ЗАСІДАННЯ  ДЕСЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

13 грудня  2007 року, 16:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добрий вечір, шановні народні депутати, я прошу  зареєструватися.

16:02:03

У залі зареєструвалося 226 народних депутатів України. Вечірнє зсідання Верховної Ради України оголошую відкритим.

Шановні народні депутати, на превеликий жаль, я поки що нічого не можу поставити зараз на голосування в силу того, що надалі продовжується засідання Погоджувальної ради. 

Коротко поінформую вас про те, на чому ми зупинилися. Зупинилися на тому, з чого й починали – це  розподіл комітетів. В принципі, завершений розподіл комітетів  щодо підходу за фракціями, зараз є тільки два спірних комітети – це з правової політики та судочинства. І я думаю, що керівники фракцій дійдуть до згоди,  за яким і хто буде закріплений  відповідний  комітет. Далі ми  недалеко дійшли, а саме,  дійшли до розподілу перших заступників і заступників голів комітетів. І, на превеликий жаль, тут знову почалися певні неузгодженості в тій  частині, яким чином репрезентувати інші керівні органи комітетів, тобто, кому відходить той чи інший комітет: більшості чи  меншості.  Одначе, ми переговори не зупиняємо, я думаю, що ми вже точно до кінця дня не тільки  поділимо самі комітети, яких  поділили, але і поділимо перших заступників та заступників, та, власне кажучи, секретарів відповідних  комітетів.

Дуже важлива річ, яку я просив би, у першу чергу, фракцію Партії регіонів зробити. У нас всі чотири фракції подали персональний склад комітетів, і ми  зараз очікуємо на   персональний склад комітетів від Партії  регіонів.

Чому це  важлива для нас річ? Якщо у нас немає персонального склад, ми  відповідно до статті 34 Закону України  „Про комітети Верховної Ради України” не можемо визначити чи буде в тому чи іншому комітеті перший заступник чи не буде, так як відповідна стаття закону визначає, що в залежності від кількості членів даного комітету форматуються керівні органи. Тому я сподіваюся, що Партія регіонів протягом півгодини, як вони пообіцяли, подадуть персональний склад комітетів.

Друге, до чого ми дійдемо. Я думаю, після завершення  процедури щодо  узгодження проекту Постанови про поділ комітетів це питання формування порядку денного  на завтра. Це надзвичайно важлива річ. Хотів би зазначити, що Президентом України повторно внесено до  Верховної Ради України кандидатуру Тимошенко Юлії Володимирівни на призначення на пост Прем'єр-міністра України.

За Регламентом, а саме стаття 20 пункт 4-й Регламенту, Голова Верховної Ради зобов`язаний невідкладно і без обговорення (я хочу підкреслити цей пункт – невідкладно і без обговорення) включати до порядку денного питання, що стосуються призначення чи зняття… призначення на посади чи зняття з відповідних посад, які здійснюються Верховною Радою України. Задля забезпечення конституційного процесу функціонування і призначення Прем'єр-міністра України ми будемо обговорювати коли завтра буде проходити голосування щодо кандидатури Прем'єр-міністра України.

Другий дуже важливий елемент – це те, що дві фракції (це фракція „Наша України – Народна самооборона” та фракція „Блок Юлії Тимошенко”)  виступають за зміну способу голосування. Зміна способу голосування передбачена відповідною статтею Регламенту Верховної Ради, який передбачає три способи голосування. З  огляду на це, у нас наступний етап дискусії – це умови щодо зміни способу голосування. При цьому зазначаю, що зміна способу голосування є процедурним рішенням, за яке повинно віддати голоси 150 народних депутатів. Це пряма норма Регламенту.

З огляду на це, я думаю, що підхід наступний. Рішення повинно вийти в зал Верховної Ради виключно узгодженим, тому що кандидатура і голосування за пост Прем'єр-міністра повинно пройти по всім нормальним європейським стандартам – спокійно, з сприйняттям того, що в Верховній Раді сформована більшість і надання можливості більшості провести відповідне голосування.

І останнє з вашого дозволу повідомлення.  На превеликий жаль, мені не дали можливості обговорити і, власне кажучи, все-таки прийняти постанову щодо тестування системи „Рада” і щодо дачі чіткої технічної характеристики щодо подальшої експлуатації системи „Рада”. Ми не можемо ставити в подальшому під сумнів функціонування системи „Рада” в цілому. Тому для мене, я думаю, що і для кожного з вас, дуже важливо отримати обєктивну інформацію щодо роботи електронної системи „Рада”. Тому я скористався своїм правом як правом Голови Верховної Ради і дав доручення апарату Верховної Ради провести сьогодні комплексну систему тестуванню по найвищому стандарту системи „Рада”. Я просив би Лічильну комісію і голову Лічильної комісії прийняти сьогодні участь у тестуванні цієї системи.

З огляду на те, що проекту узгодженого, проекту постанови, на даний момент немає, з огляду на одностайний - я хочу підкреслити ще раз, що це не воля окремих депутатів чи окремих керівників, - а на одностайне рішення Погоджувальної ради, я просив би закрити вечірнє засідання Верховної Ради і щоб ми завтра зібралися в стандартному режимі о 10-ій годині. Я сподіваюся на те, що буде узгоджений як проект постанови про поділ комітетів, так і порядок голосування і сама процедура голосування щодо кандидатури Прем'єр-міністра.

Дякую за увагу. Якщо ви не заперечуєте, вечірнє засідання Верховної Ради оголошується закритим. Завтра – о 10-ій годині ранку. Дякую.

Лічильна комісія, я просив би у мене в кабінеті зібратися. Дякую.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку