ЗАСІДАННЯ  ЧЕТВЕРТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

6 березня 2008 року, 16:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго дня ще раз, народні депутати України! Реєстрацію ми вже провели сьогодні вранці. Я оголошую вечірнє пленарне  засідання Верховної Ради України відкритим. Ми тільки що… Я вже… Включіть систему реєстрації. Ми щойно розійшлись, тому, будь ласка, ще раз прореєструйтеся.

16:09:45

В залі зареєстровано 358 народних депутатів України. Я прошу показати по фракціям.

Шановні народні депутати, щойно відбулося засідання Погоджувальної ради Верховної Ради України. мною був запропонований  порядок денний, який передбачав поки що входження в процедуру нормального законотворчого процесу і проходження ключових законопроектів щодо ратифікації, а саме надання згоди на обов`язковість міжнародних договорів, в тому числі і ті, які визначені Президентом України як невідкладні.

В процесі дискусії було прийнято цілий ряд пропозицій, які, як на мене, не зовсім зараз актуальні, але я змушений їх поставити в тому числі і на голосування для включення до порядку денного сьогоднішнього і завтрашнього дня. Мова йде, перше, про те, щоби ми сьогодні розглянули 2 законопроекти: 1294 і 1294-1. Це "Нашої України - Народної Самооборони" та альтернатива  фракції Партії регіонів щодо статусу народного депутата, це  по скасуванню депутатської недоторканості.

І другий блок питань, який запропонований включити, „Блок Юлії Тимошенко” наполягав на включенні  проекту Постанови щодо створення  тимчасової слідчої комісії по Харкову, і це фактично спровокувало включення всіх інших тимчасових слідчих комісій. У нас їх є три зареєстровані. Таким чином, 1115, 1137, 1137-1, 1137-9, 1405. це  три ТСК, які вже дуже давно у нашому пакеті знаходяться.

Таким чином, я пропоную проголосувати  за наступний порядок денний. Розгляд 1294, 1294-1, 1115, 1137-1 і –д, 1405 і всі питання  ратифікації, які передбачені сьогоднішнім розкладом засідань.

Я прошу голосу… Да, будь ласка.

З процедури, будь ласка, прошу  три хвилини записатися з процедури. Добре, добре, будь ласка.

Матвєєв Валентин Григорович. Симоненко Петро Миколайович.

 

16:11:55

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракція комуністів.

Шановний Арсенію Петровичу, я прошу вас не трактувати вільно те, що зараз, тільки що погоджено було на Погоджувальній раді. На Погоджувальній раді ми вам дали згоду на те, що ви будете діяти відповідно до того переліку, який ми з вами беремо на основу на шосте березня, на сьогодні. І те, що не встигнемо розглянути сьогодні, воно автоматично буде переходити по тій послідовності, яка тут визначена, на завтрашній день. Єдине, навколо чого ми сперечалися: я від фракції комуністів пропонував першим питанням сьогодні розглянути – це зняття повноважень з народних депутатів, які сьогодні незаконно обіймають дві посади: і народного депутата, і працюють у структурах виконавчої влади. Це називається корупцією у владі, і треба нам сьогодні якраз так діяти.

Тому я пропоную діяти не так вільно, як ви трактуєте, за якою черговістю будемо розглядати, а так, як ми на Погоджувальній раді зараз затвердили. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Петро Миколайович.

Яворівський Володимир Олександрович, „Блок Юлії Тимошенко”.

 

16:12:57

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Володимир Яворівський, „Блок Юлії Тимошенко”.

Шановні колеги, мені здається, наступив час, коли ми повинні трішки охолонути і спокійно взятися все-таки до роботи. „Блок Юлії Тимошенко” наполягає на тому: дуже давно зависли вже питання, звичайно, про створення тимчасових слідчих комісій і по Києву, і по Харкову. Ми категорично проти того, щоб втягувати Верховну Раду через створення ТСК і обговорення цього питання окремо по інциденту між Черновецьким і … Займається Генеральна прокуратура, хай вона нею займається. Ми не знаємо, як ми можемо це питання розглядати?

Через те ми просимо, ми домовилися на Погоджувальній раді сьогодні ставити відразу створення двох тимчасових слідчих комісій. Це зараз найголовніше.

І ми підтримуємо „Нашу Україну” в тому, що потрібно ставити те питання, яке вже набридло всім, - це зняття депутатської недоторканності. Ми перший раз проголосуємо у звичайному режимі 226 голосів, а потім вже будемо виходити на конституційний рівень.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Стоян Олександр Миколайович, Партія регіонів.

 

16:14:04

СТОЯН О.М.

Шановний головуючий! Ну, перш за все, треба би ставити питання на голосування не такі, як комусь, щось хочеться, а голосування соціально значимі. Я зараз подивився, ні одного соціально значимого закону немає.

Але яка пропозиція Партії регіонів? По першому питанню, по недоторканності, щоб знати позицію кожного депутата, а не скриватися за когось іншого, голосування руками обовязково за участю комісії рахункової нашої, лічильної. Далі, комісії Луценко, Київ і по Харкову - в пакеті, а не кожного окремо і таким чином, ми побачимо, як ми це будемо робити. І надалі  я хочу сказати, є пропозиції від наших колег з коаліції, є пропозиції до опозиції.

Арсеній Петрович, треба ставити так, один закон, який пропонує коаліція, один закон, який пропонує опозиція, тоді буде розумно.

І саме останнє, дійсно, все-таки давайте визначимо пріоритетні питання, а не ті, на яких хтось  наполягає. Ми домовилися працювати консолідовано, так і давайте будемо так і робити це.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Герасимчук Володимир Володимирович, „Блок Литвина”.  Литвин Володимир Михайлович.

 

16:15:12

ЛИТВИН В.М.

Шановні колеги, схоже у декого наступило велике розчарування від того, що розблокували роботу Верховної Ради України і зараз висуваються неприйнятні пропозиції з різних боків.

Схоже, що за час той, коли Верховна Рада  не працювала, зовсім забули ті проблеми, які печуть людям, це проблема роботи, пенсій, заробітних плат і ми пропонуємо те, що ми домовилися на Погоджувальній раді, розглянути ці  рішення на наступному пленарному засіданні, в тому числі і проблему енергоносіїв.

Тому наша пропозиція полягає в тому, що треба зараз працювати від, за тим проектом розкладу засідання, затвердити його зараз. Якщо буде згода, одним голосуванням, ні - кожне рішення включаємо до нашого розгляду і  працюємо у пленарному режимі. І водночас ми пропонуємо, коли йде мова про статус депутата розглядати також закон про вибори, з тим, щоб змінити кардинально ситуацію. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кириленко Вячеслав Анатолійович, будь ласка. З трибуни Вячеслав Анатолійович, будь ласка.

 

16:16:19

КИРИЛЕНКО В.А.

Вячеслав Кириленко, "Наша Україна - Народна Самооборона".

Шановний Арсенію Петровичу, шановні колеги, ми пропонуємо зараз розглянути внесення змін до Конституції щодо скасування 80 статті, яка передбачає депутатську недоторканість. Але звертаю увагу наших колег і вашу увагу, що це не законопроекти 1294 і 1294-1 – зміни до Закону про статус народного депутата, які нічого не вирішують, навіть якщо ми їх сьогодні проголосуємо. А ми маємо на увазі початок процедури внесення змін до Конституції. І цей законопроект зареєстрований під номером 1375. Під ним зібрані підписи 160 депутатів коаліції. І зараз ми можемо за 10 хвилин у поіменному режимі в 226 голосів проголосувати у першому читанні зміни до Конституції і направити на висновок до Конституційного Суду.

Я підтримую: один закон від коаліції, один від опозиції. Так от коаліція зараз наполягає: розпочинаємо процес скасування депутатської недоторканості.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Мудро.  Єфремов Олександр Сергійович.

 

16:17:43

ЄФРЕМОВ О.С.

Спасибо, Арсений Петрович.

Это те недоговорки, которые у нас не были согласованы в результате работы Погоджувальной рады. Если наши уважаемые представители от коалиции до сих пор не определились, какой закон они хотят сегодня рассматривать в зале, то давайте мы дадим им время, пусть они определяться по этому вопросу.

Арсений Петрович, у вас есть согласованный перечень вопросов. Давайте рассмотрим три ТСК, давайте рассмотрим соответствующие по перечню, которые были утверждены, первые вопросы. И это нам вполне хватит для того, чтобы отработать сегодня вторую половину дня. Спасибо.

И что касается по голосованию. Если вопрос будет поставлен по голосованию, то мы настаиваем, чтобы голосование проводилось персонально руками в зале. Страна должна знать своих героев и должна знать, кто персонально проголосует за то, что они обещали своим избирателям.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги,  я пропоную завершити обговорення і, на кінець, перейти до практичної роботи.

У нас зареєстровані законопроекти щодо депутатської недорканості альтернативні. Є один Блоку „Наша Україна – Народна Самооборона”, є один – Фракції Партії регіонів. Таким чином ось вони два законопроекти – це номери 1375, номера 1375-1 – альтернативи. Таким чином, і  одна й інша сторона отримує відповідним чином можливість щодо виступу. Хіба це не ті законопроекти, В'ячеславе Анатолійовичу? (Ш у м  у  з а л і).  1375. Не 1294, а 1375. Так, ви... Колеги, тоді визначиться, що ви вносите. В мене на столі два, чотири комплекти законопроектів по депутатській недоторканності.

Ввімкніть, будь ласка, мікрофон Кириленку, суб'єкту права законодавчої ініціативи Кириленку. Що ви вносите?

 

16:19:34

КИРИЛЕНКО В.А.

В'ячеслав Кириленко, „Наша Україна - Народна Самооборона”.

Шановний Арсенію Петровичу, шановні колеги! Я тоді ще раз під стенограму повторюю: і на ранковому засіданні, і на Погоджувальні раді, і зараз уже вдруге ми наполягаємо на розгляді законопроекту 1375, який передбачає внесення змін до 80-ї статті Конституції. А те, що вам апарат поклав на стіл 1294, це означає тільки те, що цей закон колись теж можна розглянути, тільки він нічого не змінить без внесення змін до Конституції.   Тому зараз в поіменному режимі ми наполягаємо за 10 хвилин проголосувати початок внесення змін до Конституції, стаття 80 „Про скасування депутатської недоторканності”. Завершити це питання на цьому етапі і йти далі, наприклад, наступне питання порядку денного – це може бути законопроект на пропозицію опозиції. Ми з цим згодні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Шановний В'ячеславе Анатолійовичу, я ще раз хотів повторити, тому що рівно це саме я сказав тільки хвилину тому: 1375, 1375-1. Це законопроект щодо внесення змін до Конституції. Я просив би народних депутатів уважно слухати, що говорить головуючий. Не 1294 щодо внесення змін і доповнень до Закону України „Про статус  народного депутата”, а 1375.

Будь ласка, Петре Миколайовичу. Ви хотіли чи Адам Іванович Мартинюк. Будь ласка. І переходимо до голосування.

 

16:21:07

МАРТИНЮК А.І.

Дякую, Арсенію Петровичу. Шановні народні депутати, я абсолютно підтримую слова колеги Кириленка, який говорить про те, що ніякі зміни в Закон „Про статус народного депутата” не можна вносити, бо вони будуть суперечити діючій Конституції. Тому якщо хтось хоче розв’язати це питання, то він правильно пропонує – потрібно розглянути  зміни до Конституції. Але є одне серйозне але, відкрийте, будь ласка, розділ спеціальний в Регламенті, який виписаний, як приймаються зміни  до Конституції. І ми ні в якому разі не можемо за 10 хвилин, наскоком, бо так комусь хочеться, приймати зміни до Конституції.

Давайте пройдемо всі процедури, які передбачені спеціальним, ще раз підкреслюю, розділом, і цей спеціальний розділ, спеціально виписаний після того, коли у нас були проблеми, як приймалися зміни до Конституції і ніхто не заперечує. Але смішити і знову перекручувати і порушувати грубо Регламент, не варто цього робити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Тепер я коротко прокоментую щодо законопроектів, які стосуються змін і доповнень  до Конституції.

 По-перше, мова йде про те, що за Регламентом ці законопроекти у мене, як у головуючого, є повні підстави включити. Законопроекти внесені 08.02 і 18.01 прошов 30-денний відповідний термін, таким чином вони можуть бути включені.

Друге, і найбільш важливе. Мова йде сьогодні про прийняття до розгляду цього питання і направлення до Конституційного Суду України. От про що йде мова. Тому, я прошу проголосувати за розклад в якому включається 1375, 1375-1 – два альтерната, три ТСК  і порядок денний всі по ратифікації, які у вас знаходяться, я прошу поставити на голосування. Голосуємо.

 

16:23:19

За-219

Рішення не прийнято. Прошу показати по фракціям. Партія регіонів – 1, "Блок Юлії Тимошенко" – 148,  "Наша Україна - Народна Самооборона" – 70, комуністи – 0,  "Блок Литвина" – 0.

Таким чином я пропоную наступний порядок денний, якщо цей не пройшов. Законопроекти про статус народних депутатів України будемо розглядати сьогодні? Не будемо. Добре. Тоді пропонується наступний порядок денний, Петро Миколайович, сядьте будь ласка на своє місце, щиро вам дякую. Сядьте, не треба, все буде добре, Петро Миколайович.

Тоді пропонується наступний порядок денний. Питання щодо ратифікації, які передбачені у розкладі, ставлю на голосування, все що в розкладі побачено, вперед.

 

16:24:23

За-92

Рішення не прийнято.

Пропонується третій, альтернативний варіант, який також прошу по фракціям показати. Пропонується ще один варіант, який розглядався на засіданні Погоджувальної ради. Всі три тимчасові слідчі комісії, плюс всю ратифікацію. Прошу голосувати.

 

16:24:56

За-80

Знову рішення не прийнято.

По формуванню розкладу. Прошу з мотивів голосування, записуємось, три хвилини.

Рудченко Микола Миколайович, „Блок Литвина”.

 

16:25:29

РУДЧЕНКО М.М.

Прошу передати слово лідеру Володимиру Михайловичу Литвину.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Литвин Володимир Михайлович.

 

16:25:34

ЛИТВИН В.М.

Шановні колеги, давайте підемо простим, очевидним і зрозумілим шляхом. Кожному депутату розданий проект засідання Верховної Ради України на 6 березня. Давайте проголосуємо за цей документ і будемо розглядати питання у відповідності до черговості, визначений цим проектом. Якщо не приймається така пропозиція, то давайте зараз, шановні колеги, я прошу Арсенію Петровича підтримати. Починаємо розглядати кожен окремий законопроект, голосуючи за включення до порядку денного, підстав, не включати, я думаю, що не буде в жодної політичної фракції. А ті питання, які викликають політичні та інші заперечення, вони виявляться у процесі голосування за включення в порядок денний того чи іншого законопроекту.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Володимире Михайловичу.

Боднар Ольга Борисівна "Блок Юлії Тимошенко", будь ласка.

 

16:26:32

БОДНАР О.Б. Народний депутат України Боднар Ольга Борисівна, "Блок Юлії Тимошенко".

Прошу передати голос лідеру фракції Кириленку Івану Григоровичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кириленко Іван Григорович, будь ласка.

 

16:26:43

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановні колеги! Найбільше голосів набрала перша пропозиція. І, якщо поєднати пропозицію Литвина Володимира Михайловича, і поєднати те, що відбулося при першому голосуванні (декілька голосів не вистачило). Можна погодитися, першим поставити на голосування включення до порядку денного і розгляду скасування депутатської недоторканності стосовно змін Конституції.

Другим поставити кожну постанову окремо: по  Харкову, по Києву, по Луценку кожну окремо. І проголосувати про включення. І далі ратифікація і всі інші питання. Прошу підтримати таку пропозицію, вона вже співпадає ще з одним блоком.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Стоян Олександр Миколайович, Партія регіонів.

 

16:27:28

СТОЯН О.М.

Прошу передати слово Олександру Єфремову.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Єфремов Олександр Сергійович.

 

16:27:33

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемые коллеги! Мы только, что были свидетелями того, когда лишний раз убедились, что коалиция не имеет достаточного количества голосов для того, чтобы проголосовать любое решение, которое есть здесь в зале. Мы готовы помочь выйти в данной ситуации сессии, и найти приемлемый вариант решения.

 Арсений Петрович, мы с вами договаривались о том, что Партия регионов просит, чтобы были включены социальные вопросы и это наша позиция. Но, учитывая то, что сейчас, по всей видимости, зал не готов рассмотреть эти вопросы, мы готовы поддержать три комиссии. Но, учитывая, что они рассматривались в пакете, поэтому комиссия Харьков, Киев, и Луценко должны быть рассмотрены в пакете. И за ними идут вопросы дальше по повестке дня ратификация. В таком порядке мы проголосуем. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Кілінкаров фракція комуністів.

 

16:28:34

КІЛІНКАРОВ С.П.

Симоненко передаю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Симоненко Петро Миколайович.

 

16:28:37

СИМОНЕНКО П.М.

Уважаемый Арсений Петрович! Во-первых, я хочу привлечь ваше внимание, что вы грубо нарушаете договоренности. На Погоджувальной раде мы четко определили, что порядок денний на 6 березня является основой работы на два дня, и за него надо проголосовать. И я убежден, что народные депутаты поддержат. 

Второе. Я еще раз хочу подчеркнуть, что по всей видимости сказывается и на вас  усталость. Тогда давайте мы выполним решения, которые мы должны были выполнить, потому что мы до сих пор не избрали руководство Верховной Рады. До сих пор не избрали! И этот вопрос  надо сейчас рассмотреть.

Далее. Я хотел бы предложить еще    не только комиссию по Луценко, по Харькову и по Киеву, а у нас еще есть действительно предложение по Балоге. Потому что у нас получается коррупция и колоссальные преступные деяния наблюдаются непосредственно в органах управления, находящиеся на высших эшелонах власти, а сегодня это вы специально уводите от ответственности и надо специальную комиссию по Балоге еще внести в этот пакет,  о котором вы говорите.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, час на виступи  завершений.  Значить який я пропоную порядок голосування.  Уважно, колеги. Є розклад засідань, який у вас розданий на руках. В цьому розкладі засідань виключно питання ратифікації, в тому числі і ті, які  визначені Президентом, як першочергові.

Я пропоную поставити на голосування спочатку  розклад засідань, а далі  чотири голосування по проектам законодавства.

Перше, щодо депутатської недоторканості по зміні до Конституції: зайшов – зайшов, не зайшов – не зайшов.

Друге, щодо однієї, другої і третьої тимчасової слідчої комісії. От такий порядок голосування запроваджується.

Я ставлю на голосування розклад, який у вас знаходиться на руках і який починається з питання ратифікації. Прошу, голосуємо. Зараз підемо, нехай пройде це голосування.

 

16:30:47

За-255

Рішення прийнято.

Ви хотіли виступити з процедури? Хто хотів  з процедури? Олександр Сергійович, я пропоную, давайте далі підемо по голосуванню

Далі я ставлю на голосування 1375 і 1375-1,  включення  до порядку денного. Прошу, голосуємо.

 

16:31:20

За-224     

Рішення не прийнято.

Далі я ставлю на голосування. Прошу показати по фракціях.

Далі я ставлю на голосування 1137. Колеги, як картка не спрацювала?

(Ш у м  у  з а л і). Добре.

На голосування до повернення на голосування. Добре. Не спрацювала картка у депутата Аржевітіна. Він зробив заяву.

 

16:32:12

За-224

Рішення не прийнято.

Ставлю на голосування, я все називаю. Ставлю на голосування проект постанови № 1137 (прошу показати по фракціях) № 1137, 1137-1, 1137-д. Прошу голосувати на предмет включення до порядку денного. Це проект постанови про створення ТСК щодо Черновецького.

Прошу голосувати. Колеги, тишина, ми зараз усе проголосуємо. Добре.

 

16:32:49

За-173

Ставлю на голосування проект Постанови Верховної Ради України № 1115. Колеги, я просто прошу заспокоїтись, тому що ми не чуємо один одного, я зараз все скажу, спокійно. Все зараз буде добре.

Проект Постанови про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування обставин щодо фактів порушення Конституції України, законів України міським головою Харкова Добкіним Михайлом Марковичем та секретарем Харківської міської ради Кернисом Геннадієм Адольфовичем в системі тарифних, майнових, земельних, бюджетних та фінансових відносин при виконанні ними службових обов’язків. Ставлю на голосування.

 

16:33:41

За-223

Рішення не прийнято.

Ставлю на голосування проект 1405 про утворення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування фактів щодо порушення Конституції України міністром внутрішніх справ Луценком Юрієм Віталійовичем. Ставлю на голосування.

 

16:34:09

За-197

Рішення не прийнято.

Шановний народні депутати, порядок дня затверджений, прошу приступати до розгляду питань. всі сідаємо, все спокійно, демократично, пройшли парламентську процедуру.

Ітак, розгляд питання проект Закону про ратифікацію Рішення про внесення змін до Положення про Антитерористичний центр держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав. Наливайченко Валентин Олександрович. Реєстраційний номер – 0004. Прошу на трибуну. Бачте, у нас все – демократія, як парламентарі визначились – те й включено, що не визначились -  те  не включено. Будь ласка.

 

ГАЛАМБА М.М.

Наливайченко у відрядженні у Дніпропетровській області.

 

ЯЦЕНЮК А.П. Прошу виступати. Давайте. Представтесь, будь ласка, що, ви ж в пагонах! Представтесь, скажіть, хто ви, що ви!

 

ГАЛАМБА М.М. Заступник голови Служби безпеки України Галамба Микола Миколайович. Виконувач обов’язків в Дніпропетровській області у відрядженні.

 

ЯЦЕНЮК А.П. Пан Галамба, будь ласка. Прошу. Ви будете виступати чи ви будете мовчати? Читайте, будь ласка, текст.

 

ГАЛАМБА М.М. Шановний Голово! Шановні народні депутати! Розробка вказаного законопроекту зумовлена підписанням Президентом України рішення про внесення змін і доповнень до Положення про АТЦ СНД.

Законопроект передбачає ратифікацію рішення із застереженням до окремих його положень, що виключають міжнародну правосуб’єктність АТЦ СНД. Застереження також висловлені до пунктів 11, 13 16, 17 та 19, якими визначається порядок грошового, речового, пенсійного, продовольчого, медичного та санаторно-курортного забезпечення співробітників і представників України відряджених до АТЦ СНД.

Законопроект погоджено з зацікавленими органами без зауважень: Мінюст, МЗС, Мінпраці, ДПС та Пенсійний фонд України.

 За висновками Мін’юсту України законопроект відповідає нормам  Конституції України та вимогам нормо-проектуальної техніки. Ратифікація цього рішення із зазначеними застереженнями не зачіпає державного суверенітету України.

Даний законопроект підтриманий і схвалений на засіданнях Комітетів Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони та закордонних справ.

Метою прийняття закону є виконання України внутрішньодержавних процедур, передбачених положенням Закону України  „Про  міждержавні  договори України”.

Прийняття законопроекту сприятиме подальшій співпраці між компетентними органами України і державами-учасницями СНД та АТЦ СНД у  сфері боротьби з тероризмом, підкреслюватиме послідовність дій України щодо дотримання своїх обов’язків перед світовою спільнотою з метою протидії цьому негативному явищу, свідчитиме  про підтримку нашою державою заходів, що вживаються у сфері протидії тероризму.

Шановні депутати,  прошу підтримати цей законопроект.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякуємо.

Співдоповідач - Білорус Олег Григорович.

Дякуємо. Прошу, сідайте. Олег Григорович, будь ласка.

 

16:37:47

БІЛОРУС О.Г.

Шановні народні депутати, Комітет закордонних справ на своєму засіданні  розглянув проект закону України про ратифікацію рішення про внесення змін і доповнень до Положення „Про антитерористичний центр держав-учасниць співдружності незалежних держав” і  рекомендував його до прийняття Верховною Радою України.

За це рішення проголосувало  більшість членів комітету на засіданні 6 лютого цього року.  Прийняття відповідного закону обумовлено потребою ратифікацією рішення про внесення змін і доповнень до положення „Про антитерористичний центр держав-учасниць співдружності незалежних держав” далі підписано в Мінську  28 листопада 2006 року.

Прийняття закону та його подальша реалізація не потребує додаткових  фінансових і матеріальних витрат.

Головне науково-експортне управління вважає  за доцільне ратифікацію рішення Верховної Ради України в врахуванням висловлених зауважень. Проект закону  був розглянутий також на засіданні Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, який також рекомендував його до прийняття Верховною Радою України.

Комітет Верховної Ради з питань  правової політики  вважає можливим прийняти зазначений законопроект Верховною Радою.

Прошу підтримати рішення всіх комітетів. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олег Григорович. Запитання до співдоповідача є? Немає? Дякую.

Я ставлю питання на голосування. Шановні народні депутати України прошу голосувати…( Ш у м  у  з а л і)

Добре. Хоче Петро Миколайович обговорити. Ми ж люди коректні, ми обов’язково повинні дати можливість фракції. Прошу записатися на обговорення законопроекту, будь ласка. Все буде добре, не нервуйтеся, все буде  дуже добре, не переживайте.

Сивульський Микола Івановичу, „Блок Юлії Тимошенко”, будь ласка.  Микола Іванович, ви знімаєте? Знімаєм, дякуємо.

Ващук Катерина Тимофіївна, „Блок Литвина”. Катерина Тимофіївна? З місця, будь ласка, Катерину Тимофіївну увімкніть.

 

16:40:43

ВАЩУК К.Т.

Зарубінський скаже від фракції. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Зарубінський.

 

16:40:51

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О. Дякую.

Шановний Арсенію Петровичу, шановні колеги, мені здається, що на тлі тих процесів, які відбуваються у Верховній Раді, запропонований проект не може викликати якихось сумнівів, і я не думаю, що обговорення треба перетворювати знову у виголошення політичних позицій.

Позиція фракції „Блоку Литвина” – підтримати добре відпрацьовані проекти законів, законодавчої ініціативи, довіряти нашим профільним комітетам, і коли це  виноситься на розгляд Верховної Ради  голосувати за це. „Блок Литвина” віддасть всі свої голоси за відповідний проект закону.

Закликаємо всіх так же конструктивно працювати. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. 

Чорновіл Тарас В’ячеславович, будь ласка. Фракція Партії регіонів.

 

16:41:40

ЧОРНОВІЛ Т.В.

Шановні колеги, законопроект дійсно  абсолютно  нормально відпрацьований. В ході підготовки його до ратифікації і в період підписання були проведені належні експертизи. Речі, які могли викликати сумніви, були винесені в застереження. Це що стосується правосуб`єктності або також ті моменти, які пов`язані з додатковими непродуманими видатками на утримання центру, які вже ітак проплачені  українською державою внаслідок внесення наших внесків. Наші застереження з боку України в принципі адекватні застереженням інших країн – членів СНД, які так само висловили свої зауваження з того ж самого приводу. Тому немає підстав мати якісь сумніви в доречність цього законопроекту. Пункти, які він регулює,  дещо розширюють і дають можливості для роботи центру, дають можливість консультувати і співпрацювати в своїй діяльності  з іншими структурами, окрім тих, які були попередньо жорстко  обумовлені і от тому є пропозиція підтримати законопроект і допомогти тим, щоб центр далі нормально і адекватно працював. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.  Коваль В’ячеслав Станіславович, "Наша Україна - Народна Самооборона".

 

16:42:56

КОВАЛЬ В.С.

Депутат Коваль, Народний Рух України, фракція "Наша Україна - Народна Самооборона".

Ну звісно, шановний  головуючий, шановні колеги, проект Закону про ратифікацію рішення про внесення змін до Положення  „Про антитерористичний центр  держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав”  потребує свого позитивного розв`язання, і фракція "Наша Україна - Народна Самооборона" буде підтримувати  цю ратифікацію, бо це потрібно суспільству. Питання тероризму вони є актуальними не тільки для України, а  для всього світу і ставити якісь запобіжники для того, щоб  підсилити координацію  держав, які створюють центр і створили центр, внісши необхідні зміни до  Положення ну,   це, мабуть, потреба часу, тому фракція наша підтримує позитивним голосуванням. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Найдьонов, фракція комуністів.

 

16:43:59

НАЙДЬОНОВ А.М.

Я прошу передать слово Петру Николаевичу Симоненко.

 

16:44:02

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракция коммунистов.

Уважаемые коллеги, я хочу с самого начала подчеркнуть, что фракция коммунистов поддерживает ратификацию данного проекта закона. Хотели бы обратить внимание только на одно: что сама коалиция никак не поймет, что она должна действовать в соответствии с законом. И в представлении Президент, которому вы служите, как раз и записал, что он поручение дает Налывайченко, а вы нарушаете поручение Президента и сами еще не знаете, кто у вас будет докладывать.

Но по сути. Я считаю, Арсений Петрович, что мы должны сегодня начать самый серьезный разговор в вопросах внешней и внутренней политики с принятия Закона „Про Основні засади внутренней и внешней политики”, тогда у нас будет меньше проблем, которые связаны с тем, что произвол и нарушение Конституции осуществляется прежде всего Президентом и его политическим окружением.

Принятие Закона „Про Основні засади внутрішньої і зовнішньої політики” даст нам возможность принципиально определить основные векторы нашего уже законотворческого… законотворческой деятельности. Я считаю, что среди первоочередных вопросов надо будет рассматривать и улучшение сотрудничества в рамках Межпарламентской ассамблеи СНГ. И это, действительно, та база, которая даст нам возможность получать, по сути дела, очень серьезный интеллектуальный труд при подготовке законодательной базы в Украине.

Я считаю, что мы должны в первоочередном порядке сегодня рассмотреть вопрос о Едином экономическом пространстве, и таким образом подготовить все то, что необходимо для того, чтобы Украина была полноценным, полнокровным участником  этого переговорного процесса. Это будет снимать проблемы и газа, и увеличения тарифов, это будет стабилизировать ситуацию с нашим внешним рынком, прежде всего на территории Российской Федерации и других государств СНГ.

Я глубоко убежден и в том, что сегодня вопросы ратификации – они должны прежде всего базироваться на строжайшем выполнении норм Конституции, когда речь идет о том, что единственным носителем власти и суверенитета у нас в стране является народ. И мы должны определить перечень проблем, по которым сегодня необходимо инициировать проведение референдума в стране, в том числе и вопросы, которые имеют отношение к внешнеполитической деятельности, внешнеэкономической.

То есть это договорная кампания и это даст возможность снять вопросы, которые сегодня обостряют ситуацию.

И последнее, уважаемые товарищи, нам только что, при регистрации  было роздана пояснювальна записка авторов законопроекта, который был проголосован в отношении поддержки письма трех по вступлению в НАТО. Так вот обратите внимание, что авторы этого законопроекта, уже после того, как проголосовали, нам  предоставили информацию, що „прийняття рішення щодо вступу України до НАТО можливо лише за наслідками всеукраїнського референдуму, який призначається, відповідно до Конституції  та законів України  і може проводитися після виконання Україною всіх, необхідних для цього, процедур у відносинах з НАТО”.

То есть автор законопроекта  сказал, программу ПДЧ реализуете, а только потом будете иметь право инициировать референдум.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я просив би висловлюватися виключно по законопроектам. Ставлю на голосування законопроект 0004 проект Закону про ратифікацію рішення про внесення змін до Положення про Антитерористичний центр держав-учасниць співдружності незалежних держав. Прошу визначатися.

 

16:47:37

За-427

Дякую.

Наступне питання порядку денного – 0005, проект Закону про ратифікацію Угоди…

Прошу з процедури, якщо  є бажання з процедури. Замість того, щоб працювати, говорити, давайте, будемо наговоримося. Ми ж не наговорилися з місяць.

Прошу з процедури хвилину. Ну, натискуйте кнопку, будь ласка, хто там з процедури хотів. Я вже сказав, натисніть кнопку. Щоб вам дати слово з процедури, треба кнопочку натиснути і тоді буде слово з процедури

Білорус Олег Григорович, "Блок  Юлії Тимошенко". Олег Григорович, може ви передасте колезі слово?

 

16:48:18

БІЛОРУС О.Г.

Шановні колеги, моє слово коротке, я хотів би, щоб ми гаяли час на пусті слова і на пусті заяви. Давайте працювати по ратифікації, у  нас велика заборгованість перед міжнародними організаціями і країнами-партнерами.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Симоненко Петро Миколайович.

 

16:48:43

СИМОНЕНКО П.М.

Шановний Арсеній Петрович, я дуже вас прошу не робити зауваження, які я мав на увазі, коли виступав, я чітко заявив, що ми повинні сьогодні широко розглянути зовнішню політику нашу.

Відносно вступу до НАТО – це якраз зовнішня політика. Це визначення вектору стратегічного розвитку чи навпаки – занепаду України. Так ось я чітко і сказав, що треба сьогодні прийняти закон про основні засади. А те, що ви написали, ви в черговий раз підкреслюєте, що ви якраз і не збиралися правду сказати відносно того, що передбачається у тій постанові, яка була проголосована. У цьому поясненні, яке ви дали, ви чітко записали, що те, що було проголосовано практично щодо референдуму, може бути прийнято тільки після виконання програми ПДЧ. Тобто 90 процентів вступу до НАТО, а потім будете проводити референдум.

Ви в черговий раз повинні зрозуміти, Арсенію Петровичу, що ми сьогодні висловлюємо побажання щодо покращання організації роботи, а не так, як ви робите зауваження.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Добре, Петро Миколайовичу. Дякую.

Я просив би по законопроектам. Колеги, я хотів би нагадати, на даний момент у нас іде процедура розгляду законопроектів щодо ратифікації. Це не має ніякого відношення ні до попередніх, ні до майбутніх законопроектів, які приймаються. Тому за Регламентом будь-які виступи стосуються виключно того законопроекту, який ми розглядаємо, а не вільних тем.

Чорновіл Тарас В’ячеславович.

 

16:50:12

ЧОРНОВІЛ Т.В.

Шановні колеги, я якраз стосовно ратифікації. Абсолютно підтримуючи всі внесені на ратифікацію законопроекти хотів би нагадати ще раз про ту абсурдність, яку ми свого часу допустили, коли розподіляли відання комітетів, і з цього приводу розділили, розкололи тематику міжнародної політики України у законодавчій сфері.

У даному випадку законопроект, який буде зараз іти наступний, віднесли до відання Комітету з євроінтеграції тільки через те, що Словаччина є Євросоюзу. Аналогічний законопроект може появитися з боку Грузії, Ірану, Шрі-Ланки, будь-якої іншої країни, і ми автоматично його віддаємо тоді вже Комітету у закордонних справах. Це є аналогічні законопроекти. І я буду настоювати і далі, щоб ми переглянули свою постанову і вернули повністю зовнішню політику до одного комітету – у закордонних справах.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Добре.

Дякую, колеги. Час закінчився. Переходимо до законопроекту 0005. Законопроект про ратифікацію Угоди між Україною та Словацькою Республікою „Про сприяння та взаємний захист  інвестицій”. Доповідає заступник міністра економіки, Бойцун Наталія Євгенівна. Наталя Євгенівна, будь ласка, на трибуну.

 

БОЙЦУН Н.Є.

Шановний головуючий, шановні народні депутати України, з метою розширення та диверсифікації взаємовідносин між Україною та Словацькою Республікою і розвитку двосторонньої договірно-правової бази у сфері інвестиційного співробітництва 26 лютого 2007 року у Києві було підписано угоду між Україною та Словацькою Республікою „Про сприяння та взаємний захист  інвестицій”. Укладення угоди зумовлене необхідністю приведення міжнародних договорів у відповідність із законодавством Європейського Союзу у зв'язку з вступом Словацької Республіки до ЄС. Прийняття проекту зазначеного закону України створить умови для подальшого розвитку договірно-правової бази у сфері двостороннього інвестиційного співробітництва, що, в свою чергу, буде сприяти гармонійному розвитку відносин між двома державами та забезпечить необхідні умови для  залучення капіталовкладень в економіку України.

Угода між Україною та Словацькою Республікою „Про сприяння та взаємний захист  інвестицій”  закріплює надання кожною договірною стороною  на своїй території інвесторам держави іншої договірної сторони режиму щодо управління, підтримання, використання, отримання прибутків та  розпорядження своїми інвестиціями в такому режимі, який є справедливим і рівним та не менш сприятливим, ніж той, що вона надає інвестиціям чи доходам інвесторів своєї держави або будь-якої третьої держави. Угодою закріплюється гарантія від незаконної експропріації та націоналізації, передбачається вільний переказ платежів та міжнародно визнані процедури врегулювання суперечок між інвесторами держав договірних сторін та  договірними сторонами. Кожна з договірних сторін забезпечує на своїй території повний захист, безпеку та справедливе ставлення до інвестицій іншої договірної сторони. Імплементація положень зазначеної угоди сприятиме розвитку перспективних напрямів міжнародного інвестиційного співробітництва, тобто залучення іноземних капіталовкладень, технологій,  активізація зовнішньоторговельного обігу, зменшення комерційних ризиків, які виникають під час здійснення інвестиційної діяльності, а також закріплені на міжнародній арені та у двосторонніх відносинах позитивної думки про Україну, як державу, яка має  стабільну міжнародно-правову договірну базу та захисту іноземних інвестицій.

Прошу підтримати проект закону. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Чи є запитання до доповідача? Зарубінський має запитання, будь ласка Олег Зарубінський. Постійте на трибуні, постійте.

Будь ласка увімкніть мікрофон.

 

16:54:15

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Шановна пані доповідачка! По-перше, хотілося би від фракції  "Блоку Литвина" з наступаючим святом 8-го березня. А у мене абсолютно конкретне запитання. В статті четвертій угоді передбачена компенсація втрат інвестицій, цитую: „через війну, збройний конфлікт, увага, національний надзвичайний стан, переворот, повстання, заколот і  таке інше”. Чи це не відноситься до категорії форс-мажору, що в різноманітних міжнародних контактах призводить до того, що такі інвестиції не повертаються.

Дякую за відповідь.

 

БОЙЦУН Н.Є. Ця стаття абсолютно відповідає міжнародним правовим угодам, які вже було заключено майже 70 країнами. І ця редакція погоджена Міністерством фінансів, тому ми маємо, що це абсолютно відповідає такому статусу угод про захист інвестицій.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Питань більше немає? Прошу, співдоповідач Тарасюк Борис Іванович.

 

16:55:33

ТАРАСЮК Б.І.

Шановний пане Голово! Шановні народні депутати! Комітет з питань європейської інтеграції на своєму засіданні розглянув проект закону про ратифікацію угоди між Україною та Словацькою республікою, про сприяння та взаємний захист інвестицій.

На нашу думку ратифікація цього закону дозволить вдосконалити внутрішнє законодавство шляхом імплементації положень зазначеної угоди. Дозволить покращити механізм захисту іноземних  інвестицій і як результат активізувати інвестиційну діяльність в Україні. Отже, комітет вважає за доцільне ратифікувати зазначену угоду, таке рішення узгоджене з рішенням Головного науково-експертного управління Верховної Ради. Прошу підтримати. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Питання до співдоповідача є? Немає? Дякую. Обговорення будемо робити? Не будемо. Дякую.

Ставлю на голосування проект закону України 0005 про ратифікацію угоди між Україною та Словацькою Республікою „При сприяння та взаємний захист інвестицій”. Прошу визначатися.

 

16:57:01

За-433

Шановні колеги, я просив би прийняти процедурне рішення щодо скороченого обговорення питань порядку денного щодо ратифікації, щоб ми за скороченою процедурою йшли. Добре?

Я прошу проголосувати за скорочену процедуру розгляду питань порядку денного щодо ратифікації. Прошу проголосувати.

 

16:57:32

За-228

Рішення прийнято. Дякую.

Законопроект 0006. Проект закону про ратифікацію конвенцій Міжнародної організації праці про тривалість робочого часу та періоди відпочинку на дорожньому транспорті. Доповідає заступник міністра транспорту Фоменко Катерина Олександрівна. Будь ласка, Катерина Олександрівна.

 

ФОМЕНКО К.О.

Дякую. Міністерство транспорту та зв’язку України, заступник міністра Фоменко Катерина Олександрівна.

Шановний Арсеній Петровичу! Шановні народні депутати! Шановні запрошені! Міністерство транспорту та зв’язку України на виконання розпорядження Кабінету Міністрів, номер 243, на сьогодні підготувала для вашого розгляду проект закону України про ратифікацію конвенцій Міжнародної організації праці, номер 153, „Про тривалість робочого часу та періоду відпочинку на дорожньому транспорті”.

Шановні народні депутати, цей законопроект розглянутий всіма заінтересованими органами, він розглянутий Урядовим комітетом, він розглянутий та підтриманий Профільним комітетом Верховної Ради України. Яка мета сьогоднішнього законопроекту?

Шановні народні депутати!  Згідно з конвенцією максимальна загальна тривалість видіння, зокрема понад нормової роботи неповинна перевищувати 9 годин на день, або 48 годин на тиждень. Це перше.

Друге. Ратифікація Конвенції Міжнародної організації праці номер 153 дозволить на внутрішніх пасажирських та на вантажних перевезеннях  майже  зрівняти всі ті норми та стандарти, якими на сьогодні користуються міжнародні автоперевізники.

Третє. Безумовно, підвищується безпека перевезень. Запровадження системи тахографів, згідно з якою кожний водій матиме індивідуальну картку, яка встановлюватиметься в тамограф з початку руху автомобіля, дозволить значно знизити аварійність на дорогах та спростить процес державного контролю за перевізниками.

Третє. Гармонізація законодавства України з міжнародним законодавством, зокрема законодавством ЄС.

Шановні народні депутати! З огляду на викладене, Міністерство транспорту та зв’язку  дуже просить вас підтримати цей законопроект, бо він дуже і дуже потрібен нашим автоперевізникам. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Співдоповідач – Хара Василь Георгійович голова Комітету з питань соціальної політики та праці, будь ласка, Василь Георгійович.

 

17:00:23

ХАРА В.Г.

Уважаемый Арсений Петрович! Уважаемые коллеги! Я предлагаю все-таки не все подряд обсуждать конвенции, мы обсуждаем третью, их всего одиннадцать. Только те, где есть какие-то принципиальные претензии к самой конвенции.

Я предлагаю поддержать ту конвенцию, ратифицировать конвенцию, которая была сказана Екатериной Александровной, в связи с тем, что речь идет, прежде всего о повышении уровня безопасности и социальной защиты водителей всех транспортных средств, которые есть в Украине. Там было перечислено три составляющих, которые дают возможность предотвратить многочисленные аварии, которые есть сегодня на транспорте.

Я единственное, что хочу сказать, что реализация положений этой конвенции не требует никаких затрат, ни с бюджета, ни с других источников, что Главное научно-экспертное управление и все подразделения Верховной Рады поддерживают данный законопроект. Комитеты Верховной Рады  по иностранным делам и по вопросам правовой политики поддерживают принятие данного законопроекта.

Наш комитет рассмотрел его 24-го января и просит вас поддержать данную конвенцию.

И в самом конце хотелось бы сказать, что действительно, помимо того, что это будет социальная польза для работающих на транспорте в Украине, это, по мнению Комитета по   вопросам социальной политики и труду, его принятие, будет способствовать гармонизации транспортного законодательства, да и всего законодательства Украины с законодательством Европейского Союза, по этому  поводу мы  с вами приняли отдельный, специальный закон.

Прошу поддержать данную конвенцию. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги: два - „за”, два - „проти”. Я прошу записуватися.

Чорновіл Тарас В’ячеславович, Партія регіонів.

 

17:02:21

ЧОРНОВІЛ Т.В.

Шановні колеги, я натиснув „за”, тому що я сам буду голосувати і всіх закликаю проголосувати за цей законопроект. Але в мене є певне невелике застереження, яке примусить мене, натискаючи кнопку „за”,  мати все ж таки деяку гіркоту.

Я маю питання, яке на жаль не зміг задати представнику Міністерства транспорту, чому  ми не реалізували в певних дрібничках все ж таки своє право, яке передбачено договором, який ратифікується.

Якщо не помиляюся, стаття друга  Угоди передбачає, що  уряди, які підписують дану угоду, мають  право відробити щодо неї  певні застереження і зауваження. 

Є пункти в тій Угоді, які якраз підпадають до цієї норми і передбачена ця можливість, щодо яких дійсно  можуть виникнути певні проблеми і потім ми можемо ті проблеми мати із Міжнародною організацією праці.

Я маю на увазі  ту частину, ті підпункти, які передбачають роз поширення, або  непоширення дії цієї угоди на за діяння транспорту в екстрених ситуаціях.

Тепер, ратифікувавши цю угоду, ми передбачаємо, що при вивезенні поранених, ліквідації наслідків стихійного лиха, пожеж і тому подібне, буде  діяти так само жорстке обмеження по робочому часу.

 розумію, що  зараз вже пізно щось говорити і тому я закликаю незважаючи на це проголосувати, але в подальше  в той термін, який передбачений прикінцевими положеннями все-таки колись Міністерству транспорту переглянути це і запропонувати, щоб потім ми могли внести зміни і для екстрених форс-мажорних  обставин виключно в межах цієї угоди все ж таки зробити виключення. Тому що ми беремо на себе відповідальність, яку ми на себе брати не мали би. Ще раз кажу, виключно щодо надзвичайних ситуацій. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. В’язівський Володимир Михайлович, „Наша Україна - Народна самооборона”.

 

17:04:11

В’ЯЗІВСЬКИЙ В.М.

В’язівський Володимир Михайлович, „Наша Україна - Народна Самооборона”.

Обговорюючи ратифікацію даної угоди це питання розглядали і на комітеті, і на фракції, дослухались до думки як і роботодавців, так і профспілок. І однозначно, і одні, і другі висловили свою позицію на підтримку ратифікації даної угоди. Тому „Наша Україна – Народна самооборона” одноголосно буде підтримувати даний законопроект.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні народні депутати, ставлю на голосування проект Закону України „Про ратифікацію міжнародної Конвенції організації праці про тривалість робочого часу та періоди відпочинку на дорожньому транспорті”. Реєстраційний номер проекту 0006. Прошу голосувати.

 

17:05:12

За-437

Рішення прийнято.

Наступний порядок денний, питання порядку денного, 0007, проект Закону про ратифікацію Європейської конвенції про незастосування строків давності до злочинів проти людяності та воєнних злочинів. Доповідає міністр юстиції України Оніщук Микола Васильович.

 

ОНІЩУК М.В.

Шановний Голово, шановні народні депутати, вашій увазі пропонується проект Закону України про ратифікацію Європейської конвенції про незастосування строків давності за злочинів проти людяності та воєнні злочини. Вказана Конвенція була підписана у Страсбурзі 25 січня 1974 року і від імені України підписана 24 січня 2006 року. Конвенція стосується в першу чергу злочинів, визначених положеннями    загальновизнаних конвенцій, зокрема, йдеться про Конвенцію Організації Об’єднаних Націй про запобігання злочину геноциду і покарання за нього 1948 року, яка, до речі, була ратифікована президією Верховної Ради СССР 18 березня 1954 року, а також чотирма женевськими конвенціями 1949 року – це про поліпшення долі поранених і хворих у діючих арміях, про поліпшення долі поранених хворих та осіб, які зазнали корабельної аварії і складу Збройних сил на морі, про поводження із військовополоненими та про захист цивільного населення під час війни, які були ратифіковані президією Верховної Ради СРСР ще 17 квітня 1949 року.

Положення вказаної конвенції у випадку їх ратифікації Україною про незастосування строків давності до злочину проти людяності та воєнних злочинів відповідає зобов’язанням взяти на підставі вищезгаданих мною міжнародних договорів і підтвердити готовність нашої держави максимально забезпечувати право кожної особи на захист її людської гідності та гарантувати те, щоб покаранню за злочини проти людства і воєнні злочини не перешкоджали строки давності як притягнення до відповідальності, так і виконання покарань.

Шановні народні депутати, враховуючи вище.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу дати завершити.

 

ОНІЩУК М.В. Та, власне, значущість такого ратифікаційного акту, прошу підтримати Проект Закону про ратифікацію відповідної Європейської конвенції.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Дякую, Микола Васильович. Прошу, Олег Григорович Білорус голова Комітету у закордонних справах.

 

БІЛОРУС О.Г.

Шановні народні депутати, Комітет у закордонних справах на своєму засіданні розглянув зазначений законопроект і одноголосно ухвалив підтримати його прийняття Верховною Радою України.

Ратифікація Україною конвенції підтвердить готовність нашої держави максимально забезпечувати право кожної особи на захист людської гідності та життя гарантувати те, що покаранню за злочини проти людства і людяності, і воєнні злочини не перешкоджали строки давності, як притягнення до відповідальності так і виконання покарання.

Ратифікація Україною конвенції не тягне жодних матеріальних і фінансових зобов’язань додаткових витрат з Державного бюджету України та не матиме негативних соціально-економічних наслідків для України.

Головне науково-експортне управління,  Комітети Верховної Ради з питань правової політики, з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримують згаданий законопроект, і   рекомендують Верховній Раді України ратифікувати конвенцію.

Прошу підтримати вашим голосуванням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олег Григорович.

Прошу записуватися два - „за”, два – „проти”.

Цибенко Петро Степанович, Комуністична партія України.

 

ЦИБЕНКО П.С.

Прошу передати слово Мартинюку Адаму Івановичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мартинюк Адам Іванович, будь ласка.

 

МАРТИНЮК А.І.

Дякую Арсенію Петровичу.

Дуже шкода, що не можна було задати запитань, тому я у своєму виступі одночасно хотів би уточнити певний момент. Повірте, дуже насторожує те, що конвенція була підписана в 1974 році. Ще раз нагадую: в 1974 році. Зараз 2008 рік. Де були наші відповідні відомства, що вони до цього часу не ставили цього питання. Мене дуже насторожує  чому це так сталося.  Це одне.

І друге питання, яке дуже принципове особливо для нашої фракції. Тут у статті 1 говориться, „що злочини проти людяності перераховані в конвенції про запобігання злочинів геноциду” і так далі.

А ви знаєте, що зараз ми внутрішньому законодавстві записали геноцид, що ми визначили геноцидом.  Зараз є законопроект Президента про те, щоб  за пропаганду або про те. Той хто буде заперечувати, що був геноцид, малась кримінальна відповідальність. Тобто я хотів міністра  запитати і уточнити  перед голосуванням, це для нас важливо: попадають оці наші законопроекти під цю конвенцію чи не  попадають? Я думаю, що попадають. Якщо вони попадають, це буде зрозуміла  ситуація для  голосування.  Хоча разом з тим сама назва  цієї конвенції така, що проти  неї не піднімається рука голосувати проти, бо  поза всяким сумнівом ми  за те, щоб злочини проти людяності не мали строку давності, це поза всяким сумнівом. Але те що твориться у нашому внутрішньому законодавстві, особливо ті нові ініціативи Президента, які абсолютно нелогічні, яка тоді свобода думки, як тоді дослідникам працювати, якщо ти заперечуєш або маєш іншу точку  зору, то ти будеш підлягати кримінальній відповідальності.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Вибачте, Адам Іванович, але у нас по  регламенту  треба  завершити ви „за” чи „проти”, якщо за і проти.  Адаму Івановичу слово, будь ласка.

 

МАРТИНЮК А.І. Справа у тому, що я сказав, що я за, але з уточненням тих питань, які… Якщо я одержу позитивну відповідь на мої питання,  то я буду проти.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги,  я ставлю на голосування проект Закону  „Про ратифікацію європейської… Вибачте. У мене на машині немає нічого.

А, Оніщук. Будь ласка, Оніщук. Прокоментуйте.

 

ОНІЩУК М.В.

Шановний Адам Іванович, прошу звернути  вашу увагу на наступне, що  дана конвенція буде застосовуватися лише до правопорушень, які визнаються такими кримінальними і переслідуються  за  національним правом лише після набрання нею чинності. Тобто  якщо ці правопорушення вчинені після набрання  чинності цією конвенцією або, я  звертаю  вашу увагу,  якщо  вона також  застосовується до правопорушень, вчинених до такого набрання чинності у випадках, коли  у той час строк давності  ще не минув. Тобто по суті це означає, що у випадку  навіть якщо український парламент, навіть якщо український парламент прийде до висновку щодо необхідності встановлення   кримінальної відповідальності за геноцид, то це буде означати, що конвенція не зможе поширюватися на ці правовідносини, оскільки  це буде лише геноцид, після  набуття чинності цієї конвенції.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

У депутата Яворівського не спрацювала картка. Будь ласка,  депутат Яворівський.

 

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Шановні колеги, „Блок Юлії Тимошенко”, Володимир Яворівський.

„Блок Юлії Тимошенко” підтримає ратифікацію цієї угоди, ми вважаємо, що вона конче потрібна, вона стане частиною нашого внутрішнього  українського законодавства. І  до    прикладу я просто хочу нагадати, коли не  початку 90-х років  Комітет з питань Чорнобильської катастрофи (тоді він існував і називався комісією, яку я очолював) я пригадую, коли тоді за тодішнє керівництво Української Радянської Соціалістичної Республіки за те, що  вивели дітей  на Хрещатик у той день, коли найстрашніша радіоактивна хмара йшла над Києвом, і про це   керівництво знало, і за те, що були обізнані із результатами  Чорнобильської катастрофи, але не вжили ніяких заходів, і тоді прокуратура України ще визнала цілу низку прізвищ (я не хочу їх зараз називати)  винуватцями, але суд у той самий час не розглядав це питання через те, що збіг термін  давності.

Я переконаний у тому, що  саме ця угода, влившись в українське внутрішнє законодавство, нам конче потрібна і допоможе уникнути, скажімо, ось таких  непорозумінь, які я перед цим сказав. Ми будемо голосувати за.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні народні депутати, процедура обговорення завершена.

Я ставлю на голосування проект Закону України „Про ратифікацію Європейської конвенції  про не застосування  строків давності  до злочинів проти людяності та воєнних злочинів”, реєстраційний номер проекту 0007.

Колеги, я прошу уважно, голосуємо.

 

За–243

Рішення прийнято. Дякую. Вітаю. Прошу показати по фракціям. 

Я ставлю на голосування   (реєстраційний номер 0008), проект Закону „Про ратифікацію Угоди між Україною та Угорською Республікою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом”. Доповідає заступник голови Служби безпеки України  Галамба Микола Миколайович.

Микола Миколайович, будь ласка, на трибуну.

 

ГАЛАМБА М.М.

Шановний Голово! Шановні народні депутати! На ваш розгляд подається проект Закону України „Про ратифікацію Угоди між Україною та Угорською Республікою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом”.

Зазначену Угоду розроблено на виконання пункту 6-го Плану заходів з реалізації домовленостей, досягнутих під час офіційного візиту до України  міністра закордонних справ  Угорської Республіки з метою  створення правових засад для поглиблення співробітництва між Україною та Угорщиною у сфері національної безпеки та охорони правопорядку по лінії боротьби з тероризмом, наркобізнесом, міжнародними злочинними угрупованнями, а також при здійсненні  військо технічного співробітництва.

Угода за своїм змістом повністю відповідає міжнародній практиці, забезпечує виключно рівноправний партнерський характер взаємовідносин між сторонами, зобов`язує вживати необхідних заходів щодо охорони отриманої або спільно створеної у ході  співробітництва інформації з обмеженим доступом. Відповідно до положень статей 2, 32 Закону  України „Про державну таємницю” Угода для набрання чинності підлягає ратифікації Верховною Радою  України.

Ратифікація угоди, створюючи правові засади для здійснення обміну  секретної  інформації та забезпечення її захисту сприятиме після  набрання нею чинності підвищенню ефективності взаємовигідного співробітництва України  з Угорською Республікою.

Проект Закону України щодо ратифікації зазначеної Угоди погоджена без зауважень Міністерством закордонних справ, Міністерством оборони, Міністерством економіки, Міністерством фінансів та Міністерством юстиції. За висновком Міністерства юстиції України законопроект відповідає нормам  Конституції України та вимогам нормопроектувальної  техніки. Ратифікація Угоди не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету, оскільки реалізація її положень здійснюватиметься компетентними органами безпеки, відповідальними за її виконання, за рахунок коштів, виділених  державою для фінансування їх діяльності.

Шановні народні депутати, прошу підтримати цей законопроект.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Микола Миколайович. Прошу сідати.

Співдоповідає Тарасюк Борис Іванович, голова Комітету з питань європейської інтеграції. Борис Іванович, будь ласка.

 

ТАРАСЮК Б.І.

Шановний пане Голово, шановні народні депутати! Угода про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом підписана між Україною і Угорською Республікою 15 листопада 2006 року. Вона передбачає закладення правових засад захисту такої інформації, дозволить забезпечити належний державний контроль за дотриманням вимог національного законодавства двох держав у процесі обміну закритою інформацією і врегулює їх відносини в зазначеній сфері.

Комітет з питань європейської інтеграції вважає за доцільне рекомендувати Верховній Раді ратифікувати цю угоду в цілому. В цьому нас підтримали комітети з питань правової політики та національної безпеки і оборони, так само як і Головне науково-експертне управління Верховної Ради.

Прошу підтримати ратифікацію даної угоди. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Борис Іванович.

Два – за, два – проти. Дякую, Борис Іванович.

Кармазін Юрій Анатолійович, „Наша Україна – Народна Самооборона”.

 

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, „Наша Україна – Народна Самооборона”, Партія захисників Вітчизни.

Шановні народні депутати, я прошу вас підтримати цей законопроект з огляду на те, що субєкти виконання цієї угоди є органи державної влади, підприємства, установи і організації, які проводять ту діяльність, яка повязана з державною таємницею, і саме мають повноваження на передачу такої таємної інформації іноземному партнеру.

Я хотів би, щоб ми таку інформацію обєктивно отримували щодо забруднення території, щодо всіх техногенних аварій. Ми хотіли би, щоб своєчасно захищалися інтереси громадян України також щодо геномодифікованих і так далі товарів, які можуть впливати на наше з вами життя. Крім всього іншого, ті, те співробітництво, яке  відбувається в міжнародній сфері, в сфері боротьби з організованою злочинністю і корупцією, також потребує передачі такої інформації.

І з тим, що ми зараз розширимо ці можливості для правоохоронних органів, ми з вами посилимо тим самим і боротьбу з тими кланами, які знайшли собі місце, в тому числі в Угорській Республіці.

Всі знають, що які арешти відбулися зараз в Російській Федерації. Поки не видно, як ці спрути будуть рубатися в Україні. Але  я сподіваюся, що після цієї ратифікації цієї Угоди, клан, в тому числі той, який зараз зачеплений в Москві, і ті наркотрафіки, які  зараз існують, які припиняються, в тому  числі недавно багато кілограмів героїну в Одеській митниці, вони будуть перекриті.

Тому я просив би всіх депутатів проголосувати. Звертаю увагу, що за попередню ратифікацію не голосували комуністи і „регіонали”. А це просто ганьба, це не застосування строків давності до …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Кирильчук Євген Іванович, "Блок  Юлії Тимошенко". Будь ласка, Євген Іванович.

 

КИРИЛЬЧУК Є.І.

Дякую. Арсеній Петрович, я як раз хочу до вас звернутися. Фракція, безумовно, буде підтримувати, прийняла рішення підтримувати цей законопроект. Але раз показується висвітлення, хто як голосував, то ви  зобовязані для тих, хто нас слухає і дивиться, оголосити результат голосування, щоб було видно, хто як реагує на ту, чи іншу проблему.

Я дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Євген Іванович.

Цибенко, фракція комуністів.

 

ЦИБЕНКО П.С.

Дякую, Арсеній Петрович.

Фракція комуністів, Петро Цибенко.

Шановні колеги, шановний Арсеній Петровичу, ми сьогодні  вже другий раз наступаємо на  одні і ті ж граблі. Що я маю на увазі? Закони, щодо ратифікації, вони мають певну специфіку і мають певну процедуру їх розгляду.

Подаючи на розгляд Верховної Ради  на ратифікацію проект закону, Президент  разом з тим вказує людину, яку він  уповноважує доповідати цей документ. У мене абсолютно нема ніяких, скажімо, претензій до тієї людини, яка стояла на цій трибуні, але Президент України дав доручення,  уповноважив представляти цей документ зовсім іншу людину. Тому, якщо з якоїсь поважної причини цієї людини немає, то треба відповідним чином цю ситуацію унормувати. І ще раз підкреслюю, у мене немає ніяких застережень до тієї людини, яка доповідала цей документ.

І другий аргумент, який я хотів би висловити зараз. Фракція дуже уважно розглянула проект цього закону і, виходячи із змістовної частини цього документа, вважає за потрібне цей проект закону, поданий Президентом України на ратифікацію, не підтримувати.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Я врахую всі ваші пропозиції, колеги.

Я ставлю на голосування проект Закону України „Про ратифікацію Угоди між Україною та Угорською Республікою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом”, 0008 реєстраційний номер. Прошу голосувати.

 

За – 395

Прошу показати по фракціям. Рішення прийнято. Партія регіонів „за” – 153, „Блок Юлії Тимошенко” „за” – 152, „Наша Україна – Народна Самооборона” „за” – 70, комуністи – 0, „Блок Литвина” – 20.

Наступний – 0009. Проект Закону про приєднання України до Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини. Доповідає перший заступник міністра культури і туризму Корнієнко Владислав Вікторович. Будь ласка, на трибуну.

 

КОРНІЄНКО В.В.

Корнієнко Владислав Вікторович, перший заступник міністра культури і туризму.

Шановний Арсенію Петровичу, шановні народні депутати, у жовтні 2003 року на засіданні Генеральної Асамблеї ЮНЕСКО як міжнародна організація, яка опікується питаннями освіти, науки і культури, було прийнято міжнародну Конвенцію про охорону нематеріальної культурної спадщини. До речі, делегація України голосувала так само за прийняття цієї Конвенції.

Згідно з Законом України „Про міжнародні договори України” процедура приєднання має здійснюватися шляхом прийняття відповідного закону. Цей проект закону опрацьований, сьогодні виноситься до розгляду народних депутатів.

Приєднання до міжнародної Конвенції про охорону міжнародної нематеріальної культурної спадщини дозволить створити належні умови для збереження та підтримки традиційної культури українського народу, сприятиме розвитку міжнародного співробітництва у цій сфері. Нематеріальна культурна спадщина розглядається в ЮНЕСКО як культурна мудрість людства, що в період глобалізації піддається загрозі розмивання або зникнення. Відтак її збереження та розвиток визначаються як ключове завдання організацій та країн-членів у справі збереження культурної самобутності країн, а також поширення позитивної інформації у світі про різні народи та держави.

Я хочу лише конвенції назвати, які основні цілі цієї конвенції і, власне, тому прошу відразу реагувати з приводу підтримки цього документа. Цілями цієї конвенції є забезпечення поваги до нематеріальної культурної спадщини відповідних спільнот, груп та окремих осіб. Тобто, ми сьогодні, приєднуючись до цієї конвенції, підтримуємо як традиційну культуру, фольклор українського народу, так і всіх національних груп, які проживають на території України. Термін „нематеріальна спадщина” проявляється в таких напрямах як  усні традиції, форми вираження, виконавське мистецтво, звичаї, обряди, святкування, знання на практиці.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Співдоповідач Олег Григорович Білорус. Будь ласка, Олеже Григоровичу.

 

БІЛОРУС О.Г.

Шановні народні депутати, Комітет у закордонних справах на своєму засіданні розглянув даний проект закону і рекомендував його до прийняття Верховною Радою України. Прийняття і введення в дію Закону України „Про приєднання до Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини” сприятиме збереженню традиційної культури українського народу і всіх народів України та розвитку міжнародного співробітництва в цій сфері. Конвенція про охорону нематеріальної культурної спадщини була прийнята на засіданні Генеральної асамблеї ЮНЕСКО 17 жовтня 2003 року. За прийняття її проголосувала й Україна. Конвенція, безумовно, актуальна в сучасних умовах і в майбутньому.

В документі справедливо підкреслюється, що процеси глобалізації та суспільних перетворень поряд з умовами, які вони створюють для поновленого діалогу між спільнотами, також зумовлюють і явище нетерпимості, серйозні загрози, погіршення, зникнення та руйнування не матеріальної, культурної спадщини, зокрема через обмеженість ресурсів та охорони такої спадщини.

Реалізація положень цієї Конвенції не потребує від України додаткових фінансувань і проводиться в межах коштів передбачених Міністерством закордонних справ.

Головне Науково-експертне управління вважає приєднання  України до конвенції цілком доцільним. Комітети Верховної Ради України з питань культури і духовності та з  питань правової політики підтримують згаданий  законопроект і рекомендують Верховній Раді ратифікувати конвенцію.

Прошу підтримати рішення комітету.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякуємо Олег Григорович. Два – за, два – проти.

Томенко Микола Володимирович,  "Блок Юлії Тимошенко" , прошу.

 

ТОМЕНКО М.В.

Прошу передати слово в галузі матеріальній і не матеріальній культури, Володимиру Яворівському.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Яворівський Володимир, будь ласка.

 

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Володимир Яворівський, "Блок Юлії Тимошенко". Я вдячний Томенкові за його щедрість.

Шановні колеги! Мусимо усвідомити наскільки важливий для нас українців цей законопроект, ця угода. Ми повинні збагнути про те, що ми не дуже швидко здивуємо світ нашими автомобілями, телевізорами, нашим металом та ще чим іншим. Ми цікаві світові, звичайно,  в першу чергу нашою культурою, нашою духовністю.

Ми належимо до того народу, який сьогодні має понад 500 пісень, ще Олесь Гончар зафіксував десь 20 років тому цю кількість. Тисяч, тисяч, да 500 тисяч пісень!

Ми маємо дивовижне розмаїття культурне і бойки, і галичани, і східняки, і центристи, егоцентристи, чого в нас тільки немає в нашій духовній культурі. Через те, я переконаний, якщо ми впишемось у це правове поле, у цей захист міжнародний, особливо дійсно в період глобалізації, коли все стирається, коли все уніфікується, ми повинні настільки це все цінувати і берегти, бо ми цим цікаві світові. Через те „Блок Юлії Тимошенко” гаряче підтримує ратифікацію цієї угоди і закликає всіх, хто є в цій залі, підтримати її. Я переконаний, що так воно і буде. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Кармазін Юрій Анатолійович, „Наша Україна – Народна Самооборона”.

 

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Партія захисників вітчизни „Наша Україна – Народна Самооборона”.

Шановні колеги, шановний Арсеній Петрович, я категорично проти того підходу і профонації, які відбуваються з 2003 року після підписання в Парижі цієї конвенції. Ви подивіться, в 2003 році підписуємо конвенцію і до цього часу ми не визначаємо, що таке не матеріальна культурна спадщина, що є визначення, для чого існує тоді Міністерство культури, для чого існують комітети, чому ми даємо визначення? З 2003 року ми чекали, а що охороняти, якщо в нас зараз кожен це тлумачить сам собі, що, пісні, тисячу пісень, звичаї, що? Ми самі не визначили, ми самі не хочемо визначати. Я просив би, Арсеній Петрович, щоб тут же пройшло доручення нашим комітетам, щоб мене зараз почула Юлія Володимирівна Тимошенко, якщо вона приїхала, що треба дати доручення Міністерству культури. Шановні, готуйте законопроект, пишіть, щоб не було бездушності і формалізму. Вам не вистачило  п’ять років для того, щоб написати, що це таке, дати визначення, що таке не матеріальна культурна спадщина, а ми хочемо, щоб у нас за кордоном це захищали, коли ми самі не визначили, що треба захищати своїм внутрішнім законодавством.

Тому, я прошу проголосувати за цей проект, безумовно, але треба розробляти, тому що один Кармазін всі проекти не розробить. А тим, хто проголосував за те, щоб строк давності не йшов для фашистів і їхніх посіпак Не проголосувавши за проект 0007, я раджу каятись перед українським народом і бажано навколішках. Це стосується комуністів і регіоналів.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні народні депутати України! Я прошу голосувати за законопроект 0009 - проект Закону про приєднання України до Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини.

Прошу визначатися.

 

 За – 271.

Рішення прийнято.

Прошу показати  по фракціях, прошу не кричати. Партія регіонів „за” – 2, "Блок Юлії Тимошенко" „за” – 154, „"Наша Україна – Народна Самооборона"  „за” – 71, комуністи „за” – 26, "Блок Литвина"  „за” – 18.

Реєстраційний номер 0010 - проект Закону про ратифікацію Угоди між Україною та Грузією про спрощений порядок набуття та припинення громадянами Грузії, які постійно проживають в Україні, та громадянами України,  які постійно проживають в Грузії, та попередження випадків без громадянства та подвійного громадянства.

Заступник міністра закордонних справ – Костенко Юрій Васильович.

Будь ласка, Юрій Васильович

 

КОСТЕНКО Ю.В.

Шановний Арсеній Петрович! Шановні народні депутати! Угода створює правову можливість спрощеного порядку набуття та припинення громадянства для громадян України, які постійно проживають на території Грузії, та для громадян Грузії, які постійно проживають на території України, з урахуванням конституційних принципів єдиного громадянства, а також попередження випадків множинного громадянства та без громадянства.

На практиці така правова можливість полягає в тому, що особи, які є громадянами однієї сторони і постійно проживають на території іншої, за умови дотримання вимог, встановлених угодою, матимуть можливість змінити своє громадянство через три місяці після подання необхідних документів незалежно від строків такого постійного проживання. Причому зміна громадянства відповідно до положень цієї угоди відбуватиметься безкоштовно, громадяни звільняються від усіх обов’язкових зборів та мита, пов’язаних з набуттям та припиненням громадянства.

Ратифікація угоди не потребуватиме внесення змін до чинного набуття нового законодавства України та додаткових фінансових витрат з державного бюджету.      

Насамкінець  хотів би привернути увагу до того факту, що на сьогодні Україна вже має позитивний досвід укладення аналогічних угод  … громадянства.

Зокрема, Україною укладено двосторонні угоди про спрощений порядок зміни громадянства з Республікою Бєларусь з квітня 2000 року, Республікою Казахстан з липня 2001 року, Республікою    Таджикистан діє з квітня  2003 року та Киргизькою Республікою діє з  липня 2006 року і їх застосування не викликало будь-яких ускладнень для нашої держави.  

Враховуючи  вище викладене МЗС просить підтримати представлений проект Закону. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Юрій Васильович.

Олег Григорович Білорус,  будь ласка, співдоповідь коротка.

 

БІЛОРУС О.Г.

Шановні народні депутати. Комітет  закордонних справ розглянув проект даного  Закону і рекомендував його до прийняття Верховною Радою України.

Ратифікація цієї угоди створить преференційний режим набуття громадянства кожної із договірних сторін, а також буде запобігати виникненню випадків  без громадянства та подвійного громадянства.

Прийняття Закону та подальша реалізація угоди не потребує жодних додаткових фінансових  витрат з Державного бюджету України.

Головне Науково-експертне управління вважає можливою ратифікацію цієї угоди.

Проект закону був розглянутий також на засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, який рекомендував його до розгляду і ратифікації. Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин також вважає можливим прийняти зазначений законопроект Верховною Радою України.

Прошу підтримати рекомендації  всіх згаданих законопроектів. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олег Григорович. Два - „за”, два - „проти”. Прошу. Сухий Ярослав. Ярослав Михайлович, будь ласка, Партія регіонів.

 

СУХИЙ Я.М.

Ярослав Сухий, Партія регіонів.

Шановні колеги, я вважаю, що проблематика набуття та припинення громадянства людей з колишніх республік Радянського Союзу на сьогодні є і залишається на превеликий жаль, надзвичайно актуальною. Людей роками мордують в різних державних інституціях різних  держав, вимагаючи все нові і нові довідки, витрачаються кошти на переїзди. Хочу вам сказати відверто, що страждають сім’ї, яких розкол Радянського Союзу 1991 року, тому ми, було би не погано і добре, щоб заступник міністра закордонних справ про це сказав, якби таку процедуру спрощеного набуття та припинення громадянства громадянами інших держав колишнього Радянського Союзу на Україні забезпечили.

До мене нещодавно звернулися громадяни колишньої Грузії в Трускавці, які давним-давно проживають у Львівській області, там же народилися діти, там же народилися внуки і вони не можуть ніяк набути громадянства України, хоча б, наскільки я з ними розмовляв,  прекрасно володіють уже й українською мовою. Я закликаю народних депутатів України, якщо можливо є якісь там юридичні шероховатості  чи недоопрацьованості, підтримати цей законопроект і підтримати проект Закону про ратифікацію угоди між Україною та Грузією і було б, підкреслюю, ще раз було б непогано якби такий порядок спрощений набуття громадянства ми застосовували по відношенню до інших людей, котрі в силу житейських обставин живуть у нас на території України. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Ярослав Михайлович.

Стретович Володимир Миколайович, „Наша Україна – Народна самооборона”.

 

СТРЕТОВИЧ В.М.

Володимир Стретович, „Наша Україна – Народна самооборона”, Християнсько-демократичний союз.

Шановні колеги, хочемо ми чи не хочемо, але Україна є складовою частиною світової спільноти і в епоху глобалізації, міграція населення з однієї країни в іншу є невід’ємним елементом руху і прогресу вперед. Тому в цій ситуації, коли ми сьогодні говоримо про відповідну конвенцію, слід визнавати ту обставину, що багато громадян Грузії перебувають в Україну з метою отримати другу батьківщину, не виключається того, що наші співвітчизники покидають Україну і відповідно перебувають до Грузії в силу життєвих обставин. За цих умов у нас немає інших підстав як підтримати цю конвенцію і створити належні умови для спрощеного порядку набуття громадянства для того, щоб кожен, хто приїхав в Україну, її багатонаціональний поповнивши склад, змів реалізувати свої громадянські права і громадянські обов’язки.

Тому, я думаю, що не найдеться сьогодні противників за виключенням, можливо, окремих якихось цікавих моментів, які б не дозволили нам проголосувати за ратифікацію цієї конвенції. Звичайно, я переконаний, що з часом, коли України набуде прогресивного поступального розвитку притік іммігрантів до України буде дуже сильним, але я ще раз наголошую, що в епоху глобалізації ми повинні сприяти дуже простому, елементарному порядку набуття громадянства тих громадян, тих жителів планети Земля, які обрали на проживання собі Україну для того, щоб могли відчувати себе громадянами.

Отже, загальний висновок: слід підтримати цю конвенцію. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Чорновіл Тарас В’ячеславович, будь ласка.

 

ЧОРНОВІЛ Т.В.

Шановні колеги, якраз я тим, хто натискав кнопку „проти” і скажу в чому причина. Це не є один з тих договорів, який ми підписуємо традиційно з усіма країнами як там про захист інвестицій чи тому подібне. Це є договір, який підписується тільки в особливих спеціальних випадках і країни, які були перераховані, з якими він вже був укладений, це є країни, де або треба було вирішити проблеми реальні кримських татар, які переїхали вже в Україну, але не могли розв’язати проблему виходу з їхнього громадянства, входження в наше громадянство, або так як Білорусія країни, де є сусідські зв’язки, де переплетені сім’ї тощо.

Що стосується цього договору. Люди, про яких казав мій колега по фракції, таких людей в Україні з Грузії проживають буквально кілька десятків. Та сама ситуація людей, які би хотіли набути грузинське громадянство в Грузії, які є українськими громадянами теж буквально одиниці. Ці речі можна вирішувати на рівні Комісії з питань громадянства при Президентові України як унікальні випадки, інші ж випадки, це все одно, що ми зараз відкриємо такий самий договір з Бангладеш, В’єтнамом, Лаосом при повазі до цих країн, але ми знаємо, що звідти йде масовий притік нелегалів.

Що стосується цього закону, я вам відразу кажу, це є закон про троєщинський ринок і його людей, які там є, про кримінальні елементи, це не стосується реальних грузин, які нібито живуть в Україні. Це якраз стосується тих кримінальних типів, які, перебуваючи в Україні сьогодні напівлегально, можуть вільно купити на місцях, а не в Києві, довідку про проживання постійне і без жодних процедур в центрі на рівні місцевої влади у безвідмовному порядку за два місяці отримують громадянство України.

 Я не розумію, як ми можемо це голосувати.  Це не є актом якимось проти Грузії. Згадаємо, Грузія не контролює всієї своєї території.  Це  є актом  проти того, мій виступ, щодо тих людей, які сьогодні дійсно в Україні становлять загрозу криміналітету. Ми щодо них знімаємо державний фільтр  в будь-яких установ: СБУ, уряд тощо. Ми віддаємо це на відкуп , фактично,  криміналітету.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

 Шановні колеги,  час на обговорення завершений. Я, до речі,  на критику Комуністичної партії України подивився про те, хто представляє законопроект. Виявляється, законопроект представляє міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк.  Це в кращі часи мого життя. Тому я прошу проголосувати за відповідний проект закону. Прошу визначатися. 0010.

 

За - 230.

Дякую. Рішення прийнято. Прошу показати по фракціям.

Шановні колеги,  0013. Костенко Юрій Васильович прошу на трибуну.

 

КОСТЕНКО Ю.В.

Шановний Арсенію Петровичу,  шановні народні депутати! На сьогоднішній день правовою основою відносин між Україною і  Європейським Союзом виступає угода про партнерство і співробітництво, скорочено  УПС, яка набула чинності 1 березня 1998 року.

 Згідно зі статтею 101 УПС укладена на початковий період тривалістю 10 років, тобто, до  2008 року, з можливістю автоматичної пролонгації на один рік у разі відсутності в сторін відповідних  заперечень щодо її продовження.

Наразі між Україною та ЄС ведуться переговори щодо укладення нової посиленої угоди. Підписання набуття чинності нової угоди потребувати певного часу  протягом цього періоду УПС залишається чинною. Процес розширення ЄС, остання хвиля  якого була  завершена  1 січня  минулого року приєднанням Болгарії та Румунії, потребує приведення у відповідність до законодавства ЄС міжнародних  зобов’язань  нових  країн-членів. Відповідно до права міжнародних договорів укладення Протоколу  до УПС приєднання Республіки  Болгарія  та Румунія до угоди закріплює згоду України  поширити дію  положень УПС на свої відносини з цими державами.  Набуття  Протоколом  до УПС  чинності після ратифікації Верховною Радою України  представленого на ваш розгляд проекту закону означатиме закінчення процесу договірного  правового оформлення співробітництва  Україною з ЄС після його розширення  за рахунок Болгарії та Румунії.

Враховуючи викладене, МЗС просить підтримати представлений проект закону.   Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка, Тарасюк  Борис Іванович. Юрій Васильович  дякуємо.  Борис Іванович.

 

ТАРАСЮК Б.І.

Шановний пане Голово, шановні народні депутати! Даний Протокол до Угоди  про партнерство і співробітництво  покликаний уникнути договірно-правового вакууму, який виник після вступу Болгарії і Румунії  до Європейського Союзу.  Як відомо,  протокол підписаний 27 березня 2007 року в Брюсселі.  Законопроект відповідає вимогам пунктів „а” і „в” частини другої  статті  9 Закону „Про міжнародні  договори”.  І Комітет з питань європейської інтеграції вважає за доцільне ратифікувати зазначений протокол.  Таке рішення комітету  узгоджується з рекомендацією Головного науково-експертного управління  Верховної Ради. Прошу підтримати.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую Борис Іванович.

Прошу два „за”, два „проти”.

Колега Зарубінський, будь ласка, Олег Олександрович.

 

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую. Шановний Арсеній Петрович, шановні колеги, мені здається, ратифікація даної угоди є нагальною, нагальним питанням і я скажу чому. Тому що фактично після того, як  дві країни вступили до Європейського Союзу, сталося так, і це законодавчо коректно, що між двома новими державами – членами ЄС і Україною фактично перестали діяти двосторонні угоди. І тому укладення   протоколу, який ми зараз можемо, і я сподіваюсь, ратифікуємо, дає можливість запобігти виникненню правового вакууму, певного, безумовно, правового вакууму у тих відносинах України з цими державами, які регулюватися угодами, які  втратили чинність.

І ще я хотів би сказати, що цей  протокол, безумовно, становить невід’ємну частину  угоди про партнерство та співробітництво між Україною і європейськими співтовариствами та його державами-членами.

Тому достатньо, скажемо, об’єктивно, підходячи до даної ратифікації, гіпотетичної ратифікації, мені здається, що тут немає жодних мінусів, і ми маємо проголосувати за це.

„Блок Литвина”  буде голосувати за ратифікацію. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Григорович, будь ласка.

 

ГРИГОРОВИЧ Л. С.

Шановний пане Голово, шановні народні депутати, об’єктивні реалії сьогодення та логіка тих аргументів, які висунені доповідачем і співдоповідачем, спонукають мене висловити позицію фракції „Наша Україна – Народна Самооборона”,  яка підтримує ратифікацію даної угоди.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Я прошу ставити на голосування питання щодо прийняття закону, реєстраційний номер 0013. Прошу визначатися.

 

За – 399.

Рішення прийнято.  Прошу показати  по фракціям.

Шановні колеги, переходимо до наступного питання порядку денного – 0014. Доповідає Оніщук Микола Васильович. Ратифікація Європейської конвенції   про визнання та виконання рішень стосовно   опіки над дітьми та поновлення опіки над дітьми. Будь ласка, Микола Васильович.  

 

ОНІЩУК М.В. Дякую.

Шановний Голово, шановні народні депутати, надзвичайно важлива конвенція і у  випадку її ратифікації Україна отримає можливість безкоштовно звертатися до властей тих країн, які також підписали цю… ратифікували цю конвенцію – а їх більше 35! – звертатися з відповідним проханням-вимогою щодо встановлення місцезнаходження дітей з України, які були незаконно переміщені через кордон,  і встановлювати опіку над ними.  Таким чином, Конвенція по суті встановлює режим правового співробітництва уповноважених центральних органів виконавчої влади  країн, які підписали цю Конвенцію  в такому важливому питанні як захист дітей.

Прошу підтримати цю Конвенцію, оскільки видається, що  альтернативи цьому просто немає.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Прошу, Білорус Олег Григорович. Олег Григорович, я прошу коротко, тому що все зрозуміло. Голова Верховної Ради по Регламенту має право продовжити ще на 15 хвилин, тому в 18.15, колеги, розійдемся.

 

БІЛОРУС О.Г.

Шановні народні депутати, Комітет закордонних справ на своєму засіданні розглянув даний проект закону і прийняв рішення рекомендувати його до  прийняття Верховною Радою України. Конвенцією передбачено призначення договірними сторонами національних центральних органів для виконання її положень, визначення засад співробітництва компетентних органів та порядку їх дій у випадках неправомірного переміщення дітей або поновлення опіки над дітьми.

Ратифікація Конвенції сприятиме вдосконаленню правового регулювання сфери опіки над дітьми у відносинах України  країнами і державами – учасницями цієї конвенції.

Прийняття закону та його подальша реалізація не тягне витрат з Державного бюджету України. витрати, які можуть виникнути в зв`язку з застосуванням положень цієї Конвенції, покриваються за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті на фінансування діяльності  відповідних органів державної  влади.

Головне науково-експертне управління вважає можливою ратифікацію даної європейської Конвенції.

Проект закону був розглянутий на засіданні комітету Верховної Ради   з питань сімї, молодіжної політики, спорту та туризму, який також рекомендував його до прийняття Верховною Радою України. Комітет Верховної Ради з питань правової політики також вважає можливим внесення зазначеного проекту на розгляд і ратифікацію Верховною Радою України.

Прошу підтримати рішення Комітету у закордонних справах.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Прошу записуватися: два – за, два – проти.

Зарубінський Олег Олександрович, будь ласка. „Блок Литвина”.

 

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Шановний Арсенію Петровичу, шановні колеги, ми сьогодні вже проголосували позитивно за більше десяти, здається, законів про ратифікацію. І незважаючи на те, що всі вони важливі, кожен в своїй галузі, в своїй сфері, але, мені здається, цей є найважливіший, бо мова йде про факти і про ті речі, які можуть запобігти незаконному переміщенню українських дітей за кордон. Сьогодні Україна, і це не є секретна інформація, є постачальником живого товару, в тому числі і дітей, за кордон. І правова допомога з боку європейського співтовариства, яка базується на реалізації Європейської конвенції щодо запобігання таких, ну, не просто злочинних, а нелюдських речей, як використання дітей в різних, зрозуміло яких, цілях, за кордоном є надзвичайно нагальною. Я думаю, що немає жодних барєрів і жодних аргументів проти того, щоб ми проголосували за закон про ратифікацію даної європейської конвенції. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Цибенко Петро Степанович.

 

ЦИБЕНКО П.С.

Дякую. Фракція комуністів, Петро Цибенко.

Шановний Арсенію Петровичу, мій виступ складатиметься із двох частин. Ну, по-перше, я хотів би, перш за все, відповісти одному несамовитому пану, який так і не розібрався: звільнена Одеса чи не звільнена, - і який намагався звинуватити комуністів в тому, що вони захищають фашистських поплічників, ось в чому. Парадокс якраз полягає в тому, що він представляє ту політичну силу, яка вдень і вночі дбає про те, щоб реабілітувати…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я змушений вас перебити. По Регламенту ми  маємо право висловлюватися виключно з обговорених законопроектів.

 

ЦИБЕНКО П.С. Я висловлюсь, я висловлюсь.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре, добре, але я прошу…

 

ЦИБЕНКО П.С. Які в день і в ночі дбають про те, щоб реабілітувати фашистських поплічників із ОУН-УПА.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. При чому тут?

 

ЦИБЕНКО П.С. Але, на жаль,  але, на жаль, ця ратифікація не має  ніякого відношення до цього.

Що стосується згаданого законопроекту, з якого я взяв слово, фракція Компартії України обовязково підтримає  цей документ і буде голосувати за його ратифікацію.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, дякую.

Шановні колеги, я ставлю на голосування 0014, проект закону про ратифікацію Європейської конвенції про визнання та виконання рішень стосовно опіки над дітьми та поновлення опіки над дітьми. Прошу голосувати.

 

За – 427

Рішення прийнято.  Прошу показати по фракціям.

0034. Прошу, Юрій Васильович Костенко на трибуну.

 

КОСТЕНКО Ю.В.

Шановний Арсеній Петрович, шановні народні депутати, підписання Статуту ГУАМ формалізувало процес трансформації цієї організації в повноцінну регіональну організацію, основними цілями діяльності якої є утвердження демократії, верховенства права і поваги до прав людини, забезпечення сталого розвитку і безпеки та поглиблення європейської інтеграції цих країн.

Перетворення ГУАМ у міжнародну організацію на першому київському самміті організації у 2006 році стало свідченням посилення співробітництва держав регіону та провідної ролі України в цьому процесі. Започаткування роботи секретаріату організації в нашому місці Київ посилило роль столиці України, як важливого міжнародного  політичного центру.

У Статуті, який подано на ваш розгляд, визначено цілі та принципи організації, її основні пріоритети, структуру. Статутом передбачено створення ради на чотирьох рівнях: глав держав, міністрів закордонних справ, національних координаторів та постійних представників. Така структура організації в контексті права міжнародних  організацій відповідає основним  елементам створення їх як універсального, так  і регіонального характеру, зокрема ООН та ОЧЕС.

Цей документ визначає повноваження і порядок функціонування зазначених вище органів. Я не буду перераховувати всі положення Статуту, ви їх бачите, ви їх знаєте. Прийняття Закону України "Про ратифікацію Статуту Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ” дасть змогу започаткувати повноцінну діяльність організації для досягнення нею статутних цілей.

У зв’язку з цим МЗС просить підтримати вас цей проект закону. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Юрію Васильовичу.

Олег Григорович Білорус, будь ласка.

 

БІЛОРУС О.Г.

Шановні народні депутати, Комітет у закордонних справах розглянув даний проект і рекомендував його до прийняття Верховною Радою.

Не буду довго обгрунтовувати, скажу лише, що реалізація положень зазначеного Статуту пов’язано з платою членських внесків, буде здійснюватися за рахунок коштів, передбачених для МЗС України згідно із Законом про Державний бюджет. Головне науково-експертне управління вважає доцільною... Це сума дуже незначна, і вона ще остаточно не визначена. Але це не складає навіть мільйона.

Головне науково-експертне управління вважає доцільною ратифікацію Статуту Верховною Радою України. Прошу підтримати це рекомендаційне рішення комітету.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякуємо, Олег Григорович. Два „за”, два „проти”. Прошу.

Кармазін Юрій Анатолійович, „Наша Україна – Народна Самооборона”.

 

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, „Наша Україна – Народна Самооборона”.

Шановні народні депутати,  безумовно, наша фракція Блоку „Нашої України – Народної Самооборони” буде голосувати за підняття авторитету України як центру перебування секретаріату такої поважної міжнародної організації. Наша фракція буде голосувати за те, щоби Україна перетворилася уже в одного з світових лідерів по продукуванню серйозних ідей і впровадженню їх в життя. Але наша фракція буде завжди категорично проти тих, хто зараз проголосували проти незастосування строків давності до злочинів проти людяності та воєнних злочинів. Я нагадаю, що за проект три нуля сім проголосували проти цього проекту комуністи і регіони.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрію Анатолійовичу, це не стосується обговорюваного законопроекту. Я прошу дотримуватися Регламенту в стінах парламенту.

 

КАРМАЗІН Ю.А. За те, щоб цих злочинців карали. Тому оскільки мені не давали слово сказати для репліки, я хочу закликати голосувати і підтримувати цю пропозицію Президента України. Наголошую на тому, що ми пишаємося, що цю пропозицію вніс Президент України, і хотів би застерегти всіх, хто буде нападати на Партію захисників вітчизни чи на Блок „Наша Україна - Народна Самооборона”, що ми дамо вам відсіч точно таку, яку отримали німці під Сталінградом. А ви сьогодні виправдовуєте тих, хто  засуджений і має відповідати за ті злочини, які не підпадають під нормальні визначення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

 

КАРМАЗІН Ю.А. І боїтесь відповідальності за голодомор, за Чорнобиль.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Відключіть мікрофон Кармазіну.

Яворівський Володимир Олександрович.

 

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Володимир Яворівський, „Блок Юлії Тимошенко”, місто Кіровоград.

Шановне товариство, шановні парламентарії України, повірте, мені важко просто уявити, хто в цій залі серед людей, які обрані народом, які представляють тут сьогодні український народ, хто взагалі може проголосувати проти цього документа. На пострадянському просторі появилася ще одна структура. Це дуже нормально, це  демократично. Появилася структура, в якій Україна, скажемо так, посідає особливе місце, фактично є лідером у цій структурі. Через те я переконаний, що для нас, українців, це дуже престижно, це дуже нормально. Це не є альтернатива СНД. Це не є виклик, скажімо, комусь іншому на пострадянському просторі. Це дуже нормальна структура, яка після того, коли ми ратифікуємо її статут, дуже, до речі, нормальний і демократичний  статут. Подивіться, гляньте на його статті, я абсолютно переконаний в тому, що після цього вона почне діяти більш активно, заявляти про себе і на світовій арені. Це дуже нормально і  "Блок Юлії Тимошенко" віддасть всі свої голоси за ратифікацію цього документу.

Запрошуємо і вас, ще раз кажу, мені важко уявити, хто буде проти, але напривеликий жаль, проти будуть і хто буде проти ми вже з вами знаємо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякуємо. Чорновіл Тарас В’ячеславович і завершуємо.

 

ЧОРНОВІЛ Т.В.

Так от, моєму колезі, який питався хто буде проти, я  буду проти з того мотиву, що цією угодою руйнується прекрасна, хороша структура, створена з дуже добрими намірами, яка називалася ГУАМ.

Я хочу нагадати, що з того моменту, коли появилося бажання політизувати цю структуру, викинути з неї реальні  потреби в економіці, які там були транзитний колосальний ресурс цих країн, який був закладений, коли створювався ГУАМ, ми дістали  дуже серйозні втрати по ГУАМу. Згадайте, що це нам коштувало членства в ГУАМі Узбекистану, який не захотів саме отакої трансформації, неприродної трансформації щодо дійсно потрібної нам структури ГУАМ. Згадаємо, що після цього взагалі немає мови навіть про те, можливість, щоб розширення тієї структури, залучення туди чи безпосередньо, чи на асоційованих певних моментах Туркменістану. Немає можливості іншого нормального розширення і ефективного розвитку цієї структури.

На превеликий жаль, ми сьогодні маємо фактично руїни ГУАМу через те, що комусь дуже захотілося перетворити ГУАМ виключно на якусь політичну прибудову, в якій рішення  приймається взагалі поза межами цієї країни.

Мені дуже шкода за те, що дійсно отакими угодами десь вноситься серйозний удар по економічних інтересах української ж саме держави. І тому виключно з позиції підтримки доброго починання колишнього, яке було по ГУАМу, виключно, з причини того, що мені цікаві інтереси України, а не інтереси бозна кого десь, бозна де, я особисто не буду голосувати за ратифікацію угоди, яка фактично ставить хрест дійсно на потрібному, економічно виваженому, процесі, яким був завжди ГУАМ.  Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, я ставлю на голосування проект закону України про ратифікацію статуту організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ. Мова йде про те, що на кінець то Україна стане офіційно регіональним лідером з нашими братніми і дружніми країнами Азербайджан, Україна, Молдова. Я прошу на голосування. 0034 голосуємо.

 

За – 226.

Рішення прийнято, товариші. Я прошу показати по фракціям.

Партія регіонів – 0, „Блок Юлії Тимошенко” – 155, „Наша Україна – Народна Самооборона” – 71, Комуністи – 0, „Блок Литвина” – 0.

Шановні колеги, в нас є останнє питання щодо ратифікації, 0035. Костенко Юрій Васильович, прошу. Я прошу, Юрій Васильович, у нас залишилось 9 хвилин, тому дуже оперативно.

 

КОСТЕНКО Ю.В.

Шановний Арсеній Петрович, шановні народні депутати, дуже коротко я скажу, що це сьогодні ми ведемо мову про рамкову угоду. Повторюю і наголошую, рамкову угоду. Вона не тягне за собою ніяких ні фінансових, ні зобов’язань по суті. Але вона дасть нам можливість більш активно брати участь в стратегічному контексті набуття чинності, набуття членства в Європейському Союзі, що є пріоритетом безперечної для всіх присутніх тут в залі. Дасть можливість нам активно брати участь в політиці безпеки та оборони.

Я думаю, що змістовно після цього буде наповнена і зміцнена наша позиція на переговорах щодо нової посиленої Угоди між Україною і ЄС у частині співробітництва в сфері врегулювання криз, а також дасть можливість виконати один з пріоритетних пунктів плану дій Україна Європейський Союз.

Враховуючи вищезазначене, я хочу звернутися до вас за підтримкою. Підтримайте, будь ласка, цей проект закону. Дякую, Арсеній Петрович.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Борис Іванович Тарасюк, будь ласка.

 

ТАРАСЮК Б.І.

Шановний пане Голово! Шановні народні депутати! Комітет з питань Європейської інтеграції розглянув даний законопроект і прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти його.

Прийняття даного закону сприятиме поглибленню співробітництва між Україною і Європейським Союзом в рамках європейської політики безпеки та оборони і фактично  запровадить в цій сфері принцип стосунків асоціацій з Європейським Союзом.

Слід наголосити, що залучення України до участі в операціях Європейського Союзу відбуватиметься згідно з принципом добровільності, тобто після запрошення збоку Євросоюзу Україна має переймати відповідне рішення та, якщо це рішення буде позитивним, інформує Європейський Союз щодо форм своєї участі в операції.

Позитивне рішення  щодо ратифікації даної угоди прийняли також Комітет з питань правової політики і Комітет з питань національної безпеки і оборони. Аналогічний позитивний  висновок міститься в висновку Головного науково-експертного управління  апарату Верховної Ради.

Прошу підтримати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Борис Іванович. Два „за”, два „проти”.

У нас все по  Регламенту. Написано „за” і „проти”  значить буде  так, як передбачено Регламентом.

В’язівський Володимир Михайлович „Наша Україна – Народна Самооборона”.

 

В’ЯЗІВСЬКИЙ В.М.

Фракція „Наша Україна” повністю буде підтримувати  дане рішення.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Камчатний Валерій Григорович, „Блок Юлії Тимошенко”.

 

КАМЧАТНИЙ В.Г.

Камчатний, Блок Тимошенко, Харківська область.

Логіка доповідачів вимушує нашу фракцію  підтримати цей законопроект.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Геніально. Шановні народні депутати, я ставлю на голосування проект Закону України 0035 „Про ратифікацію угоди між Європейським Союзом і Україною про визначення  загальної схеми участі Україні в  операціях Європейського Союзу із врегулювання криз”.

Прошу голосувати.

 

За – 242.

Рішення прийнято.

Шановні колеги, я вас хочу привітати, прошу показати по фракціям, з першим „післявоєнним” днем  роботи українського парламенту із неймовірно результативними результатами нашої роботи.

До завтра, до 10-ої ранку за розкладом засідань, який сьогодні був погоджений і прийняти. Прошу. Дякую.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку