ЗАСІДАННЯ  ТРИНАДЦЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

11 липня 2006 року, 10.00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України  МОРОЗ О.О.

 

ГОЛОВА.  Шановні депутати! Я прошу сісти  на місця і зареєструватися.

Прошу провести реєстрацію.

 

10:00:17

В залі зареєстровано 254 депутати. Ранкове засідання  оголошується   відкритим.

Я прошу, заспокойтеся, депутати.

Шановні депутати!  Є заява  від двох фракцій відносно  перерві на півгодини. Я прошу уваги! Я зроблю два оголошення і оголосимо перерву після цього.

Перше оголошення таке. Сьогодні день народження депутатів Кравчука Петра Костянтиновича і   Мельника  Станіслава Анатолійовича. Не їхня вина, що доводиться вітати їх у такій обстановці,  але давайте  привітаємо іменинників.

( О п л е с к и)

Наступне. У зв'язку з надходженням заяв народних депутатів Барановського, Бокого, Бондарчука, Багайця, Бульби, Волги, Гончарова, Даніліна, Деркача, Кузьменка, Купченка, Ментуся, Мордовця, Полякова, Рудьковського, Садового, Семенюк, Сільченка, Сподаренка, Тарасова, Філіндаша, Цушка, Червонописького, Чмиря, Чукмасова і Шибка про вихід з складу Коаліції демократичної фракції, Коаліції демократичних сил, утвореної 22 червня, відповідно до статті 66 Регламенту Верховної Ради інформую про припинення діяльності Коаліції демократичних сил.

(О п л е с к и)

І відповідно до статті 83 Конституції України та статті 61, 62, 63 Регламенту Верховної Ради оголошую про сформування та реєстрацію в Апараті Верховної Ради України Коаліції депутатських фракцій в Верховній Раді України п'ятого скликання. Коаліція депутатських фракцій сформована на підставі Угоди про Коаліцію депутатських фракцій в Верховній Раді, підписаній головами депутатських фракцій Партії регіонів, Соціалістичної партії України і Комуністичної партії України у складі 238 народних депутатів, які особистими підписами ствердили свою згоду стати членами коаліцію.

(О п л е с к и) 

Списки членів названих депутатських фракцій з особистими підписами народних депутатів є невід'ємною складовою коаліційної угоди. Вони додаються.

(О п л е с к и) 

Оголошую на півгодини перерву. Голів фракцій прошу зібратися на третьому поверсі.   

 

     ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВА. Я прошу вибачити народних депутатів за те, що ми перерву затримали більше, ніж на півгодини, тому що була дискусія членів Погоджувальної ради, представників різних політичних фракцій. І за традицією, яка існує у нас, в парламенті, - після такої перерви мають змогу висловитися і її ініціатори, і ті, хто був проти такої перерви. Або хто мав це просто на увазі. Але ми домовилися про те, що від кожної фракції, Погоджувальна рада, ще раз повторюю, не заперечила про те, щоб від кожної фракції кожен представник хвилин 5 витратив на те, щоб донести свою позицію, оскільки суспільство чекає такої перспективи.

Тому за та таку процедуру я прошу проголосувати. Хто за те, щоб дати, відвести час – від кожної фракції по 5 хвилин виступили з приводу нинішньої ситуації. Іде голосування. (Ш у м   у   з а л і)

 

11:08:55

За-225

Я прошу вибачити, в зв’язку з тим, що не всі встигли вставити картки, будь ласка, вставте всі картки. (Ш у м   у   з а л і)

Проводиться повторне голосування по процедурі. Хто за це, прошу проголосувати. (Ш у м   у   з а л і)

 

11:09:54

За - 232

Рішення прийнято.

Будь ласка, заспокойтеся.

(Ш у м   у   з а л і)

Пропустіть Турчинова на трибуну. Пропустіть Турчинова на трибуну, я прошу вас. (Ш у м   у   з а л і)

Я звертаюся до радіослухачів і телеглядачів, ви бачите хто не хоче, щоб працювала Верховна Рада,  хто вніс мегафони і  інші пристрої у сесійний зал. Мова іде не про вирішення політичних питань, про прийняття необхідних законів. Мова іде про те, що конкретні люди хочуть за всяку ціну прийти до влади, за всяку ціну одержати відповідні повноваження.

Тому все це можна робити, але у тій процедурі, яка передбачена Конституцією  і Регламентом.

Недавно ще сесія  була заблокована депутатами, які вимагали дотримання Регламенту, сьогодні Регламент дотримується до кожної букви. Інші ж не дають можливості проводити  засідання, тому що не задовольняються їхні   наміри взяти  повноту влади у свої руки. Але суспільство визначилося інакше. Тому я вважаю, що це  є чиста провокація зорієнтована на те, щоб  парламент не працював.

(Ш у м  у  з а л і)

Оголошується перерва на 15 хвилин. Я прошу керівників  фракцій зайти до залу засідання Погоджувальної ради. 15 хвилин перерва, будь ласка. Оголошується перерва на 15 хвилин.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВА. Шановні колеги, на засіданні Погоджувальної ради ми  дійшли до висновку такого. Я запропонував з місця  від фракції можуть висловитися за процедурою, яку ми оголосили раніше, а потім прийнявши процедурні деякі рішення, які виходять з нинішнього порядку денного ми зробимо перерву до 16 годину і далі продовжимо роботу.

Я думаю, що звуковий фон, який при цьому існує для радіослухачів і телеглядачів буде найкращою демонстрацією хто чого хоче. Хто хоче висловитися від фракцій, будь ласка. Від фракції, давайте почергово, від комуністів, будь ласка. Включіть мікрофон Симоненка.

 

11:39:33

СИМОНЕНКО П.М.

Уважаемые коллеги, уважаемые  избиратели! После парламентских выборов в Украине резко обострилась, как вы знаете социально-экономические противоречия и углубился раскол, в том числе по территориальному, языковому, этническому и религиозному признаками. И возросли реальные  угрозы связанные с попытками насильственного вступления в ВТО, без экономического анализа, втягивание Украины в ВТО и уничтожение отечественного производителя. Критической отметки достигло напряженность во взаимоотношениях Украины и России.

Откровенно про западный и я утверждаю интернациональный курс помаранчевой команды практически похоронил взаимовыгодное сотрудничество и равноправное сотрудничество в рамках единого экономического пространства.

А торговые войны между Украиной и Россией стали кошмаром для наших украинских производителей, для наших рабочих. Энергетическое продовольствие и безопасность, жизнеобеспечение социальной и промышленной инфраструктуры Украины были основой политических торговооранжистов за  правительственные портфели и доходные должности.

Резко возросли, как вы знаете цены и тарифы на жилищно-комунальные услуги транспорт, связь. Вместо государственной поддержки многонациональная украинская культура, развитие украинского языка, власть взяла курс на уничтожение русскую фальсификацию, героические истории славянских народов, реабилитацию ОУН УПА.  

Управленческий хаос, недееспособность власти  оранжистов поставили Украину на грань утраты государственного суверенитета и независимости, на грань превращения в натовскую неоколонию. В этих условиях, осознавая всю степень ответственности перед народом Украины, мы – коммунисты, выступили с инициативой о создании широкой антикризисной коалиции. И как вы знаете, 6 июля фракция Компартии приняла политически взвешенное решение, поддержать кандидатуру Морозу на пост главы Верховной Рады Украины. Мы посчитали возможным пойти на этот оправданный компромисс, который открыл дорогу к созданию антикризисной коалиции. Это позволило в результате разблокировать работу Верховной Рады и приступить к формированию руководящих органов.

7 июля антикризисная коалиция была создана. Подписывая соглашение о создании этой коалиции, мы руководствовались исключительно интересами наших избирателей государством. Не преодолев тот раскол, который сегодня есть в нашем обществе, не обеспечивает конституционные права и свободы наших граждан на труд и отдых, образование, медицину, на высокую заработную плату, доступное жилье, на обеспеченную старость. Мы можем завтра потерять нашу с вами родную Украину.

Мы уверены, коммунисты, что на нынешнем этапе общественного развития, в условиях глобализации всех сфер жизни человека, необходимость именно такой широкой антикризисной коалиции, обусловило приоритетностью решение общегосударственных, общенародных задач перед узко партийными. В этом и состоит главный шаг на компромисс, который мы сделали, коммунисты, понимая, что за нами народ Украины, за нами Украина.

Мы отдаем себе отчет и в том, что политические силы, подписавшие коалиционные соглашения, имеют идеологически и другие разногласия. Поэтому мы, коммунисты, четко определили и принципы нашего участия в распределении сфер ответственности в антикризисной коалиции. И считаем, что пришло время действовать, пришло время практическими делами отвечать на те обещания, которые отдавали во время выборов. Участие нас, коммунистов, в антикризисной коалиции, не является преградой для отстаивания наших интересов. В строгом соответствии с программными нашими целями, мы и предложили, среди первоочередных антикризисных задач, зафиксированных нашим соглашением, прежде всего внутренней политики. И обещаем нашим избирателям, что в этом плане и будем отстаивать наши позиции в работе антикризисной коалиции. Это приведение цен и тарифов на жилищно-коммунальные и транспортные услуги, строгое соответствие с их качеством, выработка компенсационных механизмов в случае повышения цен вызвано изменениями мировой конъюнктуры, недопустимость замены льгот адресными выплатами и поднятием пенсионного возраста. Мы обязательно будем, отстаивая интересы наших избирателей, граждан Украины, добиваться справедливой тарификации заработной платы. Мы предлагаем продлить мораторий на продажу земли сельхозпренадзначения до 2015 года. Мы считаем необходимым снизить, а в перспективе и ликвидировать налог на добавленую стоимость, которая уничтожает нашего производителя. Мы считаем все острые вопросы, которые возникли в обществе, решать только референдумом, либо это касается вопроса о вступления Украины в НАТО, использования второго государственного языка русского, вопросы вступления в ВТО и другие проблемы, в том числе и Единое экономическое пространство.

В области внешней политики мы убеждены, что надо принять Закон о внеблоковом статусе. Сегодня развивать и углублять интеграционные связи в рамках ЕЭП.

Мы считаем необходимым нормализацию работы украинского энергорынка посчитать главной, а вопрос вступления в ВТО - это вопрос прежде всего вопрос глубокого социально-экономического анализа. Мы  считаем, что сегодня блокировка работы …

 

ГОЛОВА. Від фракції „Блоку Юлії Тимошенко” Юлія Володимирівна, будете говорити? Я прошу, від фракції „Блоку Юлії Тимошенко” будете говорити, будь ласка?

Ясно. Ви чуєте аргументацію з Блоку Юлії Тимошенко. Від фракції Блоку „Наша Україна” так само.

Від фракції Соціалістичної хто буде говорити? Іван Сидорович Бокий народний депутат. Будь ласка.

 

11:45:50

БОКИЙ І.С.

Шановні виборці! Шановні громадяни України!   

Я, Іван Бокий, представник фракції Соціалістичної партії України, виступаю під оцей свист і оцей дикий свист представників Блоку Юлії Тимошенко і "Нашої України". Ви розумієте самі, що в такій ситуації виступати і важко, і легко. Легко, що розумієш, що  маєш справу з людьми не вихованими. Безкультурними, які звикли тільки організовувати дике виття і дикі ігрища, але я все-таки буду говорити по ділу і по тому як належить.

Соціалістична партія України сьогодні фактично взяла на себе відповідальність разом з Партією регіонів і Комуністичною партією України за політичну і економічну ситуацію в Україні. Ми прекрасно розуміємо, що діється в Україні. Всі три місяці, які минули після виборів, вони показали, що "Наша Україна", фракція "Наша Україна", фактично хотіла узурпувати владу в Україні і вона три місяці вела безпредметні  розмови про владу в Україні, про поділ посад і так далі, і так далі. Насправді, що відбувалося. Відбувалося одне, "Наша Україна" дуже не хотіла мати на чолі уряду Юлію Тимошенко. Соціалістична партія підтримала її на цій посаді, поки це було можливо. Зараз стало зрозуміло, що висунувши на цю посаду свого представника Петра Порошенка, "Наша Україна" хотіла зірвати демократичну ситуацію із середини і таким чином довела,  що вона не є конструктивною силою, вона не є будівничою силою в нашому суспільстві. І тому,  соціалісти пішли на такий не простий для нас крок як перехід до антикризової коаліції, але це був єдино правильний крок у тій ситуації, яка склалася. Адже зрозуміло було, що  найближчим часом не могло відбутися ні виборів Голови Верховної Ради, ні призначення Прем’єр-міністра, ні. Ми розуміємо, що у деякого на місцях виникає нерозуміння цього кроку соціалістів. Але зрозумійте, це потрібно було для порятунку України, через те, що якби ми не зробили цього кроку, Україна і досі залишалася у хаосі, безвладді і … .

Сьогодні антикризова коаліція змушена брати на себе відповідальність. І я вас запевняю, що найближчим часом буде обрано і керівництво Верховної Ради, і комітети Верховної Ради України, Україна одержить Прем’єр-міністра, і повноважений уряд, який буже розв’язувати економічні, соціальні і політичні проблеми.

Ми взяли на себе відповідальність за об’єднання Сходу і Заходу. Годі ділити українську націю, український народ на повноцінних і повноцінних. Люди і в Донбасі, і в Києві, і в Дніпропетровську, і у Львові хочуть жити нормальним людським життям, хочуть відчувати себе людьми гідними, людьми, які хочуть працювати, які хочуть не тільки працювати, а хочуть також і одержати достойну платню, достойні пенсії і антикризова коаліція дасть народові це, якщо нам не заважатимуть, бо „Наша Україна” і Блок Юлії Тимошенко організувати владу в Україні.

Ми думаємо, що трудящої України виборці вже зрозуміли з ким вони мають справу. Я виступаю буквально в оточенні трубачів від „Нашої України” і Блоку Юлії Тимошенко, які хочуть зірвати роботу Верховної Ради. І закликаю народ України згрупуватися навколо антикризової коаліції, дати можливість легітимній владі Україні дати достойне життя людям, забезпечити повноцінне існування, повноцінну роботу Верховної Ради, уряду України,  органів влади, і зрештою, ..

 

ГОЛОВА. Слово має представник від Партії регіонів. Будь ласка.

Євген Кушнарьов, фракція регіонів має слово. Прошу.

 

11:51:33

КУШНАРЬОВ Є.П.

Уважаемый Александр Александрович, уважаемые граждане Украины.

Все мы являемся свидетелями агрессивно-бессмысленной позиции, которую заняли в парламенте две оранжевых фракции – БЮТ и «Наша Украина». В своем цинизме, в своем грубом попрании Конституции, законов, Регламента Верховной Рады они демонстрируют не просто бессмысленность, они демонстрируют глубочайшее неуважение к парламенту как к высшему представительному органу страны. Они демонстрируют абсолютное неуважение к украинскому народу.

В чем разница наших позиций. Когда мы блокировали трибуну, мы выступали против попыток оранжевой коалиции грубо нарушить Конституцию, используя так называемое пакетное голосование. Мы выступали за попытки узурпации власти, против этих попыток, за право оппозиции, к которой мы были готовы, за право контролировать власть.

Против чего выступают сегодня две фракции. Они не могут согласиться с тем фактом, что мы, три фракции парламента, отбросив в сторону все, что может нас в чем-то разъединить, объединились вокруг главного – вокруг стремления объединить Украину, сформировать ответственную, профессиональную власть, поднять экономику страны. Поднять благосостояние наших людей. Они пышут ненавистью, потому что не могут согласиться с самим фактом создания нашей антикризисной коалиции.

Уважаемые коллеги с оранжевых фракций, я обращаюсь к вам пока как к коллегам, чего стоят все ваши слова об Украине и об украинском народе,  если вы не считаетесь с тем, что за нами стоит большая половина избирателей нашей страны? Чего стоят ваши ложные призывы к  объединению, если вы не делаете ни одного конструктивного шага навстречу к нам. Одумайтесь, у вас еще есть возможность вместе на конструктивной основе сделать все, чтобы объединенная  страна забыла о противостоянии последних полутора лет и начала объединенными усилиями выходить из этого кризиса.

Я звертаюсь до Президента України. Пане Президенте! Ви неодноразово закликали парламент до конструктивної роботи. Ми, антикризисна коаліція, до цього готові. Ви неодноразово закликали парламент до якнайшвидшого формування дієздатного уряду. Ми до цього готові. Ви неодноразово закликали політичну еліту розпочати нормальний діалог, обєднати зусилля заради головної мети – обєднання  України.  Ми до цього готові.

 Отже,  пане Президент, закличте партію, почесним головою якої ви являєтесь, стати на путь, на шлях  конструктивних дій. Відмовтесь  від безглуздого протистояння. Відмовтесь від того сорому, який сьогодні вони демонструють перед всією Україною і передусім світом.

Ми готові взяти на себе відповідальність за долю України. Ми готові  до  нормального діалогу і співпраці з  главою держави, ми готові обєднати зусилля  з тими представниками помаранчевого табору, для яких  Україна, український народ вище за питання працевлаштування  Порошенко та Тимошенко.  Отже, єднаємося в імя  України!

 

МОРОЗ О.О.  Я звертаюся до тих, хто  гучномовцями користуються. Вже ніхто  не буде виступати, вже ніхто не буде виступати, можете заспокоїтися, бо до такого  шуму можна звикнути.

( Ш у м  у  з а л і)

Шановні депутати! Перед оголошенням перерви я прошу  вас.

Юліє Володимирівно, дайте команду, щоб припинили. Я  хочу оголосити перерву, мені треба для цього …

( Ш у м  у  з а л і)

Тоді я  прошу підготуватися до голосування.  Я ставлю на голосування пропозицію про те, щоб  після початку вечірнього засідання  о 16 годині ми його продовжимо до повного розгляду всіх питань нинішнього порядку денного. Ставлю на голосування цю пропозицію, будь ласка.

 

11:58:26

За-235

Рішення прийнято.

Оголошується перерва до 16-ої години.

 

 

  

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку