ЗАСІДАННЯ П’ЯТДЕСЯТ ВОСЬМЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

23 грудня 2005 року, 10.10 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ЛИТВИН В.М.

 

ГОЛОВА. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України. Прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Увімкніть систему „Рада”.

 

10:10:58

Зареєструвалося в сесійній залі 408 народних депутатів.

Шановні колеги, сьогодні день народження народного депутата України Дмитра Олександровича Рудковського. Давайте привітаємо його і побажаємо здоровя і успіхів.

Інформація про результати роботи Верховної Ради України и на пленарному засіданні 22 грудня 2005 року.

Розглянуто 30 питань порядку денного. За результатами розгляду прийнято 17 законів та шість постанов, два законопроекти прийнято за основу, один законопроект направлено на доопрацювання, три законопроекти та один проект постанови відхилено. За результатами розгляду пропозицій Президента України два закони прийнято у новій редакції.

Тепер оголошення. Відповідно до статті 13 Закону України "Про статус народного депутата України” та статті 4.2.2 Регламенту Верховної Ради України інформую про входження народних депутатів України Бойка Володимира Семеновича, Матвієнкова Сергія Анатолійовича і Тимошенка Віктора Анатолійовича до складу депутатської фракції Соціалістичної партії України.

Відповідно до статті 13 Закону України "Про статус народного депутата України” та статті 4.2.2 Регламенту Верховної Ради України інформую про входження народного депутата України Плохого Ігоря Івановича до складу депутатської фракції Партії регіонів.

Відповідно до статті 13 Закону України "Про статус народного депутата України” та статті 4.2.2 Регламенту Верховної Ради України на підставі протоколу засідання депутатської групи „Відродження” від 21 грудня 2005 року інформую про перейменування депутатської групи „Відродження” у депутатську фракцію політичної партії „Відродження” у Верховній Раді України. Склад депутатської фракції 16 народних депутатів. Уповноваженими представниками фракції обрано Кіссе Антона Івановича, керівник фракції, Поровського Миколу Івановича, Гаврилюка Василя Васильовича, Коновалюка Валерія Ілліча, Франчука Анатолія Романовича. Я тільки прошу фракцію і керівництво фракції уже до Нового року більше не перейменовуватися.

Шановні народні депутати,  відповідно до Регламенту у п’ятницю ми маємо 30 хвилин для виступів народних депутатів з внесенням пропозицій, оголошенням запитів, заяв, повідомлень. Прошу народних депутатів записатися на виступ.

Тим часом дозвольте оголосити депутатські запити, що надійшли.

Так. Іде запис. На табло, будь ласка, прізвища народних депутатів, що записались.

Так, надійшли запита народних депутатів України.

 Групи депутатів (ШУФРИЧ, ШУРМА, ФІКС) до Президента України, Голови Верховної Ради, Міністра закордонних справ стосовно таємної зустрічі Президента України з директором Центрального розвідувального управління США Портером Госсом 16 грудня 2005 року та можливих загроз національній безпеці України.

Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

10:14:46

За-153

Запит підтримано.

Ставлю на голосування про направлення запиту до Президента України.

 

10:15:08

За-156

Рішення не прийнято.

 Олександра ГОЛУБА до Президента України щодо збереження Меморіального музею видатного українського живописця Івана Хворостецького у місті Почаєві Тернопільської області.

 Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

10:15:37

За-139

Рішення не підтримано.

 Юрія СОЛОМАТІНА та Ігоря ШУРМИ до Президента України з приводу ненадання інформації і відповіді на звернення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань встановлення факту незаконного втручання громадянина Російської Федерації зі статусом біженця у Великобританії Березовського у фінансування виборчої кампанії кандидата в Президенти Віктора Ющенка.

Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

10:16:17

За-157

Запит підтримано.

Ставлю на голосування про направлення запиту до Президента України.

 

10:16:37

За-142

Рішення не прийнято.

Анатолія ПИСАРЕНКА та Ігоря ШУРМИ до Президента України, Голови Верховної Ради України, Генерального прокурора стосовно недотримання принципу законності у діяльності Національної ради з питань телебачення та радіомовлення та необґрунтованості позбавлення телекомпанії “ТЕТ” права мовлення в окремих містах України.

Ставлю на голосування про підтримку запиту. Прошу голосувати.

 

10:17:14

За-133

Запит не підтримано.

Юрія СОЛОМАТІНА до Президента України щодо створення міжвідомчої комісії для відпрацювання правових підстав, механізму та процедури повернення в бюджет України народних коштів, викрадених колишнім прем’єр-міністром Лазаренком та його спільницею Тимошенко.

Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

10:17:48

За-134

Запит не підтримано.

Володимира ПУЗАКОВА до Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра щодо соціального захисту добровольців та військовослужбовців, які були призвані на військові збори для виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Миколи КРАВЧЕНКА до Голови Верховної Ради щодо нелегітимних рішень Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

Віктора РАЗВАДОВСЬКОГО до Прем’єр-міністра щодо завершення газифікації військового містечка №115 у селі Березівка Житомирського району.

Миколи КАТЕРИНЧУКА до Прем’єр-міністра щодо надання допомоги в завершенні будівництва храму в селі Тяпче Долинського району Івано-Франківської області.

Миколи КОМАРА до Прем’єр-міністра щодо розгляду проблем збанкрутілих підприємств під час формування показників проекту Державного бюджету на 2006 рік.

Дмитра РУДКОВСЬКОГО до Прем’єр-міністра, Міністра фінансів, Міністра освіти і науки щодо питань фінансування освіти на селі.

Іштвана ГАЙДОША до Прем’єр-міністра, Голови Фонду Держмайна щодо передачі майнових комплексів військових містечок у комунальну власність.

Олександра ГОЛУБА до Прем’єр-міністра щодо пільгового забезпечення інваліда Великої Вітчизняної війни транспортним засобом.

Георгія БУЙКА до Прем’єр-міністра щодо зловживань керівництва колишнього КСП “Україна”, та його правонаступника “Карат-2” з поголів’ям великої рогатої худоби, ущемлення майнових прав мешканців села Кам’янка Ізюмського району Харківської області.

Віктора РАЗВАДОВСЬКОГО до Прем’єр-міністра щодо завершення газифікації сіл Житомирського району.

Володимира ЄЩЕНКА до Прем’єр-міністра щодо газифікації села Ладижинка Уманського району Черкаської області.

Миколи КАТЕРИНЧУКА до Прем’єр-міністра щодо повернення коштів Скаржинецької сільської ради Хмільницького району Вінницької області.

Єфима ФІКСА до Прем’єр-міністра, Голови Чернівецької обласної державної адміністрації щодо реструктуризації заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону „Про освіту” педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів у Чернівецькій області.

Володимира ЗАЙЦЯ до Прем’єр-міністра, Голови Кіровоградської обласної державної адміністрації щодо поновлення виробничої діяльності на підприємствах державної холдингової компанії “Олександріявугілля” та ліквідації заборгованості по заробітній платі гірнякам.

Валерія БОРЗОВА до Прем’єр-міністра, Голови Кіровоградської обласної державної адміністрації щодо газифікації сіл Онуфріївського району.

Ігоря ШУРМИ до Прем’єр-міністра, Міністра охорони здоров’я щодо фінансування сфери охорони здоров’я та врегулювання міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці медичних працівників.

Анатолія ГІРШФЕЛЬДА до Прем’єр-міністра щодо ситуації на державному підприємстві “Харківський приладобудівний завод імені Шевченка”.

Миколи РУДЬКОВСЬКОГО до Прем’єр-міністра щодо забезпечення місцевих бюджетів Чернігівської області асигнуваннями на виплату заробітної плати на оплату енергоносіїв.

Ольги КОБЕЦЬ до Прем’єр-міністра щодо збереження Національної архівної спадщини.

Володимира ЯВОРІВСЬКОГО до Прем’єр-міністра, Секретаря Ради національної безпеки і оборони, Голови СБУ щодо формування чіткої української інформаційної політики в міждержавних стосунках України й Росії та іншими країнами СНД, відсутністю якої вкотре скористався Кремль у черговому газовому шантажі, намагаючись принизити авторитет України у світі та завдаючи непоправної шкоди у стосунках між двома братніми народами, практично розпалюючи між ними національну ворожнечу.

Василя НАДРАГИ до Прем’єр-міністра щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців на Луганщині. 

Катерини САМОЙЛИК до Прем’єр-міністра, Генерального прокурора щодо факту порушення Державною податковою адміністрацією Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” в частині введення опломбування розрахункових книжок та безпідставного збільшення фінансового навантаження на суб’єктів підприємницької діяльності. 

Володимира МАЗУРЕНКА до Першого віце-прем’єр-міністра, Міністра палива та енергетики щодо порушень прав споживачів при проведенні розрахунків з населенням за спожиту електроенергію Волноваською районною електромережею. 

Анатолія ОРЖАХОВСЬКОГО до Віце-прем’єр-міністра Мельника стосовно погашення заборгованості з виплати заробітної плати акціонерам Бєлозерського та Голопристанського районів Херсонської області. 

Омеляна ПАРУБКА та Володимира ЄЩЕНКА до Віце-прем’єр-міністра Кириленка щодо встановлення телефону інваліду І групи, учаснику бойових дій мешканцю міста Тальне Черкаської області. 

Ярослава КЕНДЗЬОРА до Віце-прем’єр-міністра Кириленка щодо ганебного явища, яке штучно створили “Укрпошта” і “Союздрук", не розповсюджуючи по всій території держави україномовні газети, книжки і журнали. 

Анатолія ДОМАНСЬКОГО та Михайла РОДІОНОВА до Віце-прем’єр-міністра Кириленка з приводу переслідування директора Київського вищого професійного училища будівництва та автотранспорту. 

Анатолія ОРЖАХОВСЬКОГО до Віце-прем’єр-міністра Кириленка щодо надання окремим громадянам статусу інваліда відповідно до Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Дмитра РУДКОВСЬКОГО до Генерального прокурора, Міністра внутрішніх справ щодо тяганини у розслідуванні кримінальної справи, порушеної за фактом замаху на вбивство. 

Лариси УСАЧЕНКО до Генерального прокурора, Міністра юстиції щодо законності дій посадових осіб органів державної виконавчої служби і судових органів стосовно сім`ї Кондратенків. 

Зареми КАТУШЕВОЇ до Генерального прокурора щодо контролю за розслідуванням справи стосовно службових осіб Сєвєродонецької міської ради. 

Михайла ЗУБЦЯ до Генерального прокурора з приводу неправомірних дій прокуратури Ярмолинецького району Хмельницької області щодо директора дослідного господарства “Проскурівка”. 

Григорія ОМЕЛЬЧЕНКА до Генерального прокурора стосовно забезпечення об’єктивного досудового слідства у справі щодо службового підроблення документів та розкрадання заробітної плати й інших платежів в сумі понад 125 тисяч гривень Генеральним прокурором Піскуном, Головою Верховного Суду, Головою Вищої ради юстиції Євдокимовим та іншими посадовими особами, які були призначені викладачами-сумісниками Національної академії Державної податкової служби.      

Володимира ПЕТРЕНКА до Генерального прокурора з приводу формального розгляду прокуратурою Сумської області депутатського запиту та невжиття заходів щодо надання належної оцінки діям та бездіяльності прокуратури Кролевецького району.

Олександра МАСЕНКА до Генерального прокурора, Голови Вищого господарського суду, Міністра юстиції щодо дотримання законності при реформуванні та використанні майнових паїв членів сільськогосподарського товариства “Онішки” Оржицького району Полтавської області.

Петра ДИМІНСЬКОГО до Генерального прокурора з приводу порушення керівництвом Національної акціонерної компанії “НафтоГаз України” Закону “Про статус народного депутата”.

Олександра БОНДАРЧУКА до Генерального прокурора стосовно неналежного розгляду скарги мешканців гуртожитків, розташованих по вулиці Городня у місті Києві.

Кирила ПОЛІЩУКА до Генерального прокурора щодо перегляду кримінальної справи та перевірки правильності засудження громадянина Полішко.

Юрія КОСТЕНКА до Генерального прокурора, Міністра охорони здоров’я щодо захисту вітчизняного виробництва інсулінів – збереження заводу “Індар”, припинення тиску на підприємство з боку правоохоронних, податкових органів.

Миколи МЕЛЬНИКА до Генерального прокурора щодо внесення подання про перегляд вироку по кримінальній справі.

Анатолія НАЛИВАЙКА до Генерального прокурора, Міністра внутрішніх справ, Голови Державної митної служби з приводу нехтування запитів народних депутатів щодо недопущення корупції серед працівників митної служби.

Анатолія КЛИМЕНКА до Генерального прокурора, Голови СБУ щодо неправомірних дій посадових осіб Північно-регіональної митної служби стосовно підприємства “БІЛПРОМ”.

Івана ДРАЧА до Генерального прокурора, Міністра внутрішніх справ щодо дотримання норм моралі, рішень прокурора, права Закону та Конституції Миргородським міським головою Олександром Паутовим.          Леоніда КАДЕНЮКА до Генерального прокурора щодо бездіяльності Головного управління з питань захисту прав споживачів стосовно порушення приватним підприємцем прав покупця.

Лева БІРЮКА до Генерального прокурора стосовно ознак організації корупційних схем керівниками Хмельницької обласної прокуратури за відома Генеральної прокуратури.

Групи депутатів (ДЕМЬОХІН, ЯНКОВСЬКИЙ та інші) до Генерального прокурора щодо порушень при впровадженні системи приймання податкової звітності в електронному вигляді.

Юлія ІОФФЕ та Ігоря ШУРМИ до Генерального прокурора з приводу порушення прав громадянки Бекетової, перешкоджання її професійній правозахисній діяльності посадовими особами прокуратури  міста Сєверодонецька.

Тамари ПРОШКУРАТОВОЇ до Генерального прокурора стосовно порушень прав громадянина на захист.

Володимира ВОЮША до Генерального прокурора, Голови державної податкової адміністрації стосовно порушення посадовими особами податкової міліції та прокуратури Херсонської області вимог Закону “Про звернення громадян”.

Єфима ФІКСА до Генерального прокурора стосовно незаконного припинення Чернівецькою міськрадою права на користування земельною ділянкою на умовах оренди.

Анатолія ПИСАРЕНКА до Генерального прокурора, Голови Київської обласної державної адміністрації стосовно вирубки лісу та незаконності будівництва житлових будинків в природоохоронній смузі Макарівського району.

Володимира ЗАЙЦЯ до Генерального прокурора щодо заборгованості по виплаті заробітної плати колишнім працівникам акціонерного товариства „Жданівкавугілля” Донецької області.

Вадима МІСЮРИ та Ігоря ШУРМИ до Генерального прокурора щодо втручання посадовими особами Кіровської районної ради Автономної Республіки Крим у професійну діяльність журналістів газети "Кіровець“ та перешкоджання вільного поширення інформації.

Анатолія СЕМИНОГИ до Генерального прокурора, Міністра внутрішніх справ, Голови ЦВК щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у розповсюдженні неправдивої інформації, що дискредитує діяльність політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, принижує честь та гідність її лідера Юлії Тимошенко.

Миколи МЕЛЬНИКА до Генерального прокурора щодо зловживання службовим становищем головою правління товариства “Будматеріали” міста Вінниця.

Степана ДАВИМУКИ до Генерального прокурора, Міністра економіки з приводу неправомірних дій керуючого санацією Новороздільського заводу складних мінеральних добрив та заміни інвестора.

Олександра МАСЕНКА до Генерального прокурора щодо законності використання земельних та майнових паїв власників – членів сільськогосподарського товариства “Правда” Оржицького району Полтавської області.

Юрія КАРМАЗІНА до Генерального прокурора з приводу сприяння окремими працівниками прокуратури Заліщинського району Тернопільської області ухиленню від кримінальної відповідальності окремих осіб та неналежної перевірки фактів, повідомлених у депутатських зверненнях.

Володимира ПУЗАКОВА до Міністра оборони щодо перегляду кримінальної справи військовослужбовця Олега Бур’янова.

Олега БІЛОРУСА до Міністра освіти та науки, Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністра охорони здоров’я, Голови Одеської обласної державної Адміністрації щодо проведення перевірки стану гуртожитків у місті Одесі.

Віктора МИРОНЕНКА до Міністра транспорту та зв’язку щодо забезпечення бланками робочих документів та посвідчень особи моряка.  

Миколи ШЕРШУНА та Валерія САМОПЛАВСЬКОГО до міністра культури та туризму щодо дублювання, озвучення та субтитрування іноземних фільмів українською мовою.

Ярослава КЕНДЗЬОРА до міністра внутрішніх справ стосовно незадовільної роботи Головного Управління Міністерства внутрішніх справ у Київській області щодо забезпечення збереження майна громадян.

Георгія БУЙКА до міністра транспорту та зв’язку, керівника Асоціації міжнародних автоперевізників з приводу рішення міністерства стосовно реорганізації державного підприємства “Укрінтеравтосервіс”.

Сергія СОБОЛЄВА до міністра освіти і науки щодо правомірності дій Запорізького обласного управління освіти і науки при проведенні конкурсу на заміщення вакантної посади директора Куйбишевського професійного аграрного ліцею.

Михайла РОДІОНОВА до міністра промислової політики з приводу невиплат заробітної плати і умов праці та відпочинку на Київському заводі імені Петровського.

Володимира ШЕПЕТІНА до міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства щодо погашення заборгованості державою за житлово-комунальні послуги перед підприємствами житлово-комунального господарства.

Олега ТЯГНИБОКА до міністра закордонних справ щодо оголошення офіційної позиції Міністерства закордонних справ України з приводу антиукраїнських заяв російських чинників про повернення Криму Російській Федерації в контексті “газової війни” Росії проти України.

Степана ХМАРИ до міністра освіти і науки щодо поновлення на посаді ректора Дніпропетровського державного університету академіка Володимира Приснякова..

Миколи РУДЬКОВСЬКОГО до міністра внутрішніх справ щодо несплати відкритим акціонерним товариством “Домобудівник” коштів за виконані в 2004 році роботи в селищі Чайкіно Чернігівської області.

Олександра АБДУЛЛІНА до міністра соціальної політики та праці про удосконалення окремих положень Закону України „Про статус і соціальний захист населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо призначення “чорнобильської стипендії” студентам вищих навчальних закладів, які мають статус потерпілих

Володимира ШЕПЕТІНА до міністра юстиції щодо невиконання закону посадовими особами відділу державної виконавчої служби Первомайського району Харківської області.

Валерія МІШУРИ до міністра юстиції щодо бездіяльності Дніпропетровського обласного управління юстиції, Васильківського районного управління юстиції Дніпропетровської області та їх державних виконавчих служб.

Ігора Насалика до міністра юстиції, міністра внутрішніх справ та Генерального прокурора щодо протизаконних дій посадових осіб примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Дніпропетровської області.

Володимира МАЗУРЕНКА до Голови Секретаріату Президента щодо рішення Чутківської районної ради Полтавської області про недовіру голові райдержадміністрації у зв’язку з невиконанням програми соціально-економічного і культурного розвитку району.

Юрія КАРМАЗІНА до Секретаря РНБО, Прем’єр-міністра, Міністра охорони здоров’я щодо запобігання загрозі національній безпеці України у сфері охорони здоров’я, покращення боротьби із захворюванням на туберкульоз, припинення втручання представників іноземних організації з дипломатичним статусом у внутрішню політику України у сфері охорони здоров’я.

Олександра ТКАЛЕНКА до Голови СБУ щодо фіктивного підприємництва з боку приватного підприємства “Фламінго трепел”.

Сергія ГМИРІ до Голови Луганської обласної державної адміністрації щодо заборгованості по заробітній платі працівникам санаторію-профілакторію “Привілля” Лисичанського району Луганської області.

 Лариси УСАЧЕНКО до Голови Комітету з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, Міністра охорони здоров’я, Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту щодо забезпечення лікування дитини з вродженою вадою розвитку.

Миколи ШЕРШУНА та Валерія САМОПЛАВСЬКОГО до Голови відкритого акціонерного товариства “Укртелеком” щодо виконання титульного списку капітального будівництва у 2005 році по Рівненській філії при телефонізації населених пунктів Березнівського району Рівненської області.

Володимира АНІЩУКА до Голови Верховного Суду щодо касаційної скарги стосовно справи про дострокове припинення повноважень Голицького сільського голови Одеської області.

Миколи КУХАРЧУКА до Голови Верховного Суду з приводу зволікання з розглядом касаційної скарги Миколи Підвисоцького.

Леоніда ГРАЧА до Голови Фонду Держмайна щодо встановлення повноважень по управлінню корпоративними правами на майно відкритого акціонерного товариства “Фотон”, які належать Автономній Республіці Крим.

Віктора АНТЕМЮКА до Голови Вінницької обласної державної адміністрації щодо газифікації села Мізяківські Хутори Вінницького району.

Івана ДРАЧА до Білоцерківського міського голови з приводу невиконання рішення суду стосовно відшкодування збитків постраждалому громадянину.

Олександра ТКАЛЕНКА до Голови Вищої ради юстиції щодо ігнорування суддями Суворовського місцевого суду міста Херсона Ухвал Апеляційного та Верховного судів України у справі приватного підприємця Сотникової.

Олександра МОРОЗА до Голови Ради Міністрів Автономної Республіки Крим щодо виділення земельних ділянок мешканцям селища для ведення садівництва.

Лева ГЛУХІВСЬКОГО до Голови Київської міської  державної адміністрації щодо відновлення роботи комунального підприємства “Молочна фабрика-кухня”.

Володимира ДЕМЬОХІНА та Юрія КАРМАЗІНА до Голови Антимонопольного комітету, Київського міського голови, Голови міської державної адміністрації щодо порушення законодавства службою “КиївДержЕкспертиза” прав та інтересів учасників інвестиційної діяльності.

Олександра СТОЯНА до Голови Фонду державного майна щодо надання інформації про виконання умов договору купівлі-продажу Криворізького металургійного комбінату “Криворіжсталь” стосовно забезпечення соціальних прав і гарантій працівників підприємства.

Петра Димінського до Голови Верховного Суду, Генерального прокурора, Секретаря Ради національної безпеки і оборони щодо протизаконних дій суддів Васильківського міськрайонного суду Київської області.

Юлія ІОФФЕ до Голови правління Пенсійного фонду щодо виплати щомісячної компенсації за 2005 рік сім’ї ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС у зв’язку з втратою годувальника.

Валерія Борзова до Голови Київської обласної державної адміністрації щодо критичного санітарно-гігієнічного стану житлових будинків у місті Березань Київської області.

Тамари ПРОШКУРАТОВОЇ до Голови Закарпатської обласної державної адміністрації щодо заборгованості по заробітній платі працівникам сільських рад Рахівського району.

Олега ТЯГНИБОКА до заступника Генерального прокурора, прокурора Київської області щодо фактів грубих порушень законодавства посадовими особами Державної податкової адміністрації в Одеській області.

Дмитра РУДКОВСЬКОГО   до Міністра юстиції щодо порушень чинного законодавства охоронним товариством „Валдіко”.

Рефата ЧУБАРОВА до Генерального прокурора щодо перевірки обставин притягнення громадянина Петерсена до кримінальної відповідальності.

Рефата ЧУБАРОВА до Голови Верховного Суду України   щодо прискорення  розгляду Верховним Судом України сфальсифікованих слідством матеріалів карної справи,  що послужили підґрунтям  для невиправданого засудження судом групи громадян України з числа кримських татар.

Дмитра ВОЮША до Голови Рахункової палати щодо законності використання бюджетних коштів управління по ремонту і утримання автомобільних доріг Вінницького міського виконавчого комітету.

Юрія СОЛОМАТІНА до Голови Верховної Ради для надання слова для позачергового виступу  23 червня 2005 року. Ми будемо розглядати цей запит ваш.

Шановні народні депутати! Таким чином виголошено  105 депутатських запитів, по фракціях:  „Регіони України” – 6, комуністів України – 30,   «Наша Україна» – 8, Народна партія – 7,  БЮТ – 7 , СПУ- 10,  Народний блок  – немає, СДПУ(о) – 21, УНП  - 5, «Відродження» – немає,  Народний Рух України - 5, «Реформи і порядок» – 1,  Позафракційні – 4.

Переходимо тепер до виступів народних депутатів.

Віктор Мироненко, фракція комуністів, будь ласка. Підготуватися    Григорію Бондаренко замість шарова.

 

10:37:21

МИРОНЕНКО В.А.

Фракция Коммунистической партии Украины, Мироненко.

Уважаемые соотечественники!  Не соответствующая интересам народа Украины  внешняя политика  порождает множество проблем. Отказ Президента Ющенко и его правительства  от реального создания единого экономического пространства лишает Украину множества преимуществ. Об этом говорит и льготная цена на газ  для Белоруссии, и  установление высокой мировой цены  на газ для Украины,  так называемый газовый кризис, за которым неизбежно при этой  политике последуют и другие кризисы, тяжко   отражающиеся, прежде всего, на рядовых граждан, ведущие к огромным проблемам  экономики, к разрушению экономики.

Учитывая это, фракция Компартии Украины настойчиво  просит  при поддержке других депутатов поставить  после рассмотрения конституционного закона на голосования проекты постановлений номер 8432 и 8431. Как Президент Ющенко и правительство Еханурова вели  переговоры о газе, мы знаем. Также безуспешно ведутся переговоры о создании  Единого экономического пространства   Украины,  Белоруссии, Казахстана, России. Для создания ЕЭП необходимо  заключение в формате четырех наших  государств 92 соглашений. Однако, за полтора года ведения переговоров ни одно из 92 соглашений не заключено. Наши правители лишь пытаются дотянуть до выборов, а потом отказаться как от СНГ, так и от ЕЭП. Цель принятия постановления номер 8432 – содействовать ускорению создания единого экономического пространства во имя восстановления и развития выгодных Украине экономических, торговых связей, роста экономики и жизненного уровня народа.

Создание ЕЭП также обеспечит необходимое свободное  перемещение наших граждан через границу меду братскими государствами, решение проблем трудоустройства и социальной защиты наших граждан, работающих в России и в других республиках ЕЭП.

Цель принятия постановления номер 8431 – первоочередное заключение межгосударственных соглашений, которые имеют отношение позиции Украины, Белоруссии, Казахстана, России в отношение третьих стран, которые закладывают основы для формирования единого экономического пространства, являются базовыми.

Однако, правящие ныне проамериканские политики не идут на подписание в формате четырех государств соглашений, определяющих таможенную политику отношений третьих стран. Поэтому фракция Коммунистической партии Украины и другие депутаты, депутаты нескольких фракций настойчиво просят поставить после конституционного закона на голосование проекты постановлений номер 8432, 8431, призванные содействовать созданию единого экономического пространства Украины, России, Белоруссии в интересах народа Украины, в интересах развития экономики, повышения жизненного уровня населения Украины. Спасибо.

 

ГОЛОВА. Григорій Бондаренко запрошується до виступу. Підготуватися Соломатіну замість Буйка.

 

10:40:33

БОНДАРЕНКО Г.І.

Григорій Бондаренко, Блок Володимира Литвина.

Шановні колеги, хочу привернути вашу увагу до того, що робило і що робить, а, головне, чого не робить наше АПК. Я критикував лише недавно з цієї трибуни механізм зернозакупівель. Як пам'ятаєте, тонну жита групи А купували начебто за 420 гривень, а сплачували 289. У відповідь Мінагрополітики доводить, що все робиться   за нормативами і ні слова про те, що запровадження держави в підтримках зерновиробника вийшла нульовою.

Я критикував уряд щодо  застосування бензинових біодомішок, але ж перша скрипка тут належить аграрному міністерству. І не тільки тому, що в нього сфері виготовляється біоетанол, виробництво  бензодомішок – це гарантований щорічний збут щонайменше мільйона тонн сільгосппродукції, в тому числі некондиційного зерна, меляси.  А управлінський агробегемот - ні гу-гу!

Наше агропідприємство  робить одне – канючить гроші для АПК за нашою допомогою. З Держбюджету селу щорічно  виділяли мінімум мільярд доларів. А де ці мільярди? Якусь техніку за них придбали? Ні. Чи може що збудували? Ні. Об`їдьте всю України – не то, що будівлі, вибачте, нового нужника не побудували.

Щонайменше прийнятий бюджет передбачає  селянам небачені раніше асигнування. А куди вони підуть? Кажуть, товаровиробникові.  Але поглянемо хто цей товаровиробник. Одне із КСП мого округу очолив міліціонер-сержант. Приїхав з грішми (не знаю де набрав), позбирав земельні паї і почав хазяйнувати: вирізав худобу, бачте не вигідна, і вирішує тільки … вирощує тільки пшеницю. До цієї по неповному мішку і людям ще видає. А паралельно продає все, що можна продати. Суди, в яких  шукає правду село, стверджують: дії не протирічать законові.  

Не допустити цієї ганьби мало б аграрне міністерство. Ця структура має формувати і здійснювати політику на селі. Але в нинішньому вигляді вона на це нездатна. Мінагропром політики дуже відрізняється… не відрізняється від Наркомзему, створеного ще славетним нашим земляком Кагановичем і його однодумцями. Україні потрібний абсолютно новий сучасний  агроуправлінський  орган, потрібні молоді люди в ньому. Годі тасувати стару кадрову  колоду. Без фахівців з новітнім світоглядом  нічого путнього не доб`ємося. Хотілося б, щоб ці слова почув Віктор Андрійович, наш Президент. На жаль, на це марно сподіватися. Прошу вважати мій виступ…

 

ГОЛОВА. До виступу запрошується Юрій Соломатін. Підготуватися Ткаленку замість Чубарова.

 

10:43:52

СОЛОМАТІН Ю.П.

Юрій Соломатін, фракція комуністів.

Шановні колеги, другого грудня цього року саме з цієї трибуни мною було поінформовано Верховну Раду України про те, що 30 листопада в Лондоні відбулася моя зустріч як голови Тимчасової слідчої комісії „Березовський – Ющенко” з президентом Фонду захисту громадянських свобод паном Березовським, під час котрої були отримані копії трьох двосторонніх договорів, які розкривають механізм заведення грошей до України, тіньових грошей, під час виборчої кампанії 2004 року.

Був викритий цей механізм, коли фірма пана Березовського, зареєстрована в Гібралтарі, укладала фірму, заснованою в Оригоні  (Сполучені Штати Америки) паном Давидом Важаєвичем Жванією.

Предметом угоди були консультаційні послуги з питань розроблення так званої інвестиційної стратегії замовника в Україні. Отримувачі коштів були визначені в договорі наступним чином: „Дойчебанк траст компані Америкас” і банк-отримувач – „Траста комерцбанка”, Рига, Латвія. Отримувач – розрахунковий рахунок 10701, фірма «………лімітед», тобто та фірма, яка уклала договір з фірмою пана Березовського, та належить пану Давиду Важаєвичу Жванія.

Загальна сума претензій пана Березовського збільшена з 21 мільйона доларів до 31 мільйона доларів.

Шановні колеги, я вимагав від Генеральної прокуратури негайно розпочати кримінальну справу за статтею 94 Уголовно-Процесуального кодексу України, повідомлення в пресі, а також вимагав від „Держкомфінмоніторингу” і Служби Безпеки України належного супровіду такого розслідування.

І я отримав відповіді, отримав відповіді Володимир Михайлович Литвин як голова Верховної Ради України і я як позивач, так би мовити. Ось відповідь Генеральної прокуратури: „Додатковою перевіркою, проведеною ГУБ КОС СБ України та Державним комітетом фінансового моніторингу України. Фактів причетності конкретних українських субєктів підприємницької діяльності, або банківських установ до одержання коштів з-за кордону та подальшого фінансування передвиборчої компанії не встановлено.

Ну, здається, крапка і можна говорити „спасибо” за наполегливі старання зазначених структур. Але я повідомляю про те, що закінчується підготовка судового позову до англійського суду, позивач – сторона пана Березовського, відповідач – сторона пана Жванії. Уявимо собі, що в січні, або в лютому місяці англійська феміда винесе свій вирок і в цьому вироку буде зазначатися, що українська феміда зявилася не спроможною довести очевидні речі. Тому я попереджаю наше суспільство і наш політикум, яке обличчя зявиться у держави Україна. Дякую .

 

ГОЛОВА. Так, до виступу запрошується Олександр Ткаленко. Підготуватися Колоніарі.

 

10:47:06

ТКАЛЕНКО О.С.

Олександр Ткаленко, Народний рух України.

Заява фракції Народного Руху України.

Народний Рух України вітає рішення українського Уряду про необхідність інвентаризації та підвищення ефективності управління земель та державного майна, яке використовує Чорноморський флот Російської Федерації.  Впевнені, що проведення цих заходів в умовах фактичної відсутності договорів оренди та інших правовстановлюючих документів має проходити прозоро і під контролем громадськості. Ця робота має здійснюватись також і за умови  узгодженої позиції та співпраці з російською стороною.

Однак останні заяви та дії представників Уряду Росії свідчать про т. що вони продовжують перебувати в полоні застарілих підходів в двосторонніх стосунках, обумовлених комплексом – єдиною і неділимою. До цього часу ці урядовці представляють перебування свого потужного військового угруповання, як  доброчинний акт по відношенню до України. Так днями МЗС Росії повідомила про те, що всі українські населені пункти, де базується флот, отримають з російського бюджету 235 мільйонів рубів. Невипадково, мабуть, і те, що нинішній візит до  Криму заступника міністра закордонних справ Російської Федерації Григорія Карасіна. Передбачає низку зустрічей з відомими своєю агресивною антиукраїнською позицією проросійськими організаціями, більшість з яких відзначилася активною минулорічною підтримкою Віктора Януковича.

Народний Рух України констатує, що використання російськими урядовцями енергоносіїв у якості політичної зброї підігрівається і проросійським лобі, яке активно працює останнім часом в українському парламенті і фактично стала на шлях зради національних інтересів. Впевнені, що українські виборці зроблять правильні висновки щодо такої позиції відомих політичних сил на майбутніх парламентських виборах.

Народний Рух України впевнений, що характер і масштаб проблем, пов’язаних з тимчасовим перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації обумовлює необхідність злагодженої взаємодії виконавчої і законодавчої гілок влади. Зусилля урядових структур мають супроводжуватися сприянням з боку Верховної Ради України і водночас перебувати в полі парламентського контролю.

Вимагаємо від керівництва Верховної Ради негайного повторного внесення до порядку денного нинішньої сесії проекту постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії для вивчення стану виконання базових угод про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Народний Рух вважає, що перспектива розв’язання нинішніх суперечностей навколо проблем радіолокаційної станції Чорноморського Флоту сьогодні залежить виключно від російської сторони. Україна надає всі можливості для проведення цивілізованих переговорів. В іншому випадку ми будемо вимагати, маємо всі підстави...

 

ГОЛОВА.  Колоніарі передає право на виступ Олександру Стояну. Підготуватися Анастасієву.

 

10:50:29

СТОЯН О.М.

Олександр Стоян, фракція Партії регіонів України.

Шановні колеги,  шановні громадяни України. Фракція Партії регіонів України стурбована тією ситуацією, що відбувається на „Криворіжсталі”, а також тим, як використовуються кошти від її продажу.

Свого часу фракція Партії регіонів попереджувала, що якщо і забирати завод у колишніх власників, то треба було повернути до держави. Тому що цей завод приносив великі прибутки державі, давав  можливість людям нормально працювати. Люди отримували достойну заробітну плату, була велика соціальна сфера, але нова помаранчева влада за 7 місяців, зруйнувавши все те, що було напрацьовано урядом Віктора Януковича, вирішила залатати проріхи, продавши цей бюджет, продавши цей завод іноземцям.

І що сьогодні ми маємо? Ось тільки 15 грудня вноситься пропозиція від уряду, щоб Державний бюджет 2005 року збільшити видатки за рахунок коштів, получених від „Криворіжсталі” та на 2006 рік передбачено залатати ті проріхи, які будуть також заначка від „Криворіжсьалі”.

А давайте спитаємо, а що б було, якби не було цієї „Криворіжсталі”? Що б тоді продавали? А що будуть продавати в 2006 році? Знов „Укртелеком” та великі статичні підприємства іноземцям?

Шановні люди, а куди ж підуть громадяни України, які працюють? Вони стануть рабами. А тепер давайте подивимося, що сьогодні відбувається, що сьогодні відбувається на заводі „Кривроіжсталь”?

До мене тільки що підійшли в кулуарах люди і сказали: „Робітники страйкують, тому що не виплачується заробітна плата”. Люди добрі, коли на цьому заводі день в день виплачувалася заробітна плата, виплачувалися великі заробітні плати, сьогодні прийшов іноземець і не виплачує заробітну плату. Тим самим він порушує конвенцію МОП №87 про першочерговість виплати заробітної плати.

Далі, шановні колеги, згортається соціальна сфера, тому фракція партії „Регіони України” підтримує справедливі вимоги робітників „Криворіжсталі”, вимагає від уряду, від Фонду майна, від Президента негайно втрутитися в цю ситуацію.

Ми звертаємося до уряду, припиніть продавати стратегічні об’єкти, припиніть хоча би до березня 2006 року, коли прийде нова Верховна Рада і вас викине як ту владу, яка не здатна працювати. І взагалі, шановні друзі, що сьогодні відбувається? З газом непорядок, ціни ростуть, велика заборгованість по заробітній платі зростає. Куди ми йдемо, куди йде наша держава?

Ми вимагаємо негайно сюди уряд, вимагаємо негайно сюди Президента і хай прозвітують, куди ця помаранчева влада веде народ України. Дякую.

 

ГОЛОВА. Анастасієв, фракція комуністів. Підготуватися Дмитру Павличку замість Асадчева.

 

10:53:29

АНАСТАСІЄВ В.О.

Валентин Анастасиев, фракция коммунистов.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги, уважаемые телезрителе, телерадиослушатели!

Второго декабря сего года мною, народным депутатом Украины, на заседании Верховного Совета был объявлен депутатский запрос министру труда и социальной политики относительно отказа тендерного комитета Фонда социального страхования в открытых торгах по закупке санаторно-курортных услуг на 2006 год, дочернему предприятию Киевской городской курортно-бальнеологічної  лікарні профспілок України.

 Вчера  23 декабря   мною был получен ответ за  подписью заместителя министра труда и социальной политики Гарячей Еленой Васильевной, в котором нет ответа на поставленные вопросы, а именно: необоснованное исключение из тендерного списка лечебницы со ссылкой, что нет спальных помещений и положенных по проекту и статусу учреждения.

Лечебница  рассчитана и  подготовлена для лечения жителей города Киева, которые живут рядом, и нет необходимости в этом спальном помещении.

Нет реагирований и на просьбу: включить в перечень тендера лечебницу. В ответ на целой странице излагается порядок работы тендерной комиссии, а в конце указано: «Після оголошення результатів розгляду на засіданні  Тендерного комітету буде визначено переможців тендеру. Про прийняте рішення вам буде повідомлено додатково”.  Вот такова реакция на тот депутатский запрос.

Вчера, 23 декабря, реагируя на вот такие действия  тендерного комитета и Фонда социального страхования, Комитет Верховного Совета по делам  пенсионеров, ветеранов и инвалидов провел в лечебном  учреждении выездное заседание и ознакомился с материальной базой и коллективом учреждения. И был приятно поражен условиями лечения, широтой лечебных процедур и их емкостью. Комитет Верховного Совета удивлен действием тендерного комитета   попыткой лишить больных людей города такой возможности лечения. Более того, я скажу, год заканчивается, остается 7 дней, а практически еще не решен вопрос о лечении ветеранов и населения Украины.

Иван Яковлевич Сахань, прошу дать мне ответ и на первый запрос.

 

ГОЛОВА. Дмитро Васильович Павличко, фракція Української Народної Партії. Підготуватись Олексіюк.

 

10:56:53

ПАВЛИЧКО Д.В.

Дмитро Павличко, фракція Української Народної Партії.

Шановні депутати, дорогі співвітчизники, зверніть увагу на дві ялинки в нашому залі: різні кольори, різні ідеологічні спрямування. Це говорить про те, що наш парламент ще далекий до возз’єднання. Але я маю сміливість привітати всіх, і тих з-під червоної ялинки, і тих з-під синьо-жовтої ялинки, всіх українців з Новим роком, з Різдвом Христовим.

А тепер дозвольте зачитати заяву фракції Української Народної Партії і Народного Руху.

30 жовтня в Острозі, Рівненської області, відбулося освячення престолу Кирило-Мефодіївського храму в Острозькій Академії Патріархом Філаретом. Парафіяни Свято-Воскресенської церкви Острога виявили бажання перейти до Київського Патріархату, натомість священики Московського Патріархату, їхні найманці з братства Корчинського та прихильники Вітренко, завезених з Одеси та Криму, воєнізовані антиукраїнські сили, прорив, вдалися до спроб провокації в Острозі. Підспівувачами в цьому виступила Партія регіонів, особисто Віктор  Янукович, який намагається розіграти релігійну карту у виборчій кампанії 2006 року.

Учора, за  активного сприяння Голови Верховної Ради, промосковських антиукраїнських  сил, депутатів, які зрадили Ющенка, була  протягнена постанова, яка засвідчує анти державницьку позицію  частини депутатів Українського парламенту.

Ми, народні депутати, які завжди стояли на патріотичних позиціях, рішуче виступаємо проти спроб  промосковських політиканів розпалити міжконфесійну національну ворожнечу заради задоволення  власних амбіцій напередодні   парламентських виборів.

Вони хочуть застосувати на території України   закони Росії, які, окрім так званої канонічної церкви, не визнають інших церков. Українська мова, церква,  нація – для них не існує і ніколи не існувала.

На підставі вище сказаного,  звертаємося до Голови Верховної Ради України з вимогою відкликати постанову так званої  тимчасової слідчої комісії, припинити спроби  політичних сил, зорієнтованих на Москву,  дестабілізувати ситуацію в Україні. Слава Україні!

 

ГОЛОВА. Шановні народні депутати, оскільки тут згадувався Голова Верховної Ради, я маю право на репліку.

Перше.  Верховна Рада нічого не протягує, а приймає рішення. Треба, шановний Дмитро Васильович, приходити у Верховну  Раду не для виголошення заяв, а для постійної роботи.  Це перше.

Друге. З таким же успіхом ви можете звинуватити мене, що я протягнув бюджет і врятував ваш уряд, бо нас там немає… Ваш уряд недолугий! Це друге.

Третє. Я хотів би  декому нагадати,  якщо треба, ми це можемо публічно нагадати. Коли ми говоримо про кольори, як у свій час розмежовували Україну, співаючи одне, а зараз співаючи друге.

Я думаю, що деяким людям треба посидіти і помовчати, а не вчити інших і   спокутувати свої гріхи перед Україною.

Будь ласка, замість  Олексіюка    Жулинський.

Не будіть лихо, поки воно тихо.

 

11:01:01

ЖУЛИНСЬКИЙ М.Г.

Микола Жулинський, фракція „Наша Україна”.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати! Вчора Верховна Рада прийняла постанову про так званий звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування фактів порушення права громадян на свободу совісті. Я ще раз і ще раз отак думаю, в нашому залі як нам хочеться бути і прокурорами, і слідчими, постійно звинувачувати, всюди повчати не розібравшись, не дійшовши до суті проблеми. Хіба для нас не очевидно ким і для чого створювалася та Тимчасова слідча комісія. Вона була створена на замовлення певних політичних сил і слава богу, беру в лапки, знайшовся чоловік, який вирішив з великою догідливістю і якоюсь лакейською старанністю провести те, чого ми не мали права проводити. Чому? Якщо це слідча комісія з питань розслідування фактів порушення прав громадян на свободу совісті, так давайте подивимось на всю Україну. Чому раптом всіх так зацікавила оця проблема в Рівненській області, з якою я родом і я дуже добре знаю ситуацію в Острозі, тому що це було спеціально спровокована ситуація і потім на начебто на розв’язання цієї ситуації створюється Тимчасова слідча комісія.

Шановні народні депутати, шановні громадяни, так діяти не можна. Треба дивитися на весь обшир України і розуміти, що релігійні проблеми в Україні надзвичайно складні. Вони вимагають уважного і дуже тонкого підходу і ми повинні бачити весь обшир українських релігійних проблем. Вони є всюди, але це не, передусім розв’язувати ці проблеми на основі нами з вами прийнятого закону повинні суди. Ми ж намагаємося підміняти сьогодні суди і рішення судів ігнорувати і водночас стверджувати, що саме наша  думка є головна.

Я, до речі, хочу сказати. Була спеціальна окрема думка члена цієї комісії Михайла Косіва. Вона була озвучена. Я питаю, чому на неї не зреагувала ні Тимчасова слідча комісія, не зреагувала Верховна Рада?

А я хочу наголосити, що відповідні рішення судів були. І ці, передусім ми повинні пам’ятати, що саме суд – це найвища інстанція, яка приймає рішення. І саме її рішення повинно бути головним і визначальним.

Тому я все-таки вважаю, що тама Тимчасова слідча комісія далі не повинна діяти. Вона ніколи не розв’яже ці всі проблеми і ми будемо постійно збуджувати атмосферу у суспільстві. Тому напередодні Різдва я хотів би закликати нас більше такими

 

ГОЛОВА. Володимир Яворівський, фракція Блоку Юлії Тимошенко.

 

11:04:21

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Дорогі наші українці у політичному, а не в етнічному сенсі цього слова! Дозвольте мені на тлі нашого цього парламентського політичного ревища стишити голос до нормальної людської інтонації і наприкінці цього шаленого і прекрасного, і сумного 2005 року сказати вам кілька слів від фракції Блоку Юлії Тимошенко.

Я хочу нагадати вам, як прекрасно на якій дивовижній високій ноті розпочався цей 2005 рік, який ми зустрічали на майдані, на помаранчовому майдані, який рівень був ейфорії, сподівань і чекань, що врешті-решт цей-таки рік принесе нам, українцям, полегшу на нашу землю. Що ми своє щастя людське давно вистраждали, вистраждали в багатьох попередніх поколіннях. І сьогодні маємо на нього повну, повнісіньку, повне-повнісіньке право.

Справді так повинно було би бути. Ми повинні сьогодні законстатувати, що сталося зовсім інше. І ми, поклавши руку на серце, не хочемо перед вами лукавити, дорогі українці, і великі, і малі, і діди, і внуки, і  батьки, і діти, не хочемо лукавити, і хочемо, ми прекрасно розуміємо як політики, яке велике розчарування сьогодні опосіло  українську націю. Тому що бандити   сидять не в тюрмах, а завтра прийдуть  і сядуть на місця  багатьох із тих, хто тут сидить. Тому що бізнес від влади не відділено до сьогоднішнього дня і бізнес керує сьогодні владою. Ми це розуміємо і не зловтішаємося, ми це переживаємо як нашу власну трагедію і трагедію нашого народу.

Через те, завершуючи,  я сказав би таке. Ми знову виходимо на нові гони часу. Входимо в 2006 рік. Дозвольте, дорогі наші  українці, і сумні, і веселі, і розчаровані, і ті, хто зберіг віру, обсипати вас від імені нашого блоку Новорічним і Різдвяним житом-пашницею. І хай ця зернинка закотиться в кожну вашу хату і принесе вам радість. І дай Господи, щоби над вашими світлими головами, і над нашою прекрасною матірю-Україною була постійно благословляюча Божа рука, і щоби ви  в наступному році не помилились,   обираючи владу. Добра і щастя у кожен ваш дім!

Блок Юлії Тимошенко.

 

ГОЛОВА.  Іван Сидорович Бокий, останній виступ, будь ласка, фракція Соціалістичної партії України.

 

11:07:29

БОКИЙ І.С.

Іван Бокий, фракція соціалістів.

В історії України є багато важливих подій, в історії України відігравали  важливу роль і великі, і малі міста. І одним із таких міст – є Очаків на Миколаївщині.  Ну, місто відоме не тільки з „времен”  очаківських, а і раніше. Місто, яке відоме як  значний курортний центр, але сьогодні Очаків переживає  особливо важкі часи.

До фракції соціалістів звернулися  депутати Очаківської міської ради і вони бють на сполох.  Місто   гине, місто може зникнути з лиця землі.

Сьогодні в Очакові не працює жодне промислове  підприємство. З нього вийшли військові частини і у місті зараз катастрофічна  ситуація у звязку з тим, що немає податкових надходжень, немає, власне кажучи,  бюджет страшенно слабкий, він не задовольняє і половини, навіть десь третину потреб для розвитку міста.

В місті   склалася така ситуація, що сьогодні 90 процентів житлово-комунального фонду підтоплено каналізацією, я не говорю там про дахи, дахи знищені, все затікає, фундаменти осіли, зруйновано  практично каналізацію, водопровід і каналізація практично  змішалися, і ви самі розумієте, що з цього може вийти. Ситуація дика,  і  фактично вона вже вийшла з-під  контролю.

Комісія з надзвичайних ситуацій обласної ради оголосила місто вже   у надзвичайній ситуації.  Але що толку із того, що оголосила?  Коштів то немає. І депутати Очаківської міської ради  просять вже  допомоги у уряду України, тому що, якщо це буде тривати бодай цю зиму і літо, то міста,  фактично можна говорити, немає. Там все  прийде у запустіння. Людей  переселяти, власне кажучи, нікуди. І хоча в Очаків їде  десь  щороку десь від 100 до 150  тисяч відпочивальників, на жаль,  місто від цього має дуже і дуже мало, і  порятувати само воно себе не може.

Тому і ми, соціалісти, звертаємося до Прем`єр-міністра України Юрія Івановича Єханурова, а до нього такого листа Очаківська міська рада теж вже направила,  ми закликаємо все-таки уряд допомогти місту Очаків порятувати себе, а значить і порятувати частинку нашої  вітчизняної історії.

Дякую за увагу.

 

ГОЛОВА.  Шановні колеги! У нас ще є ряд звернень з оформленими необхідними документами для виступів у звязку з незадоволенням відповіддю  на депутатські запити.

Ігор Шурма, будь ласка. Підготуватися Миколі Рудьковському.

 

11:10:46

ШУРМА І.М.

Ігор Шурма, фракція Соціал-демократичної партії  України (об'єднаної).

Щодальше у нас при владі Президент України, тим більше я дослуховуюся до його слів і мушу сказати, що він має повну рацію. Спочатку він сказав, що державний чиновник, це є лакей. Зовсім недавно він сказав, що за те, щоб дурь кожного була видна. Так от, я вам хочу продемонструвати, що таке лакейська дурість або дурнувате лакейство.

Звернувся я з запитанням про рівень заробітної плати визначальний Прем`єр-міністра. На підставі якої постанови, закритої, сьогодні рівень заробітної пати, в тому числі, допустимо, і державного службовця прес-секретаря 18 тис. Я отримав відповідь за підписом Прем`єр-міністра України: розмір посадового окладу Прем`єр-міністра України визначено розпорядженням Президента України від восьмого січня 92-го року номер 22.

Шановний Леоніде Даниловичу, я мушу сказати, що оці орли, які сидять по праву сторону і кричали, що колишній режим це є бандитська влада, вони лукавили, тому що ця лакейська дурість сьогодні засвідчила, що вони користуються сьогодні зарплатами завдяки вашому указу. Більше того, вони сси лаються на інший документ, який підписаний завдяки вам.

Або вони лукавили, використовували людей, коли говорили про цей режим так, або вони такі самі бандюки, або ще й гірше, оскільки обдурили ще й людей на Майдані Незалежності. Можна було би зупинитися на цьому. Але сьогодні категорично не дозволяють в парламенті проголосувати постанову, автором якої є соціал-демократи, - рекомендувати Кабміну призупинити дію Постанови про свої високі оклади, тому що я вам сьогодні, Вікторе Андрійовичу, тепер до другого Президента звертаюся, у лікаря сільського, за якого ви турбуєтесь,  зарплата 350 гривень, а ваші міністри мають по 20 тис. Це є соціальні справедливість? 

І це можна було б змовчати, якби за ті гроші - десятки тисяч, які отримує нова влада, це є новий проект „оранжистів”, які вони собі запланували зреалізувати. Сьогодні не створюється адміністративний тиск. У Коломиї міська влада під тиском, як вони показують зверху, …………….чи на обласну владу я ніяк не можу зрозуміти, заборонили проводити референдум. А щоб викладач вищого учбового закладу, не  дай Бог, не прийшов і не провів засідання ініціативної групи, так йому зробили як  в старі кагебіські  часи, вони йому зробили в суботу робочий день. То я ще раз звертаюся з депутатським запитом. За що вам платять десятки тисяч грошей і на підставі якої постанови?  Дякую. 

 

ГОЛОВА.  Шановні народні депутати! Рудьковський. Немає? Виступи завершено. Я прошу Секретаріат підготувати доручення щодо тих пропозицій, які прозвучали у  виступах народних депутатів, для відповідного реагування органами влади.

Шановні народні депутати, оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до Конституції України.

Олександр Олександрович, будь ласка.

Шановні народні депутати,  ми провели засідання Погоджувальної ради, фактично погодили всі дискутивні моменти. Я просив би, щоб Олександр Олександрович надав відповідну інформацію, ми попередньо схвалили цей документ і направили його до Конституційного Суду.

Скільки вам часу потрібно, Олександр Олександрович?    

 

11:15:03

МОРОЗ О.О. Хвилин 10-12.

 

ГОЛОВА.  До 10 хвилин. Добре? Ну 12. немає застережень? А потім ми проголосуємо.

 

МОРОЗ О.О.  Шановний  Володимире Михайловичу! Шановні депутати! Я спочатку кілька слів про процедуру підготовки цього документу. Ви знаєте, що вами створена Тимчасова спеціальна комісія, яка займається низкою законопроектів, у тому числі і змінами до Конституції. Ми провели декілька засідань з цього приводу  саме  щодо проекту Закону 3207, який має такий реєстраційний номер і погодили той варіант, який вчора був розглянутий Погоджувальною радою Верховної Ради.

Погоджувальна рада, зважаючи на  деякі дискусійні моменти, доручила  робочій групі, в яку входив я і  спеціалісти управління юридичного, доопрацювати цей документ так, щоб зняти всі  протиріччя, які сьогодні виникають і  викликають несприйняття у тих чи інших фракціях. І, на мій погляд, сьогодні вранці ще раз на Погоджувальній раді ми погодили той текст, який я хотів би вам доповісти.

Зважаючи на те, що це продовження політичної реформи, її розвиток на місцевому рівні, і це питання турбує багатьох, особливо представників місцевих органів влади, я би трошки детальніше зупинився на тих особливостях цього закону, який передбачає інший конституційний порядок здійснення місцевого самоврядування і здійснення влади на місцевому рівні взагалі.

Про йдеться зокрема. У звязку з тим, що в Україні не одержали юридичного визначення адміністративно-територіальні утворення, життєдіяльність на території яких здійснюється щодо кількох населених пунктів, які обєднані в ці адміністративно-територіальні одиниці: чи це при містах, так, як це в Ялті, Севастополі, в інших містах; чи це в багатьох районах сільські ради, які обєднують кілька населених пунктів і таке інше, - тому введена категорія „округи”, яка визначена у  29 пункті 85 статті щодо повноважень Верховної Ради, і у статті 133, де є чітке визначення, що „округою є утворена на основі добровільного обєднання жителів адміністративно-територіальна одиниця, у складі якої кілька населених пунктів”. Це принципова новація, але вона скоріше стосується, скажімо так, юридичних категорій, аніж організації управління і організації здійснення самоврядування на місцях.

Друга особливість, яка є найпринциповішою, очевидно, полягає в тому, що в статті 118 немає тепер згадки про районні державні адміністрації. Вона звучить, ця стаття, так: що „ в областях, містах Києві та Севастополі для виконання повноважень в межах та порядку, визначених законом, утворюються місцеві державні адміністрації”. Таких адміністрацій немає у районах. І змінена підзвітність і підконтрольність адміністрації. Тепер вони підзвітні, підконтрольні Кабінету Міністрів, хоч і є відповідальними перед Президентом. Тому що на основі функцій Президента, які проголосовані минулого року 8-ого грудня, призначення голів адміністрацій, обласних мається на увазі, здійснюється Президентом за поданням Кабінету Міністрів.

 У статті 119 визначені функції місцевих державних адміністрацій, значна частина яких не розкривається в змісті Конституції, а віднесена до  Закону. І передбачається такі функції: місцеві адміністрації здійснюють контроль за додержанням законів місцевими органами виконавчої влади, підпорядкованих центральним органам влади, взаємодію місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування і інші, визначені Законом повноваження.

Таким чином, 119 стаття стала на багато коротшою, тому що вона торкається нових функцій місцевих адміністрацій, які створюються на обласному рівні.

У статті 133, я вже сказав, що ідеться про визначення округи і тому стаття перша частина, система адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села, а також округи і визначення округи, яке я тільки що прочитав.

Ще у  третій частині цієї статті ми торкаємося тієї обставини, яка була не врегульована раніше не Конституцією, не Законами. Мова іде про визначення меж областей. Оскільки, адміністративно-територіальний поділ визначений чітко і ніхто не зазіхає на  наявність тих, чи інших областей, але за обєктивними обставинами може виникати потреба, може виникати потреба, зміни меж. То закінчується третя частина таким чином:  після переліку областей, місто Київ та Севастополь,  межи яких визначаються Законом. Щоб не було в цьому відношенні тлумачення, щоб не було загрози для там, чи сепаратизму, чи якогось волюнтаризму при здійсненні такої функції.

Визначено також у статті 136 і приведено у відповідність із змінами до Конституції проголосоване восьмого грудня минулого року термін обрання депутатів місцевого рівня в Криму і на місцевому рівні, тобто мова йде про те, що вибори проводяться строком на п’ять років. І тим самим знімається те протиріччя, яке було до останнього моменту.

У статті 140-й є визначення самого місцевого самоврядування, що це таке. Власне кажучи, це повторює чинну норму чинної Конституції, і відсилка робиться на посилення функцій виконавчих органів представницьких структур, рад відповідного рівня.

Тому четверта частина цієї статті говорить, звучить тепер так. Місцеве самоврядування здійснюється жителями населених пунктів, округ у порядку, встановленому законом як безпосередньо, так через органи місцевого самоврядування, сільські, селищні ради та їх виконавчі органи. Власне кажучи, це ще одне підкреслення того, що ми мали і в нинішній Конституції з невеликими редакційними уточненнями, які суті не змінюють.

Стаття 141-ша у другій частині тепер звучатиме таким чином. Територіальні громади на основі загального рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування обирають строком на п’ять років. Знову ж таки ця норма визначається тут відповідно сільського, селищного, міського голову, який очолює виконавчий орган ради та головує на її засіданнях. Власне кажучи, тут і пояснень додаткових не потрібно.

У статті 142 чіткіше виписана одна із функцій і підстава для здійснення самоврядування, яка стосується використання, формування і використання бюджетів. Тут робиться вставка у частині третій статті 142. Законом визначається мінімальна частка від податків і зборів, які спрямовуються на формування доходів місцевих бюджетів. Я розумію, що це повинно бути відображено чітко і в Бюджетному кодексі, і  інших законів, що стосується податків, але дуже необхідний саме цей запис для того, щоб місцеве самоврядування мало фінансові основи для здійснення своїх повноважень. І в частині, і в статті 143 також робиться відсилка на це, що територіальні громади сіл, селищ, їхні органи і так далі затверджують відповідні місцеві бюджети, бо раніше ця функція здійснювалася, вони затверджували, але контроль за формуванням і реалізацією, здійсненням бюджетів здійснювали адміністрації.

У цій же статті 143-ій у ваших, у тих матеріалах, які роздані у вас на руки, про це, ця стаття записана в лівій колонці чинної Конституції. Я би просив, щоб ви звернули увагу на одну деталь, ми змінюємо першу і другу частину у редакції, яка у вас є, де є відсилка на місцеві бюджети і питання про повноваження районних і обласних рад вирішувати в межах, визначених законом питання адміністративно-територіального устрою, я би хотів, щоб це не турбувало багатьох, бо є проблеми, які виникають, як межі поміж селами чи інші проблеми, або на обласному рівні межі поміж районами, і щоб це не виносити на Верховну Раду, це здійснює місцевий представницький орган, але на основі закону.

І у, треба у праву колонку перенести передостанню частину цієї статті, де замість „органам місцевого самоврядування можуть надаватися законом окремі повноваження органів виконавчої влади” треба записати „у порядку, встановленому законом”. У порядку, встановленому законом даються деякі делеговані функції. Це і  пропозиція …

 

ГОЛОВА. Мікрофон, будь ласка, чому виключили мікрофон?

 

МОРОЗ О.О. Я закінчу, в мене 12 хвилин.

 

ГОЛОВА. Будь ласка. Скільки треба.

 

МОРОЗ О.О. Тобто одне уточнення я просив би, у праву колонку буде перенесена ще одна норма, в якій замість слова „законом” буде вставка „у порядку, встановленому законом”.

Нарешті „Перехідні положення” враховують ці  особливості. Я  підкреслю тільки один нюанс, що у зв’язку специфічним статусом міста Севастополя і необхідністю там по особливому здійснювати адміністрування,  залишена норма чинної Конституції, п’ятий пункт „Перехідних положень” про це свідчить, що на період Угоди між Україною і Російською Федерацією відносно функціонування на території України Чорноморського флоту там повноваження здійснюються на основі Закону про місцеві державні адміністрації  у  чинній редакції.

Отже, цей документ, я ще раз підкреслюю, він вже одержував зауваження  Конституційного Суду, але у зв’язку з тим, що ми його приводимо у таку гармонійну залежність від того документу, який вніс вже зміни до Конституції взимку минулого року, тому сьогодні є потреба простим голосуванням за цей документ, направити його на висновок Конституційному Суду України. От, все те, що стосується змісту цього документу. Я просив би  його підтримати і проголосувати.

 

ГОЛОВА.  Дякую, Олександр Олександрович.

Шановні колеги!  Ми обговорили багато разів його на  Погоджувальній раді, практично узгодили всі позиції, знайшли компроміси для того, щоб прийняти рішення. Тому давайте ми його зараз приймемо про те, щоб попередньо схвалити його і направити до …

Що? Будь ласка,  давайте обговоримо коротко, якщо  наполягають, шановні колеги. Давайте дотримуватися цих правил.

Одну хвилиночку, давайте 15 хвилин обговоримо. Шановні колеги! Давайте, щоб не було ніяких звинувачень, 15  хвилин обговоримо, я прошу вас.

Будь ласка, записалися на виступи. На табло, будь ласка, покажіть. Записалися на виступ. Правильно, я на табло дивлюся, хто записався. Юрій Соломатін, буде виступати? Немає. Олег Білорус, будете виступати? Буде, Олег Білорус виступати. Підготуватися…  Підготуватися Надразі.  15 хвилин.

 

11:27:58

БІЛОРУС О.Г.

Мені 15 хвилин?

 

ГОЛОВА. Якщо ви візьмете за всіх, будь ласка.

 

БІЛОРУС О.Г. Шановний Володимир Михайлович! Шановні народні депутати і громадяни України!

Сьогодні особливий день українського державотворення. Україна піднімається на новий щабель, новий рівень демократизації суспільства, держави і системи влади. Якщо сьогодні воля народу буде зреалізована в нашому результативному голосуванні, то ми зробимо новий крок в реалізації політичної реформи, в інтеграції всіх рівнів всіх гілок влади в єдину народну владу України і це дасть поштовх підвищенню ефективності народовладдя. Наша фракція дуже обережно, без поспіху, вивчала  ці законопроекти, працювала в комісіях, погоджувальній раді і сьогодні ми з повними підставами можемо стверджувати, що фракція Блоку Юлії Тимошенко підтримає цей законопроект, який стосується конституційних змін щодо системи місцевого самоврядування. Бо ми переконані, що це дасть можливість підвищити ефективність базового рівня держав влади, рівня сільських, селищних, районних рад. Разом з тим, збереже контроль державної влади за соціально-економічним розвитком в Україні.

Дуже багато уваги приділялось взаємозв’язкам і взаємодії органів місцевого самоврядування, виконавчих комітетів, обласних рад, міських рад із системою державної адміністрації. Здається в редакції цього законопроекту його розробникам вдалося знайти рішення, яке є збалансованим і яке не викликає сумнівів щодо функціонування на практиці влади і посилює  роль, функції і вплив   місцевих органів самоврядування. Це  знаменита подія і ми закликаємо  всіх народних депутатів підтримати цей законопроект. Дякую.

 

ГОЛОВА. Василь Надрага. Немає. Євген Гірник,  ваше право на  виступ, будь ласка. Підготуватися  Валерію Асадчеву.

 

11:31:17

ГІРНИК Є.О.

Євген Гірник, Конгрес українських націоналістів.

Шановні депутати, шановні виборці. Безумовно, роль місцевого самоврядування в діючій системі української влади є принижена і, безумовно, воно потребує  свого визначення і підвищення свого статусу.

Але, в першу чергу,  цей статус визначається  наявністю фінансів.  Ми бачимо, як важко проходив процес прийняття бюджету 2006 року, коли ніби-то про владні фракції, які мають своїх міністрів в уряді, фактично не підтримували уряд і мало не привели до урядової кризи.

Це є модель, яка може очікувати Україну в наступному році з  вступом в дію конституційної реформи. Ми бачимо, як   можуть себе поводити депутати.

У виступі Олександра Олександровича Мороза були приведені певні аргументи щодо поширення конституційної реформи на місцеве самоврядування. Але вона не  усуває дуалізму влади. Зокрема, державні адміністрації мають   подвійне підпорядкування і уряду, і Президенту і так на всіх рівнях    в результаті вступу Конституційної реформи у дію цей конфлікт може тільки підсилюватися.

Ми знаємо, як голосувалася конституційна реформа і як її треба обережно до неї відноситися. Наша каденція підходить до кінця. Очевидно, було би більш логічно дати можливість наступному скликанню парламенту визначитися з проблемами місцевого самоврядування і в першу чергу, з його фінансовим забезпеченням, а тоді підходити до надання йому інших повноважень. В противному випадку, ми знову поставимо  віз попереду коня. Тому в принципі, сьогодні я вважаю, прийняття цього законопроекту передчасним і пропоную перенести його на розгляд наступної каденції парламенту.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Валерій Асадчев, підготуватися Віталію Шибко.

 

11:33:57

АСАДЧЕВ В.М.

Валерій Асадчева, Українська Народна Партія.

По-перше, Українська Народна Партія вітає всіх наших громадян з наступаючим Новим роком і Різдвом Христовим.

А тепер щодо законопроекту. По-перше, процедура. Сьогодні тільки випекли його десь і вже за нього голосують. Оце таке відношення до Конституції і така повага до Конституції. Деформаторам Української Конституції мало того, що вони відродили сталінсько-берієвську прокуратуру Конституцією. Мало їм того, що вони закріпачили через імперативний мандат депутата і їм мало того, що вони фактично знищили права опозиції. Вони тепер вирішили зруйнувати територіальну основу України і місцеве самоврядування. Так я хочу сказати деформаторам, що буде з місцевим самоврядуванням після того, як ви запишете про бюджет. Про те, що держава бере участь і вона визначає мінімальні частки. А яким законом вона буде визначати мінімальні частки? То я вам скажу, Законом „Про бюджет” кожний рік і буде мінімальна частка місцевому самоврядуванню. Який же розвиток самоврядування буде на ваших мінімальних частках? Я вибачаюсь. Сьогодні хоча б, ми навпаки хочемо, Українська Народна Партія хоче розвивати самоврядування, давати їм додаткові доходи. Крім податку на доходи фізичних осіб, ще податок на нерухомість треба їм давати, матеріально-фінансову основу, а ви хочете їх посадити на мінімальні частки.

Крім того,  руйнація територіального устрою тепер передбачається законом. Ну, слава Богу! Вчора ви ще хотіли це робити постановами. Але сьогодні, щоб зруйнувати територію України, треба вносити зміни в Конституцію. Це не так просто. А потім закон підмокнете  226 голосів і нема території України. І прийдуть, вибачте мені, ліві - будуть руйнувати Захід, прийдуть праві – будуть руйнувати Схід. До чого ви ведете, шановні деформатори? Одумайтесь. Такі речі треба виносити на серйозне обговорення, обговорювати всім суспільством, а не так от випікати, в останній  момент кидати його в зал і намагатися зруйнувати остатки української Конституції.

Я вас дуже прошу, придивіться до того, що тут понаписано. Це ніколи не можна приймати. Не буде у нас ні самоврядування, ні територіального устрою, ні округ. Які округи? Ви ще окружні дороги побудуйте спочатку, перш ніж округи робити. А у нас не тільки, що окружних нема, радіальних навіть нема. Дякую.

 

ГОЛОВА. Віталій Шибко, мікрофон увімкніть будь ласка. Підготуватись Рефату Чубарову.

 

11:36:47

ШИБКО В.Я.

Я дякую, Володимир Михайлович. Віталій Шибко, соціалістична фракція.

Я хотів би, щоб ми обговорили це питання спокійно і не звинувачували один одного, тому що ті звинувачення, які на сьогоднішній день стосуються саме цього законопроекту, можна було виказати багато по іншим. І те, як розглядаються у нас законопроекти, і я заздалегідь вони надходять в зал, і тому подібне. Це перше.

Тому тут є ні що інше, як чіпляння за якісь другорядні речі, які на сьогоднішній день не є важливими. Ми як фракція дуже ретельно обговорювали ці всі питання. І для нас нема новиною те, що зараз написано. Тому що ви добре розумієте, що всі знали, про що мова йде. Мова йшла тільки про деякі окремі речі, які узгоджувались сьогодні на Узгоджувальній раді. І ми бачимо, як вони записані відповідно до тих узгоджень, що були сьогодні досягнені.

Я гадаю, що ми повинні голосувати сьогодні. А саме тому, що логічно повинні закінчити конституційну реформу. Якщо є у кого на сьогоднішній день надія, впевненість, що вона не пройде, я маю на увазі перше, то вони помиляються. Помиляються в тому, що навіть референдум нічого з цього приводу не дасть.

По-перше. Сумнівна, взагалі, роль референдуму, якщо це буде стосуватися цієї необхідності.

А по-друге, треба сказати, що розклад сьогодні політичних сил свідчить про те, що  більшість населення якраз і підтримує всю цю реформу і тут не буде ніяких застережень. Тому ті, хто ініціює сьогодні цю реформу, вони ще раз отримують підтвердження про необхідність саме такого проведення. 

А далі ми повинні логічно роздивлятись, що якщо є уже сьогодні реформування вищих ешелонів влади, то треба дійти до суті, до основи, якраз до місцевого самоврядування.  І якщо на сьогоднішній день  звинувачують і кажуть, що таке округа, то вона існує. Якщо є на сьогоднішній день сільська рада, яка об’єднує декілька сіл, то вона фактично є.  На сьогодні тільки є проблема, як це внормувати де-юре. І якраз цей  законопроект, він це   розглядає і він, я думаю, що все-таки, він дає розумну можливість, і трактовку саме цієї округи, і ми повинні її прийняти і інше.

Ми зробимо те, що на сьогоднішній день двовладність піде. Адже тут чітко виписано  те, що на сьогоднішній є і в державних адміністраціях. Якщо раніше державна адміністрація керувала і вона робила це зверху, і ніякого місцевого самоврядування по суті не було, і тим самим    порушувалися демократичні права місцевих громад, то на сьогоднішній день тут чітко написано, що це тільки  контроль за задержанням  законів і тому  подібне.  І воно є сьогодні дійовим, а місцева вже влада на рівні місцевого самоврядування  буде виконувати  всі ті функції, які передбачає Конституція.

Тому я запрошую всіх проголосувати за цей законопроект з тим, щоб ми уникли тих протиріч, які  сьогодні є в нашому законодавстві і Конституції зокрема. Дякую.

 

ГОЛОВА.  Так,  Ре факт Чубаров. Мікрофон, будь ласка увімкніть. Ігор Шурма наступний буде виступати.

 

11:40:02

ЧУБАРОВ Р.А.

Шановний Голово,  шановні народні депутати.

Визначаючи  великий обсяг роботи, що проведені членами Тимчасової спеціальної комісії, тим не менш не можу погодитися  з тим, що прагнучи уніфікації повноважень місцевих  державних адміністрацій на відповідній території Тимчасова спеціальна комісія пропонує прийняти  також рішення щодо  такої чутливої сфери, як міжетнічна.  

Так   в частині третій статті 119 діючої Конституції  України говориться про  те, що місцеві державні  адміністрації ні відповідній території  забезпечують виконання державних і регіональних  програм  соціально-економічного та культурного розвитку, програм охорони довкілля  в місцях компактного проживання корінних народів і національних меншин, також програм їх національно-культурного розвитку.

Я хочу просто зауважити, що саме ця норма за умови її  достойної реалізації мала би формувати підгрунтя для  міжетнічної злагоді у державі. Ми тільки-тільки почали в регіонах спиратися  на цю норму, почали вибудовувати роботу, а у пропозиціях Спеціально-тимчасової комісії  пропонується взагалі  так уніфікувати повноваження місцевих державних адміністрацій, що вони практично  не будуть відповідати  за саме відчуття, за стан   національних меншин, корінних народів, за  вирішення  тих проблем, які для них є актуальними. Це все буде перекладатися на центр. І у центра теж не буде до цього  ні часу, ні бажання, а іноді  і політичної волі.

Можна було б говорити по інших статтях, але я приєднуюся до того, що говорив мій колега Валерій Асадчев.  Думаю, що  треба подякувати Тимчасовій спеціальній комісії за  роботу. Треба обговорювати ці зміни так, як ми обговорювали попередні зміни не тільки тут, у Верховній Раді, а  у суспільстві,  з експертами, з громадськими  обєднаннями громадян і   залишити прийняття   рішень на новий склад Верховної Ради України, яка незабаром буде обрана. Дуже дякую.

 

ГОЛОВА.   Ігор Шурма, будь ласка.

І потім я попрошу Олександра Олександровича з заключним слово виступити. Запросіть  депутатів до сесійної зали.

 

11:42:28

ШУРМА І.М.

Ігор Шурма, фракція Соціал-демократична партія України (обєднаної).

Я хочу  звернутися, знаючи, що  маю право взяти репліку Олександр Олександрович Мороз.

Олександре Олександровичу, ви є  чи не найдосвідченіший політик  у тій державі. Вам сьогодні демонструють  яскравий приклад, що таке  домовленості оранжистів. Те, що вони хотіли використати вас на Майдані незалежності, вони це зробили. Спочатку вони говорили про політичну, відповідальну владу.

Автор, до речі, - представник Президента України в парламенті. Підніміть голосування, він за цей закон навіть не голосував. Вони тоді перший раз вас кинули. Це є принцип номер один команди „оранжистів”.

Вони обіцяли внести зміни і доповнення до Конституції. Почесний голова Народного союзу цілий рік що говорить? Поживемо – побачимо, реформу потрібно, але до останнього часу викручують руки усілякими технологіями, аби не впровадити оту конституційну реформу. Вибачте, панове, керувати ви вже, напевно, не будете, а представницькі функції для вас. Це продемонстрував віце-прем'єр з євроінтеграції. Їздили по Європі, їздили, говорили, що будуть будувати демократичну державу, а на сьогоднішній день робити все, аби кінцевий результат цієї політичної реформи не був на сьогоднішній день зреалізований.

Ви говорите про те, що треба обговорити в суспільстві. Я теж за те, щоб поговорити про політичну реформу в суспільстві. Але у нас Президент немає часу. Він якщо не у Європу їздить агітувати за Україну, то він зустрічається з директором ЦРУ в таємних зустрічах, про які ніхто не може знати, про що говорять – чи це є національна безпека, чи ц є загроза? Ніхто не знає.    

Олександре Олександровичу, ви сьогодні побачите парадоксальний випадок, але дуже закономірний: сьогодні за зміни до Конституції будуть голосувати ті, які вам „оранжисти” говорили, що ми є ваші політичні опоненти. Сьогодні ми підтримаємо те, що робили ви, тому що ідея політичної реформи, вона завжди була притаманна і основою основ об'єднаних соціал-демократів. Ще з 2000 року ми в своїх програмних засадах писали про те, що треба переходити на парламентсько-президентську форму.

Саме через цю політреформу найбільше постраждали ми, оскільки на посаді глав Адміністрації Президента Медведчук робив усе, аби вона стала реальністю. Сьогодні політична сила СДПУ(о), яка є найбільш, напевно, демонізована в суспільстві і яка, напевно, буде найменше зиску мати в даному випадку. Ми за те, щоб Україна розвивалася як цивілізована                        держава. І сьогодні всі зобов`язані  за неї проголосувати. А той, хто не проголосує, то той мріє, щоб державою не керувати, а правити.  Дякую. 

 

ГОЛОВА.  Так, Олександр Олександрович! Одну хвилиночку. Олександр Олександрович, хай з реплікою Юрій Богданович. Прізвище називалось. Одну хвилинку.  (Ш у м   у   з а л і)

Шановні народні депутати, прізвище Ключковського було назване.   Прізвище Ключковського було назване! Будь ласка, мікрофон.

Було сказано „представник Президента”. У нас один представник Президента. Будь ласка.

 

11:45:54

КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б.

Юрій Ключковський, представник Президента України Віктора Ющенка у Верховній Раді України, фракція Блоку Віктора Ющенка  „Наша Україна”.

Я хочу сказати, що ми вже всі  достатньо спокійно спостерігаємо як з надутими щоками з трибуни Верховної Ради бризкають жовчю представники „політичних банкрутів”, які сьогодні ще намагаються нажити  політичний капітал, обпльовуючи всіх навколо. Але часу їм залишилося досить мало. Тому я закликаю наших виборців поставитися до цього  спокійно і покажіть їм їхнє місце на смітнику історії.

 

ГОЛОВА.  Будь ласка, Олександр Олександрович.  Запросіть народних депутатів до сесійної зали.

 

11:46:43

МОРОЗ О.О.

Шановні друзі, я думаю, що обговорення цього проекту ще раз засвідчило наскільки він важливий і необхідний. Але тут названі були деякі аргументи, я зобов`язаний як представник Тимчасової спеціальної комісії щодо них висловитися.

По-перше, відносно дуалізму влади, про який говорив перший виступаючий, один з виступаючих. Та нема ніякого дуалізму влади, це сьогодні дуалізм влади, якого треба уникнути. І якщо ми на верхньому ешелоні влади змінами, проголосованими  8 грудня минулого року його зліквідовуємо, то це безперечно треба робити на місцевому рівні. І тому ці норми Конституції якраз і розв`язують це питання. А  політичний висновок такий – влада буде належати тим на місцях кому довіряють люди, а не так як було недавно, або в багатьох місцях і сьогодні, коли політична сила не має підтримки, але вона здійснює владу. Як правильно говорив один з виступаючих, править на місці. Цього бути не повинно.

Відносно того, що це сьогодні ми  випекли документ. Люди добрі, за вашою ініціативою вносився проект. Рік робота над ним. Документи розглядалися скрізь у фракціях.

Не моя вина в тому, що представники однієї із фракцій не ходили на засідання тимчасової спеціальної комісії. Але їхні, скажімо, провідники, зокрема Юрій Богданович, дуже активно працювали над документом, і практично всі його пропозиції враховані в цьому документі.

Відносно імперативного мандату. Ну, не треба дурити людей. Немає в нашій Конституції і в змінах, які проголосовані минулого року, немає імперативного мандату. Тому що вихід депутата із фракції – одна тільки обставина, яка позбавляє його статусу депутата. Але імперативний – це змушування його до такого кроку. А як він не виходить із фракції, значить, він залишається, навіть голосуючи проти волі фракції. Таким чином, імперативного мандату немає, це видумка тих, хто хоче, щоб не працювала Конституція.

Далі. Ми говоримо в документі, не було раніше в Конституції записано, що законом визначається частка фінансування або створення місцевого бюджету. Я прошу вас, дозвольте я закінчу думку свою. Так от, це та частка, нижче якої не можна опуститися, не та частка, яка взагалі визначається. Сьогодні всі ж прекрасно розуміють, що нормативи відрахувань на місцевому рівні до конкретних законів треба записати, щоб самоврядування мало фінансову основу. А нам кажуть: „Ні, не треба цього записувати, бо це, мовляв, буде обмеження”. Навпаки, це треба обовязково робити, щоб нижче того рівня не можна було опуститися, щоб місцеві ради нарешті отримали фінансування для здійснення своїх функцій.

Якщо суспільством змінювати Конституцію, зміст її, вибачте мені, це маячня, від якої ми давним-давно відмовилися. І жодна держава, вона може тільки загальний текст Конституції виносити на обговорення, щоб голосувати чи не голосувати. А статті окремі розглядати на референдумі, ну, це тільки для того, щоб прийняти те, що вигідне виконавчій владі, яка …

 

ГОЛОВА. Дайте можливість завершити думку.

 

МОРОЗ О.О. Закінчую.

Відносно, скажімо, „округа” і „окружна дорога”, ну, це, звичайно, велика творчість у чоловіка, який про це висловився. Це, як кажуть у нас у селі: „Приший кобилі хвіст”. Я просто не хочу коментувати цього.

Округа – це те, що є сьогодні, воно не має юридичного визначення. Для чого вона призначається, формулюється: для того, щоб зробити межі юрисдикції кожної адміністративно-територіальної одиниці, бо такими є і село, селище, у розділі територіальний устрій України це визначається. Але на яку, місцеве самоврядування, як орган місцевої влади,  представницької влади, юрисдикція розповсюджується, на яку територію? На територію округи, куди входять кілька сіл, або місто і село, так це є сьогодні в багатьох місцях,  навіть, не обговорюється, бо це та проблема, яка існувала багато, багато років.

І, нарешті, ще раз повторюю, те, що стосується 119 статті – повноваження щодо національних меншин розвитку територій, екології і так дальше. Це як  раз функція тієї влади, яка буде на території, там нема тепер державної адміністрації, але у Законі про державну адміністрацію, де у 119 статті третя частина цього Закону передбачається, давайте запишемо це, як окрема функція місцевих адміністрацій обласного рівня, які повинні контролювати здійснення задоволення потреб національних меншин. Я думаю, що це регульоване законом питання буде обовязково визначене.

І нарешті, вам пропонується Європейська модель місцевого самоврядування. І якщо хто не хоче голосувати за неї…

 

ГОЛОВА. Прошу уваги.

 

МОРОЗ О.О. … то нехай не балакає про свій європейський вибір. Бо то тільки бажання заблокувати політичну реформу. Я наполягаю на голосуванні цього проекту. Спасибі.

 

ГОЛОВА. Так, шановні народні депутати, прошу підготуватися до голосування. Вноситься на голосування пропозиція комісії про попереднє схвалення і направлення до Конституційного Суду законопроекту про внесення змін до Конституції України. Реєстраційний номер 3207-1. Прошу голосувати.

 

11:52:27

За-328

(О п л е с к и)

Рішення прийнято.

По фракціях, будь ласка. «Регіони України» - 57, комуністів  - 54, «Наша  Україна» - 25, Народна партія – 41, Блок Тимошенко - 37, СПУ – 26, Народний блок – 21,  СДПУ(о) – 19, Українська Народна Партія – 0, „Відродження” – 7, Народний Рух України – 0, „Реформи і порядок” – 1, „Єдина Україна” – 13, Партія промисловців і підприємців – 9, позафракційні – 18.

Рішення прийнято. Сідайте, будь ласка.

У нас тут є звернення ряду фракцій про перерву. Дві фракції – БЮТ і „Єдина Україна” – і фракції СДПУ(о) і „Регіони України”. Я розумію, що ви заяву хочете зробити, так? Олег Білорус, а потім хто. Несторе Івановичу, ви будете? Нестор Іванович.  І ще дві фракції також тут.

 

11:53:45

БІЛОРУС О.Г.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні депутати і громадяни України. Зараз відбулося велике дійство демократії. І на цій хвилі ентузіазму, консолідації я хочу зробити заяву.

Від імені блоку Юлії Тимошенко і фракції „Єдина Україна”. Сьогодні, як ніколи, для України, для суспільства нашого важлива консолідація усіх здорових політичних сил. Консолідація навколо найвищої цінності нашої держави, яка успішно розвивається, незважаючи на всі протиріччя, трудності і проблеми.

Фракція блоку Юлії Тимошенко в останній період нашої каденції підняла цілий ряд ініціатив для посилення процесів консолідації для реалізації принципів українського народного солідаризму. Але, незважаючи на це, доводиться констатувати, що цілий ряд питань залишилося невирішеним.

Яскравим прикладом обструкції у парламенті України щодо таких питань гуманітарних. Є голосування з проекту Закону про внесення змін до статті 92 Земельного кодексу України (щодо права релігійних організацій на довгострокову оренду і постійне користування землею). Це закон 8409, автор – народний  депутат Білорус.

Церкви провідних конфесій, Московського патріархату, до якого я належу, Київського патріархату, всі церкви звернулися до Верховної Ради і ми не змогли в повторному голосуванні прийняти рішення, яке б задовольнило мільйони і мільйони віруючих.

Думаю, що нам доведеться ще повернутися до цього закону. Це стосується і закону про недоторканність, про зняття недоторканності депутатів місцевих рад. Парламент України повинен прийняти рішення відповідно до вираженої волі народу.

Я ще раз закликаю колег-депутатів підписатись під зверненням фракції Блоку Юлії Тимошенко, яка збирає підписи щодо недоторканності народних депутатів України …

 

ГОЛОВА. Дякую, дякую. Так, від двох фракцій, СДПУ(О) і „Регіони України”, Нестор Іванович Шуфрич, будь ласка.

 

11:57:08

ШУФРИЧ Н.І.

Дякую, Володимир Михайлович. Шановні колеги, шановні співвітчизники.

Интересные вещи мы продолжаем наблюдать. Заканчивается пленарная неделя, поручение Верховного Совета Украины о том, чтоб мы таки проголосовали законопроект 8334 и направили таки остаток порядка 17,5 миллиардов гривен на погашение вкладов по Сбербанку, не рассматривается и нужно откровенно говорить, саботируется бюджетным комитетом.

Владимир Михайлович, я думаю, что все в этом зале независимо от политической окраски   и казаки, и казачки или  по крайней мере  казацкого рода.

Давайте не будем уподобляться страусам, которые пробурили голову в асфальте и спрятались, и надеясь на то, что все, кто бежит рядом, пробегут мимо. Мы несем ответственность за этот законопроект и за эти деньги.

Сегодня уже власть призналась в  своем финансовом банкротстве, они направляют эти деньги на погашение своих долгов 2005 и на заранее запланированные долги 2006 года.

Я прошу поставить этот законопроект в целом как закон с учетом денег, которые  направлены от приватизации «Криворожстали» по законам 8156, по законопроектам 8334-5 – это один процент на  Кривой Рог, и 85-89 на покрытие дырки в Пенсионном фонде, которую опять же  сделали эти  «горе-оранжевые правители».

Сегодня  мы не имеем права уйти на Новый год, не определив судьбу этого законопроекта.  Я сегодня обращаюсь ко всем, чтобы мы приняли этот закон. И группа авторов сегодня открыта для всех народных депутатов, которые считают для себя возможным стать соавторами  этого закона, чтобы этот законопроект был единым от всей Верховной Рады.

Я уверен, что наши разговоры о том, что мы вернем вклады по Сбербанку, сегодня  могут стать реальностью, по крайней мере для нас с вами, по крайней мере для этого зала.

Мы учитываем все предложения наших коллег, которые подали похожие законы, готовы объеденить их в единый и  считать их соавторами.

Я прошу поставить законопроект  и проголосовать  его как закон.

Кроме  того, вчера мы получили очень опасную новую весточку. Судя по всему у  нас в вопросах обеспечения газом проблемы не только с Россией, но и Туркменистаном. Сегодня я  хочу, чтобы мы проголосовали и пригласили в зал Премьер-министра, министра энергетики и руководителя  НАК «Нефтегаза»…

 

ГОЛОВА. Ще дві фракції вимагали: Народна партія, Народний блок. Хто буде виступати? Калінчук, будь ласка.

 

ІЗ ЗАЛУ. (Не чути)

 

ГОЛОВА. Я все гальмую, ви ж розумієте, що я роблю.

 

ІЗ ЗАЛУ. (Не чути)

 

ГОЛОВА. Будь ласка, з місця виступає.

 

12:01:37

КАЛІНЧУК В.А.

Дякую. Калинчук, Одещина. Фракція Народної партії „Народний Блок Литвина”.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги, в цьому залі ми приймали з вами нормативні акти, направлені на будівництво автодороги, яку її назвали потім автобан „Київ-Одеса”. Справедливо вважаючи, що це загальнодержавна справа і реалізація наміченого принесе користь нашій країні та нашим громадянам. На жаль, сталося не все так, як гадалося, при будівництві цього об’єкту, Міністерство транспорту та зв’язку, його підвідомчі структури проігнорували потреби місцевих громад, зовсім не врахували і не враховують інтереси місцевих жителів. Зокрема, тільки у Люмошівському районі, Одеської області, під будівництво було вилучено 160 гектар земель, які належать членам сільськогосподарських формувань, викуп чи компенсація власникам паїв за ці землі, в повній мірі, не проведена. При здійсненні технологічних процесі по будівництву автомагістралі  пошкоджено та зруйновано 115 кілометрів  автодоріг місцевого значення. З порушенням  Земельного законодавства відкрито десять кар’єрів, вивезено більше 4 млн. кубічних метрів ґрунту, знищено біля  6 тис. дерев.

В цілому, за період реконструкції автошляху,  району завдано  збитків на суму близько 26000 гривень – відшкодовані крихти.

Аналогічно по інших районах. Зачитаю звернення в мій адрес від  Ширяєвської  районної ради.

„Народному депутату України  Калінчуку В.А. В районну раду  від жителів населених пунктів, які розташовані біля автобану Одеса-Київ, надходять числені скарги та депутатські запити на бездіяльність влади у справі відшкодування збитків, нанесених при будівництві автобану.

Інтенсивна робота будівельної  техніки призвела до повного знищення місцевих доріг. За розробку та використання кар’єрів місцеві бюджети не одержали  і копійки. Все це викликає справедливе обурення у населення та депутатського корпусу району, що, в свою чергу,  призводить до мітингових пристрастей та нездорових настроїв напередодні виборчої кампанії.

Депутати наполягають на ремонті дороги Миколаївка-Вікторівка та будівництві  з’їзду з автобану в селі Вікторівка згідно проекту. Ремонтних доріг в селищі міського типу Ширяєво та дороги Ширяєво-Затишшя.   Ремонту доріг в інших селах.”

Шановні друзі, я від імені фракції Народної партії Народного блоку Литвина  неодноразово звертався до Кабміну, до Міністерства транспорту і зв’язку і в  інші державні органи. Але, як бачите, результату ніякого.

То ж фракція Народної партії Народного блоку    Литвина наполегливо  потребує від Кабінету Міністрів відповідей на ці питання. Дякую за увагу.

 

Засідання веде МАРТИНЮК А.І.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, виступили з черговими заявами, хоча в нас п’ятниця день суцільних заяв. За традицією   перерви ми робити не оголошувати, бо на початку засідання ми забрали більше часу,  ніж треба.

Були пропозиції, зараз ми їх вирішимо голосуванням і підемо далі. Я буду, підводячи підсумки  того,  з приводу чого бралися заяви і так далі, будемо  ті пропозиції і ставити на голосування.

Була пропозиція Нестора Шуфрича  про те, щоб сьогодні  розглянути у другому читанні без рішення комітету профільного зміни до Закону про Державний бюджет. Я прошу визначитися сесії хто за, щоб розглянути цей закон у другому читанні, прошу голосувати.

 

12:05:46

За-198

По фракціях. „Регіони  України” - 46, комуністів - 40,  "Наша Україна" – 0, Народна партія – 21, Блок Тимошенко – 28, соціалісти – 15, Народного Блоку Литвина – 20, соціал-демократи – 19, Народна Партія – 0, „Відродження” - 2, Народний Рух – 0, „Реформи і порядок” – 0, „Єдина Україна” – 0, Партія промисловців і підприємців – 0, позафракційні – 7.

Хто за те, щоб повернутися. Прошу визначатися.

 

12:06:39

За-219

Не прийняли рішення.

Все. По фракціях.  „Регіони  України” - 48, комуністів - 43,  "Наша Україна" – 0, Народної партії – 29, Блоку Тимошенко – 31, соціалісти – 17, Народний Блок – 21, соціал-демократи – 19, Українська Народна – 0, „Відродження” - 1, Народний Рух – 0, „Реформи і порядок” – 0, „Єдина Україна” – 3, Партія промисловців і підприємців – 1, позафракційні – 6. Не підтримано.

Були пропозиції про те, щоб включити до порядку денного і розглянути проект Постанови про заяву Верховної Ради України про прискорення укладання угод між Україною і Російською Федерацією, Республікою Білорусь, Республікою Казахстан відповідно до Закону України про ратифікацію угоди про формування єдиного економічного простору. Реєстраційний номер 8432.

Прошу голосувати про включення до порядку денного.

 

12:07:57

За-179

Не прийнято.

По фракціях: „Регіони України” – 44, комуністів – 48, „Наша Україна” – 0, Народної Партії – 21, Блоку Тимошенко – 0, соціалістичної – 15, Народний блок Литвина – 20, соціал-демократи (об’єднані) – 18, Українська Народна – 0, „Відродження” – 5, Народний Рух – 0, „Реформи і Порядок”, „Єдина Україна”, Партія промисловців – нулі, позафракційні – 8.

Я ставлю про включення до порядку денного розгляду сьогодні проекту Постанови про звернення Верховної Ради України про необхідність першочергового укладання міждержавних угод, які мають відношення до позиції України, Російської Федерації, Республіки Білорусь,  Республіки Казахстан відносно третіх держав для формування єдиного економічного простору. Реєстраційний номер 8431. Прошу голосувати.

 

12:09:14

За-175

По фракціях будь ласка.

„Регіони України” – 35, комуністів – 46, „Наша Україна” – 0, Народної Партії – 25, Блоку Тимошенко – 0, соціалістів – 20, Народний блок – 21, соціал-демократи – 19, Українська Народна Партія – 0, „Відродження” – 1, Народний Рух, „Реформи і Порядок”, „Єдина Україна” – нулі, Партія промисловців і підприємців – 1, позафракційні – 7.

Таким чином, шановні колеги, ми методом голосування визначились з тими пропозиціями, які були. Єдине я хочу сказати, що, звичайно, те, що має відношення до формування єдиного економічного простору і так далі, ми до нього повернемось у січні місяці, коли буде сприятливіша ситуація. Бо кожному зрозуміло, що ці угоди треба укладати, якщо ми хочемо навіть перезимувати.

Так, продовжуємо далі розгляд. Звіт Тимчасової слідчої комісії …

 

ІЗ ЗАЛУ.  З мотивів.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  З мотивів чого?

 

ІЗ ЗАЛУ. Голосування з мотивів.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  З мотивів голосування. Так уже ж проголосували. Запишіться. Запишіться з мотивів усього того, що голосували.

Так, будь ласка, 5 хвилин. Комар.

 

12:10:43

КОМАР М.С.

Будь ласка, мікрофон Добкіну слово.

 

12:10:50

ДОБКІН М.М.

Уважаемый Адам Иванович,  уважаемые народные депутаты.

Судя по последним голосованиям, то ли ввиду  предновогоднего настроения, то ли в виду каких-либо других причин, возникает ощущение, что ни один  из вопросов, которые сегодня есть в повестке дня, проголосован не будет.  Поэтому у меня есть такое предложение. Может быть, мы немножечко в честь  праздника отойдем от  регламента и сразу начнем обговорення в „Різному”. А чтобы мы  просто не испортили те законопроекты, которые  стоят в сегодняшней повестке дня. Они, может быть, и были бы приняты, но из-за отсутствия народных депутатов в зале, к сожалению, могут быть отправлены и опять пропадут. А здесь есть ряд важных законопроектов, которые необходимо нашему обществу.

Поэтому у меня такое предложение. Давайте мы проголосуем или примем консолидированное решение, чтобы сразу перейти к повестке дня  к „Різному”.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Пропозиція підкуповує своєю оригінальністю і привабливістю.  Побачимо зараз.

 Лобода Михайло, будь ласка.

 

12:11:51

ЛОБОДА М.В.

Прошу слово передати Мироненку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Віктор Мироненко мікрофон.

 

12:11:55

МИРОНЕНКО В.А.

Мироненко, фракция коммунистов.

Уважаемые соотечественники,  уважаемые народные депутаты.

Сейчас не состоялось голосование о внесении в повестку дня чрезвычайно важных для  народа  Украины  постановлени,  касающихся создания Единого экономического пространства. Когда Белоруссия получает льготную цену на газ менее 70 долларов, а нам уже предлагают более 160 долларов, то удивляются отдельные проамериканские  деятели находящиеся здесь и  требуют льготной цены. Но Беларусь интегрируется  в  европейское экономическое пространство, а наши правители, в том числе и кричащиеся  сейчас  справа депутат, который  служит американцам, отказывается от создания Единого  экономического пространства. И   коль так. почему же Россия должна  давать такие же льготы, как и Белоруссии, Украине, которая просто прет  в НАТО по требованию все тех же депутатов, кричащих, которые получают доллары…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Лілія  Григорович. Бандурка Олександр.

 

12:13:03

ГРИГОРОВИЧ Л.С.

Лілія Григорович,  фракція Віктора Ющенка „Наша Україна”.

Шановний  Адаме Івановичу! Шановні народні депутати! Шановні виборці! Судячи із  тієї ситуації, яка сьогодні має місце у залі,  дійсно, можна пояснити все або передсвятковим настроєм, або, можливо,  неналаштованістю депутатів  на більш субєктивне виголошення заяв від фракцій або від самих себе. Я бачу, що порядок денний у гас сьогодні дуже мало скидається на те. що нам роздали, і, очевидно,  буде найкраще дати народним депутатам виголосити те, що вони хочуть і перейти до „різного”.

В той же час, я думаю, це треба зробити невідкладно, бо, судячи з останніх виступів, які  прозвучали, у наших виборців може вкрастися враження, що тут   між нами сидять депутати з  Російської Думи, але ж ніяк не з  Української Верховної Ради.

Тому  я прошу перейти до „Різного”.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Олександр Бандурка. Віталій Корж наступний.

 

12:13:57

БАНДУРКА О.М.

Олександр Бандурка, фракція Народної партії  Литвина.

Шановні колеги! Якраз нам роздали довідку  про результати  проходження проектів постанов і законопроектів за 2005 рік. Ми фактично сьогодні останнє засідання проводимо в цьому році. І нам було запропоновано  і отримали на розгляд 1290 документів, 630  з них  прийнято, або половина.  Тобто наскільки ми недоцільно витрачаємо   багато часу і на дискусії, і на сварки,  на  розвязання  якихось конфліктів чи на  повторні голосування там, де  не підготовлений закон чи постанова до розгляду у належній якості. Нам осталося  три місяці працювати разом. Потім   хтось залишиться, прийдуть нові колеги.

Давайте   на той час, який у нас випаде, перестоїмо нашу роботу так, щоб вона була більш ефективною. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Віталій Корж.

 

12:15:05

КОРЖ В.Т.

Прошу передати  слово народному депутату Віктору Терену.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Віктор Терен.

 

12:15:11

ТАРАН В.В.

Віктор Терен, Блок Юлії Тимошенко.

Шановні громадяни України, ви чуєте, як, на превеликий жаль, український парламент захищає не зусилля уряду, захищає не зусилля Президента відстояти інтереси України, а практично діє п'ята колона у газовому конфлікті. І ставити в приклад Білорусію, це означає бути, продавати свободу, продавати незалежність за газ, це є …………. політика. Це продажність певної політичної сили, якої, ви самі розумієте, будь за що – чи за долари, чи за газ, чи за рублі і так далі.

Свобода це є та категорія, яка ні за що не продається – ні за газ, ні за що інше. І тому тут навпаки треба, повторюю, ще раз підтримати ці сили в уряді, підтримати ці зусилля Президента, які відстоюють нашу незалежність. Але Росії ми можемо теж пред'явити рахунки і за несплачені заборгованості перед вкладниками, коли все це застряло в Москві і тому інше. Але повторюю ще…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, обмінялися? Єдине хотів би сказати, давайте ми так не будемо поспішно звинувачувати, що хтось торгує свободою. Ніхто нею не торгує. А те, що стосується єдиного економічного простору, то почитайте, будь ласка, висловлювання Президента, його заяви, які говорять про те, що треба формувати єдиний економічний простір, виходячи з нашого законодавства і Конституції. І так ми з вами прийняла такий закон, керуючись Конституцією, не передаючи, так би мовити, тих прав, які Конституція не дозволяє. Тому давайте ми спокійніше до цього, бо, бачите, зима починає трохи брати свої права, щоб ми потім по-іншому не балакали.                         

Так, були пропозиції про те, щоб ми зараз перейшли до „Різного”. Я ставлю це на голосування. Хто за те, щоб перейти зараз до розділу „Різне”, прошу голосувати.

 

12:17:32

За-209

Не встигли.

Так, мобілізуйтесь. Мобілізуйтесь, будь ласка.

Так, ще раз проголосуємо? Хто за те, щоб зараз перейти до розділу „Різне”, прошу голосувати.

 

12:18:03

За-258

Воля Верховної Ради є непорушною і має міру закону, тому, будь ласка, прошу записатись на „Різне”. Йде запис на „Різне”.

Так, будь ласка, покажіть на моніторах. Одна година на „Різне” у нас. Будь ласка, Степан Хмара. Підготуватись Корсакову Олексію.

 

12:18:59

ХМАРА С.І.

Шановні народні депутати! Шановні громадяни України!

Останній час навколо України відбуваються дійсно геополітичні спроби атакувати її суверенітет. Я маю на увазі насамперед політику нашого великого сусіда – Російської Федерації. Власне, точніше сказати, її керівництва. Спроба, так званого, енергетичного чи газового шантажу – це виключно спроба політики Кремля  відновити Російську імперію економічними методами.  Цього не вийде. Але дивує позиція багатьох народних депутатів, які  виступають як „п`ята колона” - фактично стали на позицію зради національних інтересів, замість того, щоб одностайно   відстоювати інтереси цієї держави, в якій вони живуть, яка їх годує, як шкідливих паразитів.

Хай нас не лякають, бо Україна має не менше козирів відповісти належним чином на будь-які атаки і шантаж. Але Росії треба нагадати, що вона підписалася під Будапештською декларацією 1994 року про гарантії безпеки України, тоді, коли Україна віддавала ядерну зброю, де чітко зазначено, що не можна допускати будь-якого економічного тиску чи економічного шантажу. Це по-перше.

По-друге, я хотів би нагадати, що якщо Росія хоче осліпити свої стратегічні ракети, то, мабуть, Україні прийдеться ліквідувати радіолокаційні системи загоризонтного стеження, які обслуговують військовий потенціал Росії.

Росії прийдеться заплатити належну ціну за базування Чорноморського флоту, яка як мінімум повинна становити не менше трьох мільярдів доларів, бо американці на базі ………………..у Філіппінах платять два з половиною мільярди, хоча вона значно менша.

Ми нагадаємо Росії, що вона загарбала все закордонне майно Радянського Союзу, де 37, 37 відсотка повинно належати Україні. Ми багато чого ще нагадаємо. Але ми не хотіли би цього робити. Ми хочемо, щоб наша політика будувалася на засадах рівноправності і взаємовигоди.

І я думаю, що в Росії знайдуться теж тверезі сили, які намагатимуться будувати стосунки з Україною…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олексій Корсаков – не бачу.

Віталій Шибко, будь ласка. З місця? Мікрофон, будь ласка, Шибка. Підготуватися Чубарову.

 

12:22:23

ШИБКО В.Я.

Я дякую, Адаме Івановичу. Віталій Шибко, соціалістична фракція.

Я хочу звернути увагу колег, присутніх тут в залі, і нашого суспільства на деякі заяви, які на сьогоднішній день є, існують в засобах масової інформації. Ну, наприклад, починається заява, яка має свою адресу до Президента України Ющенко, Премєр-міністра Єханурова і голови Верховної Ради Литвина, а також копія направляється Міністерству освіти України, група єврейських депутатів Верховної Ради, яку в народі вже давно називають Верховною Зрадою, відомою своїм україножерством, виступили з новою провокаційною заявою – звернення до  Міністерства освіти і науки України з наклепницькими звинуваченнями на  адресу найбільшого і за багатьма оцінками найкращого закладу освіти України – Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Або ще таке звернення, яке начинається так: „Прекратите всемирное  сионское наступление на  свободу  слова и  ……..” -  это снова, це знову заява президії Міжурядової кадрової академії, мається на увазі МАУП. Або звернення президії Міжрегіональної академії управління персоналом, де кажеться: „впродовж останніх днів спостерігається активізація діяльності міжнародних сіоніських та, на жаль, деяких українських владних структур” і тому подібне. Тобто, ми на сьогоднішній день, якщо читаємо ці заяви, то ми можемо вважати, що ми знаходимося не в сучасній Україні, де є Конституція і діють Закони, а знаходимось в якомусь такому іншому столітті, за часів, можливо, Російської імперії, де, можливо і переслідувалися єврейські общини, бо  тоді відбувалося таке, яке існувало в той час в Росії.

Що мається на увазі? Коли на сьогоднішній день Міністерство освіти береться за те, щоб навести порядок з тими багатьма неурядовими науковими закладами, а також навчальними закладами, які сталися впродовж України за 14 років її існування, коли не існувало ніяких статутів, коли купувалися звання, медалі, ордени, коли купувалися дипломи і так далі. Все це визиває,  звісно, якусь, таку хвилю недовіри. І це  невдоволення виливається е, що виходять на вулицю студенти, я маю на увазі МАУП, і вимагають звільнення Ніколаєнка, вимагають,  начебто, навести порядок і так дому подібне. Так,  на сьогоднішній день, дійсно настав час на те, щоб навести порядок. І ми гадаємо, я це кажу від імені фракції соціалістів. Що те, що робиться сьогодні міністерством на те, щоб навести порядок в освіті, це не стосується тільки сьогодні МАУП, а стосується всіх інших тих закладів, які виникли, і які на сьогоднішній день просто продають свої дипломи і не дають якоїсь фахової освіти. І ми тут підтримуємо на сьогоднішній день наше міністерство з приводу того, щоб це було, і це у першу чергу стосується інших закладів, а також цієї академії МАУП. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Чубаров, будь ласка, мікрофон з місця. Кобиць підготуватися.  Мікрофон Чубарова, будь ласка.

 

12:25:44

ЧУБАРОВ Р.А.

Дякую. Шановний головуючий, шановні колеги, шановні виборці. З двох питань я хотів би зараз виступити у „різному”.

Перше питання – це звернення до Прем'єр-міністра України Єханурова Юрія Івановича. Добігає кінця фінансовий рік. Спільними зусиллями вдалося зробити багато уряду і зокрема в тих питаннях, які є край актуальними для тисяч кримських татар, які повернулися з місць вигнання та облаштовуються на своїй історичній Батьківщині.

Однак за багатьох причин як об’єктивних, так і суб’єктивних склалася напружена ситуація наприкінці року з освоєнням частини виділених коштів. Державний комітет України у справах національностей та міграції є основний розпорядник коштів, звертався протягом листопада місяця до Міністерства фінансів з прохання терміново внести зміни в річний розпис призначень Державного бюджету на 2005 рік у частині фінансування капітальних вкладень.

Проте, незважаючи на позитивні усні домовленості з керівництвом Міністерства фінансів, питання досі вирішити не вдалося. Програма розселення, облаштування депортованих перебуває під загрозою зриву. Реалізація заходу програми облаштування – це долі тисяч людей, їх житло, світло в їхніх оселях, вода, газ, школи для їхніх дітей і таке інше.

Крім того, неосвоєння коштів, безумовно, матиме небажаний політичний резонанс. Отже, я прошу особистого втручання з боку Прем'єр-міністра України і посприяти його вирішенню, цього питання. Залишився тиждень, і все це можна узгодити.

Друге питання, на яке я хотів би звернути увагу. Представники засобів масової інформації добре обізнані щодо мого вкрай  толерантного відношення до журналістів взагалі. Стараюся завжди відкликатися на їх прохання щодо інтерв’ю, участі в передачах. Сьогодні ж я хочу їх попросити. Попросити про те, щоб деякі засоби масової інформації не залучалися до певних технологій щодо дестабілізації ситуації в Україні взагалі і в окремих її регіонах зокрема.

Я хочу зауважити увагу не тільки журналістів, але, в першу чергу, і представників правоохоронних органів, Генеральної прокуратури, прокуратури Автономної Республіки Крим, подивіться на шпальти деяких кримських газет, подивіться на деякі інтернет-видання, особливо останні тижні, коли деяким чином напружилася ситуація щодо газової проблеми. Вже деякі видання, які тут є в Україні зареєстровані, вони вже майже виступають з ідеями про те, що є неминучі, там, бойові конфлікти і таке інше і населення України, в тому числі Криму, може бути заручниками.

Я хочу закликати всіх для того, щоб відрізнити проблеми, які потребують рішення і свої політичні амбіції. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, Кобець передає слово Миколі Катеринчуку. Будь ласка, підготуватись Михайлу Лободі.

 

12:29:01

КАТЕРИНЧУК М.Д.

Шановні громадяни України, шановні народні депутати, хочу звернути вашу увагу на проблему, яка стосується не тільки  мого виборчого округу №13 Волинської області, але і України в цілому.

Місто Хмельник, провідний і єдиний радоновий курорт України. Завдяки унікальності з точки зору лікувальних можливостей радонової води, високому професійному рівню лікарів ефективність лікування сягає 97%. Щорічно на курорті Хмільник оздоровлюється близько 456 тисяч громадян. Запаси бальнеологічних ресурсів дозволяють приймати  до 100 тисяч громадян на рік, але обмеження залучених фінансів, ресурсів не дозволяє розширити мережу санаторно-курортних закладів та покращити їх інфраструктуру, а відтак гальмує подальший розвиток унікального курорту.

Тому дуже актуальним є створення інвестиційно привабливих умов в цьому регіоні. Протягом 2003-2003 року мною спільно з виконавчим комітетом Хмельницької міської ради, з  мером міста Мельничуком був розроблений проект Закону України „Проголошення природних територій міста Хмельника Вінницької області курортом державного значення”. Основною метою законопроекту   є затвердження меж санітарно-охорони курорту та надання цим  територіям відповідного статусу щодо слугуватиме сигналом особливого ставлення держави до цієї території.

Вищезазначений законопроект двічі  офіційно проголошуються всіма  зацікавленими міністерствами і погоджують це з ними іншими органами  виконавчої влади, двічі  проходив правову  експертизу в Мінюсті та подавався Міністерством охорони здоров’я до Кабінету Міністрів України.

Отримано всі позитивні висновки  міністерств і відомств, якими підтверджено діючі в межах округу і зон санітарної охорони курорту  та обґрунтування необхідності залишити існуючу 41 ділянку першої охоронної зони, а не одну  суцільну першу  санітарно-охоронної зони курорту Хмельник.

У жовтні 2005 року була проведена  нарада в Кабінеті Міністрів на якій в  черговий раз були представлені висновки щодо правильності позиції  розробників та відповідних спеціалістів, врегульовані складні питання, законопроект має потрапити в двотижневий термін на урядовий комітет. Але за цей час змінилося вже два уряди і законопроект втретє проходить погодження відповідних міністерств і відомств. Тому я звертаюся від імені мешканців міста Хмельника, до міністра економіки Яценюка, міністра будівництва, архітектури, житлово-комунального господарства України Качура. Міністра культура і туризму Ліхового, Міністерства юстиції Головатого, прискорити виконання доручення Прем’єр-міністра Юрія  Єханурова і розглянути цей законопроект в урядовому комітеті та надати його до Верховної Ради, як  невідкладний до прийняття.

Я дякую за увагу, вам, шановні народні депутати, і вам,  громадяни України і хотів би від фракції „Наша Україна”  привітати всіх з Новим роком, з Різдвом Хрестовим  і побажати вам впевненості  в майбутньому, демократичному майбутньому України.  Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Хмельник треба підтримати це без сумніву, але Микола Дмитрович, ви їх на політбюро викличте і змусьте, щоб  швидше подали закон, а я тут зобов’язуюсь, що ми його у Верховній Раді приймемо.

Будь ласка, Лобода Михайло, підготуватися Шевчуку.

 

12:32:17

ЛОБОДА М.В.

Прошу слово передати Соломатіну Юрію Петровичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Соломатін. Яворівському підготуватися.

 

12:32:26

СОЛОМАТІН Ю.П.

Шановні колеги! Напередодні виборів  2006 року, на поверхню витягнуто явище так званого народного солідаризму. Солідаризм або корпоративізм – це не новина політична. Згадаємо, але подивимось хоча б довідники, це єдність всіх навколо певної ідеї. Але що це за ідея і навколо чого, і заради чого такі єднання відбуваються? Згадаємо, наприклад, про пролетарську солідарність трудящих усіх країн і відомий заклик: „Пролетарі усіх країн, єднайтеся!”. Це одна єдність.

Друга єдність навколо певної релігійної ідеї, нам демонструє сьогодні сучасний Іслам, в його радикальних течіях, палестинського руху чи Усами Бен Ладена. І це солідаризм. Єднання навколо національної ідеї нам продемонстрував італійський та німецький солідаризм в 30 роках минулого сторіччя в Європі. Наслідки такого національного солідаризму відомі - італійський та німецький фашизм, Друга світова війна, десятки мільйонів жертв. Тому витягування на українську політичну поверхню так званого українського народного солідаризму - це вкрай небезпечна ознака, це ознака народження протофашизму в Україні. Це явище фюрера в юбці, тому я закликаю кожного не байдужого до долі України або політика, або звичайного громадянина, зробити відсіч тим, які з палаючим серцем, але не з власним серцем, як це колись зробив юнак Данко, а з серцем палаючим нашого українського народу. Зруйнованого, витягнутого жадібними руками на поверхню, жадібними руками, з жадібними намірами використати ще раз, створити ще одну супер або постмодернову помаранчеву революцію. Не вийде, шановні. Місце вашому українському народному солідаризму там, де сконав німецький і італійський фашизм - на новому Нюрнберзькому процесі. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Яворівський, підготуватися Левко Лук’яненко.

 

12:34:59

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Володимир Яворівський, блок  Юлії Тимошенко, Яворівщина, Жовківщина, Львівська область.

Найголовніше, послухавши мого попередника, я б  запропонував таке модерне гасло сьогодні. Я вже моєму колезі Соломатіну   не дивуюся. Мені просто цікаво, що він ще вигадає.

Через те хочу сказати, що дуже популярне гасло мого б бути сьогодні: ”Пролетарі всіх країн, вибачте сьогодні Соломатіну за все те, що він сьогодні наговорив”. Тому що договоритися вже до фюрера в спідниці… Я не знаю.

Пане Юрію, мабуть ви не вибрали просто в цьому році ще дурниць, ліміт залишився,  і вирішили сьогодні їх викинути.

Але я про інше хотів би сказати, шановні колеги. Хотілося б відкинути це зло, все-таки, ми входимо у новий рік, у Різдво – це щось таке світле, таке ясне, хоч і дуже короткочасне.

Я хотів би звернутися  до тих українців, душа яких сьогодні    сум’ятті. Я прекрасно розумію,  як важко вони переживають все те, що сталося в таборі революціонерів, що сталося  з Україною і в середовищі людей, які були на майдані. Я дуже багато отримую листів з усієї України на  свою цю програму „20 хвилин з Володимиром Яворівським” і цей пульс  настільки тонко відчуваю.

Я хотів би вас заспокоїти від імені блоку  Юлії Тимошенко. Дорогі наші,   зрозумійте, сталося багато речей дуже болісних. Я особисто, скажімо, чекав, що на майдані 22  числа   наш Президент, як найвища посадова особа, за якого ми  агітували, якого ви підтримували, якого ми, власне кажучи, на своїх руках „внесли і посадили”  в президентське крісло, що він подасть, все-таки  руку і Юлії Тимошенко,  і іншим. І ми б не мали сьогодні тих проблем, які ми маємо. Ми болісно це переживаємо.

Але я хотів би вас заспокоїти тим, що при всьому при тому,  я ще вірю і вірять мої колеги із БЮТ, і вірять мої колеги із „Нашої України”, і з Української Народної Партії, що все-одно, після  виборів, нам вдасться об’єднатися і створити тут у  парламенті  абсолютно дієздатну, нормальну, патріотичну Верховну Раду.   Не те, що ви сьогодні чули.

Я вже колись казав, що я вже не знаю, що з Буркіно-Фасо тут представляють. Люди, обрані сюди до Верховної Ради, щоб так ненавидіти цей народ. Ну, як можна? Ну, ненавидіти. Виїздіть куди-небудь або не йдіть до парламенту. Через те, я хочу ще раз сказати, ми віримо в те, що ми пройдемо рівно, без великої ворожнечі ці вибори. Що ми обов’язково об’єднаємося, тому що якщо ми в наступному році не захистимо Україну, якщо ми її не виведемо на нормальний цивілізований шлях, наше життя, наше політичне буття втрачає будь-який сенс. Я ще раз вітаю всіх вас від імені Блоку Тимошенко з Новим роком і Різдвом Христовим. Добра, щастя і веселих свят Вам.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Левко Лук’яненко, підготуватися Сулковському Павлу.

 

12:38:12

ЛУК'ЯНЕНКО Л.Г.

Шановний Адаме Івановичу, шановні колеги, які тут залишилися і, шановний український народе, вітаю вас також із Новим роком і Різдвом Христовим. Дай Боже, щоб і наступний рік був кращий, ніж той, який ми скоро закінчуємо. У цьому минулому році Україна справді зробила дещо дуже важливо і, наприклад, на  закінчення нашої роботи ми сьогодні ухвалили Закон про перетворення президентсько-парламентської республіки у парламентсько-президентську. Цим самим, ми відкрили нову главу в історії українського парламентаризму. Це не означає, що ми вступаємо у якийсь Божий рай  і чи дитячий сад, де буде все добре, але тим не менше, випробування нової форми державного правління може дати кращі результати ніж те, що було при президентсько-парламентській формі правління. Це одне з найбільших мабуть, досягнень минулого року, але так само я хотів відзначити, що ми маємо і друге важливе явище, яке також було минулого року, це наша преса, наші засоби масової інформації і по суті, народилися як четверта влада. Це сталося тоді, коли наша преса почала досліджувати діяльність нашого Президента і вищих наших державних чиновників. Вони не хотіли цього, але преса відстояла своє право і це велике діло, бо там де є  четверта влада, там де є свобідні засоби масової інформації, там може бути демократія. Я думаю, що цим і відрізняється від Росії і Білорусії. І хай нам не хвалять бацька Лукашенка. Він щось робить для народу. Але це він робить, а не народ. А Україна хоче стати державою, де сам народ буде творити свою історію.

Мені також сумно, що за минулий рік, власне, не було і Верховна Рада не дбала про те, щоб відроджувати українську мову, українську культуру, українські звичаї. Коли ми поглянемо на наше друкування, на наші кінотеатри, на наші кіностудії, на наше кіно, то все знаходиться в страшному занепаді.

Але я як член Комітету з національних інтересів і безпеки особливо сумую з приводу того, що і Верховна Рада, і наш уряд не дбають про зміцнення Збройних сил України. Вони, як раніше діставали мізерне фінансування, так і далі дістають. Але в цих же самих Збройних силах із тих коштів, які виділяє Верховна Рада, значну частину розкрадають і моральний стан нижче плінтуса, як то кажуть. Отже, моральний стан нашого суспільства дуже бажає бути кращому.

Я хотів би, щоб шановні громадяни всі на це звертали увагу і поверталися поступово до християнських заповідей, і тої моралі нашої української нації

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, Сулковського Павла я не бачу. Будь ласка, Малиновський передає Івану Бокому. Підготуватися Михайлу Ратушному.

 

12:41:42

БОКИЙ І.С.

Шановні наші виборці, шановний український народе! Дозвольте вас привітати від імені соціалістів України і з Новим роком, і з наступаючим Різдвом Христовим, і з усім сузір’ям свят, які несе новий рік! Побажати добра, щастя і радості! Дозвольте вас також привітати із переходом з нового року до парламентсько-президентської республіки, де буде істотно розширене місцеве самоврядування. А це означає, що місцеві громади,  ви, виборці, матимете більше можливостей впливати на українську владу і вирішувати власні питання. Але, зрозуміло, все це само не припливе, за все це треба боротися.

І я вам скажу таке. Коли думаєш сьогодні про перехід до парламентсько-президентської республіки, згадуєш буремні роки початку… кінця 10-их початку 20-их років минулого століття.

Так випало, що я  буквально цими днями читаю книгу публіцистики нашого великого земляка Володимира  Галактіоновича Короленка, яка, на жаль, вийшла не в Києві, а у Москві, але це прекрасна книга. У ній є знамениті листи до Луначарського. Є листи з Полтави, які мало хто читав  і там є, я сказав би навіть, буквально дзеркальна картина того політичного гармидеру, який був тоді, який і сьогодні є в нашій державі.

І, говорячи про це, я з болем згадую про те, що  Володимиру Галактіоновичу Короленку і досі ні в Полтаві, ніде не поставлено  достойного пам’ятника. Є памятничок на його могилі, а  людині яка була совістю Росії тодішньої,  безумовно, совістю України, людину, яку поважав  весь світ за принципову громадянську позицію,  яка заступалася за українських селян, яка заступалася за гідність малого громадянина досі ми не поставили пам’ятника. І не він один, на жаль.

Залишається без пам’ятника і найбільший поет України ХХ століття Павло Тичина. А він, крім усього іншого, багато років був і Головою  Верховної Ради України. Я думаю, що це … і Верховній Раді України, що Україна досі не вшанувала свого  великого сина пам’ятником.

Я думаю, що вступаючи у майбутнє, треба пам’ятати про тих,  хто творив це майбутнє, хто наближав його. Я думаю, що імена Володимира Короленка і  Павла Тичини у цьому ряду є найяскравішими і такими, що потребують  предметного…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Михайло Ратушний, за ним  - Сулковський.

 

12:45:03

РАТУШНИЙ М.Я.

Шановні виборці! Шановні колеги! Шановний  головуючий! 

Михайло Ратушний, позафракційний.

Ще рік тому ми всі стояли на майданах, на вулицях України стояли на свободу,  за  національну і людську гідність, за  свою. Незалежність. Три тижні ми не сильно цікавилися.  чи тепло нас зігрівало, наші серця,  зігрівала наша впевненість у те, що ми цю свободу відстоїмо і збережемо  свою гідність.

Ми не  лякалися агітаторів сусідньої держави, які   двічі,  попадаючи не  туди, куди потрібно,  вітав не переможця цих виборів.  Ми були впевнені,  що ми є непереможні. Мі відстояли за цю свободу три тижні. Нам було  набагато легше, бо козаки Хмельницького воювали за незалежність  України і за українську гідність шість років і зазнали поразки, вояки УПА воювали за це десятиліттями і не  побачили цієї незалежності  і свободи.

І пройшов рік. Звичайно,  розчарування, невміння деяких з провідників  побачити національний інтерес, розсвареність, що доволі часто була характерна для України, а тепер ще газовий шантаж, призводить до того, що  хтось чекає, що ми ту свободу здамо. Я впевнений, що треба говорити відверто. Нас чекає складна і серйозна  зима. Боротьба за незалежність і національну гідність  продовжується.  Я впевнений, що український виборець, український громадянин розуміє, що треба встояти, як литовці свого часу, латиші від того газового енергетичного шантажу. Після того ми   не можемо бути впевнені, що лише три тижні  боротьби дозволяє нам відчувати  себе убезпеченими від  посягань зі Сходу чи з Півночі, чи з будь-якого  боку.

Я звертаюся  до вас, шановні виборці,  не піддавайтеся на розчарування, давайте продемонструємо, що всі у наступному році, який буде  тяжким, на жаль, ніхто з керівництва партій, зайняті  боротьбою парламентською, про це не говорять. Продемонструємо, що ми є європейська нація, що ми є гідна нація, що ми є нація з козацькою традицією. Від імені позафракційних я хочу приєднатися до тих вітань з Новим Роком, з різдвяними святами, хай ця різдвяна коляда зігріє українські душі навіть при умові відключеного газу. Хай ще раз заставлять нас зрозуміти, що як і наші попередники, ціна незалежності і свободи дуже висока, і ми готові її заплатити. Тоді ми підтвердимо свою славну історію і підтвердимо, що ми є великий і славний  український нард.

З Новим Роком вас і з Різдвом Христовим!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Павло Пулковський. Підготуватися Мовчану.

 

12:48:10

СУЛКОВСЬКИЙ П.Г.

Шановний Адаме Івановичу, шановні народні депутати! До мене як народного депутата Гощанського виборчого округу номер 154 Рівненщини звернулись із зверненням депутати Рівненської обласної ради, яке було прийнято на сесії Рівненської обласної ради, і виступити з цим зверненням в парламенті.

„До Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення зниження рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надання Рівненській області статусу спеціальної екологічної території.

Чорнобильська катастрофа набула глобального характеру, вона стала трагедією України, відібравши життя і здоров'я  багатьох людей, спричинивши важкі екологічні та соціальні наслідки, призвела до забруднення більшої частини територій Рівненщини.         

Національною програмою мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи на 2002-2005 роки та на період до 2010 року передбачено комплекс робіт щодо реабілітації та розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення. При цьому першочерговим завданням визначено створення належних умов праці в сільській місцевості, гнучкої та багатогалузевої системи робочих місць, будівництва об'єктів соціальної інфраструктури.

Однак, у проекті Державного бюджету України на 2006 рік, не передбачено збільшення пенсій  по інвалідності. Обмежено розмір і компенсації та фінансування житлових питань тощо. Знижується рівень соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. І цей… це в тому час, коли під впливом іно… іонізуючої радіації в Рівненській області за останні роки  спостерігається значний ріст онкологічних, серцево-судинних, шлунково-кишкових, нервово-психічних захворювань, вроджених вад розвитку.

Ми, депутати Рівненської обласної ради, та народні депутати від Рівненщини звертаємося  з проханням до  Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України вжити необхідних заходів для недопущення зниження  рівня  соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи. Крім цього, просимо врахувати, що Рівненська область підпадає під зони впливу двох діючих атомних  електростанцій Рівненської та Хмельницької.

Шановні народні депутати, просимо прискорити прийняття Закону  про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку, дещо доповнити цей проект  постанови, який прийнятий в першому читанні на минулій неділі.

Партія… фракція регіонів України  закликає Верховну Раду дійсно підтримати і „Регіони України”  підтримують звернення Рівненської обласної ради з цього питання. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Мовчан. Підготуватися Миколі Комару.

 

12:51:23

МОВЧАН В.П.

Володимир Мовчан, депутатська група „Відродження” Політичної партії „Відродження”.

Я приєднуюсь до сказаних переді мене моїх колег з побажанням в  новому році і з Різдвом Христовим і хотів би ще побажати, як сказав Володимир Яворівський, світлого тим людям, які сьогодні мають отримати допомогу, згідно з постановою  Верховної Ради у сумі 8 майже з половиною тисяч  гривень при народженні  дитини.

Одним з найпомітніших соціальних досягнень цього року стало безперечно  встановлення на дійсно пристойному рівні розміру допомоги при народженні дитини. Цим держава  продемонструвала свою справжню турботу про материнство і майбутнє нації. Тому особливо прикро, коли такі важливі кроки нівелюються хоча б і навіть частково механізмами їх реалізації. Вони у нас за традицією набагато гірші, ніж самі закони. Давно відомо, що найкраща справа може бути загублена її недбалим виконанням.

У звязку з цим хочу звернути увагу уряду і народних депутатів на існуючий порядок призначення і отримання допомоги при народженні дитини. До мене як до народного депутата вже неодноразово зверталися молоді матері щодо складнощів та поневірянь при збиранні необхідних документів і довідок при отриманні допомоги при народженні дитини. Особливо це стосується тих батьків, які при народженні дитини не застраховані у системі загальнообовязкового державного соціального страхування. Для них перелік необхідних документі є значно більшим, ніж застрахованими. Нещодавно по телевізору ми всі бачили, як декілька сімей пояснювали, що вже вісім місяців не можуть отримати такої допомоги.

Тому у нашої фракції є такі пропозиції. По-перше, переглянути в бік зменшення кількість необхідних документі для отримання допомоги. Це стосується тих міністерств, які сьогодні їх, ці документи, так сказать, своїми постановами узаконили. Повинна бути тільки довідка про народження дитини і написання заяви.

По-друге, державні установи, які призначають допомогу при народженні дитини, мають самі між собою зясувати, які необхідні документи, і безпосередньо за участю своїх працівників зібрати ці документи і видати ці всі справки, довідки і так далі тому, хто заявився.

По-третє, спосіб виплати допомоги при народженні дитини має бути зручний і доступний незалежно від місця проживання і отримувачів.

І четверте. Кошти, які надаються державою, є суттєвою допомогою для багатьох молодих сімей, проте суми щомісячної допомоги не вистачає на вирішення нагальних проблем, оскільки її розмір не розрахований на постійно зростаючі ціни на дитяче харчування, засоби гігієни та медикаменти. Тому необхідно співвідносити коливання цін з розміром щомісячної допомоги.

Ці пропозиції депутатської групи „Відродження” цілком актуальні і щодо інших видів допомоги сімям з дітьми, оскільки вищезазначені недоліки властиві…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Комар. Підготуватися Цибенку.

 

12:54:39

КОМАР М.С.

Дякую.  Шановний Головуючий, шановні колеги,  шановні громадяни України, фракція „Регіони України” з глибоким занепокоєння відзначає, що нинішня влада цинічно ігнорує проблеми громадян, що постраждали від Чорнобильської катастрофи, скорочує рівень їх державної підтримки, залишає їх на одинці із численними проблемами.

Зокрема, в ухваленому бюджеті на 2006 рік  повністю відсутні програми санаторно-курортного забезпечення дітей та інвалідів на загальну суму 220 мільйонів гривень та забезпечення чорнобильців ліками за безплатними рецептами на суму  82 мільйона гривень. Міністерство фінансів планує перекласти виконання цих програм на обласні адміністрації, які по взаємозаліку із центральним бюджетом начебто повинні купувати путівки та ліки зазначеній категорії.  Але ж це ніщо інше, як обман населення. По-перше,  поки будуть опрацьовувати відповідні документи, пройде пів року, по-друге, чорнобильці, які проживають в дотаційних областях, а таких налічується понад 2 мільйони, не отримують взагалі нічого.

Адже звідки візьмуться відповідні кошти на ці програми в бюджетах дотаційних Чернігівщини, Вінниччини, чи Черкащини? Наступний злочин Уряду: з початку 2005 року не оплачуються і планується в 2006-ому не оплачувати курси лікування у лікарнях,  хірургічні операції, реанімаційні послуги всім чорнобильцям, крім тих, у кого захворювання повязано із аварією на ЧАЕС. Тобто з 2,6 мільйона тільки 100 тисяч чорнобильців теоретично можуть розраховувати на планове лікування.

Далі, у двічі, з 29 до 15 мільйонів гривень, скорочена програма капітального будівництва. Замість покращення якості життя людей в зонах радіоактивного зараження, програма передбачає будівництво обєктів, що не мають прямого відношення до Чорнобиля і розташовані за межами зони.

Державою втрачена керованість у вирішенні  чорнобильських проблем, зруйнована вертикаль органів влади, що займалися проблемами чорнобильців. В Мін. ЧАЕС прийшла хвиля некомпетентних людей, далеких від цієї сфери. Міністерством розроблена проект національної програми мінімізації наслідків чорнобильської катастрофи, ці пани запланували скоротити до 2010 року чисельність чорнобильців з нинішніх 2,6 мільйона до 1,1 мільйона в 2010  році. Чим нинішня влада пояснить заплановану нею втрату в півтора мільйона чорнобильців. Підставою для такого знущання уряду з чорнобильців є висновки так званого Чорнобильського форуму і висновки експертів МАГАТЕ, що вражають своєю нелогічністю і подвійними стандартами.

Фракція Регіони України вважає своїм обов’язком добитися відновлення справедливості у ставленні держави до проблем чорнобильців та фінансування відповідних видатків у повному обсязі. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Петро Цибенко. Підготуватися Олегу Панасовському.

 

12:57:50

ЦИБЕНКО П.С.

Шановні колеги, шановні громадяни України. Я з цієї трибуни хотів би звернутися до деяких своїх войовничо налаштованих колег з проханням дещо знизити свою войовничу риторику.

Бо справа в тім, що за ці заяви, надзвичайно гострі, доведеться розплачуватися нашим громадянам, пересічним громадянам України. Я хотів би закликати їх не плювати до колодязя, з якого п’ють воду, у тому числі до газового колодязю.

Особливо мене дивує, коли починають шукати п’яту колонну в залі засідань Верховної Ради України дехто з моїх колег, у яких табірного стажу значно більше, ніж трудового. Тому я дуже просив би всіх бути дуже обережними у своїх висловлюваннях, оскільки мова йде про надзвичайно делікатні речі.

І друге, про що я хотів сказати сьогодні, звертаючись до громадян України. Чим ближче до Верховної Ради України, до органів місцевого самоврядування, тим гучніше звучать заяви з боку Президента України, Кабінету Міністрів України про те, що не буде вживатися адмінресурс. Це вже для мене абсолютно чітка ознака того, що він буде вживатися і в значно більших масштабах, ніж це було раніше. І зайвим підтвердженням цього є документ, який потрапив до мене в руки. А це звернення до Президента України і Генерального прокурора.

Мова йде про те, що в кременецьке районне громадське об’єднання „Захист”, статутом якого передбачено захист прав і свобод громадян України звернулася група викладачів та студентів Кременецького медичного училища, повідомляючи наступне. 8 листопада 2005 року заступник голови Кременецької районної державної адміністрації Тернопільської області Кравчук, користуючись відсутністю директора медичного училища та його заступників, прийшов під час проведення занять в аудиторію випускної групи в наказав викладачу педіатрії Желтецькій припинити заняття і вийти з аудиторії. Після цього роздав студентам анкети для вступу у члени народного союзу „Наша Україна” і оголосив, що всім, хто заповнить анкети і вступить до партії він обіцяє працевлаштування по закінченню закладу у лютому-березні 2006 року. Ось так використовується адміністративний ресурс уже сьогодні.

То, і причому, дуже важливо те, що готові учасники цих подій і заступник директора, і викладач, і студенти підтвердити ці свідчення своїми голосами.

Я просив би, Адаме Івановичу, оцю частину мого виступу вважати офіційним запитом до Генерального прокурора і Президента України. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Панасовський. Підготуватись Мироненку.

 

13:00:58

ПАНАСОВСЬКИЙ О.Г.

Уважаемые коллеги, фракция партии «Регионы Украины» вынуждена обратить внимание депутатского корпуса и общественности страны на крайне острую проблему, угрожающую национальной безопасности Украины.

Речь идет о поставках нашему государству российского и туркменского газа. Сегодня вопрос стоит так. Пройдет ли Украина осенне-зимний период без экономических и социальных потрясений, как отразится газовая проблема в стране на отраслях, составляющих основу украинского экспорта, каковы прогнозные последствия, обусловленные наличием газовой проблемы для экономики и граждан страны, есть ли опасность перерастания газового кризиса в топливно-энергетический? Что будет с Госбюджетом на будущий год, составленным с учетом ранее существовавших цен на газ?

Украинская общественность должна получить объективную информацию. Следует отметить факт, не требующий доказательств, газовая проблема в Украине возникла по вине украинской стороны на переговорах с Газпромом в марте текущего года, неожиданно, без предварительных расчетов и экспертной оценки заявившая о готовности перехода к денежной форме расчетов вместо бартера.

Чтобы обеспечить годовой баланс газа по новой цене, Украина вынуждена будет переплачивать более двух с половиной миллиардов долларов США. Без внедрения энергосберегающих технологий такой рост цен на газ станет убийственным для отечественной экономики.

По расчетным данным украинских  экспертов Украина была не готова на новые формы расчетов за газ. Действия «Нефтегаза» Украины в лице его руководителя Ивченко в данной конкретной ситуации оценивается как не профессиональное и безответное.  Визит Премьер-министра в Москву оказался безрезультатным. Протокол о поставке газа в 2006 году с Россией не  согласовано. Вопрос поставки природного газа из Туркменистана на 2006 год не решен. Переговорный процесс зашел в тупик.

Такая неопределенность вызовет ценовой беспредел в стране. В ситуации, когда в стране все отчетливые проявляются признаки начала системного кризиса, депутатская фракция Партии регионов  заявляет: не профессиональная и безответственная политика ответственных лиц правительства в обеспечении Украины  газом делает критической и без того сложной экономическую ситуацию, ухудшает наши отношения со стратегическими партнерами России и  Евросоюзом.

Фракция Партии регионов  призывает Президента Украины лично вмешаться в переговорный процесс, привлечь к ответственности виновных, что переговоры складываются  не выгодно для Украины исключительно по политическим мотивам.

Фракция Партии регионов требует выразить недоверие и отстранить Ивченко от руководства НАК «Нафтогаз Украины» . Основания: Ивченко своими  не взвешенными политическими заявлениями и  действиями нанес огромный вред международному имиджу Украины и экономическим интересам страны, является главным виновником в сложившейся ситуации. Попытки переложить всю ответственность за ситуацию в Украине на   российскую сторону беспочвенны и не корректны. Действия России  - это вынуждена реакция на наши не дружественные, не последовательные, амбиционные действия по отношению к ней.

Прошу считать мое выступление заявлением фракции Партии  «Регионов Украины». Благодарю за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Віктор Мироненко, підготуватися Шурмі.

 

13:04:01

МИРОНЕНКО В.А.

Фракция Коммунистической партии Украины, Крым, Мироненко, 5 избирательный округ.

Уважаемые соотечественники! Определенные деятели в Соединенных Штатах Америки, не смотря на беды Украины,  призывают продолжать грабительскую  приватизацию, все больше делающую граждан Украины нищими, призывают не идти на создание Единого экономического пространства Украины, России, Белоруссии, Казахстана, хотя все уже понимают, что это Единое экономическое пространство будет способствовать восстановлению выгодных Украине экономических связей, росту экономики, повышение жизненного уровня народа. Трагедией для народа является то, что Президент Украины Ющенко фактически провел тайные переговоры с руководителем ЦРУ США, а другая лидерка помаранчевой революции, а на самом деле, государственного переворота, всем известная Юлия Владимировна Тимошенко, провела такие же переговоры с Кондолизой Райс, известной деятельницей США. Подобные действия для народа Украины будут приносить отрицательные последствия и об этом свидетельствует многое, но в частности, хотя бы посмотрите, что произошло сегодня.

Сегодня удалось настоять на голосовании проектов постановлений, подготовленных мной и другими депутатами, социал-демократами, Регионами и Народной партией Литвина, постановлений, касающихся создания Единого экономического пространства. Из 92 необходимых соглашений для создания ЕЭП, Президент и правительство за полтора года, фактически, не подписали ни одного соглашения, тормозят, препятствуют созданию Единого экономического пространства. Кто проголосовал «за»? «За» проголосовали Компартия Украины, Социал-демократическая партия (объединенная), Народная партия, Блок Литвина, Регионы Украины, Социалистическая партия Украины. Но не проголосовали за чрезвычайно необходимое постановление, необходимое народу Украины, «Наша Украина» Ющенко, Блок Тимошенко, Украинская Народная Партия, Костенко, Рух, представитель Тарасюк, министр иностранных дел страшную политику проводит, страшную для народа, «Реформы и порядок», Пинзеник всем известный, который с помощью приватизации трастов и т.д. ограбил народ и Кинах там же, фракция Кинаха так же отличилась отрицательно. Но мы в январе постараемся настоять на принятии необходимых постановлений, необходимых народу Украину. В противном случае, мы и дальше будем наблюдать, как уничтожается наша отечественная экономика и народ все больше нищает.

Завершение. Уважаемый народ Украины, граждане Украины, хочу поздравить вас с наступающим Новым годом, пожелать вам здоровья, побольше удачи во всем, радости, всего-всего вам доброго!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ігор Шурма і тут йому Заєць передає, так що може 6 хвилин говорити. 

 

13:07:19

ШУРМА І.М.

Ігор Шурма, фракція Соціал-демократичної партії України (об’єднаної).

Я хотів би у своєму виступі зупинитися на декількох питаннях, аби проаналізувати: певні дії влади – це є система, чи це є випадковість.

Перше. Ситуація, яка склалася в Україні  навколо вільних економічних зон та територій  приоритетного розвитку є вкрай напруженою.   Вже майже зруйнована безвідповідальним правлінням „оранжистів”  економічна система країни,  стоїть перед загрозою нових потрясінь. Не продумана, небезпечна, економічно не вигідна політика повальної ліквідації вільних економічних зон та територій, застосована „оранжистами”, поставила  країну перед проблемою компенсації заподіяних інвестором втрат.

Ймовірність масового подання інвесторами судових позовів, це та реальність,   з якою, як засвідчує досвід, в Україні  ще доведеться зіткнутися.

Досвід, про який йдеться – це події, що розгорнулися внаслідок відповідної політики в Грузії. Саме в цій пост-революційній, як і в Україні,  державі,  процес судових розглядів активно розпочався лише через  два роки після ліквідації вільних економічних зон. Тоді, коли інвестори остаточно зрозуміли, що можливості вирішити питання іншим способом просто не існує.

Власне, людина розумна, не тільки  може, але й повинна робити висновки, вчитися на помилках. Краще на чужих, в даному випадку на грузинських. 

Але закони навіть ті, що виходять із  світової мудрості, для наших „оранжистів” просто не писані. По всьому видно: грузинський досвід наукою для „оранжистів” не став.

Що запропонував наш Президент відповідно питань вільних економічних зон та  територій? Остання ініціатива, як завжди, хитромудра і, як завжди  пуста.

За словами глави держави, Україна досягла компромісу відносно того, що  податок на додану вартість не платиться  структурами, продукція яких йде виключно на експорт. Митні збори  з них також не знімаються.

І цю регіональну ідею наш Президент виклав, як на консультативній раді з питань іноземних інвестицій. Президенту все зрозуміло, але ж радники мусили б пам’ятати, що така ідея вже обговорювалася два місяці тому і викликала серйозне забезпечення багатьох інвесторів.

Адже не тільки експортери прийшли до України через вільні економічні зони під них.

Одним із головних факторів, що залучили інвесторів у наші зони і території була можливість працювати на ємному українському  внутрішньому ринку, що до речі, є абсолютно нормальним з точки зору світової практики. Отже, запропонований Президентом механізм проблеми не знімає і не має ніякого відношення до компенсації втрат, які понесли інвестори за час після ліквідації даних зон і територій. Тоді для чого було город городити. Подібні ініціативи не лише не відроджують втраченої довіри інвесторів до української влади, а й з точністю до навпаки посилюють недовіру, що абсолютно зрозуміло. Хто буде поважати партнера, який міняє правила гри під час самої гри і робить це без попередження. Отже, влада знову породжує проблеми і навіть не думає про наслідки.

Фракція Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) переконана, що в ситуації, яка склалася з інвесторами, фактично, обдуреними новим режимом слід діяти абсолютно інші механізми. Перше, повернутись до питання вільних економічних зон і територій пріоритетних розвитку і в повному обсязі відновити в дію відповідних пільгових статей, що були ліквідовані цієї весни.

По-друге, чітко заявити, що втрати інвесторам будуть компенсовані повністю, а всі питання, які виникнуть, будуть вирішуватися в судовому порядку. Саме ці зрозумілі і логічні дії можуть повернути довіру інвесторів до України. Мовчанка в цьому питанні, а тим паче, суперечливі ініціативи здатні лише роздратовувати тих, кого українська влада так гаряче любить, а це – інвестори. Хоча для оранжистів, це не аргумент. В любові до власного народу вони теж запекло клялися. У тому числі, і на Майдані, але  ж це їм не завадило кинути народ у пекло безнадії.

Друге питання, на якому я хотів би зупинитися, це дії Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. 20 грудня вона своїм рішенням позбавила телеканал ТЕТ права мовлення у трьох містах: Запоріжжі, Токмаку і Мелітополі. ТЕТ нібито з позиції Нацради розпочав мовлення невчасно. Насправді, ТЕТ вийшов в ефір згідно закону і суть претензії Нацради фактично зводиться до того, що ТЕТ не проінформував її членів про початок мовлення у десятиденний термін. Однак за законом телекомпанія не має інформувати Нацраду про початок мовлення на частотах, які вносять до діючої ліцензії.

Я хотів би нагадати, що Верховна Рада України прийняла постанову про заслуховування звіту Нацради тут, у Верховній Раді, власне, за засилля до засобів масової інформації. Я думаю, Адаме Івановичу, що нам на наступному тижні пленарному необхідно повернутися до цього питання, якщо врахувати, що Верховна Рада прийняла постанову, а Кабінет Міністрів – рішення про невтручання, непроведення перевірок у період виборчої кампанії.

Наступне питання, яке характеризує системність дій цієї влади, це є адміністративний тиск. В суботу у місті Коломия мали відбутися збори по проведенню референдуму за народною ініціативою. Все почалось в міській раді, коли порушуючи законодавство України відмовились приймати і реєструвати повідомлення. А дальше пішли дзвінки, погрози. Більше того, дирекція коледжу замінила робочий графік Фуч…, який мав відповідати за це і зробили йому робочий день. Не так треба діяти. Ми будемо діяти інакше.

А владі я хотів би попросити, щоб вони не забували, що її підтримав Львів. У нього 750 років. Ні копійки не дали. 150 років від народження Івана Франка. Нічого не дали. І не треба. А тому я пропоную сьогодні привітати тих, хто хоче почути мене. Я вітаю всіх об’єднаних соціал-демократів з Новим роком і Різдвом Христовим! Ми пережили важкий період часу, переживемо і цей. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Але, як львів’янин колишній, я кажу: треба, треба і треба. Не відмовляйте, що не треба. Треба кошти і на 750-річчя і на 150-річчя. Треба, Ігор Михайлович.

Так, будь ласка, Василь Калінчук. І підготуватись, репліка буде, буде у вас репліка.

 

13:13:54

КАЛІНЧУК В.А.

Дякую, Адам Іванович. Калінчук, Одещина, фракція Народної Партії Народного блоку Литвина.

Шановний Адам Іванович, шановні виборці! Фракція Народної Партії Народного блоку Литвина не одноразово звертала увагу уряду на незадовільний стан розвитку сільських територій.

Сьогодні тільки 28 відсотків сільських населених пунктів газифіковано. Більше 27 тисяч кілометрів газових труд знаходяться закопаними в землі і не експлуатуються.

Тому що не профінансовані обєми  робіт. Довгобудами стоять  біля тисячі  шкіл.

Зменшується кількість фабрик, закриваються будинки культури та інші  об’єкти соціального призначення. Більше 1200 населених пунктів не забезпечені питною водою, якісною питною водою, хотів би підкреслити.

Особливе занепокоєння викликає різке  зменшення будівництва житла, особливо для молоді. Село старіє та вимирає. Свідченням цього являється те, що кожний рік в державі зникає декілька десятків сільських населених пунктів.

Це являється свідченням того, що попри лозунги, які  звучать з різних трибун про підтримку громадян, які проживають в сільський місцевості, держава не приймає конкретних заходів по покращенню стану справ.

Судіть самі. В цьому році не виконана програма по виділенню коштів на  газифікацію сіл на підведення  газоводів відводів  до сільських населених пунктів. Тільки на 26 відсотків наміченого бюджетом направлено коштів на комп’ютеризацію сільських шкіл. Не виконана програма шкільний автобус.

Таким чином, програми складаються, заяви звучать, а конкретних дій немає.  Результати відсутні.

Можна було б значні обсяги виконати за рахунок коштів місцевих суб’єктів господарювання.  Але бюджетом не передбачені кошти на повернення  затрат на ці цілі виробникам.

Фракція Народної Партії Народного блоку Литвина звертається до Кабінету Міністрів України.

По-перше. Ці декілька днів до Нового року профінансувати всі програми, що відносяться до розвитку сільських територій.  Адже надходження до бюджету, як поступає інформація,   виконується.

По-друге. Відповідно до Закону „Про Держбюджет на 2006 рік” фінансувати програми  будівництва об’єктів на селі з перших місяців рівномірно  кожного місяця. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Так, дякую. Будь ласка, Михайло Родіонов.

 

13:17:16

РОДІОНОВ М.К.

Родіонов, фракція комуністів.

Шановний Адаме Івановичу! Шановні народні депутати! Шановні наші радіослухачі! Від своїх колег по фракції, від товаришів по партії я ще раз  щиро  вітаю вас всіх трудівників  з наступаючим Новим роком, з побажанням здоровя, благополуччя і наснаги у боротьбі за свободу і справедливість, за що борються всі комуністи, щоб ми скоріше позбавилися переслідувань з боку тих, хто при влади.

Про конкретний факт таких переслідувань свідчить наступний лист до мене як народного депутата Бекетової Яни Миколаївни, місто Северодонецьк Луганської області, яка працює юрисконсультом Луганської обласної організації  профспілки  хімічної, нафтохімічної галузей промисловості, за те. що вона допомагає громадянам  міста звертатися до  різних державних інстанцій  зі скаргами на неправомірне рішення  Северодонецького виконкому про підвищення комунальних послуг, їй  почали погрожувати. Визивають до прокуратури міста, погрожують  громадянам, які зверталися до різних інстанцій з цих питань зі скаргами.

Помічник прокурора міста Сєвєродонецька  здійснює на Бекетову постійний тиск, намагається залякати  її, змусити залишити спроби захистити права та інтереси громадян. І це при тому, що захист громадян  є її прямим  службовим обовязком.

Звичайно,  у людини обосноване побоювання  за своє життя і здоровя  близьких. Те, що таке можливе в України - грози для життя , багато тому прикладі. Вона  звертається до народного депутата, як до останньої надії, очікуючи захисту прав  і законних інтересів громадян і держави.

Шановна Яна Миколаївна!  Ми, комуністи, направимо ваш лист і документи  на контроль до Генеральної прокуратури, як ви і пропонуєте. Відносно всіх громадян, які владний тиск відчувають щоденно, комуністи нагадують відомий вислів Фучика: «Люди, будьте бдительны!” Не дайте обмануть вас в очередной раз. В обществе, где в качестве духовного культа провозглашен культ наживы, а это наша с вами Украина, справедливість і щастя не даряться, их отстаивают в повседневной борьбе.

Помните, как у Гете: «И тот достоин счастья и свободы, кто каждый день идет за них на бой». С праздником вас наступающим. Хорошего вам, самого лучшего в Новом году.     

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. 

Мікрофон, будь ласка, Соломатіна, репліка, одна хвилина.

 

13:20:45

СОЛОМАТІН Ю.П.

Юрій Соломатін, фракція комуністів.

После моего сегодняшнего разоблачительного выступления об украинском народном солидаризме, политическое перекатиполе, чернобыльский соловейко бросился защищать эти идеи и их авторку. Впрочем, каждому свое. Хочу только предупредить трудящийся люд, что примеров общенародного, общенационального обмана в истории нет числа.

Напомню, у фюрера немецкого народа был свой способ обманывать немецкий народ. В 1933-39 году фюрер провел пять всенародных плебисцитов по аннексии Рейнской, Силезской, Рурской области, Судет и независимого государства Австрия. И народ, поверив фюреру немецкого народа и его соловейку по имени Геббельс, с оранжевым блеском в глазах голосовал «за». К чему это привело - известно.

У нынешних украинских кандидатов в фюреры есть свои национальные соловьи, которые ежедневно на украинском радио льют отраву в умы и души украинского народа. Люди, будьте бдительны! С Новым годом, друзья. Наше дело правое, победа будет за нами! Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, шановні колеги, ми виголосили,  ті, хто бажав, свої заяви і запити. А тепер послухайте на завершення, будь ласка, оголошення, бо в цьому зацікавлена дуже одна із фракцій.

Відповідно до статті 13 Закону України „Про статус народного депутата” та статті 4.2.2 Регламенту Верховної Ради, інформую, що народний депутат України Антоньєва Ганна Петрівна  відкликала  свою заяву про вихід із фракції політичної Партії  промисловців, підприємців України.

Відповідно до статті 13 Закону України „Про статус народного депутата” та статті 4.2 Регламенту Верховної Ради інформую про входження  народного депутата України Альошина Валерія Борисовича до  складу  депутатської фракції Партії промисловців і підприємців.

Відповідно до статті 13 Закону України „Про статус народного депутата” та статті 4.2.2 Регламенту інформую про вихід народного депутата України Юхновського Ігоря Рафаїловича зі складу депутатської фракції „Народний Союз  „Наша Україна” та входження до складу депутатської  фракції Партії промисловців і підприємців України.

Відповідно до статті 13 Закону України „Про статус народного депутата” та статті 4.2.2 Регламенту інформую про вихід народного депутата України Кафарського Володимира Івановича зі складу фракції Народної партії та входження до складу депутатської фракції Партії промисловців, підприємців України.

Таким чином, фракція Партії промисловців і підприємців України поновила себе у своєму статусі, має необхідну чисельність  для функціонування.

Шановні колеги, ми  з вами наступного тижня маємо  працювати у виборчих округах, з 3-6 січня будуть народні депутати  працювати в комітетах, фракціях і групах. Чергове пленарне засідання Верховної Ради розпочнеться о  10 годині 10 січня 2006 року Днем уряду з питань „Про стан захворюваності  населення України на інфекційні хвороби та заходи щодо її зниження” і „Про дотримання вимог Конституції України та законів України щодо здобуття якісної освіти в сільській місцевості”. І, завершуючи  наше засідання, шановні колеги, дозвольте від вашого імені  щиро привітати український народ, щиро привітати  наших виборців   із Новим роком і виловити від вашого імені щиру надію на те, що в наступному, 2006 році, наш народ побачить новий парламент, нові обличчя, нові надії і нові сподівання. Ми сподіваємося на те, що, керуючись мандатом довіри, виданої народом на виборах, ми сформуємо в парламенті уряд народної довіри, який буде відповідати тим сподіванням виборців і тим програмам, за які вони віддадуть свої голоси.

Добра кожній родині, миру і спокою кожній сімї. І я від імені своїх колег приношу вибачення за наші дії і вчинки, які, можливо, інколи не подобалися нашим виборцям. Ви нам простіть, ми будемо у наступному році кращі.

Всього доброго. На цьому ранкове засідання Верховної Ради оголошується закритим.

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку