ЗАСІДАННЯ  ДВАНАДЦЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

1 квітня 2008 року, 10.00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України  ЯЦЕНЮК А.П.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Всім доброго дня, шановні колеги. Я прошу реєструватися.

 

10:02:10

В залі зареєструвалося 442 народних депутат України. Ранкове пленарне засідання  Верховної Ради України оголошую відкритим.

За регламентом сьогодні у нас виступи від фракцій. Тому я прошу  записатися на виступи від фракцій. Запис завершено.

Шановні колеги,  перший виступаючий – „Блок Юлії Тимошенко”, Боднар Ольга Борисівна. Іван Григорович, ви будете виступати?

Кириленко Іван Григорович, „Блок Юлії Тимошенко”. Прошу.

 

10:03:17

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановний Голово, колеги, шановні виборці,  днями виповнилося 100 днів роботи нового уряду. Як ніколи, ця подія не залишилася непоміченою для суспільства, політику му, засобів масовою інформації. Сказано з цього приводу достатньо багато. Чого не сказано і  що бажано узагальнити? І основне тут, що вдалося започаткувати такого, що забезпечить успішний незворотній  розвиток України на багато років вперед?

Перше і головне. Уряд таки розпочав  наводити  реальний порядок у власному домі. Приклад. Тільки на митниці через буйний розквіт  тіньових схем, за словами Президента України,  держава недотримувала до бюджету 60 мільярдів гривень – сума достатня для корумпованості не якоїсь окремої категорії, а  створення цілої тіньової імперії, яка поставили українського виробника фактично на межі виживання. І це тривало роками. У 2005 році Юлія Тимошенко вже започатковувала програму „Контрабанді стоп!”, яка буквально за кілька тижнів показала вражаючі результати. Зараз ця програма відновлена і за сто днів досягнуті такі ж унікальні показники. За три місяці від обмитнення товарів доходи в бюджет збільшились вдвічі, і це лише початок. Але ми переконані: процес пішов незворотньо, бо (і це є другий політичний висновок) є потужна політична воля здійснити задумане до кінця.

Пам'ятаєте, як у 2000 році Тимошенко ліквідувала бартер, який вже добивав Україну. За такі дії її тоді не простили, але найголовніше було здійснено, до бартерних схем більше ніхто не наважився повернутись. І ми переконані, що такий же порядок на українському кордоні і не тільки теж буде наведений, і ганебна практика наживи на контрабанді назавжди відійде в минуле.

Третє. Наступним знаковим кроком уряду стало фактичне усунення посередників з резонансного енергетичного сектору. Розвинуті державі світу, які дбають за енергетичну безпеку, вже давно позбулись сумнівних схем у цій сфері. Уряд чітко сказав всьому суспільству: будь-які посередники на газовому ринку – це оплот корупції, величезних тіньових оборудок і постійна загроза енергетичній безпеці. Немає сумніву, що найближчим часом будуть таки встановлені відкриті прозорі принципи формування цін та формул на енергоносії, якими будуть користуватися всі наступні покоління урядовців. Але не все так просто. Супротив неймовірний.

Четвертий висновок саме й полягає в тому, що саме у нас, в Україні, і завжди так буває: чим успішніший уряд, чим більші його позитивні результати, тим більший і внутрішній опір. Просто-таки дивують на екрані ситі, задоволені життям так звані експерти, які не втомлюються стверджувати, що виплати заощаджень, підняття пенсій, заробітної плати – це зло, і мало кого цікавлять зовнішні фактори. Це ніщо в порівнянні з внутрішніми.

Суспільство продовжують жахати інфляцією, але чомусь замовчується той факт, що галопуюча інфляція розпочалась з вересня минулого року, а тоді дійсно не було жодних причин для зростання цін. Щойно завершились жнива, зібрано врожай, в розпалі овочевий сезон, кормів навалом. Чому ж тоді мовчали? А сьогодні дехто хоче одним розчерком пера зупинити всі ціни. Де півроку був Антимонопольний комітет, який тільки позавчора відкрив Америку: виявляється, головним чинником зростання цін є монополії, які активно діють як у продовольчій сфері, так і  на нафтовому ринку.

П`ятий. Ключовий стрижень діяльності уряду – це дійсно реальне підняття заробітної плати, пенсій, соціальних виплат. Цим формується заможний споживач, який є найкращим інвестором для розвитку національної економіки у будь-якій державі. Про що говорити, коли ціни у нас давно вже світові, а зарплата у 10 разів менша, ніж у сусідів на Заході. До останнього часу понад 10 мільйонів пенсіонерів отримували мінімальну пенсію і тільки цей уряд розпочав виплачувати її з урахуванням трудових заслуг, стажу, фаху, специфіку, тобто розпочав реальну пенсійну реформу. І це по праву шосте політичне досягнення, яке вже ніхто не анулює.

Удвічі також підвищено стипендії учням та студентам. В цілому зростання реальних доходів населення за 2 місяці з урахуванням  інфляції склало 23,4 відсотка. Це абсолютний рекорд за останні роки. З цим урядом наша держава дійсно отримала унікальні історичні шанси зробити серйозний прорив у своєму розвитку. На черзі дня завершення інтеграційних процесів до СОТ, проведення на достойному рівні „Євро-2012”, створення зони вільної торгівлі між Україною  та ЄС і багато чого іншого. Отже, наш з вами обов`язок, шановні колеги, створювати закони, які повинні  підкріплювати дії нашого українського уряду, розширювати його можливості для більш ефективної праці на благо нашого народу і держави, бо ми цього дійсно давно  чекали, і ми цього дійсно варті.

Дякую за увагу і сподіваюсь на подальшу підтримку.  

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Іван  Григорович. 

Симоненко Петро Миколайович, Комуністична партія України.

 

10:08:23

СИМОНЕНКО П.М.

Уважаемые коллеги! Уважаемые избиратели! Практически 100 лет назад Михаил Грушевский сказал о том что происходит сегодня у нас в Украине: «Совсем нежелательно  нашей стране приобрести поколение националистических нарциссов, хвастливых и самовлюбленных, утративших  всякую объективность». Как эти слова сегодня касаются тех, кто практически, попирая волю граждан Украины, невзирая на Конституцию и законы Украины, сегодня разрушает и суверенитет, и независимость нашей страны.

Уважаемые избиратели, я хотел бы привести  вашему вниманию то распоряжение Президента Украины, которое издано в ночь 28 марта нынешнего года и которое обязывает уполномоченного Сагача Игоря Михайловича, главу миссии Украины при НАТО, „на підписання угоди між Україною та Організацією Північноатлантичного договору про участь України в операції міжнародних сил сприяння безпеці в ісламській Республіці Афганістан та фінансової угоди”. Таким образом, это распоряжение свидетельствует о том, что уже наших солдат сам лично Президент продает, как пушечное мясо, для разрешения конфликтных ситуаций в Афганистане. Именно это распоряжение дает основание нам, коммунистам, призвать всех сегодня поддержать акцию, которая началась вчера в городе Киеве, протеста против втягивания Украины в НАТО и, естественно, против приезда с инспекционной поездкой на территорию Украины президента США.

Вчера, по сути дела, и мы являемся свидетелями сегодня все, кто перемещается по городу Киеву, что в городе Киеве – в столице Украины введен комендантский час с запрещением перемещения по определенным местам, то есть по своей территории. При этом мы должны учитывать, что, по сути дела, на это время оккупирована столица Украины, привезено на 27 самолетах более 800 человек спецподразделений Соединенных Штатов Америки для обеспечения жизнедеятельности президента США на подконтрольной, то есть протекторате, территории Соединенных Штатов Америки. При этом дана команда, и это цинично об этом говорят с экранов телевидения так называемая независимая власть у нас, говорят о том, что именно американским снайперам разрешено с крыш убивать граждан Украины, если, не дай Бог, кто-то ошибется – подойдет к окну и откроет штору, а тем более если он, не дай Бог, будет еще иметь плохое зрение и отблеск от очков покажется кому-то тем, как сделали американцы в Багдаде, когда из танка расстреляли нашего же гражданина – репортера информационного агентства Украины. Именно это свидетельствует о том, что, по сути дела, завершается широкомасштабное предательство и национальная измена.

Я считаю, что мы должны серьезно говорить о об этом и требовать, чтобы немедленно вызвать на трибуну Верховной Рады министра иностранных дел, и пускай он проинформирует, что имеется ввиду, когда Президент подобные вещи подписывает. Я  хотел бы, чтобы все мы понимали, обращаясь к вам, матери нашей Украины, вы должны понимать, что это распоряжение принимается  в угоду американцам перед выборами в Америке. Потому что немецкий контингент отказался выполнять операции, те, которые связаны в южной зоне Афганистана, где идут как раз бои.

И для того, чтобы не направлять туда представителей именно этого контингента и Ющенко отправляет наших украинских сыновей для того, чтобы они погибали. Цинично и мерзавцы это политические делают, иначе об этих людях нельзя сказать, те, кто изменой, по сути дела, национальных интересов, сдает сегодня и политический, и экономический суверенитет нашей страны.

Я убежден, что проблема НАТО – это та проблема, которая по сути дела дает ответ на вопрос: кто по-настоящему является патриотом народа Украины? А кто, временно пребывая в той или иной должности, а по сути дела очень просто, я думаю, Ющенко и готовится к тому, чтобы после завершения своих полномочий быть в каком-то штате и именно там завершать свой жизненный путь.

Я убежден, что мы должны сегодня все подняться на борьбу против втягивания Украины в НАТО и таким образом положить конец национальной  измене и  предательству.

Я убежден, что именно такая позиция и будет гражданской позицией всех, кто от имени народа сегодня представляет интересы Украины в парламенте Украины. Благодарю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ващук Катерина Тимофіївна, „Блок Литвина”.

 

10:13:23

ВАЩУК К.Т.

Шановний Голово, шановні колеги, депутати фракції „Блоку Литвина” глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася на селі. Нині треба збити усі дзвони на сполох не лише через ненормальні ціни на мастильно-паливні матеріали, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, техніку, а особливо через те, що сьогодні не фінансується майже жодна програма по селу. Іде посівна, село залишено без коштів.

Ще гірше, ніж Чорнобиль, ввезення в Україну без маркування генномодифікованої продукції.

Шановні колеги, але на часі ще одна загроза для сільського господарства. Нам будуть пропонуватися на прийняття два законопроекти – законопроект про внесення змін до  митного тарифу, який передбачає, що ставки ввізного мита на мясо і харчові продукти зменшаться з 21,5 відсотків до 13-ти, на молоко – до десяти відсотків і так далі. Але страшне навіть не в цих відсотках, а в тому, що знищуються комбіновані ставки ввізного мита. Минулою… позаминулою Верховною Радою ми захистили комбіновані ставки, які передбачали не лише відсотки, а у євро, нижче скількох євро неможливо ставити ввізне мито на сільськогосподарські товари. Таке знищення комбінованих ставок знизить ввізні мита на продукти тваринництва в десятки разів. Це поставить під  загрозу конкурентноздатність наших сільських товаровиробників.

Навіть у найлютіші голодні роки селянин беріг корівчину, бо знав, що після цього може бути голодна смерть, а  сьогодні в Україні тваринництво ледве животіє. За роки незалежності поголівя великої рогатої худоби скоротилося з 25-ти мільйонів до 5,6 мільйони, корів з 8,5 мільйонів до 3  мільйонів. Що ми робимо такими ставками ввізного мита? Скоротилося виробництво  мяса і молока, і хоч сьогодні з усіх сил селяни забезпечують продовольчу безпеку, бо 96 відсотків на ринку – це вітчизняні товари, ми ставимо під загрозу цю можливість українського аграрного сектору.

Далі, хочу сказати про ту непрофесійність, з якою велись  переговори з СОТ. Усі держави встановлюють перехідний період. Що зробили ми? Негайно вводимо зниження мит і не тільки мит.

У країнах ЄС, куди прагне Україна, існує спеціальна дотація експорту. Це робить їхню продукцію дуже вигідною на ринку. Існує дотація на гектар землі і велика: від 200 до 800 євро. Як ми закликаємо наших селян конкурувати в таких умовах?

Саме тому Фракція „Блоку Литвина” у Верховній Раді закликає і Президента України і звертає увагу, і закликає Кабінет  Міністрів не допустити ухвалення таких рішень. На перехідний період необхідно створити програму адаптації села до вступу в СОТ.

І другий законопроект – про ринок земель в Україні. Хто його читав, може звернути увагу, що землі сільськогосподарського призначення планується продавати з аукціону. Що це значить? Без обмеження земель в одні руки, без визначення чіткого – хто її має право купити. Цим ми приречемо до кріпацтва власного селянина і можемо зробити так, що на нашій землі господарюватимемо не ми. Це зрада національних інтересів України. І „Блок Литвина” просить депутатів не голосувати за ці законопроекти. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Олександр Сергійович Єфремов, Фракція Партії регіонів.

 

10:18:36

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемые избиратели, уважаемый Арсений Петрович, уважаемые коллеги! Украина стоит перед угрозой решения, последствия которого могут иметь исключительно негативное влияние на судьбы нынешнего и грядущих поколений украинского народа. Это случится, если на бухарестском саммите НАТО наше государство будет присоединено к ПДЧ.

Это решение вызвало бы протесты миллионов. На улицы городов и сел вышли бы люди, которые ни за что не  смиряться с игнорированием их воли.

Результатом такого всеукраинского протеста стало бы углубление политического кризиса, регресс социально-экономического развития государства и как следствие  ухудшение жизни наших сограждан.

Если на  Бухарестском саммите будет предпринята попытка принятия  решения, которое может изменить характер украинско-российских отношений из добрососедских на конфронтационные, то это обязательно приведет к возникновению опасного источника нестабильности на континенте.

Европейский Союз должен подготовиться к появлению еще одного потенциального регионального конфликта. Однако в  отличии от существующих этот конфликт будет не  локальным, а может протянуться по всему периметру украинско-российской государственной границы.

Партия регионов неоднократно предостерегала от такого развития событий, но Президент, Председатель Верховной Рады и Премьер-министр оказались не способными действовать в интересах своего народа. Поэтому мы обращаемся к главам государств, членам Североатлантического союза, в Европе и за океаном должны знать на сегодня Украина не готова присоединиться к ПДЧ. Присоединение наперекор воле украинского народа будет означать начало новой «холодной войны» между востоком и западом.

На место сотрудничества  общей борьбы против народов с угрозами, которая несет международный терроризм, техногенные катастрофы и другие вызовы 26 века, придут взаимные недоверия и враждебность.

В этой тревожной ситуации мы наемся, что наш голос будет услышан. Этот голос не одной партии, это голос миллионов наших избирателей, которые составляет большинство населения Украины, это голос сотен миллионов граждан других государств, которые не  хотят жить в постоянном напряжении и неуверенности.

Бухарестский саммит НАТО должен войти в историю как событие, которое укрепило европейскую архитектуру безопасности, сделало мир безопаснее и более прогнозируемым.

Поэтому мы призываем участников саммита к солидарности, с нашей попыткой не допустить втягивание Украины в процессы, которые на данном этапе не отвечают ее национальным интересам. Это единственный пусть к развитию и прогрессу. Благодарю и вас, уважаемые коллеги!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Фракція „Наша Україна – Народна Самооборона”, Кириленко В’ячеслав Анатолійович.

 

10:21:58

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, „Наша Україна – Народна Самооборона”.

Заява фракції „Наша Україна – Народна Самооборона”.

Фракція „Наша Україна – Народна Самооборона” заявляє про цілковиту підтримку зусиль Президента Ющенка, парламентської коаліції та уряду, спрямованих на приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО. Вступ України до НАТО визначений українським законодавством як одне із головних завдань у сфері оборони і національної безпеки. Виконання цього завдання означатиме входження України до кола розвинутих демократій, які спільними зусиллями забезпечують мир і безпеку на європейському континенті. Насамперед приєднання до Плану дій щодо членства позитивно вплине на покращення життя наших співвітчизників. Оскільки головним змістом плану є побудова демократичного суспільства, сучасної системи державного управління і розвиненої економіки.

Великим успіхом Президента Ющенка та української дипломатії є вже те, що позиція України вже здобула підтримку абсолютної більшості країн членів альянсу. Офіційні заяви керівників цих країн, а також державний візит в Україну Президента США засвідчують, що країни НАТО готові сприймати Україну як надійного стратегічного партнера.

„Наша Україна – Народна Самооборона” переконана, що за таких обставин і питання приєднання України до Плану дій щодо членства і її вступ до НАТО є лише питаннями часу. Наше завдання, щоб ця важлива подія на шляху євроатлантичної інтеграції України сталася якомога раніше. Для цього, насамперед, потрібна консолідація всього українського політикуму, зокрема припинення спекуляцій опозицій щодо зовнішньополітичних цілей нашої країни, які визначені національним законодавством.

По суті такі дії  є антидержавною діяльністю, спрямованою на послаблення позицій України на міжнародній арені. Українська влада, насамперед уряд,   мають активізувати просвітницьку роботу, спрямовану на подолання стереотипів холодної  війни, внаслідок яких у багатьох громадян склалося   хибне  уявлення про НАТО.

Міфи про те, що рух України до НАТО спрямовано проти Росії, чи про те, що в Україні   ніби то будуть  розміщені іноземні війська, мають бути спростовані подачею правдивої інформації для української громадськості.

Громадяни України повинні знати, що  НАТО є територією добробуту і демократії, що альянс упродовж півстоліття забезпечує мир і стабільність у Європі, що жодна країна НАТО за цей час не стала об’єктом нападу іноземної держави, що перебування в НАТО схвалюють жителі  всіх країн членів альянсу, включаючи слов’янські та  православні країни.

Українці повинні знати, що з інтеграцією в НАТО значно зростуть можливості України відстоювати свої національні інтереси через вплив на світову і регіональну політику.

„Наша Україна-Народна Самооборона” вважає, що приєднання до плану дій щодо членства, а згодом і членство в НАТО, забезпечить Україні довгострокові гарантії безпеки  і стабільності і сприятиме піднесенню її економіки і добробуту українського народу. Ми закликаємо  український політикум і українське суспільство об’єднати зусилля для  досягнення цих важливих загальнонаціональних завдань.

Завершення тексту заяви.

Тепер декілька слів по злободенній сьогоднішній ситуації. Ми можемо сказати, що українці – це мирні люди. Але саме це впродовж нашої історії інколи грало з нами злий жарт. І тому наше прагнення до миру і конструктивної і творчої роботи повинно бути надійно захищене системою колективної безпеки.

І, безумовно, українці повинні вибирати найефективнішу систему колективної безпеки для себе. Світ поки що не дав іншої ефективної системи колективної безпеки, ніж НАТО.

І спеціально для опозиції. Коли ми говоримо про План дій щодо членства про вступ до НАТО, ми не збираємось дружити проти когось. Але ми закликаємо Україну і українців подбати понад усе про власні національні інтереси, а не про інтереси п’ятої колони, яка окопалася в українському парламенті і бентежить наш народ. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні народні депутати, час на виступи завершився.

Я хотів би на ваш розгляд внести  декілька пропозицій, шановні колеги. Вчора ми провели засідання Погоджувальної ради і на засіданні Погоджувальної ради був сформатований розклад сьогоднішнього дня. Я хотів би повідомити вас про те, що на моє прохання щодо обрання заступників на превеликий жаль, до сьогоднішнього моменту не внесений відповідний проект постанови щодо обрання першого заступника та заступника Голови Верховної Ради України. В багатьох виступах, які щойно пролунали, зазначалась необхідність інтенсифікації і  покращення українсько-російських стосунків. І я на запрошення Російської Федерації, державної Думи Російської Федерації повинен відбути до Росії, завтра і післязавтра, і провести два плідних дні з російським керівництвом для того, щоб діалог був не на словах, а на ділі. З огляду на це, є наступна пропозиція. Перша. Робота Верховної Ради повинна бути системною і якщо ми будемо переривати на один чи на два дні, а потім знову повертатися у сесійну залу, то це навряд чи додасть Верховній Раді   дійсно ефективності в роботі. Цілий ряд законопроектів, які повинні бути  розглянуті, наприклад, у четвер і п’ятницю, це те, що стосується вступу  України до Світової торгівельної організації та проведення земельної реформи, поки що не опрацьовані в комітетах та не надійшли від Кабінету Міністрів.

Тому є наступна пропозиція, щоб перенести поточний пленарний тиждень на наступний пленарний тиждень і, таким чином, ми відпрацюємо два  пленарних тижня підряд. Тобто мова не йде ні про які канікули. Мова йде про те, що у нас буде підряд  14 днів календарних, а фактично 8 робочих днів, де парламент буде безперервно працювати. До цього моменту ми зможемо напрацювати весь комплект документів, який стосується нагальних потреб української держави. Я сподіваюсь на те, що до того моменту уряд внесе Закон України про внесення змін до Закону України „Про державний бюджет” та Державну програму соціально-економічного розвитку і ми їх невідкладно розглянемо разом з програмою діяльності українського уряду „Український прорив”.

Тому я просив би дану позицію розглянути і представити зміни до календарного плану голову регламентного комітету Єфремова Олександра Сергійовича. Олександр Сергійович, будь ласка.

 

10:29:54

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемый Арсений Петрович! Уважаемые коллеги! В результате абсолютного большинства мнения, которое вчера сложилось на Погоджувальной раде, а также совещаний по фракций, которые в большинстве своем тоже поддерживают данную точку зрения, вносится предложение, что сегодня на нашем заседании рассмотреть сложения депутатских полномочий в зале, затем перейти с сегодняшней и вторую  половину дня, вторник, среда, четверг, вторая половина дня вторника, среда, четверг, пятница работа в комитетах, а следующую неделю сделать рабочей неделей пленарной здесь в зале заседаний. В этом заключается, собственно говоря, предложение, за которое и предлагаю проголосовать.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олександр Сергійович. Прошу сідати.

Єдине прохання, ще проголосувати постанову 1359, це по парламентським слуханням по Чорнобилю, тому що ми її просто пропустимо. Зараз, Петро Миколайович, я все дам, я чую. 1359 по Чорнобилю і припинення, дострокове припинення повноважень народних депутатів та звільнення з займаних посад осіб, які прийняли рішення бути народними депутатами України. Є бажання виступити, записатися?

Будь ласка, колеги, є, якщо є бажання, п’ять хвилин, прошу записатися. Тому що Петро Миколайович настоював.

Сергій Петрович Клюєв. Андрій Петрович Клюєв. Ввімкніть мікрофон Андрію Петровичу, будь ласка.

         Скажіть, кому? Олександр Сергійович Єфремов.

 

10:32:23

ЄФРЕМОВ О.С.

Спасибо. Уважаемые коллеги, здесь с трибуны в период обсуждения были пламенные речи произнесены. Но вы знаете, к нам попал один документ. И если действовать логике этого документа, то в государстве в период визита сегодняшнего руководителя иностранного государства может произойти собитие из ряда вон выходящее. Вы знаете, что Указом Президента Украины про державний протокол та церемоніал пунктом двадцатым видносять до церемониальных почестей покладання главою іноземної держави вінка до Могили невідомого солдата у місті Києві. Мы взяли программу визита и, к сожалению, может быть здесь просто опечатка в программе визита, но здесь есть покладання цветов до памятнику голодомора. А возложения цветов к Могиле неизвестного солдата в этой программе нет.

Поэтому хотелось бы уточнить, Арсений Петрович…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Матвєєв Валентин Григорович, Комуністична партія України.

 

10:33:35

МАТВЄЄВ В.Г.

Прошу передати Симоненко.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Симоненко Петро Миколайович.

 

10:33:40

СИМОНЕНКО П.М.

Уважаемые коллеги, я хотел бы обратить ваше внимание на то предложение, которое прозвучало из уст Арсения Петровича. Он представляет политические силы, в данном случае, вошедшие в коалицию, которая является  проамериканскими и антироссийскими по настроению.

Мы не знаем, какой состав делегации  будет возглавлять Арсений Петрович, мы не знаем, какие вопросы будут обсуждаться, какая повестка дня.

Я почему об этом говорю? Я говорю потому, что Арсений Петрович не отозвал свою подпись под тем письмом, которая поставлена о вступлении в НАТО. Это естественно будет  обострять ход переговоров, а тем более не будет способствовать их благоприятному решению.

Поэтому мы и настаиваем, чтобы,  в конце концов, было принято решение, с каким конкретным заданием от имени Верховной Рады едет Арсений Петрович в Россию, а определить круг проблем, которые он имеет право обсуждать от имени Верховной Рады, а не лично от себя или…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Кендзьор Ярослав Михайлович.

 

10:34:47

КЕНДЗЬОР Я.М.

Ярослав Кендзьор, Народний рух України, фракція „Наша Україна – Народна Самооборона”.

Арсенію Петровичу, цілковито підтримую  пропозицію перенести пленарний тиждень на  наступний, щоби забезпечити сьогодні протокольні події, які мають відбутися, і у зв’язку з вашим від’їздом  до  Білокам’я          нної Москви.

Важлива ваша візита до Москви саме і з  того погляду, що Кремлю, нарешті,   треба пояснити, що Україна є, без сумніву, суверенною державою і вправі вирішувати свої проблеми своїх взаємостосунків самостійно. І ви, без сумніву,  Москві, московському керівництву поясните, що ніякої загрози,  ніякої інтервенції України, як майбутнього члена НАТО, Москві не загрожує. А, навпаки, Україна буде убезпечена від тих агресивних дій   Росії, які ми …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Камчатний Валерій Григорович, „Блок Юлії Тимошенко”.

 

10:36:00

КАМЧАТНИЙ В.Г.

Прошу передати  слово Кириленку Івану Григоровичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Іван Григорович Кириленко.

 

10:36:07

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановний Арсенію Петровичу, шановні колеги, звичайно,  ми можемо висловити тільки жаль з того приводу, що  ми знову тиждень скачаємо марно. Я хотів  би звернутися до фракцій, які   сьогодні не у більшості.

Шановні колеги! Ми просто вас визначитись, будь ласка, щоб ми виконали свою обіцянку перед вами стосовно обрання першого заступника Голови Верховної Ради, щоб ми не були весь час заложником будь-яких інших – політичних, інших подій. Знову паралізована робота парламенту, причини об'єктивні. Скопичилося, ви бачили на погоджувальній раді, вже сотні законопроектів, які невідкладні для держави в соціальному плані, в економічному, політичному і так дальше. Це неприпустима практика. Ми просимо на цьому тижні остаточно визначитись. Ми не підтримаємо сьогодні голосуванням перенесення пленарного тижня на наступний. Голосів, звичайно, без нас вистачить, але оце останній раз ми просимо все-таки, щоб ви визначились.

І, Арсеній Петровичу, ми хочемо від вас почути: сьогодні скасуються повноваження всіх трьох депутат…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Гриневецький Сергій Рафаїлович.

 

10:37:14

ГРИНЕВЕЦЬКИЙ С.Р.

Дякую, Арсеній Петрович.

Прошу передати слово Володимиру Литвину.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Литвин Володимир Михайлович.

 

10:37:18

ЛИТВИН В.М.

Шановні колеги, сьогоднішню ситуацію можна охарактеризувати відомими словами: з журбою радість обнялася. Одні святкують подію, яка відбувається в Україні, а другі скиглять у зв'язку з тим, що ніяк не можуть відстояти свою позицію. Вчора ми домовлялися про те, що Верховна Рада буде працювати сьогодні з перервою і в п'ятницю. Зараз ми почули новацію, що треба перенести засідання на наступний тиждень.  Наша фракція буде підтримувати роботу на цьому тижні з перервою на середу і в четвер, і на наступний пленарний тиждень. А все, що відбувається, це свідчення того, що домовляються, ніяк не можуть домовитися, як далі розчленувати Україну. Я закликаю від імені нашої фракції припинити це словоблуддя і почати працювати.     

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ще раз хотів би зазначити в першу чергу для виборців, що мова не йде про те, що парламент отримав додаткових чотири календарних дні канікул. Мова йде про те, що ми просто переносимо і форматуємо два тижні підряд роботи. А за поточний тиждень ми додатково опрацьовуємо законопроекти, які тільки вчора і позавчора надійшли від українського уряду щодо ступу України до СОТ і очікуємо на низку законопроектів, починаючи з завершення питань земельної реформи і закінчуючи змінами до Державного бюджету. Тому парламент просто переносить  один тиждень і форматує два тижні підряд парламентської роботи. Нічого абсолютно не відбулося.

Інше питання що треба  сформувати  керівні органи парламенту для того, щоби дійсно не бути заручником тих чи інших політичних речей. Але давайте менше політичних спекуляцій в цьому плані, все рівно працювати будем.

Друге. Те, що  стосується позиції по Росії. Петро Миколайович, якщо вам є що сказать  Росії, я готовий передати вашу позицію, тому  що мені є що сказать нашим друзям  з Російської Федерації. Якщо у вас будуть питання, будь ласка.

Шановні колеги, я ставлю на  голосування проект Постанови  Верховної Ради 2304 про перене… про внесення змін до календарного плану проведення другої сесії Верховної Ради  шостого скликання.

Тиждень з 1 квітня по  4 квітня. 1 квітня – ранкове  пленарне  засідання. 2-4 квітня  - робота в комітетах і фракціях.

Тиждень з 7 по 11 квітня.  7-е – Погоджувальна рада, 8-е – пленарні засідання і так далі до 11-го  квітня.

Прошу визначатися. За основу і в цілому.

Ставлю на голосування 2304.

 

10:40:14

За-228

Рішення прийнято, шановні колеги.

Дякую.  Таким чином, у нас на наступний пленарний тиждень буде відповідний порядок і підхід до роботи.

Прошу показати по фракціям.

Далі. Проект постанови 1359. Колеги,  Постанова  про проведення парламентських слухань на тему: "Про стан, заходи і перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи".

Будь ласка,  Микола Харитонович.

 

10:40:55

ШЕРШУН М.Х.

Микола Шершун, фракція „Блоку Литвина”.

Шановний  Арсеній Петрович! Шановні народні депутати! Менше, ніж через місяць наступить сумна дата – 22 роковини Чорнобильської катастрофи. Цілком природно, що чорнобильська тематика багатогранна. Вона хвилює громадськість і буде займати уми тих її представників,  яким не байдужа подальша доля людства. Пошук раціональних шляхів подолання наслідків Чорнобильської катастрофи продовжується.  17 січня у Верховній Раді зареєстровано проект Постанови про проведення парламентських слухань на тему „Про стан, заходи і перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи”. 29 січня профільний комітет вніс подання з пропозицією провести ці слухання 23 квітня. Проект підтриманий іншими комітетами. Минає вже другий місяць, а питання так і не розглянуто, рішення до сих пір не прийнято. Не тільки уряд України, а й ми всі з вами: депутати всіх рівнів, науковці, громадські організації – несемо моральну відповідальність за розвязання всього комплексу чорнобильських проблем. Тому що мова йде про благополуччя мільйонів людей, в тому числі дітей, майбутнє яких залежить від рішень, які приймаються не ними.

Більше того, ми переконані: якщо не здійснювати рішучі дії щодо вирішення медичних, соціальних, екологічних, економічних наслідків Чорнобильської катастрофи, доля постраждалого населення буде залишатися в центрі кожної нової дискусії про розвиток енергетики в майбутньому. Багато ініціатив в області ліквідації її наслідків можуть бути використані і використовуються в багатьох куточках світу, де населення страждає від техногенних катастроф, від економічних змін тощо.

Дуже багато питань та проблем подолання наслідків Чорнобильської катастрофи залишаються остаточно не вирішеними. Тому і пропонується провести їх широке обговорення на парламентських слуханнях. Люди чекають від нас рішення.

Шановні колеги, ми плануємо провести ці слухання саме в канун  роковини катастрофи, тому пропоную включити розгляд питання про проведення парламентських слухань „Про стан, заходи і перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи” до порядку денного і розглянути це питання у позачерговому порядку.

Враховуючи те, що були внесені зміни до порядку денного другої сесії шостого скликання, прошу перенести дату слухання з 23 на 16 квітня. Дякую за увагу і дуже надіюся на підтримку колег.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, є пропозиція наступна: я спочатку поставлю проект за основу, а потім,  коли будемо голосувати в цілому, міняю на 16 квітня.

Тому проект 1359 про проведення парламентських слухань на тему: „Про стан, заходи і перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи”. Ставлю на голосування за основу.

 

ШЕРШУН М.Х. Увага!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Там треба поміняти. Прошу.

 

10:44:14

За-431

Рішення прийнято.

Тепер, колеги, є пропозиція змінити дату з 23 квітня на 16-те. Тому в цілому я ставлю з урахуванням зміни, внесеної колегою Шершуном. Провести слухання  16-ого квітня. Прошу голосувати в цілому.

 

10:44:45

За-427

Рішення прийнято.

 

ШЕРШУН М.Х. Я щиро вдячний.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги…

Дякую, Микола Харитонович.

У нас залишилося декілька важливих питань порядку денного.

Значить, проект Постанови про  звільнення Костусєва з посади Голови Антимонопольного комітету. Проект Постанови про звільнення Прутніка з посади Голови Державного комітету  телебачення та радіомовлення. Проект Постанови про дострокове припинення народних депутатів України: Сивульський, Буряк, Корнійчук, Лівінський, Кравчук, Зарудний, Поживанов, Тітенко, Пономаренко, Черкаський, Богатирьова.

Я в порядку черговості ставлю на голосування з відповідними доповідями. Прошу відповідно до пункту 12 частини першої статті 85 Конституції України Кабінетом Міністрів внесено подання про звільнення Прутніка Едуарда Анатолійовича з посади Голови  Державного комітету телебачення та радіомовлення. Що?

 

ІЗ ЗАЛУ. (Н е   ч у т и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Заперечуєте? Зараз ми дійдемо. Будь ласка, 2 хвилини. Запишіться, по кому не внесено.

Олександр Сергійович, поінформуйте, будь ласка, парламент про Пилипишин, народний депутат Пилипишин, чому тут немає Пилипишина?

 

10:46:15

ЄФРЕМОВ О.С.

Что касается Пилипишина, он не подал соответствующее заявление на сложение депутатских полномочий.

Исходя из нашего законодательства, мы в комитете написали  соответствующее объяснение в органы, где он работает. Как только мы получим официальную  оттуда информацию, значит, поставим вопрос. В комитете он будет рассмотрен и внесен в зал.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Володимир Литвин.

 

10:46:49

ЛИТВИН В.М.

Шановні колеги, відносно Віктора Пилипишина. Віктор Пилипишин подав всі необхідні заяви, вони знаходяться в Секретаріаті Президента України. То я думаю, що тут жодної проблеми не існує з цього приводу і з цього  питання.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, я  пропоную наступним  чином: у нас є офіційна доповідь голови комітету Олександра Сергійовича Єфремова, тому він поінформував про ці речі. Камчатний Валерій Григорович, будь ласка.

 

10:47:27

КАМЧАТНИЙ В.Г.

Прошу передати слово Кириленку Івану Григоровичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кириленко Іван Григорович.

Не будете, Іван Григорович? Дякую.

Шмельова Світлана Олександрівна.

Симоненко Петро Миколайович.

 

10:47:47

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракція комуністів.

Шановні колеги, я хотів би, щоб ми чітко діяли відповідно до Конституції, в першу чергу, ми подавали приклад виконання законів і положень Конституції. Тому я наполягаю від імені фракції, щоб в першу  чергу ми проголосували питання, які торкаються позбавлення повноважень народних депутатів у зв'язку з  тим, що вони перейшли на іншу роботу, тобто у виконавчу гілку влади. Це – по-перше.

А по-друге,  я все ж таки хотів би привернути вашу увагу, Арсеній Петрович, що коли я пропонував, щоб ми  обговорили тут завдання для делегації, яка їде до Росії, то я в першу чергу розумів, що Верховна Рада – це колегіальний орган і колективний орган, який діє від всього народу України, а не тільки від проамериканських і антиросійських сил.

Тому я прошу вас в першу чергу розуміти, що ви – Голова Верховної  Ради, а не керівник якоїсь організації, а тим паче урядової, і дійти від імені Президента.

Тому я наполягаю терміново обговорити завдання делегації на переговори в Росії.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Плющ Іван Степанович.

 

10:48:57

ПЛЮЩ І.С.

Дякую, Арсенію Петровичу.

Арсенію Петровичу, я хотів висловити, ви сказали, що післяобід у даній постанові, яку ми проголосували, що роздано, немає післяобід. Що ми сьогодні працюємо у комітетах чи пленарно. Немає у тому проекті, який нам тільки що роздали.

І друге – відносно позбавлення повноважень. Можуть бути кругом заяви, но Регламент передбачає подання регламентного комітету. Якщо немає подання регламентного комітету, звичайно, розглядати не можна.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шевчук Сергій Володимирович.

 

10:49:47

ШЕВЧУК С.В.

Дякую. Я знімаю виступ.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякуємо.

Яворівський. Володимир Яворівський.

 

10:49:56

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Володимир Яворівський.

Шановні колеги,  шановний Арсенію Петровичу! „Блок Юлії Тимошенко” пропонує, якщо ми сьогодні проголосуємо за відставку, за позбавлення повноважень народних депутатів, добровільного позбавлення, то потрібно розпочати перший же сесійний день, який у нас буде, звичайно, із прийняття присяги новими народними депутатами.

І останнє, що б я хотів сказати, у першу чергу виборцям. Річ у тому, що, звичайно, Верховна Рада могла б цей тиждень дуже спокійно нормально і продуктивно працювати. Але ви самі розумієте, що до сьогоднішнього дня Партія регіонів не може визначитися із своїм кандидатом на посаду Першого заступника Голови Верховної Ради. Через те фактично вони сьогодні своєю цією невизначеністю фактично і зривають нормальну роботу Верховної Ради.

І, Арсенію Петровичу, я дуже прошу поставити питання про відзначення пам’ятних дат буквально на наступному засіданні, щоб ми не ув’язувалися у часткові дати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Час на виступи завершився.

Ще раз хотів би зазначити, що, коли приймалося рішення про зміну календарного плану, під стенограму було сказано: перше  квітня – ранкове пленарне засідання. Іване Степановичу, це було сказано при голосуванні. Таким чином постанова вийде з тезою „ранкове пленарне засідання”. Тому ми його завершимо от буквально після голосування по відповідним припиненням повноважень.

Друге. Що стосується присяги. Присяга включається до порядку денного без обговорення, тому Центральна виборча комісія, як тільки отримає сьогодні рішення українського парламенту щодо дострокового припинення повноважень, відповідно до закону збереться і прийме відповідне законне рішення.

І третє. Я ще раз хотів би звернутися, щоб не спекулювали на російському питанню. Если есть предложения по Москве, я их готов выслушать, уважаемый Петр Николаевич. Будь ласка, у мене в кабінеті.

Шановні колеги, я ще раз повертаюся до порядку денного. Постанова 1334. Проект Постанови про звільнення Прутніка Едуарда Анатолійовича з посади Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України. Внесене відповідне подання до пункту 12 частини першої статті 85 Конституції України. Я ставлю на голосування відповідний проект постанови 1334.

 

10:52:34

За-225

Рішення не прийнято.

Постанова про звільнення Костусєва Олександра Олександровича з посади Голови Антимонопольного комітету України. Внесене  відповідне подання, комітет підтримує, профільний Комітет тут з питань економічної політики.   Ставлю на голосування Постанову номер 1330 про звільнення Костусєва з посади Голови Антимонопольного комітету України.

Прошу голосувати.

 

10:53:18

За-220

Рішення не прийнято.

Прошу показати по фракціям.

Постанова Верховної Ради номер 2186, про дострокове припинення повноважень народного депутата України Черкаського Ігоря Борисовича. Хотів би ще раз зазначити, все пройшло комітет, на все є рішення, як по попереднім двом постановам, так і по цій. Прошу голосувати. Постанова 2186.

 

10:54:15

За – 196.

Рішення не прийнято.

Постанова 2184 про дострокове припинення повноважень народного депутата Пономаренка Олександра Володимировича. 2184. Прошу голосувати.

 

10:54:42

За-214

Рішення не прийнято.

Постанова номер 2119 про припинення повноважень народного депутата України Тітенка Сергія Михайловича. Прошу голосувати.

 

10:55:07

За-54

Колеги, міг би я звернутися в першу чергу до керівників фракцій. Ми йдемо на пряме порушення української Конституції, в частині того, що ми не звільнили Прутніка і Костусєва і в частині того, що ми не припиняємо повноважень народного депутата. Риємо яму - самі в неї попадемо. У зв’язку з тим, що нам треба семиденний термін на те, щоб Центральна виборча комісія прийняла рішення про реєстрацію нових народних депутатів України. Якщо сьогодні не буде проголосоване це рішення, ми знову зайдемо в політичний клінч в стінах парламенту.

Я прошу віднестися відповідально і опозицію, і коаліцію в частині, давайте звільнимо і Костусєва, і Прутніка, поверніться до цього питання. Колеги, це буде правильно. І давайте повернемося до того, щоб припинити повноваження всіх народних депутатів і поставимо крапку. Ми ж ганьбимо українську Конституцію! (Ш у м   у   з а л і).

Будь ласка, записатися, три хвилини з процедури.

Володимир Карпук, „Наша Україна”. В’ячеслав Кириленко.

 

10:56:20

КАРПУК В.Г.

Володимир Карпук.

Прошу передати В’ячеславу Кириленку.

 

10:56:25

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, „Наша Україна – Народна Самооборона”.

Шановні колеги, напевно  підхід має бути однаковий до всіх депутатів, які зараз  суміщають  свої посади.  Тому нам дивно, коли опозиція забуває проголосувати за звільнення Голови Держкомтелерадіо, який водночас є депутатом по фракції опозиції і за звільнення Голови Антимонопольного комітету, який також є депутатом від опозиції за звільнення від виконання відповідних обов’язків.

Тому я пропоную, якщо зараз  ми схиляємося до того, щоб прийняти таке рішення,  то тоді треба  проголосувати всі питання, які стосуються депутатів, як опозиції, так і коаліції. Тоді це буде виконання Конституції, Регламенту і  виконання політичних домовленостей. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Ілляшов Григорій Олексійович.

 

10:57:25

ІЛЛЯШОВ Г.О.

Слово передаю Шуфричу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Кому слово?

 

ІЛЛЯШОВ Г.О. Шуфричу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Шуфрич Нестор Іванович.

 

10:57:33

ШУФРИЧ Н.І.

Дякую. Шановні колеги,  безумовно дуже прикро, що ми затримуємо нашого Голову Верховної Ради на сніданок з паном Бушем. Якщо не помиляюся, сніданок має розпочатися об 11-й годині 15-й хвилині, я думаю встигнете, якщо плідно попрацюємо.

Але  у мене яке прохання до більшості. Давайте будемо відверто говорити. Звільнення посадовців – це є, чесно кажучи, повноваження більшості. Тим паче, ви декларуєте, що у вас є  226, 227 голосів. Де вони? Ми їх не бачимо, хоча дуже-дуже пильно стежимо.

А от зняти повноваження  народних депутатів – це наш конституційний, а не коаліційний обов’язок.  Тому прошу поставити   на голосування по зняттю  депутатських повноважень, а з владою розберіться самі, якщо ви на  це здатні, якщо у вас є коаліції. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Сергій Соболєв.

 

10:58:28

СОБОЛЄВ С.В.

Соболєв, „Блок  Юлії Тимошенко”.

Я дуже, давайте вже казати відверто, дійсно. Бо те що щойно виступаючий від попередньої фракції  так наполягав у попередніх скликаннях парламенту на тому, щоб не було ніякого суміщення з боку народних депутатів і працюючих у виконавчих структурах влади. Він навіть вніс законопроект стосовно двадцяти днів, протягом яких повинно було відбутися визначення стосовно тієї чи іншої посади. Правда, цей законопроект зараз скасований Конституційним Судом, але це я так розумію, не змінює позицію всіх фракцій у парламенті стосовно того, що повинна бути чітка і принципова позиція відносно всіх народних депутатів, які займають ті чи інші посади.

Саме тому, наша фракція буде голосувати за повний склад всіх народних депутатів, які сьогодні суміщають ті чи інші посади у виконавчій владі. І тільки таким чином можна прийняти відповідне рішення. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Колеги, звертаюсь до вас з наступним проханням, а, точніше, з вимогою, виконати українську Конституцію. Комітети розглянули ці питання. Рішення іншого не може бути як звільнення і припинення відповідних повноважень. Тому, Іван Григорович, В’ячеслав Анатолійович, Олександр Сергійович, Петро Миколайович і Володимир Михайлович, я прошу, щоб фракції визначилися стосовно повернення до голосування щодо питань, визначених постановами 1330, 1334, 2186, 2184 і 2119. Тобто повернутися до голосування про звільнення Костусєва, Прутніка і припинення відповідних повноважень трьох народних депутатів. І далі ми повністю проголосуємо по всім. Я ставлю на голосування питання про повернення до голосування, прошу голосувати.

 

11:00:44

За-222

Рішення не прийнято.

Симоненко Петро Миколайович дуже просить слово, включіть йому мікрофон.

 

11:00:56

СИМОНЕНКО П.М.

Арсений Петрович, Симоненко, фракция коммунистов. Я предлагаю с учетом того, какая ситуация сейчас возникла, и фракция коммунистов обязательно    проголосует. Голосуем в последовательности сложения полномочий народных депутатов и освобождение от занимаемых должностей тех народных депутатов, которые изъявили желание работать в парламенте. И фракция коммунистов обязательно проголосует. Я хочу, чтобы здесь действительно все вместе взяли ответственность за исполнение Конституции и Закона Украины. Поэтому всякий спекуляции надо прекратить.

И я прошу вас, Арсений Петрович, в конце-концов понимать, что вы председатель Верховной Рады, а не предлагать мне какие вам внести предложение на переговоры с Россией, я и сам могу сделать без вас. А речь идет о роли нашего парламента в укреплении дружеских отношений с Россией, у нас должна быть государственная политика, а не хуторянская, которую вы предлагаете реализовать подобными разговорами как вы ведете их.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Зарубінський, будь ласка.

 

11:02:03

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Олег Зарубінський, „Блок Литвина”.

Шановний Арсенію Петровичу! Шановні колеги! Ви знаєте, ми є свідками того, що дві частини залу без „Блоку Литвина” про щось між собою весь домовляються, непрозоро, під килимово про щось домовились, щось проголосували. Шановні, домовтеся вже про все, бо якщо ви формуєте нову коаліцію, то оголосіть про це, сьогоднішні голосування з приводу порядку денного на цей тиждень в той час, коли „Блок Литвина” пропонував працювати і на цьому і на наступному тижні не пройшли. Очевидно, ваші домовленості ще не дійшли до логічного завершення. Візьміть час, домовтеся і буде все гаразд. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, з огляду на те, що рішення не приймається. Значить, я ще раз, тепер не пакетно, а ставлю на голосування повернення до голосування по 1330 останній раз, тому що ми будемо приймати виключно єдиним механізмом, всіх звільнили, всім припинили повноваження. Про повернення до голосування по постанові №1330. Прошу голосувати.

 

11:03:28

За-221

Про повернення до голосування по постанові №1334 про звільнення Прутніка.

 

11:03:51

За – 224.

Рішення не прийнято.

Про повернення до голосування по постанові номер 2186 про припинення повноважень депутата Черкаського.

 

11:04:16

За – 200.

Рішення не прийнято.

Про повернення до голосування по постанові номер 2184 про припинення повноважень депутата Пономаренка.

 

11:04:39

За – 215

Про повернення до голосування по постанові 2119 про звільнення депутата, про припинення повноважень депутата Тітенка.

 

11:05:01

За – 52

Шановні колеги, я пропоную припинити цирк і глумління над Конституцією. А то у нас так, знаєте, з одної половини зала одна частина голосує, тому що має свою конституцію, а з другої половини друга частина, бо, напевно, має іншу редакцію конституції.

Значить, ранкове пленарне засідання Верховної Ради України оголошується закритим до наступного тижня.

 

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку