх партнерів з „Блоку Юлії Тимошенко” дотриматися тих обіцянок, які ми давали виборцям. Ми закликаємо „Блок Литвина” долучитися до виконання тих вимог, щоб на найближчому пленарному засіданні могли спільно це питання внести в порядок денний і його проголосувати. Тоді ми продемонструємо, що ми служимо людям і відповідаємо інтересам людей у парламенті, а не прийшли сюди захищати свої бізнесові або будь-які інші інтереси.
Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Одарченко Юрій Віталійович, будь ласка.
13:17:56
ОДАРЧЕНКО Ю.В.
Шановні друзі, буквально годину назад закінчилася достатньо знакова подія у нас в республіці. Були зібрані всі представники комунальних господарств і представники місцевого самоврядування. Вони розглядали проблеми житлово-комунального господарства, проблеми реформування житлово-комунального господарства і зараз абсолютно чітко і ясно можна констатувати, що на сьогоднішній день, на жаль, цій проблемі приділяється дуже мало уваги. Якщо подивитися на проекти реформування житлово-комунального господарства, котрі подані від Міністерства комунального господарства, то можна казати, що цей документ достатньо не доопрацьований. Я зараз хочу виступити як представник Спілки власників житла, як голова Спілки власників житла, і зупинитися, власне, на темі УСББ і житлових кооперативів.
Ви знаєте, ще сім років тому назад Пустовойтенко почав розробляти Житловий кодекс. Він почав розглядатися і буквально кілька днів назад у комітеті розглянувся проект Житлового кодексу. Я дуже задоволений тим, що є взаємне порозуміння і у нас зараз унікальна ситуація у Верховній Раді, коли цей документ може бути прийнятий. Але думаю, що головною причиною невдач усіх програм реформування ЖКХ, які б мали зупинити цю кризу, є те, що організатори не зацікавили в їх реалізації простих людей, не мали бажання переконати їх у тому, що ці реформи дійсно можуть поліпшити умови їх проживання і будуть їм корисні. Зараз дуже багато, Спілка власників житла представляє всіх УСББ і всі житлові кооперативи України, і головний наш наробок у цьому році – це підготовка пропозицій щодо змін до закону про УСББ, який, скоріш за все, буде складовою частиною нового Житлового кодексу. Мені приємно, що наші пропозиції ввійшли до його проектів, зокрема, щодо підтримки УСББ, переходу від поняття утримання будинку на УСББ до поняття управління будинку. Але виступаючи на засіданні комітету, я наполягав на внесенні доповнень до проекту, які є узагальненням пропозицій від обласних організацій. Це пріоритети по передачі земельних ділянок, це рівні можливості в розподіленні бюджетних коштів на погашення різниці тарифів і для УСББ, і для будинків, які обслуговують комунальні ЖЕКи.
Це створення пріоритетів для того, щоб можливо було утворити УСББ шляхом голосування трьома людьми, котрі проживають у цих будинках. Це, до речі, опит всіх передових країн і Німеччини, і Данії, і Польщі. Визначити поняття приміщення загального користування, тому, що чому…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Герман Анна Миколаївна.
13:21:18
ГЕРМАН Г.М.
Шановні колеги! Я з великою увагою вислухала виступ представника „Нашої України”, який вже тепер, коли над Україною нависла загроза нових дострокових виборів, згадав про свої передвиборчі обіцянки з минулих виборів.
Була коаліція помаранчева і можна було проголосувати в цілому закон про скасування депутатської недоторканності і сьогодні йти на вибори вже з виконаними обіцянками, але вони чекали поки будуть нові вибори, щоб знову йти до людей, і знову дурити людей черговою обіцянкою скасувати депутатську недоторканність.
Я пропоную, не збирати зараз картки, так як ви позбирали, а давайте зараз поставимо на голосування Закон „Про скасування депутатської недоторканності” і ми вам поможемо, хоч ми і БЮТ , як ви кажете про кремлівська більшість, але ми своє слово перед Україною тримаємо, ми зараз поможемо і давайте проголосуємо. А ви прокричали тут вийшли на трибуну, тоді швидко позбирали картки, щоб на всякий випадок, щоб люди не проголосували і не поставили питання на голосування. І в цьому заключається все ваше лицемірство, і вся ваша фальшивість у відношенні до своїх обіцянок і до народу України.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Сухий, будь ласка.
13:22:58
СУХИЙ Я.М.
Шановні колеги! Взагалі-то я мав на меті звернути вашу увагу на важливий соціальний аспект нашої політики, але в розвиток думки моєї колеги Анни Герман, я хочу звернутись до ініціаторів історичного заклику щодо скасування недоторканності. Запишіть собі десь там, бо ви ж не працюєте над собою, ви десь гуляєте, ходите, роздаєте інтерв’ю там, вішаєте на нас ярлички, запишіть собі, будь ласка, поки має можливість, ще спілкуватися з розумними людьми.
Отже, рішення Конституційного Суду 26.02.2003 року чітко визначив статтю 80 Конституції і депутатську недоторканність, як… цитую (я не спішу, не спішу, пишіть): „ як елемент статусу народного депутата України, як конституційна гарантія безперешкодного та ефективного здійснення народним депутатом України своїх повноважень…”.
Слухайтесь, слава Богу, що у нас сьогодні Глава держави Президент, гарант прав і свобод, є людиною глибоко переконаною, щирою і правдивим демократом. Дуже добре, що цей чоловік немстивий і незлопам’ятний, понад усе поважає закони і Конституцію, всіляко зміцнює Конституційний Суд, часто радиться з народом, кожний день приходить в сесійний зал і має з нами тут спілкування, ми можемо задати йому питання, він нам пояснить, якщо нам щось незрозуміло. А, якщо це сьогодні, а якщо, не дай Боже, завтра на цю посаду Глави держави з отакенними повноваженнями прийде якийсь профінансований спецполіттехнологами із-за кордону чоловік. І що тоді буде з нами з усіма? І, як ми зможемо відстояти конституційні права наших громадян, перебуваючи під постійним пресом? Ти в прокуратуру підеш, а тобі завтра бізнес розгромлять і третє й десяте. Ви, шановні, напрасно кричите. Я розумію, що вам страшно, що ви боїтесь, ви якісь бліді та зелені. Ви привикайте працювати, бо це як качеля: вчора ми в опозиції, нині ви в опозиції. ………немає ніяких проблем.
А хочу звернути увагу шановних народних депутатів України, не психопатів політичних, а нормальних психічно здорових людей: в Україні загальмована пенсійна реформа. Шановні колеги, пенсійна реформа не працює. Ми маємо знову нарікання людей на те, що пенсія не залежить від стажу, пенсія не залежить від трудової участі. Солідарна пенсійна система гальмує на сьогоднішній день. Нам всім необхідно в цьому сесійному залі сконсолідуватися, бо держава втрачає мотиви трудової участі людей. Для молодої людини немає, відсутня всіляка перспектива ефективної, прекрасної роботи, тому що незрозуміло, що буде далі.
З 21-го мільйона працездатних людей пенсійні внески в повному обсязі платяться 11 мільйонів. Ми маємо над чим працювати! Не морочте нам голову! Знімайтеся …
ГОЛОВУЮЧИЙ. Тарасюк Борис Іванович, будь ласка.
13:26:21
ТАРАСЮК Б.І.
Борис Тарасюк, Народний Рух України, фракція НУ-НС.
Я зачитаю заяву Народного Руху України, у зв’язку з антиконституційними діями Верховної Ради Автономної Крим.
17 вересня цього року Верховна Рада Автономної Республіки Крим більшістю голосів прийняла рішення, яким звернулася до українського парламенту, щодо визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії. Таке рішення однозначно свідчить про початок реалізації Кремлем на території України сценарію по розхитуванню політичної ситуації та послаблення владної вертикалі в Україні.
Верховна Рада Автономії фактично ідентифікувала себе в якості реалізатора планів і сценаріїв, які розробляються кремлівськими політ технологами.
Дії Верховної Ради АРК ми розглядаємо, як відвертий саботаж позиції Президента України Ющенка та української влади щодо грузинсько-російського конфлікту.
Більше того, подібні дії є відвертим і грубим порушенням статей 137 і 138 Конституції України, які визначають виключний перелік повноважень Верховної Ради АРК.
Визначення пріоритетів зовнішньої політики та формування позиції України із зовнішньополітичних питань належить Президенту України та профільному міністерству закордонних справ, а не органам місцевого самоврядування.
Народний рух України звертає увагу на неприпустимість прийняття органами місцевого самоврядування рішень, які виходять за межі її компетенції, є порушенням Конституції України та йдуть у розріз з офіційною позицією центральних органів державної влади, а відтак, послаблюють вертикаль державної влади в Україні та надають можливість спекулювати на питаннях територіальної цілісності та національної безпеки України. Ми переконані, що подібні провокації повинні стати предметом серйозного розслідування з боку правоохоронних органів. В Українській державі необхідно покласти край існуванню п’ятої колони, діяльність якої спрямована на послаблення державної незалежності України.
Народний рух України не тільки став лідером національно-демократичних сил, що привели до відновлення державної незалежності України, а й послідовно виступав і виступає за національні інтереси України, побудову соборної, незалежної, української України. Саме Народний рух України виступив проти антидержавницьких спроб в Закарпатті підняти політичне русинство. Не дамо нищити нашу державу. Україна понад усе. Дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Полохало, будь ласка.
13:29:25
ПОЛОХАЛО В.І.
Шановні колеги, 16 вересня 2008 року на ранковому засіданні Верховної Ради України голова депутатської групи фракції Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" В’ячеслав Анатолійович Кириленко безпідставно звинуватив уряд України, депутатську фракцію Блоку Юлії Тимошенко в тому, що освітні реформи, яку запроваджував наш український міністр Вакарчук, чинився спротив. Як голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти змушений констатувати, звинувачення пана Кириленка є неправдивими, політизованими і надуманими.
Верховною Радою України шостого скликання прийнято три нормативно-правових акти, що регламентують відносини в галузях освіти і науки. Профільним Комітетом з питань науки і освіти проведено шістнадцять засідань, на яких розглянуто 86 питань, 27 законопроектів, подано на розгляд Верховної Ради України. Виконуючи свої контрольні функції, комітет надав цілу низку контрольних питань, що стосується освіти. Комітет успішно співпрацює з Міністерством освіти і науки України, Академією педагогічних наук, іншими органами державної влади, виконавчими та громадськими організаціям, підтримує всі інноваційні підходи, модернізацію вітчизняної системи освіти. Мені важко збагнути, що мав на увазі промовець, коли говорив про освітні реформи, які проводить міністр освіти і науки України. Якщо мова йде про запровадження у 2008 році всеохопного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних …… випускників загальноосвітніх навчальних закладів та вступу їх до вищих навчальних закладів з результатами тестування, то змушений наголосити, комітет тричі в лютому, квітні та травні місяці проводив засідання, на яких були прийняті рекомендації щодо удосконалення процесу організації та проведення незалежного оцінювання. На жаль, вироблені рекомендації та пропозиції комітетом Міністерством освіти і науки були враховані лише частково.
Враховуючи те, що чинним освітянським законодавством передбачено визначення державної політики в галузі освіти Верховної Ради України комітет рекомендував міністерству оперативну підготувати пакет змін та доповнень до чинного законодавства щодо закріплення статусу зовнішнього незалежного оцінювання.
Двадцять третього квітня поточного року з ініціативи Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко було проведено спеціальне засідання Кабінету Міністрів України щодо організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання в якості освіти у 2008 році. На цьому засіданні, по суті, рекомендації та пропозиції комітету були підтримані.
На жаль, створена робоча група по внесенню, за дорученням Прем’єр-міністра робоча група під головування віце-прем’єр-міністром Васюника не внесла до Верховної Ради необхідні зміни до чинного законодавства.
І насамкінець. Тим, хто намагається заробити політичний капітал на політизації освітянської та наукової сфери змушений нагадати, що українське освітянське законодавство передбачає незалежність освіти від політичних партій, громадських та релігійних організацій. Тому закликаю народних депутатів України утримуватися від втягування системи освіти…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.
ПОЛОХАЛО В.І. Освіта і наука повинні бути поза політикою. Тільки у тісній співпраці всіх гілок влади можна розраховувати на успіх у справі модернізації освіти і науки. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Грач Леонід Іванович, будь ласка.
13:32:59
ГРАЧ Л.І.
К огромному сожалению Александр Владимирович нарушил регламент и дал коллеге Полохало вне очереди. Но я не в претензии. А я в претензии в том, что именно после циничного русофоба, который один из идеологов пятой проамериканской, пронатовской колонны выступал, и я должен был выступить и ответить ему.
Первое. Я хочу всем напомнить, что крымская автономия состоялась по решению народа 20 января 1991 года. Второе, напомнить, что Киев, который никогда не занимался своим государством, во все времена постсоветские ничего не мог сделать. И семилетняя правовая политическая война, которая шла между автономией и Киевом, завершилась тем, что нашла автономия в себе, прежде всего силы не стать на тот путь, по которому пошло Приднестровье, Абхазия и Южная Осетия. И только благодаря крымчанам, вы сегодня должны их благодарить и целовать во все места, что кровопролитие еще не состоялось и Украина не втянута в междуусобную внутреннюю борьбу.
Второе. Второе, да ну, не с тобой, ну, руки пачкать о кого-то. Второе. О том, что говорят все. Надо хорошенечко изучить, как Ющенко и его комарылья попирает основные конституционные права Крыма. И, кстати, если б кто-то на это обратил внимание, в том числе, какова сегодня антикрымская кампания развернута во всех СМИ Украины, в официальном Секретариате Президента, которые ведут по сути после того, как действительно не имея никакого другого выхода, в данном случае Южная Осетия и Абхазия как стать самостоятельными, чтобы защититься от уничтожения своего полного от агрессора, которым руководит американцы, в данном случае Саакашвили, поэтому, попрание конституционных прав Крыма, а, кстати, почитайте вы, пятая колонна американская. Крым, а Конституция Крыма принята в обоюдном порядке и прошла чистилище в Конституционном Суде, и признана как соответствующая правовому полю, имеет право на участие в выработке внешнеполитического, внешнеэкономического, внутриполитического, внешнеэкономического направления государства Украина право на участие, если это касается Крыма. Вы мне скажите, втягивание Украины в НАТО касается или нет? Что вы творите?! Вы хотите вот тем русофобством, слепотой своей и необразованностью, если хотите, и самое главное хамством, и политическим, и этническим, и правовым хотите сорвать ситуацию не в Крыму, а у себя здесь на Украине. Крым никогда не поддастся на путь в НАТО.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.
ГРАЧ Л.І. …политику, которую ведет Ющенко, добавляйте, добавляйте Александр …………… и слушайте хорошо, потому что проблема Крыма - это сегодня проблема завтрашней территориальной целостности Украины. И так все должны, и парламентарии, и Кабинет Министров, и Ющенко встать на правовые позиции с точки зрения выполнения всех правовых обязательств перед Крымом. Другого пути нет и быть не может.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Заєць, будь ласка.
13:36:49
ЗАЄЦЬ І.О.
Іван Заєць, Українська народна партія, фракція "Наша Україна-Народна самооборона".
Шановні співвітчизники, шановні народні депутати! Не один раз вам доводилося чути від народних депутатів „Блоку Юлії Тимошенко” і Партії регіонів, що Верховна Рада нарешті запрацювала завдяки союзу „Блоку Юлії Тимошенко”, Партії регіонів, комуністів продуктивно. Бютовці цим навіть обґрунтовують розвал ними де-факто демократичної коаліції.
Насправді виплід союзу БЮТ, Партія регіонів і комуністів зовсім протилежний. Кожен день у Верховній Раді приймаються антиконституційні закони, які ослабляють українську державність на інституційному рівні.
Особливо великої шкоди така діяльність завдає сфері безпеки України і зовнішньої політиці. Ви пам’ятаєте законопроекти про зміни до Закону „Про Кабінет Міністрів” де, фактично, зруйновано Рада національної безпеки і оборони як конституційний інститут гарантування національної безпеки. Де Кабінет Міністрів , по суті, не повинен зважати на ці рішення.
Те саме можна сказати і про зміни до Закону „Про Службу безпеки України”, де через інститут виконуючого обов’язки голови СБУ руйнується і цей інструментарій забезпечення національної безпеки. Сьогодні ми бачили так само таке голосування по законопроекту про референдум.
Приймаються ці рішення, як правило, всупереч Регламенту, всупереч чинного законодавства. Сьогодні так само хочуть прийняти у цій залі якийсь проект постанови, про який говорив пан Портнов. Ніхто не бачив в очі цих законопроектів, немає висновків комітетів, немає висновків експертних відділів, а у Верховну Раду вносяться ці деструктивні законопроекти і голосуються маніакально буквально без всякого прогнозування наслідків дії.
Але є ще один виплід цього союзу. Активізувався весь кримінал сьогодні в Україні. І це особливо видно у сфері забезпечення екологічних прав громадян. Я вам наведу лише один приклад. Кілька років громадськість, яка проживає навколо стадіону Київського національного університету технологій і дизайну бореться проти знищення цього стадіону, бореться за те, щоб там люди займалися фізкультурою і спортом. Так от тільки була зруйнована демократична коаліція, як відразу почав ректорат цього університету залучати кримінальні елементи, залучати невідомо які правоохоронні служби для того, щоб вони били громадян у своєму захисті своїх національних інтересів.
І так можна говорити дуже багато. І те, що сьогодні уряд подає нам бюджет, де не профінансовуються Збройні Сили України на належному рівні, це так само позиція більшості, яка фактично склалася на інституційне ослаблення української держави.
Тому Українська народна партія сьогодні проводила пікетування…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка, Іван Олександрович.
ЗАЄЦЬ І.О. Тому Українська народна партія сьогодні проводила пікетування Кабінету Міністрів, Верховної Ради, і наші вимоги дуже чіткі – збільшити фінансування у Державному бюджеті Збройних сил України на рівні 2 відсотків ВВП. Давайте не гратися у ці ігри. Хто не годує свою армію, той буде годувати чужу армію. Зупиніться, шановні мої бютівці.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Скубенко Володимир Петрович.
13:40:33
СКУБЕНКО В.П.
Шановні народні депутати, шановні виборці! Хочу трішечки понизити градус протистояння в цій Верховній Раді і хочу привернути вашу увагу до проблеми, масштаби якої сьогодні становлять загрозу національної безпеки. Мова іде про регіональне підтоплення земель і населених пунктів України.
Как бы это ни звучало, но на сегодняшний день при всем том политическом противостоянии, которое есть, мы не должны забывать то, что у нас произошло сегодня в Закарпатье, и то, что мы сегодня видим в устье Днепра. Про загрозливий характер цього явища та його наближення до рівня національної загрози свідчать такі факти: в 82-му році площа підтоплених земель склала один мільйон гектарів, а у 2005 році за даними моніторингу рівня ґрунтових вод вона перевищувала вже два мільйони гектарів. При цьому кількість промислово-міських комплексів з наявністю природно-техногенного підтоплення зросла з 254 до 600, а площа підтоплення зон забудови подвоїлась.
Тривалі спостереження, які проводяться державними службами, свідчать про те, що це явище набуло в Україні сталого і системного характеру. Особливо небезпечно процеси підтоплення проявилися у південно-дніпровському регіоні, а саме: у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Херсонській областях. Території цих областей складають 87 відсотків всіх підтоплених розорюваних земель.
Особливе занепокоєння викликає ситуація в Херсонській області: підтоплення набуло аномального характеру і може стати незворотнім, що матиме катастрофічні наслідки для екології не тільки Херсонської області, а і для сусідніх регіонів. Інтенсивне підтоплення територій призводить до втрати сільськогосподарських земель через їх засолення та ерозію. Стрімко підвищується рівень забруднення поверхневих та грунтових вод. Враховуючи значну кількість непридатних пестицидів, що лежать на території Херсонської області просто неба, забруднення вод набуває катастрофічного характеру. Як наслідок, погіршується якість питної води, що приводить до зростання рівня захворювання на такі небезпечні інфекційні хвороби, як гепатит, туберкульоз.
Ще вкрай небезпечним наслідком підтоплення є погіршення стану природних ресурсів. Херсонська область є унікальною з точки зору кількості та якості природних заповідних територій. Темпи підтоплення території області не тільки унеможливлюють збереження та розвиток заповідних територій, а й взагалі ставить під загрозу існування таких унікальних природних комплексів, як „Асканія-Нова”, „Арбатська стрілка”, „Черноморський біосферний заповідник”, „Олешківські піски”, ……… та інші.
Несмотря на то, что в Верховной Раде неодноразово розглядалось це питання, було прийнято соответствующее рішення, але віз і нині там. Всі заходи передбаченими рекомендаціями не виконувались. Із року в рік уряди не спрямовують фінансування на цю програми, хоча нами прийнята ця програма до 2030 року. Із трьох мільярдів гривень, які були запропоновані на цю програму в течении 5 років, не видалось ні копійки.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.
СКУБЕНКО В.П. Не така вже й добра, і в бюджеті 2009 года та же ошибка, та же ситуация. Я думаю, что достаточно мало уделяют этому внимания как соответствующий уряд, так и – самое главное – Херсонская областная администрация, которая абсолютно ничего не делает в этом направлении, не направила ни одного запыта и не отстаивает свою ситуацию в своей области.
Прошу считать это выступление как моим запытом до уряду. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Аржевітін, будь ласка.
13:44:17
АРЖЕВІТІН С.М.
Станіслав Аржевітін, „Наша Україна”.
Мій виступ присвячується українським козакам. Я хотів би привітати всі козацькі організації України, а також тих українців, в серці яких живе справжній козацький дух, з прийняттям 17 вересня Кабінетом Міністрів України Державної програми з розвитку українського козацтва. Потрібно було декілька указів Президента України попередньому уряду і декілька нагадувань сьогоднішньому уряду про необхідність прийняття саме такої державної програми.
Здобуття Україною незалежності сприяло розвитку козацького руху, який підтримується нащадками козацьких родів, окремими громадянами, які вважають себе козаками, та козацькими організаціями, що відстоюють національну козацьку ідею, захищають надбання українського народу, беруть участь у консолідації нашого суспільства.
Козацькі організації України, які в своїх реєстрах нараховують понад 250 тисяч козаків, сьогодні об’єднані в своїх прагненнях щодо відродження історичної, патріотичної, господарської, культурних, духовних і моральних традицій українського козацтва, що є основою козацького руху в Україні.
Нарешті, держава вирішила використати козацький потенціал і об’єднати зусилля органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, наукових установ та козацьких організацій, що в свою чергу дасть змогу козацьким колам досягнути спільної мети відродження і розвитку українського козацтва, створення умов у суспільстві для забезпечення його загального розвитку.
Залишилася єдина перепона – це відсутність законодавчого врегульованого питання щодо особливостей створення і діяльності козацьких організацій. Сьогодні в Україні безліч розрізнених козацьких організацій, окремих ентузіастів, істориків, наукових колективів, які не в змозі подолати негативне ставлення до козацтва, що протягом десятиліть культивувалося режимом колишнього Радянського Союзу.
Стає нормою, коли різні політичні сили залучають представників козацьких організацій до участі у політичних процесах для досягнення своєї корпоративної мети. У самому козацькому середовищі серед розрізнених і роздрібнених козацьких організацій народжуються організації з ознаками військових формувань, які довільно тлумачать козацькі традиції, формують власну ідеологію і систему виховання молоді.
Саме законопроект, який подав Президент України, врегульовує ці питання і чітко визначає роль і місце українських козаків. Це консолідація суспільства, відродження історичних і культурних традицій українського народу, збереження культурної спадщини, залучення до охорони громадського порядку і, саме головне, участь у фізкультурно-спортивному, військово-патріотичному та духовному вихованню дітей і молоді.
Отже, державна програма є – на черзі Закон про козацьку справу в Україні. Слава українським козакам!
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякуємо.
Прошу до слова Лілію Григорович, Фракція "Наша Україна - Народна Самооборона".
(Ш у м у з а л і).
Я перепрошую. Да, передали слово. Тут зафіксовано у мене письмово. Будь ласка, Лілія Григорович.
ГОЛОС ІЗ ЗАЛУ. Кендзьор – Тарасюку, а Тарасюк – Григорович.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Пані Григорович, будь ласка, виступайте.
13:47:34
ГРИГОРОВИЧ Л.С.
Лілія Григорович, "Наша Україна - Народна Самооборона".
Шановні громадяни України, шановні журналісти, а також народні депутати!
Я хочу наголосити на тому, що, починаючи від 2 вересня, де-факто за результатами голосування 330, 340 і більше голосів, змичка між Партією регіонів, "Блоком Юлії Тимошенко" і комуністами, уже охрещена відповідно „кремлівською коаліцією”, діє. І ці голосування кожен день методично і послідовно руйнують здобутки українського державотворення за 17 років. Хто не вірить, послухайте ввечері новини і почуйте, що вдалося зруйнувати сьогодні. До речі, хочу наголосити шановним журналістам і громадянам України, що сьогодні небачено велика присутність депутатів саме від цих трьох фракцій на „Різному”, і пан Чечетов у залі. Будемо дивитися, що буде далі.
Шановні громадяни України, я безкінечно чула від нинішнього Прем’єр-міністра, за якого, до речі, неодноразово голосувала, те саме, що й виборці, дайте мені голосів, я щось хочу зробити. Коли я побачила після останніх виборів, що партія регіонів і "Блок Юлії Тимошенко" мають разом понад 300 голосів, я так і знала, обов’язково зроблять, коли, тільки питання коли. Другого вересня. Що хочуть зробити? Та ту ж таки парламентську республіку, яка прописана у працях кремлівського політтехнолога Дугіна. А хто не вірить, прошу взяти і прочитати. Так найлегше розмити український суверенітет. А що буде далі? А далі в нас піде конкуренція, хто ж в Україні краще зігнеться перед білокам’яною? В жіночому кніксені, чи в чоловічому коліноприклонному поклоні, тобто що буде далі, Лукашенко чи Лукашенчиха.
Шановні друзі, я хотіла б сказати декілька слів і про грузинські обставини. Я запевняю вас, що згідно з договором про стратегічне співробітництво, якщо не дай Бог грузинські танки опиняться за 30 кілометрів від Москви, наші українські політики будуть обов’язково там, бо у Російській Федерації є і Калмикія, і Татарстан, і Дагестан. І Україна, яка не визнала незалежності Косово і Південної Осетії, так само буде тримати ту саму лінію.
А тепер кілька слів про кримську ситуацію. Підняли питання проти двох міністрів, Вакарчука і Князевича, що, мовляв, забагато української мови, в тому числі і в Криму. Шановні друзі, 65 відсотків громадян в Україні вважають українську мову рідною. Понад 70 відсотків засобів масової інформації є російськомовними. Тому, шановні друзі, на фоні цих палких виступів про проблеми в Криму, я хотіла б сказати: немає …
ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.
ГРИГОРОВИЧ Л.С. Немає української мови в Криму за 17 років, не постало і не треба шукати кішку в темній кімнаті, якої там немає. Може хтось хоче накликати якусь більш жорстку ситуацію в Криму, то я сьогодні кажу nota bene! - не шукайте в Криму жодних обставин, і навіть не видумуйте, бо їх там нема.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Каплієнко, "Блок Юлії Тимошенко".
13:51:18
КАПЛІЄНКО В.В.
Шановні колеги! Шановні телеглядачі, радіослухачі, народні депутати!
Я хотів би підняти три питання коротеньких, до яких прошу привернути вашу увагу.
Перше питання – це та заява, яка пролунала у Верховній Раді Автономної Республіки Крим 17 вересня поточного року про те, що треба звернутися до Верховної Ради України щодо признання незалежності Південної Осетії та Абхазії, які входять до складу незалежної Грузії.
Я хотів би привернути вашу увагу на той факт, що, безумовно, Президент України Віктор Ющенко, до якого я особисто відношусь з великою повагою, все ж таки у цей час довів ситуацію у Верховній Раді Автономної Республіки Крим до можливості застосування такого ж права, як отримало Косово свого часу, як отримала Південна Осетія та Абхазія на відокремлення Верховної Ради АРК від самостійної держави України.
Я прошу вас, народні депутати, звернути увагу на те, що якщо це звернення буде, дійсно, винесене до парламентської зали, в жодному випадку ні підтримувати таке звернення і проголосувати виключно за незалежність Грузії як такої. Це перше питання.
Друге питання, яке я хотів би підняти, це питання стосується наших внутрішніх проблем, щодо щеплення та вакцинації дітей на території нашої країни. Я перепрошую, я молодий батько і отримав таку ситуацію, коли народжена дитина впродовж трьох днів у відповідності до діючої карти щеплень не отримала прививку так звану БЦЖ. З’ясувалося, що цей БЦЖ - це прививка, направлена на протитуберкульозні заходи, взагалі відсутня в нашій країні. Після моїх депутатських звернень безпосередньо до Міністерства охорони здоров’я, до Головного санітарного лікаря та підприємства „Укрвакцина” з’ясувалося, що загальний бюджет 260 мільйонів використаний, а прививки немає. Я перепрошу, де прививка?
Шановні колеги, я вимагаю, щоб це питання було порушене, підняте і в разі необхідності ми створили відповідну комісію або слідчу, або спеціальну для того, щоб з’ясувати, яким чином і чому в нашій країні відсутня інституція щеплення дітей? Якщо це стосується дорослих людей, так то їх проблема. А діти, які можуть отримати захворювання на все життя, на цей час не отримують такої послуги. Так, я особисто вирішив таке питання, дякуючи допомозі моїх колег. Але все ж таки так вирішити питання в країні може не кожний.
І останнє. Шановні колеги, сьогодні нам внесли три постанови, три звернення Президента щодо ветування законів про тимчасові слідчі комісії, про організацію роботи та порядок діяльності Верховної Ради та про дисциплінарний статут державної служби.
Я хотів би звернути вашу увагу, що всі вони написані під копирку. Якщо ви відкриєте їх, то з’ясується, що якимось чином, трохи дивно, але всі три законопроекти були переплутані у своїх номерних…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу завершуйте.
КАПЛІЄНКО В.В. Скажіть, будь ласка, хто відповість за таку помилку? Я розумію, що Арсеній Яценюк подав у відставку, він не може за це відповідати, але ж в Апараті Верховної Ради є ці люди, які це зробили.
Я прошу розглянути це питання. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.
Народний депутат Зозуля передав слово Юрію Прокопчуку, "Блок Юлії Тимошенко". Будь ласка.
13:54:58
ПРОКОПЧУК Ю.В.
Юрій Прокопчук, "Блок Юлії Тимошенко", Рівненщина.
Шановні колеги, шановні земляки рівняни, кримчани і всі українці! Ви знаєте мене зумовило зараз вийти на цю трибуну ті підстави, що в залі, на превеликий жаль, після, дійсно, конструктивної роботи почалися знову звинувачення, які сьогодні межують на грані певного розпалу.
Я не знаю, хто сьогодні хоче підняти питання і знову підпалити той бікфордів шнур, який, на превеликий жаль, загорівся в многостраждальній Грузії. Повірте, для нас немає сьогодні про американської меншості, про кремлівської більшості. Я вважаю, що для „Блоку Юлії Тимошенко” є абсолютно про українська позиція і дуже непотрібно, шановні окремі колеги, спекулювати на цих тезах.
Особливо, коли стосується, окремі депутати тут заявляли про фінансування армії, що уряд її не фінансує. Так ви подивіться в проект бюджету і побачите, скільки там передбачено. Але при тому всьому, що потрібно покривати затрати на парад військовий, де за півтори години було спалено 70 мільйонів.
А для прикладу, тільки онкодиспансер рівненський, про який ми вже говоримо неодноразово і заявляємо де, до речі, чорнобильська зона і там чорнобильці лікуються, потрібно 67 мільйонів. То краще зробили б хоч один онкодиспансер, який потрібен і для людей, і для дітей, насамперед.
Я хотів би закликати всіх перестати знову спекулювати саме на політичних темах, зайнятися конструктивною роботою, нас попереду жде бюджет 2009 року, у нас багато є не вирішених питань і політикою нехай займаються, отакою політикою, „грізною” ті, хто хоче, хто відчував, що він в „цирку” сьогодні, будь ласка.
Я розумію, що тут є депутати, шановні, по п’ять скликань і якщо ви не можете між собою жити і там оця частина залу пам’ятає всю злобу з 1991 року до цієї і навпаки, то вибачте, дайте працювати тоді тим, хто прийшов сюди працювати.
І я думаю що нові так би мовити представники цього парламенту все зроблять для того, щоб, або консолідувати цей парламент, або, принаймні, працювати ефективно на одну-єдину, нашу виключно, українську Україну.
Слава Україні! Дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Іван Попеску, Партія регіонів. Підготуватися Святославу Олійнику БЮТ.
13:57:40
ПОПЕСКУ І.В.
Дякую, Попеску фракція „Партії регіонів”, Чернівецька область.
Вельмишановні колеги, не так давно міністр освіти і науки Іван Вакарчук висловився, що право навчатися тією мовою, якою спілкуються у твоїй родині, мовою твого народу – це святе. Але доросла людина, яка входить у суспільне життя, повинна володіти також і державною мовою. Хто може з цим не погодитись? Але, насправді, подвійні стандарти. Раніше у листах міністерства до обласних управлінь, від обласних структур до районних, а далі до шкіл доходили тільки рекомендації про перехід шкіл з викладаннями мовами національних меншин на викладання основних предметів українською мовою. Але віднині вже діє наказ міністра освіти № 461 від 26 травня та 03.06 № 496 у відповідності до якого, більшість предметів, основні предмети у школах з національними мовами навчання будуть перекладатися на українську мову. На першому етапі взагалі буде п’ятдесят відсотків однією мовою, п’ятдесят відсотків іншою мовою, але немає розробленого механізму реалізації. Немає відповідних підручників та відповідних розробок, не передбачені кошти на це. А, головне, це є порушення 22 статті Конституції згідно з якою при прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. У статті 10 пункту 10, та пункту 3 Конституції України, статті 7 Закону України „Про загальну освіту”, статті 25; 27 пункт 3 Закону України „Про мови”, більш того, вони руйнують навчальні плани на 2008-2009 навчальні роки. Така політика у галузі освіти суперечить європейським цінностям і фактично передбачає заходи про перехід викладання у школах національних меншин основних дисциплін українською мовою, всупереч законодавства України, положень ратифікованою Україною Європейської Хартії регіональних та мовних меншин, та рамкові Конвенції про захист прав національних меншин.
Вважаємо, що наміри щодо поступової заміни мовами викладання базових дисциплін в румуномовних, угорськомовних, російськомовних, польськомовних на українську мову не мають жодних законних та логічних підстав. Тому заявляємо рішучий протест проти початку процесу асиміляції ………. школи, а міністру освіти Вакарчуку подумати, можливо йому слід зробити так, як зробив його син, який чесно пішов з парламенту, його треба чесно піти з поста міністра, оскільки асиміляторам і антиєвропейцям не місце в українському уряді. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Олійник, будь ласка.
14:00:32
ОЛІЙНИК С.В.
Шановні громадяни! Шановні телеглядачі, радіослухачі, шановні колеги! З цієї трибуни доводиться виступати, як правило, доповідаючи законопроекти в тій чи іншій професійній сфері, але у кожного народного депутата законом визначений обов’язок ще працювати на окрузі, а не тільки говорити про це в залі. І, я думаю, що ті люди, які виконують цей обов’язок сьогодні є їм що сказати як цієї кожної п’ятниці, так і по середах, коли йде виступи від фракцій і від народних депутатів.
Отже, перебуваючи, долею так сталося, що я будучи мешканцем і людиною, яка народилася в місті в індустріальному, закріплений на роботі за округом, який є округом переважно складається із сільської місцевості – це 38 виборчий округ і це Дніпропетровська область, Синельниковський район, Васильківський, Покровський і Межівський район.
Минулого тижня я провів зустрічі з людьми, які мешкають в цьому окрузі, це переважно сільгоспвиробники. І у мене є доручення від них озвучити ті проблеми, які сьогодні є актуальними для цих людей і, хоча я не відношу себе до категорії аграріїв, які тут часто виступають з цієї трибуни, але виконуючи обов’язок перед тими людьми і дану їм обіцянку, я озвучую ці проблеми.
Перша проблема в цьому році, вона, на жаль, майже традиційна, але в цьому році вона звучить так: великий урожай – великі проблеми. Ми всі радіємо з того, що в цьому році ми маємо великий урожай, але сьогодні для багатьох сільгоспвиробників цей великий врожай може обернутися конкретними збитками через одну й ту саму ситуацію, що цей великий урожай треба вивести і зберегти за реальними ринковими цінами, а закупівельні ціни на сільгосппродукцію значно нижче ніж в минулому році, що призводить до того, що рентабельність виробництва сільгосппродукції стала мінусовою, тобто фактично ці підприємства знаходяться на грані банкрутства і збитку.
Я проаналізував ситуацію, чому це склалося і я прийшов до висновку, що це виходить з того, це важко звинуватити якийсь конкретно уряд, тому що я нарахував, що ця традиція вже має багато років, коли ми встановили квоти і ліцензії на вивіз зерна. Можливо, це і добре, і прикривається намірами про те, щоб ми стримували ціни на внутрішньому ринку на сільхозпродукцію. Хоча я не бачу, що ці ціни, врешті, є дійсно низькими на внутрішньому ринку. Але насправді це призвело до утворення специфічної мафії, можна назвати її картелем, які встановлюють, володіють цими квотами і можуть встановлювати ціни на певному рівні. Я вніс просту законодавчу пропозицію. Встановити кримінальну відповідальність за фіксування цін на сільхоз, на продукцію сільхозвиробництва, для того, щоб спрямувати зусилля прокуратури, Служби безпеки України і міністерства внутрішніх справ на, на ці картелі, які встановлюють змову, щоб дати обов’язок держави перевіряти хто встановлює ці ціни, чому ці ціни тримаються на такому низькому рівні і мати можливість притягувати до відповідальності. Друга частина відповідальності стосується зловживань при видачі ліцензій і квот
ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте. Подгорний Сергій Петрович.
14:03:52
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановний Головуючий, шановні виборці! Я хочу раді вступу сказати, що я підтримую ілі погоджуюсь зі словами Лілії Григорович. Вони, мабуть, дійсно знали, що рано чи пізно коаліція ця розпадеться, яка у нас була. Я теж це відчував. Чому. Тому що з першого дня, як почалась виборча кампанія позачергових виборів, Президент почав проводити консультації з лідерами Партії регіонів і обіцяв, то як тільки, – то буде утворена нова коаліція. Але не відбулося. І не відбулося тому, що саме виборці повірили „Блоку Юлії Тимошенко” і він набрав більшу кількість голосів. Тому більше мандатів, між тим, як було в 2006 році. Але, даже після того, як коаліція була утворена, робота Президента, його Секретаріата не призупинялась з приводу переформування коаліції. І все те, що відбувалось, все це було у нас на очах і на очах наших виборців. І ми знаємо, як наш уряд паплюжили. І ми знали, як уряду не давали працювати. І ми знали, як глав адміністрацій не допускали до уряду, і все, і все таке інше.
Але я хочу сказати про інше сьогодні. У нас останнім часом дуже часто наш Президент чомусь виступає не перед народом, не в національних засобах масової інформації, а чомусь дає інтерв’ю саме в американських, англійських і інших газетах. І в цих газетах він продовжує паплюжити свій же уряд, уряд від демократичної коаліції, за яку він так ратує.
І в мене питання сьогодні. Хто із нас, із виборців, із депутатів колись чув від Президента Сполучених Штатів, від Канцлера Німеччини, від інших посадових осіб інших держав, щоб вони паплюжили так свій парламент або свій уряд. Це свідчить тільки про те, що наш Президент немає елементарної політичної культури.
І на залишок. В ці дні Луганщина відмічає своє 70-тиріччя і місто Луганськ відмічає День міста. Саме сьогодні Президент також находиться на Луганщині. І, я думаю, що Луганщина скаже Президенту, що досить роздирати Україну на якісь шматки, досить ставити у противагу одну політичну силу іншій. Сьогодні народ вже чекає і від парламенту, і від уряду рішення тих проблем, в яких зацікавлений весь народ, кожен громадянин України. І те що сьогодні робить парламент, приймає закони, які якраз потребують всі громадяни України без всяких там національних признаків, без всяких релігійних признаків. І тому сьогодні треба зупинитись. Треба сконсолідувати нашу всю владу і працювати на благо уряду.
Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат В’язівський, будь ласка.
14:07:03
В’ЯЗІВСЬКИЙ В.М.
Володимир В’язівський, "Наша Україна-Народна Самооборона".
Шановні українці! З моменту проголошення незалежності України на території нашої держави базується військова база іноземної держави - Чорноморський флот Російської Федерації. За час його перебування на нашій території Чорноморський флот Російської Федерації постійно грубо порушував базову угоду, яка регламентує його перебування на нашій території. Ось тільки окремі кричущі факти, які підтверджують порушення умов перебування Чорноморського флоту.
Перше. Самовільне захоплення Чорноморським флотом ділянки землі, а також акваторії, це понад 150 гектарів, майнові комплекси, в тому числі маяки, які знаходяться на території України.
Друге. Командування Російської Федерації, порушуючи базові угоди стосовно перебування кораблів, не полишило своїх намагань на оновлення бойового потенціалу Чорноморського флоту шляхом заміни застарілого обладнання на нове.
Третє. До цього часу відсутня сплата місцевим бюджетам коштів за використання їхніх ресурсів і землі. А тому сьогодні ми не чуємо закликів прихильників Автономії Криму, щоб їм повернули кошті, які би вони мали законно отримувати, а натомість чуємо інші заклики в підтримку Чорноморського флоту, який з території української держави, без дозволу української суверенної держави бере на свою відповідальність і відправляє кораблі у військову зону конфлікту Росії і Москви.
Президент України Віктор Ющенко від 13 серпня 2008 року видав Указ щодо порядку перетину кордону України кораблями Чорноморського флоту Російської Федерації. На жаль, рішучі кроки Президента України не знаходять підтримки, як наших бувши союзників – депутатів фракції БЮТу, так і особисто Прем`єр-міністра України Юлії Тимошенко.
Фракція „Наша Україна – Народна Самооборона” вважає, що нам необхідно не тільки врегулювати всі питання щодо тимчасового перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, але і переходити на ринкові ціни щодо орендної плати за українську зумію і майно.
У зв’язку з цим ми пропонуємо Кабінету Міністрів України негайно провести переговори з Російською Федерацією щодо визначення суми орендної плати за перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України та здійснити її у сплатах, починаючи з 1 січня 2009 року.
Окрім іншого хотів би наголосити, на жаль, а точні на щастя, вже не присутні ті, хто сьогодні затівали переголосування по деяких законах, і в черговий раз коаліція Партії регіонів, Блоку Юлії Тимошенко і комуністів мали би прийняти чергові антиконституційні закони або змушувати Голову Верховної Ради України підписувати антиконституційні закони, які ніби-то вони долали вето.
А тому я переконаний, Україна і українці вистоять цей тиск Росії…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.
В’ЯЗІВСЬКИЙ В.М. І Україна всьому світу покаже свою незалежність і свою самоспроможність на самовизначення. Слава Україні!
ГОЛОВУЮЧИЙ. Сідельник Іван Іванович. Немає народного депутата Сідельника? Наступний Левцун, будь ласка. Народний депутат Найдьонов, будь ласка.
14:10:53
НАЙДЬОНОВ А.М.
Уважаемые народные депутаты, избиратели! Я повторно обращаюсь к министру Вакарчуку, Президенту Ющенко по поручению общественности Херсонщины.
Начальник областного управления образования и науки Херсонской областной администрации Сух, глава администрации Силинков со всей методичностью и безоглядной самоуверенностью, думая о безнаказанности за своим преступления против детей, своих соотечественников делают все для того, чтобы уничтожить детский дом «Теремок» Херсонского областного совета.
Уже два года коллектив отстаивает и добивается проведения реорганизации детского дома в учебный реабилитационный центр для детей, которые нуждаются в коррекции развития. С особым хладнокровием и поспешностью продолжается растыкивание детей куда угодно без учета их психологических, физических особенностей.
Хочу обратить внимание, что амбиции начальника управления образования стали выше интересов детей-сирот. Опасность его действий в том, что дети, которые подлежат усыновлению, попадают в так называемые приемные семьи, которые не интересует физическое и умственное развитее детей. Этих детей зачастую берут ради корыстных целей – получения денег, использование детей для физического труда.
Именно этот детский дом благодаря усилиям коллектива делает все, чтобы дети чувствовали себя, как дома. Свои скрытые намерения по деребану территории, административных зданий, материально-технической базы начальник областного управления образования и науки Сух прикрывает беспокойством о будущем каждого ребенка от имени Президента и в интересах государства.
Детский дом с более чем 80-летним опытом первым в послевоенные годы принял в свою семью детей, потерявших своих родителей.
За все годы сложилась целая школа по воспитанию детей-сирот. То, что мы сегодня видим, это не только противозаконные действия, но и под видом государственной политики Президента Ющенко проводятся античеловеческие преступные действия. В каждом проступке общественность Херсонщины видит не только противоправность, но и аморальность, что проявляется открыто, безнаказанно, в виде самоуправства.
Начальник областного управления образования и науки Сух, министр науки Вакарчук, Президент Ющенко должны быть осуждены за антинародные, антигосударственные действия, в первую очередь против наших маленьких соотечественников. Дети становятся предметом торговли и спекуляций, личные интересы в нашей стране уже давно стали первоочередными, двойные стандарты стали популярными, политика против своего народа стала государственной.
Во всех сферах общественной жизни мы наблюдаем фашистские методы по уничтожению людей. Когда Грузия вероломно напала на Северную Осетию, она использовала метод очистки сел. Сегодня мы видим зачистку территорий, только от наших детей. В нашей стране для того, чтобы получить землю, здание или другие объекты используются подобные методы. Самое страшное, когда безнаказанность в последующем приводит к преступлениям, которые можно квалифицировать как анти…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.
Народний депутат Кармазін, будь ласка.
14:14:11
КАРМАЗІН Ю.А.
Шановні народні депутати, шановні громадяни України! Я хочу звернутися зараз з цієї високої трибуни до уряду повторно (я вже звертався неодноразово) щодо підготовки до осінньо-зимового періоду 2008 – 2009 року підприємствами паливно-енергетичного комплексу України, і саме щодо атомних електростанцій. Понад 50 відсотків електроенергії у нас виробляють АЕС. Але реальний стан цих установок сьогодні показує, що існують колосальні-колосальні проблеми. Вони є в зв’язку з тим, що збільшились обсяги споживання електроенергії українськими промислово-побутовими споживачами, обмеженість дефіциту ресурсів газу, мазуту і вугілля в електробалансі України, некерованість процесами безпечної експлуатації АЕС, тенденцій щодо підвищення цінових параметрів на ядерне паливо Російською Федерацією. І це все викликає серйозне занепокоєння і потребує негайного втручання уряду.
Зокрема, за наслідками діяльності тих людей, які вже звільнені з посади, зірвано виконання державних програм по розбудові та створенню власного вітчизняного ядерно-паливного циклу. Стрімко знижено обсяги видобутку і переробки уранового концентрату. Це близько 30 відсотків.
Не дивлячись на видобуток перших тонн уранової руди, зірвано передбачені строки введення в експлуатацію Новокостянтинівського родовища уранових руд, дестабілізовано виробничу діяльність підприємств атомної промисловості та створено нову загрозу дестабілізації виробництва електроенергії – найбільшу державну енергогенеруючу компанію та забезпечення ядерної безпеки держави.
Тому, шановні друзі, я хочу звернутися зараз до уряду з приводу негайного вжиття заходів з приводу цього. Також хочу поставити питання про те, що ситуація потребує негайного і негайного втручання особисто Прем'єр-міністра.
Я хотів би з огляду на те, що сьогодні приймалося, голосувалося, звернути вашу увагу також на неконституційність положень Закону про державну службу України, який сьогодні під номером 1400 проголосований у першому читанні і поданий народним депутатом Януковичем. Додумалися уже до того, що зобов’язують обов’язково знати і російську мову всіх підряд державних службовців, і звільняти за належність до партій, і осіб без громадянства призначати на державну службу, і таке інше, включно з так званими керуючими персоналами.
Що стосується ситуації, яку хочуть загострити по Криму, то я хочу наголосити на тому, що Чорноморський флот Російської Федерації не має права втягуватися у військові дії на стороні Російської Федерації проти тих держав, з якими в Україні підписані угоди про дружбу і взаємодопомогу. І це очевидно має бути для всіх. Дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, час, відведений для пленарного засідання, завершено.
Хочу нагадати, що наступний тиждень у нас буде пленарним. У понеділок – погоджувальна рада. З вівторка по п’ятницю будуть відбуватися пленарні засідання.
Пленарне засідання оголошую закритим.