ЗАСІДАННЯ  ДВАДЦЯТЬ ШОСТЕ 

Сесійний зал Верховної Ради України

15  травня  2008 року, 10:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добрий ранок, шановні колеги, прошу займати робочі місця. Не займаємо, ні? Добре.  Тоді я прошу реєструватися.

10:03:32

В залі зареєструвався 271 народний депутат України. Ранкове засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.

Ще раз хотів би нагадати, ті депутати, які не зареєструвалися, не отримають заробітну плату за відповідний робочий день.

Що стосується домовленостей політичних, які  відбувалися вчора. Я не відкрию вам новину, шановні колеги, вчора ні до чого не домовилися. Тому прийдеться вирішувати чужі проблеми самостійно. Я думаю, що ми їх вирішимо і хотів би  повідомити про ті напрямки вирішення конфліктної ситуації, які зараз будуть пропонуватися, у тому числі і мною, на  засіданні Погоджувальної ради  керівників фракцій і які вчора були висловлені, власне кажучи, керівниками фракцій. Не виникає жодних заперечень у жодної з фракцій щодо розгляду законопроектів про безмитне ввезення продуктів харчування та м’яса. Тобто немає питань, ми готові  це розглядати. І  їх є там шість законопроектів: три – основних, три – альтернативних. Нехай визначаються, у тому числі і представники уряду, за який із законопроектів голосувати. Ще раз хотів би підкреслити, всі  фракції готові до розгляду законопроектів.

Друге.  Вчора був День уряду і сьогодні знову День уряду по розкладу, який затвердили Погоджувальною радою у понеділок. Тому я буду пропонувати поставити у порядок денний  всі урядові законопроекти, які і так стояли там, повністю день приділити виключно цим питанням. Вчора комітет Верховної Ради України повинен був розглянути питання щодо підвищення відповідальності за порушення  Правил дорожнього руху. Також його включити, як соціально значимий.  І таким чином пройти сьогоднішній  день.

Щодо найбільш важливого питання або одного з найбільш важливих, яке стояло, по Фонду державного майна. Опозиція заявила про те, що готова  розглядати питання про відставку голови Фонду державного майна і зразу виставила дві умови.

Умова перша – це розгляд Державної програми приватизації.

І мова друга – це  це внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет” з чітким висловленням позиції, куди будуть відправляти гроші, отримані від приватизації. Таким чином, був сформований пакет: одна вимога – коаліції, а точніше, частини коаліції, інша вимога – опозиції. Поки що це те, що я вам можу повідомити.

Ще раз хотів би сказати тільки одне, що і парламент, і народні депутати є представниками окремої незалежної гілки влади – єдиного законодавчого органу. Тому підлаштовуватись під когось не хотілось би. Ну, не вирішили проблему в інших місцях, я вам точно кажу, що вирішим проблему, працювати розпочнемо, як ми це робили, але ми втратили дуже багато часу.

Прошу, шановні колеги, до 11-ої години я вийду і повідомлю вже остаточне рішення керівників фракцій, як завжди. Дякую.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дорогі друзі, процес іде у якомусь напрямку. Доповідаю останні новини з фронту. Майже практично узгодили кількість законопроектів. Тепер визначається, за які голосувати. Чому? Тому що є урядовий законопроект, є альтернатива депутатського по одному і тому  самому предмету. Не можуть з’ясувати керівники фракцій, який підтримувати, який не підтримувати. Просять вас до 12.30 ще попрацювати окремо за межами пленарної зали. Тому до 12.30, якраз у нас з 12-ої до 12.30  перерва, тому до 12.30 знову оголошую продовження консультацій і перерву.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, нічого нового, крім того, що після попередніх переговорів мною був сформований порядок денний. Ось він є попередній, який був розданий керівникам фракцій з включенням всіх питань порядку денного, які пропонувалися. Рішення поки що фракцією БЮТ остаточно не прийнято. Тому  нам, як завжди, треба розійтися в комітети.

Завтра о 10-ій ранку далі будемо продовжувати. До побачення. Пленарне засідання Верховної Ради України оголошую закритим.

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку