ЗАСІДАННЯ  СЬОМЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

20 червня 2006 року, 16.00 година

Веде засідання  БОГАТИРЬОВА Р.В.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати! Продовжуємо нашу роботу, прошу зайняти місця робочі і підготуватися до реєстрації. Прошу увімкнути систему „Рада”.

 

16:00:11

Зареєстровано в залі 396 народних депутатів. Вечірнє засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.

Шановні народні депутати, до Тимчасової президії на 16-ту годину не поступило документів або заяв щодо створення коаліції відповідно до питання розгляду, яке стоїть на порядку денному. У кого будуть які пропозиції?

Будь ласка, запишіться, п’ять хвилин, запишіться і обміняємося думками.

Слово надається Сухому Ярославу Михайловичу, фракція „Регіони України”.

 

16:01:11

СУХИЙ Я.М.

Дякую. Ярослав Сухий, фракція Партії регіонів, місто Запоріжжя.

Я прошу шановну президію передати слово видатному діячу профспілкового руху,  народному депутату України Стояну Олександру Миколайовичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу увімкнути мікрофон Стояна Олександра Миколайовича.

 

16:01:30

СТОЯН О.М.

Дякую колезі Сухому, також видатному парламентарію.

Шановні народні депутати, шановні співвітчизники, скажу чесно, коли в черговий раз йдеш сюди, стає соромно за нас і соромно перед людьми, які нас обрали. Невже пять політичних сил, пять політичних блоків, а це одна рука з п’яти пальцями, яких обрав народ, не можуть домовитися. Кожен палець має велике значення, чи то вказівний, чи то малий, чи то мізинець, бо за кожний голосував народ і народ голосував за програму кожної партії: і за комуністів, і за регіонів, і за „Нашу Україну” і т.і. То чому сьогодні ми весь час шукаємо якісь коаліції, шукаємо опозиції, невже не можна сісти всім лідерам партій, пять партій.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Слово надається народному депутату Андрос, фракція „Регіони України”. Будь ласка.

 

16:02:28

АНДРОС С.О.

Прошу передать слово Сухому.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу увімкнути мікрофон народного депутата Сухого.

 

16:02:34

СУХИЙ Я.М.

Ярослав Сухий, фракція Партії регіонів, м. Запоріжжя.

Шановні колеги, я хотів би підтримати ту точку зору, яка вже в цьому обґрунтовувалась сьогодні представниками фракції „Наша Україна” про те, що ми не повинні даремно ламати списи. Україна вперше проходила таке випробування, виборами на партійній основі, пригадайте, як важко йшов процес узгодження і голосування цього законопроекту, і як важко ми йшли до необхідності прийняття основоположних законодавчих актів стосовно політичної реформи.

Тому я думаю, що нам на сьогоднішній день надзвичайно важливо дотримуватися толерантності і дотримуватися норми депутатської етики з тим, щоб не навішувати ні на кого тут ярликів. Нехай йдуть процеси погодження і узгодження інтересів, цього вимагають наші виборці. Я сподіваюся, що найближчим часом ми, нарешті, сформуємо коаліцію і візьмемо на себе відповідальність за розвиток ситуації в Україні. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Слово надається народному депутату Білорусу Олегу Григоровичу. Будь ласка.

 

16:03:41

БІЛОРУС О.Г.

Шановна президія, шановні колеги народні депутати, всі ми проявляємо досить терпіння, уваги до вирішення питання про формування демократичної коаліції – коаліції, яка забезпечить розвиток України по шляху справедливого суспільства, по шляху демократизації влади, по шляху розробки і прийняття тут у Верховній Раді в її новому конституційному статусі і ролі національної програми розвитку, національної стратегії розвитку. 

Я підтримую тих народних депутатів, які висловлюються за те, щоб ми проявляли терпіння і терпіння, чекати залишилося недовго, 23-те -  це крайній термін, але ми сподіваємося на те, що сьогодні після цього дощу буде …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово надається народному депутату Гірник, фракція „Наша Україна”.

 

16:05:02

ГІРНИК Є.О.

Шановні  депутати! Ми, звичайно, проявляємо велике терпіння, але значно більше терпіння і вже багато місяців проявляє народ України, очікуючи нашого рішення.

Я би хотів, щоб крім того, що ми проявляємо терпіння тут, у залі Верховної Ради проявляли певні кроки один одному на зустріч і на місцях.  А то не зовсім зрозуміло, як  говорити, що йде узгодження позицій по НАТО, а три із семи кримських районних рад продовжують наполягати на „Крим без НАТО”. Як зрозуміти, що йде узгодження про статус  державної української мови, а назавтра сесія Кривого Рогу, Криворізької міської ради збирається також надати регіональність російській мові.

Я би попросив практичних кроків один одному назустріч, інакше довіри не буде.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово надається народному депутати Самофалову, Партія регіонів України.

 

16:06:06

САМОФАЛОВ Г.Г.

Уважаемые коллеги, я хочу сказать о том, что мы  с вами вместе прошли большой путь предвыборной борьбы и говорили людям в основном то, что они хотели от нас слышать. К сожалению, с момента выборов сегодня сложились очень сложные ситуации в нашей стране. Сегодня за это только время резко выросли цены на продукты питания, на газ, на транспорт и так далее. Мы сегодня много слышим от правительства о том, что  есть пути дачи субсидий, улучшении жизни. А на самом деле  никто сегодня пока еще не сказал, где  строка в бюджете, которая предусматривает средства на субсидии, какая статья, где эти деньги взять. А все это происходит потому, что   сегодня парламент  не работает.

Поэтому, я считаю, что надо парламенту сегодня избрать руководства Верховной Рады и начать выполнение своих обязанностей народного избранника, функциональных обязанностей народного депутата Украины.

Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, шановні народні депутати. Вранці ми заслухали виступи представників всіх фракцій, зараз з вами обмінялися думками і ситуація  не змінилася. За цей час ми провели засідання тимчасової президії і зараз оголошується вечірнє засідання закритим.

Початок роботи наступного засідання Верховної Ради сесійного завтра о 10-ій годині ранку. Дякую.

 

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку