Засідання 1 (продовження)

Опубліковано 23. 07. 2024

 

ЗАСІДАННЯ ПЕРШЕ

(продовження)

Зал засідань Верховної Ради України

23 липня 2024 року, 12 година

 

Веде засідання Голова Верховної Ради України СТЕФАНЧУК Р.О.

 

12:03:47

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Слава Україні!

Шановні народні депутати України, відповідно до прийнятої нами Постанови "Про деякі питання організації  роботи Верховної Ради України дев'ятого скликання в умовах дії воєнного стану" сьогодні ми продовжуємо наше пленарне засідання.

Шановні колеги, звертаю увагу, що згідно з прийнятою Верховною Радою України постановою усі присутні на пленарному засіданні не повинні поширювати інформацію щодо його початку, перебігу та прийнятих у парламенті рішень раніше ніж через годину після оголошення перерви у пленарному засіданні. Прошу всіх колег неухильно дотримуватись прийнятого українським парламентом рішення та відповідально поставитись до забезпечення безпеки єдиного законодавчого органу нашої держави.

Шановні колеги, у разі повітряної тривоги буде  оголошено перерву у пленарному засіданні і ми всі маємо перейти до безпечних місць, відповідно до схеми укриття.

Шановні народні депутати, сьогодні день народження у наших колег народних депутатів України Сергія Олексійовича Тарути, фракція "Батьківщина". Вітаємо. (Оплески) А також Олександра Миколайовича Юрченка група "Відновлення України". Вітаємо. (Оплески) Бажаємо іменинникам міцного здоров'я, наснаги та нових досягнень в ім'я України, колеги.

Шановні народні депутати, є пропозиція розпочати за парламентською традицією нашу роботу з виконання Державного Гімну України.

(Лунає Державний Гімн України)     

Шановні народні депутати, минає 881 доба героїчного спротиву української держави у повномасштабній збройній навалі Російської Федерації. Ворог, незважаючи на високий рівень втрат, продовжує здійснювати атаки на наші міста і села. Героїчні сили оборони України твердо і мужньо тримають фронт. Стійко утримують визначені рубежі та позиції, точно та ефективно ведуть вогонь по основних силах і військовій техніці противника. Вічна шана всім, хто захищає нашу рідну землю. Цей подвиг безсмертний.

Шановні колеги, 19 липня від вогнепального поранення трагічно загинула наша колега народна депутатка України сьомого скликання, мовознавиця, доктор філологічних наук, професорка Ірина Дмитрівна Фаріон.

Я звертаюся до Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки і усіх інших, докласти всіх зусиль для як найшвидшого розслідування цього цинічного злочину. Всі причетні до вбивства повинні понести відповідальність відповідно до законодавства України. Обов'язково слід розглянути питання щодо причетності Російської Федерації до скоєного злочину з метою дестабілізації ситуації в Україні.

Шановні колеги, я прошу хвилиною мовчання вшанувати пам'ять усіх воїнів, полеглих за Україну, всіх мирних громадян – жертв російської агресії.

(Хвилина мовчання)

Дякую. Прошу сідати.

Шановні народні депутати, на Погоджувальній раді ми домовились перед початком розгляду питань порядку денного надати час, по 3 хвилини, для виступів уповноважених представників фракцій та груп. Я прошу представників фракцій і груп записатися на виступ. Будь ласка,  колеги.

Будь ласка, слово надається народній депутатці Рудик Кірі Олександрівні, фракція політичної партії "Голос".

  

12:10:29

КЛИМЕНКО Ю.Л.

Шановні колеги, сьогодні нас чомусь так мало в залі, хоча у нас робочий день і ми довго на Погоджувальній раді обговорювали внесення дуже важливого, необхідного дня наших громадян і для нашого майбутнього, для майбутнього нашої країни законопроект 8371 про заборону російського впливу  на території України.

Я вам хочу сказати, шановні колеги, що, на жаль, фракція "Слуга народу" не має достатньо мужності для того, щоб поставити цей закон у порядок денний, обговорити його до другого читання і прийняти рішення, яке б це рішення не було.

І, на жаль, керівники фракції "Слуга народу" роблять все, щоб цей законопроект не попав у порядок денний. На Погоджувальній раді це питання обговорювалося і голосувалося, і, на жаль, "Слуги народу" тепер створили коаліцію з колишнім ОПЖЗ, групами, проголосувавши проти внесення такого законопроекту.

Тому, шановні колеги, ми зі здоровою частиною цього  парламенту, яка хоче, щоб Україна мала майбутнє, щоб наші діти не воювали рівно через три-чотири роки після мирних угод, і, щоб ми з вами як країна мали майбутнє, після двох законопроектів, будемо блокувати трибуну і будемо вимагати перерву для того, щоб цей законопроект був внесений в порядок денний.

Тому дуже вас прошу, будь ласка, приєднуйтесь, доєднуйтесь, давайте вирішимо це концептуальне питання.

Також хочу сказати, що цей законопроект розглядався на комітеті з усіма стейкхолдерами і його редакція є більш ніж демократичною, яка передбачає виключно судові процедури, яка передбачає наукові експертизи, не буде ніякого закриття церков ніким. Це абсолютно демократичний, абсолютно правильний законопроект, тому всі ваші міфи, які розповсюджуються серед вас, всі страшилки, які вам розповідають, не мають ніякого підґрунтя. Будь ласка, прочитайте, будь ласка, зробіть свій внесок, тому що ваші голосування залишаються в історії і це буде ваше обличчя перед майбутніми поколіннями. Ми з вами згадуємо тут перше скликання, друге скликання, яке мали сміливість проголосити суверенітет, мали сміливість прийняти Конституцію, майте сміливість прийняти основоположні закони, не займайтесь просто рутинною, незрозуміло чиєю діяльністю, яка нікому не приносить ніякої користі. Ви представники народу, тому, будь ласка, зробіть так, як хоче народ: 80 відсотків українського народу хоче позбавитись впливу російської ідеології, російських церков, російської агентури ФСБ в Україні. Зробіть свій вибір, будь ласка. Це історичний вибір. І це єдине насправді, що треба зробити…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово надається Бакунцю Павлу Андрійовичу, група "Довіра".

 

12:13:41

БАКУНЕЦЬ П.А.

Шановний пане Голово, шановні депутати! Звичайно, що сьогодні ми наближаємося до цього історичного рішення парламенту, коли в залу все ж таки рано чи пізно буде внесено цей законопроект про те, щоб припинити вплив Кремля на релігію в Україні, щоб припинити вплив Москви на уми, на здоровий глузд наших українців. Бо ми прекрасно розуміємо, що в часи війни ми страждаємо від різних видів зброї: наші найвідважніші українці страждають від зброї, котру використовують на фронті, мирні українці страждають від російських ракет, люди помирають від російських куль через українську мову. Але страшною є також зброя, котра вбиває уми українців, це власне зброя, яка впливає на українців через релігію. Тому звичайно, що ми закликаємо внести законопроект 8371 про діяльність релігійних організацій до зали і відтак припинити, розірвати цей зв'язок церкви в Україні з їхніми наставниками у Кремлі. Це вкрай і вкрай важливо.               

Також дорогі народні обранці, особливо наш уряд, ми ще раз і ще раз наголошуємо, що в часи війни піднімати податки на все підряд, на купівлю автомобілів, на придбання квартир, навіть на  купівлю напоїв Кока-Коли, ну, повірте, добрим словом від наших українців не повернеться. Кожен українець і так заробляє, як може, і виживає в час війни, і так допомагає армії. І обкладати кожного ще новими і новими податками ні до чого доброго в цій країні не призведе. Бо ми лише тим, хто в білу працює, лише зареєстрованим ФОПам, лише зареєстрованим людям, які чисту отримують зарплату, ще більше хочемо накладати на них, тим часом не шукаючи механізмів, як все ж таки брати податки з тих, хто працює в темну, з тих, хто їх і так не платить. Це робота уряду, а не збільшувати щоразу нові і нові податки.

Тому ми закликаємо думати механізм, як знайти кошти до бюджету, знайшовши гроші, які працюють в темну, а не накладати більших податків на тих українців, які в чисту працюють, які підтримують українську армію, які підтримують свою родину і Україну. Це вкрай і вкрай важливо.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, слово надається народному депутату Аліксійчуку Олександру Васильовичу, фракція "Слуга народу". Будь ласка.

 

12:16:47

АЛІКСІЙЧУК О.В.

Слава Україні! А що, лише на початку "Героям слава!" кричать? Слава Україні!

 

ГОЛОСИ ІЗ ЗАЛУ. Героям слава!

 

АЛІКСІЙЧУК О.В. Дякую . Буду закликати кожного разу так, тому що "Слава Україні!", "Слава ЗСУ!" повинно лунати весь час, тому що завдяки тим, хто сьогодні гине в окопах, ми можемо тут сидіти і приймати рішення. І народ нас делегував приймати ці рішення, щоб захищати державу.

Знаєте, що я відчуваю в цьому залі? Я відчуваю страх, тільки не розумію від кого цей страх. Відчуваю, що він з'явився десь після Великодня, коли Володимир Зеленський, вітаючи всіх українців з Великоднем, сказав: "Бог носить шеврон ЗСУ". Що відповів ворог, чи знаєте ви? Що відповів ворог, членами фракції Президента якого ви є? А речник нашого ворога, речник РПЦ, відповів, що Президента Зеленського потрібно повісити.  У мене питання: ви кого захищаєте, ті, хто не хоче підтримувати заборону РПЦ. РПЦ чи Президента Зеленського? Росію чи Україну? Ті, хто прийшов з-за поребрика, чи ті, хто захищають вас, щоб ви отут прийняли правильне рішення?

Мене дивує відповідь: "Я поза релігією". А ви читали цей законопроект, який ми маємо проголосувати? Він не про релігію, він не про заборону релігії. Він про заборону Російської православної церкви в Україні!

Парламентська асамблея Ради Європи  в своїй резолюції абсолютною кількістю голосів дала тлумачення, що Російська православна церква як інституція це продовження терористичного режиму Володимира Путіна, продовження режиму, який кожен день убиває українців, який благословляє в своїх церквах солдатів, які йдуть вбивати ваших сусідів, ваших друзів, ваших родичів. Ви цього хочете?

А законопроект про заборону Російської православної церкви в Україні саме про це. Про заборону інституції! І він точно повторюю резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи. Чого вам ще не вистачає, щоб нарешті зрозуміти, що цей законопроект про національну безпеку?  І навіщо ви розповсюджуєте брехню про те, що людям заборонять ходити в церкви? Не заборонять. Як ходили, так і будуть ходити. Створять свою організацію релігійну і будуть молитися, молитися єдиному богу, який носить шеврон ЗСУ.

Слава Україні!

 

ГОЛОСИ ІЗ ЗАЛУ. Героям слава!  (Оплески)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово надається Бурмічу Анатолію Петровичу, депутатська група "Відновлення України", будь ласка.

 

12:19:53

БУРМІЧ А.П.

Прошу передати слово депутату Гнатенку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Гнатенко.

 

12:20:02

ГНАТЕНКО В.С.

Шановна президія, дорогі колеги!

Недільна відмова президента Джо Байдена від участі в подальших перегонах є важливою геополітичною подією. Ситуація може змінюватись і змінюється з блискавичною швидкістю. Від нас залежить, чи готові ми до нових змін, чи зможемо не упустити шанс і зіграти на випередження?

Україні потрібен реальний та узгоджений оборонний план, а також політична воля і мужність в його реалізації. Глобальний саміт миру – це серйозна заявка Києва на припинення війни. Саме тому ми закликаємо до стійкої позиції наших партнерів та пошуку дієвих форматів досягнення миру.

Панове, як ми би не намагалися сприяти якнайшвидшому завершенню війни, цей рік зберігає серйозні виклики зокрема і для державного бюджету. Кабінет Міністрів на минулому тижні затвердив проект змін до державного бюджету, а також запропонував зміни до податкового законодавства на суму понад (нерозбірливо) мільярдів гривень.

Потрібно констатувати, що вже зараз українці знаходяться під серйозним податковим навантаженням – багато хто не може звести кінці з кінцями. Майже третина населення перебуває у бідності за методологією Світового банку. Будь-яке оновлення податків потребує широкого обговорення суспільством, бо люди і так змушені витрачати набагато більше зі своїх коштів у зв'язку з енергодефіцитом. Не можна допустити, аби посилення податкового навантаження сприяло збільшенню інфляції, а отже росту цін на найнеобхідніші товари.

 Тому ми закликаємо уряд до серйозного діалогу з Верховною Радою для обґрунтування власної позиції. Ми маємо передусім думати про людей, про те, як їх підтримати у цей важкий момент.

Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, слово надається Бойку Юрію Анатолійовичу. Я так розумію, передає Скорику.

Будь ласка, народний депутат Скорик.

 

12:21:59

СКОРИК М.Л.

Народний депутат Скорик, депутатська група "За життя та мир".

Шановна президія, шановні колеги, шановні громадяни України, 2 з половиною року український парламент засідає в режимі безперервного засідання, і наша депутатська група конструктивно підтримує всі кроки української влади щодо підтримки обороноздатності нашої держави, щодо повернення в Україну миру і відновлення нашої територіальної цілісності, соціального захисту наших громадян і захисту економіки в цей складний період.

На що хотілось би сьогодні звернути увагу парламенту і керівництва держави? Може, в свої часи це було б регіональне питання, а зараз я вважаю, що це загальнодержавне питання, те, що зараз відбувається на автодорозі Одеса – Рені, а саме на ділянці цієї дороги Маяки – Паланка, з початком повномасштабної війни в рази збільшився пасажиропотік по цій трасі, збільшились в рази грузоперевезення, тому що це один із основних шляхів і експорту, і імпорту нашої продукції до... експорту нашої продукції до зарубіжних рейсів сельхозпродукции і імпорту критично важливих питань, в тому числі воєнних питань по цій дорозі. Те, що зараз відбувається на трасі Маяки-Паланка, воно ніяк не вкладається в нормальні якісь розуміння, тому що люди витрачають на те, щоб дістатися з України в Україну, а точніше з Одеської області в Одеську область по 6-8 годин, тому що на ділянці Маяки-Паланка ця дорога проходить формально через територію сусідньої Молдови.

Про що я хотів сказати? Ми не зробимо зараз, не поліпшимо трасу, ми не зробимо ніяких поліпшень стосовно переходів на нашому кордоні прикордонних. Але що ми можемо зробити? Я вважаю, що наше Міністерство закордонних справ мало б повернутися до питання, яке розглядалося ще в 90-ті роки. В 90-ті роки Україна зробила Молдову морською державою. Ми віддали частину своєї території на річці Дунай, Молдова зробила свій порт Джурджулешти, який на сьогоднішній день успішно конкурує з українськими і  дунайськими портами, натомість нам обіцяли, що віддадуть цей кусок траси, Молдова цього не зробила. Я чув, що зараз Україна в активних перемовинах з Молдовою з різних питань. Мені здається, що час підняти саме це питання, тому що це стратегічне питання сполучення півдня Одеської області з територією всієї держави, це дуже важливе питання і для людей, і для оборони нашої держави, і в цілому для України. Прошу звернути Міністерство закордонних...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Івченко Вадим Євгенович, фракція "Батьківщина".

Наливайченко, будь ласка. 

 

12:25:29

НАЛИВАЙЧЕНКО В.О.

Дякую, шановний пане Голово.

Шановні пані та панове, дорогі наші захисники, фракція "Батьківщина" чітко сьогодні говорить: час всім встати з колін! Досить брехати! Ми вимагаємо і знаємо, що сьогодні в порядок денний має бути включений законопроект 8371. Ми знаємо і наполягаємо, що час заборонити в Україні діяльність ФСБ-РПЦ, зрадників і колаборантів, час визначитись, свій чи чужий.

Фракція "Батьківщина" однозначно визначилась: ми всі підписали, щоб такий законопроект був розглянутий, більше того, підтриманий. Більше того, ми знаємо, що Церква Христова в Україні потребує тільки одного – законодавчої підтримки Єдиної Помісної церкви. Раз і назавжди перестати слухати брехню, перестати слухати, що не було Голодомору-геноциду, що не вбивали українських священників ті самі колонізатори-агресори, які зараз вбивають українців.

Нам тут, ми до всіх до вас звертаємось, час визначатися і підтримувати українське – Православну Церкву України, правду на нашій землі, а найголовніше – перестати бути рабами! Час встати з колін! Час проголосувати!

Слава Україні!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Батенко Тарас Іванович, група "Партія "За майбутнє".

 

12:27:15

БАТЕНКО Т.І.

Шановні колеги, весь цивілізований світ вражає та стійкість, яку демонструє український воїн, стоячи на фронті боротьби з російським агресором. Ми розуміємо, яка ціна цієї боротьби сьогодні. Україна зараз вчергове має випробування на свою бюджетну стійкість. Хоч ми розуміємо, що це бюджетна умовна стабільність, яку ми маємо сьогодні виключно за рахунок наших міжнародних партнерів, МВФ, Великої сімки та інших країн Заходу.

Нам говорять про велику діру в бюджеті і на фінансування сил оборони у більше як 500 мільярдів гривень. Хоча ми пам'ятаємо запевнення уряду минулого року, що кошти на фінансування є, всі видатки пораховані. Уряд, як ви знаєте, зареєстрував законопроекти про збільшення доходів бюджету і збільшення видатків на армію. В частині доходів держбюджету передбачається збільшення на 214 мільярдів гривень за рахунок зростання податків і на 220 мільярдів за рахунок ОВДП. Ми можемо сперечатися, наскільки вплинуть на кишені громадян ці підвищення. Вони вже вплинули, тому що Верховна Рада збільшила акцизи на пальне, але ми всі свідомі того, що це додатковий тягар для нашого населення, дуже непростий рік, який змушений сьогодні використовувати додаткові обсяги пального для генераторів, щоб пройти блекаут, який може прогнозовано бути в країні і надалі, якщо зростатиме в міру... який зростатиме в міру додаткових атак агресора на Україну.

При цьому поряд із збільшенням податків ми бачимо необґрунтоване зростання фіскального тиску у вигляді так званої інвентаризації, яку можуть на власний розсуд ініціювати контролюючі органи. Це додаткові перевірки, це додаткові штрафи, це додатковий тиск на бізнес, який на ладан дише в умовах повномасштабної російської агресії. Ми бачимо наскільки скаженіє податкова адміністрація, контролюючі правоохоронні органи. Наскільки збільшилися зараз, скажімо так, репресивні речі стосовно бізнесу, який ледь виживає. З цим треба припиняти, шановні друзі, інакше буде припинено в інший спосіб.

Ми також слід повинні згадати пропоновані урядом бюджетні декларації вилучення до державного бюджету реверсної дотації – це зменшення  відсотка залишених місцевим громадам податку на доходи фізичних осіб.

Друзі, ми усі віримо в те, що світ не зрадить Україну. Ми, звичайно, пристально дивимося на кампанію в Америці. Ми віримо в те, який би не був вибір світової демократії, це не обернеться ізоляціонізмом і згортання підтримки України на шляху боротьби з найбільшим тираном у світі. Разом з тим ми повинні робити різні прогнози ситуації на наступний рік, які б дозволили Україні вистояти, і тут важлива роль в тому, в який спосіб ми підтримуватимемо нашу економіку, нашого підприємця і так далі. Пам'ятаємо, що фронт без тилу неможливий.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, завершальний виступ від фракції "Європейська солідарність" Порошенко Петро Олексійович, будь ласка.

 

12:30:27

ПОРОШЕНКО П.О. (Виступ російською мовою)

Когда России противостоит весь англосаксонский западный мир, следует усилить поддержку российских военнослужащих, которые находятся на передовой.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Петро Олексійович, будь ласка, українською.

 

ПОРОШЕНКО П.О. (Виступ російською мовою)

И каждый церковный приход РПЦ должен помогать тем, кто на линии огня. Ищите возможности, собирайте деньги, посылки…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я перепрошую, українською, будь ласка, якщо можна.

 

ПОРОШЕНКО П.О. Я вибачаюся за російську мову, але це дослівна цитата псевдо патріарха генерала ФСБ Гундяєва, вашого покровителя, який закликає вбивати українців.

Друзі, які ще аргументи потрібні цьому залу, цій президії для того, щоб врешті-решт поставити і проголосувати церковний закон? Що заважає нам парламенту країни, яка вже 11 рік стікає кров'ю, півтора року тримати законодавчу ініціативу українського уряду, не нашу, наша була краща, блокуючи сьогодні розгляд цього питання.

Це буде промовисте голосування і кожен українець зможе побачити політику, хто син його по духу, а хто по духу сучий син. І я твердо переконаний, що фейки, які розганяють за гроші Москви ФСБ, сук православних, деркачів, нібито стверджуючи, що американці проти. Подивіться, будь ласка, виступ Майкла Джексона, який каже, що РПЦ – це удар в серце України.

Хочу нагадати, що Томос, який я, як Президент України, мав честь отримати з рук Вселенського патріарха. Одним із перших мене привітав Президент Сполучених Штатів Трамп. І не треба брехати, весь світ сьогодні разом з нами з Україною.

Нагадаю, що єдине, де в законопроекті згадується слово "заборона",  – це стосовно РПЦ, а от, як Росія забороняє, подивіться на останній храм ПЦУ, який знищений Росією в Євпаторії. Подивіться на резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи, яка визнає офіційно Рада Європи, РПЦ, як інструмент російського впливу, пропаганди, який не має нічого спільного з свободою віросповідання, а український філіал має визначитись або він з богом і з Україною, або він з сатаною і з Росією. Вибір за ними, вибір за вами, шановні колеги. Слава Україні!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Героям слава!

Тільки, мабуть, мова йшла про Майкла Джонсона, а не Майкла Джексона. Майкл Джонсон, це спікер парламенту, а Майкл Джексон, це його вже немає.

Шановні колеги, рухаємося далі. Надійшла заява від двох фракцій з перервою заміною на виступ, слово надається народній депутатці Савчук і переходимо до питань порядку денного. Будь ласка, Оксано.

 

12:34:02

САВЧУК О.В.

Оксана Савчук, всеукраїнське об'єднання "Свобода". Показово  та зухвало 19 липня ворог підступно кулею у скроню вбив Ірину Фаріон. Патріотку України, знакову особистість ХХІ століття. Звичайно, такі люди не угодні Москві, краще, щоб були лагідні українчики, малороси без роду і без племені, такі, які би всіх влаштували. Але національно підкуті, пасіонарні, ідеологічні, сильні, мужні люди нікому не потрібні. І саме таких людей відстрілюють сьогодні в Україні. Адже саме знакова особистість Ірина Фаріон, яка щодня у своїх працях, у своїх виступах виступала проти того, щоби ми відчували себе ми меншовартісними, щоб ми відчували силу своєї землі, щоби ми відчували якого ми роду. Саме тому парламент, я переконана, може зробити наступне: нарешті прийняти законопроект щодо запобігання і протидії українофобії. Адже згадаємо, за третину століття нікого в Україні ні застрелили, ні за антисемітизм, ні за расизм, але вбивають за те, що люди люблять Україну. Пам'ятаємо, коли застрелили Георгія Гонгадзе, В'ячеслава Чорновола, Павла Шеремету, Артема Мірошніченка, Ірину Фаріон, за що? Зате, що це були сильні знакові особистості, які хотіли бачити Україну сильною державою.

Відповідно наше завдання як парламенту зробити все, щоб ці вбивства навіть на законодавчому рівні були засуджені.

І сьогодні є для нас також знаковим питанням Російська православна церква. Ті, хто не будуть голосувати є сучасні українофоби в українському парламенті, які не хочуть підтримувати це рішення, якщо ви думаєте, що Московія спить – вона не спить. Свого часу у Мюнхені був убитий Бандера, у  Роттердамі був убитий Коновалець, Петлюра –  у Парижі, Фаріон убита у Львові. Що наші спецслужби, що наші правоохоронні органи, чи пройшли вони тест, чи відчуваємо ми себе сьогодні в безпеці в нашій країні? Якщо не буде викритий замовник, а всеукраїнське об'єднання переконане, що це Росія і не буде посаджена його "шістка", яка сьогодні є в Україні, ми не можемо очікувати і відчувати себе безпечно на нашій землі. То ж я переконана, що зерна, які посіяла Ірина Фаріон, вони вже проросли, люди, які сповідують Україну, які люблять українську мову, вони за неї. Мова…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, час для виступів вичерпано.

Шановні народні депутати, відповідно до статті 28 Регламенту Верховної Ради України перед початком розгляду питань пропоную провести сигнальне голосування.

Шановні колеги, сигнальне голосування, нагадую, необхідно, утримуючи сенсорну кнопку, натиснути зелену кнопку "За" та утримувати ці дві кнопки одночасно до завершення голосування. Тобто до появи результатів на табло.

Шановні друзі, я прошу взяти участь у сигнальному голосуванні. Прошу голосувати.

 

12:37:56

За – 270

Проти – 8, утрималося – 3, не голосувало – 61, всього – 342.

Дякую, шановні колеги.

Шановні друзі, я ще раз нагадую вам, шановні колеги, про заклик неухильно дотримуватися безпекових правил у Верховній Раді України, не поширювати інформацію щодо перебігу планерного засідання, прийнятих у парламенті рішень раніше ніж через годину після завершення нашої роботи.

Шановні народні депутати, перелік питань, який був попередньо узгоджений Погоджувальною радою, вам надано. Переходимо до його розгляду.

 Перше питання – це продовження воєнного стану. Шановні народні депутати, відповідно до пункту 31 частини першої статті 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України належить затвердження  Указу Президента України про введення воєнного стану в Україні.

Згідно із пунктом 31 частини першої статті 85, пунктом 20 частини першої статті 106 Конституції України, статті 5 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" Президент України вніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону (реєстраційний номер 11433) про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні". Відповідні матеріали вам було надано.

Відповідно до статті 189 Регламенту Верховної Ради України питання розглядається Верховною Радою без голосування щодо включення його до порядку денного за процедурою першого читання і прийняття закону в цілому.

Шановні колеги, я ставлю пропозицію про обговорення цього проекту за скороченою процедурою. Прошу голосувати.

 

12:39:39

За-254

Рішення прийнято.

Я запрошую до слова Секретаря Ради Національної безпеки і оборони України Олександра Валерійовича Литвиненка. Будь ласка, Олександр Валерійович, до 2 хвилин.  

 

12:39:57

ЛИТВИНЕНКО О.В.

Шановний пане Голово, шановні пані і панове народні депутати! Широкомасштабна російська агресія триває, відповідно до чого 10 липня 2024 року член Ради національної безпеки і оборони України  Головнокомандувач Збройних Сил України Сирський вніс подання до РНБО щодо продовження дії правового режиму воєнного стану ще на 90 днів.

За результатами розгляду пропозицій Ради видано Указ Президента, яким передбачено продовжити строк дії воєнного стану з 5 години 30 хвилин 12 серпня 2024 року строком на 90 діб.

Реалізація цього Указу Президента сприятиме захисту нашої держави від російської агресії.

Відповідно до пункту 35 частини першої статті 85 Конституції України Президентом внесено на розгляд Верховної Ради відповідний проект закону. Прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні народні депутати, до слова для співдоповіді запрошується голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Михайлович Завітневич. Будь ласка, Олександр Михайлович.

 

12:41:37

ЗАВІТНЕВИЧ О.М.

Відповідно до доручення Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки на своєму засіданні 23 липня 2024 року розглянув проект Закону України про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" (реєстраційний номер 11433 від 23.07.2024 року), поданий Президентом України.

У проекті пропонується затвердити Указ Президента України від 23 липня 2024 року № 469/2024 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", яким на часткову зміну статті 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ з відповідними змінами, строк дії воєнного стану в Україні продовжується з 5 години 30 хвилин 12 серпня 2024 року на 90 діб.

Комітет рекомендує Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти законопроект за основу і в цілому як закон, затвердивши рішення Президента України. Прошу підтримати.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні народні депутати, я прошу представників депутатських фракцій і груп записатися на виступи: два – за  і два – проти.

Будь ласка, Васильченко Галина Іванівна, фракція Політичної партії "Голос".

 

12:43:23

ВАСИЛЬЧЕНКО Г.І. (Не чути)    

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Бобровська Соломія Анатоліївна, будь ласка.

 

12:43:36

БОБРОВСЬКА С.А.

Соломія Бобровська, фракція "Голос".

Шановні колеги, ви знаєте, що на днях були восьми роковини вбивства Павла Шеремета, журналіста і людини, яка переходила дорогу як москалям, так і білорусам. На жаль, Україна це благодатна земля для таких терактів, але на сьогоднішній час ні той, хто замовив це вбивство,  ні той, хто був виконавцем, достеменно українська правоохоронна система відповіді не дала, більше того, вона зробила собі і склала вирок. Нагадаю, в грудні 19-го року була пресконференція за участі тодішнього міністра внутрішніх справ,  де безпідставно було обвинувачено і Андрія Антоненка "Ріфмастера", офіцера тепер Збройних Сил, людини з численними нагородами, й Юлію Кузьменко, яка є дитячим кардіологом, кардіохірургом в центрі дитячої кардіології, і Яну Дугарь,  яка є теж зразковим бійцем, з численними нагородами Збройних Сил України десантно-штурмових військ.

Андрій просидів півтора року в СІЗО, Юлія просиділа дев'ять місяців. Більше  того, на сьогодні процес судовий призупинений в зв'язку з тим, що і присяжні і  фактично ті обвинувачені сьогодні служать українському народові в лавах Збройних Сил України.

Я хочу, щоб це звернення і виступ був зверненням записаний до Генерального прокурора з проханням звернутися до суду та забрати свої звинувачення у вбивстві Павла Шеремета. Це ганебне судилище, яке Андрій Костін свого часу, не будучі навіть Генеральним прокурором, розумів і добре й чітко ставив оцінку тому, що це було політично вмотивована історія, яка знайшла тих людей і мотивом саме підозри було розкол суспільства на тих, хто підтримує таких людей з такою позицією, і на для тих, хто буде різко проти.

Я прошу поставити крапку у цій ганебній історії і нарешті дати відповідь: хто виконав замовне вбивство, теракт на Павла Шеремета і хто був його замовником для того, щоб більше такі історії зокрема як і з Іриною Фаріон не повторювалися в нашій країні?

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, Лис Олена Георгіївна, фракція політичної партії "Слуга народу".

 

12:45:30

ЛИС О.Г.

Прошу передати слово Веніславському Федору.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Федір Володимирович Веніславський, будь ласка.

 

12:45:41

ВЕНІСЛАВСЬКИЙ Ф.В.

Шановний пане Голово, шановні колеги, Російська Федерація продовжує вести терористичну злочинну війну, яку вона розв'язала у 2014 році і перевела в агресивну широкомасштабну агресію у 2022 році. Ми з вами вже неодноразово в цій залі і оголошували, підтримували Указ Президента законом і продовжували правовий режим воєнного стану. На превеликий жаль, ті акти агресії, акти терору, які постійно вчиняє по відношенню до України російська злочинна кліка і її злочинні збройні сили, не дозволяють нам мати якісь альтернативні варіанти продовження нашої війни за відновлення територіальної цілісності і державного суверенітету.

Безперечно, ми маємо шукати ті механізми, які посилять нашу обороноздатність, які посилять наші спроможності, і Комітет з питань національної безпеки і оборони і розвідки над цими питаннями постійно працює.

Сьогодні, я переконаний, ми маємо підтримати укази Президента про продовження правового режиму воєнного стану і продовження загальної мобілізації. Разом з тим я закликав би і представника Ради Національної безпеки, Секретаря Рада національної безпеки, і Офіс Президента, і нас з вами подумати, можливо, потрібно не продовжувати на 60 днів, на 90 днів правовий режим воєнного стану, а оголосити його до завершення широкомасштабної агресії, а потім Верховна Рада може прийняти рішення разом з Президентом про його припинення, тому що постійне продовження воно має і певні проблемні процедурні ситуації, які ми з вами маємо вирішувати.

А сьогодні, я переконаний, що всі ми маємо підтримати ініціативу Президента і одноголосно продовжити і правовий режим воєнного стану, і правовий режим загальної мобілізації.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Євтушок Сергій Миколайович. Я так розумію, передає Сергію Володимировичу Власенку, фракція "Батьківщина". Будь ласка.

 

12:47:47

ВЛАСЕНКО С.В.

Дякую, шановний пане Голово.

Сьогодні 881-й день повномасштабної агресії Російської Федерації впродовж десятирічної війни за незалежність України. Сьогодні, я переконаний, ми вчергове, в дванадцяте, продовжимо дію воєнного стану, зробимо це конституційною більшістю. Але я пригадую, напевно, один із найскладніших, а може, і найскладніший день в українській історії 24 лютого, коли ми це робили вперше, коли уже десанти ворога йшли в Гостомель, коли ніхто в світі не вірив, що Україна протримається більше ніж три дні. Тоді українці, ми з вами, Збройні Сили наші зробили те, в що не вірив майже ніхто в світі. Героїчні Збройні Сили звільнили Київщину, Чернігівщину, Сумщину, Харківщину, повернули під український контроль місто Херсон.

Зараз, на жаль, ми перебуваємо в достатньо складному етапі війни. Так, з нами воює сильний, хитрий ворог і тому ми повинні бути в десятки разів сильніше, ми повинні бути в десятки разів згуртованіше, ми повинні бути в десятки разів стратегічніше для того, щоб перемагати. Я переконаний, що перемога чекаю Україну і ми не дозволимо, щоб наші діти жили під страхом чергової навали зі сходу.

Я ще раз підкреслюю, я переконаний, що український парламент підтримає, підтримає продовження воєнного стану, підтримає законопроект Президента в повному обсязі і ми не піддамося на жодні маніпуляції і умовляння щодо теоретично можливої торгівлі українськими інтересами і виграємо цю війну.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Южаніна Ніна Петрівна, фракція "Європейська солідарність" .

 

12:49:56

ЮЖАНІНА Н.П.

Прошу передати слово Фріз Ірині Василівні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Ірина Василівна Фріз.  

 

12:50:14

ФРІЗ І.В.

Шановні колеги, 11 постанов про продовження воєнного стану, 11-й рік триває війна. Для фракції "Європейська солідарність" як і для цього скликання парламенту необхідність продовжувати цей термін не є питанням дискусійним чи контраверсійним. Безумовно, ми будемо його підтримувати.

Разом з тим я б хотіла закликати членів нашого парламенту дбати про захист національних інтересів, забезпечення Збройних Сил України та захист інтересів військовослужбовців та членів їх родин. В чому це полягає? Захист національних інтересів розпочинається з викорінення церкви російського патріархату на теренах нашої держави. Неможливість розглянути цей законопроект і його абсолютно свідоме саботування призводить до того, що п'ята колона КГБ в рясах продовжує існування, продовжує блокування нашої діяльності тут всередині держави. 

З чого починається захист інтересів наших військовослужбовців? Не лише з продовження воєнного стану чи мобілізації. Захист інтересів наших воєнних починається з того, що держава і влада має встановити чіткі терміни звільнення з військової служби під час дії воєнного стану, тому що цього чекають всі, і ті, хто буде мобілізований, і ті, хто служить від початку широкомасштабного вторгнення.  Захист і забезпечення наших воїнів і сектору безпеки і оборони починається не з підвищення податків, а з ухвалення як мінімум закону Разумкова про те, щоб корупцію під час війни прирівняти до державної зради. Саме над цим ми маємо працювати з вами 24/7, а не ухвалювати незрозумілі закони, зокрема окрім цих двох, сьогодні в порядку денному нуль законів щодо захисту національних інтересів, щодо захисту...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, переходимо, будь ласка, до прийняття рішення. Обговорення питання завершено. Будь ласка, займіть свої місця.

Відповідно до пункту 31 частини першої статті 85 Конституції України, статтею 189 і 190 Регламенту Верховної Ради України, статті 5 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", я  ставлю на голосування для прийняття в цілому з необхідними техніко-юридичними поправками проект Закону України (реєстраційний номер 11433) про затвердження Указу Президента "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні". Прошу народних депутатів голосувати.

 

12:53:19

За-339

Рішення прийнято. 

Дякую, колеги.

Власенко з процедури, будь ласка. По фракціях покажіть, будь ласка. Власенко –  з процедури.

 

12:53:35

ВЛАСЕНКО С.В.

Дякую.

Шановний пане Голово, шановні колеги, я прошу зараз підтримати голосуванням доручення Верховної Ради України Комітету з питань національної безпеки невідкладно розглянути законопроект 11379 – це законопроект, який звільняє від мобілізації молодих людей віком від 18 до 25 років. Це не питання винесення в зал, це не питання голосування в залі, це лише доручення комітету. Прошу цю пропозицію, пане Голово, поставити на голосування.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Сергій Володимирович.

Всі зрозуміли, так? Це не внесення в зал, не до порядку денного, це доручення комітету.

Ставлю пропозицію Сергія Володимировича Власенка на голосування. Прошу голосувати. 

 

12:54:42

За-330

Рішення прийнято. 

Дякую, колеги.

По фракціях покажіть, будь ласка.

Рухаємося далі, наступний законопроект у нас (реєстраційний номер 11433).

Шановні народні депутати, відповідно до пункту 31 частини першої статті 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України належить затвердження Указу Президента України про загальну мобілізацію. Згідно з пунктом 31 частини першої статті 85, пунктом 20 частини статті 106 Конституції України, Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", Президент України вніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону України (реєстраційний номер 11434) про затвердження  Указу Президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації". Відповідні матеріали вам було надано.

Відповідно до статті 189 Регламенту Верховної Ради України питання розглядається Верховною Радою без голосування щодо включення його до порядку денного за процедурою першого читання та прийняття закону в цілому.

Шановні колеги, я ставлю пропозицію про обговорення проекту за скороченою процедурою. Прошу народних депутатів голосувати.

 

12:56:01

За-274

Рішення прийнято.

Шановні колеги, переходимо до розгляду питання. Слово для доповіді надається Секретарю Ради національної безпеки і оборони України Олександру Валерійовичу Литвиненку.

Будь ласка, Олександр Валерійович.

 

12:56:18

ЛИТВИНЕНКО О.В.

Шановний пане Голово, шановні пані і панове народні депутати, з метою забезпечення оборони держави і відповідно до Указу Президента 24 лютого 2022 року про загальну мобілізацію, на всій території України з 24 лютого проводяться заходи мобілізації. За весь цей час до Сил оборони призвано близько 970 тисяч громадян України, з яких близько 848 тисяч до Збройних Сил України. В умовах триваючої широкомасштабної війни, яку здійснює Російська Федерація проти нашої держави, залишається необхідність у продовженні заходів мобілізації.

Радою національної безпеки і оборони України внесено пропозиції Президентові України щодо продовження строку загальної мобілізації з 12 серпня поточного року терміном на 90 діб. Прошу розглянути та прийняти за основу і в цілому законопроект про затвердження відповідного Указу Президента.

Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Будь ласка,  до слова для  співдоповіді запрошується голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Михайлович Завітневич, будь ласка.

 

12:57:52

ЗАВІТНЕВИЧ О.М.

Відповідно до доручення Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки на своєму засіданні 23 липня 2024 року розглянув проект Закону України про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації" (реєстраційний номер 11434 від 23.07.2024 року), поданий Президентом України.

В проекті пропонується затвердити Указ Президента України від 23 липня 2024 року №470/2024 "Про продовження строку проведення загальної мобілізації", яким на часткову зміну статті 3 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №65/2022 "Про загальну мобілізацію", затвердженого Законом України від 3 березня 2022 року №2105-IX з відповідними змінами, строк   проведення загальної мобілізації продовжується з 12 серпня 2024 року на 90 діб.

Комітет рекомендує Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти законопроект за основу і в цілому, як закон, затвердивши рішення Президента України.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Шановні колеги, я прошу представників депутатських фракцій і груп записатися на виступ: два – за, два – проти.

Будь ласка,  Васильченко Галина, фракція "Голос".

 

12:59:47

ВАСИЛЬЧЕНКО Г.І.

Прошу передати слово Роману Лозинському.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка,  Лозинський Роман Михайлович.

 

13:00:14

ЛОЗИНСЬКИЙ Р.М.

Шановні колеги! Давайте зараз заглянемо в порядок денний, в порядок денний, який у всіх вас розданий. І у мене тільки одне питання, питання до монобільшості, яка відповідає за формування порядку денного, тому що ми прекрасно знаємо, що на Погоджувальній раді шестеро можуть бути – за, монобільшість – проти – не проходить: де законопроект про заборону російської церкви? Ми голосуємо першим законом продовження мобілізації – правильно. Воєнного стану – правильно. Але зразу наступним питанням має бути нарешті голосування за заборону російської церкви.

Немає жодного сумніву, що це не про віру, не про релігію, не про віросповідання. Жодних сумнівів. Це про попів, це про ряси, це про ФСБ, це про агентуру, це про торгування і переміщення зі зброєю, це про здобування інформації, послаблення нашої країни. Скільки ще днів повинна тривати війна, аби нарешті в цьому залі не було жодних сумнівів і було 226 за цей законопроект? Скільки ще повинно загинути наших хлопців і дівчат, щоб нарешті пелена впала з очей, щоб нарешті ми заблокували зрадників?

Хто формує порядок денний? Скажіть, будь ласка, чому в цьому порядку денному досі немає позбавлення зрадників державних звань і нагород? Я нагадаю для прикладу, Баталін до 2014 року – депутат Верховної Ради Криму, після анексії – "єдинорос", має російські нагороди за захист Криму, за відданість обов'язку. Тільки в цьому році його засудили, але він досі орденоносець. Коли ми нарешті почнемо очищувати нашу країну від російських попів, агентури і від зрадників нашої країни? Нарешті цей порядок денний має відповідати всім актуальним питанням нашої країни.     

Слава Україні!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Дануца Олександр Анатолійович, фракція політичної партії "Слуга народу". 

 

13:02:22

ДАНУЦА О.А.

Шановні колеги, безумовно, я прошу підтримати вас цей законопроект. І хочу підтримати слова і попереднього виступаючого Романа Лозинського, і багатьох інших. Сьогодні ми маємо говорити про те, що ми маємо заборонити московську церкву в Україні, тому що московські попи – це філіал Федеральної служби безпеки безпосередньо в Україні. І сьогодні це наша відповідальність. І я хочу вам нагадати ту правду, яку багато хто знає, тому що 24 лютого 2022 року російські ДРГ йшли сюди, в урядовий квартал, і брали від московських попів з рук в Печерській лаврі зі схронів зброю, і шли вас убивати.

Тому ви повинні  розуміти і відповідально підходити до цього рішення. Або ми нарешті покінчимо з цією, найбільшою ДРГ в Україні, або ні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Цимбалюк Михайло Михайлович, фракція "Батьківщина".

Юлія Володимирівна Тимошенко, будь ласка.

 

13:04:07

ТИМОШЕНКО Ю.В.

Юлія Тимошенко, фракція "Батьківщина".

Шановні друзі, ми сьогодні дванадцятий раз голосуємо якраз постанову… голосуємо рішення про продовження мобілізації. Дванадцять разів партія "Батьківщина" за це голосувала, але саме головне питання, яке стоїть перед нами,  – це яка мобілізація проводиться в Україні, як вона проходить, наскільки справедливо, наскільки законно і наскільки до української нації, до її самого існування правильно. І тут я хотіла би вам сказати, що, на жаль, Закон про мобілізацію, який був прийнятий на репресивній, а не мотиваційній, основі, – це є велика стратегічна помилка нашого парламенту і Президента, але, на жаль,  це так є.

Але в законі ми чітко визначили певні параметри, які мусять бути виконані. Є певні категорії людей, які не мобілізуються по закону, і це треба дотримуватися.  Але саме головне, на чому би я хотіла сьогодні наголосити, це наша молодь, наші діти від 18-ти до 25-ти років. Хто дав право? Коли парламент визначився чітко в законі, що мобілізація лише з 25-ти років, хто дав право забирати дітей з 18-ти до 25-ти? Найшли колізію в законі, знайшли якусь підставу і сьогодні дітей тягають практично протизаконно і проти рішення парламенту,  в тому числі не допускаючи їх до магістратури.

Ми вимагаємо негайно  сьогодні  поставити законопроект 11379, який поставить крапку і заборонить з 18-ти до 25-ти молодь…

(Оплески)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Федина Софія Романівна, фракція "Європейська солідарність".

 

13:06:20

ФЕДИНА С.Р.

Прошу передати слово моєму колезі Олексію Гончаренко.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Олексій Гончаренко.

 

13:06:33

ГОНЧАРЕНКО О.О.

Друзі, чи потрібна нам мобілізація? Так, бо війна продовжується. Але разом з мобілізацією, і зараз ми будемо за неї голосувати, але має бути поставлене питання і демобілізації! Встановлення нарешті термінів служби. І я звертаюсь, Секретар РНБО, який тут присутній, доповідав. Ми маємо негайно це вирішити! Ну не можуть люди служити безкінечно! Не може бути так, що вхід є у військо, а виходу немає. Тільки, не дай боже, 200-м чи важким 300-м. Це несправедливо! І ми маємо вирішити це питання.

Нам обіцяли в квітні, що скоро буде законопроект від уряду. Де він?! Де законопроект про встановлення термінів служби, про демобілізацію?! Їх немає.

Далі, мобілізація має бути справедливою! Бо несправедливо не брати дійсно молодих хлопців до 25 років, а забирати хворих хлопців до 25 років. Це несправедливо! Негайно треба проголосувати законопроект 11379.

Дякую конституційній більшості парламенту, яка підтримувала цей мій законопроект і доручила комітету.

Треба повернути право неповнолітнім братам загиблих на відстрочку, бо у мами двоє дітей – один син загинув. Куди забирати другого? Яка різниця в якому шлюбі він народився? Це її діти, цієї мами. Так не можна робити. Треба нарешті нормальне бронювання в державі, не цирк, не букмекерські контори, а військово-промисловий комплекс, Укрзалізниця, ДСНС, аграрії, інші, ті, хто необхідний. І це треба вирішувати негайно. Немає бути так, що служать тільки бідні, а багаті так чи інакше можуть відкупитися. Ми маємо з вами терміново вирішити всі ці питання.

Ну, і так – геть московського попа! Ставте голосування.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, обговорення питання завершено. Переходимо до прийняття рішення.

Шановні колеги, відповідно до пункту 31 частини першої статті 85 Конституції України, статей 189, 190 Регламенту Верховної Ради України я ставлю на голосування для прийняття в цілому з необхідними техніко-юридичними правками проект Закону України, реєстраційний номер 11434, про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації".

Готові голосувати? Прошу народних депутатів голосувати.

 

13:09:32

За-338

Рішення прийнято.

Шановні колеги, до мене надійшла заява від двох... Секундочку. Я оголошу заяву спочатку. Що у вас з процедури?

Будь ласка, Артуре Володимировичу, тільки з процедури, я вас прошу.

 

13:09:47

ГЕРАСИМОВ А.В. Шановний Руслане Олексійовичу, шановні колеги, прошу звернути вашу увагу, що під час голосування за цей законопроект в залі був відсутній його доповідач, Секретар Ради національної безпеки і оборони. Це неприпустимо, це неповага до парламенту.

І також, Руслане Олексійовичу, звертаюся до вас з проханням зараз поставити включення в порядок денний (Прямо зараз!) законопроекту 8371 про заборону російської православної філії ФСБ в Україні. Поставте це на включення в порядок денний прямо зараз!

Дякую вам.

 

13:10:28

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, на вимогу двох фракцій, керуючись пунктом 15 частини першої статті 27 Закону України про Регламент, дві фракції просять оголосити перерву в пленарному засіданні Верховної Ради України.

Оголошую перерву. Прошу лідерів фракцій і груп зібратися в мене. Дякую.

 

(Після перерви)

 

14:34:17

КОРНІЄНКО О.С.

Шановні колеги, розгляд питань порядку денного на сьогодні завершено. Дякую усім за результативну роботу, оголошую перерву в нашому пленарному засіданні. Про час і місце його продовження вам буде повідомлено завчасно. Нагадую про необхідність не поширювати інформацію щодо його початку. Разом до перемоги! Слава Україні!