Засідання 29 (вечірнє)

Опубліковано 01. 12. 2009

ЗАСІДАННЯ ДВАДЦЯТЬ ДЕВ’ЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

1 грудня  2009 року, 16.00 година

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради

України  О.В.ЛАВРИНОВИЧ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, прошу приготуватися до реєстрації. Прошу включити систему „Рада”.

16:00:51

В залі зареєстровано 405 народних депутатів України. Вечірнє пленарне засідання оголошую відкритим.

Прошу на трибуну Сергія Петровича Подгорного. Продовжуємо розгляд питання, які ми розпочали на ранковому пленарному засіданні, проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів Президента України.

Переходимо до розгляду поправки номер 6 до статті 19. Поправка номер 6 народного депутата Подгорного. Будь ласка, Сергій Петрович, ваша аргументація щодо цієї поправки.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Поправка передбачає, опять таки я… що утворюються виборчі округи за рівною кількістю виборчих дільниць, а не  виборців. І комітет пропонує її також врахувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 6  ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

16:02:22

За-37

Не підтримана поправка.

Поправка номер 7 також до статті 19 народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченко.

Будь ласка, Сергій Петрович.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати, щоб рішення, тут написано „публікується” в однині, а треба в множині „публікуються”, потому что декілька може бути рішень.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 7 ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

16:03:03

За-79

Не підтримана поправка.

Поправка номер 8 народного депутата Кармазіна до цієї ж статті 19.

Будь ласка, Сергій Петрович. Народний депутат Кармазін не наполягає.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.   Комітет врахував частково цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 8 ставиться на голосування.

 

16:03:39

За-68

Не підтримана поправка.

Таким чином, ми розглянули всі поправки до статті 19 стосовно виборчих округів, жодна з них не підтримана. Тому стаття номер 19 „Виборчі округи” у запропонованій редакції, яка була складена у першому читанні, ставиться на голосування у цілому.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. А її не було у першому читанні.

 

16:04:16

За-90

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Не підтримується, такої статті не буде в законі.

Стаття 20 „Виборчі дільниці”. До неї перша поправка народного депутата Зайця, під номером 9 в таблиці. Будь ласка, Сергій Петрович.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Комітет пропонує врахувати цю поправку, вона стосується утворення саме спеціальних виборчих дільниць.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 9 ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

16:04:58

За-75

Не підтримана поправка.

До цієї ж статті поправка народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет також пропонує  врахувати цю поправку, вона технічна, уточнює, як утворюються виборчі дільниці спеціальні, мається на увазі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 10 ставиться на голосування.

 

16:05:31

За-87

Не підтримана поправка.

Поправка номер 11 народних депутатів Подгорного і Писаренка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку. Вона суто технічна. В діючому законі написано, що подання до окружних виборчих комісій щодо утворення виборчих дільниць подається не пізніш як за 60 днів. Але в самому законі, прийнятому в серпні, написано, що окружні виборчі комісії утворюються за 55 днів. Тобто, з одного боку, треба подати подання до окружної комісії. А з іншого боку, окружних комісій ще немає. Тому і пропонувалося змінити не за 60 днів, а за 45 днів. Тобто це виключно приведення закону до життя.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  11 поправка ставиться на голосування.

 

16:06:34

За-92

Не підтримується.

До цієї ж статті поправка номер 12, народний депутат Заєць.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка номер 12 ставиться на голосування.

 

16:07:02

За-88

Не підтримується.

13 поправка до цієї статті народного депутата Подгорного. Будь ласка, Сергію Петровичу.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет також пропонує врахувати цю поправку. Вона розширює круг суб’єктів, хто може вносити подання до окружних комісій щодо утворення виборчих дільниць. Тому що є випадки, коли, умовно кажучи, Рада або не діє, якщо вона розпущена, може бути, такі є випадки, або ще якісь інші випадки. Тому право надається ще і державним адміністраціям та виконавчим комітетам міських рад подавати такі подання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка номер 13 ставиться на голосування.

 

16:07:54

За-99

Не підтримана поправка.

14 поправка. Народний депутат Заєць до цієї статті.

Будь ласка, Сергій Петрович.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Враховуючи, що попередня поправка не врахована, комітет пропонує цю поправку врахувати в цілому, а не редакційно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 14 ставиться на голосування.

 

16:08:34

За-103

Не підтримана поправка.

15 поправка до цієї статті народного депутата Ключковського, Подгорного, Сінченко.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Комітет пропонує врахувати цю поправку. Вона стосується утворенню закордонних виборчих дільниць і вона приведена у відповідність до тих норм, які вже працювали у нас у 2006-2007 роках, тобто більш деталізована ця процедура.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 15 ставиться на голосування.

 

16:09:15

За-113

Поправка не підтримана.

Поправка номер 16 народного депутата Писаренко.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Комітет пропонує відхилити цю поправку, залишити ту норму, яка записана в першому читанні. Поправка стосується того, щоб дільниці, виборчі дільниці робити з верхньою межею до 3 тисяч виборців.  Хочу проінформувати, що і в 2006-2007 роках були утворені виборчі дільниці і більшість центральних виборчих комісій, більшість місцевих органів влади, які готують сьогодні подання на утворення виборчих дільниць, якраз користуються тією нарізкою виборчих дільниць, яка була минулі вибори. А там була верхня межа 2,5 тисячі виборців, щоб не збільшувати кількість виборців на дільниці. Тут вже лунало на початку нашого обговорення, що треба про виборців трішечки позаботиться. То я думаю, якщо на дільниці буде  менше все ж таки виборців, то це краще саме для них. Тому  і така пропозиція. Поправку Писаренка  відхилити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 16 ставиться на голосування.

 

16:10:44

За-75

Не підтримана поправка.

17 поправка народного депутата Писаренка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Поправка стосується тієї ж норми, також комітет пропонує відхилити, залишити верхню межу для виборчих дільниць  2,5 виборців.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 17 ставиться на голосування.

 

16:11:16

За-76

Поправка не  підтримана.

Таким чином ми розглянули всі поправки до статті 20, жодна не підтримана. Стаття 20 в редакції, яка була прийнята в першому читанні, ставиться на голосування для прийняття в цілому.

 

16:11:42

За-104

Такої статті в законі не буде.

23 стаття. „Утворення Центральної виборчої комісії та окружних виборчих комісій”.

Поправка номер 18 народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Зараз вже ця поправка немає сенсу, тому що вже сформовані комісії.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 18 ставиться на голосування.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  На майбутнє можна врахувати.

 

16:12:22

За-46

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Не підтримана поправка.

Стаття 23 ставиться на голосування в редакції, ухваленій в першому читанні і в цілому.

 

16:12:44

За-74

Стаття не підтримана.

Поправка номер 19 народного  депутата Ключковського.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Комітет пропонує врахувати цю поправку, тут посилання просто було на одну частину, а тепер на іншу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка номер 19 ставиться на голосування.

 

16:13:22

За-70

Не підтримана.

20-та поправка народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Комітет пропонує врахувати  цю поправку, це щодо чисельності членів дільничної виборчої комісії нижньої межі, пропонується встановити 12.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка номер 20 ставиться на голосування.

 

16:13:55

За-111

Не підтримана поправка.

21-ша поправка народного  депутата Писаренка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Комітет пропонує врахувати частково цю поправку, мається на увазі     це якраз одна із поправок  щодо зауважень, або рішень Конституційного Суду, що виборець має право бути членом любої виборчої комісії, а не тільки тієї, яка розташована за місцем проживання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка   номер 21 ставиться на голосування.

 

16:14:43

За-119

Поправка не підтримана.

Шановні колеги, ми голосуючи поправку 19, яка стосувалася   29 статті, вже 23-тю проголосували, але наступні три поправки стосувалися знову 23  статті. Тому я ще раз ставлю 23 статтю в цілому на голосування в редакції першого читання. Прошу визначатися.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.   Комітет пропонує підтримати.  

 

16:15:17

За-135

Такої статті немає.

Стаття 24. Утворення дільничних виборчих комісій.

Поправка номер 22 народного депутата Писаренко.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує відхилити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 22 ставиться на голосування.

 

16:15:45

За-109

Не підтримана поправка.

Так, до цієї статті у нас більше немає поправок.

Стаття 24. Утворення  дільничних виборчих комісій в редакції першого читання ставиться на голосування.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати.

 

16:16:15

За-118

Рішення не прийнято. Не підтримується.

23 поправка стосується статті 29.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує підтримати. Це зміна проста посилань.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Щось трошки непослідовно воно йде.

23-тя поправка ставиться на голосування.

 

16:16:47

За-140

Поправка не підтримана.

24-та поправка знов  стосується у нас 24 статті - народні депутати Подгорний, Ключковський, Сінченко.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Це також поправка стосується просто зміни посилань. Просимо проголосувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 24-та поправка ставиться на голосування.

 

16:17:19

За-134

Не підтримується поправка.

25-та поправка народного депутата Писаренка також до 24 статті.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку. Вона йде якраз в форватері рішення Конституційного Суду щодо формування дільничних виборчих комісій.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 25 поправка ставиться на голосування.

 

16:17:50

За-148

Не підтримується.

26-та поправка народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Вона врахована редакційно, також стосується тієї ж норми, що членом комісії може бути любий виборець.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 26-та поправка ставиться на голосування.

 

16:18:19

За-146

Не підтримується.

27-ма поправка народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченко до частини одинадцятої статті 24.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати, це чисто редакційна поправка, яка стосується призначення на керівні посади в дільничних виборчих комісіях. Мається на увазі, що пропорційно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 27 ставиться на голосування.

 

16:18:55

За-144

Не підтримується поправка.

28-ма поправка народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченко.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати. Поправка стосується, що рішення про зміни в складі комісії треба оприлюднювати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 28 ставиться на голосування.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет просить підтримати.

 

16:19:26

За-151

Поправка не підтримана.

Ставиться в цілому на голосування стаття 24. Прошу визначатися.

 

16:19:46

За-156

Не підтримується. Немає такої статті тепер в законі.

Стаття 25 повноваження Центральної виборчої комісії.

Поправка номер 29 народного депутата Писаренко.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує відхилити цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 29 ставиться на голосування.

 

16:20:19

За-100

Не підтримується поправка.

30-та поправка народних депутатів Ключковського. Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку. Це виключно зміни посилань по деяких статтях.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 30 ставиться на голосування.

 

16:20:51

За-139

Не підтримана поправка.

31-ша поправка народного депутата Писаренка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує відхилити і залишити ту редакцію, яка запропонована в першому читанні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  31-ша поправка ставиться на голосування.

 

16:21:19

За-103

Не підтримується поправка.

Стаття 25 в редакції ухвалена у першому читанні ставиться на голосування.

 

16:21:41

За-135

Не підтримується стаття ця. Відсутня буде в законі.

Стаття 26. Повноваження окружної виборчої комісії. І поправка  номер 32 народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Значить, шановні колеги,  я  даний випадок не наполягаю на голосуванні цієї поправки, враховуючи що  окружні комісії вже сформовані і приступили до своїх повноважень.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 32 ставиться на голосування.

 

16:22:23

За-125

Не підтримується.

33-тя поправка народного депутата Писаренка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Шановні колеги,  я хочу звернути увагу у вас на цю поправку. Ця поправка вносить в повноваження окружної виборчої комісії реєструвати спостерігачів від громадських організацій. Це одна з вимог Венеціанської комісії. Я прошу підтримати цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, Венеціанська комісія у нас нічого не може вимагати, вона нам рекомендує.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Ну, рекомендація. Я перепрошую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Значить, поправка номер 33 народного депутата Писаренка ставиться на голосування.

 

16:23:16

За-163

Не підтримана поправка.

Поправка номер 34.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Шановні колеги, комітет пропонує підтримати цю поправку. Вона стосується того, що повноваження окружних виборчих комісій, я прошу уваги, закінчується після 15 днів офіційного оприлюднення, на відміну від закону, де написано „офіційного оголошення”. Це принципово. Прошу підтримати цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 34 народного депутата Подгорного ставиться на голосування.

 

16:24:08

За-172

Поправка не підтримана.

Ставиться на голосування в цілому стаття 26 „Повноваження окружної виборчої комісії”, прийнята в першому читанні. Прошу визначатися.

 

16:24:31

За-174

Стаття не підтримана.

Наступна поправка номер 35 до статті 27 „Повноваження дільничної виборчої комісії”, народний депутат Подгорний.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 35 поправка ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

16:25:04

За-196

Не підтримана поправка.

Поправка номер 36 народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Ця поправка  також стосується, що повноваження закінчуються після оприлюднення, а не після  оголошення. Прошу врахувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка номер 36 ставиться на голосування.

 

16:25:37

За-189

Поправка не  підтримується.

Стаття 27: „Повноваження дільничних виборчих комісій” в редакції першого читання ставиться на голосування в цілому. Прошу визначатись.

 

16:25:58

За-183

Стаття не підтримується.

Наступна 28 стаття: „Організація роботи  виборчих комісій”. Поправка номер 37 народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Я не наполягаю на голосуванні і на обговоренні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 37 поправка ставиться на голосування.

 

16:26:29

За-59

Не підтримується.

38 поправка народного депутата Зайця. Будь ласка,  мікрофон народного депутата Зайця.

 

16:26:41

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія.

Шановні народні депутати, я хочу вас, принаймні,  розбудити. Моя поправка спрямована на те, щоб повернутися до норми   першого читання: „Для встановлення кворуму засідання  окружної або дільничої комісії”. Якщо  у чинному законі записано, якщо у першій редакції записано, що там 2/3 для кворуму, то пропонується зараз записати ?. Це означає, що ми запускаємо механізми такі, які  дозволяють десь усунути  якихось членів   виборчої комісії і починати, тобто починати кворум  із половини членів комісії.

Ми знаємо, що у  нас багато  ….кандидатів, багато членів комісій, тепер хочуть вийти з цієї ситуації. Треба було не створювати цей законопроект, щоб мати багато технічних кандидатів. Тому прошу проголосувати мою поправку і виправити ситуацію.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 38 народного депутата Зайця ставиться на голосування.

 

16:27:56

За-156

Не підтримується поправка.

39-та поправка, народного депутата Писаренка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати її, враховуючи, що поправка пропонує дозволити спостерігачам від громадських організацій бути присутніми на засіданні виборчих комісії.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 39-та поправка ставиться на голосування.

 

16:28:30

За-170

Не підтримується поправка.

40-ва поправка, народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Поправка також стосується інституту спостерігачів від громадських організацій. Комітет пропонує врахувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 40 поправка ставиться на голосування.

 

16:29:00

За-141

Не підтримується.

41-ша поправка, народного депутата Писаренка. Будь ласка, мікрофон народного депутата Писаренка.

 

16:29:13

ПИСАРЕНКО В.В.

Шановні колеги, хотів би тільки зауважити про те, що ось і 39 поправка, і 41-ша – це все є вимоги Венеціанської комісії про те, що я говорив, ну, не вимоги, а пропозиції, про те, що коли ми говорили, чи є тут пропозиції Венеціанської комісії, так, вони є. Як і 39-та говорила про те, щоб нам не розбухувати кількість присутніх на виборчих дільницях, а у нас сьогодні від 18 кандидатів вже тільки членів виборчих дільниць 36, плюс спостерігачі – це у нас буде виборча дільниця, невідомо якої кількості.

І 41 поправка стосується того, що нам потрібно все ж таки визначити, а що буде підставою, коли виборча комісія буде приймати рішення про позбавлення права присутності всередині цієї виборчої комісії. То ми взяли пропозицію Венеціанської комісії – і визначили, що це буде стан спяніння, фактично, перешкоджання діяльності виборчої комісії. Тобто ми звузили це до тих випадків, коли, дійсно, особа буде перешкоджати діяльності виборчої комісії. Тому пропоную підтримати, враховуючи те, що у нас, не дай боже, буде та ж сама ситуація, що за попереднім законом. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Петрович.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати частково, тому що там є питання, але ми дали редакцію свою.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 41 ставиться на голосування.

 

16:30:45

За-158

Не підтримується поправка.

42-га поправка народного депутата Писаренка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет тут пропонує відхилити, автор, мабуть…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 42.

 

16:31:14

За-160

Не підтримується.

43-тя поправка народного депутата Зайця. Мікрофон народного депутата Зайця, будь ласка.

 

16:31:23

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія. Запропонована законопроектом поправка невиправдано заплутує шляхом ніби-то спрощення процедуру прийняття рішення виборчою комісією в день голосування та підведення підсумків голосування. При чому це спрощення може призвести до ситуації, коли рішення найвідповідальніші в усьому виборчому процесі будуть прийматися, фактично, меншістю від складу комісії, що може спровокувати використання певних хитрих в лапках механізмів досягнення такого рішення, зокрема, примусового усунення з засідання комісії кількох незгодних членів.

Досвід виборів 2004-2007 року не підтвердив доцільності такого спрощення. Тому я прошу проголосувати саме мою поправку, яка дозволяє приймати рішення от більшістю голосів у комісії.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Петрович.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Можна врахувати в даному випадку. Рішення комітету зафіксовано  в порівняльній таблиці. Комітет рекомендував відхилити…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  43-тя поправка народного депутата Зайця ставиться на голосування.

 

16:32:37

За-152

Не підтримана поправка.

Ставиться на голосування в цілому стаття 28 в редакції, прийнятій у першому читанні.

 

16:32:59

За-142

Стаття не підтримується.

Наступна стаття 29 „Статус членів виборчих комісій”. 44 поправка Подгорного Сергія Петровича.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Ну, ця стаття передбачає підвищення відповідальності членів окружних і дільничних виборчих комісій шляхом приведення їх до присяги. Враховуючи, що сьогодні вже окружні комісії працюють, я не наполягаю на голосуванні цієї поправки.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 44 поправка ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

16:33:41

За-123

Не підтримується.

45 поправка народного депутата Зайця.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку, вона узгоджується именно з Кодексом о труде… про працю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 45 ставиться на голосування.

 

16:34:13

За-131

Поправка не підтримана.

Ставиться на голосування стаття 29 „Статус членів виборчих комісій” в редакції першого читання. Прошу визначатися.

 

16:34:34

За-126

Стаття не підтримується.

До 30 статті поправки. Стаття 30 „Припинення повноважень виборчої комісії та члена виборчої комісії”.

46-та поправка народного депутата Писаренка. Мікрофон, будь ласка, народного депутата Писаренка.

 

16:34:57

ПИСАРЕНКО В.В.

Олександр Володимирович, одне запитання як до головуючого. Які наслідки має те, що ми переголосовуємо статті, які були у першому читанні прийняті, і ми статтю в цілому переголосовуємо після того, як ми не проголосували поправки. Це перше.

І стосовно цієї поправки 46. Мова йде про те, що на сьогоднішній день окружна виборча комісія може фактично дільничну виборчу комісію у разі порушення законодавства достроково припинити її повноваження. Ми пропонували, щоб це було систематичне порушення законодавства, і щоб з цього моменту тільки вникало таке право. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Стосовно вашого питання я вам скажу, що відповідно до частини другої статті 121 Регламенту Верховної Ради  після завершення розгляду пропозицій і поправок, що надійшли до відповідної статті законопроекту, Верховна Рада  проводить голосування в цілому по цій статті. Якщо стаття не підтримується, вона вилучається з тексту закону.

46 поправка народного депутата Писаренка ставиться на голосування.

 

16:36:13

За-113

Не підтримується.

47-ма поправка народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку. Вона стосується припинення повноважень члена дільничної комісії не тільки за зверненням кандидата, але і довіреної особи за дорученням кандидата. Тому що якщо брати членів дільничних комісій, то мені кажеться, що кандидат по всій країні, 34 тисячі дільниць, мабуть, не зможе вирішувати це питання. Тому поправка дуже слушна.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  47 поправка ставиться на голосування.

 

16:36:59

За-93

Не підтримується.

48 поправка народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРИЙ С.П. Я не наполягаю на голосуванні, враховуючи, що вже там проголосовано інше у нас було. Вірніше, не проголосовано.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  48 поправка ставиться на голосування.

 

16:37:26

За-84

Не підтримується.

49-та поправка народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРИЙ С.П. Також, якщо ми не проголосували за присягу, то в даному випадку голосування цієї поправки немає сенсу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 49-та поправка ставиться на голосування.

 

16:37:52

За-79

Не підтримується.

50-та поправка. Народний депутат Подгорний.

 

ПОДГОРИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 50.

 

16:38:17

За-83

Не підтримується поправка.

51-ша поправка. Народного депутата Ключковського, Подгорного, Сінченко.

 

ПОДГОРИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 51-ша поправка ставиться на голосування.

 

16:38:42

За-82

Не підтримується.

52-га поправка, народний депутат Писаренко.

 

ПОДГОРИЙ С.П. Комітет пропонує відхилити. Автор не наполягає.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 52-га поправка ставиться на голосування.

 

16:39:11

За-97

Не підтримується.

Стаття 30 „Припинення повноважень виборчої комісії та членів виборчої комісії” ставиться на голосування в цілому в редакції першого читання.

 

16:39:35

За-111

Така стаття не підтримується.

53-тя поправка стосується нової пропозиції щодо статті 30-1. Народний депутат Подгорний.

 

ПОДГОРИЙ С.П. Шановні колеги, ця поправка за пропозицією Центральної виборчої комісії. Вона стосується набуття та припинення окружної виборчої комісії статусу юридичної особи. Тобто вводиться порядок в це питання, знову ж таки за досвідом виборів 2006 і 2007 років. Просимо підтримати цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 53 ставиться на голосування.

 

16:40:30

За-131

Не підтримується.

54-та поправка, народний депутат Подгорний.

 

ПОДГОРИЙ С.П. Комітет, також, пропонує врахувати цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 54-та поправка ставиться на голосування.

 

16:40:57

За-102

Поправка не підтримується.

Оскільки цієї статті не було в редакції першого читання, вона відхилена в зв’язку з тим, що не знайшли підтримку дві поправки.

Наступна стаття 32 „Порядок  ознайомлення виборців із попереднім списком виборців на звичайній виборчій дільниці та оскарження неправильності у  списку виборців”.

Поправка номер 55, народний депутат Подгорний.

 

ПОДГОРИЙ С.П. Шановні депутати, комітет дуже уважно розглянув всі ці пропозиції, що стосуються саме списку виборців і саме, як вносити поправки, коли вносити поправки. І тому ці поправки саме на вимогу іменно наших виборців. Тому просимо підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 55 ставиться на голосування.

 

16:41:56

За-104

Поправка не підтримується.

56-та поправка народного депутата Зайця.

 

ПОДГОРИЙ С.П. Ця поправка, також, комітет пропонує врахувати, вона в розвиток попередньої поправки саме цієї процедури.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 56 ставиться на голосування.

 

16:42:27

За – 109

Не підтримується поправка.

Поправка  номер 57 народного депутата Зайця. Будь ласка, мікрофон депутату Зайцю.

 

16:42:35

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська Народна Партія. Відповідно до законопроекту, скарги виборців на неправильності у списку виборців пропонується розглядати у комісії невідкладно. Це не реалістична норма.

Жодна комісія фізично не в змозі  розглядати та приймати повноцінні рішення на засіданні шляхом прийняття і оформлення  постанови невідкладно, щодо кожної скарги виборця. Це вимагало б безперервної роботи  всіх 30 тисяч ДВК та 225  ОВК. В режимі засідання увесь період з 24  грудня до закінчення виборів, що природно є абсолютно неможливим.

Тому я і запропонував, що такі скарги мають розглядатися у двохденний термін і це б таким чином організувало б справжній розгляд цих скарг і давало б можливість комісіям нормально працювати. В інакшому випадку це просто не реалістична схема.

 

ПОДГОРИЙ С.П. Комітет відхиляє цю поправку з таких    міркувань. Пропонується, щоб скарга щодо внесення змін до списку розглядалася безпосередньо за участю виборця тобто невідкладно. Тому така була пропозиція.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка номер 57 народного депутата Зайця ставиться на голосування.

 

16:44:07

За-101

Не підтримується.

58-ма поправка народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРИЙ С.П.  Комітет пропонує врахувати частково.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  58 поправка  ставиться на голосування.

 

16:44:31

За-90

Не підтримується.

59-та поправка народного депутата Зайця. Мікрофон народному депутату Зайцю,  будь ласка.

 

16:44:38

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська Народна Партія. Знову ж таки, запропонованим законопроектом процедура  розгляду виборчою комісією скарг виборців на неправильності в списку виборців є  не завершеною, вона передбачає  не всі можливі варіанти рішення комісії, а найголовніше – не передбачається інформування виборця про результат розгляду скарги. Виборець може дізнатися про нього лише в день голосування, коли виправити становище, будь-які помилки буде неможливо. Потрібно обов’язково передбачити законом зворотній зв’язок з виборцем, який подав скаргу з тим, щоб у разі відхилення його скарги, він мав можливість своєчасно захистити своє виборче право іншим чином. Наприклад, звернення безпосередньо до органу ведення реєстру або до суду.

Потрібно врешті-решт зрозуміти, що вибори потрібні або організовуються з урахуванням потреб виборця, а не членів комісії чи кандидатів на пост Президента. Оце бачення у цій нормі фіксується. Чи ми розуміємо правильно роль виборця, як джерела влади чи ми цього не розуміємо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Петрович, ваш аргумент.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет вважає, що дане питання достатньо чітко визначено в законопроекті, і тому пропоную відхилити цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 59 ставиться на голосування.

 

16:46:11

За-104

Не підтримується поправка.

Наступна поправка номер 60 народний депутат Заєць. Будь ласка, мікрофон депутату.

 

16:46:20

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія. Знову ж таки ми маємо тут справу із органами Державного реєстру виборців. І я так само наполягаю на тому, щоб був зворотній зв’язок. Коли приймає рішення Державний реєстр виборців він зобов’язаний повідомити скаржника про результати розгляду його скарги. Інакше ми маємо ситуацію, коли сам орган Державниого реєстру виборців буде, ну, крутити, будемо так казати грубо, цією виборчою кампанією.

Це ми маємо непрозорі, утаємничині, безконтрольний розгляд скарг і звернень щодо списків виборців. Він може привести до масових порушень прав громадян через несвідомі помилки посадових осіб органів реєстру, які вчасно не можуть бути виявлені або їх прямі зловживання.

Тобто мова йде знову про те, чи ми ствворюємо виборчий процес під виборця, чи ми його  створюмо під структури далекі від прав виборця.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка номер 60 народного депутата Зайця ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

16:47:39

За-94

Поправка не підтримується.

Стаття 32 в редакції ухвалена в першому читанні ставиться на голосування в цілому. Прошу визначатися.

 

16:48:00

За-110

Не підтримується ця стаття.

Переходимо до наступної статті 34 порядок уточнення попереднього списку виборців на звичайній виборчій дільниці. 61 поправка народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 61 ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

16:48:39

За-107

Не підтримується поправка.

62-га поправка народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Також комітет пропонує прийняти цю поправку і три наступних поправки, вони стосуються саме внесенню цих змін до списку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 62 ставиться на голосування.

 

16:49:12

За-99

Не підтримується.

63-тя поправка народний депутат Подгорний.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Також комітет пропонує врахувати цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 63 ставиться на голосування.

 

16:49:37

За-105

Поправка не підтримується.

64 поправка народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку. Також вона стосується, що саме керівник відповідного місцевого військового комісаріату  подає відомості і уточнюються, які саме відомості до списку виборців.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка 64 ставиться на голосування.

 

16:50:11

За-104

Не підтримується.

65 поправка народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати. Це стосується того ж тільки вже невійськових, а охорони здоровя, мається на увазі, установ, хворих людей і таке інше.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. 65-та поправка ставиться  на голосування.

 

16:50:42

За-95

Не підтримується.

66 поправка народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку. тут просто посилання іде зміни ………

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 66-та поправка ставиться на голосування.

 

16:51:12

За-92

Не підтримується поправка.

67-ма поправка народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку. Вона більш  детально  виписує процедури як включати до списку членів виборчих комісій, окружних і дільничних де вони будуть голосувати в день виборів.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 67-ма поправка ставиться на голосування.

 

16:51:48

За-94

Не підтримується.

68-ма поправка народних депутатів Ключковського,  Подгорного,  Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 68 ставиться на голосування.

 

16:52:14

За-89

Не підтримується.

Стаття 34 „Порядок уточнення попереднього списку виборців на звичайній виборчій дільниці” ставиться на голосування в редакції першого читання.

 

16:52:40

За-84

Стаття не підтримується, вилучається з тексту закону.

35 стаття „Порядок внесення змін до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці”. Поправка 69 народного депутата Писаренка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує відхилити, враховуючи, що є 70 поправка, яка більш детально виписує цю… не тільки назву змінює, а ще і вносить поправку в саму суть даної статті.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 69-та поправка ставиться на голосування.

 

16:53:22

За-62

Не підтримується.

70-та поправка народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 70.

 

16:53:47

За-65

Не підтримується.

71-ша поправка народного депутата Писаренка. Мікрофон народного депутата, будь ласка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує відхилити.

 

16:53:56

ПИСАРЕНКО В.В.

Шановні колеги, ця поправка так чи інакше стосується трьох концепцій, які у нас існують стосовно внесення змін до списку виборців в день голосування. Всі ми з вами знаємо, що сьогодні в день голосування можна робити будь-які зміни в список виборців.

В цілому закон, який пропонує комітет, з врахуванням комітетської думки, робить обмеження – за 2 дні до безпосереднього дня голосування можна буде внести зміни до списку виборців. В ту ідеологію, яку закладав я в своїх поправках, ми пропонували, щоб лише в день виборів і лише на підставі рішення суду можна було робити зміни до списку виборців. Тому ця поправка відповідно формалізує цю ідеологію. Дякую. Прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Комітет рекомендує відхилити.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет рекомендував відхилити  при умові, що будуть прийняті попередні поправки, коли ми  знімали норму внесення змін  в день виборів. А якщо ця норма не проходить, то ця  поправка може бути підтримана. Прошу  підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  71-ша поправка ставиться на голосування.

 

16:55:17

За-117

Не підтримується поправка.

72-га поправка  народного депутата Писаренка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Ця поправка відхилена, але вона  в той концепції, про яку казав попередній  автор.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка номер 72 ставиться на голосування.

 

16:55:49

За-98

Не підтримана поправка.

73-тя поправка. Народний депутат Заєць. Будь ласка, мікрофон народного депутата.

 

16:55:58

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія. Я пропоную при внесенні записів про включення  виборців  до списків виборців, відповідний запис  засвідчувати хоч би одним підписом  посадової особи дільничої виборчої комісії, яка зробила цей запис. В іншому випадку це будуть  створені можливості для фальсифікації. Бо постає природно питання: „А чий це запис?” Добре, записали собі, записали навіть рішення суду, записали дату рішення суду,  а хто  здійснив цей запис ніхто не знає. Тому, я    думаю, що така норма не  може існувати у законі. У законі  все має бути чітко виписано, все  чітко регламентовано. І в законі має проглядатись  відповідальність – відповідальність, у першу чергу, членів  комісії, керівництва комісії. Якщо така відповідальність  не проглядається, це є підстави для великих зловживань. І такі  зловживання були, як наш досвід показував.

Тому я пропоную підтримати мою поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 73 поправка народного депутата Зайця ставиться на голосування.

 

16:57:17

За-111

Не підтримується

74 поправка, народного депутата Зайця. Мікрофон народного депутата, будь ласка.

 

16:57:25

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія.

Практика виборів 2004-го, 2006-го, 2007-го років свідчить, що порядок і кількість записів у списку виборців у випадку виключення особи зі списку виборців є нераціональною: залишається порожньою клітинка в графі „підпис виборця”, - що провокує на фальшування підпису і видачу зайвого бюлетеня, неможливо вмістити всі потрібні записи у графі поруч із прізвищем виборця.

Тому запропоноване уточнення виправляє всі зазначені недоліки і робить процедуру виключення особи зі списку виборців більш логічною і зручною. Тобто нам треба обовязково „підпис виборця”, цю клітинку, заповнити, інакше можливі, і це ж не перший раз було таке: ставлять підпис, фальшують підпис виборця, видають бюлетені – і до побачення, а потім розбирайся, чи раніше зробили підпис, чи пізніше зробили підпис, а вже бюлетень пішов в урну. Тому є можливості для зловживань, я хочу їх виключити. Прошу підтримати мою поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 74 ставиться на голосування.

 

16:58:45

За-83

Не підтримується поправка.

75 поправка, народного депутата Писаренка. Мікрофон народного депутата, будь ласка.

 

16:58:54

ПИСАРЕНКО В.В.

Ця поправка йде разом з ідеологією, яка закладалась в 71 поправці, яка не була прийнята: стосовно того, що виключно на підставі рішення суду можуть робитись зміни. Тому я пропонував би її підтримати, але без 71-ї вона не буде працювати, тому не наполягаю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 75 поправка ставиться на голосування.

 

16:59:30

За-77

Не підтримується поправка.

Стаття 35 ставиться на голосування в цілому в редакції, ухваленій в першому читанні.  Прошу визначатися.

 

16:59:56

За-64

Стаття не підтримується і вилучається з тексту закону.

36 стаття, „Порядок складання та уточнення списків виборців на спеціальних виборчих дільницях”. Поправка номер 76 народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Комітет відхилив, я не наполягаю на голосуванні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 76 поправка ставиться на голосування.

 

17:00:29

За-44

Не підтримується.

77 поправка, народний депутат Подгорний.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Шановні колеги, у нас сьогодні склалася така ситуація, у нас є у кожного адреса реєстрації, там, де ми зареєстровані, у нас є місце проживання і там також є  адреса, але у нас є те, що зафіксовано в законі про державний реєстр, це виборча адреса. Тому і пропонується здесь, щоб у нас чітко проходило: виборча адреса.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 77 ставиться на  голосування.

 

17:01:14

За-61

Не підтримана поправка.

Ставиться на голосування в цілому стаття 36 „Порядок складання та уточнення списків виборців на спеціальних виборчих дільницях”, ухвалена в першому читанні. Прошу визначатися.

 

17:01:42

За-72

Стаття така не підтримується, вилучається із закону.

Стаття 36-1, „Порядок складання та уточнення списків виборців на закордонних виборчих дільницях”

Поправка 78, народний депутат Писаренко. Будь ласка, мікрофон депутата.

 

17:02:01

ПИСАРЕНКО В.В.

Ця поправка стосується внесення порядку формування списків виборців на закордонних виборчих дільницях з урахуванням того, що  було рішення Конституційного Суду. Тому нам потрібно такі зміни вносити. Тому пропоную підтримати, вона йде там, як я розумію, із 79 поправкою разом у звязці. Дякую.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Шановні депутати, тут дві поправки, дійсно, 78-ма і 79-та, які, можна сказати так, обєднані і зроблена єдина редакція цієї статті, яка дуже  і дуже потрібна нам для того, щоб правильно відбулися вибори саме в закордонному виборчому окрузі. Комітет пропонує врахувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 78 народного депутата Писаренка ставиться на голосування.

 

17:03:00

За-93

Не підтримується.

79-та поправка народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 79 ставиться на голосування.

 

17:03:26

За-89

Не підтримується поправка.

Поправка номер 80 народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати редакційно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 80 ставиться на голосування.

 

17:04:00

За-85

Не підтримується поправка.

81 поправка народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Також комітет пропонує врахувати редакційно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 81 ставиться на голосування.

 

17:04:29

За-77

Не підтримується.

Стаття 36-1 ставиться на голосування в цілому у редакції першого читання. Прошу визначатися.

 

17:04:51

За-72

Не підтримується стаття, вилучається із тексту закону.

Наступна поправка номер 82. Стосується доповнення статті 37 народного депутата Кармазіна. Будь ласка, мікрофон народному депутату.

 

17:05:11

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, я прошу добавити цю статтю новою частиною такого змісту: „Фінансування передвиборних і агітаційних заходів чи матеріалів з джерел, не передбачених частиною першої цієї статті забороняється”. Лаконічно, чітко і зрозуміло, що все має бути у спосіб, передбачений цим законом і Конституцією. Все інше – все від лукавого. Я не розумію, чого його не включили чи встигли, просто не знаю. Дякую.

Прошу підтримати поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, Сергію Петровичу.

 

ПОДГОРИЙ С.П. Комітет пропонує відхилити, тому що в цілому у нас там, де агітація, там виписані всі ці процедури, за рахунок чого і як.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка 82 народного депутата Кармазіна ставиться на голосування.

 

17:06:15

За-60

Не підтримується поправка.

Наступна стаття 38 – фінансове забезпечення підготовки та проведення виборів Президента України за рахунок  коштів Державного бюджету України. До неї поправок не надійшло.

Ставиться на голосування стаття 38 в редакції першого читання. Прошу визначатися.

 

17:06:49

За-81

Стаття не підтримується, вилучається із тексту закону.

Стаття 39 – матеріально-технічне забезпечення підготовки та проведення виборів Президента України.

Поправка номер 83 народного депутата Кармазіна. Будь ласка, мікрофон народного депутата.

 

17:07:06

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, я звертаюсь до всіх, під яким би прапором ви сьогодні не були. Тут надзвичайно важливо, що мова йде про закупівлю товарів. Я пропоную в частині два, статті 39 викласти в такій редакції: „Закупівля товарів, оплата робіт, послуг для підготовки і проведення виборів Президента України під час виборчого процесу здійснюється виборчими комісіями за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, встановлений законодавством для закупівлі товарів і послуг для державних потреб” замість того, що було записано в першому читанні. Було записано так, нагадаю вам: „без застосування тендерних конкурсних процедур”, це перше було записано, зрозуміли, тобто не прозоро, корупційно, як завгодно. І друге, що було записано: „в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією”. Вважаю, що Центральна виборча комісія законотворчим органом бути не може. Тому прошу підтримати мою поправку. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 83. Народного депутата Кармазіна ставиться на голосування.

 

17:08:22

За-93

Не підтримується поправка.

Стаття 39 „Матеріально-технічне забезпечення підготовки та проведення виборів Президента України” ставиться на голосування в цілому в редакції першого читання. Прошу визначатися.

 

17:08:46

За-80

Стаття не підтримується. Вилучається з тексту закону.

Стаття 40 „Оплата праці членів виборчих комісій”.

Поправка номер 84 народного депутата Кармазіна.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет відхиляє.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Секундочку, я перепрошую, тут знову виникло питання народного депутата. Я пояснюю, що ми голосуємо відповідно до частини другої статті 121 Регламенту Верховної Ради України. Я думаю,  якби ви  згадали 1994-1998 роки. Голосується кожна поправка до кожної статті, після цього стаття голосується в цілому або з поправками, або без них. Якщо вона не підтримується, вона вилучається з тексту закону, кожна стаття.

Зараз поправка номер 84 народного депутата Кармазіна.

Є необхідність Юрій Анатолійович? Будь ласка, мікрофон народного депутата Кармазіна.

 

17:09:42

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, тут мова йде в цій статті про оплату праці членів виборчої комісії.

Я пропоную частину статті 40 викласти в такій редакції, це частина третя: „членам виборчої комісії в межах загальної економії фонду оплати праці передбачено кошторисом видатки відповідної виборчої комісії  на  підготовку та проведення виборів Президента України,  може бути нарахована і виплачена одноразова грошова винагорода в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України”, замість того, що тут написано: „що встановлює порядок Центральна виборча комісія”. Ми створюємо новий законотворчий орган чи нормотворчий орган. Тому вважаю, що цю поправку з точки зору теорії права треба  підтримати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Сергій Петрович.

 

ПОДГОРНИЙ   С.П. Комітет пропонує відхилити цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 84 ставиться на голосування.

 

17:10:52

За-77

Поправка не підтримується.

Ставиться на голосування в цілому стаття 40 „Оплата праці членів виборчих комісій” в редакції першого читання. Прошу визначатися.

 

17:11:14

За-71

Не підтримується. Вилучається ця стаття.

Наступна стаття 43 „Порядок формування виборчого фонду та використання його коштів”.

Поправка номер 85, народний депутат Писаренко. Мікрофон народного депутата.

 

17:11:29

ПИСАРЕНКО В.В.

Ці ідеї були також продиктовані нашою участю в засіданні Венеціанської комісії, яка зауважила про те, що, в принципі, в демократичній державі, яка в тому числі має  саме парламентсько-президентську форму правління, потрібно  надати можливості партіям, які не висувають кандидатів, підтримувати вже під час виборчої компанії тих кандидатів, які зареєстровані.

Тому 85 поправка гарантує право партіям, які не висували  кандидатів у Президенти, робити внески до виборчого фонду за рахунок своїх власних коштів.   І це є позицією, яка сьогодні  діє, нормально діє в європейських демократичних країнах. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Сергій Петрович, будь ласка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує відхилити цю поправку, тому що вона сформульована дещо некоректно. Я зачитую: „Не залежить від  способу висування кандидата”. Тут не записано, що партії, які не висували тобто тут треба виписати більш коректно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка  номер  85 народного депутата Писаренка ставиться на голосування.

 

17:12:50

За-70

Не підтримується поправка.

86 поправка народного депутата Писаренко. Мікрофон депутата,  будь ласка.

 

17:12:59

ПИСАРЕНКО В.В.

Це  також поправка, яка стосується тієї самої ідеї, щоб розширити права політичних партій, до речі, ми ж сьогодні говоримо, що у нас всі політичні партії зареєстровані і діють відповідно до закону. Тому ми розширяли їх повноваження і прописували відповідно їх права фінансово допомагати тим, чи іншим кандидатам.  

Я не розумію, в чому тут  некоректність, але в цілому ці поправки виключно розширяють право на участь політичним партіям  у виборчій кампанії на обрання Президента України.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Сергій Петрович, ваша аргументація.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Ну комітет  пропонує відхилити цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  І все?

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Ну враховуючи …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Поправка номер 86  ставиться на голосування, прошу визначатись.

 

17:13:58

За-73

Поправка не підтримується.

87 поправка народного депутата Кармазіна. Будь ласка, мікрофон народного депутата Кармазіна.

 

17:14:09

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін.  Шановні народні депутати, в цій статті  іде мова про добровільний внесок. Ну я пропоную частину третю статті 43 викласти в такій редакції: „Добровільний внесок  фізичної особи до виборчого фонду одного кандидата на пост Президента України не може перевищувати  25 розмірів мінімальних заробітних плат. Не підлягають обмеженням за сумою, кількістю перерахувань, власні кошти кандидата на пост Президента України, а також власні кошти партії, партій, що входять до виборчого блоку, які висунули кандидата, які перераховуються на накопичувальний рахунок”. І прошу проголосувати.

Насправді, ми зараз відкинули пропозиції Писаренка, які абсолютно правильні по суті. Насправді, ми гробимо закон, який в принципі вводить цивілізовані, прозорі механізми фінансування на виборах. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Сергій Петрович.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет розглянув поправку, пропонує відхилити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 87 поправка ставиться на голосування.

 

17:15:31

За-57

Не підтримується.

88 поправка народного депутата Писаренка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 88 народного депутата Писаренка ставиться на голосування.

 

17:16:01

За-58

Не підтримується поправка.

Поправка 89 народного депутата Писаренка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує відхилити, як і наступні: раз, два - три поправки ще.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 89 ставиться на голосування.

 

17:16:33

За-54

Не підтримується поправка.

90 поправка народного депутата Писаренка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Також відхилена.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мікрофон народного депутата, будь ласка.

 

ПИСАРЕНКО В.В. Ну, дійсно, іноді логіку мені важко зрозуміти комітету, коли він обирав той чи інший напрямок по поправках. Насправді, поправка 90, вона стосується питання, коли кандидат в Президенти, розпорядник його фондом не хоче, щоб та чи інша особа була фінансистом його компанії. Ну, наприклад, завтра Усама бен Ладен вніс свої кошти на підтримку кандидата Іванова, а кандидат Іванов не хоче, щоб Усама бен Ладен був його фінансистом. Що йому робити? Нічого, тому що кошти вже прийшли.

Тут поправка говорить про те, що кандидат Іванов має право відмовитись від коштів тієї чи іншої людини або партії, яку він не хоче бачити в списках своїх фінансистів. Що тут погано я не знаю, чому комітет не сприймає такі поправки, які нормально працюють у всій Європі. Дякую.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Я прошу хвилиночку. Я зачитую: „Розпорядник накопичу вального рахунку виборчого фонду має право відмовитись від внеску фізичної особи, про що він подає відповідну заяву та платіжний документ до основного банку”. То есть це питання врегульоване сьогодні в діючому законі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 90 народного депутата Писаренко ставиться на голосування.

 

17:18:11

За-52

Не підтримується поправка.

91 поправка народного депутата Писаренко. Будь ласка, мікрофон депутата.

 

17:18:23

ПИСАРЕНКО В.В.

Це все взаємопов’язані поправки. Тому через те, що не були враховані попередні немає змісту їх підтримувати наступні. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  91 поправка ставиться на голосування.

 

17:18:48

За-68

Не підтримана.

92 поправка народного депутата Писаренко ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

17:19:07

За-59

Не підтримується.

І 93 поправка народного депутата Писаренко.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Вона врахована і ми просимо підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 93 ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

17:19:32

За-62

Не підтримується поправка.

94 поправка народного депутата Писаренка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує відхилити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 94 ставиться на голосування. Прошу визначатися. Секундочку. Зніміть голосування. Зніміть голосування, будь ласка. Мікрофон народного депутата Князевича.

 

17:20:04

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Сергію Петровичу, справа втім, що чинна редакція говорить тільки про можливість повернення коштів фізичної особи. А народний депутат Писаренко також говорить про кошти партії і виборчих блоків, які висувають кандидатів в президенти. І це питання, на превеликий жаль,  справді упущено в законі.  Якщо так трапиться, що, вибачте, якась політична партія, яка навіть підтримує кандидата направить кошти, а він не хоче їх отримувати, то вже куди його повертати ці кошти закон не каже.   І в такому випадку вони безспірно будуть списуватися на користь  державного бюджету, що теж неприпустимо, адже це кошти не бюджету, а партії. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка,  Сергію Петровичу, ваша точка зору.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Ну позиція комітету я довів.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 94 ставиться на голосування. Прошу  визначатися.

 

17:21:02

За-57

Поправка не підтримується.

Стаття 43 ставиться на голосування в цілому в редакції прийнятому в першому читанні. Прошу визначатися.

 

17:21:25

За-66

Стаття вилучається з тексту закону така, що не підтримана.

Стаття 49. Грошова застава. Поправка 95 народного депутата Томенка Миколи Володимировича.

 

ТОМЕНКО М.В. Шановні колеги,  зважаючи на безпрецедентно високий рівень продуктивності і конструктивності при обговоренні цього законопроекту, я не наполягаю на своїй поправці.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Шановні депутати,  враховуючи, що  висування кандидатів, їх реєстрація, внесення грошової застави вже відбулося, то голосувати ці поправки, що  стосуються саме грошової застави, не має ніякого сенсу, за виключенням однієї поправки, яка пропонує повертати чи не повертати. Там є у нас поправка, яка пропонує повертати тим, хто набере 7 відсотків і не менше. Все інше можна не голосувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Сергій Петрович.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Так я вже сказав.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 95 ставиться на голосування. Прошу визначатись.

 

17:22:44

За-64

Не підтримується поправка.

96 поправка народного депутата Кармазіна. Мікрофон народного депутата.

 

17:22:53

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, у цій поправці до статті 49 „Про грошову заставу” я ставлю питання про зміну способу обчислення, це по-перше, по-другому грошової застави. Це я поки не текст говорю.

І говорячи про зауваження, що те, що ті норми, які ми приймаємо, вони вже, внесена застава і так далі. Я хотів би нагадати всім тут присутнім, що ми маємо приймати закон не на один раз, не на вибори 18 січня, а бажано назавжди. Або на довго треба приймати закон. І так треба дивитися. Треба дивитись вперед на багато років. Через це я пропоную, щоб грошова застава вносилась партіями, що входять до блоку, яка висунула кандидата або кандидата на пост Президента, у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії в розмірі 4 тисяч мінімальних заробітних плат. Бо з гривнею може все статися за ці роки, вже і сталося за десяток років. А наперед треба ставити таким чином.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Сергій Петрович.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Я вже прокоментував всі ці поправки і сказав, що можна врахувати тільки поправку Ключковського.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 97 народного депутата Кармазіна ставиться на голосування. 96, 96 поправка народного депутата Кармазіна.

 

17:24:28

За-56

Поправка не підтримується.

97 поправка народного депутата Кармазіна. Будь ласка, мікрофон  народного депутата Кармазіна.

 

17:24:35

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій  Кармазін. Шановні народні депутати, мені дуже жаль, що  не приймаються поправки. Якби ви подивилися поправки до першого читання, той закон, який ми ухвалили, то не  було б тих рішень Конституційного Суду і всього іншого. Але висновок не зробили. Тому ми отримали те, що отримуємо.

В  97 поправці пропонується частину два статті 49 викласти у такій редакції: „Грошова застава повертається партії або партіям, які входять до блоку, яка висунула кандидата на пост Президента  чи  кандидата на пост Президента, якого включено до виборчого бюлетеня для повторного голосування. Якщо кандидата на пост  Президента не включено до виборчого бюлетеня для повторного голосування,   грошова застава не повертається і перераховується до Державного бюджету України”. Ніде у нас  не було раніше написано про те, що перераховується  до Державного бюджету України. А получалось так, що вона десь там  зависає. 

Тому я  хотів би, щоб проголосували саме за таку редакцію цієї статті. Дякую.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Шановні колеги,  стаття 49 частина друга останнє речення, даже останні слова: „…і перераховується до Державного бюджету  України”. Все це є.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 97 ставиться на голосування.

 

17:26:07

За-57

Поправка не підтримується.

98 поправка народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку. Тут  добавляються слова,  мається на увазі „який вніс заставу”. Ми, коли готували, тому що пам’ятали, у нас  минулого разу був випадок, коли був кандидат, який заставу не вніс, не заставу, який  не виконав  норму закону, не здав підписи відповідної кількості виборців. Тому  могло бути тут таке, що без застави  за рішенням, умовно кажучи там, суду ЦВК б зареєструвало кандидата. Тому малась на увазі саме ця норма, але зараз нема сенсу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка 98 ставиться на голосування.

 

17:27:07

За-58

Поправка не підтримується.

Стаття 49 – „Грошова застава” – ставиться на голосування в цілому в редакції першого читання. Прошу визначатись.

 

17:27:28

За-49

Стаття не підтримується. Вилучається із тексту закону.

Стаття 50: „Декларація про майно та доходи кандидата на пост Президента України”. Поправка 99, народні депутати Подгорний і Писаренко.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Шановні колеги, 99 поправку комітет пропонував би врахувати. Вона стосується декларації.

Справа в тому, що в діючому законі написано, що декларація подається за рік, на 1 січня року проведення виборів. У нас рік проведення виборів, умовно кажучи, це 2010-й сьогодні, тому що вони відбудуться 17 січня. І тому повинні були б подавати декларацію на 1 січня, тобто на 2009 рік, а цього не може бути. Тому і внесена така поправка: що передує року початку виборчого процесу. І саме так Центральна виборча комісія зараз і вдіяла і збирала саме такі декларації. Тому треба врахувати цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мікрофон народного депутата Писаренка.

 

17:28:30

ПИСАРЕНКО В.В.

Шановні колеги, ну, дійсно, це було виправлення от цієї помилки.

І друге. Це була фактично пропозиція Венеціанської комісії: щоб ми вже на законодавчому рівні, бо цілком зрозуміло, кого ми відносимо у кандидати в Президенти, кого ми робимо „членів сімї”, щодо яких вони подають так чи інакше свою декларацію.

Дійсно, що цей пункт вже не є сьогодні актуальним, адже вибори… фактично всі документи подані і кандидати зареєстровані. Але на майбутнє нам потрібно на законодавчому рівні це питання врегулювати. Тому така пропозиція і надходила.

Дякую.  Прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 99 ставиться на голосування.

 

17:29:24

За-60

Не підтримується поправка.

Поправка номер 100 народного депутата Писаренко. Мікрофон, будь ласка, народного депутата.

 

17:29:33

ПИСАРЕНКО В.В. Поправка 101 -  це також…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сто, сто, сота.

 

ПИСАРЕНКО В.В. Сто перша.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Він соту  прокоментував.

 

ПИСАРЕНКО В.В. Соту ми тільки що проголосували.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Ні, ми проголосувати 99-ту.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Проголосували 99-ту.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. А соту повторяє, перша частина повторюється  в 99-й.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зараз поправка номер 100. Та, що ми зараз голосували, 99-та.

 

ПИСАРЕНКО В.В.  А зараз буде про членів сімї, да? У вас по тексту, а тоді я вже про неї сказав. Прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 100 ставиться на голосування, Прошу визначатися.

 

17:30:16

За-53

Не підтримується поправка.

Стаття 50, „Декларація про майно та доходи кандидата на пост Президента України” в редакції ухвалена в першому читанні, ставиться на голосування в цілому. Прошу визначатися.

 

17:30:43

За-52

Не підтримується. Стаття вилучається.

Наступна стаття 51: „Реєстрація кандидата на пост Президента України”

Поправка номер 101, народний депутат Писаренко.

 

17:31:03

ПИСАРЕНКО В.В.

Сто перша, це та, за яку я почав говорити. Це також, фактично, поправка вже на майбутнє, тому що  в нас всі процедури вже закінчилися. Це також пропозиція була Венеціанської комісії про те, щоб ми жодним чином в законі не обмежували жодним чином подання документів, навіть якщо в них є якісь помилки повторно, потрійно і так далі. Тобто всі документи, які кандидат так, чи інакше подає, вони повинні, не повинні стати обмеженням в процедурі реєстрації. Тому ми таку пропозицію і робили. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 101 народного депутата Писаренка ставиться на голосування.

 

17:31:55

За-53

Не підтримується поправка.

102 поправка народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Шановні колеги, комітет пропонує врахувати цю поправку, де заміна Верховного Суду України на Вищий адміністративний суд України, до якого  сьогодні належить ця компетенція.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 102 ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

17:32:32

За-61

Не підтримується поправка.

103 поправка народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Це аналогічна поправка 103-тя і 104-та також.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 103 ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

17:33:00

За-62

Поправка не підтримується.

Стаття 51 – „Реєстрація кандидатів на пост Президента України” ставиться на голосування у редакції першого читання. Прошу визначатися.

 

17:33:23

За-60

Не підтримується пропозиція.

52-га стаття – „Відмова у реєстрації кандидата на пост Президента України”, поправка номер 104 народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Я вже  казав, це аналогічна поправка, де замінюється Верховний Суд Вищим адміністративним судом України.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 104 ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

17:34:02

За-70

Поправка не підтримується.

105 поправка народного депутата Писаренка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка 105 ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

17:34:30

За-55

Не підтримується поправка.

106 поправка народного депутата Писаренка.

 

ПОДГОРИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку. Ця поправка уточнює законопроект. Більш того, вона приводить ті норми, які працювали у нас на минулих виборах народних депутатів, цей закон, саме те, що описки, якісь помилки не можуть бути підставою про зняття з реєстрації.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  106 поправка ставиться на голосування.

 

17:35:12

За-68

Не підтримується поправка.

Стаття 52 – відмова у реєстрації кандидата на пост Президента України – ставиться на голосування і в цілому в редакції першого читання.

 

17:35:38

За-73

Стаття не підтримується і вилучається із тексту закону.

Наступна стаття 56. Скасування рішення про реєстрацію кандидата на пост Президента України. Поправка номер 107 народного депутата Кармазіна. Мікрофон народного депутата, будь ласка.

 

17:35:59

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, мова йде про моменти скасування рішення про реєстрацію кандидата.

Поправка, яку я вношу, забезпечує право громадян знати професійні і освітні якості, а також розумові здібності кандидата. Вона звучить так: „Центральна виборча комісія звертається до Верховної Суду України щодо скасування рішення про реєстрацію кандидата на пост Президента України в разі відмови кандидата на пост Президента України від участі в теледебатах”. Кінець цитати.

Тобто я наполягаю на тому, що обов’язково мають проводитися теледебати. Якщо людина ухиляється від теледебатів, значить вона хоче прийти до влади за допомогою якихось спецтехонологій і так далі, вона не поважає людей, виборців і тому така людина має зніматися з реєстрації. От так я хочу доповнити цей пункт і прошу за нього проголосувати. Це принциповий пункт в усіх країнах світу, тільки в нас його немає, на превеликий жаль.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Петрович, будь ласка, ваш аргумент.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет з великим би задоволенням підтримав цю поправку, якби до цієї поправки було ще виписано, що таке „теледебати”, як вони проводяться. Тобто механізм повинен бути закладений в законопроект, його, на жаль, сьогодні нема і тому підтримати цю поправку комітет не зміг. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 107 поправка народного депутата Кармазіна ставиться на голосування.

 

17:37:44

За-68

Не підтримана поправка.

108 поправка народного депутата Писаренко.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку, вона пропонує, якщо прийняти рішення про відміну реєстрації, щоб це рішення розташовувалось на сайті Центральної виборчої комісії.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мікрофон народного депутата Писаренко.

 

17:38:06

ПИСАРЕНКО В.В.

Шановні колеги, дійсно, ця поправка регламентує той порядок, встановлення того порядку, щоб Центральна виборча комісія у нас ставала, знаєте, як той проект у нас колись був на телебаченні „За стіклом”, тобто так, щоб ми все бачили в Інтернеті, чим займається і що робить Центральна виборча комісія. Тому є пропозиція на законодавчому рівні закріпити обов’язковість друкування цих матеріалів через мережу Інтернет. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 108. Народного депутата Писаренко ставиться на голосування.

 

17:38:52

За-70

Не підтримується поправка.

109 поправка народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченко.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати редакційно. У нас в законі діючому, тут проста поправка, замість „та” поставити „та або”, тому що так і так буває в житті.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 109 ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

17:39:31

За-60

Не підтримується поправка.

110 поправка народного депутата Кармазіна.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує відхилити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мікрофон народного депутата, будь ласка.

 

17:39:43

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій  Кармазін. Шановні народні депутати, я думаю, що більшість наших громадян не задоволені будуть тим, що ми відмовили їм у праві спостерігати теледебати.  Американці можуть, французи можуть – всі можуть, а  українці  не  можуть, бо їм не виписали, бо не захотіли проголосувати. Тому я нагадую, що не голосували зараз якраз за це і  сили, які бояться цих теледебатів.

Моя поправка  110  стосується оголошення попередження кандидата на пост Президента України чи партії, яка висунула, у разі, якщо він, крім всього, що написано в чинній прийнятій статті, також використовує службові чи  виробничі наради, збори колективу для  проведення передвиборчої агітації. Але  так би і хотілося б сказати, що треба ще і засідання Верховної Ради туди записати, тоді, коли у нас як заклинання звучить, коли такий-то стане Президентом. Це також би було б правильно. Але я цього не включив.

Тому прошу проголосувати і підтримати за цю поправку. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 110 ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

17:41:08

За-70

Не підтримується поправка.

111 поправка народного депутата Кармазіна.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує відхилити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мікрофон народного депутата, будь ласка.

 

17:41:21

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, я хотів би в цій поправці частину четверту  статті 56 викласти в такій редакції: „Рішення Центральної виборчої комісії проголошення попередження кандидатом на пост Президента України чи партії блоку розміщається в Центральній виборчій комісії на своєму офіційному веб-сайті  невідкладно після прийняття нею відповідного рішення, а також у триденний строк оприлюднюється в державних засобах масової інформації”. Тобто дуже   легко, дуже дешево коштує  зразу розмістити,   цього чомусь немає.  Я хотів би, щоб ми, навіть ті народні депутати, які керуються тільки вказівкою  „палички диригентської”, також голосували   за це закон, бо цей закон, по великому рахунку  покращує попередній закон, але враховуючи ті вади в Регламенті, які є, він бачите робить, унеможливлює покращення закону для виборців. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Мікрофон народного депутата  Князевича.

 

17:42:26

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Шановні колеги, Юрій Анатолійович абсолютно правий і я думаю, що ця справді поправка не погіршить закон. Але якщо ми її не приймемо, так як не прийняли попередню поправку Писаренка, то нічого страшного  не станеться, оскільки будь-яке рішення Центральна  виборча комісія приймає   в формі постанови.  І відповідно до Закону   про Центральну виборчу комісію всі постанови  невідкладно оприлюднюються на Інтернет-сайті  Центральної виборчої комісії і друкуються в  засобах масової інформації.

Тому тут, як кажуть ”маслом кашу не зіпсуєш”, але це питання врегульоване і тут ніякого правового вакууму немає насправді. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка номер 111 ставиться на голосування, прошу визначатись.

 

17:43:14

За-48

Поправка не підтримана.

Стаття 56 - „Скасування рішення про реєстрацію кандидата на пост Президента України” - ставиться на голосування в цілому в редакції першого читання.

 

17:43:39

За-56

Стаття не підтримана, вилучається із тексту закону.

Наступна стаття, до якої пропонуються зміни законом, „Форми і засоби передвиборчої агітації”. Стаття 58.

Поправка номер 112  народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченко.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.   Комітет пропонує врахувати, це визначення, що таке передвиборна агітація і вона надається у відповідності до Закону уже про вибори народних депутатів більш детально.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка номер 112  ставиться на голосування.

 

17:44:30

За-51

Не підтримується поправка.

113 народного депутата Зайця і йому, будь ласка, ввімкніть мікрофон.

 

17:44:38

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія.

Цією поправкою я даю визначення, що таке „передвиборча агітація”. Моя мета – закласти підвалини для систем і норм, що створюють механізм забезпечення рівних, правових можливостей для кандидатів у проведенні передвиборчої агітації, і відповідно – чесної боротьби ідей під час виборчої кампанії.

У чинному Законі України „Про вибори Президента України” відсутнє визначення „передвиборча агітація”, що дозволяє основні потоки реальної і найбільш ефективної агітації тлумачити як такі, що не є формальною агітацією і не підлягають правовому регулюванню та вимогам рівних правових можливостей, обов’язкової оплати з виборчого фонду тощо.

Запропонована мною редакція частини першої статті 58 закону базується на відповідних нормах Закону України „Про вибори народних депутатів України” та практики їх застосування на виборах 2006-2007 року.

Якщо не прийняли попередню поправку, то я б хотів би, щоб прийняли цю поправку, тоді ми виправимо ситуацію.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет міг би погодитися з цим.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 113  народного депутата Зайця ставиться на голосування.

 

17:46:01

За-55

Поправка не підтримується.

114  поправка народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 114 ставиться на голосування.

 

17:46:30

За-48

Поправка не підтримана.

Поправка номер 115, народний депутат Заєць. Будь ласка, мікрофон народного депутата.

 

17:46:49

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія.

Я пропоную детально врегулювати порядок висвітлення виборчого процесу в ЗМІ, в інформаційних повідомленнях і  випусках новин. З однієї сторони, потрібне об’єктивне інформування суспільства про перебіг виборчого процесу і таке інформування не може вестися за правилами передвиборчої агітації, зокрема, з оплатою з передвиборчих фондів кандидатів. Таке інформування має здійснюватися на конституційних засадах свободи слова, свободи поширення інформації.

З іншої сторони, неприпустимі використання інформаційних повідомлень у висках новин, які формально ні є передвиборчою агітацією і не підлягають відповідним вимогам і обмеженням закону для ведення прихованої агітації. При чому, як свідчить досвід виборів 2002-2007 року, така „не агітація” через новини, які самі журналісти називають … ….?? є, насправді, найбільш ефективною і реальною агітацією. Кандидат, який має ресурси доступу до таких новин і інформаційних повідомлень отримає колосальну неконкурентну нечесну перевагу над іншими кандидатами. Тому я пропоную виправити цю ситуацію.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Шановні колеги, комітет частково врахував цю поправку, якщо ви подивитесь, сторінка 66 п’ята частина цієї статті.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 115 народного депутата Зайця ставиться на голосування.

 

17:48:25

За-49

Не підтримується поправка.

116 поправка народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченко.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку, вона більш детально виписує, що таке і в яких формах проводиться агітація.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 116 ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

17:48:59

За-51

Поправка не підтримана.

117 поправка народного депутата Зайця. Будь ласка, мікрофон депутату.

 

17:49:08

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія.

Запропонована мною поправка врегульовує порядок висвітлення в ЗМІ під час виборчого процесу службової посадової діяльності кандидатів на пост Президента України.

 З однієї сторони суспільству потрібна інформація про дії кандидатів пов’язана з виконанням службових посадових повноважень, особливо враховуючи, що багато кандидатів обіймають керівні, в тому числі найвищі посади у державі та в центральних органах державної влади. Їх дії, в тому числі під час виборчого процесу мають життєво важливе значення   для виборців.

З іншої сторони неприпустиме використання інформації про службову посадову діяльність кандидатів на пост Президента України, який формально не є  передвиборною агітацією і не підлягають відповідним вимогам і обмеженням закону для ведення прихованої агітації. Причому, як свідчить досвід виборівA2002 – 2007 років така не агітація дуже ефективно використовується і той хто має посаду має перевагу.

Я пропоную дати такі формулювання, які урівноправлять  можливості всіх кандидатів у депутати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Петрович.

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Я вже сказав, що ми в п’ятій частині врегулювали це частково.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 117 народного депутата Зайця ставиться на голосування.

 

17:50:36

За-57

Не підтримана поправка.

118 поправка народних депутатів Ключковського, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Значить ця поправка врахована в наступній 119 поправці.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 118 ставиться на голосування.

 

17:51:05

За-47

Не підтримана поправка.

Наступна поправка 119 народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку. Вона якраз і визначає, що таке політична реклама.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 119-та поправка ставиться на голосування.

 

17:51:42

За-52

Не підтримана поправка.

Наступна поправка 120 народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет також пропонує врахувати цю поправку. Вона більш ширша, ніж то, що казав депутат Заєць, з приводу офіційного повідомлення про роботу Президента, прем’єра, інших посадових осіб під час виборчої кампанії. Просим підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 120 поправка ставиться на голосування.

 

17:52:24

За-42

Поправка не підтримується.

121 поправка народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку. Тут ідеться про те, що заборона використовувати кошти за межами виборчого фонду, даже кандидату.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 121 ставиться на голосування.

 

17:52:59

За-57

Не підтримана поправка.

Ставиться на голосування в цілому стаття 58 „Форми і засоби передвиборчої агітації” в редакції першого читання. Прошу визначатись.

 

17:53:23

За-46

Не підтримується 58 стаття і вилучається з тексту закону.

Наступна стаття, яка пропонує вносити зміни до чинного закону, „Загальний порядок використання засобів масової інформації”.

Поправка номер 122 народних депутатів Ключковського, Подгорного, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує врахувати цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 122 ставиться на голосування.

 

17:54:07

За-50

Не підтримується поправка.

123 поправка народного депутата Подгорного.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Також комітет пропонує її врахувати. Вона пропонує, ця поправка,  в діючому законі, що розцінки, які встановлюють засоби масової інформації, сьогодні в законі написано: „...рік, що передує року виборів”, а ми  пропонуємо записати: „…початку виборчого процесу”.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.

 Поправка номер 123 ставиться на голосування.

 

17:54:51

За-59

Не підтримується поправка.

Стаття 60 „Загальний порядок використання засобів  масової інформації” ставиться на голосування в цілому в редакції першого читання. Прошу визначатись.

 

17:55:23

За-59

Стаття не підтримується  і вилучається з тексту закону.

Наступна стаття, яка пропонується до змін,  61 „Порядок використання електронних аудіовізуальних засобів масової інформації”.

Поправка  номер 124 народних депутатів Ключковського, Сінченка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Шановні колеги, комітет пропонує врахувати цю поправку. У нас   є норма, що протягом 20 хвилин після рекламного ролику, після програми, після виступу кандидата забороняється щось коментувати. І тут є уточнення, що не будь-яку інформацію, а саме в програмі давати коментарі протягом 20 хвилин заборонено. Просимо підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 124 ставиться на голосування.

 

17:56:24

За-55

Не підтримана поправка. Це була єдина поправка до 61 статті.

Стаття 61 – „Порядок використання електронних аудіовізуальних засобів масової інформації” – ставиться на голосування в редакції першого читання.

 

17:56:52

За-46

Не підтримується стаття.

Наступна стаття, 62-га: „Процедури і строки проведення передвиборних теледебатів”. Поправка номер 125, народний депутат Кармазін. Мікрофон депутата, будь ласка.

 

17:57:06

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, накінець ми підійшли до того, що, як кажуть, в цьому законі не зовсім є, але воно тут є. Мова йде про строки і процедуру проведення перевиборних теледебатів. А в тій статті, в попередніх поправках я говорив про відповідальність. Але на всяк випадок я і в інші їх включив, щоб, може хтось зразу не зрозумів.

Я пропоную частину третю статті 62 викласти в такій редакції: „Кандидат на пост Президента України зобовязаний  прийняти участь у теледебатах. Кількість теледебатів має бути такою, щоб кандидати на пост Президента прийняли участь у них не більше одного разу. Відмови кандидата на пост Президента України від участі в теледебатах тягнуть за собою звернення Центральної виборчої комісії до Верховного Суду України щодо скасування рішення про реєстрацію кандидата на пост Президента України”.

Тут детально в цій статті все розписано. Тому я вже не знаю, які тут  мотиви відхилення були поправки? І чому ми далі відходимо, йдемо до Азії, а не до Європи, коли не хочемо зобовязати  проводити теледебати?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Петрович.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Саме у цій  статті немає, на жаль, ні деталей, ні механізмів, а тільки загальні фрази, що теледебати і все. А як їх зорганізувати, скільки людей повинно бути в теледебатах? Два кандидати, три кандидати, пять кандидатів, чи всі кандидати? Ні.

 

КАРМАЗІН Ю.А.  В наступній частині написано.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. То вже при повторному голосуванні у вас. Тому комітет пропонує відхилити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 125 народного депутата Кармазіна ставиться на голосування.

 

17:58:52

За-38

Не підтримується поправка.

126 поправка народного депутата Кармазіна.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Комітет пропонує відхилити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мікрофон депутата Кармазіна.

 

17:59:03

КАРМАЗІН Ю.А.

Шановні народні депутати! Юрій Кармазін.

Я хотів би звернути вашу увагу, що у цій статті в частині пятій, 62-й чітко написано, що під час проведення повторного голосування, тобто другий тур… хтось із двох точно буде Президентом, і нам треба знати його  розумові і професійні і різні здібності. І ми хотіли б, щоб це було.

Тому тут якраз і пишеться: „У разі, якщо прийнято рішення про проведення повторного голосування, за пять днів до дня повторного голосування у прямому ефірі на Першому національному каналі між 19-ю І 22-ю організовуються теледебати між кандидатами на пост Президента, включених до виборчого бюлетеня для повторного  голосування. Такі теледебати обовязково транслюються на Першому каналі та можуть безкоштовно транслюватися  іншими каналами мовлення.

У разі відмовлення одного з кандидатів взяти участь у теледебатах або неможливості у них, виділений час не може бути використаний іншим, і якщо він відмовляється, то Центральна виборча комісія звертається до Верховного Суду щодо … „

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка…

Мікрофон народного депутата Князевича.

 

18:00:23

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Шановні колеги, насправді те, що каже Юрій Анатолійович, має раціональне зерно у якому плані. Ну, я би не говорив про те, що весь світ проводить, бо у всьому світі, справді, не проводяться. Але не за рахунок коштів Державного бюджету, а за рахунок коштів  телеканалів, які це роблять, але є окремі країни, де потребуються кошти особистих виборчих фондів кандидатів.  Просто Україна така багата країна, яка собі може дозволити таку величезну купу грошей з Державного бюджету, тратити на ці дебати.

І раз ми вже її тратимо, то давайте зобов’язувати кандидатів брати участь у цих дебатах. Бо по факту він правий: проходять довірені особи, які не мають жодного відношення до теми розмови і говорять зовсім на інші теми. І це, умовно кажучи, псує саму ідею теледебатів. Раз держава уже пішла на це, ми в цьому законі написали. Можливо, санкції такої не треба, бо я так розумію, що за неї ніхто голосувати не буде, але давайте хоча би зобов’яжемо персонально брати участь.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Поправка номер 126 ставиться на голосування.

 

18:01:36

За-72

Поправка не підтримана.

Стаття 61 – порядок використання електронних аудіовізуальних засобів масової інформації – ставиться  на голосування в цілому в редакції першого читання. Прошу визначатися.

 

18:02:03

За-58

Стаття не підтримана, вилучається з тексту закону.

Вечірнє пленарне засідання оголошую закритим. Верховна Рада  продовжить свою роботу в пленарному режимі завтра о 10 годині ранку.