ЗАСІДАННЯ  ТРИДЦЯТЬ  ДЕВ’ЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України      

6 червня  2008 року, 10.00 година

 

Веде засідання Голова Верховної Ради України  ЯЦЕНЮК А.П.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ми щойно провели засідання керівників фракцій. Хотів би вас повідомити про те, що розгляд кадрового питання відкладається по декільком причинам.

По-перше, фракція Партії регіонів не готова розблокувати трибуну у зв’язку з тим, що немає Валентини Семенюк. А, по-друге, немає можливості запросити сьогодні Валентину Семенюк. Третє. Буде запропоновано, я запропонував розглянути це питання за відсутності Валентини Петрівни. Але, на превеликий жаль, до згоди ми не прийшли, і погодження на розблокування трибуни, на жаль, не відбулося.

Що пропонується? Пропонується у вівторок наступний у 9-ть годин – засідання Погоджувальної ради, тому що у нас понеділок – вихідний. А на сьогоднішній день обмежитися виключно інформативними заявами і запитами.

Шановні колеги, нам спочатку треба розпочати пленарне засідання. Тому, шановні народні депутати, прошу зареєструватися. А далі я вже офіційно все повідомлю. Реєструємося.

10:10:53

Зареєструвалося -399

399 – у залі. Шановні колеги, ранкове пленарне засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.

Ми з вами проходимо тільки один блок – зачитування інформації і зачитування запитів. Що стосується подальшої роботи, у самому кінці я вас проінформую.

Надійшли запити народних депутатів України.

Володимира Литвина до Президента України щодо тиску за політичними мотивами з боку керівництва Луганської обласної державної адміністрації на родину Ірини Пової.

Валентина Ландика до Прем'єр-міністра України щодо перегляду рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 4 лютого поточного року.

Вікторії Дем’янчук до Прем'єр-міністра України, виконуючого обов’язки голови Служби безпеки України, Генерального прокурора України стосовно невдоволення відповіддю на депутатське звернення щодо притягнення до відповідальності посадових осіб Державної митної служби, які причетні до злочинних схем ввезення транспортних засобів в Одеській області.

Дмитра Колєснікова до Прем'єр-міністра України щодо внесення змін до Закону України "Про  Державний бюджет на 2008 рік” та про внесення змін до деяких законодавчих актів України;

Євгена Добряка до першого віце прем'єр-міністра України щодо зволікання при поновленні на посаді голови правління відкритого акціонерного товариства „Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву” Шевельова у відповідності з рішенням суду.

Ігоря Калєтніка до Прем'єр-міністра України, Голови Рахункової палати України, Генерального прокурора України стосовно невдоволення відповіддю Генеральної прокуратури, в якій не було надано належної юридичної оцінки діям посадових осіб відкритого акціонерного товариства „Вінницяобленерго”, що нанесли збитки державі в сумі 400 мільйонів гривень.

Ігоря Калєтніка до Прем'єр-міністра України, виконуючого обов'язки Голови Служби безпеки України, міністра внутрішніх справ України, Голови головного контрольно-ревізійного управління України, Голови Рахункової палати України, Генерального прокурора України щодо фактів зловживання  службовим становищем, порушення бюджетного законодавства та вчинення корупційних дій з боку голови Києво-Святошинської районної ради Київської області Григорія Косенка.

Ігоря Шарова до Прем'єр-міністра України щодо прискорення підготовки Кабінетом Міністрів України законопроекту „Про внесення змін до закону України „Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні” в частині посилення соціального захисту реабілітованих громадян та членів їх сімей.

Леоніда Литвинова до Прем'єр-міністра України щодо порушень законодавства під час реорганізації Інституту онкології Академії медичних наук України.

Миколи Деркача до Прем'єр-міністра України щодо вирішення проблем забезпечення питною водою ряду населених пунктів Дніпропетровської області, які з кінця 2007 року залишилися без водопостачання.

Миколи Шершуна до Прем'єр-міністра України, міністра фінансів України щодо незадоволення відповіддю на питання про завершення будівництва обласного онкологічного диспансеру в місті Рівне.

Олега Зарубінського до Прем'єр-міністра України щодо питання ратифікації угоди між Україною, між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво.

Петра Писарчука до Прем'єр-міністра України щодо проведення державної санітарно-екологічної експертизи території Бібрської міської ради Перемишлянського району Львівської області на предмет загрози навколишнього середовища за наслідками пожежі на дочірньому підприємстві „Полісинтез” Акціонерного товариства „Органіка”.

Сергія Гриневецького до Прем'єр-міністра України щодо фінансування Одеського національного академічного театру опери та балету;

Юрія Кармазіна до Прем'єр-міністра України стосовно перевірки фактів завезення в Україну гральних автоматів низької якості, що призводить до широкомасштабного шахрайства з коштами громадян, особливо з числа неповнолітніх і молоді, вжиття невідкладних заходів щодо наведення порядку у сфері грального бізнесу, зокрема прискорення затвердження правил обов'язкової сертифікації гральних автоматів з грошовим виграшем з боку відповідних міністерств та відомств.

Юрія Кармазіна до Прем'єр-міністра України, міністра охорони здоров'я України, міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України  щодо перевірки фактів невиконання постанови уряду з питань обмеження, випуску і розповсюдження лікарського препарату „Трамадол”, неконтрольоване вживання якого призводить до наркозалежності десятків тисяч молодих людей  і приносить наркобаронам доходів на сотні мільйонів гривень та загрожує національній безпеці України.

Групи народних депутатів: Бахтеєвої, Коржа та інших, - до Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора України стосовно необхідного  повернення в державну власність незаконно привласненого приватними структурами об’єкту незавершеного будівництва, розташованого на території Донецького обласного клінічно-територіального медичного об'єднання.

Групи народних депутатів: Комара, Маньковський та інший (п’ять депутатів) – до Прем’єр-міністра України стосовно нанесення збитків агропромисловому комплексу України.

Групи  народних депутатів: Коржа, Пєрєдєрія (всього шість народних депутатів) – до Прем’єр-міністра України, міністра охорони здоров’я України, Генерального прокурора України стосовно порушення законодавства про проведення вакцини проти кору і краснухи в Україні.

Валерія Сушкевича до міністра охорони здоров’я України щодо запровадження індивідуального підходу до вакцинації з метою запобігання важких  ускладнень щеплення від інфекційних захворювань.

Василя Петьовки до міністра аграрної політики України,  виконуючого обов’язки голови Служби безпеки України, голови Контрольно-ревізійного управління  України, Генерального прокурора України стосовно перевірки інформації щодо порушення законодавства України та фактів зловживань службовим становищем посадовими особами центральної ради Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства „Колос”.

Володимира Полохало до виконуючого обов’язки голови Служби безпеки України, міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України стосовно суттєвих порушень в діяльності організації  колективного правління правами в системі збору та виплати винагороди авторам виконавцям, виробникам фонограм.

Володимира Яворівського до міністра закордонних справ  України, міністра юстиції України стосовно не виконання Указу Президента України номер 39/2006 від 20 січня 2006 року щодо ратифікації Європейської конвенції про відшкодування збитків жертвам насильницьких злочинів та приведення українського законодавства у  відповідність з її положеннями.

Володимира Яворівського до міністра транспорту та зв’язку України  щодо перевірки фактів зловживання службовим становищем начальником Севастопольського морського порту, який всупереч чинному законодавству перешкоджає господарській діяльності українським підприємцям.

Ігоря Шарова до голови Секретаріату Президента України стосовно забезпечення виконання Указу  Президента України від 12  липня 2005 року номер 1088/2005 про заходи щодо посилення державної підтримки колишніх політичних в’язнів, репресованих та їх громадських організацій в частині підготовки проекту закону відносно підвищення у відповідних відсотках до прожиткового мінімуму пенсій громадянам, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і  згодом були реабілітовані, а також членам їх сімей, яких було примусово переселено.

Миколи Кравченка до міністра охорони навколишнього природного середовища України, голові Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці і гірничого нагляду, Генерального прокурора України щодо фактів порушення норм природо-захисного законодавства та законодавства про безпеку праці відкритим акціонерним товариством „Арселор”, „Мітел”, Кривий Ріг та іншим.

Миколи Томенко до Голови Рахункової палати України щодо ефективності використання коштів державного бюджету на утримання Державного управління справами.

Сергія Гордієнка до міністра внутрішніх справ України, міністра юстиції України, Генерального прокурора України щодо неналежного розгляду депутатського звернення стосовно порушень законодавства при відчуженні нерухомості та пайового майна селян села Заріг Оржицького району Полтавської області. В ході чого позбавлено приміщення місцевої ради.

Сергія Гордієнка до міністра юстиції України, Генерального прокурора України стосовно порушення законодавства працівникам державної виконавчої служби Глобинського району Полтавської області при відчужені майна, об’єкту незавершеного будівництва будинку культури в селі Манжелія цього району. Неналежний розгляд неодноразових звернень місцевої територіальної громади та депутатського звернення з даного питання.

Групи народних депутатів: України Комара, Павленко та інших (всього  п’ять народних депутатів України) – до міністра охорони здоров’я щодо приведення вакцинації в Україні.

Владислава Каськіва до Генерального прокурора України щодо бездіяльності органів прокуратури стосовно розгляду заяви громадянина Ігоря Тинного про шахрайські дії окремих посадових осіб під час відчуження земельної ділянки на території Лисняківської сільської ради Київської області.

Володимира Бондаренка до Генеральної прокуратури України щодо ненадання Генеральною прокуратурою України відповіді на депутатські звернення стосовно перевірки незаконного використання компанії „Київенерго” зібраних у киян на придбання та встановлення лічильників коштів у сумі 10 мільйонів гривень.

Володимира Карпука до Генерального прокурора України щодо перевірки фактів порушення умов договору оренди торгівельно-виробничої бази за адресою вулиця Промислова, 7 місто Нова Каховка Херсонської області орендарем відкритого акціонерного товариства фірма „Херсонагробуд” та усунення порушень чинного законодавства.

Володимира Пилипенка до Генерального прокурора України щодо перевірки фактів, пов’язаних з отриманням заступником Генерального прокурора України Тетяною Корняковою фіктивного диплому про вищу освіту.

Володимира Сівковича до Генерального прокурора України щодо порушення кримінальної справи стосовно заступника голови Бориспільської районної державної адміністрації Вадима Гордієвського, який незаконно вилучив із жеребкування 47 гектарів землі.

Ірини Геращенко до Генерального прокурора, голови Миколаївської обласної державної адміністрації щодо порушення принципів свободи слова, утисків представників засобів масової інформації та втручання в редакційну політику газети „Перемога” Братського району Миколаївської області  з боку голови державної адміністрації Братського району Миколаївської області Любові Московщук, а також перешкоджання нею інформування населення про зустріч з народними депутатами України.

Миколи Шершуна до Генерального прокурора України щодо порушення слідчими Тернопільської обласної прокуратури прав громадянки Галини Ячишин.

Михайла Сироти до Генерального прокурора України щодо неналежного розслідування кримінальної справи за фактом ДТП слідчим управлінням УМВС України в Закарпатській області.

Олександра Донія до Генерального прокурора України стосовно відсутності відповіді на депутатське звернення щодо спроби захоплення невідомими особами військового містечка № 227 та вилучення тварин. (Точно, тварин).

Олексія Донія до Генерального прокурора України стосовно неналежного розгляду депутатського звернення щодо ігнорування Генеральною прокуратурою України заяви адвоката Віктора Агєєва відносно порушення кримінальної справи.

Сергія Гриневецького до Генерального прокурора України щодо дій посадових осіб Одеської філії Інституту біології південних морів імені Ковалевського Національної академії наук, спрямованих на завдання шкоди державі.

Володимира Сівковича до голови Бориспільської районної державної адміністрації Київської області щодо ненадання копій розпоряджень, які стосуються виділення земельних ділянок під особисте селянське господарство, крім соціальної сфери, зокрема, фірмам: благодійна організація „Український екологічний фонд - 3000”, ТОВ ресурсна компанія „Миловид”, мале багатопрофільне сумісне підприємство „КіМіКе”, ТОВ „Найс” та іншим.

Володимира Литвина до Генерального прокурора України щодо тиску за політичними мотивами з боку керівництва Луганської обласної державної адміністрації на родину Ірини Попової.

Андрія Павловського до Київського міського голови щодо порушення прав громадян через розміщення та експлуатацію автостоянки і тимчасових павільйонів за адресою: проспект академіка Палладіна, 7 у Святошинському районі міста Києва.

Миколи Деркача до голови Дніпропетровської обласної ради щодо недопущення зносу будівлі обласного кардіологічного центру в місті Дніпропетровську.

Шановні колеги, є запити до Президента України, запит Володимира Литвина. І я ставлю на голосування. Увага, колеги! Увага!

Ставлю на голосування питання про підтримку запита Володимира Литвина до Президента України щодо тиску за політичними мотивами з боку керівництва Луганської обласної державної адміністрації на родину Ірини Попової. Увага, голосуємо.

 

10:21:45

За-187

Рішення прийнято.

Тепер ставлю на голосування питання про направлення Президенту України відповідного запиту. Для цього рішення треба 226 голосів. Увага, колеги! Голосуємо!

 

10:22:11

За-209

Рішення не прийнято.

Шановні колеги, перед закриттям є остання інформація, яку я щойно оголосив керівникам фракцій, не хотів би давати оцінок, але все-таки почну з цього.

У коаліції відбулась певна зрада. Поступило дві заяви, які сьогодні вранці, цих два народних депутата України, вручили в апарат Верховної Ради.

Перша заява народного депутата Рибакова – член „Блоку Юлії Тимошенко”, де народний депутат Рибаков повідомляє про свій вихід з Коаліції демократичних сил.

І друга заява народного депутата Бута Юрія Анатолійовича – "Наша Україна – Народна самооборона", де він також повідомляє про вихід з Коаліції демократичних сил.

Я єдине, що хочу сказати, нехай ці люди спам’ятаються.

Шановні колеги! Шановні колеги, пленарне засідання Верховної Ради України оголошую закритим. 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку