ЗАСІДАННЯ  ДВАНАДЦЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

18 грудня  2007 року, 10:05 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Всім доброго ранку. Шановні народні депутати, я прошу зареєструватися у системі „Рада” .

10:06:29

Шановні народні депутати, у залі зареєструвалося 227 народних депутатів України. Ранкове засідання Верховної Ради України оголошується відкритим.

Шановні колеги, хотів би ще раз нагадати про те рішення, яке було прийняте у п’ятницю одностайно, як на Погоджувальній раді, так і було в цілому схвалено всіма народними депутатами, які приймали участь у голосуванні у п’ятницю. Мова йде про формування порядку денного сьогоднішнього дня. У нас на порядку денному декілька питань.

Перше і найбільш важливе питання – це те, що стосується призначення Прем`єр-міністра України. Таким  чином перше питання порядку денного – про розгляд подання Президента України про призначення Прем`єр-міністра України. Та у зв’язку з цим є додаткових декілька запитань, які повинні бути розглянуті народними депутатами України, а саме: питання про звільнення з посади Прем`єр-міністра питання про припинення повноважень діючого уряду, питання про призначення  нового уряду і питання про дострокове припинення повноважень  народних депутатів України, які, якщо за це  буде проголосовано, стануть членами Кабінету Міністрів  України.

Також ми активно попрацювали вчора  на засіданні Погоджувальної ради і  блок питань, що стосується формування керівних органів Верховної Ради,  будемо  сподіватися, сьогодні буде розпочатий у частині свого розгляду. Якщо ні, об’єктивно, якщо не вистачить  часу, ми тоді перенесемо це на  наступний день.

З огляду на це, шановні народні депутати, я оголосив сьогоднішній порядок денний, хотів  би вас поінформувати про те, що вчора на засіданні   Погоджувальної ради ми активно відмоделювали порядок денний сьогоднішнього дня, у тому  числі і базові підходи щодо голосування. 

Вдячний Лічильній комісії, яка сьогодні і вчора засідала з приводу формування порядку голосування, так як мова йде про фактичну зміну способу голосування і вперше в історії українського парламенту запропонований саме такий механізм голосування. До речі, такий механізм голосування, який передбачений в  багатьох парламентах світу, починаючи з Великобританії і Канади і закінчуючи Іспанією, Італією і навіть Польщею. Так що ми в принципі готові до сьогоднішнього засідання.

Хотів би зараз з вашого  дозволу привітати народного депутата України  Комара Миколу Степановича з днем народження. Я прошу привітати нашого колегу. (О п л е с к и)

Для остаточного формування порядку денного і вирішення всіх регламентних питань щодо проведення даного засідання, дві фракції – це фракція „Блоку Юлії Тимошенко” та "Наша Україна – Народна самооборона" – попросили 30-хвилинну перерву.

За Регламентом я зобов`язаний поставити і надати їм 30 хвилин перерви.

Дякую. Через 30 хвилин знову розпочнемо засідання.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, час вичерпано, який був відведений на 30-хвилинну перерву. Я прошу всіх зайняти свої місця.

Шановні колеги, ітак, я ще раз повертаюся до порядку денного сьогоднішнього пленарного засідання. Мова йде про прийняття рішення щодо призначення на посаду Прем'єр-міністра України Тимошенко Юлії Володимирівни.

Відповідно до статті 37 Регламенту було змінено порядок голосування. Лічильна комісія проводила вчора засідання і сьогодні засідання з цього приводу. Я, з огляду на це, просив би голову Лічильної комісії на трибуну, щоб коротко поінформувати народних депутатів України про порядок голосування, який виписаний.

І я хотів би підкреслити, що кожний народний депутат України отримав відповідний порядок голосування, для того щоб ознайомитися з ним і для того щоб потім не виникало запитань, яким чином і який механізм голосування був визначений Лічильною комісією. Я просив би Миколу Харитоновича Шершуна зачитати порядок голосування, який був визначений Лічильною комісією задля того, щоб під стенограму не виникало жодних запитань щодо процедури голосування.

Микола Харитонович, будь ласка.

 

10:42:49

ШЕРШУН М.Х.

Шановний Голово, шановні народні депутати! Відповідно до рішення Верховної Ради України, прийнятого 14 грудня 2007 року, щодо способу голосування нагадую вам про процедуру голосувань стосовно формування уряду, про призначення Прем'єр-міністра України, про звільнення з посади Прем'єр-міністра України Януковича Віктора Федоровича, про припинення повноважень діючого складу Кабінету Міністрів і про формування нового складу Кабінету Міністрів України. Кожне з цих питань розглядається, я підкреслюю, самостійно. І по кожному з них проводиться голосування окремо.

Окрім реєстрації народних депутатів України за допомогою електронної системи перед початком пленарного засідання, така реєстрація здійснюватиметься також безпосередньо перед початком кожного голосування з відповідного питання. На початку голосування головуючий запитує: „Чи є в залі народні депутати України, які бажають взяти участь в голосуванні, але не зареєструвалися?” І якщо такий є, то головуючий запропонує їм негайно зареєструватися, то єсть вставити картку в гніздо пульту.

Голова лічильної комісії по  кожній депутатській фракції за алфавітним списком зачитує прізвище, імя та по-батькові народного депутата України, на табло демонструється  його відеозображення. Кожен народний депутат України, чиє прізвище оголошено, в тому випадку, якщо він голосує „за”, підіймає руку і каже: „За”. Якщо він голосує „проти” чи „утримався”, не піднімає руку та, сидячи на своєму робочому місці, оголошує про власне рішення.

Після цього воно не може бути змінено за будь-яких обставин. Волевиявлення народного депутата України фіксується за допомогою аудіо- і відео- засобів. При цьому кожному народному депутату України, який бере участь у голосуванні, включається мікрофон для голосового підтвердження  власного волевиявлення і фіксації його у стенограмі та протоколі пленарного  засідання.

Після оголошення останнього прізвища народного депутата України у списку депутатської фракції, члени якої зареєстрували у сесійній залі, голова лічильної комісії запитує: чи є члени фракції, які зареєструвалися  і ще не проголосували, але бажають взяти участь у голосуванні? У разі наявності таких народних депутатів України, їм забезпечується можливість проголосувати. На цьому процедура  голосування є завершеною.

Шановні народні депутати, вам роздано, я підкреслюю, визначну, роздано визначену процедуру проведення голосування по кожному з цих питань стосовно уряду  України. Процес поіменного голосування фіксується і контролюється лічильною комісією Верховної Ради України. Після завершення кожного голосування головуючий на пленарному засіданні оголошує перерву до 30 хвилин для проведення засідання лічильної комісії для встановлення результатів голосування. Після встановлення результатів голосування по кожному з питань стосовно уряду України,  оформляється відповідний протокол засідання лічильної комісії.

На підставі протоколу  лічильної комісії Головую Верховної Ради  України підписуються відповідні постанови Верховної  Ради України.

Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Миколо Харитонович.

Шановні народні депутати, чи є запитання до голови Лічильної комісії з процедури голосування? Запитань з процедури голосування немає? Немає.

Шановні народні депутати, відповідно до статті 85 Конституції України та статті 200 Регламенту Верховної  Ради України ставлю на голосування питання щодо призначення на посаду Прем'єр-міністра Тимошенко Юлії Володимирівни. Постанова реєстраційний номер 1175.

Прошу голову Лічильної комісії пана Шершуна забезпечити…

Вибачте, шановні колеги, процедура  вимагає наступних речей. Мова йде про те, що 200-та Регламенту передбачає виступ Прем'єр-міністра, передбачає обговорення і передбачає запитання і відповіді. Тому я просив би Юлію Володимирівну Тимошенко як кандидата на цю посаду на трибуну Верховної  Ради для того, щоб у рамках Регламенту до тридцяти хвилин з відповідним виступом. (О п л е с к и)

Юлія Володимирівна, будь ласка. Будь ласка, два слова.

Будь ласка, Юлія Володимирівна. Юлія Володимирівна, будь ласка.

 

10:48:07

ТИМОШЕНКО Ю.В.

Шановні друзі, я прошу не нервувати. Ви знаєте, що представлення є. І є вже друге представлення. Якщо необхідно зачитати…

У вас є представлення зачитати? Зачитайте, будь ласка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, Президентом України відповідно до пункту 9 частини першої статті 106, частини третьої статті 114 Конституції України повторно внесено на розгляд пропозицію коаліції депутатських фракцій у Верховній  Раді шостого скликання про призначення Тимошенко Юлій Володимирівни на посаду Прем'єр-міністра України.

(О п л е с к и)

12 грудня поточного року. Матеріали всі роздані на руки народним депутатам України. Хто хоче ознайомитись, будь ласка. Апарат Верховної  Ради України цілком і повністю підготувався до цього питання.

(Ш у м  у  з а л і)

Доповідаю: Президент уже  представляв цю кандидатуру, і відповідно до  Закону „Про Кабінет  Міністрів” і Конституції не є обов’язковою присутність Президента при поданні кандидатури. Мною зачитано відповідне подання. Я прошу порядок у залі.

Юліє Володимирівно, будь ласка.

 

10:49:07

ТИМОШЕНКО Ю.В.

Шановні друзі, доброго дня всім! Я думаю, що ми всі, працюючи у Верховній Раді, глибоко усвідомлюємо, що у стінах Верховної Ради відбувається.

Я думаю, що у нас на очах відбулася перша фальсифікація результатів голосування за кандидатуру Прем'єр-міністра. І я маю намір оскаржити у суді це голосування. І без будь-якого повернення до результатів просто в суді довести, що це було сфальсифіковане голосування, і що це голосування було зроблено саме таким чином для того, щоб зруйнувати демократичну коаліцію, принизити демократичні сили і зруйнувати результати голосування.

Я  думаю, що всі ми з вами дуже добре розуміємо, чому сьогодні так остервеніло не пускають демократичну коаліцію до влади. Тому що корупція (ш у м  у  з а л і), тому що розкрадання державного майна, тому що все, що пов’язано з руйнацією національних інтересів України, досягнуло такого рівня, що не мають права люди, які опанували владу, допустити нас, щоб ми мали можливість подивитися і перевірити, що робили за останні роки з країною.

На грані банкрутства НАК „Нафтогаз України”, центральні магістральні газові мережі. Можливо, тиждень-два – і запустять процедуру, яка раз і назавжди відбере у України її стратегічне майно. Це невипадкова річ, це спланована абсолютно процедура. І сьогодні чекають кінця. І тільки дострокові вибори і створення демократичної коаліції сьогодні загрожує цим нечистим планам по відношенню до України.

Ви знаєте, що на грані здачі знаходилася система „Енергоатому”. П’ятдесят відсотків електроенергії України забезпечується атомними електростанціями. І в останню хвилину зупинили підписання тіньової спільної угоди, яка віддавала ці наші потужності абсолютно не нашій державі. Я думаю, все це відбувалося у нас на очах, у політиків, але, на жаль, не у народу України.

Я не буду говорити про те, що розбазарені шельфи Чорного і Азовського моря, і вже не українське, не українська нація, не український народ буде видобувати ці ресурси і ставити на служіння незалежності економічній і енергетичній України. Кожен день Україна втрачає те, що повертати буде вже практично неможливо. Нечесна, брудна, корумпована приватизація стратегічних обєктів України за безцінь продовжується навіть у ці дні. Намагаються ще шматки урвати з тіла України вже практично знекровленого цією бандою. І я розумію, що три останніх дні йшла робота не на життя, і вночі, і вдень, і вранці, для того, щоб не було зараз два-три голоси за голосування по моїй кандидатурі. Бо смертельно бояться, що я як людина незаангажована  на ці клани можу навести порядок в державі і дати результат. І я не один раз, коли приходила до влади доводила, що порядок можна наводити. Але кожний раз олігархи, обєднуючись біля чергової влади, не давали можливість довести справу до кінця. І зараз нема ніякої гарантії, що під час поіменного голосування підняттям рук двох-трьох голосів знову не вистачить, бо серйозні аргументи наводились цим людям, для того щоб це не зробити. І я прекрасно знаю, з ким зустрічалися і вчора, і сьогодні, для того щоб голосів цих не було. Але, шановні друзі, я думаю, що процеси очищення України є сьогодні незворотними. Ну, можливо, ще на декілька місяців зачепитеся при владі, ну, можливо, ще декілька місяців урвете декілька шматків з українських ресурсів, але все одно все потім вам доведеться повернути до останньої краплі. Запамятайте мої слова

(О п л е с  к и).

Я думаю, що сьогоднішнє голосування буде певним моментом істини і  випробуванням на міцність демократичної коаліції, на відданість окремих політиків справі наведення порядку в Україні і становлення справді нашої національної незалежності. Я думаю випробування ці політики можуть пройти, а можуть і ні. Але я хочу сказати, що я будь-які результати голосування сприйму мужньо і шлях наша команда продовжить так, як вона мусить його проходити. І рано чи пізно ви звітуєте, вся банда звітує перед Україною, за те, що вона зробила з його сьогоденням і майбутнім.

І я хочу, користуючись нагодою, подякувати всіх наших партнерів по демократичній коаліції, які чесно і послідовно пройшли цей шлях, які не на крок не  відступили від наших цінностей, яки ми оприлюднили на Майдані. Я хочу подякувати "Нашу Україну – Народну самооборону", всіх політиків і політичні сили, які входять в склад цього блоку. Я знаю, як ви боролися, я знаю скільки ви доклали зусиль і знаю, що ваша позиція сьогодні незмінна, навіть, якщо щось відбудеться екстраординарне.

Хочу подякувати своїм колегам, моїм членам команди, тому що я знаю, що ви і далі будете йти цей шлях чесно, і ніхто вашу гідність не принизить. Я думаю, що сьогоднішнє голосування буде свідченням на те, яка тіньова політика ведеться в нашій державі, або вона не ведеться.

На жаль, результати ми прогнозувати не можемо, але зможемо тільки їх побачити по підсумках. І тому, звертаючись також до людей, які нас зараз чують по телебаченню, по радіо, я хочу вам сказати, що наша команда кожну обіцянку, кожне зобов’язання, яке взяла перед вами під час виборчої кампанії, виконає незалежно не від  яких протидій. Я хочу, щоб ви знали, що у вас є в політикумі досить віддані патріоти, які будуть тримати цей прапор дуже і дуже високо і ніколи його не спустять, скільки б людей в демократичній коаліції не залишилось.

Я хочу, щоб народ України зараз почув, що не просто надія, а чітка впевненість в серйозних глибинних реформах в Україні є. Є – тому що ми є непохитними і нас не  принизять не бруд,  не корупція, яка навколо нас проводиться, ні будь-які інші закиди, які сфальсифіковані. Я хочу, щоб ми в цей час були  міцними і єдиними з тими людьми, громадянами України, які розуміють, яку справу робить демократична коаліція.

Я дякую за увагу і готова дати відповіді на питання. (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякуємо, Юлія Володимирівна.

Шановні народні депутати, в нас зараз є 30 хвилин на запитання, відповіді і на обговорення. На засіданні Погоджувальної ради обговорювалось питання, що в тому випадку, якщо кандидат на пост прем’єр-міністра не відмовиться від доповіді, ми в обов’язковому порядку зобов’язані надати слово, і ми надали його. Щодо запитань, відповідей і обговорення, залежить від волі народних депутатів. Якщо є бажання на запитання і відповіді, я прошу записатися, якщо немає, то тоді чи є бажання на обговорення кандидатури. Також немає.

Ви дозволяєте мені перейти до процедури голосування? Дякую. Дякуємо, Юлія Володимирівна.

Перше, з вашого дозволу, я хотів би задати запитання голові Лічильної комісії, Шершун Микола Харитонович, чи отримали ви списки зареєстрованих народних депутатів України з підписами відповідних керівників апарату Верховної Ради України.

 

ШЕРШУН М.Х. Так.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Отримали. Шановні народні депутати, відповідно до статті 85 Конституції України та статті 200 Регламенту Верховної Ради України, ставлю на голосування питання щодо призначення на пост Прем’єр-міністра України Тимошенко Юлії Володимирівни. Реєстраційний номер 1175.

Прошу голову лічильної комісії Шершуна Миколу Харитоновича та лічильну комісію в повному складі, забезпечити процедурою голосування. Прошу Микола Харитонович.

 

ШЕРШУН М.Х. Шановні Голово, шановні народні депутати, починаємо процедуру проведення голосування з питання про призначення Тимошенко Юлії Володимирівни Прем’єр-міністром України.

Так, як ми домовлялися, голосування розпочинається із найбільшої за кількістю фракції. У нас фракція найбільша по кількості народних депутатів - фракція регіонів, зареєстровано – нуль. Тоді ми відкладаємо і переходимо далі.

Депутатська фракція „Блок Юлії Тимошенко" . Так, так. 156 зареєстровано. От і починаємо з цієї фракції. А решту фракцій...

Депутатська фракція Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона" , так спокійно, шановні друзі,  - 72 написано. Блок, фракція комуністів – 0 і фракція "Блок Литвина" – 0.

Тоді починаємо, приступаємо до процедури голосування. Я називаю прізвища. Прошу уваги, шановні колеги!

Народний депутат Абдуллін Олександр Рафкатович.

 

11:00:18

АБДУЛЛІН О.Р. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Арутюнов Гарегін Рафаелович.

 

11:00:29

АРУТЮНОВ Г.Р. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Бабаєв Олег Мейданович.

 

11:00:41

БАБАЄВ О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Бабенко Валерій Борисович.

 

11:00:50

БАБЕНКО В.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Баграєв Микола Георгійович.

 

11:00:57

БАГРАЄВ М.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шановний Голово! Шановні колеги! А, якщо я ради скорочення не буду, буду називати тільки прізвища.

Повністю? Воля залу – закон!

Народний депутат Барвіненко  Віталій Дмитрович.

 

11:01:23

БАРВІНЕНКО В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат Білорус Олег Григорович.

 

11:01:30

БІЛОРУС О.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Бірюк Лев Васильович.

 

11:01:37

БІРЮК Л.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Богдан Руслан Дмитрович.

 

11:01:48

БОГДАН Р.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Боднар Ольга Борисівна.

 

11:01:58

БОДНАР О.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Будь ласка, ще раз, підніміть руку. Є – „за”.

Народний депутат Бондаренко Володимир Дмитрович.

 

11:02:15

БОНДАРЕНКО В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Бондаренко Олена Федорівна.

 

11:02:24

БОНДАРЕНКО О.Ф. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Бондарєв Костянтин Анатолійович.

 

11:02:34

БОНДАРЄВ К.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Є „за”.

Народний депутат Бородін Всеволод Володимирович.

 

11:02:48

БОРОДІН В.В.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Буджерак Олександр Олександрович.

 

11:02:59

БУДЖЕРАК О.О.  За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Є. Народний депутат Буряк Олександр Васильович.

 

11:03:14

БУРЯК О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Буряк Сергій Васильович.

 

11:03:25

БУРЯК С.В. За. За.За.

 

ШЕРШУН М.Х. Все нормально.

Народний депутат Васадзе  Таріел Шакрович.

 

11:03:39

ВАСАДЗЕ Т.Ш.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Веліжанський Сергій Костянтинович.

 

11:03:48

ВЕЛІЖАНСЬКИЙ С.К. Ждем картинку! За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Веревський Андрій Михайлович.

 

11:03:59

ВЕРЕВСЬКИЙ А.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Ветвицький Дмитро Олександрович.

 

11:04:06

ВЕТВИЦЬКИЙ Д.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Вінський Йосип Вікентійович.

 

11:04:15

ВІНСЬКИЙ Й.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Волинець Михайло Якович.

 

11:04:24

ВОЛИНЕЦЬ М.Я. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Воротнюк Ігор Борисович.

 

11:04:37

ВОРОТНЮК І.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Гасюк Петро Петрович.

 

11:04:50

ГАСЮК П.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Гацько Валерій Петрович.

 

11:04:59

ГАЦЬКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Гейман Олег Айзікович.

 

11:05:08

ГЕЙМАН О.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Глусь Степан Карлович.

 

11:05:17

ГЛУСЬ С.К. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Є зауваження від Лічильної комісії, піднімати руку так, щоб було видно добре, ну люди добрі!

Народний депутат Гнаткевич Юрій Васильович.

 

11:05:37

ГНАТКЕВИЧ Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Гринів Ігор Олексійович.

 

11:05:49

ГРИНІВ І.О. За.

 

ІЗ ЗАЛУ.  Вище руку! Вище!

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Губський Богдан Володимирович.

 

11:05:56

ГУБСЬКИЙ Б.В. За Тимошенко!

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Давимука Степан Антонович.

 

11:06:05

ДАВИМУКА С.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Данілов Віталій Богданович.

 

11:06:14

ДАНІЛОВ В.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Денісова Людмила Леонтьєвна.

 

11:06:24

ДЕНІСОВА Л.Л. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Денькович Іван Васильович.

 

11:06:37

ДЕНЬКОВИЧ І.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Деревляний Василь Тимофійович.

 

11:06:51

ДЕРЕВЛЯНИЙ В.Т. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Рука красиво була піднята. Народний депутат Добряк Євген Дмитрович.

 

11:07:01

ДОБРЯК Є.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Дончак Володимир Андрійович.

 

11:07:13

ДОНЧАК В.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Дубовой Олександр Федорович.

 

11:07:22

ДУБОВОЙ О.Ф.  За. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Один раз.

Народний депутат Єресько Ігор Геннадійович.

 

11:07:31

ЄРЕСЬКО І.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Жеваго Костянтин Валентинович.

 

11:07:39

ЖЕВАГО К.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Забзалюк Роман Омелянович.

 

11:07:46

ЗАБЗАЛЮК Р.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Задирко Геннадій Олександрович.

 

11:07:58

ЗАДИРКО Г.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Зімін Євген Ігорович.

 

11:08:05

ЗІМІН Є.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Зозуля Руслан Петрович.

 

11:08:15

ЗОЗУЛЯ Р.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Зубов Валентин Сергійович.

 

11:08:22

ЗУБОВ В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Іваненко Володимир Григорович.

 

11:08:31

ІВАНЕНКО В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Кальченко Валерій Михайлович.

 

11:08:38

КАЛЬЧЕНКО В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Камчатний Валерій Григорович.

 

11:08:47

КАМЧАТНИЙ В.Г.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Каплієнко Володимир Володимирович.

 

11:08:55

КАПЛІЄНКО В.В. Категоричне „за”.

 

ШЕРШУН М.Х.  Так і запишемо.

Народний    депутат Кеменяш Олександр Михайлович.

 

11:09:05

КЕМЕНЯШ О.М.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Кириленко Іван Григорович.

 

11:09:13

КИРИЛЕНКО І.Г.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Кирильчук Євген Іванович.

 

11:09:21

КИРИЛЬЧУК Є.І.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Ковзель Микола Олегович.

 

11:09:28

КОВЗЕЛЬ М.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Кожем’якін  Андрій Анатолійович.

 

11:09:36

КОЖЕМ’ЯКІН А.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Кондратюк Олена Костянтинівна.

 

11:09:50

КОНДРАТЮК О.К. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Константинов Євген Семенович.

 

11:10:00

КОНСТАНТИНОВ Є.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Корж Віталій Терентійович.

 

11:10:07

КОРЖ В.Т. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Корнійчук Євген Володимирович.

 

11:10:15

КОРНІЙЧУК Є.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Королевська Наталія Юріївна.

 

11:10:23

КОРОЛЕВСЬКА Н.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Коротюк Вадим Іванович.

 

11:10:33

КОРОТЮК В.І. За

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Косів Михайло Васильович.

 

11:10:42

КОСІВ М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Костенко Павло Іванович.

 

11:10:50

КОСТЕНКО П.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Кравчук Петро Костянтинович.

 

11:10:59

КРАВЧУК П.К.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Крайній Валерій Григорович.

 

11:11:07

КРАЙНІЙ В.Г.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат  Круг Юрій Борисович.

 

11:11:17

КРУК Ю.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат  Крупко  Петро Миколайович.

 

11:11:24

КРУПКО П.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат Кузьменко  Петро Павлович.

 

11:11:32

КУЗЬМЕНКО П.П.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат  Курило  Віталій Семенович.

 

11:11:39

КУРИЛО В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат Куровський Іван Іванович.

 

11:11:54

КУРОВСЬКИЙ І.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат  Курпіль Степан Володимирович.

 

11:12:02

КУРПІЛЬ С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний  депутат Лабунська Анжеліка Вікторівна.

 

11:12:11

ЛАБУНСЬКА А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат Левцун Володимир  Іванович.

 

11:12:18

ЛЕВЦУН В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Лівінський Михайло Олександрович.

 

11:12:26

ЛІВІНСЬКИЙ М.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат  Логвиненко  Олексій Степанович.

 

11:12:35

ЛОГВИНЕНКО О.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат  Лозінський Віктор Олександрович.

 

11:12:43

ЛОЗІНСЬКИЙ В.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат Лукашук Олег Григорович.

 

11:12:52

ЛУКАШУК О.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Лук’янчук Руслан Валер’янович. Валерійович, вибачте, будь ласка.

 

11:13:02

ЛУК’ЯНЧУК Р.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат Ляшко  Олег Валерійович.

 

11:13:10

ЛЯШКО О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат Макієнко Володимир  Петрович.

 

11:13:23

МАКІЄНКО В.П. За. За.За. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат  Маліч Олег Володимирович.

 

11:13:30

МАЛІЧ О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат  Міщенко Сергій  Григорович.

 

11:13:37

МІЩЕНКО С.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат  Мовчан Павло Михайлович.

 

11:13:46

МОВЧАН П.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Мостіпан Уляна Миколаївна.

 

11:13:56

МОСТІПАН У.М. Уляна Миколаївна – за.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Немиря Григорій Михайлович.

 

11:14:05

НЕМИРЯ Г.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат  Одарченко Юрій Віталійович.

 

11:14:26

ОДАРЧЕНКО Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Олійник Віктор Степанович.

 

11:14:37

ОЛІЙНИК В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Олійник Святослав Васильович. Я прошу, вище руки піднімайте.

 

11:14:47

ОЛІЙНИК С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Омельченко Григорій Омелянович.

 

11:14:59

ОМЕЛЬЧЕНКО Г.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат  Осика Сергій Григорович.

 

11:15:10

ОСИКА С.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Пашинський Сергій Володимирович.

 

11:15:20

ПАШИНСЬКИЙ С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Петренко Вадим Михайлович.

 

11:15:31

ПЕТРЕНКО В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Петрук Микола Миколайович.

 

11:15:40

ПЕТРУК М.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Пєрєдєрій В’ячеслав Григорович.

 

11:15:50

ПЄРЄДЄРІЙ В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Пинзеник Віктор михайлович.

 

11:15:59

ПИНЗЕНИК В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Писаренко Валерій Володимирович.

 

11:16:08

ПИСАРЕНКО В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Подгорний Сергій Петрович.

 

11:16:17

ПОДГОРНИЙ С.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Поживанов Михайло Олександрович.

 

11:16:26

ПОЖИВАНОВ М.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Полохало Володимир Іванович.

 

11:16:35

ПОЛОХАЛО В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Полунєєв Юрій Володимирович.

 

11:16:45

ПОЛУНЄЄВ Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Пономаренко Олександр Володимирович.

 

11:16:56

ПОНОМАРЕНКО О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Портнов Андрій  Володимирович.

 

11:17:03

ПОРТНОВ А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Прокопчук Юрій Володимирович.

 

11:17:11

ПРОКОПЧУК Ю.В. За. Наведіть.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Пудов Борис Михайлович. Миколайович! Вибачте, Пудов Борис Миколайович. Вибачте.

 

11:17:22

ПУДОВ Б.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Радковський Олег Володимирович.

 

11:17:34

РАДКОВСЬКИЙ О.В.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Радовець Арнольд Анатолійович.

 

11:17:45

РАДОВЕЦЬ А.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Рибаков Ігор Олександрович.

 

11:17:55

РИБАКОВ І.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Рябека Олександр Григорович.

 

11:18:04

РЯБЕКА О.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Савченко Ігор Васильович.

 

11:18:13

САВЧЕНКО І.В. Да. За!

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Сас Сергій Володимирович.

 

11:18:26

САС С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Семерак Остап Михайлович.

 

11:18:34

СЕМЕРАК О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Семинога Анатолій Іванович.

 

11:18:43

СЕМИНОГА А.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Сенченко Андрій Віленович.

 

11:18:51

СЕНЧЕНКО А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Сербін Юрій Сергійович.

 

11:18:59

СЕРБІН Ю.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Сивульський Микола Іванович.

 

11:19:07

СИВУЛЬСЬКИЙ М.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Сігал Євген Якович.

 

11:19:16

СІГАЛ Є.Я. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Сідельник Іван Іванович.

 

11:19:24

СІДЕЛЬНИК І.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Скибінецький Олександр Матвійович.

 

11:19:34

СКИБІНЕЦЬКИЙ О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Скубенко Володимир Петрович.

 

11:19:43

СКУБЕНКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Соболєв Сергій Владиславович.

 

11:19:52

СОБОЛЄВ С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Соколов Михайло Володимирович.

 

11:20:01

СОКОЛОВ М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Сорочинська-Кириленко Раїса Миколаївна.

 

11:20:10

СОРОЧИНСЬКА-КИРИЛЕНКО Р.М. Да. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Приймається – за.

Народний депутат Суслов Євгеній Іванович.

 

11:20:21

СУСЛОВ Є.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Сушкевич Валерій Михайлович.

 

11:20:30

СУШКЕВИЧ В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Таран (Терен) Віктор Васильович.

 

11:20:40

ТАРАН В.В. За, за.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Терьохін Сергій Анатолійович.

 

11:20:50

ТЕРЬОХІН С.А. Ну, Терьохін, мяко кажіть: Терьохін. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Те-рьо-хін. Правильно?

Народний депутат Тимошенко Юлія Володимирівна.

 

11:21:06

ТИМОШЕНКО Ю.В. За. (О п л е с к и)

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Томенко Микола Володимирович.

 

11:21:21

ТОМЕНКО М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Трайдук Микола Федорович.

 

11:21:36

ТРАЙДУК М.Ф. За, за, но не показывают. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Єсть.

Народний депутат Трегубов Юрій Валентинович.

 

11:21:47

ТРЕГУБОВ Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Триндюк Юрій Григорович.

 

11:21:58

ТРИНДЮК Ю.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Трофименко Вадим Всеволодович.

 

11:22:06

ТРОФИМЕНКО В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Турчинов Олександр Валентинович.

 

11:22:16

ТУРЧИНОВ О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Уколов Віктор Олександрович.

 

11:22:26

УКОЛОВ В.О. За. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат  Федорчук Ярослав Петрович.

Хвилиночку, депутати вимагають на екрані Уколова показати.

 

11:22:37

ФЕДОРЧУК Я.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ще раз покажіть, будь ласка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Федорчука ввімкніть.

 

ШЕРШУН М.Х. Уколов Віктор Олександрович. Ввімкніть, пожалуйста, фото.

 

11:22:54

УКОЛОВ В.О. За. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Підходить.

Народний депутат Федорчук Ярослав Петрович.

 

11:23:08

ФЕДОРЧУК Я.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Фельдман Олександр Борисович.

 

11:23:19

ФЕЛЬДМАН О.Б. Да.

 

ШЕРШУН М.Х. Є. Фотографія є?

 

ФЕЛЬДМАН О.Б. За. За. Уже три раза сказал.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Філенко Володимир Пилипович.

 

11:23:34

ФІЛЕНКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Філіпчук Георгій Георгійович.

 

11:23:44

ФІЛІПЧУК Г.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Чепинога Віталій Михайлович.

 

11:23:53

ЧЕПИНОГА В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Черкаський Ігор Борисович

 

11:24:04

ЧЕРКАСЬКИЙ І.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Черпіцький Олег Зенович.

 

11:24:14

ЧЕРПІЦЬКИЙ О.З. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Чудновський Віталій Олегович.

 

11:24:26

ЧУДНОВСЬКИЙ В.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Шаго Євген Петрович.

 

11:24:38

ШАГО Є.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Шаманов Валерій Вікторович.

 

11:24:47

ШАМАНОВ В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Швець Віктор Дмитрович.

 

11:24:55

ШВЕЦЬ В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Шевченко Андрій Віталійович.

 

11:25:04

ШЕВЧЕНКО А.В. За Тимошенко і за Україну.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Шевчук Олег  Борисович.

 

11:25:22

ШЕВЧУК О.Б. За

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Шевчук Сергій Володимирович.

 

11:25:33

ШЕВЧУК С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Шепелев Олександр Олександрович.

 

11:25:42

ШЕПЕЛЕВ О.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Шишкіна Еліна Вікторівна.

 

11:25:50

ШИШКІНА Е.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Шишкіна Зоя Леонідівна.

 

11:26:00

ШИШКІНА З.Л. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Шкіль Андрій Васильович.

 

11:26:11

ШКІЛЬ А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Шлемко Дмитро Васильович.

 

11:26:21

ШЛЕМКО Д.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Шустік Олена Юріївна.

 

11:26:31

ШУСТІК О.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Яворівський Володимир Олександрович.

 

11:26:40

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О. За Юлю і за майбутнє України!

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Яценко Антон Володимирович.

 

11:26:52

ЯЦЕНКО А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Депутатська фракція. Прошу уваги. Депутатська Фракція  Блоку „Наша Україна – Народна самооборона”.

Ар’єв Володимир Ігоревич.

 

11:27:31

АР’ЄВ В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Аржевітін Станіслав Михайлович.

 

11:27:41

АРЖЕВІТІН С.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Білозір Оксана Володимирівна.

 

11:27:49

БІЛОЗІР О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Бондар Олександр Миколайович.

 

11:27:59

БОНДАР О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Борисов Валерій Дмитрович.

 

11:28:07

БОРИСОВ В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Бут Юрій Анатолійович.

Покажіть фото.

 

11:28:16

БУТ Ю.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Вакарчук Святослав Іванович.

 

11:28:28

ВАКАРЧУК С.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат В’язівський Володимир Михайлович.

 

11:28:38

В’ЯЗІВСЬКИЙ В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Герасимюк Ольга Володимирівна.

 

11:28:47

ГЕРАСИМ’ЮК О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Геращенко Ірина Володимирівна.

 

11:28:57

ГЕРАЩЕНКО І.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Григорович Лілія Степанівна.

 

11:29:06

ГРИГОРОВИЧ Л.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Гримчак Юрій Миколайович.

 

11:29:16

ГРИМЧАК Ю.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Гриценко Анатолій Степанович.

 

11:29:25

ГРИЦЕНКО А.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Гуменюк Олег Іванович.

 

11:29:35

ГУМЕНЮК О.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Давиденко Андрій Анатолійович.

 

11:29:45

ДАВИДЕНКО А.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Джемілєв Мустафа.

 

11:29:57

ДЖЕМІЛЄВ М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Довгий Станіслав Олексійович.

 

11:30:11

ДОВГИЙ С.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Доній Олександр Сергійович.

 

11:30:22

ДОНІЙ О.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Єхануров Юрій Іванович.

 

11:30:32

ЄХАНУРОВ Ю.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Жванія Давид Важаєвич.

 

11:30:45

ЖВАНІЯ Д.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Жебрівський Павло Іванович.

 

11:30:56

ЖЕБРІВСЬКИЙ П.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Заєць Іван Олександрович.

 

11:31:06

ЗАЄЦЬ І.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Зварич Роман Михайлович.

 

11:31:16

ЗВАРИЧ Р.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Кармазін Юрій Анатолійович.

 

11:31:26

КАРМАЗІН Ю.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Карпук Володимир Григорович.

 

11:31:35

КАРПУК В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Каськів Владислав Володимирович.

 

11:31:43

КАСЬКІВ В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний  депутат Катеринчук Микола Дмитрович.

 

11:31:55

КАТЕРИНЧУК М.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Кириленко В’ячеслав Анатолійович.

 

11:32:05

КИРИЛЕНКО В.А. За. (О п л е с к и).

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Клименко Олександр Іванович.

 

11:32:18

КЛИМЕНКО О.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Ключковський Юрій Богданович.

 

11:32:28

КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Князевич Руслан Петрович.

 

11:32:39

КНЯЗЕВИЧ Р.П. За. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Коваль В’ячеслав Станіславович.

 

11:32:48

КОВАЛЬ В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. За.

Народний депутат Костенко Юрій Іванович.

 

11:33:01

КОСТЕНКО Ю.І.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Кріль Ігор Іванович.

 

11:33:12

КРІЛЬ І.І. За. (О п л е с к и).

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Куйбіда Василь Степанович.

 

11:33:24

КУЙБІДА В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Куликов Кирило Борисович.

 

ІЗ ЗАЛУ. Куликов.

 

ШЕРШУН М.Х. Куликов Кирило Борисович, вибачаюсь.

 

КУЛИКОВ К.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний  депутат Кульчинський Микола Георгійович.

 

11:33:50

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Кучеренко Олексій Юрійович.

 

11:34:00

КУЧЕРЕНКО О.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний  депутат Лук’янова Катерина Євгеніївна.

 

11:34:13

ЛУК’ЯНОВА К.Є. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Луценко Юрій Віталійович.

 

11:34:24

ЛУЦЕНКО Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Ляпіна Ксенія Михайлівна.

 

11:34:34

ЛЯПІНА К.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Мартиненко Микола Володимирович.

 

11:34:45

МАРТИНЕНКО М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Марущенко Володимир Станіславович.

 

11:34:57

МАРУЩЕНКО В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Матвієнко Анатолій Сергійович.

 

11:35:08

МАТВІЄНКО А.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Мойсик Володимир Романович.

 

11:35:20

МОЙСИК В.Р. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Москаль Геннадій Геннадійович.

 

11:35:31

МОСКАЛЬ Г.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Новіков Олег Володимирович.

 

11:35:43

НОВІКОВ О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Омельченко Олександр Олександрович.

 

11:35:52

ОМЕЛЬЧЕНКО О.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Оніщук Микола Васильович.

 

11:36:05

ОНІЩУК М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Оробець Олеся Юріївна.

 

11:36:16

ОРОБЕЦЬ Л.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Павленко Юрій Олексійович.

 

11:36:29

ПАВЛЕНКО Ю.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Палиця Ігор Петрович.

 

11:36:40

ПАЛИЦЯ І.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Петьовка Василь Васильович.

 

11:36:53

ПЕТЬОВКА В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат  Плющ Іван Степанович

 

11:37:04

ПЛЮЩ І.С. Утримався. (Ш у м  у  з а л і)

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Полянчич Михайло Михайлович.

 

11:37:16

ПОЛЯНЧИЧ М.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Поляченко Володимир Аврумович

 

11:37:29

ПОЛЯЧЕНКО В.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Слободян Олександр В’ячеславович.

 

11:37:39

СЛОБОДЯН О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Сподаренко Іван Васильович.

Сподаренко Іван Васильович – відсутній.

Народний депутат Стець Юрій Ярославович.

 

11:38:15

СТЕЦЬ Ю.Я. За.

Передаю слово депутату Стецьківу.

 

ШЕРШУН М.Х. Так, шановні колеги, ми вирішуємо дуже серйозну справу, я прошу без цього. Ваша позиція?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я попрошу народних депутатів поводити себе відповідно до процедури голосування і „отсєбячини” тут не потрібно.

 

ШЕРШУН М.Х.  Стець Юрій Ярославович, будь ласка, позиція.

 

11:38:47

СТЕЦЬ Ю.Я. За, за, за!

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Стецьків Тарас Степанович.

 

11:38:56

СТЕЦЬКІВ Т.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Стойко Іван Михайлович.

 

11:39:06

СТОЙКО І.М. Де камера? За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Стретович Володимир Миколайович.

 

11:39:17

СТРЕТОВИЧ В.М. Християнські демократи – за!

 

ШЕРШУН М.Х. Питають: „А Стретович?”.

 

11:39:32

СТРЕТОВИЧ В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат  Тарасюк Борис Іванович.

 

11:39:39

ТАРАСЮК Б.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат  Ткач  Роман Володимирович.

 

11:39:48

ТКАЧ Р.В. За.

 

 ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Тополов Віктор Семенович.

 

11:39:59

ТОПОЛОВ В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Третьяков Олександр Юрійович.

 

11:40:10

ТРЕТЬЯКОВ О.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Харовський Сергій Юрійович.

 

11:40:20

ХАРОВСЬКИЙ С.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Чорноволенко Олександр Віленович.

 

11:40:32

ЧОРНОВОЛЕНКО О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Шемчук Віктор Вікторович.

 

11:40:44

ШЕМЧУК В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Народний депутат Шкутяк Зіновій Васильович

 

11:40:58

ШКУТЯК З.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Ющенко Петро Андрійович.

 

11:41:12

ЮЩЕНКО П.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат, Голова Верховної Ради України Яценюк Арсеній Петрович.

 

11:41:29

ЯЦЕНЮК А.П. За! (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати України, я прошу відповідно до статті 17 Регламенту Верховної Ради України надати можливість Лічильній комісії Верховної Ради України підвести підсумки голосування, провести відповідне засідання та оголосити виключно на, да, вибачте... На вимогу голови Лічильної комісії, будь ласка, Микола Харитонович. Будь ласка.

 

ШЕРШУН М.Х. Я прошу вибачення у шановних колег, давайте ми доведемо  процедуру до логічного завершення. Чи є сьогодні в залі депутати, які зареєструвалися, про яких-то причинах не проголосували, але бажають взяти участь у голосуванні? Немає?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Немає.

 

ШЕРШУН М.Х. Тоді процедура голосування з питання, що розглядається, вважаємо завершеною. Я прошу Лічильну комісію через 5 хвилин зібратися у залі номер 5 для проведення нашої з вами роботи.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Харитонович, скільки вам треба хвилин? Колеги! Півгодини. Шановні колеги, перерва 30 хвилин для підведення підсумків голосування і засідання Лічильної комісії. Дякую.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я прошу ще 10 хвилин і через 10 хвилин ми розпочнемо засідання з інформації Лічильної комісії. Ще, будь ласка, 10 хвилин.

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. ... на місця.

 Слово для оголошення результатів голосування надається голові Лічильної комісії Шершуну Миколі Харитоновичу.

Микола Харитонович, будь ласка, на трибуну.

 

12:30:51

ШЕРШУН М.Х.

Шановний Голово, шановні депутати! Дозвольте оголосити протокол номер два засідання Лічильної комісії  Верховної Ради України від 18 грудня 2007 року.

Присутні: голова Лічильної комісії, заступник голови Лічильної комісії, секретар Лічильної комісії і члени  Лічильної комісії.

Слухали: про підсумки поіменного голосування шляхом підняття рук про призначення на посаду Прем’єр-міністра України Тимошенко Юлії Володимирівни.

Для поіменного голосування про призначення на посаду Прем’єр-міністра України шляхом підняття рук була внесена кандидатура Тимошенко Юлії Володимирівни. На підставі результатів поіменного голосування про призначення на посаду Прем’єр-міністра України шляхом підняття руки Лічильна комісія встановила:

Перше. Кількість народних депутатів України, повноваження яких визнанні – 450.

Друге. Кількість народних депутатів України, які взяли участь у голосуванні – 227.

Прізвища, імя та по батькові кандидата: Тимошенко Юлія Володимирівна.

Кількість голосів, поданих за  кандидата, - 226. ( О п л е с к и ).

Кількість голосів, поданих проти кандидата, - 0.  Кількість народних депутатів, що утрималися, - 1.

Відповідно до пункту 12 частини першої статті 85 Конституції України, статей 37 і 200 Регламенту Верховної Ради України  Лічильна комісія вирішила: вважати призначеною на посаду Прем’єр-міністра України Тимошенко Юлію Володимирівну.

Голова Лічильної комісії, заступник  голови Лічильної комісії, секретар Лічильної комісії. (О п л е с к и).

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні народні депутати,   відповідно до пункту 13 підпункту першого  статті  27 Регламенту Верховної Ради  України  я виконую свій конституційний обов’язок, оголошую про прийняття Постанови Верховної Ради України  „Про призначення Тимошенко Юлії Володимирівни Прем’єр-міністром України”, а також підписую відповідну постанову.

Я прошу Тимошенко Юлію Володимирівну зайняти місце в ложі українського уряду. Постанова підписана (О п л е с к и).

Шановні народні депутати! Відповідно до Закону „Про Кабінет Міністрів”  та відповідно до  регламентних норм нам  необхідно ще прийняти низку додаткових рішень. Нам необхідно прийняти рішення про звільнення з посади Прем`єр-міністра Януковича Віктора Федоровича.

Шановні народні депутати, я просив би уваги і тиші у залі. Я просив би Віктора Федоровича дати можливість 5  хвилин виступити перед  народними депутатами України. Слово надається Януковичу Віктору  Федоровичу.

Будь ласка, Вікторе Федоровичу. ( О п л е с к и)

 

12:37:04

ЯНУКОВИЧ В.Ф.

Шановні співвітчизники, шановні народні депутати!  Конституційна процедура відбувається, врешті-решт  парламент обрав Прем`єр-міністра і, я сподіваюся, що  буде обраний сьогодні  і уряд, і український народ отримає можливість  побачити  як відповідально цей уряд буде працювати далі, як він  буде виконувати свої обов’язки. Безумовно,  я як Прем'єр-міністр, який, як кажуть, двічі був в цьому кріслі, я хотів би побажати і  уряду, і Прем'єр-міністру, щоб  цей уряд зробив для країни добру  справу і підняв економіку, і підвищив рівень життя людей. Це побажання від мене як від народного депутата України і (поки що ви не проголосували) як Прем'єр-міністра, який буде ще декілька хвилин.

Шановні народні депутати! Шановні співвітчизники! Сьогодні відбулась подія, на мій погляд, яка поглибить політичну нестабільність і сприятиме конфронтаційним процесам в суспільстві. Як кажу, на жаль, матиме вкрай негативний вплив на темпи  соціально-економічного розвитку, бо ми з вами добре розуміємо, що наслідки ті, які ми маємо зараз від тої політичної дестабілізації, яка була весь час, їх треба буде долати команді, яка була ініціатором цієї політичної дестабілізації. Тому я хочу вам побажати, щоб вам це вдалося, щоб ми виправили свої, як кажуть, негативні наслідки. Але я хочу сказати, що  помаранчева команда, яка зараз знову прийшла до влади, вона бере на себе відповідальність, і ви про це повинні, шановні колеги, пам`ятати. Як це було в 2005 році ми з вами всі пам`ятаємо. Добре пам`ятаємо. І добре пам`ятаємо чим закінчилось. Я хочу, щоб у вас зараз закінчилось краще. Бажаю. Тоді помаранчеві казали також багато, ми чули ці популістські заклики і, як кажуть, під мелодії    переслідування своїх опонентів по всій Україні. Ми добре памятаємо, як помаранчева команда розвалила економіку, як вона затіяла переділ власності, як розпочали реприватизацію, як зруйнували довіру інвесторів і заплямували себе корупцією і кумівством. Ми все це добре памятаємо.

Менш ніж за рік тоді ми побачили, як скоротився рівень економіки: майже на 10 відсотків. І ціни були підняті на все, що завгодно. Тому я про це кажу з жалем. Але знову наступає епоха нових випробувань для нашої країни. Епоха випробувань кризами, політичними інтригами та сварами, я перш за все вважаю, всередині помаранчевої команди. Важко буде утримати єдність при 226 депутатах.

Народ України має знати, що, на превеликий жаль, громадяни не зможуть розраховувати на покращання життя. Адже щедрі обіцянки, якими його рясно обдарували нинішні коаліціанти – 227 – не будуть виконані ніколи. Я в цьому переконаний. Тому що ці обіцянки давалися зовсім не для того, щоб знизити податки чи виплатити втрачені заощадження, збільшити зарплати та пенсії чи скасувати призов до армії. Щедрі обіцянки були потрібні лише для того, щоб прийти до влади за будь-яку ціну.

Ці вибори практично не змінили співвідношення сил в Україні і в парламенті. Бо перевага…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити.

 

ЯНУКОВИЧ В.Ф. …перевага, яка сьогодні є в парламенті, вона абсолютно недостатня, ми з вами це добре розуміємо, для ефективної роботи парламентської більшості. І вибори, дострокові вибори лише дестабілізували роботу Верховної Ради України і уряду. Вони визначили політичну доцільність вищою за закон, відкрили шлюзи безоглядному популізму та демагогії.

І як ми бачимо сьогодні, ці вибори зробили найжахливіше, вони породили лихо, це лихо - в зростанні цін на продовольчі товари, на енергоносії, у погіршенні авторитету України  на світовій арені. Дострокові вибори ще раз продемонстрували: Україна і надалі залишається майданчиком для геополітичних експериментів, для того, щоб на Україні, як кажуть, відпрацьовувати чергові технології.

І, на жаль, Україна не є самостійним гравцем на міжнародній арені. В умовах, коли перед обличчям серйозних викликів сучасності  політичні еліти інших народів обєднуються, „помаранчеві” сили знову продемонстрували егоїзм та безвідповідальність. Не бажаючи рахуватися з реаліями, „помаранчеві” намагаються переконати український народ, що ігнорування волевиявлення, практично, половини України - це ніби-то турбота про політичну  та економічну стабільність в державі.

Але самі „помаранчеві”, і на цьому наголошую, несуть відповідальність за руйнацію стабільності в державі, стабільність, яку Україна отримала в 2006 році, після  виборів. Тоді ми отримали економіку  в руїнах, залишених цією ж командою. За наступний рік нам вдалося стабілізувати економіку та соціально-політичну ситуацію, відновити найкращі в Європі темпи економічного зростання, підвищити заробітні плати і пенсії. Коли в опозицію. Ми прийняли це рішення (ш у м  у  з а л і), і ми на цьому зробили наголос. Дуже добре, що сьогодні є на кого покласти відповідальність, тому що країна у такому стані не могла працювати і жити далі – у стані підвішеному. І сміх такий, який я зараз від вас чую, він нездоровий. Не смійтеся над горем людей. (Ш у м  у  з а л і).

Подумайте про свою відповідальність, яку ви на сьогодні берете на себе. І пам’ятайте про те, що нам з вами жити на цій землі спільно, і разом треба думати, як жити. І це головне. І не треба шукати, як роз’єднуватися, треба шукати, як об’єднуватися.

Я впевнений у тому, що лише у цьому буде майбутнє нашої країни. А наша позиція по відношенню до справ завжди була конструктивною, діловою, такою і буде і далі.

Дякую за увагу. (О п л е с к и). 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Вікторе Федоровичу. (О п л е с к и).  

Шановні народні депутати,  я думаю, що сьогодні у нас проходить процедура демократична і прозора – процедура передачі влади. Це нормальне явище. Можливо, у такому форматі, в якому сьогодні відбувається, це вперше в українській історії. І дозвольте мені, я говорив з керівниками фракцій, від імені українського парламенту подякувати Януковичу Віктору Федоровичу за ті позитивні речі, які були у діяльності його уряду. У кожного уряду є плюси і мінуси. (О п л е с к и).  Але, Вікторе Федоровичу, від імені Верховної Ради дозвольте вам подякувати, у тому числі і я як колишній член Кабінету Міністрів вашого. Дякуємо. (О п л е с к и). 

Шановні народні депутати, ми переходимо до наступного пункту порядку денного. Нам необхідно прийняти рішення про звільнення з посади Прем'єр-міністра України Януковича Віктора Федоровича.

Півсекунди, колеги, дозвольте, я вас дуже прошу. З процедури? Ми з вами узгодили про те, що процедура голосування залишається така сама по чотирьом пунктам порядку денного, яка була визначена одностайно на Погоджувальній раді і лічильною комісією, а саме – поіменне голосуванням через підняття руки. Це було рішення прийнято, колеги, і ми від цього рішення відступати не можемо, і не будемо. Так як домовлено, так як рішення прийнято, так і буде.  З процедури прошу записатися на виступ з місця, 5 хвилин. Будь ласка.

Матвієнко Анатолій Сергійович, Блок „Наша Україна – Народна Самооборона”. Будь ласка, Анатолій Сергійович.

 

12:50:45

МАТВІЄНКО А.С.

Українська республіканська партія „Собор”, Блок „Наша Україна – Народна Самооборона”.

Арсенію Петровичу, я, так як і ви, тішуся з приводу того, що ми вчимося демократично передавати владу, але сумую, як і, думаю, більшість наших телеглядачів, що ми не навчилися цього робити.

А тепер по суті. Я не знаю, чим керувалися узгоджувальна комісія, але я читаю Регламент, читаю закони, читаю Конституцію. Стаття 202 нашого Регламенту не передбачає прийняття постанови з приводу статті 115 Конституції, коли Кабінет Міністрів складає повноваження. Тому я не розумію, на що ми зараз ідемо і чому ми ідемо не конституційним і не законним шляхом. Я хотів би, щоб, Арсенію Петровичу, ви пояснили, принаймні, хоча б мені, що ми творимо і чому створюємо прецедент, який може стати черговим пнем, об який будемо спотикатися.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Бондаренко Володимир Дмитрович, „Блок Юлії Тимошенко”.

 

12:51:46

БОНДАРЕНКО В.Д.

„Блок Юлії Тимошенко”, Бондаренко Володимир.

Шановні друзі, нам треба навчитися дійсно передавати владу коректно, виважено, з повагою до тих, хто сьогодні переміг. Те, що ми сьогодні чули, це є  якісь сльози крокодилові з приводу не зрозуміло яких проблем. Нам то зрозуміло, хто повинен плакати сьогодні в Україні, - ті, хто мають  ті ціни, які мають, ті, хто мають ті ціни на пальне, ті, хто сьогодні мають найбільшу інфляцію за весь період. Тому, Вікторе Федоровичу, ви би привітали як вихований чоловік цю мужню жінку, яка бере розгрібати після вас те, що ви натворили, і сьогодні має команду, яка це зробить, я в цьому впевнений.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Луценко Юрій Віталійович, Блок "Наша Україна - Народна Самооборона".

 

12:52:32

ЛУЦЕНКО Ю.В.

Шановні народні депутати! Щойно ми були свідками того, що виступ екс-прем’єра був підготовлений зовсім іншим і ми почули експромт виступу екс-прем’єра.

Тим не менше, саме це свідчить про ефективність демократичної коаліції, яка всупереч різним сподіванням наших недоброзичливців, діяла і буде ефективно діяти на зміну ситуації в Україні на краще.

Панове! Сьогодні ми плануємо зробити вирішальні кадрові кроки аби Україна отримала новий уряд. Давайте припинимо політичні баталії, подякуємо уряду, що він відійшов нарешті, „Этот день мы приближали, как могли”, і нарешті почнемо будувати нормальну, демократичну Україну.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Таран Віктор Васильович,  "Блок Юлії Тимошенко".

 

12:53:26

ТАРАН В.В.

Коли йдеться про передачу влади, то, на жаль, Віктор Федорович справді сьогодні показав себе об’єктивно, як слабкодуха людина, адже не набрався мужності сказати, що і він, і його фракція долучиться до спільної праці.

І, напривеликий жаль, Віктор Федорович, так є ще у вас справді говорила  злість і образа, знаєте, це справді ваша сутність. І коли тут звучали аплодисменти, то я сидів і думав, що ці аплодисменти депутатів, як ляпаси по щоках об’єктивно. Як ляпаси по щоках минулому уряду, де такі українознавці як Азаров, Табачник і майстер по польотах в Париж Рудьковський. Але я вітаю Україну, що ми перемогли і сьогодні не треба сміятися над горем Януковича, а з миром ми його проводимо і будуватимемо державу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Заєць Іван Олександрович, Блок "Наша Україна - Народна Самооборона".

 

12:54:15

ЗАЄЦЬ І.О.

Українська народна партія, блок "Наша Україна - Народна Самооборона" .

Мене теж дивує сама процедура відправлення у відставку попереднього уряду, але я хочу сказати кілька слів щодо способу передачі цієї влади новому уряду. Нас просто здивувала позиція колишнього Прем’єр-міністра пана Януковича, який зайняв не просто позицію стороннього, а фактично позицію такого бутівника, позицію нарощування суперечностей в нашому суспільстві. І це мене дуже дивує.

Я хотів би почути від пана Януковича, який спадок вони залишають новому уряду. Коли ми говоримо про сьогоднішній день, то ми чудово розуміємо, що рівень інфляції у нас в Україні сьогодні щонайменше є 15 відсотків. Коли ми говоримо про ціни на енергоносії, на газ, ми так само бачимо, який значний ріст. Тому говорити сьогодні про те, що залишає благо, я б цього не сказав би. А щодо того, які темпи ви одержали від Єханурова, то це було 5 відсотків.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Костенко Павло Іванович.

 

12:55:27

КОСТЕНКО П.І. Прошу передати слово Турчинову Олександру.

 

12:55:36

ТУРЧИНОВ О.В.

Дякую. Арсеній Петрович, я прошу, можна до Голови Верховної Ради звернутися.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Та от не дають працювати.

 

ТУРЧИНОВ О.В. Я б дуже просив, шановні колеги, у нас сьогодні дуже важливі голосування. І я так думаю, що Верховна Рада повинна прийняти рішення, Арсеній Петрович, щоб ми продовжили роботу Верховної Ради, доки ми не закінчимо формування Кабінету Міністрів. Ця конкретна пропозиція, це треба робити під час дневного засідання, і мені здається, що нам треба за це проголосувати.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні народні депутати, з вашого дозволу я хотів би повернутися до питання з процедури і хотів би звернути увагу тих народних депутатів, які виступали не з питання процедури, а з особистісними оцінками, що якщо слово надається по процедурі, то це означає, що мова повинна йти про процедуру голосування.

Тепер друге, що стосується самого підходу. Я хотів би нагадати, ми на засіданні Погоджувальної ради ще в п’ятницю прийняли рішення і проголосували його в цьому залі, і всі натискали кнопки про те, щоб розглянути питання про призначення, про звільнення, про припинення повноважень уряду, про формування нового уряду і про дострокове припинення повноважень народних депутатів. Звідкіля взялася ця юридична формула?

Пункт 1. Згідно статтею 10 Закону України „Про Кабінет Міністрів”, частина шоста, виписана імперативна норма щодо обов’язкової наявності Постанови Верховної Ради „Про припинення повноважень Кабінету Міністрів”.

Пункт 2. У 2006 році, коли діяв вже новий Регламент і тоді, коли звільнявся прем’єр-міністр Єхануров, була саме така юридична формула. Тобто ми навпаки, не хотіли створювати прецеденту, а саме – не хотіли йти тим шляхом, який не був попередньо напрацьований. З огляду на це, це була не пропозиція Яценюка, а всіх керівників фракцій, з тією метою, щоб не виникало юридичних питань щодо припинення повноважень як діючого складу Кабінету Міністрів, так і Прем’єр-міністра Януковича, було прийнято рішення одностайне поставити дані питання на голосування.

Після цього за наполяганням Олександра Володимировича Турчинова ці питання, прийнято рішення, голосувати в тому порядку, в якому і були проголосовані питання щодо призначення Прем’єр-міністра України.

 З огляду на це і з огляду на рішення Лічильної комісії, я не можу відступити від наших домовленостей. Таким чином я хотів би поставити на голосування по узгодженій процедурі. Добре. Матвієнко, для репліки. Якщо ми не хочемо формувати уряд, а хочемо голосувати і репліки робити, давайте будемо робити таким чином.

Будь ласка, Анатолій Сергійович.

 

12:58:23

МАТВІЄНКО А.С.

Українська Республіканська партія „Собор”, Блок "Наша Україна – Народна Самооборона".

Арсеній Петрович! Я просив би на моє запитання не нервувати, а реагувати спокійно.

Дійсно, в законі про уряд  є норма про припинення повноваження. І я не заперечую, коли ми приймемо рішення про припинення, і проголосуємо, то тоді має бути постанова. Складання повноважень перед Верховною Радою чітко записано, за якою процедурою здійснюється. І ніякої постанови не потрібно. Тому я ззиваю до того, що ми маємо рухатися по Конституції, по законах і по Регламенту. А не видумувати ноу-хау, яке нічого і ніякої підстави немає.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я ще раз хочу  підкреслити, що питання щодо формування порядку денного було прийнято більшою половиною конституційного складу Верховної Ради в п’ятницю тоді, коли тиснули на кнопки і приймали про це рішення. Тоді чому не піднялося це процедурне питання? Зараз воно проголосовано. Які є підстави відходити від прийнятого в п’ятницю рішення і які є підстави відходити від рішення щодо голосування, яке визначено Лічильною комісією.

Я прошу народних депутатів іти виключно по тій процедурі, яка була попередньо узгоджена, яка прийнята Верховною Радою, порядок денний, Лічильна комісія, і поставити крапку на дискусії.

 Ітак, нам необхідно прийняти рішення про звільнення Прем’єр-міністра Януковича, (зараз я скажу). Нам необхідно прийняти рішення про звільнення з посади прем’єр-міністра України Януковича Віктора Федоровича.

Із залу поступила пропозиція щодо продовження засідання Верховної Ради України до того моменту, доки ми не завершимо повний цикл формування українського уряду. Мова йде про розгляд п’яти питань порядку денного. Я ще раз нагадую: перше питання розглянуто – це про призначення прем’єр-міністра України.

Далі зараз буде розглядатися питання щодо звільнення прем’єр-міністра України Януковича.

Третє питання – про припинення повноважень діючого складу Кабінету Міністрів.

Четверте  питання – про формування складу Кабінету Міністрів нового.

І п’яте питання – про дострокове припинення повноважень народних депутатів України, обраних до складу Кабінету  Міністрів України.

Таким чином, я ставлю на голосування питання щодо продовження пленарного засідання Верховної Ради України до моменту завершення розгляду цих питань.

Прошу включити систему „Рада” для голосування.

 

13:01:10

За-225

Рішення не прийнято.

Таким чином, ми працюємо тільки до 14-ї години. Після цього буде  перерва  і  будемо надалі продовжувати розгляд питань порядку денного.

Ітак, я ставлю на голосування проект постанови, реєстраційний номер 1152, про звільнення Януковича Віктора Федоровича з посади Прем’єр-міністра України.

Прошу Голову Лічильної комісії на трибуну для продовження процедури голосування за вищезазначеним порядком. Будь ласка, Микола Харитонович.

Колеги, я прошу тишину в залі, будь ласка. Микола Харитонович, будь ласка.

 

13:02:18

ШЕРШУН М.Х.

Шановний Голово, шановні колеги. Перед тим, як приступити до голосування про звільнення Януковича Віктора Федоровича з посади Прем’єр-міністра України я хотів би передати рішення Лічильної комісії, довести до вашого відома. Якщо будуть... коли називається народний депутат, його прізвище, то він може говорити тільки „за”, „проти”, „утримався”, якщо будуть „ура!”, навіть патріотично налаштовані такі викрики, голос буде не зараховуватися. Домовилися?

Тому є пропозиція, я. Пане, Голово, я не знаю, які фракції зареєструвалися.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Микола Харитонович.

Лічильна комісія, колеги, Лічильна комісія просить ще раз зареєструватися так, як такий Регламент був передбачений. Тому я прошу провести повторну процедуру реєстрації, щоб потім не виникало запитань щодо того чи був хтось чи не був. Прошу ввімкнути процедуру повторної реєстрації.

 

13:04:03

Кількість в залі зареєстрованих 225 народних депутатів. Значить, за процедурою, колеги, хвилинку, за процедурою голова Лічильної комісії зачитує виключно тих осіб, які зареєстровані, після завершення голосування він задає запитання чи хтось ще хоче проголосувати з тих, які не зареєстровані. Дивіться, будь ласка, порядок, який затверджений одностайно Лічильною комісією, і таким чином, ми продовжуємо процедуру голосування. Миколо Харитонович, будь ласка.

 

ШЕРШУН М.Х. Так кажуть же, давай голос. Значить, шановні колеги, починаємо.

 

ІЗ ЗАЛУ. Микола Харитонович, нема в залі членів Лічильної комісії.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Колеги, я прошу дати можливість голові Лічильної комісії працювати. Я прошу всіх народних депутатів зайняти свої місця і дати голові Лічильної комісії можливість працювати. Не зареєструвалась депутат Білозір. Доповідаю. Зараз зареєструється, от вона знаходиться  в залі. Подивіться будь ласка. Тому прошу, Микола Харитонович, продовжувати процедуру голосування. Дякую.

 

ШЕРШУН М.Х. А я ще прошу, члени Лічильної комісії, зайняти свої місця. Прошу зайняти свої місця, члени Лічильної комісії. Починаємо голосування. Якщо ви скажете, що тільки прізвище - я з задоволенням. Дозволяєте?

 

ІЗ ЗАЛУ. Да!

 

ШЕРШУН М.Х. Абдуллін Олександр Рафкатович.

 

13:05:50

АБДУЛЛІН О.Р. За. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Арутюнов?

 

13:06:02

АРУТЮНОВ Г.Р. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бабаєв.

 

13:06:14

БАБАЄВ О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бабенко.

 

13:06:24

БАБЕНКО В.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Баграєв.

 

13:06:33

БАГРАЄВ М.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Барвіненко.

 

13:06:41

БАРВІНЕНКО В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Білорус.

 

13:06:50

БІЛОРУС О.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бірюк.

 

13:07:02

БІРЮК Л.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Богдан.

 

13:07:13

БОГДАН Р.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Боднар.

 

13:07:24

БОДНАР О.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бондаренко. Бондаренко Володимир Дмитрович.

 

13:07:37

БОНДАРЕНКО В.Д. Я - за.

 

ШЕРШУН М.Х.  Бондаренко Олена Федорівна.

 

13:07:47

БОНДАРЕНКО О.Ф. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бондарєв, я прошу піднімайте вище руки, щоби камера вас могла бистріше …

 

13:07:57

БОНДАРЄВ К.А.  Бондарєв за.

 

ШЕРШУН М.Х.  Є. Бородін.

 

13:08:09

БОРОДІН В.В. Бородін. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Буджерак.

 

13:08:20

БУДЖЕРАК О.О. За

 

ШЕРШУН М.Х.  Буряк Олександр Васильович.

 

13:08:34

БУРЯК О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Буряк Сергій Васильович.

 

13:08:44

БУРЯК С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Васадзе.

 

13:08:52

ВАСАДЗЕ Т.Ш. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Веліжанський.

 

13:09:00

ВЕЛІЖАНСЬКИЙ С.К. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Веревський.

 

13:09:10

ВЕРЕВСЬКИЙ А.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Ветвицький.

 

13:09:19

ВЕТВИЦЬКИЙ Д.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Вінський.

 

13:09:27

ВІНСЬКИЙ Й.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Волинець.

 

13:09:38

ВОЛИНЕЦЬ М.Я. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Воротнюк.

 

13:09:47

ВОРОТНЮК І.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гасюк.

 

13:09:56

ГАСЮК П.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гацько.

 

13:10:06

ГАЦЬКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гейман.

 

13:10:17

ГЕЙМАН О.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Глусь.

 

13:10:25

ГЛУСЬ С.К. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Гнаткевич.

 

13:10:33

ГНАТКЕВИЧ Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Гринів.

 

13:10:42

ГРИНІВ І.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Губський.

 

13:10:50

ГУБСЬКИЙ Б.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Давимука.

 

13:10:59

ДАВИМУКА С.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Данилов. Вибачте, Данілов.

 

13:11:08

ДАНІЛОВ В.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Денісова.

 

13:11:17

ДЕНІСОВА Л.Л. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Денькович.

 

13:11:27

ДЕНЬКОВИЧ І.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Деревляний.

 

13:11:41

ДЕРЕВЛЯНИЙ В.Т. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Добряк.

 

13:11:49

ДОБРЯК Є.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Дончак.

 

13:11:59

ДОНЧАК В.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Дубовой.

 

13:12:10

ДУБОВОЙ О.Ф. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Єресько.

 

13:12:17

ЄРЕСЬКО І.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Жеваго.

 

13:12:25

ЖЕВАГО К.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Забзалюк.

 

13:12:35

ЗАБЗАЛЮК Р.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат  Задирко.

 

13:12:46

ЗАДИРКО Г.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Зімін.

 

13:12:54

ЗІМІН Є.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Зозуля.

 

13:13:05

ЗОЗУЛЯ Р.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Зубов.

 

13:13:14

ЗУБОВ В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Іваненко.

 

13:13:27

ІВАНЕНКО В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Кальченко. Кальченко.

 

13:13:35

КАЛЬЧЕНКО В.М.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Касмчатний.

 

13:13:46

КАМЧАТНИЙ В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат  Каплієнко.

 

13:13:55

КАПЛІЄНКО В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Кеменяш.

 

13:14:04

КЕМЕНЯШ О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат  Кириленко.

 

13:14:13

КИРИЛЕНКО І.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Кирильчук.

 

13:14:22

КИРИЛЬЧУК Є.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Ковзель.

 

13:14:29

КОВЗЕЛЬ М.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат  Кожем’якін.

 

13:14:37

КОЖЕМ’ЯКІН А.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Народний депутат Кондратюк.

 

13:14:46

КОНДРАТЮК О.К. За.

ШЕРШУН М.Х.  Константинов.

 

13:14:54

КОНСТАНТИНОВ Є.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Корж.

 

13:15:04

КОРЖ В.Т. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Корнійчук.

 

13:15:12

КОРНІЙЧУК Є.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Королевська.

 

13:15:21

КОРОЛЕВСЬКА Н.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Коротюк.

 

13:15:29

КОРОТЮК В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Косів.

 

13:15:38

КОСІВ М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Костенко. Павло Іванович.

 

13:15:47

КОСТЕНКО П.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кравчук.

 

13:15:57

КРАВЧУК П.К. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Крайній.

 

13:16:03

КРАЙНІЙ В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Крук.

 

13:16:13

КРУК Ю.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Крупко.

 

13:16:21

КРУПКО П.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кузьменко.

 

13:16:29

КУЗЬМЕНКО П.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Курило.

 

13:16:37

КУРИЛО В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Куровський.

 

13:16:46

КУРОВСЬКИЙ І.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Курпіль.

 

13:16:56

КУРПІЛЬ С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Лабунська.

 

13:17:05

ЛАБУНСЬКА А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Левцун.

 

13:17:12

ЛЕВЦУН В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Лівінський

 

13:17:21

ЛІВІНСЬКИЙ М.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Логвиненко.

 

13:17:31

ЛОГВИНЕНКО О.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Лозінський.

 

13:17:40

ЛОЗІНСЬКИЙ В.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Лукашук.

 

13:17:48

ЛУКАШУК О.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Лукянчук.

 

13:17:59

ЛУК’ЯНЧУК Р.В.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ляшко.

 

13:18:07

ЛЯШКО О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Макієнко.

 

13:18:15

МАКІЄНКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Маліч.

 

13:18:26

МАЛІЧ О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Міщенко.

 

13:18:34

МІЩЕНКО С.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Мовчан.

 

13:18:44

МОВЧАН П.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Мостіпан.

 

13:18:54

МОСТІПАН У.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Немиря.

 

13:19:03

НЕМИРЯ Г.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Одарченко.

 

13:19:12

ОДАРЧЕНКО Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Олійник Віктор Степанович.

 

13:19:23

ОЛІЙНИК В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Олійник Святослав Васильович.

 

13:19:31

ОЛІЙНИК С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Омельченко Григорій Омелянович.

 

13:19:41

ОМЕЛЬЧЕНКО Г.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Осика.

 

13:19:50

ОСИКА С.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Пашинський.

 

13:19:59

ПАШИНСЬКИЙ С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Петренко.

 

13:20:08

ПЕТРЕНКО В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Петрук.

 

13:20:17

ПЕТРУК М.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Пєрєдєрій.

 

13:20:25

ПЄРЄДЄРІЙ В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Пинзеник.

 

13:20:32

ПИНЗЕНИК В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Писаренко.

 

13:20:41

ПИСАРЕНКО В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Подгорний.

 

13:20:50

ПОДГОРНИЙ С.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Поживанов.

 

13:20:59

ПОЖИВАНОВ М.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Полохало.

 

13:21:08

ПОЛОХАЛО В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Полунєєв.

 

13:21:16

ПОЛУНЄЄВ Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Пономаренко.

 

13:21:25

ПОНОМАРЕНКО О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Портнов.

 

13:21:34

ПОРТНОВ А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Прокопчук.

 

13:21:43

ПРОКОПЧУК Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Пудов.

 

13:21:51

ПУДОВ Б.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Радковський.

 

13:22:02

РАДКОВСЬКИЙ О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Радовець.

 

13:22:12

РАДОВЕЦЬ А.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Рибаков.

 

13:22:25

РИБАКОВ І.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Рябека.

 

13:22:34

РЯБЕКА О.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Савченко.

 

13:22:44

САВЧЕНКО І.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сас.

 

13:22:52

САС С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Семерак.

 

13:23:00

СЕМЕРАК О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Семинога.

 

13:23:08

СЕМИНОГА А.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сенченко.

 

13:23:17

СЕНЧЕНКО А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сербін.

 

13:23:25

СЕРБІН Ю.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сивульський.

 

13:23:33

СИВУЛЬСЬКИЙ М.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сігал.

 

13:23:42

СІГАЛ Є.Я. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сідельник.

 

13:23:51

СІДЕЛЬНИК І.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Скибінецький.

 

13:23:59

СКИБІНЕЦЬКИЙ О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Скубенко.

 

13:24:07

СКУБЕНКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Соболєв.

 

13:24:17

СОБОЛЄВ С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Соколов.

 

13:24:26

СОКОЛОВ М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сорочинська-Кириленко.

 

13:24:36

СОРОЧИНСЬКА-КИРИЛЕНКО Р.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Суслов.

 

13:24:44

СУСЛОВ Є.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Сушкевич.

 

13:24:52

СУШКЕВИЧ В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Таран-Терен.

 

13:25:02

ТАРАН В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Терьохін.

 

13:25:09

ТЕРЬОХІН С.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Тимошенко.

 

13:25:21

ТИМОШЕНКО Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Томенко.

 

13:25:36

ТОМЕНКО М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Трайдук.

 

13:25:44

ТРАЙДУК М.Ф. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Трегубов.

 

13:25:52

ТРЕГУБОВ Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Триндюк.

 

13:25:59

ТРИНДЮК Ю.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Трофименко.

 

13:26:07

ТРОФИМЕНКО В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Турчинов.

 

13:26:16

ТУРЧИНОВ О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Уколов.

 

13:26:26

УКОЛОВ В.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Федорчук.

 

13:26:33

ФЕДОРЧУК Я.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Фельдман.

 

13:26:42

ФЕЛЬДМАН О.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Філенко.

 

13:26:51

ФІЛЕНКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Філіпчук.

 

13:27:00

ФІЛІПЧУК Г.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Чепинога.

 

13:27:09

ЧЕПИНОГА В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Черкаський.

 

13:27:18

ЧЕРКАСЬКИЙ І.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Черпіцький.

 

13:27:26

ЧЕРПІЦЬКИЙ О.З. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Чудновський.

 

13:27:34

ЧУДНОВСЬКИЙ В.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шаго.

 

13:27:43

ШАГО Є.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шаманов.

 

13:27:51

ШАМАНОВ В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Швець.

 

13:28:00

ШВЕЦЬ В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шевченко.

 

13:28:11

ШЕВЧЕНКО А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шевчук Олег Борисович.

 

13:28:20

ШЕВЧУК О.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шевчук Сергій Володимирович.

 

13:28:28

ШЕВЧУК С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шепелев.

 

13:28:37

ШЕПЕЛЕВ О.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шишкіна Еліна Вікторівна.

 

13:28:47

ШИШКІНА Е.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шишкіна Зоя Леонідівна.

 

13:28:56

ШИШКІНА З.Л. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шкіль.

 

13:29:06

ШКІЛЬ А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шлемко.

 

13:29:17

ШЛЕМКО Д.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шустік.

 

13:29:26

ШУСТІК О.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Яворівський.

 

13:29:34

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Яценко.

 

13:29:43

ЯЦЕНКО А.В. За. Это не я, там… За, за.

 

ШЕРШУН М.Х. Депутатська фракція Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона".

Ар’єв Володимир Ігорович, першого назвав вже, Андрія чи Ігоря.

 

13:30:12

АР’ЄВ В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Аржевітін.

 

13:30:23

АРЖЕВІТІН С.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Білозір.

 

13:30:33

БІЛОЗІР О.В. За. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бондар.

 

13:30:42

БОНДАР О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Борисов.

 

13:30:51

БОРИСОВ В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бут.

 

13:30:59

БУТ Ю.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Вакарчук.

 

13:31:09

ВАКАРЧУК С.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. В’язівський.

 

13:31:19

В’ЯЗІВСЬКИЙ В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Герасим’юк.

 

13:31:29

ГЕРАСИМ’ЮК О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Геращенко.

 

13:31:36

ГЕРАЩЕНКО І.В. За. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Григорович.

 

13:31:45

ГРИГОРОВИЧ Л.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гримчак.

 

13:31:53

ГРИМЧАК Ю.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гриценко.

 

13:32:02

ГРИЦЕНКО А.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гуменюк.

 

13:32:11

ГУМЕНЮК О.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Давиденко.

 

13:32:18

ДАВИДЕНКО А.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Джемілєв.

 

13:32:28

ДЖЕМІЛЄВ М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Довгий.

 

13:32:36

ДОВГИЙ С.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Доній.

 

13:32:46

ДОНІЙ О.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Єхануров.

 

13:32:55

ЄХАНУРОВ Ю.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Жванія.

 

13:33:02

ЖВАНІЯ Д.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Жебрівський.

 

13:33:11

ЖЕБРІВСЬКИЙ П.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Заєць.

 

13:33:21

ЗАЄЦЬ І.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Зварич.

 

13:33:30

ЗВАРИЧ Р.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кармазін.

 

13:33:40

КАРМАЗІН Ю.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Карпук.

 

13:33:50

КАРПУК В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Каськів.

 

13:33:59

КАСЬКІВ В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Катеринчук.

 

13:34:07

КАТЕРИНЧУК М.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кириленко В’ячеслав Анатолійович.

 

13:34:16

КИРИЛЕНКО В.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Клименко.

 

13:34:24

КЛИМЕНКО О.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Ключковський.

 

13:34:32

КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Князевич.

 

13:34:40

КНЯЗЕВИЧ Р.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Коваль.

 

13:34:48

КОВАЛЬ В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Костенко Юрій Іванович.

 

13:34:55

КОСТЕНКО Ю.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кріль.

 

13:35:04

КРІЛЬ І.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Куйбіда.

 

13:35:13

КУЙБІДА В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Куликов.

 

13:35:22

КУЛИКОВ К.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кульчинський.

 

13:35:31

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кучеренко.

 

13:35:40

КУЧЕРЕНКО О.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Лук’янова.

 

13:35:55

ЛУК’ЯНОВА К.Є. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Луценко.

 

13:36:04

ЛУЦЕНКО Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ляпіна.

 

13:36:12

ЛЯПІНА К.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Мартиненко.

 

13:36:20

МАРТИНЕНКО М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Марущенко.

 

13:36:28

МАРУЩЕНКО В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Матвієнко.

 

13:36:38

МАТВІЄНКО А.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Мойсик.

 

13:36:47

МОЙСИК В.Р. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Москаль.

 

13:36:56

МОСКАЛЬ Г.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Новіков.

 

13:37:04

НОВІКОВ О.В.За.

 

ШЕРШУН М.Х.   Омельченко Олександр Олександрович.

 

13:37:12

ОМЕЛЬЧЕНКО О.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Оніщук.

 

13:37:21

ОНІЩУК М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Оробець.

 

13:37:30

ОРОБЕЦЬ Л.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Павленко.

 

13:37:39

ПАВЛЕНКО Ю.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.   Палиця.

 

13:37:46

ПАЛИЦЯ І.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Петьовка.

 

13:37:55

ПЕТЬОВКА В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Плющ Іван Степанович.  Відсутній.

Полянчич.

 

13:38:17

ПОЛЯНЧИЧ М.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Поляченко

 

13:38:24

ПОЛЯЧЕНКО В.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Слободян.

 

13:38:32

СЛОБОДЯН О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Сподаренко. Стець.

 

13:38:52

СТЕЦЬ Ю.Я. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Стецьків.

 

13:39:01

СТЕЦЬКІВ Т.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Стойко.

 

13:39:09

СТОЙКО І.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Стретович.

 

13:39:18

СТРЕТОВИЧ В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Тарасюк.

 

13:39:28

ТАРАСЮК Б.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.   Ткач.

 

13:39:37

ТКАЧ  Р.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Тополов.

 

13:39:44

ТОПОЛОВ В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Третьяков.

 

13:39:52

ТРЕТЬЯКОВ О.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Харовський.

 

13:40:01

ХАРОВСЬКИЙ С.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Чорноволенко.

 

13:40:10

ЧОРНОВОЛЕНКО О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шевчук.

 

13:40:22

ШЕМЧУК В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шкутяк.

 

13:40:31

ШКУТЯК З.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ющенко.

 

13:40:42

ЮЩЕНКО П.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Яценюк Арсеній Петрович.

 

ЯЦЕНЮК А.П. За. (О п л е с к и)

 

ШЕРШУН М.Х. Аби ми витримали процедуру до кінця я хочу ще раз заявити про те, чи є бажаючі ті, що зареєструвалися проголосувати? Немає. Тоді процедура по завершенню голосування за відставку Віктора, глави уряду попереднього Віктора Федоровича Януковича завершена.

Нам потрібно 20 хвилин для того, щоб роботу закінчити свою.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Можна в 15, зможемо вкластися, Микола Харитонович.

 

ШЕРШУН М.Х. Попробуємо 15.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Є прохання на виступи по процедурі голосування, більше того, це передбачено нашим порядком голосування. Прошу записатися на виступ з місця по процедурі. Матвієнко Анатолій Сергійович.

 

ШЕРШУН М.Х. Лічильна комісія.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так зараз, зараз я скажу.

 

МАТВІЄНКО А.С. Ви дали слово!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, будь ласка, Анатолій Сергійович, будь ласка.

 

13:42:14

МАТВІЄНКО А.С.

Матвієнко, Українська Республіканська партія „Собор”, Блок "Наша Україна - Народна самооборона". Арсеній Петрович, як я бачу, ви не проголосували за продовження роботи, хоча цю пропозицію вносили. Я думаю, що нам дійсно потрібно, вважаючи на те, що люди дивляться, ми не маєм права йти відпочивати. Давайте ми завершим те, про що ви оголосили. Я прошу ще раз повернутися до голосування за продовження ранкового засідання і проголосувати, і завершити розгляд питань по формуванню уряду.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Тоді я повинен поставити на голосування питання про повернення до голосування щодо продовження, щодо продовження, колеги, тишина, на повернення до голосування щодо продовження роботи. Колеги, хвилинку, я прошу поставити на голосування питання щодо повернення до голосування. Будь ласка, включіть систему голосування.

 

13:43:21

За-227

Рішення прийнято.

Таким чином, я прошу тепер поставити на голосування питання щодо продовження засідання пленарного Верховної Ради України до моменту розгляду питань, які мною вже попередньо декларувалися. Останнє питання буде про дострокове припинення повноважень народних депутатів України, обраних до складу Кабінету Міністрів України. Прошу голосувати.

 

13:44:12

За-226

Прошу апарат Верховної…

Рішення прийнято, за – 226.

Прошу апарат Верховної Ради дати мені інформацію, чи є карточка Сподаренка депутата в машині голосування. Дякую.

Шановні народні депутати, таким чином, ми взяли п’ятнадцять хвилин на засідання Лічильної комісії. Я прошу, Микола Харитонович, будь ласка, п’ятнадцять хвилин, зібратися Лічильній комісії. Дякую.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. ... Продовжуємо  пленарне засідання Верховної Ради України.

Для оголошення результатів голосування надається слово Голові Лічильної комісії  Миколі Харитоновичу Шершуну.

Будь ласка,  Микола Харитонович.

 

14:18:08

ШЕРШУН М.Х.

Шановний Голово, шановні народні депутати! До вашого відома протокол номер 3 засідання Лічильної комісії Верховної Ради України від 18 грудня 2007 року.

Присутні: Голова Лічильної комісії,  заступник голови Лічильної комісії,  секретар  Лічильної комісії, члени Лічильної комісії.

Слухали: про підсумки поіменного голосування шляхом від підняття руки про звільнення  Януковича Вікторовича  Федоровича з посади Прем’єр-міністра України.

Для поіменного голосування  про звільнення з посади Прем’єр-міністра України шляхом підняття руки  була внесена кандидатура Януковича Віктора Федоровича. На підставі  результатів поіменного голосування про звільнення з посади Прем’єр-міністра України шляхом підняття руки  Лічильна комісія встановила: кількість народних депутатів України, повноваження яких визнані, - 450; кількість народних депутатів України, які взяли участь у  голосуванні, - 226.

Прізвища, ім’я та по батькові кандидата – Янукович Віктор Федорович. Кількість голосів поданих за – 226. Кількість голосів  поданих проти – 0. Кількість народних депутатів, що утрималися, - 0.

Відповідно до пункту  12 частини першої статті 85 Конституції України  статей  37 та 202  Регламенту Верховної Ради України Лічильна комісія вирішала: вважати звільненим з посади Прем’єр-міністра України Януковича Віктора Федоровича.

Голова Лічильної комісії, заступник Лічильної комісії.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні народні депутати,   відповідно до статті 27 Регламенту Верховної Ради України  оголошую про прийняття Постанови „Про звільнення Прем’єр-міністра України  Януковича Віктора Федоровича”,  постанова номер 1152. Відповідно до власних конституційних повноважень підписую Постанову Верховної Ради „Про звільнення Віктора Федоровича Януковича з посади Прем`єр-міністра України”. ( О п л е с к и)

Постанова підписана, набула чинності з моменту її прийняття.

Шановні народні депутати, у нас з вами залишилося ще три питання    порядку денного. Я хотів би наголосити на тому, що ми  прийняли рішення працювати до того моменту, доки не завершимо всі пункти порядку денного щодо формування  складу Кабінету Міністрів України. Відповідно до статті 10 Закону України про Кабінет Міністрів  Верховна Рада  України повинна прийняти рішення щодо припинення повноважень діючого складу Кабінет Міністрів України. Хотів би нагадати про те, що прийняття   цього рішення, а точніше процедура  голосування щодо  згаданого рішення,  аналогічна тій, яка щойно  застосовувалася при призначенні  на посаду  Прем`єр-міністра Тимошенко та при звільненні з посади Прем`єр-міністра Януковича.

Таким чином я вношу на голосування проект Постанови (реєстраційний номер 1153) про припинення повноважень членів Кабінет Міністрів України. Прошу голову Лічильної комісії приступити до процедури голосування.

Миколо Харитоновичу, у вас сьогодні… Прошу, Миколо Харитоновичу. Три хвилини? Шановні колеги, Микола Харитонович просить зайняти місце  у  відповідній ложі збоку. Я думаю, що заперечень нема. Там мікрофон стоїть, Миколо Харитоновичу? Вам треба декілька хвилин? Я не чую, Миколо Харитоновичу, вибачте.

Це  одно і то саме. Голова Верховної Ради  не може не бути народним депутатом України. Добре.

Миколо Харитонович, дозволяєте починати процедуру голосування?

Шановні народні депутати, відповідно до порядку голосування, я хотів би всіх народних депутатів зареєструватися, адже перед кожним питанням порядку денного ми прийняли рішення проводити процедуру реєстрації. Будь ласка, ввімкніть систему „Рада” для реєстрації. Я при цьому хотів би зазначити,  що картка Сподаренка не голосувала за продовження пленарного засідання. Таким чином, порушення Регламенту не відбулося.

Прошу включити… прошу ввімкнути систему реєстрації.

Прошу вивести інформацію щодо зареєстрованих народних депутатів на табло і увімкнути систему реєстрації.

 

14:23:34

Зареєструвалося -226

В залі зареєстровано 226 народних депутатів України. Миколо Харитонович, прошу продовжити процедуру голосування по пункту третьому  порядку денного.

 

ШЕРШУН М.Х. Шановний  пане Голово, шановні народні депутати, я хотів би  погодити аби ми тільки називали прізвище народного депутата.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Заперечень немає.

 

ШЕРШУН М.Х. Заперечень немає.  Читать як прийнято?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановний Микола Харитоновичу, відповідно до порядку, який затверджений рішенням Лічильної комісії, написано: „називає прізвище народного депутата”, тому формально-юридично ви нічого не порушуєте, тільки називаючи прізвище. Ми йдемо в  чіткій відповідності з прийнятим порядком голосування.

 

ШЕРШУН М.Х. Депутатська фракція „Блок Юлії Тимошенко”.

Аблуллін.

 

14:24:38

АБДУЛЛІН О.Р. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Арутюнов.

 

14:24:47

АРУТЮНОВ Г.Р. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бабаєв.

 

14:24:57

БАБАЄВ О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бабенко

 

14:25:06

БАБЕНКО В.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Баграєв.

 

14:25:13

БАГРАЄВ М.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Барвіненко.

 

14:25:22

БАРВІНЕНКО В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Білорус.

 

14:25:29

БІЛОРУС О.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бірюк.

 

14:25:38

БІРЮК Л.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Богдан.

 

14:25:46

БОГДАН Р.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Боднар.

 

14:25:54

БОДНАР О.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бондаренко Володимир Дмитрович.

 

14:26:02

БОНДАРЕНКО В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бондаренко Олена Федорівна.

 

14:26:10

БОНДАРЕНКО О.Ф. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бондарєв.

 

14:26:18

БОНДАРЄВ К.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бородін.

 

14:26:27

БОРОДІН В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Буджерак.

 

14:26:35

БУДЖЕРАК О.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Буряк Олександр Васильович.

 

14:26:44

БУРЯК О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Буряк Сергій Васильович.

 

14:26:52

БУРЯК С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Васадзе.

 

14:26:59

ВАСАДЗЕ Т.Ш. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Веліжанський.

 

14:27:07

ВЕЛІЖАНСЬКИЙ С.К. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Веревський.

 

14:27:15

ВЕРЕВСЬКИЙ А.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ветвицький.

 

14:27:23

ВЕТВИЦЬКИЙ Д.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Де Ветвицький? Я прошу руку. Є? Є. Хорошо.

Вінський.

 

14:27:41

ВІНСЬКИЙ Й.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Волинець.

 

14:27:50

ВОЛИНЕЦЬ М.Я. Так не бере трубку. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Єсть. Воротнюк.

 

14:27:58

ВОРОТНЮК І.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гасюк.

Камери працюють, хай би оперативніше працювали.

 

14:28:10

ГАСЮК П.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гацько.

 

14:28:23

ГАЦЬКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гейман.

 

14:28:31

ГЕЙМАН О.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Глусь.

 

14:28:40

ГЛУСЬ С.К. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гнаткевич.

 

14:28:48

ГНАТКЕВИЧ Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гринів.

 

14:28:56

ГРИНІВ І.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Губський.

 

14:29:04

ГУБСЬКИЙ Б.В.За.

 

ШЕРШУН М.Х. Давимука.

 

14:29:13

ДАВИМУКА С.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Данілов.

 

14:29:21

ДАНІЛОВ В.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Денісова.

 

14:29:28

ДЕНІСОВА Л.Л. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Денькович.

 

14:29:35

ДЕНЬКОВИЧ І.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Деревляний.

 

14:29:43

ДЕРЕВЛЯНИЙ В.Т. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Добряк.

 

14:29:51

ДОБРЯК Є.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Дончак.

 

14:29:59

ДОНЧАК В.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Дубовой.

 

14:30:08

ДУБОВОЙ О.Ф. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Єресько.

 

14:30:15

ЄРЕСЬКО І.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Жеваго.

 

14:30:23

ЖЕВАГО К.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Забзалюк.

Камера, камера, працюйте більш оперативніше.

 

14:30:34

ЗАБЗАЛЮК Р.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Задирко.

 

14:30:44

ЗАДИРКО Г.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Зімін.

 

14:30:52

ЗІМІН Є.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Зозуля.

 

14:31:00

ЗОЗУЛЯ Р.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Зубов.

 

14:31:08

ЗУБОВ В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Іваненко.

 

14:31:17

ІВАНЕНКО В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кальченко.

 

14:31:26

КАЛЬЧЕНКО В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Камчатний.

 

14:31:34

КАМЧАТНИЙ В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Каплієнко.

 

14:31:43

КАПЛІЄНКО В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кеменяш.

 

14:31:51

КЕМЕНЯШ О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кириленко Іван Григорович.

 

14:31:59

КИРИЛЕНКО І.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кирильчук.

 

14:32:07

КИРИЛЬЧУК Є.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ковзель.

 

14:32:14

КОВЗЕЛЬ М.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кожемякін.

 

14:32:24

КОЖЕМ’ЯКІН А.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кондратюк.

 

14:32:33

КОНДРАТЮК О.К. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Константинов.

 

14:32:42

КОНСТАНТИНОВ Є.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Корж.

 

14:32:51

КОРЖ В.Т. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Корнійчук.

 

14:33:00

КОРНІЙЧУК Є.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Королевська.

 

14:33:08

КОРОЛЕВСЬКА Н.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Коротюк.

 

14:33:16

КОРОТЮК В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Косів.

 

14:33:23

КОСІВ М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Костенко Павло Іванович.

 

14:33:31

КОСТЕНКО П.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кравчук.

 

14:33:40

КРАВЧУК П.К. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Крайній.

 

14:33:48

КРАЙНІЙ В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Крук.

 

14:33:55

КРУК Ю.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Крупко.

 

14:34:02

КРУПКО П.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кузьменко.

 

14:34:09

КУЗЬМЕНКО П.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Курило.

 

14:34:16

КУРИЛО В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Куровський.

 

14:34:27

КУРОВСЬКИЙ І.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Курпіль.

 

14:34:36

КУРПІЛЬ С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Лабунська.

 

14:34:44

ЛАБУНСЬКА А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Левцун.

 

14:34:51

ЛЕВЦУН В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Лівінський.

 

14:34:59

ЛІВІНСЬКИЙ М.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Логвиненко.

 

14:35:06

ЛОГВИНЕНКО О.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Лозінський.

 

14:35:13

ЛОЗІНСЬКИЙ В.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Лукашук.

 

14:35:21

ЛУКАШУК О.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Лук’янчук.

 

14:35:30

ЛУК’ЯНЧУК Р.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ляшко.

 

14:35:38

ЛЯШКО О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Макієнко.

 

14:35:46

МАКІЄНКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Маліч

 

14:35:53

МАЛІЧ О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Міщенко.

 

14:36:02

МІЩЕНКО С.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Мовчан.

 

14:36:09

МОВЧАН П.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Мостіпан.

 

14:36:25

МОСТІПАН У.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Немиря.

 

14:36:33

НЕМИРЯ Г.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Одарченко.

 

14:36:40

ОДАРЧЕНКО Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Олійник Віктор Степанович.

 

14:37:00

ОЛІЙНИК В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Олійник Святослав Васильович.

 

14:37:10

ОЛІЙНИК С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Омельченко Григорій Омелянович.

 

14:37:20

ОМЕЛЬЧЕНКО Г.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Осика.

 

14:37:27

ОСИКА С.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Пашинський.

 

14:37:36

ПАШИНСЬКИЙ С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Петренко.

 

14:37:43

ПЕТРЕНКО В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Петрук.

 

14:37:50

ПЕТРУК М.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Пєрєдєрій.

 

14:37:58

ПЄРЄДЄРІЙ В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Пинзеник.

 

14:38:05

ПИНЗЕНИК В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Писаренко.

 

14:38:13

ПИСАРЕНКО В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Подгорний.

 

14:38:20

ПОДГОРНИЙ С.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Поживанов.

 

14:38:28

ПОЖИВАНОВ М.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Полохало.

 

14:38:35

ПОЛОХАЛО В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Полунєєв.

 

14:38:42

ПОЛУНЄЄВ Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Пономаренко.

 

14:38:49

ПОНОМАРЕНКО О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Портнов.

 

14:38:57

ПОРТНОВ А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Прокопчук.

 

14:39:03

ПРОКОПЧУК Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Пудов.

 

14:39:10

ПУДОВ Б.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Радковський.

 

14:39:17

РАДКОВСЬКИЙ О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Радовець.

 

14:39:24

РАДОВЕЦЬ А.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Рибаков.

 

14:39:33

РИБАКОВ І.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Рябека.

 

14:39:40

РЯБЕКА О.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Савченко.

 

14:39:48

САВЧЕНКО І.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сас.

 

14:39:56

САС С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Семерак.

 

14:40:03

СЕМЕРАК О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Семинога.

 

14:40:10

СЕМИНОГА А.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Сенченко.

 

14:40:17

СЕНЧЕНКО А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Сербін.

 

14:40:25

СЕРБІН Ю.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Сивульський.

 

14:40:32

СИВУЛЬСЬКИЙ М.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Сігал.

 

14:40:40

СІГАЛ Є.Я. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Сідельник.

 

14:40:47

СІДЕЛЬНИК І.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Скибінецький.

 

14:40:56

СКИБІНЕЦЬКИЙ О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Скубенко.

 

14:41:03

СКУБЕНКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Соболєв.

 

14:41:10

СОБОЛЄВ С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Соколов.

 

14:41:19

СОКОЛОВ М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Сорочинська-Кириленко.

 

14:41:27

СОРОЧИНСЬКА-КИРИЛЕНКО Р.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Суслов.

 

14:41:35

СУСЛОВ Є.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Сушкевич.

 

14:41:42

СУШКЕВИЧ В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Таран-Терен.

 

14:41:50

ТАРАН В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. „За” ви сказали?

 

ТАРАН В.В. „За”, „за”, я ж сказав.

 

ШЕРШУН М.Х.  Я чую. Я до Терьохіна дійшов. Терьохін.

 

14:42:08

ТЕРЬОХІН С.А. Вже краще. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  За сьомим разом получиться ще краще.

Тимошенко.

 

14:42:20

ТИМОШЕНКО Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Томенко.

 

14:42:29

ТОМЕНКО М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Трайдук.

 

14:42:36

ТРАЙДУК М.Ф. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Трегубов.

 

14:42:45

ТРЕГУБОВ Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Триндюк.

 

14:42:53

ТРИНДЮК Ю.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Трофименко.

 

14:43:00

ТРОФИМЕНКО В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Турчинов.

 

14:43:08

ТУРЧИНОВ О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Уколов.

 

14:43:15

УКОЛОВ В.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Федорчук.

 

14:43:22

ФЕДОРЧУК Я.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Фельдман.

 

14:43:29

ФЕЛЬДМАН О.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Філенко.

 

14:43:37

ФІЛЕНКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Філіпчук.

 

14:43:44

ФІЛІПЧУК Г.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Чепинога.

 

14:43:51

ЧЕПИНОГА В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Черкаський.

 

14:43:58

ЧЕРКАСЬКИЙ І.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Черпіцький.

 

14:44:05

ЧЕРПІЦЬКИЙ О.З. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Чудновський.

 

14:44:14

ЧУДНОВСЬКИЙ В.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шаго.

 

14:44:21

ШАГО Є.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шаманов.

 

14:44:28

ШАМАНОВ В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Швець.

 

14:44:34

ШВЕЦЬ В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шевченко.

 

14:44:43

ШЕВЧЕНКО А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шевчук Олег Борисович.

 

14:44:52

ШЕВЧУК О.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х.   Шевчук Сергій Володимирович.

 

14:44:59

ШЕВЧУК С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.   Шепелев.

 

14:45:05

ШЕПЕЛЕВ О.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Шишкіна Еліна Вікторівна.

 

14:45:13

ШИШКІНА Е.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.   Шишкіна Зоя Леонідівна.

 

14:45:21

ШИШКІНА З.Л. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Шкіль.

 

14:45:30

ШКІЛЬ А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Шлемко.

 

14:45:39

ШЛЕМКО Д.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.   Шустік.

 

14:45:49

ШУСТІК О.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Яворівський.

 

14:45:57

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Яценко.

 

14:46:05

ЯЦЕНКО А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Депутатська фракція блоку „Наша Україна – Народна Самооборона”.

Ар’єв.

 

14:46:15

АР’ЄВ В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Аржевітін.

 

14:46:32

АРЖЕВІТІН С.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Білозір.

 

14:46:42

БІЛОЗІР О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бондар.

 

14:46:49

БОНДАР О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Борисов.

 

14:46:57

БОРИСОВ В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бут.

 

14:47:05

БУТ Ю.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Вакарчук.

 

14:47:13

ВАКАРЧУК С.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.   В’язівський.

 

14:47:21

В’ЯЗІВСЬКИЙ В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Герасим’юк.

 

14:47:28

ГЕРАСИМ’ЮК О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Геращенко.

 

14:47:35

ГЕРАЩЕНКО І.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Григорович.

 

14:47:42

ГРИГОРОВИЧ Л.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гримчак.

 

14:47:49

ГРИМЧАК Ю.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гриценко.

 

14:47:57

ГРИЦЕНКО А.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гуменюк.

 

14:48:05

ГУМЕНЮК О.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Давиденко.

 

14:48:13

ДАВИДЕНКО А.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Джемілєв.

 

14:48:21

ДЖЕМІЛЄВ М. . За.

 

ШЕРШУН М.Х. Довгий.

 

14:48:30

ДОВГИЙ С.О. Я. За!

 

ДОВГИЙ С.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. За. Ясно. Доній.

 

14:48:42

ДОНІЙ О.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Єхануров.

 

14:48:50

ЄХАНУРОВ Ю.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Жванія.

 

14:48:57

ЖВАНІЯ Д.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Жебрівський.

 

14:49:05

ЖЕБРІВСЬКИЙ П.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Заєць.

 

14:49:13

ЗАЄЦЬ І.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Зварич.

 

14:49:21

ЗВАРИЧ Р.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кармазін.

 

14:49:29

КАРМАЗІН Ю.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Карпук.

 

14:49:39

КАРПУК В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Каськів.

 

14:49:46

КАСЬКІВ В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кириленко В’ячеслав Анатолійович. Я Катеринчука не назвав?

 

14:50:06

КИРИЛЕНКО В.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. За. Прошу вибачення, Катеринчук.

 

14:50:16

КАТЕРИНЧУК М.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Клименко.

 

14:50:26

КЛИМЕНКО О.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ключковський.

 

14:50:35

КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Князевич.

 

14:50:44

КНЯЗЕВИЧ Р.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Коваль.

 

14:50:52

КОВАЛЬ В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Костенко Юрій Іванович.

 

14:50:58

КОСТЕНКО Ю.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кріль.

 

14:51:07

КРІЛЬ І.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Куйбіда.

 

14:51:15

КУЙБІДА В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Куликов.

 

14:51:25

КУЛИКОВ К.Б. Куликов - за.

 

ШЕРШУН М.Х. Куликов, Куликов. Кульчинський.

 

14:51:39

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г. За. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кучеренко.

 

14:51:47

КУЧЕРЕНКО О.Ю. То Кульчинський. На фотографії Кульчинський, вибачте. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ну, давайте, щоб не було сумніву, Кульчинського покажіть. Кульчинський – за. А потім Кучеренка, а потім Кучеренка.

 

ІЗ ЗАЛУ. Так що це за система така?

 

ШЕРШУН М.Х.  Кучеренко... Кульчинський.

 

14:52:18

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г. Так я за.  Я ж казав.

 

ШЕРШУН М.Х.  Він сказав правильно.

 

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г.  За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кучеренка покажіть.

 

14:52:30

КУЧЕРЕНКО О.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Є, за. Хорошо. Лукянова.

 

14:52:39

ЛУК’ЯНОВА К.Є. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Луценко.

 

ЛУЦЕНКО  Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ляпіна.

 

ЛЯПІНА К.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Мартиненко.

 

МАРТИНЕНКО М.В.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Марущенко.

 

МАРУЩЕНКО В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Матвієнко.

 

МАТВІЄНКО А.С.   За.

 

ШЕРШУН М.Х. Мойсик.

 

МОЙСИК В.Р. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Москаль.

 

МОСКАЛЬ Г.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Новіков.

 

НОВІКОВ О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Омельченко Олександр Олександрович.

 

ОМЕЛЬЧЕНКО О.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Оніщук.

 

ОНІЩУК М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Оробець.

 

ОРОБЕЦЬ Л.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Павленко.

 

ПАВЛЕНКО Ю.О.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Палиця.

 

ПАЛИЦЯ І.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Петьовка.

 

ПЕТЬОВКА В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Плющ. Відсутній. Плющ? Відсутній.

Полянчич.

 

ПОЛЯНЧИЧ М.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Поляченко.

 

ПОЛЯЧЕНКО В.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Слободян.

 

СЛОБОДЯН О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сподаренко. Відсутній.

Стець.

 

СТЕЦЬ Ю.Я. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Стецьків.

 

СТЕЦЬКІВ Т.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Стойко.

 

СТОЙКО І.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Стретович.

 

СТРЕТОВИЧ В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Тарасюк.

 

ТАРАСЮК Б.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Ткач.

 

ТКАЧ Р.В. За.

 

ІЗ ЗАЛУ.  Ткач – за.

 

ШЕРШУН М.Х.  Тополов.

 

ТОПОЛОВ В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Третьяков.

 

ТРЕТЬЯКОВ  О.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Харовський.

 

ХАРОВСЬКИЙ  С.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Чорноволенко.

 

ЧОРНОВОЛЕНКО О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Шемчук.

 

ШЕМЧУК В.В.  За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Шкутяк.

 

ШКУТЯК З.В.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ющенко.

 

ЮЩЕНКО П.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Яценюк Арсеній Петрович.

 

ЯЦЕНЮК А.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Шановні колеги, хто… той, хто зареєструвався, хто не проголосував, хто має бажання? Немає.

Тоді процедура по голосуванню закінчена. Я прошу Лічильну комісію терміново через 2 хвилини зібратися в 5-ій кімнаті.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. До 15 хвилин. Миколо Харитонович, дякуємо вам. Через 15 хвилин зустрічаємось в залі.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Для оголошення результатів голосування і оголошення результатів засідання Лічильної комісії я запрошую Миколу Харитоновича на трибуну Верховної Ради України.

Микола Харитонович, будь ласка, вам слово.

 

ШЕРШУН М.Х.

Шановний Голово, шановні колеги! До вашого відома протокол номер чотири засідання Лічильної комісії Верховної Ради України.

Присутні: голова Лічильної комісії, заступник голови Лічильної комісії, секретар Лічильної комісії, члени Лічильної комісії.

Слухали: про підсумки поіменного голосування шляхом підняття руки про припинення повноважень членів Кабінету Міністрів України.

На підставі результатів поіменного голосування про припинення повноважень членів Кабінету Міністрів України шляхом підняття руки Лічильна комісія встановила.

Перше. Кількість народних депутатів України, повноваження яких визнані, 450.

Друге. Кількість народних депутатів України, які взяли участь у голосуванні, 226.

Третє. Кількість голосів, поданих „за”, - 226. Кількість голосів, поданих „проти”, нуль. Кількість народних депутатів, що утрималися, нуль.

Відповідно до пункту 12 частини першої статті 85 Конституції України, статей 37, 202 Регламенту Верховної Ради України Лічильна комісія вирішила: вважати припиненими повноваження членів Кабінету Міністрів України. Голова Лічильної комісії, заступник, секретар і члени Лічильної комісії.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Микола Харитонович.

Чи є запитання до голови Лічильної комісії? Немає? Шановні народні депутати, відповідно до статті 27 Регламенту я оголошую про прийняття Верховною Радою України Постанови „Про припинення повноважень членів Кабінету Міністрів України”. Постанова була реєстраційний номер 1153. До речі, внесена народним депутатом Яценюк, якого, власне кажучи, цією постановою і звільнили з посади міністра закордонних справ України. Дякую за підтримку постанови.

Шановні народні депутати, Постанова підписана та набула чинності.

Шановні колеги, дозвольте перейти до наступного питання порядку денного. Мова йде про формування складу Кабінету Міністрів України. Стаття 85 Конституції України  регламентує  і регулює те, що саме Премєр-міністр України, ким обрана Тимошенко Юлія Володимирівна, вносить подання на призначення членів Кабінету Міністрів України. При цьому стаття  85 також зазначає, що два міністри, а саме міністр оборони та міністр закордонних справ, вносяться на розгляд Верховної Ради  України  виключно главою держави, а саме – Президентом України.

Я пропоную наступний порядок розгляду даного питання. Перше, ми за статтею 201 Регламенту повинні надати слово Тимошенко Юлії Володимирівні для представлення кандидатур, право внесення щодо яких має вона безпосередньо, як Премєр-міністр.

Після цього, Регламент, а саме 201 стаття, передбачає надання можливості кожному кандидату на пост, а точніше на пост міністра, чи  на пост члена Кабінету Міністрів, вийти на трибуну Верховної Ради, коротко виступити з пятихвилинною заявою і таким чином відповісти на ті, чи інші запитання, якщо такі є в залі.

Я підкреслюю ще раз формулювання статті 205-ої: надає можливість. Тобто мова йде про те, що якщо кандидат відмовляється, то таким чином ми йому і не повинні надавати можливість. Одначе, думаю, що було б коректно щоби всі кандидати на членів Кабінету Міністрів  України вийшли на трибуну, коротко представилися і за умови наявності  запитань, і за умови наявності запитань, відповіли на ці запитання.

З огляду на це, я просив би надати слово  Премєр-міністру України Тимошенко Юлії Володимирівни, після цього ми приймемо процедурне рішення щодо  порядку розгляду даного питання. Юлія Володимирівна, будь ласка. (О п л е с к и)

Відкрито, Юлія Володимирівна, відкрито.

 

ТИМОШЕНКО Ю.В.

Шановні колеги, згідно Конституції  України я хотіла б представити кандидатів на посади міністрів, віце-премєр-міністрів, першого віце-прем'єр-міністра, за які зараз я буду пропонувати за узгодженням з демократичною коаліцією, і переконана, що команда, яку я зараз буду представляти, може достойно справитися з завданням, які демократична коаліція і народ України покладає на Кабінет  Міністрів.

І зараз я хотіла б оголосити  кандидатури на посади міністрів.

На посаду першого віце-прем'єр-міністра України я хотіла б запропонувати доктора економічних наук, професора, народного депутата України багатьох скликань, людину, яка пройшла достатньо серйозний шлях в науці, до речі, захистила одні з перших дисертацій щодо боротьби з тіньовою економікою в Україні, я думаю, що глибоко знає, як наводити порядок в країні, має колосальний організаційний досвід, працював головою підкомітету Верховної  Ради України з питань бюджету, керівником Комітету з питань бюджету, працював головою Служби безпеки України, першим заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони, я хотіла б запропонувати кандидатуру Турчинова Олександра Валентиновича. 

(О п л е с к и)

Шановні друзі, на посаду віце-прем'єр-міністра України я за пропозицією демократичної коаліції пропоную кандидата економічних наук, народного депутата України багатьох скликань, людину, яка починала свій робочий шлях з генерального директора Львівського інституту менеджменту, була постійно в групі радників біля президентів, премєрів, перший заступник голови Секретаріату Президента України – остання посада, я з великим задоволенням пропоную кандидатуру Васюника Івана Васильовича, і переконана в тому, що це абсолютно ефективний  професіонал для роботи  в уряді. (О п л е с к и)

На посаду віце-прем'єр-міністра України також я хотіла б запропонувати доцента, кандидата історичних наук, людину, яка є сьогодні народним депутатом України, він працював директором Центру політологічних досліджень, доцент Донецького державного університету, доцент Національного університету „Києво-Могилянська академія”, завідувач Кафедри європейської інтеграції Української академії державного управління при Президентові України, член Комітету Верховної Ради України п’ятого скликання у закордонних справах.  Це – Немиря Григорій Михайлович. (О п л е с к и). 

Далі я хотіла би оголосити кандидатуру на посаду міністра освіти і науки України. Це, на мій погляд, є для України абсолютно видатна людина. Це доктор фізико-математичних наук, професор, відмінник народної освіти, лауреат Державної премії України в галузі науки і освіти, має почесні відзнаки Президента України, Орден за заслуги ІІ ступеня. І я хотіла б, щоб ви зараз зупинилися, людина має 250 наукових праць. Це, на мій погляд, дійсно, видатний вчений, який знає і науку, і освіту. Теперішня посада, яку займає ця людина, - це ректор і завідувач Кафедри теоретичної фізики Львівського національного університету імені Івана Франка. Досвід роботи ця людина має колосальний. Він працював завідувачем Відділу квантової статистики Інституту теоретичної фізики Академії наук УРСР, завідувач Кафедри теоретичної фізики Львівського державного університету імені Івана Франка, депутат ще Верховної Ради СРСР, до речі, такий послужний ми маємо список. Головний редактор журналу фізичних досліджень та журналу „Світ фізики”, президент українського фізичного товариства. Я хочу зараз тепер назвати прізвище на посаду  міністра освіти і науки – це Вакарчук Іван Олександрович. (О п л е с к и). 

Наступним я б хотіла оголосити кандидатуру на посаду міністра транспорту та зв’язку України. Я думаю, що ми цю людину всі прекрасно знаємо як політика, депутата багатьох скликань Верховної Ради, людини, яка має прекрасний організаційний досвід, людини, яка, власне, своєю діяльності в політиці довела, що чесність політика, моральність політика завжди може бути на високому рівні. Це людина, яка послідовно і чітко у своїй політичній діяльності протистояла корупції, протистояла злочинності, в першу чергу, в політиці. Ви знаєте його достатньо мужній крок, коли на базі зради була сформована попередня коаліція – я маю на увазі колишнього Голову Верховної Ради Мороза - ця людина чітко заявила про свою позицію, мала мужність і, власне, свою позицією вона засвідчила, що це дійсно була зрада. Я можу сказати, що ця людина працювала у Верховній Раді в  провідних комітетах. В цих комітетах займала, в тому числі і керівні посади. Досконало володіє питаннями бюджету, оскільки весь останній час працювала саме в Бюджетному комітеті. Я хотіла б запропонувати на посаду міністра транспорту і зв’язку України Вінського Йосипа Вікентійовича. (О п л е с к и).

Шановні друзі, наступне – це представлення кандидатури на посаду міністра культури і туризму України. По-перше, я хочу сказати про те, що людина, яку я зараз буду представляти, - це заслужений діяч мистецтв України, це людина, яка пройшла досить значимий шлях в  системі культури. Він працював режисером Українського державного центру культурних ініціатив Міністерства культури України, член Українського національного комітету Міжнародної ради з організації фольклорних фестивалів, і зараз він працює художнім керівником режисерської майстерні „Мистецьке агентство „Артвелес”. Це – Вовкун Василь Володимирович (О п л е с к и).

Надзвичайно важлива кандидатура на посаду міністра економіки України, розуміючи, які виклики стоять сьогодні перед Україною,  на посаду міністра економіки потрібна людина досвідчена, людина, яка має впевнені теоретичні знання в системі економіки. І я вважаю, що міністром економіки мусить бути не аматор, а людина з міцними теоретичними, економічними знаннями. І зараз я хотіла представити на цю посаду, доктора економічних наук, професора, члена-кореспондента Академії наук України з 2004 року, лауреата Державної премії України у галузі науки і техніки, заслуженого діяча науки і техніки України і зараз, знову ж звертаю вашу увагу, автора більше ніж 150 наукових робіт з них 18 – монографій та виданий один підручник. Я також хотіла б зазначити, що теперішня посада цього кандидата на посаду міністра економіки, це – голова ради по вивченню продуктивних сил України Академії наук України. Я думаю, що всі ви розумієте, що ця людина достойна займати цю посаду. Це – Данілішин Богдан Миколайович. (О п л е с к и).

Далі я з великим задоволенням хотіла б представити кандидатуру на посаду міністра праці та соціальної політики України. Я дійсно хотіла б багато дуже  важливих слів сказати про цю людину, тому що знаходячись далеко від влади, знаходячись навіть не в політиці, саме ця людина організувала потужну систему допомоги пенсіонерам нашої країни, які були повністю пошкоджені у  своїх правах, які не могли чесно встановити розмір своєї пенсії. І не будучи політиком, не будучи державним будь-яким службовцем вона багато років наполегливо працювала для того, щоб пенсіонери мали можливість захистити свої права. Вона допомогла своєю системою сотням тисяч пенсіонерів в Україні здобути дійсно справедливу пенсію і перерахувати, якщо вона була нарахована не  чесно.

Крім того, ця людина має сьогодні в творчому колективі розроблений проект пенсійного кодексу, тобто це практично пенсійна реформа, якій бездоганно відповідає тій програмі, нашій з вами спільної демократичної коаліції, яка зазначена в нашій коаліційний угоді. Крім того, ця людина має достатньо серйозний досвід роботи, вона очолювала, була міністром економіки Автономної Республіки Крим, начальником управління Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, заступником голови Комітету Верховної Ради України п’ятого скликання з питань соціальної політики та праці. Вона має саме спеціальну освіту, яка дозволяє їй зайняти посаду міністра праці та соціальної політики України. Ну і мені приємно також повідомити, що це буде друга жінка в нашому уряді, це – Денисова Людмила Леонтіївна. Я прошу її привітати. (О п л е с к и)

Наступна кандидатура, яку хотіла представити до вашої уваги, це кандидатура на посаду міністра охорони здоров’я України. Почну з того, що це є кандидат медичних наук, заслужений лікар України, це людина, яка почала свій трудовий шлях з головного лікаря районної лікарні, тобто знає весь цей шлях бездоганно. Потім, він працював завідувачем Відділу охорони здоров’я, начальником Управління охорони здоров’я Тернопільської обласної Державної адміністрації. Далі, він обіймав посаду начальника управління охорони здоров’я, районної Державної адміністрації міста Києва і начальник медичного управління в Державному управління справами. Я просто хотіла б вам сказати, що це людина, яка знає від початку, від самого низу, до самих вищих питань знає всю галузь. Він переймається питаннями галузі, він є науковцем. І тому я хотіла б запропонувати на цю посаду пана Князевича Василя Михайловича. (О п л е с к и)

Наступна кандидатура на посаду міністра Кабінету Міністрів України і, навіть, якщо б я, можливо, і довго не представляла всі мені здається апріорі знають, хто є найкращою пропозицією в Україні на цю посаду.    Людина яка, дійсно, пройшла надзвичайно серйозний шлях організаційної роботи.  Людина яка працювала при багатьох урядах, очолюючи юридичну службу в Кабінеті Міністрів, потім працюючи заступником міністра Кабінету Міністрів і, власне, це людина, яка бездоганно знає всю організаційну систему роботи уряду, а також, будь-якого іншого державного закладу в Україні тому, що він, дійсно, це постягав десятки років. Він є заслуженим юристом України, народним депутатом України шостого скликання і його досвід роботи починався із заступника урядового секретаря Кабінету Міністрів України, директор Юридичного департаменту секретаріату Кабінету Міністрів  України, заступник міністра Кабінету Міністрів  України, міністр Кабінету Міністрів України – це тоді, коли я обіймала посаду Прем’єр-міністра. І можу сказати, що той термін, який я працювала на посаді Прем’єр-міністра – це був бездоганний практично міністр Кабінету Міністрів України. Після цього він був на посаді першого заступника  міністра юстиції я думаю, що прізвище вам цієї людини відоме – це Крупко Петро Миколайович (О п л е с к и). І я б хотіла, дійсно, щоб він працював знову в уряді.

Шановні друзі! На посаду міністра регіонального розвитку та будівництва України я думаю, що важливо запропонувати людину, яка знає досконально практику роботи органів місцевого самоврядування, який сам пройшов цю школу, і, практично, він був головою Львівського обласного комітету народного контролю, головою Львівської міської ради народних депутатів, Львівським міським головою, секретарем Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. На цю посаду я хотіла б внести пропозицію Куйбіди Василя Степановича. (О п л е с к и )

Наступна кандидатура на посаду міністра з питань житлово-комунального господарства. Я хотіла б запропонувати кандидата наук, який закінчив Академію державного управління  при Президентові України, який за своєю базовою освітою є кібернетиком, який працював Головою наглядової ради Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Голова Запорізької  обласної державної адміністрації, також він працював Головою державного комітету України  з питань житлово-комунального господарства і зараз є народним депутатом України. До речі, він народний депутат України  багатьох скликань. На цю посаду я пропоную Кучеренка Олексія Юрієвича. (О п л е с к и).

А тепер, шановні друзі, увага, тому що я з великим задоволенням на посаду міністра внутрішніх справ України хочу  запропонувати людину, яка є,  в принципі, символом політичної боротьби в опозиції, який всією своєю діяльністю довів, що він може бути ефективним міністром внутрішніх справ. Це людина, яка пройшла шлях від заступника Голови Рівненської обласної ради, начальника управління міністерства у справах науки і технології України, заступник міністра України у справа науки  і технологій України і власне він нещодавно ще був міністром внутрішніх  справ України. І думаю, що зараз у нього буде унікальна можливість, якщо пройде затвердження уряду, довести справу, яку ми обіцяли на всіх майданах України, до логічного завершення. Це є Луценко Юрій Віталійович.( О п л е с к и).

Далі мова піде про кандидатуру на посаду міністра аграрної політики України. І зразу хочу сказати, що це є єдина людина з діючого уряду, яку на прохання великої кількості людей, які працюють в аграрному секторі,  все ж таки прийняти рішення ще раз пропонувати на посаду міністра аграрної політики.

Це є кандидат сільськогосподарських наук, член-кореспондент  української академії аграрних наук, генеральний, починав він генеральним директором Національного об’єднання по племінній справі в тваринництві „Укрплемоб’єднання”, потім працював заступником міністра агропромислового комплексу України, віце-прем’єр-міністром України і зараз працює міністром аграрної політики України. На цю посаду я хотіла б запропонувати Мельника Юрія Федоровича. (О п л е с к и)

Далі мова піде про кандидатуру на посаду міністра промислової політики. Почну з того, що це є доктор технічних наук, професор, це люди, яка пройшла надзвичайно потужний шлях в господарстві нашої країни, він працював заступником голови Державного комітету України з хімічної, нафтохімічної промисловості та медичних препаратів, заступником, першим заступником Міністра промисловості України, головою Державного інноваційного фонду України, головою Державного комітету промислової політики України, працював заступником Міністра промислової політики України і зараз, я вважаю, що буде логічним, що людина з таким досвідом може стати Міністром промислової політики України. Це Новицький Володимир Станіславович.  (О п л е с к и)

Наступна кандидатура, яку я хотіла б оголосити, це кандидатура на посаду Міністра юстиції України. Це кандидат юридичних наук, людина, яка закінчила Київський державний університет, яка має величезний досвід роботи народним депутатом в профільних правових комітетах, він працював науковим співробітником Інституту „Держава і право” Академії наук України, заступником, а також першим заступником голови Спілки юристів України, першим заступником голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики. На цю посаду я пропоную кандидатуру Оніщука Миколи Васильовича. (О п л е с к и)

Кандидатура на посаду Міністра закордонних справ України. Я думаю, також ця людина не потребує додаткових навіть представлень, тому що її практично знають всі люди, які працюють в політиці в виконавчій структурі влади, це кандидат історичних наук, перший, зараз він працює першим заступником Міністра закордонних справ України, має великий досвід. Працював радником Посольства України у Федеративній Республіці Німеччині. Радник Посольства України в Австрійській Республіці, Керівник Управління зовнішньої політики, Керівник Головного управління з питань зовнішньополітичної діяльності Адміністрації Президента України. Був Надзвичайним і Повноважним послом України в Республіці Австрія та Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні. Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України. Зараз, ще раз говорю, працює Першим заступником Міністра закордонних справ України. Високоповажний дипломат – Огризко Володимир Станіславович. (О п л е с к и).

Кандидат на посаду міністра у справах сім’ї, молоді та спорту – людина, яка закінчила Київський університет імені Тараса Шевченка по спеціальності історія, Українську Академію державного управління при Президентові України по спеціальності „Державне управління”. Він працював членом Комітету Верховної Ради України з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму. Працював Міністром України у справах молоді та спорту. Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту. Голова Житомирської обласної державної адміністрації. І, власне, це кандидат на посаду достойний - Павленко Юрій Олексійович. (О п л е с к и).

І знову ж надзвичайно важлива посада, це посада міністра фінансів України. На цю посаду я хотіла б запропонувати доктора економічних наук, професора, людину, яка практично має досвід роботи в фінансовій системі державній, починаючи з перших щабелів, закінчуючи самими вищими. Він працював Віце-прем’єр-міністром України з питань економічної реформи, Міністром економіки України, Першим віце-прем’єр-міністром України з питань економічної реформи. Член Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності, Міністром фінансів України. Це є Віктор Михайлович Пинзеник. Я вважаю,  що це є одна з найкращих кандидатур на посаду міністра фінансів.

Та і хотіла привернути увагу до наступного кандидата  на посаду міністра вугільної промисловості. Я просто хотіла б сказати, що ця людина у вугільній галузі є навіть певною легендою, тому що він починав свою роботу з робочих професій на шахті. Це людина, яка пройшла  величезний трудовий шлях і потім мала організаційний досвід роботи директором шахти, генеральним директором виробничого обєднання „Лисичанськвугілля”, заступником  міністра вугільної промисловості,  генеральним директором виробничого обєднання „Ворошиловград-держвуглепром”, генеральний директор виробничого обєднання „Луганськвугілля”, міністр вугільної промисловості України. Це є кандидат технічних наук, академік академії інженерних наук, лауреат Державної премії  України в  галузі науки і техніки,  Заслужений шахтар України, „Почесний шахтар” і теперішня його посада – це директор голова правління ВАТ „Луганськдніпрошахт”.

Я, шановні друзі, хочу вам сказати, що, дійсно, ця людина є практично уособленням  певної шахтарської слави України і я покладаю великі надії на те, що він зможе зібрати потужну команду для підприємства, для Міністерства   вугільної промисловості  України і зможе повернути, дійсно, вугільній галузі її втрачену славу. І я вважаю,  що саме Полтавець Віктор Іванович є одним з найкращих кандидатів на цю посаду. ( О п л е с к и )

Наступне – це є кандидатура на посаду Міністра палива та енергетики   України. Заслужений енергетик України, людина, яка має базову спеціальну освіту, він закінчив Київський політехнічний інститут саме по своєму напрямку, по своїй професії. Він працював, практично, у всіх системах державної влади, які стосуються організації функціонування паливно-енергетичного комплексу.   

Він був директором енергоринку, головою Національної комісії регулювання електроенергетики, першим заступником  міністра палива та енергетики України і зараз обіймає посаду заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України. З цією людиною я працювала разом ще будучи віце-прем’єр-міністром з паливно-енергетичних питань  в уряді Віктора Андрійовича  Ющенка і можу вам сказати: тоді у дуже  важкий час  надзвичайно важливих для України реформ він стояв на позиціях професіоналізму, справедливості і патріотизму. І я вважаю, що Продан  Юрій Васильович буде дуже  гарним кандидатом на цю посаду.

Кандидатура на посаду міністра охорони  навколишнього  природного середовища - людина, яка закінчила Чернівецький  державний університет, доктор наук, професор, академік Академії Наук України,  народний депутат України шостого скликання зараз, він був народним депутатом Верховної Ради України  другого та третього скликання, Голова Чернівецької обласної державної  адміністрації, викладач Чернівецького університету. І все своє останній час життя він займався науковими працями щодо екології, щодо природокористування, використання природного середовища України  без загроз для екології України. На цю посаду я хочу запропонувати Філіпчука Георгія Георгійовича.

І остання кандидатура на посаду міністра, яку я хотіла б запропонувати вашій увазі. Це…

Шановні друзі, передостання, я вибачаюся, тому що я трошки  перебрала на себе повноваження, вибачте, і представила пана Огризка. Це, дійсно, абсолютно повноваження Президента. Але  я хотіла б просто зайвий раз сказати добре про цю людину, але зараз я так само хотіла б не запропонувати на посаду, а просто представити людину, яка буде, на мій погляд, майже впевнено, тому що я знаю, що ви  проголосуєте  за склад уряду працювати на посаді міністра оборони України. Це є досвідчена людина, яка закінчила Київський інститут народного  господарства, це кандидат економічних наук, це людина, яка  пройшла величезний шлях в системі державного управління. Він працював заступником міністра економіки України, головою Фонду державного майна України, головою Державного комітету з питань розвитку підприємництва і, до речі, наскільки я пам`ятаю, коли я працювала і віце-прем`єром, і Прем'єр-міністром, і в Бюджетному комітеті, Юрій Іванович захищає самовіддано підприємництво в Україні багато років, стоїть на засадах розвитку підприємництва, має величезну кількість законопроектів, які, на жаль, не були зреалізовані, але я переконана, що на цей раз вони можуть бути прийняті.

Юрій Іванович працював першим віце-прем'єр-міністром України, керівником Головного управління організаційної кадрової політики і взаємодії з  регіонами в Адміністрації Президента України, головою Комітету з питань  промислової політики і підприємництва і нарешті Прем'єр-міністром України. І думаю, що ми привітаємо зараз Юрія Івановича. (О п л е с к и)

І все ж таки оголошую останню кандидатуру на посаду міністра з питань  надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Це людина, яка закінчила Московський інженерно-фізичний інститут, „Атомні електростанції та  установки”, людина, яка працювала провідним інженером Хмельницької атомної електростанції, була депутатом декількох скликань, народним депутатом, працювала заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва. Працював міністром промислової  політики України. Зараз обіймає посаду голови правління Інституту соціально-економічного розвитку. На цю посаду я з великим задоволенням,  саме з великим задоволенням, тому що мені довелося працювати з цією людиною в одному уряді після обрання Президентом Віктора Андрійовича Ющенка, але на іншій міністерській посаді, я оголошую кандидатуру Шандри Володимира Миколайовича. (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякуємо, Юлія Володимирівна.

Шановні народні депутати, відповідно до статті 85 Конституції Прем'єр-міністром України внесено подання на призначення всіх членів Кабінету Міністрів, окрім міністра закордонних справ та міністра оборони.

Відповідно до статті 106 Конституції України виключними повноваженнями Президента України є внесення кандидатур на посаду міністра оборони та міністра закордонних справ України. Згідно зі статтею 114 Конституції України Президентом України здійснено відповідне подання та направлено до Верховної Ради дві кандидатури, а саме: відповідно до пункту 10 частини першої статті 106, частини четвертої статті 114 внесено подання про призначення Єханурова Юрія Івановича міністром оборони України; відповідно до 106-ї та 114-ї статей української Конституції внесено подання про призначення Огризка Володимира Станіславовича міністром закордонних справ України. Матеріали у вас на руках.

Щодо довідок по всіх особах, які внесені на посади членів Кабінету Міністрів, я дякую Юлії Володимирівни за те, що вона також і розповіла коротку характеристику тих осіб, які виключно вносяться Президентом України.

На вашому розгляді, шановні народні депутати, знаходиться проект Постанови Верховної Ради „Про формування складу Кабінету Міністрів України”, реєстраційний номер 1163. Я прошу дві хвилини з процедури голосування. Будь ласка, запишіться на виступ з місця. З процедури голосування я прошу виступити.

Матвієнко Анатолій Сергійович. Будь ласка, Анатолій Сергійович.

 

15:54:19

МАТВІЄНКО А.С.

Українська республіканська партія „Собор”, Блок „Наша Україна – Народна Самооборона”.

Арсеній Петрович, я думаю, що ніхто не наполягає на тому, щоб обговорювати. Юлія Володимирівна достатньо детально представила кожного, його біографію і заслуги. Ми чудово знаємо, бо це обговорювалося дуже багато разів із відповідними змінами і серйозною дискусією на фракціях і на засіданнях спільно депутатів всієї коаліції. Пропонується приступити до голосування.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Хтось ще на процедурному виступі наполягає? Ні.

Шановні народні депутати, я хотів би ще раз звернутися до Регламенту. Стаття 201 Регламенту Верховної Ради  не передбачає обовязку кандидата на посаду члена Кабінету Міністрів  виступати перед Верховною Радою та не передбачає обовязку відповідати на запитання.

Регламент передбачає надання йому можливості у тому випадку, якщо він цього бажає. У звязку із тим, що кандидати на посаду членів Кабінету Міністрів  України не виявили бажання щодо виступів, а також, виходячи з того, що народні депутати України внесли пропозицію щодо розгляду питання про  призначення і формування складу Кабінету Міністрів  України без обговорення цього питання, вношу на розгляд Верховної Ради України проект постанови Верховної Ради  України про формування складу Кабінету Міністрів України, реєстраційний номер 1163.

Нагадаю народним депутатам України, що рішення щодо прийняття даної Постанови повинно прийматися виключно в тому порядку, в якому приймалися попередні три, а саме поіменне голосування шляхом підняття руки, відповідно до процедури, визначеної Лічильною комісією сьогодні 18 числа.

З огляду на це, я прошу Миколу Харитоновича приступити до проведення процедури голосування. Микола Харитонович, будь ласка. Я прошу народних депутатів зареєструватися останній раз сьогодні для проведення процедури голосування. Будь ласка, ввімкніть систему реєстрації.

 

15:56:37

В залі зареєстровано 226 народних депутатів. Микола Харитонович, будь ласка, вам слово.

 

15:56:51

ШЕРШУН М.Х.

Шановний Голово, шановні колеги, приступаємо до поіменного голосування  про призначення членів нового складу Кабінету Міністрів України, згідно проекту Постанови Верховної Ради України за номером 1163 від 18.12.2007 року, 18 грудня 2007 року.

Депутатська фракція "Блок  Юлії Тимошенко": Абдуллін.

 

15:57:17

АБДУЛЛІН О.Р. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Арутюнов. Я прошу уваги!

 

15:57:23

АРУТЮНОВ Г.Р. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бабаєв.

 

15:57:32

БАБАЄВ О.М.За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бабенко.

 

15:57:40

БАБЕНКО В.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Баграєв.

 

15:57:48

БАГРАЄВ М.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Барвіненко.

 

15:57:55

БАРВІНЕНКО В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Білорус.

 

15:58:02

БІЛОРУС О.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бірюк.

 

15:58:09

БІРЮК Л.В. За

 

ШЕРШУН М.Х. Богдан.

 

15:58:16

БОГДАН Р.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Боднар.

 

15:58:24

БОДНАР О.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бондаренко Володимир Дмитрович.

 

15:58:33

БОНДАРЕНКО В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бондаренко Олена Федорівна.

 

15:58:41

БОНДАРЕНКО О.Ф. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бондарєв.

 

15:58:49

БОНДАРЄВ К.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бородін.

 

15:58:57

БОРОДІН В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Буджерак.

 

15:59:05

БУДЖЕРАК О.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Буряк Олександр Васильович.

 

15:59:13

БУРЯК О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Буряк Сергій Васильович.

 

15:59:20

БУРЯК С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Васадзе.

 

15:59:30

ВАСАДЗЕ Т.Ш. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Веліжанський. 

 

15:59:38

ВЕЛІЖАНСЬКИЙ С.К. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Веревський.

 

15:59:47

ВЕРЕВСЬКИЙ А.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ветвицький.

 

15:59:54

ВЕТВИЦЬКИЙ Д.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Вінський.

 

16:00:02

ВІНСЬКИЙ Й.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Волинець.

 

16:00:09

ВОЛИНЕЦЬ М.Я. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Воротнюк.

 

16:00:16

ВОРОТНЮК І.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Гасюк.

 

16:00:24

ГАСЮК П.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гацько.

 

16:00:31

ГАЦЬКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гейман.

 

16:00:38

ГЕЙМАН О.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Глусь.

 

16:00:45

ГЛУСЬ С.К. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Гнаткевич.

 

16:00:53

ГНАТКЕВИЧ Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Гринів.

 

16:01:01

ГРИНІВ І.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Губський.

 

16:01:10

ГУБСЬКИЙ Б.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Давимука.

 

16:01:19

ДАВИМУКА С.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Данілов.

 

16:01:27

ДАНІЛОВ В.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Денісова.

 

16:01:35

ДЕНІСОВА Л.Л. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Денькович.

 

16:01:44

ДЕНЬКОВИЧ І.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Деревляний.

 

16:01:51

ДЕРЕВЛЯНИЙ В.Т. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Добряк.

 

16:01:58

ДОБРЯК Є.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Дончак.

 

16:02:06

ДОНЧАК В.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Дубовой.

 

16:02:13

ДУБОВОЙ О.Ф. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Єресько.

 

16:02:23

ЄРЕСЬКО І.Г.За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Жеваго.

 

16:02:31

ЖЕВАГО К.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Забзалюк.

 

16:02:38

ЗАБЗАЛЮК Р.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Задирко.

 

16:02:48

ЗАДИРКО Г.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Зімін.

 

16:02:56

ЗІМІН Є.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Зозуля.

 

16:03:03

ЗОЗУЛЯ Р.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Зубов.

 

16:03:11

ЗУБОВ В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Іваненко.

 

16:03:22

ІВАНЕНКО В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кальченко.

 

16:03:30

КАЛЬЧЕНКО В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Камчатний.

 

16:03:38

КАМЧАТНИЙ В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Каплієнко.

 

16:03:45

КАПЛІЄНКО В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кеменяш.

 

16:03:54

КЕМЕНЯШ О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кириленко Іван Григорович.

 

16:04:01

КИРИЛЕНКО І.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кирильчук.

 

16:04:09

КИРИЛЬЧУК Є.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Ковзель.

 

16:04:19

КОВЗЕЛЬ М.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кожем’якін.

 

16:04:27

КОЖЕМ’ЯКІН А.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кондратюк.

 

16:04:34

КОНДРАТЮК О.К. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Константинов.

 

16:04:44

КОНСТАНТИНОВ Є.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Корж.

 

16:04:52

КОРЖ В.Т. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Корнійчук.

 

16:05:00

КОРНІЙЧУК Є.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Королевська.

 

16:05:07

КОРОЛЕВСЬКА Н.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Коротюк.

 

16:05:15

КОРОТЮК В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Косів.

 

16:05:22

КОСІВ М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Костенко Павло Іванович.

 

16:05:31

КОСТЕНКО П.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кравчук.

 

16:05:38

КРАВЧУК П.К. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Крайній.

 

16:05:45

КРАЙНІЙ В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Крук.

 

16:05:53

КРУК Ю.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Крупко.

 

16:06:00

КРУПКО П.М.За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кузьменко.

 

16:06:07

КУЗЬМЕНКО П.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Курило.

 

16:06:14

КУРИЛО В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Куровський.

 

16:06:22

КУРОВСЬКИЙ І.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Курпіль.

 

16:06:30

КУРПІЛЬ С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Лабунська.

 

16:06:38

ЛАБУНСЬКА А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Левцун.

 

16:06:47

ЛЕВЦУН В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Лівінський.

 

16:06:56

ЛІВІНСЬКИЙ М.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Логвиненко.

 

16:07:04

ЛОГВИНЕНКО О.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Лозінський.

 

16:07:11

ЛОЗІНСЬКИЙ В.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Лукашук.

 

16:07:19

ЛУКАШУК О.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Лук’янчук.

 

16:07:27

ЛУК’ЯНЧУК Р.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ляшко.

 

16:07:33

ЛЯШКО О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Макієнко.

 

16:07:41

МАКІЄНКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Маліч.

 

16:07:49

МАЛІЧ О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Міщенко.

 

16:07:56

МІЩЕНКО С.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Мовчан.

 

16:08:02

МОВЧАН П.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Мостіпан.

 

16:08:09

МОСТІПАН У.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Немиря.

 

16:08:17

НЕМИРЯ Г.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Одарченко.

 

16:08:24

ОДАРЧЕНКО Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Олійник Віктор Степанович.

 

16:08:33

ОЛІЙНИК В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Олійник Святослав Васильович.

 

16:08:44

ОЛІЙНИК С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Омельченко Григорій Омелянович.

 

16:08:52

ОМЕЛЬЧЕНКО Г.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Осика.

 

16:08:59

ОСИКА С.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Пашинський.

 

16:09:06

ПАШИНСЬКИЙ С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Петренко.

 

16:09:12

ПЕТРЕНКО В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Петрук.

 

16:09:20

ПЕТРУК М.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Пєрєдєрій.

 

16:09:26

ПЄРЄДЄРІЙ В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Пинзеник.

 

16:09:32

ПИНЗЕНИК В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Писаренко.

 

16:09:39

ПИСАРЕНКО В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Подгорний.

 

16:09:46

ПОДГОРНИЙ С.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Поживанов.

 

16:09:53

ПОЖИВАНОВ М.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Полохало.

 

16:10:01

ПОЛОХАЛО В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Полунєєв.

 

16:10:08

ПОЛУНЄЄВ Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Пономаренко.

 

16:10:15

ПОНОМАРЕНКО О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Портнова.

 

16:10:23

ПОРТНОВ А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Прокопчук.

 

16:10:31

ПРОКОПЧУК Ю.В. Зображення, камеру дайте. Прокопчук „за”.

 

ШЕРШУН М.Х.  Фотографію тут дайте Прокопчука.

 

ПРОКОПЧУК Ю.В. Член лічильної комісії.

 

ШЕРШУН М.Х.  Годиться.

 

ПРОКОПЧУК Ю.В. Пройшло „за”.

 

ШЕРШУН М.Х. Є незадоволення в залі, поміняйте, дайте фотографію Прокопчука. Прокопчук, сядьте на місце, підніміть руку.

 

16:11:05

ПРОКОПЧУК Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Пудов.

 

16:11:17

ПУДОВ Б.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Радковський.

 

16:11:29

РАДКОВСЬКИЙ О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Радовець.

 

16:11:38

РАДОВЕЦЬ А.А. Можна показати мене. Радовець – за.

 

ШЕРШУН М.Х.  Красиво. Рибаков.

 

16:11:55

РИБАКОВ І.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Рябека.

 

16:12:02

РЯБЕКА О.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Савченко.

 

16:12:09

САВЧЕНКО І.В. За.

                       

ШЕРШУН М.Х. Сас.

 

16:12:18

САС С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Семерак.

 

16:12:25

СЕМЕРАК О.М.За.

 

ШЕРШУН М.Х. Семинога.

 

16:12:33

СЕМИНОГА А.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сенченко.

 

16:12:41

СЕНЧЕНКО А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сербін.

 

16:12:48

СЕРБІН Ю.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сивульський.

 

16:12:56

СИВУЛЬСЬКИЙ М.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сігал.

 

16:13:03

СІГАЛ Є.Я. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сідельник.

 

16:13:14

СІДЕЛЬНИК І.І.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Скибінецький.

 

16:13:23

СКИБІНЕЦЬКИЙ О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Скубенко.

 

16:13:31

СКУБЕНКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Соболєв.

 

16:13:38

СОБОЛЄВ С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Соколов.

 

16:13:45

СОКОЛОВ М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сорочинська-Кириленко.

 

16:13:52

СОРОЧИНСЬКА-КИРИЛЕНКО Р.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Суслов.

 

16:14:00

СУСЛОВ Є.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сушкевич.

 

16:14:08

СУШКЕВИЧ В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Таран-Терен.

 

16:14:17

ТАРАН В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Терьохін.

 

16:14:25

ТЕРЬОХІН С.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Тимошенко.

 

16:14:32

ТИМОШЕНКО Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Томенко.

 

16:14:42

ТОМЕНКО М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Трайдук.

 

16:14:49

ТРАЙДУК М.Ф. За.

 

ШЕРШУН М.Х.   Трегубов.

 

16:14:57

ТРЕГУБОВ Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Триндюк.

 

16:15:04

ТРИНДЮК Ю.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.   Трофименкою

 

16:15:11

ТРОФИМЕНКО В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.   Турчинов.

 

16:15:19

ТУРЧИНОВ О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Уколов.

 

16:15:34

УКОЛОВ В.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Федорчук.

 

16:15:43

ФЕДОРЧУК Я.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Фельдмана.

 

16:15:51

ФЕЛЬДМАН О.Б. За

 

ШЕРШУН М.Х.  Філенко.

Шановні депутати, а якби трошки терпіння, ви розсілися по  місцях і якби не ходили, то нам би було легше працювати всім разом. А то не чути  вашим колегам і камери не можуть знайти ваших колег. Будь ласка, посідайте по робочих місцях.

Філенко.

 

16:16:37

ФІЛЕНКО В.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Філіпчук.

 

16:16:47

ФІЛІПЧУК Г.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Чепинога.

 

16:17:00

ЧЕПИНОГА В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Черкаський.

 

16:17:07

ЧЕРКАСЬКИЙ І.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Черпіцький.

 

16:17:15

ЧЕРПІЦЬКИЙ О.З. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Чудновський.

 

16:17:24

ЧУДНОВСЬКИЙ В.О.За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шаго.

 

16:17:32

ШАГО Є.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шаманов.

 

16:17:39

ШАМАНОВ В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Швець.

 

16:17:47

ШВЕЦЬ В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шевченко.

 

16:17:55

ШЕВЧЕНКО А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шевчук Олег Борисович.

 

16:18:02

ШЕВЧУК О.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шевчук Сергій Володимирович.

 

16:18:09

ШЕВЧУК С.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шепелев.

 

16:18:16

ШЕПЕЛЕВ О.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шишкіна Еліна Вікторівна.

 

16:18:25

ШИШКІНА Е.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шишкіна Зоя Леонідівна.

 

16:18:34

ШИШКІНА З.Л. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шкіль.

 

16:18:43

ШКІЛЬ А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шлемко.

 

16:18:53

ШЛЕМКО Д.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шустік.

 

16:19:01

ШУСТІК О.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Яворівський.

 

16:19:09

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Яценко.

 

16:19:20

ЯЦЕНКО А.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Депутатська фракція Блоку „Наша Україна-Народна самооборона”.

Ар’єв.

 

16:19:29

АР’ЄВ В.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Аржевітін.

 

16:19:38

АРЖЕВІТІН С.М.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Білозір.

 

16:19:45

БІЛОЗІР О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бондар.

 

16:19:56

БОНДАР О.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Борисов.

 

16:20:03

БОРИСОВ В.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Бут.

 

16:20:12

БУТ Ю.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Вакарчук.

 

16:20:21

ВАКАРЧУК С.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. В’язівський.

 

16:20:29

В’ЯЗІВСЬКИЙ В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Герасим’юк.

 

16:20:35

ГЕРАСИМ’ЮК О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Геращенко.

 

16:20:41

ГЕРАЩЕНКО І.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Григорович.

 

16:20:49

ГРИГОРОВИЧ Л.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гримчак.

 

16:20:55

ГРИМЧАК Ю.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Гриценко.

 

16:21:02

ГРИЦЕНКО А.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Гуменюк.

 

16:21:10

ГУМЕНЮК О.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Давиденко.

 

16:21:17

ДАВИДЕНКО А.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Джемілєв.

 

16:21:25

ДЖЕМІЛЄВ М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Довгий.

 

16:21:33

ДОВГИЙ С.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Довгий, да? За. Доній.

 

16:21:44

ДОНІЙ О.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Єхануров.

 

16:21:52

ЄХАНУРОВ Ю.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Жванія.

 

16:21:59

ЖВАНІЯ Д.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Жебрівський. Павло Жебрівський.

 

16:22:07

ЖЕБРІВСЬКИЙ П.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Заєць.

 

16:22:20

ЗАЄЦЬ І.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Зварич.

 

16:22:28

ЗВАРИЧ Р.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кармазін.

 

16:22:36

КАРМАЗІН Ю.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Карпук.

 

16:22:45

КАРПУК В.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Каськів.

 

16:22:52

КАСЬКІВ В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Катеринчука.

 

16:22:59

КАТЕРИНЧУК М.Д. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кириленко В’ячеслав Анатолійович.

 

16:23:07

КИРИЛЕНКО В.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Клименко.

16:23:15

КЛИМЕНКО О.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ключковський.

 

16:23:24

КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Князевич.

 

16:23:31

КНЯЗЕВИЧ Р.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Коваль.

 

16:23:39

КОВАЛЬ В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Костенко Юрій Іванович.

 

16:23:46

КОСТЕНКО Ю.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кріль.

 

16:23:55

КРІЛЬ І.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Куйбіда.

 

16:24:02

КУЙБІДА В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Куликов.

 

16:24:11

КУЛИКОВ К.Б. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Кульчинський.

 

16:24:19

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Кучеренко.

 

16:24:27

КУЧЕРЕНКО О.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Лукянова.

 

16:24:36

ЛУК’ЯНОВА К.Є. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Луценко.

 

16:24:44

ЛУЦЕНКО Ю.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Ляпіна.

 

16:24:52

ЛЯПІНА К.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Мартиненко.

 

16:25:02

МАРТИНЕНКО М.В.  За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Марущенко.

 

16:25:12

МАРУЩЕНКО В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Матвієнко.

 

16:25:21

МАТВІЄНКО А.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Мойсик.

 

16:25:29

МОЙСИК В.Р. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Москаль.

 

ІЗ ЗАЛУ. Є. Як не зареєстрований?

 

ШЕРШУН М.Х.  Одну хвилинку уваги, будь ласка.

 

16:25:51

МОСКАЛЬ Г.Г.  Я. Да. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Лічильна комісія  записує „за”.

 

МОСКАЛЬ Г.Г.  За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Новіков.

 

16:26:11

НОВІКОВ О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Омельченко Олександр Олександрович.

 

16:26:19

ОМЕЛЬЧЕНКО О.О.  За.

 

ШЕРШУН М.Х. Оніщук.

 

16:26:31

ОНІЩУК М.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Оробець.

 

16:26:41

ОРОБЕЦЬ Л.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Павленко.

 

16:26:50

ПАВЛЕНКО Ю.О. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Палиця.

 

16:27:00

ПАЛИЦЯ І.П. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Петьовка.

 

16:27:09

ПЕТЬОВКА В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Плющ.

 

16:27:16

ПЛЮЩ І.С. За. (О п л е с к и)

 

ШЕРШУН М.Х. Полянчич.

 

16:27:35

ПОЛЯНЧИЧ М.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Поляченко.

 

16:27:44

ПОЛЯЧЕНКО В.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Слободян.

 

16:27:53

СЛОБОДЯН О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Сподаренко. Відсутній, відмічаємо.

Стець.

 

16:28:12

СТЕЦЬ Ю.Я. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Стецьків.

 

16:28:20

СТЕЦЬКІВ Т.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Стойко.

 

16:28:27

СТОЙКО І.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Стретович.

 

16:28:35

СТРЕТОВИЧ В.М. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Тарасюк.

 

16:28:45

ТАРАСЮК Б.І. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Ткач.

 

16:28:58

ТКАЧ Р.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х.  Тополов. Я прошу пробачення, знову ж таки, прошу вас, люди ж не чують, ваші колеги. 

 

16:29:06

ТОПОЛОВ В.С. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Давайте до двох часов ночі будемо сидіти тут.

Третьяков. Третьяков проголосував? Тополов проголосував, Третьяков. Не мішайте, будь ласка. Третьяков, будь ласка.

 

16:29:33

ТРЕТЬЯКОВ О.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Харовський.

 

16:29:40

ХАРОВСЬКИЙ С.Ю. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Чорноволенко.

 

16:29:51

ЧОРНОВОЛЕНКО О.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шемчук.

 

16:30:01

ШЕМЧУК В.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Шкутяк.

 

16:30:10

ШКУТЯК З.В. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Ющенко.

 

16:30:18

ЮЩЕНКО П.А. За.

 

ШЕРШУН М.Х. Яценюк Арсеній Петрович.

 

ЯЦЕНЮК А.П. За. (О п л е с к и)

 

ШЕРШУН М.Х. Я прошу ще хвилинку уваги. Може ще хтось має бажання проголосувати з тих, хто зареєструвався. Немає. Тоді процедура по голосуванню закінчена.

Лічильна комісія, негайно прошу зібратися. Нам треба 15 хвилин.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, 15 хвилин для підведення підсумків. І я прошу до кабінету Голови Верховної Ради прийти Прем'єр-міністра України і майбутніх членів Кабінету Міністрів України. Я прошу всіх зайти до мене в кабінет.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу зайняти всіх свої місця. Дозвольте запросити на трибуну Мколу Харитоновича, керівника, голову Лічильної комісії. Миколо Харитоновичу, будь ласка, вам слово.

 

ШЕРШУН М.Х. 

Шановний Голово, шановні народні депутати,  до вашого відома протокол номер п’ять засідання Лічильної комісії Верховної Ради України 18 грудня 2007 року.

Присутні: голова Лічильної комісії, заступник голови Лічильної комісії і секретар Лічильної комісії, також члени Лічильної комісії.

Слухали: про підсумки  поіменного  голосування шляхом підняття руки про  призначення членів нового складу Кабінет Міністрів України згідно проекту Постанови Верховної Ради України  за номер 1163 від 18.12.2007 року.

Для поіменного голосування…

Шановна коаліція,  не розслабляйтеся, бо ще ж ви не знаєте, що я  зачитаю зараз, не розслабляйтеся, сядьте, будь ласка, і послухайте.

Для поіменного голосування про призначення нового складу Кабінету Міністрів України шляхом підняття руки були внесені кандидатури: Турчинова Олександра Валентиновича – на посаду першого віце-прем’єр-міністра України;

Васюнника Івана Васильовича – на посаду віце-прем’єр-міністра України;

Немирі Григорія Михайловича – на посаду  віце-прем’єр-міністра України;

Вакарчука Івана Олександровича – на посаду міністра освіти і науки України;

Вінського Йосипа Вікентійовича - на посаду  міністра транспорту та зв’язку України;

Вовкуна Василя Володимировича - на посаду  міністра культури і туризму України;

Данилишина Богдана Михайловича - на посаду міністра економіки України;

Денісову Людмилу Леонтіївну - на  посаду  міністра праці та соціальної політики України;

Єханурова  Юрія Івановича - на посаду міністра оборони України;

Князевича Василя Михайловича - на посаду міністра охорони здоров`я України;

Крука Петра Миколайовича – на посаду міністра Кабінету Міністрів України;

Куйбіди Василя Степановича – на посаду міністра регіонального розвитку та будівництва України;

Кучеренка Олексія Юрійовича – на посаду міністра з питань житлово-комунального господарства України;

Луценка Юрія Віталійовича – на посаду міністра Внутрішніх справ України, Мельника Юрія Федоровича  на посаду міністра аграрної політики України;

Новицького Володимира Станіславовича – на посаду міністра промислової політики України;

Оніщука Миколи Васильовича – на  посаду міністра юстиції України;

Огризка Володимира Станіславовича – на посаду міністра закордонних справ України;

Павленка Юрія Олексійовича – на посаду міністра України у справах сім`ї, молоді та спорту;

Пинзеника Віктора  Михайловича – на посаду міністра фінансів України;

Полтавця Віктора Івановича – на посаду міністра вугільної промисловості України;

Продана Юрія Васильовича – на посаду міністра палива та енергетики України;

Філіпчука Георгія Георгійовича - на посаду міністра охорони навколишнього природного середовища України;

Шандри Володимира  Миколайовича – на посаду міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

На підставі результатів поіменного голосування про призначення членів нового складу Кабінету Міністрів України шляхом підняття руки Лічильна комісія встановила:

Кількість народних депутатів України, повноваження яких визнані –450;

Кількість народних депутатів України, які взяли участь у  голосуванні – 227;

Кількість голосів, поданих „За” – 227;

Кількість голосів, поданих „Проти” – 0;

Кількість народних депутатів, що утрималися – 0.

Відповідно до пункту 12…  

 (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Харитонович, будь ласка,  продовжуйте.

Шановні колеги, я прошу дати закінчити голові Лічильної комісії.

 

ШЕРШУН М.Х. Відповідно до пункту 12 частини першої статті 85 Конституції України, статей 37 і 201 Регламенту Верховної Ради Лічильна комісія вирішила вважати призначеними на посади членів Кабінету Міністрів України: Турчинова Олександра Валентиновича на посаду першого віце-премєр-міністра України (О п л е с к и) , Васюника Івана Васильовича на посаду віце-премєр-міністра України (О п л е с к и) , Немирю Григорія Михайловича на посаду віце-премєр-міністра України (О п л е с к и) , Вакарчука Івана Олександровича на посаду міністра освіти і науки України (О п л е с к и) , Вінського Йосипа Вікентійовича на посаду міністра транспорту та звязку України (О п л е с к и) , Вовкуна Василя Володимировича на посаду міністра культури і туризму України (О п л е с к и) , Данилишина Богдана Михайловича на посаду міністра економіки України (О п л е с к и) , Денісову Людмилу Леонтіївну на посаду міністра праці та соціальної політики України (О п л е с к и) , Єханурова Юрія Івановича на посаду міністра оборони України (О п л е с к и) , Князевича Василя Михайловича на посаду міністра охорони здоровя України (О п л е с к и), Крупка Петра Миколайовича на посаду міністра Кабінету Міністрів України (О п л е с к и), Куйбіду Василя Степановича на посаду міністра регіонального розвитку та будівництва України (О п л е с к и), Кучеренка Олексія Юрійовича на посаду міністра з питань житлово-комунального господарства України (О п л е с к и), Луценка Юрія Віталійовича на посаду міністра внутрішніх справ України (О п л е с к и), Мельника Юрія Федоровича на посаду міністра аграрної політики України (О п л е с к и), Новицького Володимира Станіславовича на посаду міністра промислової політики України (О п л е с к и), Оніщука Миколу Васильовича на посаду міністра юстиції України.(О п л е с к и), Огризка Володимира Станіславовича на посаду міністра закордонних справ України. (О п л е с к и), Павленка Юрія Олексійовича на посаду міністра України у справах сімї, молоді та спорту, (О п л е с к и), Пинзеника Віктора Михайловича на посаду міністра фінансів України. (О п л е с к и), Полтавця Віктора Івановича на посаду міністра вугільної промисловості України (О п л е с к и), Продана Юрія Васильовича на посаду міністра палива та енергетики України, (О п л е с к и), Філіпчука Георгія Георгійовича на посаду міністра охорони навколишнього природного середовища України (О п л е с к и), Шандру Володимира Миколайовича на посаду міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Голова Лічильної  комісії,  заступник голови Лічильної комісії, секретар Лічильної комісії, члени Лічильної комісії. (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, в мене велике  прохання, зробити дуже бурні аплодисменты для Миколи Харитоновича, який зробив сьогодні неймовірну роботу, вперше в історії українського парламенту провів таке прозоре і демократичне голосування.(О п л е с к и)

 

ШЕРШУН М.Х. Я щиро дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  І всій Лічильній комісії давайте подякуємо.

(О п л е с к и)

 

ШЕРШУН М.Х. Я щиро дякую і бажаю успіхів у роботі. (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати України, відповідно до регламенту Верховної Ради  України підписую  Постанову „Про  формування складу Кабінету Міністрів України”.

Шановні народні депутати, відповідно до статті 10-ої Закону України „Про Кабінет Міністрів України” Кабінет Міністрів набуває повноважень виключно після того, коли дві третіх членів Кабінету Міністрів  приймуть присягу члена Кабінету Міністрів  України.

Для зачитування присяги я запрошую на трибуну Верховної Ради України Премєр-міністра України Тимошенко Юлію Володимирівну. Юлія Володимирівна, прошу. (О п л е с к и)

 

ТИМОШЕНКО Ю.В. Шановні друзі, колеги! Я вітаю вас з тим, що новий уряд обраний, вітаю міністрів, і вітаю всіх, хто голосував за демократичні сили, а ті, хто не голосував, вони переконаються, що ми – їх команда також.

Тому все, мені здається, сьогодні відбулося добре, і тепер тільки справа за тим, щоб ми мали можливість суспільству показати високоякісний результат. (О п л е с к и)

 І зараз з великим задоволенням я хотіла б зачитати присягу, і всі міністри також приймають присягу одночасно зі мною і підписують її:

Я, член Кабінету Міністрів України, усвідомлюючи високу відповідальність, урочисто присягаю на вірність українському народові. Зобовязуюсь додержуватися Конституції України та Законів України, зміцнювати суверенітет і незалежність України, обстоювати права і свободи людини та громадянина, дбати про добробут українського народу, сталий та демократичний розвиток суспільства.

Слава Україні! (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Героям слава!

Шановні народні депутати України! Всіма членами Кабінету  Міністрів України, окрім двох членів Кабінету  Міністрів України, підписана присяга. Таким чином, відповідно до Закону „Про Кабінет  Міністрів” у зв'язку з  тим, що дві третіх Кабінету  Міністрів  склали присягу, оголошую про повноважність Кабінету  Міністрів України. (О п л е с к и)

Шановні народні депутати, останній пункт порядку денного сьогоднішнього засідання – це виконання вимог статті 7 Закону України "Про Кабінет  Міністрів України”. Мова йде про дострокове припинення повноважень народними депутатами України, які обрані до складу Кабінету  Міністрів України.

Будь ласка, з процедури прошу, дві хвилини, записатися.

Марущенко Володимир Станіславович, Блок „Наша Україна – Народна самооборона”.

Будь ласка, Марущенко. Будь ласка, будь ласка, у вас увімкнений мікрофон.

 

МАРУЩЕНКО В.С. Марущенко Володимир Станіславович, партія „Християнсько-демократичний союз”, „Наша Україна – Народна самооборона”.

Прошу передати слово Стретовичу Володимиру Миколайовичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Стретовичу слово, будь ласка.

 

СТРЕТОВИЧ В.М.

Шановний пане Голово, шановні колеги! Я закликаю вас до дотримання Регламенту, оскільки у нас на руках немає проекту постанови. А за Регламентом ми не можемо здійснювати сьогодні голосування, не знаючи, про що ми голосуємо. Це позиція перша.

Позиція друга. Вважаю необхідним зазначити у постанові, що 20 днів є у кожного міністра для того, щоб остаточно визначитися щодо припинення повноважень, як того вимагає Регламент.

У зв’язку з цим вважаю недоцільним сьогодні здійснювати голосування, оскільки на руках не роздано проекту постанови, і це є порушенням Регламенту. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Корж Віталій Терентійович, „Блок Юлії Тимошенко”.

 

КОРЖ В.Т. Прошу передати слово Олегу Ляшку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Слово Олегу Ляшку, будь ласка.

 

ЛЯШКО О.В. Олег Ляшко, „Блок Юлії Тимошенко”.

Ми також підтримуємо позицію, що сьогодні розглядати питання про припинення повноважень новообраних, депутатських повноважень новообраних членів уряду недоцільно. Немає, не створено ще регламентного комітету, який має розглядати ці заяви у відповідності із Регламентом Верховної Ради.

Тому я пропоную завтра на Верховній Раді розглянути питання про створення комітетів, обрати персональний склад цих комітетів. І лише після цього у 20-денний термін, як і дозволено законом, розглянути питання про припинення повноважень народних депутатів України, обраних до Кабінету Міністрів України.

Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Зварич Роман Михайлович, „Наша Україна – Народна самооборона”.

 

ЗВАРИЧ Р.М. Шановний пане головуючий! Як відомо, 89 стаття Конституції України чітко вимагає, щоб усі питання, які розглядаються Верховною Радою України і по яких Верховна Рада України відповідно  до своїх повноважень має приймати відповідні  рішення. Такі проекти рішення, насамперед, мають бути розглянуті у  відповідному комітеті. Практика підказує, що у таких випадках, коли достроково припинялися повноваження народного депутата України, Верховна Рада України завжди очікувала відповідного висновку профільного з цього питання комітету, а саме це є Комітет з питань регламенту. Тому, звісно, у зв’язку з тим, що Регламентний комітет нами ще не сформований, то, звичайно, що  ми не маємо можливості розглянути проект рішення, оскільки Регламентний комітет, який не існує в природі, не міг навіть такого проекту рішення підготувати. Тому…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дайте завершити.

 

ЗВАРИЧ Р.М. Одне речення. Тому єдиний вихід з цієї ситуації, шановний головуючий, є, шановний пане голово, є, все ж таки, сформувати Регламентний комітет, який, у свою чергу, тоді винесе відповідний проект постанови на наш розгляд.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Шановні народні депутати! У нас є правова і політична дилема. Правова дилема полягає в наступному. Я цілком і повністю підтримую народних депутатів, які висловили позицію щодо обов’язкової необхідності відповідно до статті 89 Конституції України та статі 217 Регламенту Верховної Ради України висновку Регламентного комітету для того, щоби достроково припинити повноваження народного депутата. Таким чином норми щодо необхідності Регламентного комітету чітко зазначені як в Конституції так і Регламенті Верховної Ради. З іншого боку, в нас є правова дилема. Це стаття 7 пункт 3 Закону України „Про Кабінет Міністрів України”, який вимагає: перше – заяву, і друге – розгляд цього питання невідкладно. З огляду на це я пропоную на ваш розгляд наступне рішення. Н а  вимогу Голови Верховної Ради  і власне кажучи за підтримки всіх керівників фракцій, всі члени Кабінет Міністрів України написали заяви про дострокове припинення повноважень народних депутатів України. Я звертаюся в першу чергу до меншості і зазначаю, що всі ці заяви у мене на руках, і всі ці заяви    належним чином зареєстровані. Таким чином правова колізія щодо небажання того чи іншого народного депутата України припинити достроково повноваження знята, як така.

З огляду на те, що ми зараз на 18-ту годину призначили засідання Погоджувальної ради і я сподіваюся, що завтра ранішнє засідання ми почнемо з прийняття постанови щодо розподілу комітетів і виходячи з того, що завтра ми матимемо регламентний комітет, я пропоную на ваш розгляд наступний порядок динний.

Заяви у нас на руках, зараз проводимо засідання Погоджувальної ради, завтра вранці приймаємо рішення про розподіл комітетів і формування регламентного комітету. Я передаю заяви до регламентного комітету, якщо регламентний комітет завтра до вечора передасть оформлену відповідно до вимог статті 217 Регламенту Верховної Ради Постанову про дострокове припинення повноважень народних депутатів, завтра ж будемо голосувати. Це коректно юридично виважене рішення.

Я прошу з огляду на це прийняти таке рішення і чи є заперечення у народних депутатів? Ми ставимо це питання на голосування... Питання на голосування щодо припинення повноважень народних депутатів буде розглядатися, після формування, негайно, після формування Регламентного комітету.

Ще раз хочу підкреслити всі заяви всіх народних депутатів є. І якщо не буде внесено регламентним комітетом відповідна постанова, то я як  Голова Верховної Ради внесу цю постанову на розгляд Верховної Ради.

Шановні народні депутати! На 18-ту годину призначено засідання Погоджувальної ради. Я думаю, що ми  сьогодні відпрацювали надзвичайно складний день. По-перше, це історичний день для українського парламентаризму і української демократії, вперше в такому порядку був проголосований демократичний, український уряд. І це  великий здобуток, це здобуток не тільки більшості, це здобуток і меншості, які сприйняли демократичний перехід влади, який дали можливість проголосувати, тому я думаю, що це наш особистий плюс і наш особистий здобуток.

У нас є 30 днів на Програму дій Кабінету Міністрів, у нас на порядку денному Закон „Про Державний бюджет”, так що, я думаю, що через півгодини зустрічаємося  на засіданні Погоджувальної ради.

До завтра до 10-ї години, всім дякую. До побачення.

Вечірнє засідання, а точніше, взагалі, засідання Верховної Ради України оголошується закритим. Дякую.

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку