ЗАСІДАННЯ  ПЕРШЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

5 лютого 2008 року, 11:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Товариші, я прошу всіх зайти в зал, зареєструватися. І я прошу апарат Верховної Ради доповісти мені про те, чи є фізична присутність народних депутатів України у залі. Не картки, а народні депутати України.

Я прошу  апарат подати мені дані столу реєстрації. До того моменту, поки не буде інформації столу реєстрації, відкривати засідання  не будемо. 

Зараз, колеги! Я прошу ще декілька хвилин для того, щоб принесли інформацію про реєстрацію народних депутатів за столами реєстрації в першу чергу, щоб ми побачили   реальну присутність народних депутатів України.  (Ш у м  у  з а л і)

Шановні народні депутати України, мені щойно подали списки народних депутатів, які  не зареєструвалися. Задля того, щоб ми виконували конституційну норму України щодо особистої присутності народного депутата в залі парламенту і щодо особистого голосування, я хотів би  перевірити, чи є ці народні депутати зараз в залі.

Ахметов Ренат Леонідович?  Немає.

Богатирьова Раїса Василівна? Немає.

Бондаренко Віктор Вікторович? Немає.

Бондик Валерій Анатолійович? Є Бондик Валерій Анатолійович? Де? Немає.

Бородін Всеволод Володимирович? Немає.

Буряк Сергій Васильович. Де Буряк? Немає.

Веревський Андрій Михайлович? Немає.

Гацько Валерій Петрович? Немає.

Ларін Сергій Миколайович? Де Ларін Сергій Миколайович? Добрий день, Сергій Миколайович.

Лебедєв Павло Валентинович? Немає.

Лєщинський Олександр Олегович? Немає.

Лисов Ігор Володимирович? Немає.

Лівінський Михайло Олександрович? Немає.

Льовочкін  Сергій Володимирович? Немає.

Мальцев Володимир Олександрович? Немає.

Мельник Станіслав Анатолійович? Немає.

Мирний Іван Миколайович? Немає.

Момот Сергій Васильович? Немає.

Мхітарян Нвєр Мнацаканович? Є Мхітарян депутат? Немає.

Наконечний Володимир Леонтієвич? Немає.

Піскун Святослав Михайлович? Піскун Святослав Михайлович? Немає.

Плохой  Ігор Іванович? Де Плохой? Немає.

Попов Олександр  Павлович? Немає.

Пригодський?..  Де Попов? Немає? Немає.

Пригодський Антон Вікентійович. Немає.

Прутнік Едуард Анатолійович? Немає.

Рибаков Ігор Олександрович? Рибаков Ігор Олександрович? Немає.

Савчук Олександр Володимирович? Немає.

Сафіуллін Равіль Сафович? Немає.

Святаш Дмитро Володимирович? Святаш!? Немає.

Сподаренко Іван Васильович? Немає.

Стоян Олександр Миколайович? Є! Уже два плюс. Олександр Миколайович, я вас прошу зареєструватися, підпис поставити, а то зарплату платить не будуть.

Третьяков Олександр Юрійович? Немає.

Тулуб Сергій Борисович? Немає.

Харлім Валерій Михайлович? Немає.

Хомутиннік Віталій Юрійович? Немає.

Чертков Юрій Дмитрович? Немає.

Чорноволенко Олександр Віленович? Немає.

Шенцев Дмитро Олексійович? Шенцев є. Дуже приємно.

Шкіря Ігор Миколайович? Немає.

Нестор Іванович Шуфрич, запишіться, я вас прошу, бо ми не витримаємо, якщо ви не отримаєте зарплату, а вас включили як того, що немає. Зареєструйтеся, будь ласка, за столом.

Щербань Артем Володимирович?

Янукович Віктор Федорович є. Я прошу також провести реєстрацію.

Яцуба Володимир Григорович? Бачив Володимира Григоровича. Є!

Шустік Олена Юріївна? Немає.

Герасимов Іван Олександрович? Немає.

Головатий Сергій Петрович? Немає.

Головченко Ігор Борисович? Немає.

Гривковський Вадим Олександрович? Немає.

Давимука Степан Антонович? Немає.

Демішкан Володимир Федорович? Немає.

Дем’янчук Вікторія Олександрівна? Немає.

Деркач Андрій Леонідович? Немає.

Довгий Станіслав Олексійович? Довгий Станіслав Олексійович? Немає.

Єдін Олександр Йосипович? Немає.

Єфремов Олександр Сергійович? Є.

Жванія Давид Важаєвич? Давид Важаєвич? Немає.

Жеваго Костянтин Валентинович?  Немає.

Злочевський Микола Владиславович? Немає.

Іванющенко Юрій Володимирович? Немає.

Калюжний Віталій Анатолійович? Немає.

Кальченко Валерій Михайлович? Немає.

Каськів Владислав Володимирович? Немає.

Кий Сергій Вікторович? Немає.

Климець Павло Анатолійович? Климець є. Прошу також зареєструватися.

Клімов Леонід Михайлович? Десь бачив його.  Є.

Клюєв Андрій Петрович завжди є.

Клюєв Сергій Петрович? Не бачив. Сергій Петрович Клюєв?  Немає.

Ковзель Микола Олегович? Є.

Колесніков  Борис Вікторович? Є.

Комар Микола Степанови? Немає.

Коржев Анатолій Леонідович? Немає.

Костенко Юрій Іванович? Костенко? Немає.

Костусєв Олексій Олексійович? Немає.

Кравець Андрій Віталійович? Немає.

Кузьменко Павло... Петро Павлович? Є.

І Дарда Олександр Панасович? Дарда? Немає.

Шановні народні депутати, список зачитаний. Всі народні депутати, які сьогодні відсутні на засіданні Верховної Ради України, позбавлені заробітної плати за сьогоднішній день.

Тепер щодо порядку денного. Шановні колеги,  ми знаходимося з вами в надзвичайно складній ситуації. Дозвольте почати промову.

Ми з вами знаходимося в  надзвичайно складній ситуації. Формально-юридично Голова Верховної Ради не оголосив про закриття першої сесії Верховної Ради і, відповідно, не може оголосити про відкриття наступної чергової сесії Верховної Ради України відповідно до статті 83 Конституції України.

З огляду на це, я оголошую про закриття  першої сесії Верховної Ради України.  І оголошую, і оголошую про відкриття другої сесії Верховної Ради України  шостого скликання. Я прошу всіх народних депутатів піднятися і  заспівати Державний Гімн.

(Л у н а є  Г і м н  У к р а ї н и)

Шановні народні депутати України, ми в котрий день проводимо засідання Погоджувальної ради. І на превеликий жаль, назва Погоджувальної ради не відповідає суті, тобто  ми так ні до якого погодження не прийшли до сьогоднішнього дня.

Я хотів би вам подати на ваш розгляд порядок денний на сьогоднішній день. У зв'язку з тим, що порядок денний сесії  поки що розданий вам як  орієнтовний проект, і це питання ми будемо розглядати на наступному тижні в залежності від того, як проголосуємо календарний план проведення засідань.

В сьогоднішньому дні була запропонована наступна річ – це виступ Президента України у парламенті. Але у зв'язку  з тим, що ми з вами дуже організовано створюємо парламентську кризу в Україні, навряд чи можливий сьогодні виступ Президента України у парламенті.

Одначе, у порядку денному є цілий ряд пропозицій, які на позицію всіх сторін є компромісними, але треба прийти до згоди. Якщо ми не прийдемо  до згоди, то ми перетворимо парламент навіть не в цирк, а перетворимо у боксерський ринг. Чого не хотілось би,  тому що  максимум це буде один раунд. На ваш розгляд внесено декілька  постанов.

Перше. Це те, що стосується питання щодо НАТО. Комітет розглянув три постанови, на жаль, жодна з цих постанов не має остаточного консенсусу. Це Постанова  про тотальну підтримку листа, це постанова про тотальну непідтримку листа і це моя постанова, яка передбачає, як  проведення референдуму, так і   відкладання фактично цього питання  до того моменту, коли  Україна буде вступати в НАТО, тому що Україна ні сьогодні, ні через рік, ні через   п’ять до НАТО не вступає. Але, на превеликий жаль,  до сьогоднішнього моменту згоди по тексту цієї постанови не отримано.

Друге, що внесено на ваш розгляд і те, що пройшло комітети, на чому, до речі, наполягала   у тому числі і опозиція. Тобто  я хочу ще раз повернутися. Опозиція наполягала на розгляді питання  щодо НАТО, і опозиція наполягала на необхідності проведення референдуму. Ці речі прописані  в трьох постановах, в різних редакціях, але кожна з них відображає ту позицію,  яка вказана в листі, відправленому на альянс, а саме, необхідність проведення  референдуму. Але зараз кожна позиція надалі заходе в більш глибоку і конфліктну ситуацію.

Друге. Що стосується трьох постанов по тимчасовим слідчим комісіям. Вони пройшли відповідний регламентний комітет – це Тимчасова слідча комісія  по місту Харкову, це Тимчасова слідча комісія по місту Києву і  це Тимчасова слідча комісія  по міністру внутрішній справ Юрію Луценку.

Наступне. Це декілька проектів  законів, які  мають неймовірний резонанс у суспільстві, і які повинні все-таки бути накінець-то прийняті у стінах українського парламенту. Пропонується на ваш розгляд проект Закону про внесення   змін   до Закону України „Про статус народного депутата України”, а саме, скасування депутатської недоторканності.

Наступний проект закону – це соціальний закон про прожитковий мінімум, цей закон вносився Президентом. Мова йде про те, що всі цифри щодо оприлюднення розрахунків по прожитковому мінімуму повинні бути публічні і таким чином де-факто є підґрунтя  для збільшення прожиткового мінімуму і нових підходів його обрахунку.

Третє питання – це комітет Бахтеєвої, це внесення змін до статті 77 основ законодавства про охорону здоров'я, це додаткова відпустка для працівників сімейної медицини. 

Щодо послання Президента. Воно знімається на сьогоднішній день, я так розумію, чи Верховна Рада гарантує про те, що ми можемо запросити Президента і послухати послання? Я думаю, що це питання зараз тоді проголосуєм. Якщо немає Президента, то не може бути складання присяги суддями Конституційного Суду, не може бути складання присяги членами Вищої ради юстиції.

Далі пропонується декілька кадрових постанов і складання повноважень народними депутатами України.

Для початку роботи я пропоную, виключивши пункти щодо послання і щодо присяги як Конституційним Судом, так і членами Вищої ради юстиції, хоча би проголосувати за розклад сьогоднішнього дня.

Я прошу, шановні народні депутати… Хочете по процедурі? Дайте по процедурі по одному слову. Прошу записатися на процедуру. Три хвилини. Василь Олексійович, ну давайте не будемо порушувати Регламент. Є заявлені на виступ з місця. Перший Таран. Будь ласка, прошу на виступ з місця. Таран Віктор Васильович. Будь ласка, Віктор Васильович, по процедурі.    

 

11:39:18

ТАРАН В.В.

Шановні колеги, я пропоную справді не робити цирк, не блокувати трибуни, я пропоную справді прийняти порядок денний, який пропонує Голова Верховної Ради, це однозначно. Якщо ми приймемо бодай ті закони, про які йшла зараз мова, що було сказано Головою Верховної Ради, то принаймні ми себе в суспільстві замаркуємо як діюча формація, як діюча формація, а не просто якесь таке, знаєте, збіговисько.

Єдине. Давайте ми справді відкладемо вбік якісь такі неузгодження, якісь такі наші протиріччя і приймемо те, про що сьогодні говорилося. І для початку – порядок денний.  Я дуже дякую. Це позиція нашої фракції.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сирота Михайло Дмитрович, „Блок Литвина”.

 

11:40:04

СИРОТА М.Д.

Шановні колеги! Шановний  Арсенії Петровичу! „Блок Литвина” вітає початок другої сесії і сподіваємося, що вона буде плідною. Ми готові взяти за основу даний порядок денний, але не можемо його голосувати  в такому вигляді, оскільки він не містить дуже багато принципових для нас законопроектів, які треба доповнювати, починаючи з державних закупівель, те, що у нас сьогодні потрібно для розвитку бюджету, і ціла низка інших законопроектів. Тому ми готові підтримати за основу, але треба включати дійсно важливі документи, яких сьогодні чекає наше суспільство.  Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Михайле Дмитрович. Тарасюк Борис Іванович, "Наша Україна – Народна Самооборона" .

 

11:40:43

ТАРАСЮК Б.І.

Прошу передати слово В’ячеславу Кириленку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кириленко В’ячеслав Анатолійович.

 

11:40:50

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, "Наша Україна – Народна Самооброна".

Шановні колеги! Шановні виборці! Зараз парламент має всі можливості для того, щоб  розпочати абсолютно результативну роботу. Всі питання, які ніби-то турбують опозицію, в порядку денному - три проекти Постанови щодо НАТО в порядку денному. Давайте визначимося шляхом голосування. Але після цього питання, яке, до речі, не найбільше хвилює  не депутатів, а простих людей, стоять питання щодо зловживань Київської міської і Харківської міської влади стоять питання під номером 1284 про скасування депутатської недоторканості.

Шановні виборці, питання готове і стоїть сьогодні в порядку денному. Якщо опозиція не буде блокувати трибуну, сьогодні депутати  втратять свою недоторканість. Ми закликаємо в 400 голосів проголосувати за цей законопроект, а не шукати привід НАТО, якого немає.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Вибачте, Смітюх, фракція Партії регіонів.

 

11:41:57

СМІТЮХ Г.Є.

Смітюх, Партія, фракція регіонів.

Шановний головуючий, звертаю вашу увагу. Арсеній Петрович! Арсеній Петрович, я звертаюся до вас як  головуючого Верховної...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я не Цезарь, я в  принципі не Юлій Цезарь, але здатний слухати Смітюха і розмовляти з Колєсніковим.

 

СМІТЮХ Г.Є. Я закликаю вас, ви зачитали список тих народних депутатів, які відсутні сьогодні в залі. Будь ласка, дайте відповідну команду секретаріату про вилучення карточок, для того щоб інші депутати не користувалися цими карточками, не голосували за тих, які відсутні. В противному випадку, якщо ви не поставите це питання про вилучення карточки, ми призиваємо своїх депутатів не голосувати і не реєструватися по порядку денному.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Костенко Павло Іванович.

 

11:42:45

КОСТЕНКО П.І.

Прошу передати слово Томенку Миколі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу передати.

 

11:42:54

ТОМЕНКО М.В.

Шановні колеги, ми вважаємо, що сьогодні є добра нагода почати реалізовувати ті зобовязання, які взяли на себе всі політичні сили. Ми підтримуємо позицію Голови Верховної Ради і вважаємо, що  надзвичайно важливо сьогодні зупинити беззмістовну дискусію про те, де Україна буде через 20 і 30 років. А треба почати вирішувати ті нагальні соціально-економічні проблеми, які від нас вимагають люди сьогодні.

Тому принципово важливо сьогодні вирішити питання по депутатській недоторканності, принципово важливо сьогодні вирішити питання по прожитковому мінімуму і низці соціально-економічних питань, які стоять сьогодні в порядку денному. Так само надзвичайно важливо сьогодні зрушити це з місця і вирішити ті кадрові питання, які сьогодні заважають працювати уряду і виконувати ту програму, яка була презентована Прем'єр-міністром.

Тому ми за порядок денний…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я ще раз хочу висловити пропозицію. Уже закінчився час. Мова йде про те, що ми беремо за основу розклад сьогоднішнього дня. Є ще деякі речі, які просять включити народні депутати, ми зараз підемо все рівно на наступний раунд переговорів з головами фракцій, тому що нам треба почати нормальну роботу.

Що стосується Закону „Про держзакупівлі”, ми його не можемо включити, тому що у нас немає рішення комітету. Ми ж тоді порушуємо Регламент.

Але я ще раз хочу зазначити: давайте приймемо сьогоднішній розклад порядку денного. Починаємо з надзвичайно актуального питання, яке цікавить один відсоток українців: називається „НАТО”.  Потім йдемо по комісіям слідчим, потім йдем по законам.

Тобто от є порядок денний, який у вас перед очима. Виключаємо питання щодо Послання Президента, присяги Конституційного Суду і Вищої ради юстиції, включаємо питання про календарний план. Нам же треба календарний план сьогодні прийняти. Прошу проголосувати за основу і йдемо на з керівниками фракцій знову до мене в кабінет. Я, я прошу ставити на голосування питання.

 

11:45:19

За-243

Таким чином, ми прийняли, що ми сьогодні будемо розглядати.

Я прошу, колеги, тишина! Всі побачили, хто є в залі, кого немає в залі. Значить, я прошу голів фракцій в кабінет Голови Верховної Ради  для того, щоб розпочати розгляд питання. Що сталося? За що голосуємо?

(Ш у м  у  з а л і) За що голосуємо?

 

ІЗ ЗАЛУ. С процедуры, есть  процедура.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Хочете з процедури? Будь ласка, 5 хвилин з процедури. (Ш у м  у  з а л і) Ми идем, я прошу голів фракцій…

Я прошу Джоджик Ярослав Іванович, "Наша Україна".

 

11:46:11

ДЖОДЖИК Я.І.

Я прошу передати слово Зваричу Роману.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зварич Роман Михайлович.

 

11:46:20

ЗВАРИЧ Р.М.

Шановний Арсеній Петровичу,  ви щойно поставили на голосування і ми схвалили за основу проект порядку денного, який вами був винесений. Натомість я не почув жодних пропозицій, взагалі жодних, жодної критики на предмет цього проекту порядку денного. Тому наша фракція пропонує, оскільки взагалі ніхто, взагалі критики, жодного зауваження не висловив, поставити цей проект порядку денного в цілому на голосування.

Я думаю, що сесійний зал підтримає.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шпак Василь Федорович, „Блок Литвина”.

 

11:47:00

ШПАК В.Ф.

Прошу слово передати Ващук Катерині Тимофіївні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ващук Катерина Тимофіївна.

 

11:47:08

ВАЩУК К.Т.

Шановний Арсенію Петровичу і всі колеги народні депутати, хто  вернувся з округів і розмовляв  з людьми, знає, яке  нагальне питання сьогодні зупинити державний рекет в особі закону про закупівлі. Не можуть працювати лікарні, не можуть працювати школи, інші соціальні установи. Вони не можуть здійснювати мінімальних закупок хліба, мастильно-паливних матеріалів і таке інше. Тому ми не маємо іншого закону. А зупинити дію оцього злочинного ми просто зобов’язані.

Фракція настоює, щоб цей закон, зупинення дії нинішнього закону була включена в порядок денний. Це визначить наше голосування по порядку денному. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Костенко Павло Іванович, Блок Юлії Тимошенко.

 

11:48:12

КОСТЕНКО П.І.

Дякую. Прошу передати слово Івану Кириленку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Кириленко Іван Григорович.

 

11:48:21

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановні колеги,  ми підтримуємо пропозицію наших партнерів по коаліції проголосувати в цілому і розпочати роботу парламенту. Бо якби кожному дати депутату сьогодні слово, нагальних питань скільки накопичилося, вони є в черзі денній, порядку денному, який ми учора обговорювали на узгоджувальній раді. Треба негайно приступати до роботи.

Арсенію Петровичу, можливо, і зараз приступати до голосування відповідальних законів, які надзвичайно нагальні. Ми розуміємо, що сьогодні скасування депутатської недоторканності хвилює багатьох, а треба це робити! І соціальні питання, які стоять у порядку денному, і треба це робити!

Арсенію Петровичу, пропонує фракція приступати до роботи негайно!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Симоненко Петро Миколайович.

 

11:49:11

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, Фракція комуністів.

Шановний Арсенію Петровичу, я хотів би вас застерегти, щоб ви не порушували Регламент, бо ви не зареєстрували у залі народних депутатів, а вже голосування оголосили. Тобто попереднє голосування не дійсне ще і з мотивів у зв’язку з тим, що ви оголосили список народних депутатів, які відсутні у залі, а це сотня там депутатів, яких ви оголошували. Переважна більшість серед них – це представники коаліції. А картки, які ви повинні були дати  доручення секретаріату вилучити, працювали на їхню користь.

Тому я ще раз хотів би вас попросити, не порушуйте Регламент. І в даному випадку, шановні колеги,  ті, хто дуже сьогодні говоре про організацію роботи Верховної Ради, про що ви думали  дев’ять місяців тому, коли ґвалтували всю Україну, паралізували роботу Верховної Ради, і не діють ті закони, які були напрацьовані у 2006 році в  ім’я і інтересах народу України.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Коваль В’ячеслав Станіславович, "Наша Україна - Народна Самооборона".

 

11:50:11

КОВАЛЬ В.С.

Прошу передати слово народному депутату Кириленку.

 

11:50:18

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, "Наша Україна - Народна Самооборона".

Шановні виборці! Зараз Партія регіонів і комуністи зривають чергове пленарне засідання, намагаючись влаштувати бійку біля Голови Верховної Ради. Це говорить про те, що ані скасовувати депутатську недоторканність, ані скасовувати депутатські пільги Партія регіонів не хоче. Пленарний зал сьогодні має кворум для того, щоб голосувати всі питання порядку денного. Порядок денний ухвалений за основу у 243 голоси. Тому зараз шляхом вільного волевиявлення депутатів кожен із нас може проголосувати за ту чи іншу постанову щодо НАТО і, прийнявши рішення, приступити до злободенних питань: створити комісії по Києву і по Харкову, і прийняти соціальні законопроекти, а також скасувати депутатську недоторканність.

Наша фракція закликає Голову Верховної Ради приступити до …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сирота Михайло Дмитрович,  "Блок Литвина" .

 

11:51:22

СИРОТА М.Д.

Шановні колеги! Я пропоную, "Блок Литвина" пропонує перейти до голосування. Ми пропонуємо включити до порядку денного питання, пов’язане із законом про тендерні  палати. Відмінити цей закон, але для цього його потрібно включити до порядку денного.

Арсенію Петровичу! Я думаю, незважаючи на можливість мордобою, який передбачається, очевидно, у Верховній Раді, давайте, все-таки ставте на голосування пропозицію щодо включення питань до порядку денного.

 Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати України! Час на виступи завершився. Дійсно, логічно було б включити до порядку денного сьогодні внесення змін до Закону України „Про державні закупівлі”. Зараз я тоді підніму  реєстраційний номер цього законопроекту, тому що треба накінець-то завершувати цю історію з державними закупівлями. 

Ми поставили під загрозу фактично всю країну і я думаю, це правильне рішення. У нас зареєстровано там двадцять з гаком законопроектів, ми формально-юридично повинні всіх їх поставити в порядок денний. Тому я прошу включити до порядку денного розгляд всіх питань щодо внесення змін до закону України про державні закупівлі. Прошу проголосувати.

 

11:52:57

За-215

Рішення не прийнято.

Колеги! Ну товариші, ну як так не встигли? Ну треба ж... Заявляють депутати, що не встигли, це важливий закон. Колеги, ще раз, у зв’язку з тим, що народні депутати... я ставлю на голосування питання про повернення до голосування про включення до порядку денного законів України про внесення змін до законів України про державні закупівлі. Критичне для держави питання. Прошу голосувати. Товариші, це закупівлі, це не НАТО. Це закупівлі.

 

11:53:41

За-242

Колеги, таким чином, ми ще сьогодні будемо розглядати всі законопроекти накінець-то щодо внесення змін. Я прошу показати по фракціях. Володимир Михайлович, не чую. По фракціям включив.

Тепер ставлю на голосування питання про включення до порядку денного. Ми ставили до повернення, тепер про включення. Я не чую. Давайте про включення до порядку денного, товариші, прошу.

Володимир Михайлович! Я прошу зупинити голосування, бо щось Володимир Михайлович. Володимир Михайлович, у вас якась пропозиція є? З мотивів? Будь ласка, запишіться з мотивів. То ж я не чую так далеко, мегафони треба взяти.

Шпак Василь Федорович. "Блок Литвина".

 

11:54:51

ШПАК В.Ф.

Слово передаю Володимиру Михайловичу Литвину.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Литвин Володимир Михайлович.

 

11:54:55

ЛИТВИН В.М.

Шановні колеги! Я просив би, щоб чітко була зафіксована пропозиція нашої фракції. Ми ставимо не включення на розгляд законів про внесення змін про державні закупівлі, а ставимо питання про призупинення дії чинного закону. І як буде включено це питання, цим буде визначатися позиція фракції.

Я ще раз хочу сказати, сьогодні все заблоковано і потрібно прийняти кардинальне рішення з цього приводу. ( О п л е с к и) І це питання повинно бути першим. За такої умови ми тоді проголосуємо за затвердження розкладу засідання. Все.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Александровська Алла Олександрівна, фракція комуністів.

 

11:55:42

АЛЕКСАНДРОВСЬКА А.О.

Арсений Петрович! Вы меня извините, но вынуждена сделать как народный депутат вам личное замечание. Несколько раз просила  дать у вас  слово по мотивам голосования, несколько раз просила вас дать слово по процедуре, вы игнорируете полностью Регламент работы Верховной Рады. Вы сегодня огласили список депутатов, которые не зарегистрировались на столах и они отсутствовали в зале. Вместе с тем их карточки проголосовали  и вы считаете, что и так должно быть. Зачем вы делаете с Верховной Рады цирк, зачем вы обманываете и граждан Украины?

Только что, вы сказали, что закон, который касается государственных закупок, якобы не прошел через комитет профильный. Александр Николаевич Ткаченко, председатель этого комитета, говорит о том, что эти законопроекты прошли через комитет и они могут быть рассмотрены. Но вы боитесь признать, что «оранжевая коалиция» не имеет реального большинства, в зале отсутствует больше полутора десятков их людей, и они не способны работать, и голосовать. И вы это покрываете и своей  безответственностью вводите у Верховну Раду действительно в кризисное состояние.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Кириленко В’ячеслав Анатолійович.

 

11:56:53

КИРИЛЕНКО В.А.

Прошу передати слово Ксенії Ляпіній.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ксения Ляпіна.

 

11:57:03

ЛЯПІНА К.М. Ляпіна Ксенія. «Наша Україна - Народна Самооборона».

Наша фракція підтримує позицію Литвина з приводу того, щоб проголосувати повернення до варіанту  закону про державні закупівлі, який діяв на початку 2005 року.

Ми переконані, що саме такий шлях є найбільш актуальний і оптимальний для того, щоб розблокувати роботу щодо державних закупівель. Я думаю, що сьогодні, як на лакмусовому папері, проявиться, хто збирається наводити лад в країні, а хто ні. Ми переконані, що треба навести лад в країні.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Пеклушенко Олександр Миколайович, Партія регіонів.

 

11:57:48

ПЕКЛУШЕНКО О.М.

Уважаемые коллеги, уважаемые избиратели. Наша страна, наш парламент был свидетелем многих позорных вещей, в том числе, мы сейчас стоим на пороге. 

Я обращаюсь к вам, Председатель Верховного Совета. Вы молодой человек, вы только начали свою карьеру, вы действуете как опытный провокатор! Вы разве не видите, что парламент стоит на грани раскола?! Вы провоцируете драку!

Поэтому, если у вас есть остаток совести, если у вас есть остаток ответственности, объявите перерыв, не позорьте себя, не позорьте парламент!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Терьохін Сергій Анатолійович, „Блок Юлії Тимошенко”.

 

11:58:35

ТЕРЬОХІН С.А.

 Дякую. Стосовно попереднього доповідача. Якщо не хочеться працювати комусь, об’являєте собі перерву і йдіть залу геть, дайте нам попрацювати.

І стосовно пропозиції фракції Литвина. Давайте чітко визначимо, що ви хочете, дорогі друзі! Якщо ви хочете  скасувати зміни, які відбулися після 2005 року до Закону „Про  закупівлі” – це  правильна позиція. Але не кажіть, будь ласка, про скасування закону, як такого. Бо за два дні у нас весь бюджет буде розграфлений.

Тому, якщо поверхня до тієї нормальної ситуації, яка була до змін 2005 року, наша фракція підтримує і буде голосувати  за включення цього питання в  порядок денний. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановний Ігор Федорович, „Блок Литвина”.

 

11:59:26

ШАРОВ І.Ф.

Шановний Арсеній Петрович, прошу передати слово Олегу Зарубінському.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Олег Зарубінський, будь ласка.

 

11:59:38

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Шановний Арсенію Петровичу, шановні колеги. Ми бачимо, що пропозиція „Блоку Литвина”  викликала дуже гарне сприйняття, правда, одні розуміють, що треба зупинити дію злочинного закону, який породжує корупцію, а інші почали по сесійній залі дуже бігати і навіть розчервонілися, очевидно розуміючи, що сьогодні може бути кінець їхнім злочинним корупційним схемам. Підбігають до керівників фракцій, вимагають голосувати чи ні. Тому ми переконалися в правильності своєї позиції „Блоку Литвина”, першим в порядок денний має бути поставлено зупинення дії чинного закону, злочинного Закону „Про державні закупівлі”. Дуже дякую. Це буде визначати нашу позицію.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Симоненко Петро Миколайович.

 

12:00:31

СИМОНЕНКО П.М.

Я ще раз звертаюсь до вас, Арсеній Петрович, що в даному випадку ви, як головуючий, повинні припинити сьогодні засідання, ми повинні зібратись, щоб ще раз обговорити ситуацію, яка виникла у зв’язку з тим, що вищі посаді особи в державі – Президент, Голова Верховної Ради і Прем’єр-міністр, розуміючи, що в суспільстві негативне ставлення до приєднання України до НАТО ви спровокували конфлікт сьогодні у Верховній Раді, завтра ви його спровокуєте в суспільстві, ви розколюєте Україну, держава, держава України. Таким чином, є ми свідками того, що ви сьогодні загострою те ситуацію в державі навмисно і, таким чином, провокуєте суспільство до подальшого розколу.

Я в котре наголошую, що фракція комуністів наполягає на тому, щоб притягнути до відповідальності Ющенка, який понад року вже не оголошує референдум за народною ініціативою, він нехтує волею понад 4 мільйони громадян, які вимагали від нього видати указ про проведення референдуму.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякуємо. Шановні народні депутати, в першу чергу я хотів би звернутися до статті 26 Регламенту Верховної Ради України, майже вперше в стінах Верховної Ради України поіменно буде задекларовано народних депутатів, які відсутні в залі і, саме дані реєстрації на столах є ключовими, це я звертаюсь до Комуністичної партії. Таким чином, ми сьогодні вперше показали, хто є в залі, кого в залі немає. Тих, хто немає, голоси тих народних депутатів України не будуть зараховані при результатах голосування.

Друге питання. Що стосується порядку денного сьогоднішнього.

В нас першим пунктом порядку денного стоїть злополучне питання НАТО. Які є зауваження в опозиції? Що недобре поставили? 

Другим пунктом порядку денного стоїть Луценко і дві тимчасові комісії. Що не добре поставили? Що не задовольнило опозицію?

Далі - закони соціальні.  Зняття – ключове – депутатської недоторканності. І накінець-то злополучний Закон „Про державні закупівлі”, якщо ми зараз проголосуємо. Ну в чому проблема? Чому до трибуни прийшли, товариші? Попробуйте з робочих місць сісти і попрацювати.

Зараз після наших виступів, я щойно розмовляв з Юридичним управлінням, що стосується Закону „Про державні закупівлі”. Що я пропоную, щоб ми сформатували   наступний пункт. Ставимо в порядок денний Закон України про внесення змін до Закону України щодо державної закупівлі в  частині скасування чинного та відновлення закону редакції 2005 року. Ви зрозуміли? Та редакція, яка працювала. Ми зараз готуємо законопроект. Таким чином ми задовольняємо всі місцеві ради, ми задовольняємо всю Україну, всі державні компанії, а далі будемо працювати над цим законом.

Я прошу включити в порядок денний таке формулювання. Прошу голосувати.  Я „регіони” прошу проголосувати.  Колеги, ну проголосуйте, це ж важлива річ.

 

12:03:55

За-215

Я не розумію, чому ви відмовляєтесь?.. Товариші, тепер…Ну вже все, вже двічі я повертався. „Блок Литвина” не проголосував, ну що ж. 

Шановні колеги! Голови фракцій,  є  два варіанти розвитку подій. Варіант перший - розглядаємо питання порядку денного. І навряд чи це зараз тут буде нормально. Тобто, знову будемо битися.

 Варіант другий – остання спроба щодо домовленості по редакції постанови по НАТО.

 Є заяви двох фракцій. Ідемо до мене в кабінет на останні 30 хвилин.  Якщо цих 30 хвилин так і ніколи не буде, значить уже їх не буде ніколи. Значить будемо працювати у  форматі  226 на всі інші.

Я прошу голів фракцій до мене у кабінет.

Повернутись до публікацій

Версія для друку