ЗАСІДАННЯ ЧОТИРНАДЦЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

25 грудня  2007 року, 16:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Всім доброго дня, шановні народні депутати! Дозвольте вас щиро привітати у залі і попросити зареєструватися.

Прошу провести реєстрацію.

В залі зареєструвалося 332 народних депутата України. Вечірнє засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.

Прошу показати по фракціям реєстрацію.

Шановні народні депутати, в першу чергу хотів би привітати весь католицький світ з Різдвом Христовим і всі інші конфесії, які святкують Різдво за Григоріанським календарем.

У нас є іменинники, це Марущенко Володимир Станіславович. Давайте привітаємо нашого колегу.   Володимир Станіславович, щиро вітаємо, всього найкращого, щастя, здоров`я у стінах Верховної Ради України.

Шановні колеги, я хотів би вам повідомити про те, що  рішення Верховної Ради щодо  зібрання на відповідне пленарне засідання за умови відповідної реєстрації наших колег – народних депутатів – відповідало сьогоднішнім реаліям і є наступна ситуація надзвичайно важлива, що Центральна виборча комісія довела свій високий статус, довела те, що вона є незалежним і компетентним органом, і всі політичні сили України  довели те, що жодна з них не порушує закон, не втручається в діяльність Центральної виборчої комісії, і таким чином сьогодні Центральна виборча комісія України провела відповідне засідання та в порядку статті 101 Закону України „Про вибори народних депутатів України” зареєструвала відповідних 14 народних депутатів України. Ми з вами приймали рішення щодо цього… щодо того, щоб розпочати засідання Верховної Ради України зі складання присяги  народними депутатами України. Тому дозвольте від імені Верховної Ради України подякувати Центральній виборчій комісії за її неупередженість, за її незалежність і за ті законні  рішення, які Центральна виборча комісія прийняла сьогодні. 

Ми декілька разів, колеги, проводили засідання Погоджувальної ради, і хотів би поінформувати вас про те, що цей період, коли Верховна Рада не збиралася на пленарні засідання, всі керівники фракцій надзвичайно активно працювали. І ми досягнули згоди по цілому ряду питань, які, я сподіваюся, сьогодні є шанс провести в нашому залі.

Розпочну з того, що ми фактично завершили і поділ комітетів, і завершили підходи щодо персонального складу комітетів. Є певні невідповідності статті 34 Закону України про комітети при формуванні кількісного складу заступників та перших заступників. Але це предмет компромісу, і думаю, що ті підходи, які були запропоновані народними депутатами, є абсолютно прийнятні. Тому ми сьогодні після приведення до присяги нових 14 народних депутатів України та приведення до присяги ще двох осіб – це міністра юстиції України  Оніщука як члена Вищої ради юстиції та пана Вакарчука як члена Кабінету Міністрів України – за рішенням Погоджувальної ради хотіли би взяти 30-хвилинну перерву, задля того щоб остаточно поставити підписи під проектом Постанови Верховної Ради України „Про розподіл голів комітетів, перших заступників, заступників та секретарів комітетів”.

Тому, шановні народні депутати, з вашого дозволу, я хотів би, щоб ми перейшли до складання присяги народними депутатами України. Ще раз оголошу, що Центральна виборча комісія України Постановою від 25 грудня 2007 року номер 576 (вона в мене знаходиться) зареєструвала відповідних народних депутатів України. Я хотів би процитувати прізвища цих народних депутатів. А саме включені до виборчого Блоку Юлії Тимошенко: Кравчук Василь Петрович, Гудима Олександр Миколайович, Павловський Андрій Михайлович, Балюра Антоніна Володимирівна, Потапчук Микола Леонідович, Кошин Сергій Мефодійович, Шиянов Борис Анатолійович та Зарудний Олексій Борисович; Блок „Наша Україна – Народна самооборона” – Джоджик Ярослав Іванович, Зейналов Едуард Джангірович, Василенко Сергій Володимирович, Кендзьор Ярослав Михайлович, Круть Микола Федорович та Парубій Андрій Володимирович.

Відповідно до статті 79 Конституції України перед вступом на посаду народні депутати України складають присягу перед Верховною Радою. Для складання присяги на трибуну запрошується народний депутат України Балюра Антоніна Володимирівна. Будь ласка, Антоніна Володимирівна.

Шановні колеги, "Блок Юлії Тимошенко", для складання присяги, Балюра Антоніна Володимирівна, будь ласка.

 

БАЛЮРА А.В.

Присягаю на вірність Україні, зобовязуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обовязки в інтересах усіх співвітчизників.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу передати мені скріплений вашим підписом текст присяги. Дякую.

До складання присяги на трибуну запрошується народний депутат України Василенко Сергій Володимирович. Прошу, Сергій Володимирович.

 

ВАСИЛЕНКО С.В. 

Присягаю на вірність Україні. Зобовязуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обовязки в інтересах усіх співвітчизників. Уже народний депутат України.

 

          ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Сергій Володимирович. Вітаємо, тепер ви народний депутат після скріплення підписом.

Для складання присяги на трибуну Верховної Ради України запрошується народний депутат України  Гудима Олександр Миколайович. Олександр Миколайович, будь ласка.

 

ГУДИМА О.М.

Присягаю на вірність Україні. Зобовязуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу, присягаю додержуватися Конституції України та Законів України, виконувати свої обовязки в інтересах усіх співвітчизників.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Для складання присяги на трибуну запрошується народний депутат України Джоджик Ярослав Іванович. Будь ласка, Ярослав Іванович.

 

ДЖОДЖИК Я.І.

Присягаю  на вірність Україні, зобовязуюсь усіма своїми діями борони суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу, присягаю додержуватися Конституції України та Законів України, виконувати свої обовязки в інтересах усіх співвітчизників.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Для складання присяги на трибуну Верховної Ради України запрошується Зарудний Олексій Борисович.

 

ЗАРУДНИЙ О.Б.

Присягаю  на вірність Україні, зобовязуюсь усіма своїми діями борони суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу, присягаю додержуватися Конституції України та Законів України, виконувати свої обовязки в інтересах усіх співвітчизників.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякуємо, вітаємо. 

Для складання присяги на трибуну запрошується Кендзьор Ярослав Михайлович. Будь ласка, Ярослав Михайлович.

 

КЕНДЗЬОР Я.М.

Присягаю  на вірність Україні, зобовязуюсь усіма своїми діями борони суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу, присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обовязки в інтересах усіх співвітчизників.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Вітаємо, Ярославе Михайловичу.

Для складання присяги на трибуну Верховної Ради України запрошується народний депутат України Кошин Сергій Мефодійович.

 

КОШИН С.М. 

Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах всіх співвітчизників.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякуємо. Вітаємо.

Для складання присяги народного депутата України на трибуну Верховної Ради запрошується народний депутат Кравчук Василь Петрович.

 

КРАВЧУК В.П.

Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Вітаю.

Для складання присяги на трибуну запрошується народний депутат України Зейналов Едуард Джангірович.

 

ЗЕЙНАЛОВ Е.Д.

Присяга. Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників. Народний депутат України Зейналов Едуард Джангірович.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Вітаємо. Прошу передати підписану присягу. Дякую.

Для складання присяги на трибуну запрошується народний депутат України Кравчук Василь Петрович.

Для складання присяги на трибуну Верховної Ради України запрошується народний депутат України Круть Микола Федорович.

 

КРУТЬ М.Ф.

Присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюся усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватися Конституції  України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Вітаю.

Для складання присяги на трибуну Верховної Ради  України запрошується народний депутат України Павловський Андрій Михайлович.

 

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М.

Присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюся усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватися Конституції  України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Андрію Михайловичу.

Для складання присяги на трибуну Верховної Ради України запрошується Парубій Андрій Володимирович. Будь ласка, Андрію Володимировичу.

 

ПАРУБІЙ А.В.

Присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюся усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватися Конституції  України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу передати скріплену підписом присягу. Дякую.

Для складання присяги на трибуну Верховної Ради України запрошується народний депутат України Потапчик Микола Леонтійович.

 

ПОТАПЧУК М.Л.

Присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюся усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватись Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Прошу передати  текст присяги.

Для складання присяги на трибуну Верховної Ради України запрошується народний  депутат України Шиянов Борис Анатолійович.

 

ШИЯНОВ Б.А. 

Присягаю на вірність України. Зобов’язуюсь всіма  свої діями  боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватись Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Чи всі народні депутати України, які були зареєстровані сьогодні рішенням Центральної виборчої комісії, склали присягу? Всі.

Шановні народні депутати, дозвольте зробити декілька оголошень. Відповідно до статті 13 Закону України „Про статус народного депутата України” та статті 59 Регламенту Верховної Ради України інформую про входження народних депутатів  України, а саме: Кравчука Василя Петровича, Гудими Олександра Миколайовича, Павловського Андрія Михайловича, Балюри Антоніни Володимирівни, Потапчика Миколи Леонтійовича, Кошина Сергія Мефодійовича, Шиянова Бориса Анатолійовича, Зарудного Олексія Борисовича до складу депутатської фракції  "Блок Юлії Тимошенко".

Джоджика Ярослава Івановича, Зейналова Едуарда Джангіровича, Василенка Сергія  Володимировича, Кендзьора Ярослава Михайловича, Крутя Миколи  Федоровича та Парубія Андрія Володимировича  до складу депутатської фракції "Наша Україна - Народна самооборона".

Також, шановні народні депутати України, згідно з поданими особистими заявами інформую про входження народних депутатів України, членів депутатської фракції  "Блок Юлії Тимошенко" Кравчука Василя Петровича,  Гудими Олександра Миколайовича, Павловського Андрія Михайловича, Балюри Антоніни Володимирівни, Потапчука Миколи Леонтійовича, Кошина Сергія Мефодійовича, Шиянова Бориса Анатолійовича, Зарудного Олексія Борисовича, а також народних депутатів України, членів  депутатської фракції "Наша Україна - Народна самооборона" Джоджика Ярослава Івановича, Зейналова Едуарда Джангіровича, Василенка Сергія Володимировича, Кендзьора Ярослава Михайловича, Крутя Миколи Федоровича, Парубія Андрія Володимировича до складу коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України.

(О п л е с к и)

Шановні народні депутати, таким чином наша команда працює тепер у повному складі, а саме: 450 народних обранців зареєстровані та обрані народними депутатами України. Таким чином парламент на 100 відсотків легітимний.

Шановні народні депутати, я хотів би ще одне оголошення провести, це відповідно до статті 60 Регламенту Верховної Ради України, а також згідно з протоколом засідання депутатської фракції Партії регіонів у Верховній Раді України від 10 грудня 2007 року інформую, що замість уповноважених представників депутатських фракцій і Партії регіонів у Верховній Раді обрані. Голова фракції Партії регіонів – Янукович Віктор Федорович. Заступники голови фракції – Богатирьова Раїса Василівна, Герман Ганна Миколаївна, Джарти Василь Георгійович, Єфремов Олександр Сергійович, Лавринович Олександр Володимирович, Льовочкін Сергій Володимирович, Макеєнко Володимир Володимирович, Клюєв Андрій Петрович, Клюєв Сергій Петрович, Колесніков Борис Вікторович, Пеклушенко Олександр Миколайович та Рибак Володимир Васильович.

Колеги, на цьому наші формування і оголошення завершені. Єдине, що я хотів би проінформувати всіх колег народних депутатів України, це сьогодні на Погоджувальній Раді, коли ми обговорювали питання щодо певних правових колізій в Регламенті при зменшенні чисельності тієї чи іншої коаліції. То я, як народний депутат України вніс на розгляд парламенту проект Постанови Верховної Ради України про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України.

Я дуже просив би всіх колег, керівників фракцій, в тому числі всіх народних депутатів, опрацювати цей документ. Це мова йде про скелет, мова йде про канву, щоб не виникало в майбутньому правових колізій, щоб ми не змінювали ситуацію, а точніше, Регламент під ту чи іншу окремо взяту ситуацію, а вийшли вже з узгодженою позицією, в тому числі і після формування регламентного комітету саме щодо внесення змін і доповнень до Регламенту. Так як в нас була чітко правова колізія, яка виникла внаслідок чисельної, зменшення чисельності конкретно взятої коаліції, проте ситуації можуть бути різні, тому я дуже просив би, уклінно просив би, розглянути цей документ, щоб ми на найближчих засіданнях Верховної Ради унормували це питання.

Шановні народні депутати України, у нас сьогодні середа, тому я прошу записатися на виступи  від фракцій по 5 хвилин. Прошу провести запис.

Вибачте, колеги, у нас ще є дві присяги. Тому я просив би зараз Вакарчука Івана Олександровича. 18 грудня 2007 року ми обрали Івана Олександровича членом Кабінету Міністрів України. Він, на жаль, не був присутній в залі. Тому відповідно до статті 10 Закону України „Про Кабінет Міністрів” Вакарчук Іван Олександрович як міністр освіти і науки зобов’язаний прийняти Присягу державного службовця на пленарному засіданні Верховної Ради України. Тому Іван Олександрович вам слово для складання Присяги члена Кабінету Міністрів   України. Будь ласка.

 

ВАКАРЧУК І.О.

Я, Вакарчук Іван Олександрович, усвідомлюючи високу відповідальність члена Кабінету Міністрів України, урочисто присягаю на вірність українському народові, зобов’язуюсь додержуватися Конституції України та законів України, зміцнювати суверенітет і незалежність України, відстоювати права і свободу людини та громадянина, дбати про добробут українського народу, сталий демократичний розвиток суспільства.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Іване Олександровичу, дозвольте вас привітати. Тепер ви повноважений член Кабінету Міністрів  України.

Шановні колеги! 18 грудня 2007 року призначено  міністром юстиції України Оніщука Миколу Васильовича. Відповідно до статті 131 Конституції України та статті 17 Закону України „Про Вищу раду юстиції” член Вищої ради юстиції, а в цьому випадку за посадою, повинен скласти присягу на засіданні Верховної Ради України.

Микола Васильович, прошу, запрошую вас для складання присяги.

 

ОНІЩУК М.В.

Дякую, шановний пане Голово. Шановні народні депутати! Присяга члена Вищої ради юстиції.

Я, Оніщук Микола Васильович, присягаю сумлінно, чесно і неупереджено виконувати обов’язки члена Вищої ради юстиції з метою забезпечення  формування корпусу суддів із числа високопрофесійних і чесних юристів і додержання закону та етики в діяльності судів і  прокурорів.

Микола Оніщук. 25грудня 2007 року.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Дякую, Микола Васильович.

Колеги, давайте привітаємо міністра юстиції з тим, що він тепер і повноцінний член Вищої ради юстиції.

Шановні народні депутати. Ми вичерпали порядок денний щодо присяг і я прошу записатися на виступи від фракцій, по п’ять хвилин, будь ласка.

Бабенко Валерій Борисович, „Блок Юлії Тимошенко”, прошу.

Колеги, я прошу на трибуну, „Блок Юлії Тимошенко”, Бабенко Валерій Борисович.

 

БАБЕНКО В.Б.

Шкілю передайте слово.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу слово передати Шкілю.

 

ШКІЛЬ А.В.

Шановний Головуючий, шановні колеги, я хотів  би звернутися до вас із заявою від „Блоку Юлії Тимошенко” щодо створення між фракційного депутатського об’єднання   Верховної Ради України „Контрабанді – стоп”.

Повідомляємо вам, що  28 листопада  2007 року  на установчих зборах народних депутатів України було створено між фракційне депутатське  об’єднання Верховної Ради України „Контрабанді – стоп”. 

Головою між фракційного депутатського  об’єднання  Верховної Ради України „Контрабанді – СТОП” обрано народного депутата України Рибакова Ігоря Олександровича. До складу об’єднання увійшли представники різних депутатських фракцій, представлених в парламенті,  об’єднання відкритим для приєднання інших народних депутатів.

Мета. Як може жити країна, як може жити держава, коли в країні і в державі не існує поняття економічних кордонів. У нас насправді існує фізичний кордон, коли тяжко громадянинові перетнути його межу. Але, на превеликий жаль,  дуже часто легко перетинає межу цього кордон не контрактні, тобто грузи, вантажі, котрі не мають права перетинати без сплачення відповідних територій України. Як може жити Україна, якщо у нас експорт менше від імпорту навіть без контрабанди?

За повідомленням Державного комітету статистики від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі України товарами імпорту перевищує у 2005 році становило 1,9 мільярдів доларів США, у 2006 – 6,9 мільярдів доларів США. Як країна може економічно розвиватися, якщо за 9 місяців поточного року вироблено продукції на 173 мільярди гривень, а роздрібний і оптовий товарообіг складає 810 мільярдів гривень? Тобто статистика показує, що промисловість виробляє в чотири рази менше продукції ніж її знаходиться в товарообігу. Тобто ми фактично є донорами світових економік.

Експортуючи валюти, ми інвестуємо в іноземне виробництво, створюємо Туреччині, Китаю, Польщі та іншим країнам нові робочі місця, перетворюючи України у ринок збуту чужої продукції знищуючи власне виробництво і скорочуючи робочі місця, ми живемо в борг перед своїми нащадками, продаємо своє майбутнє. Яскравим прикладом того як контрабандне ввезення товарів призводить до техногенних ситуацій є трагедія в Керченській протоці, коли через перевантаження розламалося судно і загинули люди, а в природі завдано непоправимої шкоди, навіть Президент України Віктор Ющенко 19 листопада 2007 року на нараді в СБУ навів статистику, що приблизно 70 відсотків товарів потрапляють в Україну через контрабанду, або тіньовими схемами ввезення. Обсяг ввезених таким чином товарів складає приблизно, я прошу послухати, 65 мільярдів доларів, гривень, перепрошую. Ну, я думаю, що і до доларів недалеко.

Я, звичайно, розумію, що це не у всіх викликає увагу, особливо в тих, хто сам якби трошки грішить подібним ввезенням товарів, але б я рекомендував би все-таки послухати.

Протягом жовтня цього року через морський порт Миколаївської митниці ввезено 450 тисяч тон вантажів вартістю 260 мільйонів гривень. Тобто митна вартість одного кілограма імпортних, імпортованих вантажів через Миколаївську митницю становить 58 копійок за кілограм. Хтось стикався з цим, усвідомлює цифру і величину цієї цифри. Ситуація, яка склалась на митницях України, катастрофічна. Ми перетворилися в країну, у якої кордони – суцільне діряве решето. Економіка країни гине, вітчизняне виробництво майже знищене. А ми працюємо на іноземних виробників та на власні кишені працівників митниць і їхніх дахів.

Після зміни уряду митниці працюють, як в останній день, донабиваючи свої бездонні кишені, обкрадаючи і без того злиденний народ України. І після того, як було уже представлено керівника митниці, залишилися ще на місцях ті представники, які намагалися створювати і створювали корупційні схеми перетинання товарів через кордони України. І саме тому, і з цією метою створено Міжфракційне депутатське об’єднання „Контрабанді – стоп!” Ми будемо робити все для того, щоб законодавчо забезпечити чесну і прозору діяльність наших митниць. Всіх, хто є небайдужий до того, щоб Україна була цивілізованою європейською державою з міцними, але легкими для перетинання чесних товарів кордонами, ми запрошуємо до нашої спільної діяльності. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Фракція Партія регіонів, Литвинов Леонід Федорович, який передає слово Азарову Миколі Яновичу. Микола Янович, будь ласка.

 

АЗАРОВ М.Я. Уважаемый Арсений Петрович, уважаемые народные депутаты! Нет сейчас более важной задачи, чем структуризация Верховной Рады, создание ее рабочих органов, комитетов Верховного Совета и наполнения работы Верховной Рады содержательной работой, прежде всего по рассмотрению и принятию государственного бюджета и безотлагательных законодательных актов.

У каждой партии есть своя политическая платформа, есть своя социально-экономическая программа, есть программы в других областях реформирования нашей страны. Решения этих задач, зависят, уважаемые народные депутаты, от баланса власти и оппозиции, в том числе и в составе комитетов Верховного Совета Украины. К сожалению, только сейчас приняли присягу 14 новых народных депутатов. Поэтому нам пока баланс по составу комитетов неизвестен.

И поэтому Партия регионов призывает вас, Арсений Петрович,   организовать работу таким образом, чтобы мы сегодня после перерыва или на худой конец завтра с утра определились в  количественном и качественном составов комитетов Верховного Совета.

Обращаю ваше внимание также еще на одно обстоятельство, что продолжаются назначения в органах исполнительной власти народных депутатов. Это приведет к тому, что через определенное время  произойдет снова ротация народных депутатов  в составе комитетов, и это может также изменить соотношение сил в составе  комитетов.  И я бы призвал, призвал исполнительную власть   очень осторожно подходить к таким назначениям.

Поэтому мы готовы к конструктивной работе над созданием рабочих органов Верховного Совета и предлагаем, Арсений Петрович,  вам организовать эту работу сегодня после перерыва до тех пор, пока мы не придем к согласию или на худой конец завтра сутра.

Второй важный вопрос, на который Партия регионов хотела бы обратить внимание. Разумеется каждая политическая сила, придя к власти, формирует бюджет под свои  предвыборные обещания. Это абсолютно нормальное явление. Однако мы б хотели предостеречь нынешнее правительство  от того, что бюджет стал бы не сбалансированным, что под нож пошли инвестиционные,  инновационные программы, чтоб сокращались реальные расходы на здравоохранение,  на жилищно-коммунальные  хозяйства и так далее, и так далее.

Мы будем очень критично  подходить к этим вопросам и обращаем ваше внимание на то, что то решение Конституционного Суда, которое  было принято по возобновлению социальных гарантий населению, безусловно, должно быть в полном объеме – это  то, на чем сегодняшняя власть настаивала,  находясь в оппозиции.

Сегодня мы в оппозиции, поэтому мы берем на  себя функцию контроля за исполнением ваших собственных обещаний нашим избирателям.

И еще один момент, уважаемый Арсений Петрович, уважаемые  народные депутаты, я хотел бы  обратить внимание вас и представителей средств массовой информации, а через них и наше население. Недопустимы увольнения профессионалов на всех  уровнях только потому, что  изменился цвет флага партии, пришедшей  к власти. Я призываю подойти к этому вопросу  абсолютно взвешено, потому  что Партия  регионов, как оппозиционная партия,  будет давать оценку и привлекать внимание  к каждому незаконному  увольнению профессионалов. Они должны послужить Украине.

Все. Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякуємо, Миколо Яновичу.

Литвин Юрій Олексійович, „Блок Литвина”. Слово передається Терещуку.

 

ЛИТВИН Ю.О. 

Слово передати Терещуку Сергію Миколайовичу, Арсенію Петровичу.

 

ТЕРЕЩУК С.М.

Шановні народні депутати, шановні радіослухачі, телеглядачі! Народ України чекає від Верховної Ради  злагоджених, виважених кроків.    І від того,  які ці кроки будуть, залежатиме консолідація суспільства.

Фракція Блоку Литвина  завжди в усьому займає і буде займати  державницьку позицію, ми захищали і будемо захищати  інтереси більшості громадян України,  будемо захищати інтереси наших виборців.  Але сьогодні ми хочемо привернути  вашу увагу до  проблеми, яка потребує невідкладного вирішення, яка потребує уваги всього суспільства. Я маю на увазі земельні проблеми. Проблема із землею полягає у тому, що 31  грудня у новорічну ніч закінчується дія мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Мова йде про 42 млн. гектарів сільгоспугідь, це 70 відсотків земельного фонду України.

„Блок Литвина” не раз заявляв про те, що в селі критична ситуація, що проведене реформування не привело до встановлення ефективного власника на землі, не утвердився сьогодні справжній господар землі. Із вступом в СОТ лише окремі господарства зможуть конкурувати зі своєю продукцією. Подивіться наші села: пусті тракторні бригади, розвалені ферми, пусті дитячі садочки, напівзаповнені школи, молоді немає в селі. Нема молоді в селі – в України немає майбутнього. І якщо тільки ми відмінимо мораторій, ситуація ще більш буде складною.

Право приватної власності на землю ми визнаємо, воно закріплене Конституцією. Однак, ми з усією відповідальністю, „Блок Литвина” заявляє про те, що сьогодні українське суспільство не готове до такого нововведення, адже до цього часу не прийнято два фундаментальних закони, без яких не може бути ринок землі: це Закон про ринок землі, це Закон про Земельний державний кадастр. Ще не завершена робота щодо розмежування земель державної і комунальної власності, досі не проведена оцінка продуктивних земель, не виведена їх кадастрова вартість.

Не можна не враховувати і те, що третина власників земельних паїв сьогодні не мають державних актів. Припинення дії мораторію призведе до поспішного і безконтрольного торгу земельними паями, як це було із приватизаційними сертифікатами, і це може стати сумним, а можливо, трагічним фіналом аграрної реформи, і селяни можуть в котрий раз бути знову ошукані. Нема сьогодні у селян грошей, щоб купити землю, немає можливості у фермерів, у керівників господарств взяти кредити, щоб знову купити землю.

Противники мораторію сьогодні запевнюють нас, що після руху землі, після купівлі-продажу інвестиції потечуть в село. Все це від лукавого. Те, що Земельний кодекс передбачає, що в одних руках може бути не більше 100 гектарів землі, що робити з господарствами, які мають дві тищі, три тищі гектарів землі? Дробити на стогектарні ділянки? Яку технологію можна застосувати? Які сівозміни можна запровадити на ста гектарах?

Що пропонує наша фракція в цій ситуації? Перше, продовжити мораторій землі, продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Відповідний законопроект ми зареєстрували у Верховній Раді, тому давайте без дискусій приймемо цей законопроект.

Друге. На всіх рівнях управління у всіх питаннях земельних відносин керуватись Земельним кодексом, в якому чітко записано, що продаж землі може бути лише в тому випадку, коли будуть прийняті основні закони – закон про ринок земель і закон про Державний земельний кадастр.

Третє. Нам необхідно в короткий термін провести інвентаризацію земель – земель державної, комунальної і приватної власності. Нам необхідно прийняти ще закон про іпотечний банк, про вилучення земель для суспільних потреб і в тому числі для потреб територіальних громад.

І нарешті саме основне. Держава повинна бути активним гравцем на земельному ринку. Державні органи повинні, в першу чергу, мати можливість купити землю з тим, щоб потім її передати в оренду тим, хто працює на землі. Вся суть аграрної реформи зводилась до того, щоб створити ефективного власника. Ми хотіли, щоб землею користувалися ті, хто на ній працює; щоб власниками землі були ті, хто працює, але у них сьогодні такої можливості  нема. Тому держава повинна  купувати землю і повертати її в оренду.

„Блок Литвина” розуміє, що важко найти кошти на це, але повірте скільки сьогодні земель навколо Києва, навколо великих індустріальних центрів сьогодні змінили цільове призначення. Все це стоїло мільйони грошей, і ці всі гроші залишилися в карманах у спритних ділків. Тому  фракція „Блоку Литвина” сподівається на розуміння з боку політичних партій, з боку інших фракцій. Ми сподіваємося, що і уряд з розумінням поставиться до наших пропозицій, а саме основне – ми сподіваємся, що ми найдем підтримку у всіх тих людей, яким дорога наша українська земля.

Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Дякую. 

Тимошенко Микола Михайлович, фракція Комуністична партія України. Симоненко Петро Миколайович.

 

СИМОНЕНКО П.М.

Уважаемые коллеги, радиослушатели, телезрители! Завершается 2007 год, но мы должны, к сожалению, признать, что с 2005 года мы живем в Украине кризисов и конфликтов, экономической нестабильности и общественного раскола. Украине, которая балансирует сегодня на гране национальной катастрофы. Мы должны признать и то, что политический кризис ослабил государство, а крупный капитал получил возможность контролируемо увеличивать свои сверхприбыли, не заботясь о социальной ответственности перед обществом, перед страной.

Режим Ющенко создал максимальные условия для расцвета олигархии и коррупции. Ющенко навязывает свои националистические ценности, пытается укрепить свои авторитарные позиции. Мы являемся свидетелями передела собственности, преследования политических оппонентов, постоянных кризисов, на преодоление которых вполне конкретные лица и финансовые группы зарабатывают не один миллиард. Вместе с тем, в 2008 году Украина столкнется с рядом объективных проблем. Очевидно, что при нынешнем внешнеполитическом курсе нас ожидают новые торговые войны с соседями и новые геополитические авантюры, обвал и кризис жилищно-коммунального хозяйства, увеличение финансовой нагрузки на нашего простого труженика – рядового потребителя. Нас ожидает и разорение крестьян, лишение их собственности на землю. Мораторий на продажу земли сельскохозяйственного назначения усилиями новой власти пытаются сегодня, по сути дела, похоронить, и с 2008 года мы увидим тотальную скупку земли, олигархические войны за контроль над этой сферой. Произойдет подчинение украинского сельского хозяйства интересам транснациональных корпораций, которых мало заботят потребности украинского населения.

В будущем году мы столкнемся еще с одной острой проблемой – это проблема трудовой миграции. ЕС уже опустил  шенгенский занавес на наших западных границах. Миллионы украинских гастербайтеров, работающих в Польше, Италии, Португалии, теперь пополнят армию безработных. Вместе с тем, на Украину хлынут потоки трудовых мигрантов с Юга и Востока, для которых путь в Европу будет закрыт.

Поставя своей целью любой ценой влезть в ВОТ, режим Ющенко фактически сдал контроль над национальной экономикой иностранным распорядителям, для которых социальные права украинцев являются фикцией.

Компартия и фракция ее в парламенте будет требовать жестко при рассмотрении бюджета Украины на следующий год решения конкретных вопросов. Это, безусловно, все те льготы, которые предусмотрены законодательством для ветеранов, инвалидов, женщин, детей-сирот, студентов и так далее, в соответствии с решением Конституционного Суда должны все записаны в бюджете.

Мы будем жестко требовать решения вопросов по возврату сбережений и рассмотрению тех предложений, которые внесла фракция. Мы считаем, что в бюджете на следующий год в обязательном порядке должен профинансирован быть закон о детях войны. Мы обязательно должны предусмотреть мораторий на продажу земли, увеличение помощи при рождении ребенка, особенно обратить внимание, и будем это контролировать в бюджете, на оказание помощи детям-сиротам.

Безусловно, требует увеличения стипендии студентам ориентировочно от 30 до 50 процентов. Я считаю, что рассматривать бюджет на следующий год, предложение Компартии следует поддержать о том, что все льготники, которые сегодня испытывают определенные затруднения при перевозках, при перевозках, должны быть поддержаны и все их транспортные услуги оплачены.

Мы также убеждены, что надо предложить максимум усилий для того, чтобы поддержать нашего отечественного сельхозпроизводителя, то есть реально поддержать наше село, и прежде всего, это развитие животноводческой и птице…, животноводства и птицекомплексов.

Мы также, фракция коммунистов, считаем, что надо немедленно принимать решение по ужесточению контроля за деятельностью официальных органов и совершаемые с их стороны преступления. Я обязательно или хотел бы еще раз предложить всем нам, уважаемые товарищи, рассмотреть и, если надо, то принять, а потребовать от Президента подписания закона о создании специальных следственных комиссий.

Убежден, что сегодня надо изменить и функции Счетной палаты и максимально расширить полномочия, прежде всего, с точки зрения  контроля использования каждой рабочей копейки. И эти полномочия  расширить в сторону возможных следственных действий и передачи этих, уже расследованных преступлений для рассмотрения в судах. Фракция Компартии рассматривает свою практическую деятельность, как ту деятельность, которая должна помочь нашему народу защитить  свои права.

Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякуємо, Петро Миколайович.

Григорович Лілія Степанівна, Блок "Наша Україна - Народна самооборона”. Будь ласка Лілія Степанівна.

 

ГРИГОРОВИЧ Л.С. Лілія Григорович, фракція "Наша Україна-Народна Самооборона”.

Шановний Голово Верховної  Ради, шановні народні депутати України, шановні виборці! У цей час, коли значна частина християнського світу святкує Різдво Христове, а ми в Україні увійшли в останній передноворічний тиждень, було б дуже добре і навіть закономірно, якби український парламент, весь український парламент зробив найголовніший подарунок українському народові і прийняв той основний документ – бюджет на  2008 рік.

Я жодним чином не погоджуюся із попереднім виступаючим, лейб-мотивом якого  було таке: „Вихри враждебные веют над нами», і особливо над Україною. Іще  тиждень тому у нас все було дуже добре, але ж буквально через тиждень стало все надзвичайно погано. Не треба у такі передноворічні дні кликати ще більші біди на голосу України, бо ми вийшли на новий якісний рубіж, і ця якість залежить від нас, від українського парламенту.

Хочу ще раз нагадати, що не минуло і місяця, а місяць минув, власне, з часу складання присяги українським парламентом 23 грудня, як ми маємо обраного Голову Верховної  Ради, як ми маємо обраний уряд, який склав присягу, як ми, зрештою, маємо парламентську більшість, про відсутність якої так багато і пустопорожньо говорилося.

З огляду на те фракція „Наша Україна-Народна самооборона” хоче заявити, що ми сподіваємося, і докладемо всіх зусиль, щоб у новоприйнятому бюджеті були реалізовані всі ініціативи соціальні Президента, а саме підвищення мінімальної зарплати до 600 гривень, а також підвищення зарплат працівникам усієї бюджетної сфери, а також підвищення пенсій на 35 відсотків усім нашим громадянам з урахуванням трудового стажу, збільшення виплат на дитину першу до 12 тисяч гривень, другу – 15-ти і третю – 25-ти тисяч гривень.

Ми також хочемо запевнити, що всі ці підвищення і покращання соціальних стандартів жодним чином не стосуються народних депутатів.   Ми будемо  дуже наполегливі, і впевнені, що не тільки коаліція, але й увесь парламент долучиться до зняття тих депутатських пільг, які засвідчать, що закон – один для всіх, для українського парламенту. І знову ж таки явимо Україні ту нову якість, яку український народ чекає добрих 16 років.

І, нарешті, хотіла би декілька слів сказати про так звані репресії. Шановні друзі, шановні українські громадяни! У цьому залі є люди, які народилися у ГУЛАГах, і вони працюють серед нас. У цьому залі є люди, яких заставляли відрікатися від батьків, і вони працюють серед нас. У цьому залі є народжені по Сибірах тільки тому, що їхні батьки носили вишиту сорочку. Ви жодного разу не чули скімлення чи квиління когось із нас по цьому приводу, як і не чули ви скімлення і квиління з боку нас, коли ми знаходилися тривалі роки в опозиції. Мені видається, що страшну послугу зробили найбільшій партії і найбільшій фракції у нашому парламенті політтехнологи, які вклали у вуста двохметрових здоровецьких дядьків скімлення і квиління про якісь репресії. Відкрийте тлумачний словник та прочитайте.

А найбільшій фракції раджу, звільніть тих політтехнологів, підставили вони вас здоровецьки. Дуже здорово і корисно, коли політична сила вміє пильнувати національні інтереси і у владі, і в опозиції.

Щасливий і успішний народ, який має владу, що пильну національні інтереси. Двічі щасливий і успішний народ, який має опозицію, що вміє пильнувати національні інтереси. Тільки в опозиції, кажу вам, побратими з найбільшої фракції, набираєшся сили, потуги, щоби бути успішним далі. Тільки в опозиції стаєш ближчим з народом.

Тому, я вважаю, що дуже підставили лідерів, які декілька днів підряд дуже провально говорять про свої гоніння. Відсунути від годівнички на певний час – це не репресії, це благо для українського народу і для вас.

З огляду на те сподіваюся, що останні передноворічний тиждень український парламент з владою, більшістю, яка пильнує національні інтереси, і з опозицією, яка пильнує національні інтереси, реалізує бюджет на 2008 рік із соціальними ініціативами Президента.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякуємо.

Шановні народні депутати,  підсумовуючи, хотів би зробити декілька коментарів, користуючись правом, наданим статтею 28 Регламенту.

Перше питання, що стосується міжфракційних об'єднань. Хотів би зазначити, що, на превеликий жаль, ні Регламент Верховної Ради України, ні Закон України „Про статус народних депутатів України” не визначає юридично поняття міжфракційного об'єднання. Одначе, вже дві групи народних депутатів звернулися до мене з проханням оголосити про реєстрацію міжфракційного об'єднання на пленарному засіданні Верховної Ради. З огляду на це я дав доручення апарату Верховної Ради України розглянути питання щодо підготовки проекту змін до Регламенту Верховної Ради України, щоби унормувати питання функціонування міжфракційних об'єднань, тому що сьогодні це не більше ніж декларація. При цьому на нашій Погоджувальній раді, як тільки апарат опрацює проект змін до Регламенту Верховної Ради України, ми  зразу вам передамо для внесення відповідних пропозицій.

Друге. Що стосується постанови „Про розподіл комітетів”. Хотів би зазначити ще раз, що чотири дні ми не просто так провели, а чотири дні ми працювали. От проект Постанови „Про розподіл   і закріплення комітетів”  завізований усіма  уповноваженими представниками фракцій. Таким чином, зараз, якщо ми підемо на перерву, про яку просилося, я сподіваюся на те, що ми нарешті доформатуємо персональний склад, оскільки ми завершили 99 відсотків роботи. Залишився один відсоток.

Третє питання. Що стосується заяви по тим народним депутатам України, які призначені до органів виконавчої влади. Хотів би зазначити, що відповідно до статті 78 Конституції України  та статті 81 пункту 5 Конституції України несумісність може тривати не більше 20 днів. Тому я звертаюся до народних депутатів України, які обрані, а точніше, призначені до органів виконавчої влади, з проханням написати відповідні заяви про  дострокове припинення повноважень народних депутатів України. В іншому випадку відповідно до статті 218  Регламенту Верховної Ради України я як Голова Верховної Ради України зобов'язаний буду видати розпорядження:  перше – на блокування карток і друге – на заборону виплати заробітної платні. Таким чином, колеги, 20 днів з момент вашого призначення до органів виконавчої влади спливають день за днем.

Наступне питання, яке піднімалося і стосувалося Земельного кодексу. Дійсно, сьогодні на Погоджувальній раді шановний „Блок Литвина” підняв це питання і дано доручення апарату Верховної Ради. Єдине, що я хотів би процитувати норму Перехідних положень Земельного кодексу, яка чітко визначає дві обов’язкові підстави для зняття мораторію. Таким чином, законодавець передбачив дві відкладальні умови. Перше,  1 січня. І  друге, можливе 1 січня тільки за умови прийняття двох законів. Це Закон про ринок землі і Закон про земельний кадастр.

Для того щоб не було різних правових тлумачень цього питання, апарат Верховної Ради після нашої Погоджувальної ради отримав доручення на внесення, з одного боку, пропозицій від апарату Верховної Ради щодо унормування цього питання, з іншого боку, на розгляд відповідного законопроекту, який внесений фракцією „Блоку Литвина”.

Шановні народні депутати, ще одне повідомлення, яке стосується нашої роботи з пресою. Ми за час, доки ми не працювали, зробили прес-поінт, тобто точку, роботу з пресою, яка дуже зручна. Там окремий стенд, окрема трибуна для кожного народного депутата України і відповідна стойка для підключення мікрофонів. Це зроблено для того, щоб була красива картинка і можливість кожного народного депутата, я не впевнений, що по тексту буде добре, але по картинці буде дуже красиво. То я прошу внести свої пропозиції, якщо буде необхідність, ще одного прес-поінта, ми ще один зробимо. Які є бажання, все виконаємо.

І останнє, колеги. Є прохання зробити перерву 30 хвилин, це обговорювалось на Погоджувальній раді, для того, щоб остаточно унормувати питання щодо комітетів Верховної Ради. Щось треба зробити, Володимир Михайлович? Ми прийняли рішення таке, давайте зробимо перерву, якщо ви не заперечуєте, а після цього проголосуємо рішення по статті 16 Регламенту по послідовності.

Тому я прошу голів фракцій зібратися на третьому поверсі для остаточного унормування персонального складу комітетів.

Дякую.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ   …на жаль, ще один раз безрезультатно.

Значить ситуація наступна,  я хотів би проінформувати. Чотири фракції узгодили повністю персональний розподіл комітетів. Розподіл узгодив „Блок Юлії Тимошенко”, „Наша Україна – Народна самооборона”, Комуністична партія України і „Блок Литвина”. Фракція Партії регіонів не узгодила це питання. Вони просять ще раз зустрітися на своїй фракції для того, щоб сьогодні остаточно до ночі розподілити персональний склад. Є обов’язок Миколи Яновича Азарова про те, що завтра о 9-ій ранку вони подадуть остаточний проект постанови Верховної Ради України. (Ш у м  у  з а л і).

Я прошу тишини, товариші.  Для того, щоб певним чином стимулювати фракцію Партії регіонів до прийняття остаточного рішення, ми прийняли наступну пропозицію. Ми очікуємо ще раз узгоджене рішення фракції Партії регіонів. Якщо завтра о 10-ій годині ранку такого рішення не буде, на розгляд Верховної Ради України буде внесено проект постанови Верховної Ради за підписом чотирьох фракцій.

Я думаю, що це буде коректно. Нехай вони зараз допрацюють. У них велика фракція – 175 людей. Я сподіваюся на те, що вони завершать цей процес.

Друге повідомлення, колеги. Завтра призначено засідання уряду. Тому ми з керівниками фракцій скоріше всього  на 11 годину підемо на засідання Кабінету Міністрів України. Тому що буде розглядатися надзвичайно важливе питання – це проект Закону „Про Державний бюджет  України на 2008 рік”.

Таким чином ми з вами о 10-ій зустрічаємося. Сподіваємося отримати постанову за підписом п’яти фракцій. Коротко її голосуємо. І далі організовуємо роботу комітетів Верховної Ради, а керівники фракцій відбувають на засідання Кабінету Міністрів.

Наступне пленарне засідання буде тоді у четвер. Але давайте дочекаємося завтрашнього дня, щоб отримати узгоджений проект постанови Верховної Ради.

Шановні народні депутати, щоб вас не тримати, на доручення керівників фракцій повідомляю про закриття вечірнього пленарного засідання до завтра до 10-ої години ранку.

Дякую.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку