Засідання N 35

Опубліковано 15. 05. 2009

ЗАСІДАННЯ ТРИДЦЯТЬ П’ЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

15 травня 2009 року, 11:27 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго дня, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України! 

Прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Ввімкніть систему „Рада”.

11:28:14

Зареєструвались картками в сесійній залі 427 народних депутатів. Ранкове засідання Верховної Ради  України оголошую відкритим.

Шановні колеги, сьогодні день народження наших колег народних депутатів Ірини Геращенко, (О п л е с к и) давайте  привітаємо нашого колегу, а також Джиги Миколи Васильовича, який сьогодні має 60 років – ювілей. Вітаємо наших колег, бажаєм плідної роботи при гарному здоров`ї.

Дозвольте надати вам інформацію про підсумки пленарної роботи Верховної Ради  України за період з 14 по 17 квітня 2009 року. Відбулося 6 пленарних засідань Верховної Ради України, розглянуто 58 питань порядку денного. За результатами розгляду прийнято 13 законів  та 20 постанов, 12 законопроектів прийнято за основу, один законопроект направлено на повторне перше читання, 4 законопроекти повернуто до комітету для  доопрацювання на повторне друге читання, 16 законопроектів та один проект  постанови відхилено. За результатами розгляду пропозицій Президента України  подолано вето Президента на два закони,  один закон відхилено.  Проголошено 144 депутатських запити.

Шановні колеги, ми домовилися про такий порядок нашої роботи сьогодні. Я прошу вислухати ці пропозиції. Зараз відбудеться оголошення депутатських запитів, які надійшли до секретаріату. Після того відбудуться виступи від фракцій до 3 хвилин для пояснення  українському суспільству своїх позицій з приводу того, чому Верховна Рада України  не працювала цей пленарний тиждень, а також щодо дальших дій. Після того… Шановні колеги, я прошу уваги! Прошу, сядьте на свої місця всі! Після того ми приймемо постанову, шановні колеги… (Ш у м  у  з а л і)

Шановні колеги, після того ми приймемо постанову Верховної Ради України, текст якої ми узгодили, з приводу цього питання.

Далі ми розглянемо з вами, шановні народні депутати, проект Закону про заборону грального бізнесу в Україні, звіт Тимчасової спеціальної комісії щодо ліквідації наслідків стихійного лиха у липні 2008 року в західних областях України і ряд інших питань, які визначені розкладом на сьогодні.

З урахуванням того, що ми тривалий час вели перемовини, ми тоді, шановні колеги, з вами в разі нашої продуктивної діяльності, може, розглянемо пропозицію про те, щоб в „Різному” у нас не було виступів, а щоб ми цей час присвятили нашій роботі щодо розгляду та прийняття відповідних законопроектів. Якщо у вас буде бажання, то я можу тоді поставити на голосування і пропозицію, крім всього іншого, щоб ми ранкове засідання, скажімо, продовжили до 15 години. Але це все буде залежати від вашого робочого настрою.

Дозвольте оголосити депутатські запити, що надійшли. Надійшли запити народних депутатів України:

Ігора ЛИСОВА до Президента України щодо подальшого погіршення ситуації у будівельній галузі України, спричиненого неналежним виконанням Закону України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва".

Ставлю на голосування про підтримку депутатського запиту.

 

11:32:26

За-228

Запит підтримано.

Ставлю на голосування про направлення депутатського запиту до Президента України.

 

11:32:45

За-245

Рішення прийнято.

Сергія ГОРДІЄНКА до Голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, виконуючого обов'язки Голови Фонду  державного майна України, Генерального прокурора України  стосовно необхідності ґрунтовного розслідування законності переведення права власності на нерухоме майно Дочірнього підприємства "Оржицяторф" Державного підприємства "Київторф" на Адвокатське об'єднання "Національної правової палати", забезпечення захисту законних інтересів держави, притягнення до відповідальності винних у діях, що можуть призвести до втрати державою належної їй власності.

Ставлю на голосування. Вибачте, шановні колеги, це вже просто зачитаю, оскільки він не направляється до Президента України.

Володимира ЯРОЩУКА до Голови Верховної Ради України щодо неправомірних дій Голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України Кирила Куликова.

Вадима КОРОТЮКА до Першого віце-прем'єр-міністра України, Генерального прокурора України щодо протиправних дій по відчуженню земель лісового фонду за рахунок земель державного підприємства "Новомосковський лісгосп".

Василя ПЕТЬОВКИ до Прем'єр-міністра України стосовно критичної ситуації, що склалася на державному підприємстві "Солотвинський солерудник" Міністерства аграрної політики України і в Українській алергологічній та обласній алергологічній лікарнях Закарпатської області.

Володимира ДАНИЛЕНКА до Прем'єр-міністра України щодо надання допомоги у відновленні платоспроможності підприємства "Шосткинський казенний завод "Зірка" міста Шостка Сумської області.

Едуарда ПРУТНІКА до Першого віце-прем'єр-міністра України, Національного банку України, тимчасового адміністратора Комерційного банку "Західінкомбанк", Генерального прокурора України стосовно повторного звернення державного підприємства "Шабалинівський спиртовий завод" та вжиття відповідних заходів для остаточного повернення коштів бюджетоутворюючого підприємства Борзнянського району Чернігівської області.

Едуарда ПРУТНІКА до Прем'єр-міністра України, Голови правління Пенсійного фонду України стосовно перевірки фактів, викладених у звернені Голови Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля Борзнянського району  Чернігівської області Дмитра Блохи та вжиття відповідних заходів щодо фінансування виплати пенсій відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Ігора КАЛЄТНІКА до Прем'єр-міністра України стосовно неналежного розгляду депутатського звернення та доручення Кабінету Міністрів України Міністерством транспорту та зв'язку України, Державною службою автомобільних доріг України щодо забезпечення ремонту автомобільної дороги у Вінницькій області.

Миколи ЯНКОВСЬКОГО до Прем'єр-міністра України щодо підтримки звернення міської ради міста Дебальцеве Донецької області.

Миколи ЯНКОВСЬКОГО до Прем'єр-міністра України щодо внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України № 255 від 25 лютого 2003 року.

Павла СУЛКОВСЬКОГО до Прем'єр-міністра України щодо збереження та добудови школи в селі Ставрів Млинівського району Рівненської області.

Сергія ГОРДІЄНКА до Прем'єр-міністра України, Голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації стосовно зволікання з реалізацією обіцянок органів центральної і регіональної влади щодо вирішення питання газифікації загальноосвітньої школи І - ІІ ступенів села Надорожна Тлумацького району Івано-Франківської області.

Сергія ГРИНЕВЕЦЬКОГО до Прем'єр-міністра України щодо повторного розгляду питання про застосування деяких норм Закону України "Про податок на додану вартість".

Сергія ГРИНЕВЕЦЬКОГО до Прем'єр-міністра України щодо передачі військового містечка Б-3 з державної власності у власність територіальної громади міста Біляївка.

Сергія ЛЬОВОЧКІНА до Прем'єр-міністра України щодо незадовільної діяльності Уряду з попередження негативних наслідків паводків на річках України.

Сергія ТЕРЕЩУКА до Прем'єр-міністра України щодо незадовільного фінансування Черкаського онкологічного диспансеру.

Тетяни БАХТЕЄВОЇ до Прем'єр-міністра України щодо критичної ситуації у сфері забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну в 2009 році.

Тетяни БАХТЕЄВОЇ до Прем'єр-міністра України стосовно необхідності вжиття нагальних заходів щодо недопущення погіршення якості та доступності надання фтизіатричної допомоги населенню міста Харкова та Харківської області.

Групи народних депутатів (ГУРЕЄВА, КОМАРА та інших. Всього 6 депутатів) до Прем'єр-міністра України щодо стану забезпечення навчальних закладів Чернігівської області матеріальною базою.

Групи народних депутатів (ДАВИМУКИ, КОСІВА та інших. Всього 5 депутатів) до Прем'єр-міністра України з приводу передбачення коштів державного бюджету на охорону Національного музею імені Андрія Шептицького у Львові.

Групи народних депутатів (ДАВИМУКИ, ШЛЕМКА та інших). до Прем'єр-міністра України з приводу державного замовлення на підготовку молодших спеціалістів і бакалаврів за спеціальністю та напрямом "декоративно-прикладне мистецтво".

Групи народних депутатів (КОМАРА, МАНЬКОВСЬКОГО та інших) до Прем'єр-міністра України щодо оснащення сільських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів медичним обладнанням.

Групи народних депутатів (ЛЕМЗИ, РАДКОВСЬКОГО, ЗОЗУЛІ) до Прем'єр-міністра  щодо поліпшення екологічного стану озера Сасик та прилеглих територій в Одеській області.

Валентина ЗУБОВА до Міністра внутрішніх справ, Генерального прокурора  стосовно вжиття заходів щодо перевірки дотримання чинного законодавства  під час розслідування кримінальної справи, порушеної за фактом незаконного заволодіння простими іменними акціями Відкритого акціонерного товариства "Експериментальний завод залізобетонних шпал", що належать громадянину Ігорю Бучку.

Віктора ТИХОНОВА до першого заступника голови Національної ради  з питань телебачення і радіомовлення щодо зняття дозволу на ретрансляцію на території України програм "Первый канал. Всемирная сеть", "Дом кино", "Музыка Первого", "Время: далёкое и близкое", "ТелеНяня", "Телекафе".

Володимира ПИЛИПЕНКА до Міністра внутрішніх справ, виконуючого обов'язки Голови Фонду державного майна, Генерального прокурора  щодо порушень законодавства при передачі в оренду майна Закритого акціонерного товариства "Президент Готель".

Володимира ЯВОРІВСЬКОГО до Міністра охорони здоров'я  з приводу авантюрної реорганізації медичних закладів міста Кіровограда, що може негативно відбитися на стані охорони здоров'я у місті та загострення епідеміологічної ситуації в обласному центрі.

Івана ЗАЙЦЯ до Голови СБУ, Генерального прокурора  щодо фактів корупції та неправомірних дій керівництва Чернігівського державного інституту економіки і управління.

Ігора ПАЛИЦІ до Міністра економіки , Міністра транспорту та зв'язку  щодо порушення процедури закупівлі за державні кошти робіт з будівництва та реконструкції аеродрому "Державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Львів".

Олега МАЛІЧА до Національного банку  щодо зловживань з боку керівництва акціонерного комерційного банку "Київ" під час оформлення кредитів фізичним та юридичним особам протягом 2006-2008 років.

Олександра ШЕПЕЛЕВА до Міністра охорони навколишнього природного середовища стосовно вжиття заходів з ліквідації залишків ртуті та інших отруйних речовин, що знаходяться на території заводу "Радикал" в місті Києві.

Олени БОНДАРЕНКО до виконуючого обов'язки Голови Фонду державного майна щодо стану справ на підприємстві оборонної промисловості України Донецькому Відкритому акціонерному товаристві "Точмаш" та ефективності управління часткою державного майна.

До міністра транспорту та зв'язку щодо незадовільної діяльності Міністерства транспорту та зв'язку України із зміцнення матеріально-технічної і фінансової бази функціонування та розвитку торговельного та пасажирського флоту.

Ярослава КЕНДЗЬОРА до голови ДПА, першого заступника голови СБУ, Генерального прокурора щодо проведення перевірки фактів вчинення корупційних та злочинних діянь заступником голови Державної митної служби України Тарасом Козаком.

Ярослава КЕНДЗЬОРА до голови Державної митної служби України стосовно надання інформації з метою проведення перевірки вчинення корупційних та злочинних діянь заступником голови Державної митної служби України Тарасом Козаком.

Групи народних депутатів (КОМАРА, ЧЕЧЕТОВА та інших) до міністра транспорту та зв'язку  щодо збереження дорожнього підприємства на території Новгород-Сіверського району.

Михайла ПОЛЯНЧИЧА та Оксани БІЛОЗІР до голови Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики щодо здійснення перевірки якості і відповідності державним стандартам та технічним вимогам приладу автоматичної фіксації порушень на дорогах "Візир".

Андрія ПОРТНОВА до Генерального прокурора щодо бездіяльності органів прокуратури у забезпеченні прав інваліда першої групи - громадянки Ніни Ковальчук.

Сергія ХРАПОВА та Ігора КАЛЄТНІКА до голови СБУ, міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора  стосовно неналежного розгляду Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ, Генеральною прокуратурою депутатських звернень щодо нецільового використання в особливо великих розмірах грошових коштів державного бюджету України, наданих на ремонт і реконструкцію житлово-комунального господарства міста Першотравневська Дніпропетровської області.

Володимира ЯВОРІВСЬКОГО до Генерального прокурора  з приводу інформації, яка була опублікована у газеті "За Нову Україну" №12 від 12 грудня 2008 року щодо пограбування Центральною спілкою споживчих товариств України (Укоопспілка) 12 мільйонів 305 тисяч громадян України, пайовиків споживчої кооперації.

Миколи ПРИСЯЖНЮКА до Генерального прокурора України стосовно необхідності вжиття невідкладних заходів щодо зловживань з боку Житомирського міського виконавчого комітету при наданні в оренду земельних ділянок.

Михайла ПАПІЄВА до Генерального прокурора України стосовно усунення грубих порушень прав громадян на перерахунок пенсії.

Оксани БІЛОЗІР до Генерального прокурора України стосовно притягнення до відповідальності осіб, причетних до руйнування Куяльницького лиману.

Олега МАЛІЧА до Генерального прокурора України стосовно зловживань з боку керівництва акціонерного комерційного банку "Київ" під час оформлення кредитів фізичним та юридичним особам протягом 2006-2008р.

Андрія ПАВЛОВСЬКОГО до Київського міського голови щодо незаконного знищення дитячого майданчику по вулиці Русанівська набережна 10 Дніпровського району міста Києва, з метою встановлення на ньому пункту сезонної роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Олексія ПЛОТНІКОВА до Київського міського голови щодо незадоволення відповіддю на депутатський запит стосовно облаштування дитячого дворового майданчика по вулиці Прирічній 1 у місті Києві.

Олени БОНДАРЕНКО до прокурора Донецької області стосовно невжиття правоохоронними органами України заходів щодо притягнення до кримінальної відповідальності за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності Державного підприємства "Макіїввугілля".

Романа ЗАБЗАЛЮКА до Миколаївського міського голови щодо ненадання відповіді на депутатське звернення стосовно можливого порушення чинного законодавства України Управлінням містобудування та архітектури міста Миколаєва при розробці плану забудови прибережної захисної смуги річки Південний Буг.

Групи народних депутатів (БІЛОЗІР, ОРОБЕЦЬ, КРІЛЬ) до голови Львівської обласної державної адміністрації, Львівського міського голови, начальника Львівської залізниці стосовно вжиття заходів щодо недопущення закриття Львівської дитячої залізниці.

Таким чином, шановні колеги, виголошено 68 депутатських запитів, в тому числі один запит за вашим рішенням направлено до Президента України. Тепер переходимо до виступів від фракцій до 3-х хвилин, прошу записатися на виступи.

Прошу вивести прізвища народних депутатів, що записалися на табло.

 В’ячеслав Коваль, будь ласка. Фракція "Наша Україна-Народна Самооборона" .

Будь ласка, Катерина Лук’янова, будь ласка. Підготуватися Ващук. Хто буде виступати? Олег Зарубінський?

 

11:45:21

ЛУК’ЯНОВА К.Є.

Шановні громадяни, шановні колеги! Майже  тиждень  парламент України не працював  з незрозумілої причини. Хотілось би дізнатися, для чого під час економічної кризи, під час важкого економічного стану в державі, під час того, коли ми маємо розглядати економічні, в першу чергу  для виходу з кризи питання, був заблокований парламент.

Я сподіваюся, що сьогодні ми дійдемо до консолідації і нарешті    звершимо цей популізм і це шоу. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Зарубінський фракція "Блоку Литвина". Наступним буде виступати Павло Унгурян.

 

11:45:57

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Олег Зарубінський "Блок Литвина".

Шановні співгромадяни, шановні  колеги! Останні два тижні в житті нашої країни були ознаменовані двома святами, святами солідарності у праці і солідарності в  бою.

У тлумачному словнику сучасної української мови як юридичний термін „солідарність” визначається, як спільна відповідальність. І мова тут не про лексичні якісь вправи, а йдеться  про те, що на нинішньому етапі діяльності всіх тих, кого наші громадяни делегували до законодавчої,  виконавчої і судової влади солідарність  саме як спільна відповідальність нарешті повинна стати ключовим критерієм істинного патріотизму, критерієм  спроможності і критерієм дієздатності.

Чи  є зараз у присутніх  в цій залі передумови а умови для солідарної роботи?  Є. Нещодавнє рішення   Конституційного суду зняло всі питання щодо чергових, позачергових парламентських виборів. Конституційний суд своїм вердиктом дав зрозуміти, що для них немає жодних конституційних правових підстав.  Третіх за останні три роки парламентських виборів не буде.

Може це і не приємно тим, хто вже  малював схеми використання на загальнонаціональних виборах своїх шахрайських напрацювань з викривленням результатів нещодавніх  місцевих виборів, фактично усунення громадян від можливості обирати, тотальної маніпуляції під час цих місцевих виборів, починаючи від нахабного використання адмінресурсу   і закінчуючи просто споюванням людей, споюванням людей перед виборчою дільницею. Тому всім, нарешті, варто заспокоїтись. Адже за нинішніх умов залишається одне, хочете цього чи не хочете, залишається працювати. І переважна більшість наших колег, не залежно від того, в якій фракції вони знаходяться, мають значний життєвий і трудовий досвід, вміють працювати. Просто не треба їм заважати. Не треба персональні комплекси та амбіції накидати на тих, хто здатен працювати, хто, власне, для цього і йшов до Верховної Ради, а не жити від скандалу до скандалу. Для тих же, хто не хоче працювати, є теж два варіанти. Здати свої депутатські мандати і звільнити місце іншим, хто дорожитиме своєю роботою, дорожитиме можливостями бути корисним людям. Або ж другий варіант. Потужний громадський і громадянський тиск на тих, хто працювати не хоче, для кого парламентська робота – це винятково інтриги та ігрища, а не власне щоденна і копітка праця. Вибір є.

Тому, шановні колеги, я думаю, що варто схвалити той порядок денний, той, як зараз модно казати, алгоритм роботи і на сьогодні, і на наступний тиждень, і надалі, який був запропонований за результатами Погоджувальної ради голів фракцій, Головою Верховної Ради України.

І, очевидно, для нас на сьогоднішній день той вибір, про який я сказав, є природний і є об’єктивний. Я ще раз хочу сказати, варто заспокоїтись, варто працювати. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Павло Унгурян, фракція БЮТ, чи хто буде виступати? Микола Томенко, будь ласка.

 

11:49:19

ТОМЕНКО М.В.

Шановні колеги, нам теж приємно констатувати, що Верховна Рада після трьохденної перерви починає працювати. Я хочу поінформувати, що з першого дня даного конфлікту наша політична сила займала чітку позицію, яка сьогодні, я думаю, і буде розв’язана в тому форматі, про який ми говорили. Ми не належали до тих політичних сил, які говорили про те, що ми точно не знаємо, що відбулося, но міністра треба знімати. Ми також не належим до тих політичних сил, які говорили, ми не знаєм, що там відбулося, але міністра ніколи не можна знімати. Ми вважаєм, що необхідно визначити єдиний і постійний принцип реагування на можливі конфлікти такого роду. Я знаю дуже багатьох міністрів в попередніх урядах, які робили дуже неприємні для країни історії, але переконати прем'єр-міністрів тих урядів чи міністрів тих урядів зробити хоча би крок до розв'язання історії, визнати свою помилку було в принципі неможливо. Тому те, що сьогодні ми визначаємо алгоритм… Друзі, я на фракціях… Кричіть, у вас демократія повна. Я думаю, що в сесійній залі… Ви за три дні так накричалися, що вже можна переговорити, попрацювати. Так от, треба визначити принцип.

Принцип полягає в наступному: треба отримати офіційні документи, треба провести службове розслідування і потім Верховній Раді прийняти рішення. Тому наша фракція буде голосувати за пропозицію Комітету з питань державного будівництва і місцевого самоврядування про відсторонення міністра внутрішніх справ від займаної посади на час проведення службового розслідування Кабінету Міністрів. Після того, як Кабінет Міністрів запропонує нам об'єктивну картину, коли ми побачимо документи німецької сторони, а не публікації в засобах масової інформації чи записи на відео з мобільного телефону, які тут дехто пропонує, тоді ми можемо прийняти об'єктивне реальне і справедливе рішення.

Тепер стосовно того, що крім даного рішення для нас, звичайно, важливо сьогодні розв'язати питання сто воно грального бізнесу, бо складається таке враження, що три дні хтось блокував проти Луценка, а хтось блокував за гральний бізнес. Складається враження, що протягом останніх трьох днів ще велися паралельні переговори про якісь політичні конструкції, про якісь політичні плани. Я переконаний, що сьогодні ми повинні відпрацювати і бодай частково компенсувати ці три дні, тому наша фракція буде пропонувати максимально використати сьогоднішній день: чи працюємо до 15 години без перерви, чи працюємо до 14-ї без „Різного”. Вже в „Різному” в кулуарах так наговорилися, що вже неприємно слухать один одного, і українцям неприємно слухать те, що тут говорим. Давайте сьогодні бодай частково компенсуємо ті втрати трьох днів і попрацюємо як парламент українського народу. Наша фракція буде голосувати за рішення, запропоновані Погоджувальною радою. (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Від фракції Партії регіонів я запрошую до виступу Віктора Коржа. Будь ласка.

 

11:52:32

КОРЖ В.П.

Уважаемые коллеги! Уважаемые народные  депутаты! Уважаемое руководство! От имени Партии регионов в связи с создавшейся ситуацией я уполномочен сделать следующее заявление. Во-первых, послушав выступление моих коллег, я хотел бы подчеркнуть, что все обвинения моих коллег и тех, кто работал до нас в правительства, в подобного рода ситуациях являются  абсолютно  голословными.

Вместе с тем для оранжевой команды стала характерным драться, проявлять такие вещи, как мордобой. В них были замечены и господа Червоненко, недавно министр Павленко бил своего подчиненного. Сегодня мы являемся свидетелями позорного инцидента,связанного с министров внутренних дел, который произошел во Франкфурте. Ни у кого нет сомнений, что он имел место. Нет сомнений ни у нас,у фракции Партии регионов, нет сомнений ни в обществе.  Такие сомнения, к сожалению, есть только в правящей коалиции и правительстве, о чем я очень сожалею. Как же сожалею о том, что  министр Луценко, который в общей сложности несколько лет провел в среде милиционеров, офицеров, генералов, военнослужащих, так и не усвоил элементарные вещи такие как честь офицера и гражданский долг.

Хотя бы проникшихся этими вещами на несколько минут,  он смог  написать нормальное, адекватное заявления, а не такое двусмысленное, которое является по-сути дела очковтирательством. И  заставляет Верховную Раду заниматься совершенно не свойственными ей делами.

Уважаемые  граждане Украины! Я хотел бы заострить  ваше внимание, что десятки средств массовой информации, более 110 стран мира прокомментировали это позорное событие. Нашей страте нанесен огромный урон.

Сегодня мы показали еще раз всему миру, что не являемся цивилизованным обществом, грош цена сегодняшним евроинтеграторам. Европейские ценности для нас и сегодня являются терой инкогнито.

В связи со всем тем, что произошло фракция Партии регионов предлагает следующее. Немедленно отстранить министра Луценко от исполнения обязанностей. Поручить Кабинету Министров провести всестороннее изучение материалов этого дела, создав соответствующую комиссию. Также считаем целесообразным создать еще одну временную следственную комиссию для разбирательства в этом деле. Хотя вы знаете, уже две  работали и принимали  соответствующие решение, которые сводились к отставке министра Луценка.

Предлагаем в течение недели заслушать отчет о работе этой комиссии в Верховной… в Верховном Совете Украины с участие руководства МИД, посла Украины в Германии, руководство держслужбы, в случае необходимости с привлечением других должностных лиц по итогам принятия окончательного решения   по этому вопросу.

Спасибо за  внимание.  (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, ми обмінялися думками з цього приводу. Тепер дозвольте… вибачте, перепрошую. Цибенко Петро Степанович.  Бо я просто… не записались, так я подивився в список… Від фракції комуністів. 

 

11:55:58

ЦИБЕНКО П.С.

Шановні колеги! Шановні громадяни України! Всі ми свідомі того, що роботу Верховної Ради України справді треба  розблоковувати і, якщо для цього треба прийняти те рішення, яке напрацьовано зараз керівниками  і погоджено керівниками фракцій, фракція Компартії України за це буде голосувати. Але я хотів би попросити колег шановних, досвідчених і менш досвідчених, про те, що не  треба   трактувати на власний розсуд позицію фракції Компартії України. не треба нам допомагати. Повірте, ми самі з цим упораємся. Ми  однозначно підтримаємо позицію щодо того, що  на факт брутального поводження найвищого державного посадовця за межами України  Верховна Рада України  обов`язково має відреагувати. Це для нас однозначно.  Але разом з тим однозначно для нас і інше, що Верховна Рада України має прийняти свідоме рішення адекватне тому, що сталося.  Що є на сьогоднішній день? На сьогоднішній день є  заява міністра і на сьогоднішній день   є газетні публікації. Чи можна  прийняти на підставі цих документів або цих фактів якесь свідоме рішення Верховної Ради  адекватне, ще раз наголошую, тому, що насправді сталось. Звичайно, що ні. Тобто ми наполягаєм на тому, що справа має бути всебічно досліджена в витребуванням необхідних документів, підкреслю, в максимально короткий термін, тобто протягом не більше одного тижня. Бо те рішення, яке ми могли прийняти, скажімо, вчора або позавчора зопалу без документів, без першоджерел, воно могло бути таким, що сьогодні або завтра воно могло бути скасовано в будь-якому суді. Принаймні фракція Компартії України цього не хотіла б.

І стосовно роботи Тимчасової слідчої комісії. Вчора фракція подала свої пропозиції щодо кандидатури народного депутата України до складу ТСК. Але, Володимир Михайлович, я хотів би висловити позицію фракції щодо того, що ми вважаємо, що не представник Компартії України має очолювати Тимчасову слідчу комісію. Тим більше, що одна із мегафракцій заперечує проти цього. Тобто ми будемо працювати в складі цієї комісії, але очолювати цю комісію має представник іншої політичної сили. Я дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, ідемо далі. Ми обмінялися думками з приводу того, чому ж Верховна Рада України не працювала у вівторок, середу і в четвер. І водночас прийняли таке рішення – рекомендувати Верховній Раді України прийняти постанову такого змісту. Я цю постанову зачитаю. Ми домовилися, що після того ми її одразу проголосуєм і підемо далі працювати. Тим паче, що це рішення було абсолютно погоджене шляхом консенсусу з усіма фракціями. Отже, я зачитую проект постанови без преамбули. Прошу уваги.

„Пункт перший. Кабінету Міністрів України у тижневий термін провести службове розслідування обставин, пов’язаних з інцидентом, що стався в аеропорту Франкфурт-на-Майні за участю міністра внутрішніх справ України Юрія Віталійовича Луценка. Вирішити питання, вирішити питання щодо відсторонення міністра внутрішніх справ Юрія Віталійовича Луценко від виконання службових обов’язків на час проведення службового розслідування. Матеріали щодо результатів службового розслідування надати Верховній Раді України для відповідного реагування та прийняття відповідного рішення.

Другий пункт. Депутатським фракціям у Верховній Раді України подати пропозиції щодо складу ТСК, Тимчасової спеціальної комісії, з цього питання.

І третій пункт. Ця постанова набирає чинності з моменту оприлюднення”.

Немає заперечень. Я ставлю на голосування про прийняття проекту постанови, як постанови, прошу голосувати.

 

12:00:55

За-423

Рішення прийнято.

По фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 164, „Блок Юлії Тимошенко” – 151, „Наша Україна – Народна Самооборона” – 62, комуністів – 27, „Блок Литвина” – 19.

А тепер, шановні колеги, щодо дальшої організації нашої роботи. Є така пропозиція, щоб ми зараз не оголошували перерву, ми вже багато перерв брали для проведення консультацій. І ще одна пропозиція, щоб ми сьогодні проголосували рішення ad hoc, що не будемо проводити „Різного”, а будемо працювати за розкладом засідання, тобто до 14-ої години. Це перша пропозиція, я її ставлю на голосування, якщо немає заперечень. Прошу підтримати.

 

12:01:57

За-217

Рішення не прийнято.

Тепер друга пропозиція, ранкове засідання Верховної Ради України продовжити до 15-ої години. Для чистоти експерименту я цю пропозицію, яка звучала на Погоджувальній раді, вам виголошую. Будь ласка, прошу підтримати.

 

12:02:28

За-213

Рішення також не прийнято. Отже, працюємо зараз без перерви, а о 13-ій годині перейдемо до „Різного”.

І ще, шановні колеги, дозвольте два слова. Ми зараз, я думаю, кожен з вас отримує безліч листів з обуренням людей від поведінки, яку вони бачать у Верховній  Раді України. Дуже важко на них відповідати, на ці листи. Я хочу з цього приводу сказати, що нинішня Верховна Рада України буде працювати до 2012 року за однієї умови, що ми будемо працювати як Верховна Рада України. І я просив би шановних народних депутатів усвідомити свою відповідальність, з урахуванням навіть того, що ті пропозиції, які ми щойно проголосували, вони були обговорені і пропоновані ще у вівторок. Але, на превеликий жаль, у нас не дають можливості для того, щоб довести цю думку до лідерів… до депутатського корпусу.

На превеликий жаль, у нас осталася така практика, що лідери фракцій узурпували право вирішувати за депутатський корпус. Тому я просив би, шановні колеги, щоб ми були всі свідомі того, що рівень нашої підтримки є мізерним і ми повинні абсолютно працювати. Тому я дякую за порозуміння.

Тепер переходимо до розгляду наступного питання. Шановні колеги, є у вас роздані пропозиції про усунення неузгодженостей  у тексті прийнятого Закону України "Про асоціації органів місцевого самоврядування”. Там дві технічні правки. Вам ці пропозиції роздані, вони узгоджені комітетом і Головним юридичним управлінням.

Я ставлю на голосування про прийняття цих технічних правок до прийнятого нами Закону „Про асоціації органів місцевого самоврядування”. Прошу підтримати.

 

12:04:29

За-401

Рішення прийнято. 

Шановні колеги, нам потрібно прийняти ряд постанов Верховної  Ради України про призначення позачергових виборів.

Якщо ви погодитеся, комітет опрацював, я буду зачитувати власне постанову і номер постанови, і ми будемо голосувати, але декілька уточнень від першого заступника голови комітету, будь ласка Боднар.

 

12:05:03

БОДНАР О.Б.

Дякую. Шановні колеги! Сьогодні поступила інформація по Малину. Справа в тім, що…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу уваги!

 

БОДНАР О.Б. Справа в тім, сьогодні питання по Малину прошу зняти, оскільки колишній голова Доля 13 травня разом з представниками виконавчої служби забрали печатку у керуючого справами, а 14-го оформили право підпису нотаріусу і вважає себе чинним міським головою. Зараз це питання міська рада подала скаргу до Київської облпрокуратури на дії Долі. Тому на сьогодні є  прохання…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. А який це номер?..

 

БОДНАР  О.Б. Останній.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Який це проект?

 

БОДНАР О.Б. 4331-39.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Тире 39?

 

БОДНАР О.Б. 39.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 39. Хорошо. Шановні колеги! Ми тоді вилучаємо  проект постанови (реєстраційний номер 4331-39). Всі інші будемо голосувати. Немає заперечень?

Проект, які питання… будь ласка Кульчинський, народний депутат Кульчинський.

 

12:06:05

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г.

У мене є, якщо в цій постанові є питання про питання вибори сільського голови та депутатів сільської ради Крутої Балки Новосанжарського району. То я хотів би внести певні зауваження до цього проекту.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Який номер постанови?

 

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г. Володимир Михайлович, не написано номер постанови, ось я її брав  з комп’ютера – немає.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Яка область?

 

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г. Новосанжарський район, Полтавська область.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я тоді підійду з Полтавської області, добре домовились. Тире два? Да, будь ласка.

 

12:06:50

БОДНАР О.Б.

Але є  пояснення комітету, робочої групи стосовно цього питання там дійсно треба призначати вибори і голови сільради, і самої сільради. Робоча група у складі Гордієнка і Петренка, народних депутатів ретельно розглядала це питання. Йдеться про те, що більш ніж  п’ять місяців сільрада, сільська рада не збирається навіть не прийнято бюджет на 2009 рік. І в діях голови сільської ради також є чимало зауважень стосовно порушень чинного законодавства, є дуже багато приписів від прокурора, який вона не виконує, і я хочу сказати, як мінімум, це почала вона з того, що не призначила навіть секретаря ради, а на посаду секретаря ради поставила секретаря виконкому. Це йдеться про грубе порушення чинного законодавства. Тобто робота комісії, яка була створена нашим комітетом вивчила це питання дуже достатньо ретельно. Тому і ми виносимо пропозицію призначити там вибори і голови, і її ради.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, давайте таким чином, зараз будемо перед голосуванням цієї постанови наш колега Кульчинський викаже свою точку зору, а Верховна Рада шляхом голосування визначить підтримувати чи не підтримувати. Я просив би, щоб ми не затягували час, нам сьогодні треба прийняти рішення щодо Проекту Закону про гральний бізнес, бо ви прекрасно розумієте, що всі ми говоримо про необхідність прийняття, але поки що не прийняли.

Переходимо до голосування. Проект Постанови 4331 про призначення позачергових виборів луговицького сільського голови (Луговицька сільська рада Поліського району Київської області). Прошу голосувати.

 

12:08:38

За-388

Рішення прийнято. 4331-1 про призначення позачергових виборів гусятинського селищного голови (Гусятинська селищна рада Гусятинського району Тернопільської області). Прошу голосувати.

 

12:09:06

За-400

Рішення прийнято.

Проект постанови 4331-2. мікрофон Кульчинського, будь ласка, колего, ваші застереження.

 

12:09:15

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г.

Шановні колеги, ну стаття, частина 5 статті 79 Закону про місцеве самоврядування чітко говорить, в яких випадках приймати рішення про вибори сільського голови. Цитую: „За наявності рішень суду про визнання розпоряджень чи дій сільського, селищного, міського голови незаконними висновки відповідно комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори сільського, селищного, міського голови і так далі”.

Жодного рішення суду по голові сільської ради Крутої Балки  Новосанжарського району немає. І ми не в праві сьогодні приймати рішення  по перевиборах голови сільської ради. Тим більше, що сесія не скликалась не з її вини. Вона, є всі свідчення того, вона  письмові запрошення розсилала всім депутатам сільської ради. Там ситуація набагато складніша. Підводні течії торкаються землі. Тому що ця голова сільської ради 587 актів, державних актів на паї видала своїм селянам. А це декому в районні не подобається і придумали істо...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Ключковський, потім Гордієнко.

І я просив би давайте ж будемо  рухатися далі.

 

12:10:37

КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б.

Дякую. Юрій Ключковський.

Я би хотів звернути увагу, шановних колег, перед тим як визначатися, хочу повідомити, що ми запросили на засідання комітету голову сільської ради. Дійсно, судових  рішень немає. Однак на пряме запитання на засіданні комітету: „Скажіть, будь ласка,  як сталося, що секретар сільської ради не депутат призначений сільським головою і  чи ви знаєте, що закон цього не дозволяє?”. Вона чітко заявила: „Я в закон не дивилася. Мені порадили так робити”.

Отже людина, яка немає уявлення про Закон „Про місцеве самоврядування” порушує цей закон, заявляє про це порушення на засіданні комітету, визнає порушення і дальше хоче виконувати обов’язки голови. Мені здається, що в цьому випадку треба прийти до висновку. Висновок комітету є. Факт порушення законів України головою встановлено і мені здається, що є всі підстави для виборів.  Якщо людина популярна, хай іде на вибори. Виграє вибори, вивчить закон нарешті і буде керувати.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, мікрофон колеги Гордієнка фракція комуністів.

 

12:11:48

ГОРДІЄНКО С.В.

Сергій Гордієнко фракція Комуністичної партії України.

Шановні колеги,  шановні мої земляки-полтавчани, я від імені комітету очолював робочу групу, яка вивчала ситуацію, що склалася у Крутобалківській сільській раді. Ці матеріали були... доповідь була на засіданні комітету.  

Досить правових підстав для того, щоб проводити дочасні вибори Крутобалківської сільської ради, яка не збирається вже півроку, не затвердила бюджету сільської ради до цього саме часу, а також досить підстав  і порушень, які були допущені і сільським головою. 

Для того, щоб розблокувати ситуацію у регіоні, у районі і у цій сільській раді я пропоную підтримати Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва і місцевого самоврядування і проголосувати за дочасні вибори і раді, і сільського голови у Крутій Балці Полтавської області.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, ставлю на голосування  проект Постанови 4331-2 про призначення позачергових виборів депутатів Крутобалківської сільської ради та крутобалківського сільського голови (Крутобалківська сільська рада Новосанжарського району Полтавської області). Прошу голосувати.

 

12:13:25

За-349

Рішення прийнято.

Шановні колеги, для стенограми. Позаяк ми тривалий час не голосували ці постанови, нам  у цю і всі інші постанови треба внести буде одно уточнення, що ці вибори призначити на 2 серпня 2009 року, щоб була єдина уніфікована дата. Я просив би це передбачити в стенограмі.

І ще одне. Шановні колеги, ми прийняли питання… ми прийняли рішення щодо  інциденту і  що стався з міністром внутрішніх справ. Я просив би, шановні колеги, зніміть… Одну хвилиночку! Я звертаюся до вас з проханням. Ваше право. Я ще раз хочу сказати, я звертаюся до вас проханням, ваше право прибережіть їх на час розгляду цього питання. Не перетворюйте Верховну Раду в балаган. (Ш у м  у  з а л і)

4331-3 – про призначення позачергових виборів михайлівського сільського голови (Михайлівська сільська рада Нижньогірського району Автономної Республіки Крим).

 

12:14:44

За-361

Рішення прийнято.

4331-4 – про призначення позачергових виборів Якимівського сільського голови (Якимівська сільська рада Нижньогірського району Автономної Республіки Крим).

 

12:15:10

За-364

Рішення прийнято.

4331-5 – про призначення позачергових виборів Терпіннівського сільського голови (Терпіннівська сільська рада Мелітопольського району Запорізької області). Прошу голосувати.

 

12:15:35

За-369

Рішення прийнято.

4331-6 – про призначення позачергових виборів Павлинського сільського голови (Павлинська сільська рада Іванівського району Одеської області). Прошу голосувати.

 

12:15:59

За-362

Рішення прийнято.

4331-7 – про призначення позачергових виборів Крюківщинського сільського голови (Крюківщинська сільська рада Києво-Святошинського району Київської області). Прошу голосувати. Круківщина.

 

12:16:28

За-364

Рішення прийнято.

4331-8 – про призначення позачергових виборів Іванківського сільського голови (Іванківська сільська рада Липовецького району Вінницької області). Прошу голосувати.

 

12:16:53

За-363

4331-9 – про призначення позачергових виборів Чорноморівського сільського голови (Чорноморівська сільська рада Каховського району Херсонської області).

 

12:17:17

За-365

Рішення прийнято. 

4331-10 – про призначення позачергових виборів Гереженівського сільського голови (Гереженівська сільська рада Уманського району Черкаської області). Прошу голосувати.

 

12:17:42

За-360

Рішення прийнято. 

4331-11 – про призначення позачергових виборів Новоселівського Першого сільського голови (Новоселівська Перша сільська рада Ясинуватського району Донецької області). Прошу голосувати.

 

12:18:08

За-365

Рішення прийнято. 

4331-12 –  про призначення позачергових виборів Безруківського сільського голови (Безруківська сільська рада Деркачівського району Харківської області).

 

12:18:33

За-361

Рішення прийнято. 

4331-13 - про призначення позачергових виборів Воютицького сільського голови (Воютицька сільська рада Самбірського району Львівської області).

 

 12:18:58

За-361

Рішення прийнято. 

4331-14 – про призначення позачергових виборів Вороненського сільського голови (Вороненська сільська рада Жашківського району Черкаської області).

 

12:19:22

За-368

Рішення прийнято. 

4331-15 – про призначення позачергових виборів Трихатського сільського голови (Трихатська сільська рада Миколаївського району Миколаївської області).

 

12:19:47

За-362

Рішення прийнято.

4331-16 – про призначення позачергових виборів Петропавлівського сільського голови (Петропавлівська сільська рада Братського району Миколаївської області).

 

12:20:12

За-368

Прийнято рішення.

4331-17 – про призначення позачергових виборів Подільського сільського голови (Подільська сільська рада Кам’янець-Подільського району Хмельницької області).

 

12:20:36

За-361

Рішення прийнято.

4331-18 – про призначення позачергових виборів Іванчуківського сільського голови (Іванчуківська сільська рада Ізюмського району Харківської області).

 

12:21:00

За-361

Рішення прийнято.

4331-19 – про призначення позачергових виборів Криничківського сільського голови (Криничківська сільська рада Гощанського району Рівненської області).

 

12:21:25

За-362

Прийнято рішення.

4331-20 – про призначення позачергових виборів Ушкальського сільського голови (Ушкальська сільська рада Верхньорогачівського району Херсонської області).

 

12:21:50

За-356

Рішення прийнято.

4331-21 – про призначення позачергових виборів Кодемського сільського голови (Кодемська сільська рада Артемівського району Донецької області)

 

12:22:14

За-360

Рішення прийнято.

4331-22 – про призначення позачергових виборів Слобідського селищного голови (Слобідська селищна рада Кодимського району Одеської області).

 

12:22:38

За-371

Рішення прийнято.

4331-23 – про призначення позачергових виборів Меджибізького селищного голови (Меджибізька селищна рада Летичівського району Хмельницької області). Прошу голосувати.

 

12:23:03

За-368

Рішення прийнято.

4331-24 – про призначення позачергових виборів Зеленогірського селищного голови (Зеленогірська селищна рада Любашівського району Одеської області).

 

12:23:28

За-371

Рішення прийнято.

4331-25 – про призначення позачергових виборів Рожищенського міського голови (місто Рожище Рожищенського району Волинської області).

 

12:23:52

За-370

Рішення прийнято.

4331-26 – про призначення позачергових виборів Криницького сільського голови (Криницька сільська рада Монастиринського району Тернопільської області).

 

12:24:17

За-371

Рішення прийнято.

4331-27 - про призначення позачергових виборів Концебівського сільського голови (Концебівська сільська рада Савранського району Одеської області). Прошу голосувати.

 

12:24:44

За-362

Рішення прийнято.

4331-28 – про призначення позачергових виборів Атманайського сільського голови (Атманайська сільська рада Якимівського району Запорізької області).

 

12:25:10

За-358

Рішення прийнято.

4331-29 – про призначення позачергових виборів Білоцерківського сільського голови (Білоцерківська сільська рада Бобровицького району Чернігівської області).

 

12:25:35

За-356

Рішення прийнято.

4331-30 – про призначення позачергових виборів Спартаківського сільського голови (Спартаківська сільська рада Ясинуватського району Донецької області).

 

12:26:00

За-359

Рішення прийнято.

4331-31 – про призначення позачергових виборів Балашівського сільського голови (Балашівська сільська рада Іванівського району Херсонської області). Прошу голосувати.

 

12:26:25

За-240

Рішення прийнято.

4331-32 – про призначення позачергових виборів Семенівського сільського голови (Семенівська сільська рада Криничанського району Дніпропетровської області). Прошу голосувати.

 

12:26:53

За-252

Рішення прийнято.

4331-33 – про призначення позачергових виборів Ставчинецького сільського голови (Ставчинецька сільська рада Хмельницького району Хмельницької області).

12:27:20

За-353.

Рішення прийнято.

4331-34 – про призначення позачергових виборів Любинського сільського голови (Любинська сільська рада Яворівського району Львівської області).

 

12:27:46

За-360

Рішення прийнято.

4331-35 – про призначення позачергових виборів Завидовецького сільського голови (Завидовецька сільська рада Городоцького району Львівської області).

 

12:28:11

За-362

Рішення прийнято.

4331-36 – про призначення позачергових виборів Комісарівського селищного голови (Комісарівська селищна рада Перевальського району Луганської області).

 

12:28:37

За-356

Рішення прийнято.

4331-37 – про призначення позачергових виборів Веденського селищного голови (Веденська селищна рада Чугуївського району Харківської області).

 

12:29:03

За-366

Рішення прийнято.

4331-38 – про призначення позачергових виборів Токмацького міського голови (місто Токмак Запорізької області). Прошу голосувати.

 

12:29:27

За-360

Рішення прийнято.

Шановні колеги, ми проголосували 38 проектів постанов. Проект Постанови 4331-39 за пропозицією комітету ми зняли з розгляду. Ще раз прошу уваги і наголошую на тому, що вибори з приводу цих постанов визначаються  однією датою – 2 серпня 2009 року.

Тепер, шановні колеги! Ми домовлялися розглянути проект Закону про заборону грального бізнесу в Україні. І я просив би, щоб ми…

Шановні колеги! У нас залишилося півгодини, тому якраз протягом півгодини ми встигнемо розглянути цей закон. І я просив би тоді, щоб доповіді і виступи були короткими. Чи може поставити за скороченою процедурою? Я поставлю на голосування, щоб розгляд цього питання провести  за скороченою процедурою. Реєстраційний номер 4268. Прошу голосувати.

 

12:30:57

За-196

Рішення прийнято.

Отже, до доповіді запрошується народний депутат України Григорій Євдокимович Смітюх. І, будь ласка, із співдоповіддю буде виступати  голова комітету Королевська Наталія Юріївна.

 

12:31:16

СМІТЮХ Г.Є.

Шановні народні депутати! На ваш розгляд виноситься законопроект (4268) про заборону ігорного бізнесу на території населених пунктів в Україні.

Хочу відмітити зразу, так як замало часу, що цей закон передбачає заборону ігорного бізнесу з дня опублікування цього закону, а також передбачається, що Кабінетом Міністрів протягом трьох місяців розробити спеціальний закон про ігровий бізнес і про спеціальну територію, на якій може розміщуватися цей ігорний бізнес тобто створити спеціальну територію, де дозволяється така діяльність.

В зв’язку з чим  це необхідно? Ви знаєте, що я протягом 2006 і 2009 років виступав і виступаю за повну  заборону ігорного бізнесу. На жаль, і на     сьогодні ми розглядаємо ситуацію після трагічних подій, які відбулися в Дніпропетровській, в Дніпропетровську коли загинули 10 наших громадян.

Рахуємо, що така діяльність порушує статтю 13 Конституції України, а саме в частині тій, що ця діяльність наносить суттєву шкоду суспільним інтересам і права громадян. Я хочу звернутись, розумію, що є різні точки зору відносно ігорного бізнесу в частині, що таке заклади, ігрові автомати, що таке казино та інше, але я хотів би попросити своїх колег незалежно від політичної, так сказать, орієнтації, незалежно від фракцій своїх підтримати цей законопроект в першому і другому читанні і покласти край цьому такому негативному явищу, яке присутнє в нашому суспільстві. Та, гадаю, що цей бізнес, як правило, по дослідженням спеціалістів соціологічної служби в нашій країні більше 90 процентів знаходиться в тіні, відповідно тіньова діяльність такого бізнесу не приносить позитивних, так сказать, позитиву для нашого суспільства державі. Тому прошу підтримати цей законопроект і, за винятком мало часу, прошу оставшиеся хвилини, секунди…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість.

 

СМІТЮХ Г.Є. Володимире Михайловичу, 30 секунд прошу передати співавтору законопроекту моєму Писаренко, будь ласка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кому?

 

СМІТЮХ Г.Є. Писаренку, 30 секунд.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я розумію, немає заперечень, щоб протягом однієї хвилини? Немає. Будь ласка, мікрофон Валерія Писаренка.

 

12:33:44

ПИСАРЕНКО В.В.

Дякую, шановні колеги. Сьогодні і в разі прийняття закону ми вперше покажемо, що Верховна Рада є дійсно лобістом інтересів звичайних громадян. І вперше лобісти великих фінансових промислових груп не  зможуть сьогодні побороти, якщо цей соціальний закон буде ухвалений в цілому.

Я хочу сказати спасибі всім депутатам, хто буде голосувати за цей закон і ми бачимо, що сьогодні і немає жодних суперечок, хто є автором закону чи то представники Партії регіонів, "Блоку Юлії Тимошенко", я сподіваюсь, що цей закон сьогодні набере 450 голосів і ми все ж таки переможемо одноруких бандитів, які сьогодні фактично вже окупували всі місця соціальних перебувань громадян. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, дякую. Наталія Юріївна Королевська, будь ласка, позиція комітету.

 

12:34:47

КОРОЛЕВСЬКА Н.Ю.

Уважаемые коллеги, недавно трагедия в Днепропетровске еще раз показала, что откладывать решение проблемы игорного бизнеса нельзя. И, к сожалению,  игорный бизнес стал болезнью нашего общества.

На протяжении 17 лет Верховная Рада так и не смогла создать государственную модель регулирование данной сферы хозяйственной деятельности. И эта болезнь поражает сегодня самые уязвимые слои населения, особенно в период кризиса.  75 процентов клиентов игровых залов в Украине – это студенты и школьники. И каждый десятый украинец тратит деньги на игровые автоматы место того, чтобы нести их сегодня в семью.

Пришло время сегодня защитить улицы наших городов от толп, от «одноруких бандитов» и законопроект 4268 предлагает запретить игорный бизнес и участие в азартных играх в Украине. Подобные запреты сегодня действуют во многих странах мира в Ирландии, в Китае,  в странах Ближнего Востока, на Кипре. А в законопроекте 4268 также определены необходимые термины, а именно, что такое игорный бизнес, азартные игры, какие виды игр не относятся   к азартным играм и  так далее.

Члены комитета благодарны авторам законопроекта, которые прислушались к нашему пожеланию, подали законопроект на замену и тем самым убрали оттуда все возможные лазейки для так званных бытовых игр.

Закон вступит в силу со дня опубликования и будет действовать дальше. Думаю, что законодательство также предусмотрит право и, если это будет заниматься игорным бизнесом, только в отдельных территориях со специально созданными  игровыми зонами и это будет абсолютно отдельный вопрос для обсуждения.

Основной довод против законопроекта – это потери государственного бюджета. Но мы должны с вами прекрасно понимать, что когда на чаше весов стоят доходы бюджета или социальная защита сотни тысяч украинских семей, то мы должны  принимать решение конечно по защите граждан. И задача  государства защитить сегодня граждан Украины.

Комитет Верховной Рады Украины рассмотрел данный …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити.

 

12:34:47

КОРОЛЕВСЬКА Н.Ю….и предлагает принять данный законопроект в первом, во втором чтении и в цілому. Дякую за вніманіє.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, дякую вам також. Шановні колеги, будем обговорювать законопроект? Хто наполягає на обговоренні? Комітет?

Будь ласка, запишіться два – за, два – проти. Нема проблем. Будь ласка, записуйтесь. Проводиться запис. Прошу вивести на табло прізвища народних депутатів, що записалися. Григорій Смітюх.

 

12:37:35

СМІТЮХ Г.Є.

Володимир Миколайович, прошу передати Шуфричу слово, Шуфричу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шуфрич, мікрофон.

 

12:37:42

ШУФРИЧ Н.І.

Шановні колеги, я думаю, що зараз ми станемо свідками як розвіється ще одна спекуляція з приводу того, що ми нібито блокували трибуну, щоб не був проголосований відповідний законопроект. Сьогодні, безумовно, ми маємо поставити крапку щодо того свавілля, яке має місце в гральному бізнесі. І маємо, врешті-решт, подолати „одноруких бандитів”, як і іншого бандита, який, на жаль, має дві руки.

Почнемо поки о з „одноруких бандитів”, а потім розберемось і з іншим. І я думаю, що після сьогоднішнього голосування спекуляції щодо позиції Партії регіонів зупиняться раз і на завжди, як і спекуляції, істерики щодо 30-ти днів. Тому що вчора саме Олександр Лавринович зареєстрував народних депутатів і тим самим зняв всі питання. І сьогодні ми примусили Верховну Раду розглядати саме законопроект, на якому ми наполягали, і який поставить крапку в цих спекуляціях. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Унгурян, будь ласка, мікрофон.

 

12:38:57

УНГУРЯН П.Я.

Шановні колеги, фракція "Блоку Юлії Тимошенко" одностайно буде підтримувати даний законопроект з врахуванням його надзвичайної соціальної значущості з метою захисту підростаючого покоління українців.

Володимир Михайлович, прошу передати слово Писаренку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так.

 

12:39:16

ПИСАРЕНКО В.В.

Дякую, Володимир Михайлович.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я прошу секретаріат наступний раз не робити такого, бо в процесі за скороченою процедурою не передається самовільно. Будь ласка, Писаренко.

 

12:39:31

ПИСАРЕНКО В.В.

Володимир Михайлович, ну перш за все, хочу сказати, що насправді епопея з регулюванням азартних ігор триває вже в Україні три роки. І саме в 2006 році були подані перші законопроекти, які встановлювали створення ігрових спеціальних зон. Дуже шкода, що нам прийшлось чекати сумний 2009 рік, коли загибель людей лише привернула увагу до необхідності створення спеціальних ігрових зон.

Насправді, однорукі бандити сьогодні окупували міста, села, селища, і ми бачимо і сльози матерів, які приходять до нас на зустрічі, які приходять з єдиним проханням – закрити ігрові зали з ігровими автоматами. Сьогодні Верховна Рада має унікальний шанс - нарешті показати свою спроможність захистити громадян від такого негативного явища, як ігроманія, яке дійсно сьогодні вважається більшим злом, ніж наркоманія та алкоголізм. І держава має не тільки захистити громадян, але ще після цього розробити законодавство, яке встановить питання регулювання ігрового бізнесу в Україні.

Володимир Михайлович, хотів би… У нас сьогодні на фракції було ще прийнято рішення, якщо можна, внести зміни в процесі голосування. Тому ми  попросили в статті четвертій, пункті першому поставити крапку після слова „з дня опублікування”, тобто щоб пункт перший статті четвертої виглядав так: „Цей закон набирає чинності з дня опублікування”. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ксенія Ляпіна, будь ласка, мікрофон.

 

12:41:17

ЛЯПІНА К.М.

Шановні колеги, я буду висловлювати власну думку, тому буду висловлювати її дуже жорстко: це той приклад, коли добрими намірами вистелена дорога в ад. Ніхто не дивиться в суть того рішення, що пропонується. Всі коментують якісь загальні гасла, які насправді не мають відношення до законопроекту. Законопроект говорить про тимчасову заборону до прийняття рішення про дозвіл в окремій зоні щось проводити. Знаєте, на що це схоже? Це схоже на аукціон. Виставили на аукціон, і хто кому більше дасть, тому дозволять в окремій зоні.

Це гіперпопулізм. І насправді немає нічого спільного з бажанням дійсно обмежити доступ наших громадян до негативного явища такого як ігроманія.

Парламент 2 роки цинічно відмовлявся прийняти закони, які реально мали врегулювати це питання і дійсно обмежити доступ до такого, наприклад, негативного явища як ігрові автомати. Але зараз пропонують заборонити все, тотально все. наприклад, дорогі казино, де багаті люди  програють  свої  шалені кошти. Та Бог з ними, що ми за них переживаємо, самі вирішать. Фактично пропонується тінізувати і криміналізувати цю діяльність, вона не зупиниться, вона просто перейде в іншу форму. Замість того, щоб обмежити і врегулювати і дійсно контролювати, і це і є популізм. Через 2 роки, шановні колеги, ваші виборці вас спитають чому у нас виріс кримінал.  І не  кажіть потім, що за це хтось інший відповідає, за це будете відповідати саме ви, хто проголосує зараз за цей абсолютно популістський закон, який не вирішує реально проблему.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Гордієнко, фракція комуністів.

 

12:43:17

ГОРДІЄНКО С.В.

Сергій Гордієнко, фракція Компартії України.

Шановні мої колеги і шановні громадяни України! Я хотів би привернути вашу увагу до одного, коли ви бачите як  закриваються підприємства, коли  ви бачите як  гине сільське виробництво, закриваються шахти, але бурхливим цвітом і кругом як гриби після дощу появляються… саме з`являються у нас ігрові автомати, де було  правильно  підкреслено, програють останні свої копійки і не несуть додому наші прості громадяни. І я підтримую свою колегу Ляпіну, коли ми тут говоримо про заборону грального бізнесу, то давайте скажемо саме чесно і правдиво людям, що ні про яку заборону не йдеться мова. Ми, фракція Компартії України, пропонує проголосувати цей  законопроект у першому читанні і серйозно вирішувати питання вносити зміни до цього законопроекту, і ми стоїмо на позиціях тотальної заборони взагалі ігрових автоматів, бо це є біда українського народу. Давайте без автоматів Україна виживе, а без економіки, без того, що будуть підніматися підприємства і економіка, господарства, Україна помре. Тому давайте в першому читанні його підтримаємо, серйозно будемо доопрацьовувати до другого читання і станемо на позицію тотальної заборони грального бізнесу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Зарубінський, будь ласка.

 

12:45:04

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Олег Зарубінський, „Блок Литвина”.

Шановні колеги, ви знаєте, що цей бізнес всі називають асоціальний. І що цікаво? Що асоціальним або антисоціальним його називають навіть ті, хто ним займається. Тобто всі, в принципі, розуміють, про що йдеться. Йдеться про спекуляції людськими пристрастями. І, на жаль, вони будуть і надалі, ці пристрасті, і треба все зробити, для того щоб була посилена відповідальність за посилення, очевидно, підпільних форм такого пристрасного антисоціального бізнесу. Але у мене конкретна пропозиція.

Отут в законопроекті йдеться, що до азартних ігор не відносяться розіграші у вигляді конкурсів, ігор, вікторин, учасникам яких виявив кращі особисті знання та вміння виграші в грошовій та майновій формі. Шановні, увімкніть телевізори, подивіться, що там йдуть за вікторини. Це є абсолютна спекуляція, це є обман. Там люди ніяких грошей не одержують, а люди, перш за все підлітки, люди, які ще, умовно кажучи, не можуть віддати собі розуміння того, скільки вони будуть платити, потрапляють в халепи. Таких десятки тисяч. Це дуже серйозний момент. Ми про це не говоримо, а тут це виключено. Ще раз хочу сказати, що на телебаченні ще сплош і рядом – це махльовщина. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, обговорення завершено.

Будь ласка, Смітюх, мікрофон ввімкніть.

 

12:46:37

СМІТЮХ Г.Є.

Шановні народні депутати, я вимушений був попросити Володимира Михайловича декілька слів. Хочу вам нагадати, пані Ляпіна, що протягом 2007 року саме вона і саме представники комітетів, які від комуністів, зруйнували цю ідею, яка повинна була ще тоді унормувати ці питання і заборонити ігорний бізнес. Це ті люди, які лобіюють, і це ті люди, які сьогодні пропонують не приймати, мотивуючи на ті чи інші недоліки закону.  Треба в кінці кінців зважити, або здоровя нації і спокій у нації, у нашому населенні, або тінь і кримінал.

Тому я просив би, Володимир Михайлович, після голосування обовязково надрукувати в „Голосі України”, хто підтримав цей законопроект, а хто не підтримав. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну, я ж чую, шановні колеги!

Позаяк називалося прізвище Ксенії Ляпіної, вона має право на  репліку. Будь ласка, одна хвилина.

 

12:47:39

ЛЯПІНА К.М.

Дякую, шановні колеги! Я розумію, що коли кажеш правду, то це завжди дуже сильно багатьом заважає, бо під красивими гаслами ховати власні комерційні інтереси тут навчились багато хто в залі.

А я правду як казала, так і кажу. І як казала, так і кажу, що цей бізнес потребує обмежень, але тільки реальних, а не уявних, якими ви тут намагаєтеся нагодувати Україну.

І власне кажучи, звертаю увагу ще раз, що всі тут обговорювали не законопроект, а гасла. А в законопроекті написано „тимчасова заборона”, а потім „дозволити в окремих зонах”. І не треба обманювати людей.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, завершили обговорення законопроекту.  (Ш у м  у  з а л і)

Шановні колеги, мова йде про конкретне прізвище. Ну, будь ласка, Петро Цибенко. Коли стосується депутатів. Ви мені покажіть, де в Регламенті написано „фракція”. Будь ласка.

 

12:48:44

ЦИБЕНКО П.С.

Дякую. Фракція комуністів, Петро Цибенко.

Шановні колеги, ну, я просто хочу нагадати, що в українському фольклорі є така мудрість, що хто винен? То отой. То я хотів би нагадати представнику тієї політичної сили, яка зараз звинуватила комуністів, що саме вони на позачергових виборах, домовившись з Президентом, створили іншу коаліцію, а потім шукають якусь соринку в іншому оці.

Я  хочу сказати, що якщо мова йде про тотальну заборону ігрового бізнесу, а ми цю ідею підтримуємо, то зробіть закон з одного речення. І все! Не крутіть. Наліво-направо в такому випадку, в іншому випадку і так далі.

Я ще раз наголошую, фракція підтримає цей законопроект у першому читанні і буде все робити для того, щоб до другого читання була внесена норма про тотальну заборону ігорного бізнесу.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, завершили розгляд питання. Цілком очевидно, що події, які відбулися у Дніпропетровську, вони вимагають від нас прийняти адекватне рішення. Разом з тим, ми всі свідомі того, що цей закон не вирішує цю проблему. Але нам потрібно рухатися, приймати хоч певні кроки.

І разом з тим цілком очевидно, якщо ми приймемо зараз позитивне рішення, то нам треба було б прийняти ще одне рішення у вигляді доручення Кабінету Міністрів відповідним комітетам протягом двох тижнів подати комплексний документ з цього питання. Поки він буде розглядатися у відповідних інстанціях Президентом України, це майже місяць часу, як у нас буде інший документ, ми тоді приймемо більш досконалий документ. Давайте рухатися хоч частково. Але нам треба відреагувати і не змагатися, хто тут його перший запропонував.

Тому ставиться на голосування пропозиція такого гатунку: про прийняття за основу, не дивлячись на те, що комітет пропонував прийняти його за основу і як закон, але тут уже є інші застереження. Тому спочатку ставлю на голосування пропозицію про прийняття проекту Закону про заборону грального бізнесу в Україні  за основу. Реєстраційний номер 4268. Прошу голосувати.

 

12:51:17

За-406

Рішення прийнято.

Тепер була… Шановні колеги, тепер була друга пропозиція від комітету. Дякую, що підказали. Прийняти проект закону як закон. Немає заперечень? Немає заперечень?

Я ставлю на голосування про прийняття проекту закону як закон.

(Ш у м  у  з а л і) Я запитав ніхто не заперечує, сказали, що немає заперечень. Я вже поставив на голосування.

 

12:51:57

За-340

Рішення прийнято.

По фракціях, будь ласка. Партія  регіонів – 158,  "Блок Юлії Тимошенко" – 120, "Наша Україна - Народна Самооборона" – 42, комуністів - 0,  "Блок Литвина" - 20.

Шановні колеги! Комісія, прошу уваги, нам тут треба прийняти рішення. Комісія… (Ш у м  у з а л і) Яку поправку?

Шановні колеги! Прошу уваги, я прошу вас  заспокойтеся! Якби ми зараз почали голосувати поправку, ви ж прекрасно розумієте, що ми жодного закону не прийняли. Ви ж прекрасно це розумієте. Тому не можна, вже Писаренко зняв поправку свою.

Шановні колеги! Комісія, яка вивчала проблему ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталася 23-27 липня у 2008 року  Вінницькій, Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях наполягає на тому, що викласти вам звіт, інакше він втрачає свій сенс. Разом з тим, ви не підтримали пропозицію про те, щоб ми замість „Різного” провели розгляд цього питання. Тому я ставлю на голосування -  прошу уваги! – пропозицію про повернення до розгляду пропозицій про те, щоб ми сьогодні не проводили слухання виступів  народних депутатів у розділі „Різне”, а розглянули звіт тимчасової слідчої комісії. Прошу проголосувати за повернення до розгляду цієї пропозиції.

 

12:53:49

За-170

Пропозиція не підтримана. Тому, шановні колеги, у нас є всі підстави перейти до розділу „Різне”.

Прошу, шановні колеги, записуватися на виступи.

Народний депутат Волинець, фракція комуністів. Підготуватися Унгуряну, будь ласка.

Петро Степанович Цибенко, передається йому право на виступ. А де Волинець?

Шановні колеги, першим записано Волинець, а третім Петро Степанович Цибенко, Волинець передає право на виступ Петру Степановичу Цибенко, отже шість хвилин.

 

12:54:59

ЦИБЕНКО П.С.

Спасибо, Владимир Михайлович.

Уважаемые коллеги! Уважаемые избиратели! Фракция коммунистов, председатель Совета организации ветеранов Украины Цибенко.

Фракция Коммунистической партии Украины уполномочила меня выйти на эту высокую государственную трибуну для того, чтобы, во-первых, еще раз высказать слова искренней признательности, сыновьей  благодарности героическим ветеранам-фронтовикам, бесстрашным партизанам и подпольщикам, славным труженикам тыла и ветеранам Вооруженных Сил за победу в Великой Отечественной войне и освобождение человечества от коричневой чумы фашизма. Ваш вклад в достижении этой победы стал решающим, что признано всем человечеством.

Одновременно хотел бы поблагодарить тех руководителей регионов, которые должным образом организовали чествование ветеранов войны, труда и воинской службы, и сделала от них все зависящее для того, чтобы День Победы был отмечен как величайший всенародный государственный праздник.

За одно хочу  извиниться перед отцами и матерями фронтовиками за то, о чем буду говорить во вторых, поскольку ситуация требует не просто говорить, а бить в набат. Так вот, во-вторых, вышел на эту трибуну еще и для того, чтобы от имени фракции Компартии Украины  заявить решительный протест по поводу фашизации Украины. Власть окончательно и бесповоротно заигралась с фашизмом и неофашизмом, фашизм в Украине уже не гипербола, не преувеличение, а суровая реальность, а бы даже сказал будничность, обыденность и это страшно для страны. Вот лишь отдельные вехи на этом пути, вехи только текущего года.

 В марте 2009 года на выборах в Тернопольский областной совет побеждает ультраправая «Свобода» во главе с Тягнибоком, партия, которую смело без излишней политкорректности можно назвать профашистской. Достаточно побывать на интернер-форумах ее сторонников, где в каждом абзаце говорится  о жидо-москальской угрозе.

Понятно, что на дворе кризис и такие силы для кое-кого востребованы, очень востребованы для того, чтобы удержать народ в узде. И Тягнибок сегодня является самым удачным кандидатом на роль Фюрера. Однако выход нацистов в высшую политическую лигу будет означать конец Украины, как государства. А дальше пришла практическая работа или практическая деятельность. Рекламные щиты во Львове прославляющие кровавых  убийств с дивизий СС–Галичина. А дальше было решение Тернопольского городского  совета об установке мемориальной доски солдатам дивизии СС-Галичина. А дальше была шустеровская «Свобода», которая в лучших традициях гебельсовской пропаганды своими пассажами делала контрольный выстрел в голову ветеранов-фронтовиков победивших фашизм. Кто он такой? Откуда взялся? Кто ему дал право смешивать с грязью нашу историю, биографию целого поколения.

 А дальше было позорное судилище, организованное недоумком в судейской мантии судьей Прилуцкого горрайонного суда Черниговской области, как можно было прочитать часть 4 статьи 1 Закона Украины «Об у увековечении   Победы Великой Отечественной войны  1941-1945 годов», в  которой сказано  буквально следующее: «В честь Победы  в столице  Украины городе-герое Киеве, в других городах и населенных пунктах Украины проводить праздничное мероприятие с использованием  символики годов Великой Отечественной войны».  Так от как  можно было прочитать эти слова всем понятные, чтобы принять по нему негативные решения.

Вдумайтесь, что произошло судья фактически приостановил не решение райсовета, а празднование Дня Победы с использованием символики  того  времени. Судья остановил закон! И это происходит в правовом государстве. И  после таких решений  судьи еще на кого-то смеют обижаться. Эти примеры можно  продолжать. Вывод  напрашивается сам собой: фашизм  в Украине реальность и утверждается он при попустительстве первых лиц государства.

От имени фракции коммунистов предупреждаем власть, прежде всего первых лиц государства о том, что компартия Украины, ее фракция в Верховной Раде Украины будет бороться против фашизации страны всеми доступными конституционными и иными средствами. Фашизм не пройдет!

Спасибо!

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Павло Унгурян, будь ласка.

 

ІЗ ЗАЛУ. Павловський.

 

13:00:28

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М.

Доброго дня, шановні колеги, доброго дня шановні  радіослухачі! Андрій Павловський.

Мене уповноважила   фракція "Блоку Юлії Тимошенко" зробити заяву нашої фракції. Чергове блокування  Партією регіонів Верховної Ради - це остання  і безнадійна спроба деструктивних сил влаштувати бліц-криг проти уряду Юлії Тимошенко, проти коаліції, проти економічної стабільності, проти добробуту нашого суспільства. Замість реальної боротьби з кризою Партія регіонів влаштувала безперервний конвеєр  беззмістовних, недолугих ультиматумів, які постійно висуваються то до уряду,  то до коаліції, то до Верховної Ради. Погрози вивести людей на вулицю виявилися „пшиком”.

Про антикризову програму уряду, через яку Партія регіонів вкотре погрожувала заблокувати парламент вона вже і забула, а зараз чергова, „притягнута за вуха” причина  блокування парламенту з вимогою прийняти відставку міністра внутрішніх справ. Не дивлячись на те, що усі фракції погодилися першочергово розглянути це в парламенті. Це свідчить про те, що діяльність Партії регіонів у Верховній Раді зводиться до постійного деструктиву, постійного пошуку причин і засобів саботування роботи і діяльності уряду Юлії Тимошенко.

Тим самим вони хочуть принизити тим, що фактично   Юлія Тимошенко залишилась вона одна сам-на-сам в боротьбі з наслідками негативними світової економічної кризи. Якою буде наступна причина і привід для Партії регіонів, коли вона знову вирішить не дати приймати Верховній Раді такі потрібні зараз економічні антикризові закони.

Попри марні намагання Партії регіонів, Секретаріату Президента нажахати людей колапсами, катастрофами, обвалами, соціальними вибухами, а іноді і голодом, холодом, і багатьма іншими жахами і страхіттями, пройшла осінь, зима, закінчується весна, а нічого подібного немає.

Незважаючи на ймовірні труднощі і шалений супротив і саботаж все ж таки уряд домагається, щоб пенсії заробітна плата бюджетникам, в першу чергу лікарям, вчителям, стипендії студентам виплачувались повністю і вчасно. Бюджет і Пенсійний фонд за останні 4 місяці всі планові показники виповнені повністю.

Незважаючи на відвертий саботаж і протидію, уряд Юлії Тимошенко розпочав таки, таку бажану людьми пенсійну реформу. Треба звернути увагу на діяльність на міжнародній арені Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, завдяки її зусиллям Україна отримувала блискучі результати переговорів як в Москві, так в Вашингтоні, так і в Брюсселі, Україна забезпечена енергоресурсами, ми вчасно розраховуємося за газ, вчасно отримували міжнародну фінансову підтримку, десятки…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

13:00:28

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М. Дякую, завершую.

Десятки авторитетних міжнародних фінансових інституцій незалежних експертів назвали Юлію Тимошенко кращим антикризовим менеджером у Східній Європі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

 

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Яворівський передає право на виступ Володимиру Бондаренку. Що, що? Хорошо. Хорошо. Гаразд. Гаразд.

 

13:04:09

БОНДАРЕНКО В.Д.

Шановні радіослухачі, телеглядачі і шановні колеги, я хотів би порушити цілу низку питань, які останнім часом особливо загострились. Інцидент в німецькому аеропорту по відношенню до нашої делегації, а не просто до міністра. Знущання, я вважаю, над міністром, над дипломатами, над членами    делегації воно демонструє те свавілля, яке  сьогодні окремі держави проявляють по відношенню до держави України, до її громадян. Я згадую той випадок, коли на очах у дружини польський поліцейський застрелив її чоловіка без будь-яких на те підстав. Я згадую десятки випадків, які приводилися, як приклад, на засіданні фракції, де ми слухали Луценка, і народні депутати зізнавали, що зазнавали таких же знущань.

Так замість того, щоб сьогодні відстояти права держави,  запросити об’єктивну інформацію, а не публікації з якихось  газет таблоїдних, ми сьогодні починаємо таку якби  непідготовлену спеціальну розправу над цими людьми не заслухавши навіть їх. Це свідчить про те, що  у нас немає власної поваги до себе, як до українців, як до України, як тої держави яка є європейською державою і прагне туди потрапити на офіційних уже основах.

Я хотів би привести приклад із знущання над Законом „Про статус народного депутата”, який останнім часом ми бачили під час, наприклад, покладання квітів 9 травня. Група народних депутатів не могла потрапити до пам’ятників де покладалися квіти через те, що хтось склав списки в які він їх не включив.

Ну ви мені скажіть, будь ласка,  на території України народний депутат хоче покласти квіти до пам’ятника, а пан Гелетей, який очолює Управління державної охорони, каже, що вас немає в списках. А хто їх складає ці списки  Балога, чи Іванов, чи Петров? Мене це не цікавить. Є Закон „Про статус народного депутата”, який гарантує право народному депутату набагато більше, ніж покладати квіти. А хтось вирішив і таким чином складає списки.

Третє, що я хотів би звернути увагу. Ви очевидно помітили, що  кожного разу при зачитуванні запитів народних депутатів ми зустрічаємо десятки проблем, котрі в Україні роками не розв’язуються. Не розв’язуються вони в тому, що  нівельовано сам запит народного депутата. Його перетворено в формальну відписку з боку тих до кого ми звертаємося. 

Я можу навести сьогодні декілька прикладів. От я звернувся до прокуратури і міліції з проханням розібратися куди дівся мазут із київських теплостанцій в цю холодну зиму.

Мені повідомили, що цей мазут продано. Коли я запитав по чим продано? То я дізнався,  що продано по  приблизно 740 гривень мазут, який коштує 1540 гривень. На цьому хтось наварив 71 мільйон. Так от, міліція підтвердила цей навар, порушила кримінальну справу за шахрайство. Тому що була змінена хімічна формула цього мазуту. І от прокуратура, отримавши цю справу для контролю так званого, перекваліфікувала її в розкрадання державного майна в особливо крупних розмірах. Це вже стаття прокурорська. І там вона загинула. Більше місяця я…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити. В зв’язку з тим, що власне Володимир Бондаренко записався…

 

БОНДАРЕНКО В.Д. Я там є дев’ятим, а от мені передав слово Яворівський. А у мене трошки довший виступ. Вибачте.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка.

 

БОНДАРЕНКО В.Д. Так от, цей мазут був проданий за хімічною формулою і на цьому наварено 71 мільйон. Загинула справа. Хотів би сказати про те, що я звернувся до пана Наливайченка і запитав, куди поділись 14,6 відсотків майна „Київенергохолдинга”. Наливайченко підтвердив, його вкрадено при потуранні одного з заступників Черновецького пана Чуба, родича Черновецького. І так ця справа і загинула знову ж таки. Ніхто далі цього доводити не хоче. На мої запити ідуть формальні відписки. Я хотів би сказати, що 10 мільйонів вкрадено на лічильниках у Києві, 6 моїх запитів ідуть, де мені підтверджують, що вони використані не за призначенням, а ці гроші збирали з громадян, киян на встановлення лічильників обліку теплової енергії та води, знову ж таки по нулям.

Так я хочу сказати, шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги! Давайте ми спільно, можливо, регламентний комітет візьме на себе цей обов’язок, доопрацюємо Закон про статус народного депутата. Введемо спеціальний або розробимо інший спеціальний закон. Я готовий в цьому брати участь. Про зміну все-таки ставлення до запитів народних депутатів, щоб ми мали право сюди запросити того, хто нам по трафарету дає відповідь. А сьогодні вже в багатьох міністерствах такі трафаретні відповіді розроблені, в місцевих органах влади вони просто працюють на відписки. Щоб не шарудіти цим папером по Україні, а мати реальну контрольну функцію Верховної Ради, я вважаю, що сьогодні сама Верховна Рада повинна більш жорстко підійти до такої реалізації свого права, як право на запит народного депутата і право на отримання об’єктивної відповіді і подальші дії тих органів, які повинні навести порядок в Україні в цьому плані. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Замість Олега Білоруса буде виступати народний депутат Гнаткевич. А потім буде виступати Царьков, якому передає право на виступ Дем'янчук і Найдьонов.

 

13:09:30

ГНАТКЕВИЧ Ю.В.

Я хотів би вас повернути до Дев'ятого травня. Дев'ятого травня на день відзначення Дня Перемоги над німецьким фашизмом я відвідав свої рідні краї – Радивильвщину. Я хочу вам нагадати, що це було місце, де була крупна Бродівська операція, і де загинула величезна кількість нашого народу. Я хочу подякувати владі Радивилівського району за добре організовані відзначення Дев'ятого травня – Дня Перемоги і подяки ветеранам війни.

Я також відвідав своє рідне село Добриводу, де ми спорудили разом із сільською головою Ганною Дзябак великий меморіал. Я хочу вам сказати, що ми побудували два пам'ятники, один пам'ятник відреставрований за мої кошти – це тим, хто загинув на фронтах війни. От уявіть собі, на фронтах війни з нашого невеликого села загинуло 33 молодих людини.

Я також  провів дослідницьку роботу і віднайшов 25 імен, які була замордовані німцями, зокрема мого батька, загинули в відомому польсько-українському конфлікті, які загинули як бандерівці, як кажуть у нашому селі, які були вивезені до Сибіру, таких 25 людей. От уявіть собі, це все були молоді люди, така проста арифметика – 33 плюс 22, це 55 молодих мужчин, які всі були молодими, і їх всіх шкода. Вони віддали своє молоде життя.

Сьогодні до цього меморіалу приходять люди, їх освятив священик, і я, до речі, гордий тим, що я доклався до цього. Тут ми можемо згадати взагалі, скільки загинуло нашого українського люду, скільки нас було посічено, порубано, замордовано в концтаборах, спалено у печах! І мені думається так: яким же багатостраждальним є це моє село з тією арифметикою у 33 плюс 22! Якою багатостраждальною є наша Волинь і вся наша Україна, весь наш народ! Як ми маємо берегти нашу єдність в Україні, як ми берегти повинні нашу незалежну державу.

І ще одна думка. Я об`їздив наш район і побачив, що оці пам`ятники, які колись були очевидно за рішенням політбюро Компартії, поставлені майже в кожному селі, але не в кожному селі висічені імена, а просто стоїть солдат нахилений. Деякі пам`ятники уже починають руйнуватися. Мені здається, що до 65-річчя Перемоги можливо нам в Верховній Раді прийняти спеціальну таку постанову, щоб і справді ніхто не був забутий і ніщо не було забуто, щоб у кожному селі і селищі стояли такі пам`ятники реставровані, відновленні, але з висіченими, викарбуваними іменами всіх, що загинули в даній місцевості. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово має для виступу  народний депутат Царьков. 6 хвилин.  Колеги народні депутати Дем`янчук і Найдьонов передають право на виступ.

 

13:12:42

ЦАРЬКОВ Є.І.

Уважаемые избиратели, в начале своего  выступления я хотел бы еще раз от имени всех коммунистов Украины, фракции Компартии Украины поздравить ветеранов Великой Отечественной войны и всех тех, кто считается наследниками  победителей с великим праздником – Днем Победы. Наши деды, отдавшие жизни за наше светлое будущее и настоящее, за будущее наших последующих поколений представить себе не могли, что спустя чуть более полувека, когда еще  живы те, которые с осколками фашистского металла сегодня именуются Президентом „представниками  окупаційний військ”, а фашистские прихвостни, которые стреляли в спину не только коммунистам, но и мирному населению, учителям, врачам, агрономам возводятся оранжевой кликой в ранг героев. Ведь все же понимают, что по указке западных кукловодов, ненавидящих все советское, социалистическое, славянское их марионетками с Банковой и Грушевской с помощью пятой колонны, прошедшей обучение и стажировку на Западе, объявлена война всем нам. При попустительстве высших  должностных лиц страны в канун Дня Победы анонсировано проведение в Киеве 16 мая – вдумайтесь! – Первого всеукраинского  национал-социалистического съезда, и это кричащий вызов Конституции Украины, законодательству Украины, Резолюции Генеральной ассамблеи ООН от 18 декабря 2007 года о недопустимости определенных видов практики, которые способствуют эскалации современных форм расизма, расовой дискриминации, ксенофобии и связанных с ней нетерпимостью. Водрузить себе ленточку на сумку или автомобиль – это хорошо, но еще не есть гражданская позиция. Гражданская позиция всех тех, кто считает себя наследниками победителей, должна быть позиция активного невосприятия фашизации  Украины  и   унижение памяти своих предков. Нужно переходить к активным действиям, когда оскорбляют память наших отцов и дедов, когда измазывают оранжевой грязью нашу историю. Левко Лукьяненко объявляет великую Советскую Армию армией оккупантов, в наших городах устанавливают лайт-боксы дивизии «СС-Галичина», тернопольские советы героизируют коллаборационистов и устанавливают им мемориалы.

По другому же фронту идет наступление в стиле оригинальных фашистов современности. Высшим руководством страны издаются указы на уничтожение советских книг в библиотеках, повсеместной зачистке архивов, уничтожению памятников советской эпохи, массовым переименованием всех и вся, подмены истории и зомбированию разума наших детей и внуков. За последние 5 лет оранжевого шабаша уничтожено свыше 2 миллионов экземпляров советской литературы, снесены, демонтированы и уничтожены свыше 3 тысяч памятников советской эпохи, начиная от монументов великому Ленину и заканчивая памятниками и мемориальными досками советским космонавтам, ученым, представителям советской интеллигенции и деятелям искусств. Их вонючие и грязные оранжевые лапы добрались и до святое святых: до могил и обелисков нашим советским воинам. А народ молчит, ибо те все всплески местечковые, которые имеют место быть на региональном уровне, - это всего лишь на радость нашим врагам, на радость «пятой колонне».

Уважаемые соотечественники, пора сказать «Хватит!» Нам уже нечего терять. Политиканы-олигархи обокрали большинство украинцев до ниточки. История растоптана, память дедов осквернена. Пора понять, что весь шабаш в стране устроенный тройкой политических олигархических кланов, это спланированная по ролям игра. От перемены Ю на Я или одного Вити на другого ничего в принципе в стране не поменяется. Оторвитесь от своих ящиков, оторвитесь от лживой прессы и телевизионных свобод Савика Шустера. Все так называемые СМИ – это мерзкий информационный компост, который изливается из глоток намитов-шоуменов, разовый оклад которых превышает годовые доходы большинства украинских семей, и есть то зомбирование, которое сегодня ведет страну к катастрофе. Поймите наконец, что за 18 лет так называемой «незалежності», если уже вы сыти ей, можно сделать один вывод: что выбор стоял только между системами: социализма и капитализма. И я думаю, что за такой период времени можно сделать однозначный вывод: что строй социалистический – он более гуманный, он более справедливый. И те кучки кланов, которые обворовывают нашу страну на протяжение 20 лет, не могут ни вывести, ни уничтожить то, что было создано нашим советским народом.

Всем же тем, кто сегодня уничтожает наше историческое наследие, а также призывает расколоть унитарную, единую Украину на штаты по берегам Днепра, внести смуту через узурпацию власти.

От имени фракции Компартии Украины заявляю следующее: не пройдет!  Вы – наследники полицаев и прихвостней, которые учите своих детей на примере предателя Мазепы. А мы, и нас в Украине большинство, наследники победителей. И в этой и есть весь наш комплекс, вся ваша бесноватость. Уверен, орнжево-коричневые собаки, которые сегодня подняли руку на память наших предков и своими грязными лапами уничтожают могилы и обелиски великому советскому солдату, понесут справедливое наказание, как историческое, так и на Закарпатских лесоповалах.

А свое выступление по поводу сборища националистов 16 мая прошу считать депутатским запросом в Генпрокуратуру, СБУ, Министерство юстиции. Спасибо.

 

Веде засідання заступник Голови Верховної Ради України

М.В.ТОМЕНКО

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  До слова запрошую народного депутата Івана Зайця, враховуючи, що народний депутат Джоджик передав йому слово, регламент 6 хвилин, будь ласка.

Підготуватися народному депутату Кульчинському.

 

13:17:41

ЗАЄЦЬ І.О.

Шановні народні депутати! Іван Заєць, Українська народна партія.

Я хочу у  черговий раз сказати кілька слів на захист села, на захист селян. Учора фермери та представники Союзу обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів проводили пікетування Верховної  Ради під гаслом „Ні – знищенню села!” Я як представник Української народної партії був серед  цих людей і підтримую їх вимоги.

Які їхні вимоги? Перше, це прийняти зміни до Закону „Про обслуговуючі сільськогосподарські колективи”, щоб врешті-решт відкрити можливість зорганізувати цей рух, щоб врешті-решт можна було  створити ефективну інфраструктуру для фермерів, для сільськогосподарських виробників. Верховна Рада не поспішає приймати зміни до цього законопроекту, і я вважаю, що це – крупна політична помилка, це – нерозуміння ситуації, яка склалася сьогодні на селі.

Друга їхня вимога полягає у тому, щоб дати погодження на виділення із стабілізаційного фонду  500 мільйонів гривень на підтримку села, на підтримку фермерських господарств. Ці гроші підуть на кредити і інші можливості.

Для цього треба всього-на-всього комітету Азарова дати таке погодження. Знову ж таки, йдуть місяці, ніхто цього погодження не дає.

Але подивіться, що робиться сьогодні на селі, які погодні умови сьогодні як банківська система заблокувала сільськогосподарське  виробництво. І ми граємося цим у Верховній  Раді невідомо для чого, а не хочемо прийняти елементарне рішення: за дві-три хвилини – і дати можливість улити якісь фінанси у розвиток цього села. Третя їхня вимога полягає у тому, щоб зупинити наступ, можна сказати, на фермерів, і це звернення до Генеральної прокуратури.

Я уже виступав із цієї трибуни кілька тижнів тому і привертав увагу нашого уряду, Верховної Ради  до такої проблема, що сьогодні існує закон, відповідно до якого сільськогосподарське підприємство, яке виробляє цукор на давальницькій сировині, оподатковується реалізація цукру ПДВ. Треба виходити з того, що цей цукор вироблявся минулого року, з врожаю минулого року. Це фактично введення закону заднім числом. Казали, давайте ми його змінимо, і уряд це обіцяв, обіцяв, обіцяла Верховна Рада, знову ж таки віз на тому самому місці. Люди добрі, давайте врешті-решт думати і діяти ефективно у цьому напрямку. Тому я ще раз привертаю увагу і Верховної Ради, і уряду до цієї проблеми, яка б’є сьогодні по сільськогосподарському виробнику.

Те саме я можу сказати про м’ясо, коли я уже тут виступав. Сьогодні в середній зоні України забиті всі м’ясокомбінати невідомо яким м’ясом і якої якості. Сьогодні є господарства, які мають по 400-500 голів таких вгодованих добрих бичків –  не можна здати, тому що завезли з-за кордону, тому що невідомо чим хочуть годувати цей люд. Знову ж таки давайте наводити порядок. Давайте відкриємо можливості формувати внутрішній ринок за рахунок продукції власного товаровиробника, а не завозити продукцію із-за кордону. Інакше яким чином буде розвиватися село, інакше яким чином ми можемо вирішити проблему безробіття на селі?

Так само я хочу привернути увагу ще до одного законопроекту. Це звертаюся до керівництва Верховної Ради. Уже майже два роки гуляє по Верховній Раді мій законопроект щодо особистого селянського господарства. Я пропоную там зменшити податковий тиск, а його взагалі треба звести до нуля. Ніхто не хоче вносити у Верховну Раду. Чому? Тому що не хочуть врешті-решт розвивалося село. Не хочуть, щоб утверджувався фермерський тип господарства, не хочуть, щоб земля залишалася у руках українців, залишалася  в руках тих хто живе і працює на цій землі.

І я вважаю, що це протидія олігархічних структур, це протидія тих потенційно великих землевласників, які сьогодні формуються в Україні, через те, що немає відповідного законодавства, через те, що влада не наводить порядок з землею. Бо десь близько 40 відсотків сьогодні паїв не витребовано, тобто або люди померли, або не заявили свої претензії на цей пай.  В якому статусі сьогодні  перебуває ця земля, хіба так тяжко вилучити її у державний фонд, створити державний фонд і потім вже цю землю розподіляти так, як годиться на благо націй, на благо перспективи. Ніхто ні пари з вуст, грабують цю землю, тому що хочуть  забрати і створити латифундію, створити латиноамериканський варіант розвитку  України, а не європейський шлях розвитку.

І ще до однієї проблеми привертаю вашу увагу, це  проблема екології. На цьому тижні у нас був  законопроект про  накладення мораторію на змінення цільового призначення земель рекреаційного призначення. Мова йде про те, що з року в рік, з дня в день вирубуються при будинкові насадження, знищуються спортивні споруди, знищуються дитячі майданчики і треба накласти мораторій, вилетів десь цей законопроект і невідомо куди дівся. Тому я  звертаюся до керівництва Верховної Ради, до апарату на наступний тиждень пленарний введіть цей закон і  давайте його розглянемо. Я розумію, що за цим стоять великі інтереси, великих фірм,  будівельних і інших, але давайте думати про перспективу нації, давайте думати про здоров’я наших людей, давайте думати про виховання наших дітей. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. До слова запрошується народний депутат Микола Кульчинський, підготуватись народному депутату Ляпіній.

 

13:23:48

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г.

12 квітня я був запрошений у Львів на народне віче, пенсійна несправедливість в Україні. І мене уповноважено зачитати з трибуни Верховної Ради  резолюцію цього народного віче, яке називається „Пенсійне несправедливість в Україні”.

Отже ж віче протестує проти ганебного поділу українського народу на привілейованих та звичайних пенсіонерів. Несправедливе у порядку обчислення пенсій, згідно з яким привілейованим пенсіонерам за 20 років спецстажу може бути призначена пенсія у розмірі 90 відсотків заробітку за останній місяць роботи, у той час, як звичайним пенсіонерам необхідно зараз подати для обчислення пенсій свій щомісячний заробіток за понад 13 років роботи і за 20 років стажу їм буде призначена пенсія у розмірі 27 відсотків заробітку. Зрівнялівки в пенсіях, що існує в пенсійному забезпеченні звичайних українських громадян, яка полягає зокрема в тому, що на 20 років стажу для жінок і 25 років стажу для чоловіків мінімальна пенсія встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних. І водночас, згідно з постановою Уряду України від 26 березня 2008 року № 265 у такому ж розмірі виплачується пенсія особам, які могли жодного дня не працювати. Визначення розміру пенсії для звичайних «чорних» українських громадян, залежно від дати звернення за призначенням пенсії, а не від тривалості страхового стажу та величини заробітку.

Встановлення несправедливого механізму обчислення пенсій для мільйонів звичайних українських громадян передпенсійного віку, оскільки для більшості з них кожен місяць офіційної роботи та сплати страхвнесків до ПФУ впливає на зменшення розміру пенсії. Примушування українських громадян, які працюють за кордоном і сплачувати страхвнески до ПФУ та реєструватися в Україні платниками єдиного податку, що може спричинити масову депортацію українських нелегальних заробітчан, якщо інформація про цих громадян потрапить до рук міграційних або поліційних служб іноземних держав. Призначення відповідно до досі закручених нормативно-правових актів, привілейованих пенсій колишнім народним депутатам УРСР, СРСР, колишнім першим секретарем обкомів компартії України  та членами їх сімей тощо, виходячи з нинішнього посадового окладу міністра України. Віче підтримує ініціативу Президента України Віктора Ющенко, що була висловлена 31 березня 2009 року у щорічному посланні до Верховної Ради України про скасування пенсійних привілегій та призначення пенсій українським громадянам за єдиним пенсійним законом, залежно лише від двох критерій: тривалості стажу та … заробітків.

Віче вимагає від народних депутатів України ухвалення закону про скасування усіх пенсійних привілегій і як встановить справедливий механізм обчислення пенсій залежно лише від критеріїв тривалості стажу та величини заробітку.

Ухвалення закону про проведення щорічних перерахунків пенсій залежно від індивідуальних коефіцієнтів заробітків громадян. Ухвалення Закону про встановлення доплати до пенсії за кожний повний рік понад нормовоого стажу в розмірі 2 відсотки від величини прожиткового мінімуму для непрацездатних з поступовим збільшенням цього  відсотку.

Віче ініціює проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з таких питань

Перше. Скасування депутатської недоторканності…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Давайте можливість завершити.

 

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г. ... недоторканності, яка закріплена в статті 80 Конституції України. Проведення виборів до Верховної Ради України за відкритими партійними списками, в яких місце кандидата в депутати визначається виборцями,  та проведення в Україні виборів до місцевих рад за мажоритарною системою.

Скасування привілеїв у пенсійному забезпеченні та призначення пенсії усім українським громадянам за єдиним справедливим пенсійним законом залежно лише від двох критеріїв: тривалості стажу та величини заробітку.  Резолюцію прийнято учасником віче в кількості півтори тисячі осіб. Місто Львів. Підписав резолюцію Юрій Шухевич, Герой України.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. До слова запрошую народного депутата Ксеню Ляпіну, підготуватися Ганні Герман. 

 

13:27:40

ЛЯПІНА К.М.

Ксеня Ляпіна. Група „За Україну”.

Дозвольте сказати кілька слів  за наш багатостраждальний малий бізнес в Україні. Хочу звернути увагу на те, що місяць тому, майже місяць тому  Верховна Рада досить дружно відмовилась голосувати за законопроект,  яким намагалися суттєво підвищити навантаження на суб’єктів малого підприємництва. Але для уряду це виявилось абсолютно не підставою для того, щоб  переглянути свою політику. Уряд поза межами своїх повноважень ухвалив постанову 366, якою, не маючи на це жодного права, тим не менше,   встановив навантаження на суб’єктів малого підприємництва додаткові платежі в Пенсійний фонд.

Тепер кілька слів про цифри.  Що може отримати Пенсійний фонд від такого надвисокого навантаження на суб’єктів малого підприємництва? За розрахунками експертів, власне це підтверджує сам Пенсійний фонд десь біля двох мільярдів гривень на рік. Для малого бізнесу – це величезні кошти. Але що це для Пенсійного фонду? 13 мільярдів дефіцит – офіційний дефіцит пенсійного фонду. І 26 мільярдів у рік витрачається на щоб ви думали? На пільгові спеціальні пенсії. 26 мільярдів на спеціальні пенсії і 2 мільярди, які беруть з малого  підприємництва, які так потрібні сьогодні підприємцям, щоб працювати.  Ну подивіться! Це ж абсолютно одне одному не відповідають!

Таким чином уряд, замість того щоб позбавитися від цих спец пенсій і таким чином збалансувати пенсійний фонд і навіть   закрити його дефіцит, пішов зовсім іншим шляхом, навантажив   дрібний бізнес, який просто на просто зараз стоїть перед дилемою:  закриватися, зовсім покинути цю  діяльність і піти на біржу праці чекати, доки виникнуть   ці робочі місця, яким взятися сьогодні немає звідки. Або стояти в тіньовому режимі, торгувати на цих базарах з розкладачок  і  маленьких стільчиків, як це було на початку 90-х років, нічого не сплачуючи при цьому в бюджет, але платячи різноманітні хабарі нашій міліції. А потім ми запитуємо, звідки береться корумпована міліція. Так от,    з таких рішень вона береться, з таких рішень!  Ми створюємо  таким чином умови.

Я хочу повідомити, шановні колеги! Що малі  підприємці 20-21 травня будуть робити великі акції пікетування для того, щоб повідомити уряду і Верховній Раді про те, що назріває величезна катастрофа з малим  бізнесом і необхідно вживати термінових заходів  для того, щоб ні в якому разі не було далі таких нещасть, як незаконні рішення уряду. Незаконні рішення уряду треба скасовувати! Дякую, шановні колеги!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  До слова запрошую народного  депутата Ганну Герман фракція Партії регіонів. Підготуватися народному депутату В’язівському.

 

13:31:06

ГЕРМАН Г.М.

Шановні народні депутати, шановні громадяни України!  Я вийшла на цю трибуну, щоб насамперед подякувати  усім фракціям Верховної Ради України за те, що вони допомогли сьогодні Партії   регіонів зробити  перший крок у тій справі, яку ми розпочали по відставці міністра-п’яниці  і за те, що вони допомогли нам відсторонити  Юрія Луценка від його обов’язків, які він ганебно виконує, і сьогодні це ми зробили перший, дуже суттєвий крок.

Я також хотіла б подякувати всім   фракціям Верховної Ради України за те, що вони підтримали сьогодні давню ініціативу Партії регіонів і нашого колеги Григорія Смітюх про заборону грального бізнесу в Україні.

Я вважаю, що ті блокування трибуни, які ми кілька днів були змушені робити дали цей результат і я обіцяю Юрію Віталійовичу, що ми обов’язково доведемо справу до кінця і, що не могли, на жаль, йти іншим шляхом, тому що в Україні до сьогодні не було документів, які ми могли би, офіційних документів, які ми могли би продемонструвати з трибуни Верховної Ради і тому ми змушені були не дати голосувати без таких документів, щоб не провалити справу. Сьогодні ми добилися свого, документи в Україні є, ми дамо депутатам можливість з ними ознайомитися, ми широко ознайомимо з ними все українське суспільство і я переконана, що депутати, побачивши об’єктивну дійсність, а не ту, яку видає кожен раз в іншій версії Юрій Віталійович, проголосують за його відставку.

Вчора на прес-конференції Юлія Володимирівна Тимошенко сказала, що також міністри уряду Януковича також пили. Ви знаєте, я не є спеціалістка з пиятики, бо я з чужими чоловіками на пиятику не ходжу, тут Юлія Володимирівна краще знає предмет справи від мене і я їй надаю тут пальму першості. Я спеціалістка з іншого, спеціалістка з преси і я читаю західну пресу дуже давно і я не пам’ятаю жодного випадку, щоб якась серйозна чи несерйозна, жовта чи біла газета західна писала про якогось п’яного міністра з уряду Януковича.

Натомість, я маю в руках 18 найбільш авторитетних світових газет в тому числі повідомлення таких важливих інформаційних світових газет, світових інформаційних агентств як „REUTERS”, „BBC”, китайське „Синьхуа” і так далі, і так далі, які, опираючись на власні джерела, писали про ганебний скандал і інцидент у Франкфурті, який стався, на жаль, з міністром внутрішніх справ України. І тут я справді є кращою спеціалісткою,ніж Юлія Володимирівна, і я беру на себе  відвагу сказати, що я довіряю цим газетам, і я би не радила моїм колегам з демократичних фракцій, так званих, говорити , що це „жовта преса”, тому що вони беруть на себе дуже недобру річ, коли вони  роблять оцінки „Бі-Бі-Сі”, „REUTERS”, „Сіньхуа” і так далі, таку характеристику, як „жовта преса”.

Я хотіла би також сьогодні з цієї трибуни не тільки  дякувати, а й перепрошувати. Я хотіла би перепросити мільйони наших прихильників,  мільйони українців для яких справа історії Великої Вітчизняної війни   є дорогою і близькою, і які були дуже уражені і  ображені.  8 травня  під час програми Савика Шустера в якому на одну площину, на одні терези були  поставлені, був поставлений лідер,  тогочасний  лідер Радянського Союзу, Союзу який переміг фашизм з лідером нациської Німеччини.

Я можу зрозуміти журналіста Шустера, який працював у західних виданнях і для якого подібна постановка теми можливо є нормальною. Я можу його це зрозуміти, тому що я теж працювала в західних виданнях,  я знаю як просто    ставляться до цього люди в яких ця рана  не болить. Але в Україні є мільйони людей для яких ця рана ще не зажила і ще не затягнулася.

І 8 травня перед найсвятішим днем для українців, коли люди збираються святкувати своє найбільше свято, яке тут  прирівнюють до Великодня    так ставити питання про роль Радянського Союзу у Другій Світовій війні – є щонайменше некоректно.  І я вважаю, що  Савик Шустер повинен українців за це перепросити.

Я хотіла б сьогодні не тільки дякувати, перепрошувати, а й  просити. Я хотіла би просити Юлію Тимошенко, яка вчора була у Львові, і яку перед тим я кілька разів просила, а також у прямому ефірі „5-каналу” просила її заступника Турчинова, щоб вони згадали про бідну нещасну сімю Дудечів    з села Гірське Миколаївського району Львівської області, які все ще чекають відшкодування за те, що вони потерпіли від повені. В цьому селі під час повені, ви пам’ятаєте, коли це було, особисто була Юлія Володимирівна. І ця сім’я теж була на тому зібранні, де вона клялася про те, що кожна родина отримає відшкодування. Нині цій сім’ї відшкодування досі не дали. І аргументація досить цинічна і досить зла. Місцевий голова каже, що ця сім’я за Тимошенко не голосувала. Я прошу Юлію Володимирівну піднятися над своїми якимись партійними інтересами і згадати, що вона все-таки Прем’єр-міністр України. І я хочу вам сказати, що для мене інтерес однієї родини так само важливий, як інтерес усіх, хто потерпів під час цієї повені.

Я хотіла на, також сказати тим колегам, які тут читали заяву БЮТ, що нехай вони викинуть ті пожовклі папірці в те місце, куди їм слід, де їм слід лежати. Вчора лідер нашої партії Віктор Янукович, виступаючи в Донецьку, ще раз підкреслив, що ми зацікавлені в тому, щоб цей уряд переміг кризу. Щоб ця, наша країна перемогла кризу. Ми всіляко…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити.

 

ГЕРМАН Г. М. Ми всіляко помагаємо нашій країні вийти з кризи і говорити про те, що ми сьогодні комусь перешкоджаємо, це якісь дуже смішні заяви, яким місце у смітнику. Я ще раз хотіла на завершення запевнити Юрія Віталійовича Луценка, що він буде відправлений у відставку. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. До слова запрошується народний депутат В’язівський. Підготуватися народному депутату Кармазіну.

 

13:38:27

В’ЯЗІВСЬКИЙ В.М.

„Наша Україна”, Володимир В’язівський. Дорогі українці! Депутатська група „За Україну” звертається до політичних сил і посадових осіб держави із закликом припинити торгувати національними інтересами України заради вирішення особистих, кланових чи партійних проблем. На жаль, ця торгівля, що супроводжується поїздками наввипередки до Кремля наших політиків набула розмаху, що загрожує самим основам національної державності. У січні ми гостро засудили як безпрецедентні, невигідні для України газові угоди, підписані з ініціативи Тимошенко в Москві.

Формувальна ціна газу для України виходить така ж, як для Німеччини, хоча ми набагато ближчі до Росії. За транзит „Газпром” платить у два-три рази нижчу ціну, а головне – прем'єр (ні сіло, не впало) погодилася на 11 років купувати величезні, не потрібні Україні обсяги газу і виплатити „Газпрому” фантастичні штрафи за їх недобори. І ось тепер кожен місяць Путін і „Газпром” вирішують: оштрафувати українців за те, що вони купують надто мало газу, чи відкласти виставлення штрафних санкцій, якщо український прем'єр буде виконувати забаганки Кремля. Ці забаганки різного характеру.

Наприклад, захотілося росіянам узагалі кілька років не платити навіть невелику ціну за транзит Україною, будь ласка, наш прем'єр згодна. Ми закачаємо газ у наші підземні сховища на цей рік, а ви нам три чи чотири роки нічого не платитимете за транзит. Така ось ціна і така ось бухгалтерія. Причому обіцянкою переглянути угоди в частині відмови від штрафів і зменшити обсяги газу Тимошенко, звичайно ж з Москвою не провела. Натомість за недоброї пам'яті кумівського часу годі було уявити, що представники України, втягнувши нашу Україну в таке кабальне становище, коли ми не лише купуємо газ утридорога, але на рівному місці ми винні „Газпрому” все застаріючі астрономічні суми. Ця ситуація зайшла надто далеко, і український парламент має призначити день і провести спеціальне засідання і повністю з'ясувати, що і з якою метою ми понадпидписували у Москві і що нам робити, щоб вирватися з нав'язаного змовою Путіна і сьогоднішнім урядом? Тим більше, що Юлія Володимирівна радісно повідомляє, що вона хоче підписати подібну угоду і про ядерне паливо, що матиме для нашої енергетики і всієї економіки ще катастрофічніші наслідки.

Депутатська група „За Україну!” наполягає, щоб ми в ближчий час розглянули законопроекти, які подані від наших депутатів, а це законопроект 3368 і 4200 про мораторій до…..

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити.

 

В’ЯЗІВСЬКИЙ В.М. … про мораторій до 2011  року на встановлення нових і підвищення існуючих податків і на податкові перевірки малого бізнесу. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. До слова запрошую народного депутата Кармазіна. Підготуватися  народному депутату Парубію. Враховуючи, що  є тут записка, щоб передати слово Юрію Анатолійовичу, 6 хвилин регламент.

 

13:42:03

КАРМАЗІН Ю.А. Дякую. 

Шановні народні депутати! Шановний  український народе! Я хочу привернути увагу сьогодні суспільства до одного із листів, які я отримую тисячі і, на превеликий жаль, народний депутат зв`язаний рішенням Конституційного Суду практично нічим, ніж оприлюднити, придати політичну оцінку, нічим не може допомогти цим людям, це люди, які скаржаться на судове свавілля, особливо на свавілля в Верховному Суді України.

7 травня, коли вся країна святкувала річницю Перемоги і відзначали ці дати, величезна група мешканців центра Києва Шевченківського району під керівництвом професора нашого університету – Національного університету імені Тараса Шевченка пана Жукова зробили акцію протесту перед Верховним Судом України. На превеликий жаль, ці акції не показані по телебаченню. Чому обурились діями Верховного Суду громада Шевченківського району? Через те, що ще з 2006 року було віддано дитячий садочок такій собі компанії ДІБ в обмін на зобов`язання компанії побудувати новий дитсадок. Громаду було зухвало обдурено, дитсадок не побудовано, ніхто й не збирався його будувати, бо навіть й проекту не замовили. Районна і міська влада прийняли рішення про відновлення роботи дитсадка. Вищий господарський суд повернув дитсадок громаді. Жодних законних підстав переглядати це рішення не було, але Верховний Суд переступив через вимоги закону і не вперше в цій справі. Ще в 2004 році прокуратура вимагала в суді повернути дитсадок громаді, що і було зроблено апеляційним і Вищим господарським судом. Але Верховний Суд знайшов такий довід: нібито не було встановлено факту припинення діяльності дитсадка. Шановні, на 100 чоловік ви маєте майже 100 автомобілів! Пройдіть пішки і подивіться, де ж той дитячий садочок, якого немає, не існує, знищили! Хоча дитсадки в Україні приватизувати заборонено. От і цікавляться люди, що ж то таке, якщо не корупція, то яка інша причина того, що в умовах повної слушності доводів громади і держави володарі верховних мантій узаконюють позбавлення дітей права на дошкільну освіту. Чи не заради грошових інтересів комерсантів? Чому Верховний Суд не дає по руках таким суддям, навпаки, дозволяє собі скасовувати законні рішення?” Це я цитую професора Жукова, це я для тих суддів, хто захоче подавати на Кармазіна в суд, як це зробив чоловік без честі, без совісті, який йменуться головою Харківського апеляційного суду, який поналаштовував саун и всього інших, взяв автомобілі абсолютно незаконно і безоплатно по півмільйона і так далі. І це не отримало оцінки Верховного Суду України.

Громада вимагала, учасники акції протесту, відвести Палату в господарських справах Верховного Суду від перегляду рішення Вищого господарського суду, оскільки палата приймала вже неправосудні рішення, і передати справу до Судової палати в цивільних справах. Але чи почують голос палати, чи почують голос депутата, чи, накінець, станеться так, що приватизація дитсадків буде узаконюватись рішеннями верховних суд, чи далі це буде продовжуватись, я не можу сказати, але сподіваюсь на те, що я буду почутий, що будуть почуті учасники акцій протесту.

Хочу привернути увагу також всієї держави Україна і Президента України до тієї проблеми, яку говорили з цієї трибуни не один раз, де по 370 голосів набиралося на запити до Президента України про звільнення такого собі пана Дурдинця Тиберія з посади так званого заступника керівника Служби безпеки – начальника Головного управління у справах боротьби з корупцією та організованою злочинністю, тому що зроблено це було без дозволу парламенту, тому що незаконно обіймав Тиберій Дурдинець цю посаду. Дійшов до того, що поставив на поток прослуховування як політиків, так і керівництво Генеральної прокуратури, так і багатьох-багатьох суддів, і  інші робив речі. Беззаперечні є докази кришування контрабанди, інших речей структурою, якою він керував.

До цього часу, не зважаючи на предявлені йому звинувачення Генеральною прокуратурою, не зважаючи на оголошення в розшук цієї людини, до цього часу він не звільнений Указом Президента України,

Я звертаюся до вас, Вікторе Андрійовичу: ви ж обіцяли, що при вас такого ніколи не буде, що переслідувань при вас ніколи не буде! А потім дали вказівку слухати всіх своїх соратників! Ваш голова Секретаріату дав вказівки, і в и не зреагували.

Я думаю, що ви зреагуєте на цей мій виступ, я думаю, що ви б зреагували на рішення окружного адміністративного суду міста Києва, який приймав рішення про забезпечення мого адміністративного позову до пана Дурдинця про незаконне зайняття посади, іще в лютому місяці я посилав ухвали окружного суду. Але не дотрималися її, не забезпечили ви гарантування Конституції. Прошу хоч зараз, звільніть Службу безпеки від ганьби, а Тиберія Дурдинця звільніть, видайте вже той указ, поставте вже те факсиміле вже в секретаріаті! І давайте будемо жити по Конституції. То у мене така…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Да, дякую. Дайте можливість завершити.

 

КАРМАЗІН Ю.А. … прохання до керівника судової гілки влади Онопенка з того приводу і питання до Президента: забезпечте виконання гарантованих Конституцією прав  людей!  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. До слова зарошую народного депутата Парубія.

 

13:48:36

ПАРУБІЙ А.В.

Парубій Андрій, депутатська група „За Україну”.

Другий рік поспіль в Україні відбувається зовнішнє незалежне оцінювання знань випускників шкіл, що почалося шостого травня і завершиться 5 червня.

Другий рік поспіль Міністерство освіти і науки під керівництвом Івана Вакарчука забезпечує високий рівень організації тестування і реформа системи вступу до вузів отримує все більше схвалення суспільства.

Загалом пройти тестування і стати студентами виявили бажання 462 тисячі випускників. Відкриється понад п’ять  тисяч пунктів тестування. За ходом оцінювання спостерігатимуть дев’ять тисяч громадських спостерігачів та журналістів. До проведення тестування залучено десятки тисяч працівників.

Чітка організація тестування забезпечує його об’єктивність і унеможливлює витік інформації. Зовнішнє незалежне оцінювання є революційною зміною в українській освітній системі. Ця реформа покликана підняти престиж реальних знань і викорінити корупцію при вступі до вузів і надати всім, хто має належний рівень знань, вільний доступ до вищої освіти. Зовнішнє незалежне оцінювання є переходом від радянської системи до європейських стандартів. Воно дозволить талановитим дітям здобувати вищу освіту не залежно від місця проживання та походження. Це справді революційний прорив в українській освіті. З рештою, це реальний крок до утвердження української мови не лише у сфері освіти, а й у державі в цілому.

Депутатська група „За Україну!” послідовно підтримує запровадження незалежного оцінювання і відіграє важливу роль у прийнятті в першому читанні закону 4241. Ми пригадуємо, як складно він проходив і як багато виявилося у парламенті противників прийняття цього закону. Але власне цей закон покликаний зробити реформу незворотною.

На жаль, на цьому тижні ми не лише не прийняли законопроект 4241 у цілому, але й не побачили його в розкладі засідань. І тому ми закликаємо і Голову Верховної Ради, і коаліцію, і керівників депутатських фракцій припинити блокувати проходження цього законопроекту і зробити все можливе, щоб на наступний тиждень ми змогли його внести в порядок денний. Справа честі українського парламенту, не зважаючи на потужне лобі корупціонерів від освіти прийняти нарешті цей закон у цілому і зробити реформу оцінювання знань випускників незворотною.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Шановні колеги! Шановні радіослухачі! Година виступів народних депутатів в „Різному” завершена.

Дозвольте вам нагадати, що чергове пленарне засідання відбудеться в наступний вівторок 19 травня о 10-ій годині. Як завжди, в понеділок об 11-ій 18 травня відбудеться засідання Погоджувальної ради. Враховуючи те, що цей тиждень був спеціальний і Верховна Рада працювала лише один день, порядок денний цього тижня буде в основі наступного тижня, але Погоджувальна рада прийме остаточне рішення, очевидно враховуючи зауваження, пропозиції стосовно і включення законопроектів по „Євро”, та інших законопроектів, які сьогодні пропонувалися. Отже пленарне засідання ранкове Верховної Ради  України оголошую закритим.