Засідання N 06

Опубліковано 06. 02. 2009

ЗАСІДАННЯ ШОСТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

6 лютого  2009 року, 10:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Будь ласка, готуйтесь до реєстрації і запросіть народних депутатів до сесійної зали. Увімкніть систему „Рада”.

10:01:36

Зареєструвалися в сесійній залі 424 народних депутати. Ранкове засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.

Шановні колеги, даю вам інформацію про результати роботи Верховної Ради України на пленарних засіданнях п'ятого лютого 2009 року. Розглянуто сім питань порядку денного, з них три законопроекти та 39 проектів постанов. За результатами розгляду: прийнято два закони та 33 постанови, один законопроект та шість проектів постанов відхилено.

Шановні колеги, відповідно до статті 25 Регламенту Верховної Ради України протягом 30 хвилин у п'ятницю виголошуються депутатські запити. Дозвольте виголосити депутатські запити від народних депутатів України:

Володимира ПИЛИПЕНКА до Президента України щодо причетності глави Секретаріату Президента України,  начальника Управління державної охорони та інших високопосадовців до незаконної передачі державного майна (злітно-посадкової смуги) приватним структурам, пов'язаним із чиновниками Секретаріату Президента України та Управління державної охорони, що унеможливлює реалізацію загальнодержавного інфраструктурного проекту міжнародного значення зі створення Міжнародного вантажно-пасажирського аеропорту "Узин".

Ставлю на голосування про підтримку запиту. Прошу визначатися.

 

10:03:21

За-244

Запит підтримано.

Ставлю на голосування про направлення запиту до Президента України. Прошу визначатися.

 

10:03:44

За-288

Рішення прийнято.

Ігоря ШАРОВА до Президента України  щодо причин та підстав звільнення Сергія Паська з посади Надзвичайного і Повноважного Посла України в Об'єднаних Арабських Еміратах, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Королівстві Бахрейн, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Державі Катар.

Ставлю на голосування про підтримку запиту. Прошу голосувати.

 

10:04:20

За-288

Запит підтримано.

Ставлю на голосування про направлення запиту до Президента України. Прошу голосувати.

 

10:04:41

За-288

Рішення прийнято.

Леоніда ГРАЧА до Президента України  щодо катастрофічної ситуації, що склалася в Міжнародному дитячому центрі "Артек".

Ставлю на голосування про підтримку запиту. Прошу голосувати.

 

10:05:09

За-196

Запит підтримано.

Ставлю на голосування про направлення запиту до Президента України.

 

10:05:29

За-203

Рішення не прийнято.

Оксани БІЛОЗІР до Президента України  щодо відзначення державними нагородами України (посмертно) видатних українських музичних діячів Володимира Івасюка та Ігоря Білозіра.

Ставлю на голосування про підтримку запиту. Прошу голосувати.

 

10:06:00

За-74

Запит не підтримано.

Алли АЛЕКСАНДРОВСЬКОЇ до Прем'єр-міністра України  щодо неналежного реагування на звернення до Міністерства оборони України з питання збереження Державного підприємства "110 Харківський автомобільний ремонтний завод".

Василя ПЕТЬОВКИ до Прем'єр-міністра України  стосовно припинення фінансування відновлення об'єктів, що постраждали внаслідок стихійного лиха 23-27 липня 2008 року в Рахівському районі Закарпатської області.

Володимира КАРПУКА до Прем'єр-міністра України  щодо відновлення роботи вантажного митного комплексу "Автопорт-Ягодин" у Волинській області.

Євгена ДОБРЯКА до Прем'єр-міністра України  щодо перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.

Миколи ДЕРКАЧА до Прем'єр-міністра України  щодо необхідності проведення заходів радіаційного та соціального захисту населення міста Жовті Води Дніпропетровської області.

Олександра ШЕПЕЛЕВА до Прем'єр-міністра України  щодо передачі магістрального газопроводу-відводу до сіл Михайлівка та Вербка Мурована Ярмолинецького району Хмельницької області з балансу Управління магістральних газопроводів "Черкаситрансгаз" в користування відкритого акціонерного товариства "Хмельницькгаз".

Павла СУЛКОВСЬКОГО до Прем'єр-міністра України  щодо збереження Рівненського обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції, розташованого в селі Шубків Рівненського району Рівненської області.

Павла СУЛКОВСЬКОГО до Прем'єр-міністра України  стосовно отримання незадовільної відповіді на депутатський запит до Міністра оборони України та Прем'єр-міністра України щодо зловживань посадовими особами військової частини А1519 щодо забезпечення житлом сімей військовослужбовців міста Дубно Рівненської області.

Юрія ЛИТВИНА до Прем'єр-міністра України  щодо виділення коштів з Державного бюджету України для завершення будівництва Вільшанської центральної районної лікарні у селищі міського типу Вільшанка  Кіровоградської області.

групи народних депутатів (КОМАРА, ТАБАЧНИКА та інших. Всього 5 депутатів) до Прем'єр-міністра України, Генерального прокурора України  щодо невідповідності процедури державної закупівлі вимогам чинного законодавства України.

 Миколи ШЕРШУНА та Катерини ВАЩУК до Прем'єр-міністра України  щодо погашення заборгованості за зданий у 2008 році молодняк великої рогатої худоби сільгосптоваровиробниками Дубровицького району Рівненської області та законодавче врегулювання земельних і аграрних питань.

Андрія ПАВЛОВСЬКОГО до першого заступника Голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка щодо невиплати заробітної плати за 2008 рік працівникам Будівельного управління адміністративно-господарського Управління Служби безпеки України в місті Києві.

Вікторії ДЕМ'ЯНЧУК до Міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України  стосовно невжиття Генеральною прокуратурою України та Міністерством внутрішніх справ України дієвих заходів, спрямованих на звільнення із займаної посади та притягнення до кримінальної відповідальності начальника лінійного управління на Південно-Західній залізниці управління Міністерства внутрішніх справ на залізничному транспорті Павла Гуцола за сприяння діям стійких злочинних угрупувань, які зухвало порушують права громадян та наносять державі збитки в особливо великих розмірах.

Володимира ДАНИЛЕНКА до першого заступника Голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка щодо надання списків Радянських діячів, причетних до організації Голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій в Україні.

Вікторії ДЕМ'ЯНЧУК до Міністра внутрішніх справ, Голови ДПА України, Міністра охорони здоров'я, Голови Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, Генерального прокурора України  про численні зловживання та системну корупцію з боку начальника лінійного управління на Південно-Західній залізниці управління Міністерства внутрішніх справ України на залізничному транспорті Павла Гуцола, який через підставних осіб та близьких родичів створив ряд підприємницьких структур, які на даний час він особисто "кришує" та організовує їх злочинну діяльність з метою задоволення власних та сімейних інтересів.

Ігора КАЛЄТНІКА до Міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України щодо неналежного реагування правоохоронних органів України на випадки відкритого бандитизму, підпалів, нападів та переслідування, що мають місце по відношенню до прихильників  Комуністичної партії України та до майна Комуністичної партії України.

Володимира ДАНИЛЕНКА до Міністра транспорту та зв'язку України  щодо облаштування пасажирської платформи у селі Лікарське Сумського району Сумської області.

Володимира МАТВЄЄВА до голови Державної податкової адміністрації України  щодо корупційних дій у державній податковій адміністрації Дніпровського району міста Києва та бездіяльності податкової міліції.

Геннадія ЗАДИРКА до Антимонопольного комітету України, Генерального прокурора України щодо впровадження Київською міською радою неправомірного порядку блокування коліс автомобілів в місцях відведених для паркування в місті Києві.

Григорія СМІТЮХА до Національного банку України стосовно надання інформації щодо золотовалютного запасу України.

Едуарда ПРУТНІКА до міністра культури та туризму України, міністра фінансів України, голови Борзнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, голови Борзнянської районної ради Чернігівської області  стосовно необхідності перевірки фактів, викладених у колективному зверненні працівників централізованої бібліотечної системи Борзнянського району Чернігівської області щодо виконання наказу Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. № 745.

Едуарда ПРУТНІКА до міністра охорони здоров'я України, Міністра фінансів України, голови Борзнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, начальника управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації, начальника регіонального відділення Фонду державного майна України у Чернігівській області, голови Борзнянської районної ради Чернігівської області  стосовно необхідності вжиття невідкладних заходів щодо поновлення роботи фельдшерсько-акушерського пункту села Велика Доч Борзнянського району Чернігівської області.

Ігоря КАЛЄТНІКА до Міністра культури та туризму України, Генерального прокурора України  стосовно неналежного реагування з боку Генеральної прокуратури України на злочинні дії посадових осіб Міністерства культури і туризму України, які порушуючи вимоги чинного законодавства та зловживаючи своїм службовим становищем, неправомірно знімають статус пам'яток культурної спадщини з пам'ятників та пам'ятних знаків радянської доби.

Миколи КУЛЬЧИНСЬКОГО до голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України  щодо проведення службових перевірок Вищою кваліфікаційною комісією суддів України виконання службових обов'язків судді Павла Жмурка Карлівського районного суду Полтавської області, головуючого судді Михайла Макарчука, судді Лідії Пилипчук та судді Алли Дорош Апеляційного суду Полтавської області.

Миколи ЛІСІНА до Міністра фінансів України, Начальника Головного управління державної служби України  щодо звільнення з посади начальника Контрольно-ревізійного управління в Одеській області Лілії Томашевської за порушення етики поведінки державного службовця та аморальні дії, які несумісні із займаною посадою.

Оксани БІЛОЗІР до Міністра регіонального розвитку та будівництва України  щодо першочергового виділення коштів на завершення будівництва житлових об'єктів, зведення яких зупинене у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням забудовниками своїх зобов'язань перед інвесторами у житлове будівництво.

Олега МАЛІЧА до Голови Головного контрольно - ревізійного управління України, Голови Рахункової палати України  щодо перевірки ефективності використання коштів Державного бюджету України у Міністерстві оборони України протягом 2008 року.

Олександра ШЕПЕЛЕВА до Міністра аграрної політики України  щодо надання допомоги аграріям для проведення посівної кампанії.

Юрія КАРМАЗІНА до Міністра регіонального розвитку та будівництва України, Генерального прокурора України, голови Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільського міського голови  щодо перевірки фактів службової недбалості, корупційних діянь, невжиття заходів на приписи начальника інспекції  Держбудконтролю у Тернопільській області, протокол начальника Тернопільського міського управління Головного управління МНС України в Тернопільській області про заборону проведення будівельно-монтажних робіт на об'єкті по вулиці Білецькій,31, вжиття заходів з негайного припинення будівельних робіт Приватним підприємством "ТФ Будівельник" та притягнення винних осіб до відповідальності.

Юрія ЛИТВИНА до Голови Державної податкової адміністрації України  щодо повернення належних сум ПДВ відкритому акціонерному товариству по виробництву сільськогосподарської техніки "Червона зірка" Державною податковою адміністрацією України.

Групи народних депутатів (БОНДАРЕНКО, ЛАРІНА, СУЛКОВСЬКОГО) до Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури  України  про стан свободи слова та факти перешкоджання законній діяльності журналістів у місті Одесі.

Андрія ПАВЛОВСЬКОГО до Генерального прокурора України  щодо незаконності встановлення Київською міською державною адміністрацією оплати за надання медичних послуг лікувальними закладами міста Києва.

Валерія ПИСАРЕНКА до Генерального прокурора України  щодо систематичного порушення Головою Київської міської державної адміністрації Леонідом Черновецьким вимог чинного законодавства України при встановленні тарифів на житлово-комунальні послуги.

Василя ГРИЦАКА до Генерального прокурора України  щодо можливого існування злочинної групи, утвореної чиновниками Секретаріату Президента України та Ради національної безпеки і оборони України.

Володимира ПИЛИПЕНКА до Генерального прокурора України  щодо причетності Глави Секретаріату Президента України Віктора Балоги, начальника Управління державної охорони Валерія Гелетея та інших високопосадовців до незаконної передачі державного майна (злітно-посадкової смуги) приватним структурам, пов'язаним із чиновниками Секретаріату Президента України та Управління державної охорони України, що унеможливлює реалізацію загальнодержавного інфраструктурного проекту міжнародного значення зі створення Міжнародного вантажно-пасажирського аеропорту "Узин".

Григорія ОМЕЛЬЧЕНКА до Генерального прокурора України  щодо порушення Київською міською державною адміністрацією майнових прав товариства з обмеженою відповідальністю "Центр-Корт".

Григорія СМІТЮХА до Генерального прокурора України  стосовно дотримання вимог Закону України "Про державну таємницю" при аудиті золотовалютних резервів Національного банку України Міжнародним валютним фондом.

Ігора ШАРОВА до Генерального прокурора України  стосовно оцінки дій посадових осіб держави по відстоюванню інтересів України у Міжнародному суді ООН у Гаазі при розгляді справи про делімітацію континентального шельфу та виключних економічних прав України та Румунії (щодо острова Зміїного).

Сергія ГОРДІЄНКА до Генерального прокурора України  щодо надання правової оцінки діям керівництва колективного підприємства фірми "Валтекс" (місто Лубни Полтавської області) за навмисне доведення до банкрутства підприємства, експертів товариства з обмеженою відповідальністю "Експерт сервіс" при оцінці майна зазначеної фірми, посадовим особам правоохоронних органів, які займалися розслідуванням справ викладених у зверненні представника засновників колективного підприємства фірми "Валтекс".

Сергія ГОРДІЄНКА до Генерального прокурора України  щодо захисту інтересів власників земельних і майнових паїв Маломидської сільської ради Костопільського району Рівненської області від свавілля керівництва сільськогосподарського виробничого кооперативу "Серпанок" та товариства з обмеженою відповідальністю агрофірми "Маломидська".

Степана ДАВИМУКИ до Генерального прокурора України  з приводу службової бездіяльності посадових осіб Дрогобицької міжрайонної прокуратури Львівської області.

Степана КУРПІЛЯ до Генерального прокурора України  щодо необхідності порушення кримінальної справи по невиплаті заборгованої заробітної плати працівникам Львівського автобусного заводу.

Юрія КРУКА до Генерального прокурора України  щодо вжиття заходів прокурорського реагування для захисту інтересів громадян України.

Юрія КАРМАЗІНА до Генерального прокурора України  щодо організації перевірки неналежного реагування працівниками Львівської обласної прокуратури на депутатське звернення № 829 від 31 жовтня 2008 року щодо перевірки незаконних дій Голови кваліфікаційної комісії суддів загальних судів Львівського апеляційного округу Юрієм Макаровим стосовно залишення матеріалів депутатського звернення від 12.09.2008 року № 699 без розгляду, перевірки фактів грубого порушення Закону України "Про судоустрій України" та Регламенту роботи кваліфікаційної комісії суддів, перевищення службових повноважень, перешкоджання діяльності народного депутата, що знайшло відображення в невиконанні законних вимог депутата, вжиття заходів  стосовно розгляду вказаного депутатського звернення та притягнення винних до відповідальності.

Групи народних депутатів (ТАБАЧНИКА, КОМАРА та інших)  до Генерального прокурора України  щодо фактів публічного розпалювання міжнаціональної ворожнечі та порушення прав громадян в залежності від їх етнічної приналежності з боку Міністра культури і туризму України.

Групи народних депутатів (ТАБАЧНИКА, КОМАРА та інших)  до Генерального прокурора України щодо фактів порушення Міністром культури і туризму України Закону України "Про охорону культурної спадщини".

Катерини ВАЩУК до прокурора Рівненської області, Голови Рівненської обласної ради  щодо приведення до вимог чинного законодавства організації оренди земельних ділянок Клеванською селищною радою Рівненського району  Рівненської області, забезпечення реалізації законних прав жителів цього населеного пункту на набуття права на земельні ділянки за давністю користування.

Лева БІРЮКА до Голови Хмельницької обласної державної адміністрації, начальника Головного фінансового управління Хмельницької обласної державної адміністрації  щодо отримання інформації стосовно використання бюджетних коштів структурними підрозділами Хмельницької обласної держадміністрації у 2008 році.

Олексія КОСТУСЄВА до Одеської міської ради  щодо підвищення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.

Олексія ПЛОТНІКОВА до Київського міського голови  щодо заміни ліфтів в будинку №102 по вулиці Червоноармійській в місті Києві.

Групи народних депутатів (ЦИБЕНКА, ТАБАЧНИКА та інших)  до Київського міського голови  щодо незаконного посягання Київради на права та майно Київської організації ветеранів війни.

Шановні колеги,  всього виголошено 55 запитів, в тому числі чотири до Президента України.

Шановні народні депутати, переходимо до розгляду питань визначених, будь ласка, запишіться, шановні колеги, 5 хвилин щодо організації нашої роботи. Прошу вас.

Так, відбувається запис. Будь ласка, виведіть на табло прізвища народних депутатів, що  записались.

Михайло  Васильович Чечетов, фракція Партії регіонів.

 

10:22:43

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги! Я думаю, нам нужно приступать к работе, тем более, что первым  в повестке дня стоит очень серьезный вопрос – это  Звіт Тимчасової слідчої комісії з  питань розслідування  стану  функціонування  газотранспортної системи Украины та  забезпечення газом споживачів.

Дело в том, что в отличии от  победных реляций, когда на всех телеканалах, на радио, в средствах массовой информации, на всех стенах Кабмина и внутри, и снаружи записана цифра 228, то промышленники стонут – 500 долларов за газ. 500 долларов – это похороны.  Поэтому я хочу, чтобы мы быстрее начали и, действительно, объективно дала оценку тому, что подписано  по  газовым  переговорам, и как  дальше будет жить наша промышленность и выживать экономика. Поэтому предлагаю начать повестку дня с рассмотрения  отчета следственной комиссии. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Микола Кравченко, фракція Партії комуністів.

 

10:23:51

КРАВЧЕНКО М.В.

Спасибо. Кравченко,   фракция коммунистов.

Владимир Михайлович, ну, я о своем, я уже вторую неделю подряд говорю о том, что нужно заслушивать отчеты, и они очень важные. Но давайте рассматривать те законопроекты, которые актуальны. На сегодняшний день есть  несколько законопроектов про скасування  зниження ставок  податку  на  транспортні засоби.  Это не потому, что там пикетируют. А я и в начале этой недели, и прошлой пленарной  недели говорил об этом. Нам надо рассмотреть вопрос обязательно по ситуации в Киеве. Есть законопроект, конкретный законопроект про розмежування функцій міського голови і глави  адміністрації.  Почему мы боимся взяться за это дело? Почему мы допускаем  издевательства над всей Украиной и столицей Украины и не можем принять решение по такому важнейшему судьбоносному вопросу?

Если на сегодняшний  день мы боимся затронуть Черновецкого…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дайте можливість завершити думку.

 

10:25:01

КРАВЧЕНКО М.В. Если мы боимся взяться за Черновецкого и за судьбу столицы, то тогда пусть уже он относится к нам, как к слонам и лошадям, о которых он с экрана телевизора говорит. Нам не о чем больше говорить.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Олег Зарубінський, фракція „Блоку Литвина”.

 

10:25:25

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую, Володимир Михайлович. Олег Зарубінський, „Блок Литвина”.

Шановний Володимир Михайлович, шановні колеги! У мене немає підстав говорити, що серед законопроектів, які сьогодні передбачені в порядку денному, є якісь прохідні, в поганому розумінні цього слова, всі є серйозні, і які стосуються митних проблем, які стосуються формування і обігу, і контролю за кредитними історіями. Це дуже важливо і нинішніх, і не тільки нинішніх умовах. Важливий законопроект, який стосується і боротьби, і підвищення відповідальності з розпалюванням ворожнечі різноманітної. Мене цікавить принцип. І я хотів би от з цього приводу запитати. От вчора ми зупинилися на тих чи інших законопроектах. Тобто, очевидно, логіка підказує, що те, що ми не змогли вчора зробити, воно має розглядатися сьогодні. Тут з’явилися важливі але інші законопроекти. От, можливо, якось виробити нормальний алгоритм. Коли ми на чомусь зупиняємося, то з цього і починаємо роботу на наступний день. Мені здається, в цьому була б логіка. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Карпук, фракція "Наша Україна - Народна Самооборона".

 

10:26:36

КАРПУК В.Г.

Володимир Карпук, "Наша Україна - Народна Самооборона", фракція „За Україну!”

Шановний Володимире Михайловичу, сьогодні до порядку денного включений законопроект 2734 проект Постанови про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України. Я не буду далі продовжувати. Хочу привернути вашу увагу, що у нас відбулося слухання 25.09.2008 року і ця постанова вже ставилася на голосування. Було кілька інших пропозицій. Жодна з них не набрала необхідної кількості голосів.

Наступне. Є стенограма Верховної Ради України від 18.12.2008 року щодо діяльності Тимчасових слідчих комісій, де за пропозицією голови Комітету з питань Регламенту і депутатської діяльності. Вирішено: ті комісії, які вже заслухано звіти, ці комісії вважати, що їх робота...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дайте можливість завершити думку.

 

10:27:46

КАРПУК В.Г.

Тому я вважаю, що постановка і включення цього питання до порядку денного на сьогодні не є актуальними.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Народний депутат Кравчук, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

 

10:28:01

КРАВЧУК В.П.

Передаю слово Івану Григоровичу Кириленку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Іван Кириленко.

 

10:28:06

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановні колеги, шановний Володимире Михайловичу! Перше питання порядку денного – звіт Тимчасової слідчої комісії з питань газотранспортної системи – не підготовлений. Засідання комісії не було. Рішення не прийнято. Тому його сьогодні ставити – це просто розпалювати зал, безпідставні звинувачення знову вислуховувати, істерію і так дальше, і так дальше. Зняти треба сьогодні це питання як непідготовлене, перенести на більш пізні періоду, щоб детальніше розглянути.

Замість цього треба поставити ті речі, які надзвичайно сьогодні необхідні. Перше питання. Скасувати транспортний збір. Підготувати документ протягом години-дві і скасувати транспортний збір, який сьогодні є, який турбує суспільство.

Друге, що треба зробити. 3556 – підготовлений законопроект пенсійний надзвичайно необхідний. Він готовий до розгляду, поставити його до порядку денного і проголосувати.

Відмінити постанову по виборам в Тернополі, бо 10 мільйонів заплановано у бюджеті, всі 10 підуть на Тернопіль. Ми учора проголосували, скільки виборів треба провести, їх ми не зможемо...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дайте завершити думку, будь ласка.

 

10:29:10

КИРИЛЕНКО І.Г. ... тернопільці, 3686.

Питання ратифікації із Саудівською Аравією, 0114, законопроект повністю готовий ратифікувати, бо через два дні виїжджає наша серйозна делегація. Ратифікація стосується захисту інвестицій. Це теж надзвичайно важливий законопроект, який би теж було б важливо сьогодні прийняти.

І 1105, готовий законопроект до розгляду, який стосується порядку виплати заробітної плати при банкрутстві підприємств.

Це невеликі, але надзвичайно важливі і необхідні законопроекти. фракція наполягає для того, щоб їх включити до порядку денного і розглянути.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги,  ми обмінялися думками.

Щодо пропозицій, які прозвучали. Я прошу уваги. Відносно внесення змін до Закону про транспортний збір. На даний момент, шановні колеги,  у нас є вісім законопроектів. І прийшов законопроекті від Кабінету Міністрів  України. Ми з вами прийняли рішення про те, що на наступному пленарному тижні у перший вівторок буде прийнято це рішення. Я хочу сказати, шановні колеги, бо інакше Верховна Рада буде працювати за викликом. Вона припустилася помилки, вона повинна цю помилку і похибку виправити.  Завтра прийдуть інші люди під тиском,  і ми будемо приймати рішення. Тому першим стоїть на вівторок, бо нам треба врахувати урядовий проект. І нам треба прийняти погоджувальне рішення, якщо ви підтримаєте, щоб ми  вийшли з одним законопроектом, бо якщо вісім, ми не приймемо жодного рішення, але врахувати всі пропозиції. Тому сьогодні ми давайте не будемо наполягати, бо завтра ми не зможем розпочати взагалі роботу. 

Що стосується, шановні колеги, розкладу на п’ятницю. Ми з вами приймали рішення, що всі  дні робочі: вівторок, серед, четвер, якщо ми не розглянули ті чи інші, вони переходять на наступний  день. Але у п’ятницю ми працюємо за п’ятницю, бо у нас чітко фіксується: звіти тимчасових  спеціальний комісій, прийняття рішення по звітах, яки ми їх раніше не прийняли, а також о 13-ій годині  „Різне”. Тому я просив би тут з розумінням  до цього факту поставитись.

Відносно  Краматорська. Шановні колеги,  я повинен вам сказати точну інформацію з цього приводу. Ми вже її розглядали, тому що  було звернення ряду депутатів. Да, 18.12 Верховна Рада України прийняла рішення  про припинення діяльності ряду тимчасових  слідчих комісії, у тому числі  цієї комісії. Разом з тим, коли розглядався  звіт цієї комісії,  то підсумок був такий, я вам  зачитую: „Шановні колеги (це головуючий), оскільки немає  готовності фракцій зараз підтримувати очевидні речі, тобто взяти до відома той звіт, який  пролунав, і направити ці матеріали тим органам, які мають конституційні повноваження  для ухвалення рішень з цього питання, ми можемо зараз дати доручення  доопрацювати проект постанови і повернутися до цього питання у міру готовності. Є заперечення? Заперечень немає”.

Тому давайте таким чином поступимо. Коли ми підійдемо до розгляду цього питання,  тоді  обміняємся думками, бо є наполягання  з однієї сторони і заперечення з іншої про те, що втратила актуальність ця постанова і застаріла вже вона. Тому що ми бємо навздогін і нічого від цього не отримуємо.

Що стосується пропозицій, які прозвучали від Івана Григоровича Кириленка, шановні колеги, ми, приймаючи Постанову про створення цієї комісії, зафіксували 6 лютого заслухати попередній звіт.

Шановні колеги, давайте ми ж увійдемо в нормальне річище. Зараз приймемо рішення Верховною Радою, але я хочу вам нагадати, що Постанова, яку ми прийняли 13 січня 2009 року, пункт 9-й звучить так: „попередній звіт Тимчасової слідчої комісії заслухати 6 лютого 2009 року на пленарному засіданні Верховної Ради України”.

Звіт, послухайте ж, я ще раз хочу сказати, шановні колеги, я хочу ще раз сказати. Якщо ми хочемо нормально працювати, то я вас прошу, що зараз почнуть говорити про те, як ми слухали звіти по Національному банку. Ну, ви прекрасно все розумієте. Тому давайте ми зараз, коли будемо розглядати це питання, зафіксуємо, що попередньо комісія, яка працює і питання щодо звіту якої має розглядатися, що вони попередньо подали звіт і що був протокол. Чи розглядався цей звіт і чи затверджений він відповідною комісією.

Так я вам хочу сказати, шановні колеги, звертаюсь до вас. Давайте будемо демонструвати принциповість при розгляді всіх питань, давайте. (Ш у м   у   з а л і) Ну, ви ж не ставте в незручне становище всіх нас.

Друге питання, щодо  скасування транспортного збору. Я просив би  шановних колег не наполягати  на цьому питанні. Тому що ми завтра будемо скасовувати всі інші закони, в тому числі закон, який ми не прийняли про  пенсійне забезпечення. І всі інші пропозиції, давайте ми їх зараз погодимося і першими будемо ставити розглядати на наступному пленарному тижні.  Бо зараз ми зруйнуємо ті рішення, які ми прийняли.

Що стосується ратифікацій, це закон, проект закону 0114. Я просив би, шановні колеги, підтримати, бо через два дні наша делегація виїжджає на відповідні переговори. В нас є документ нератифікований. І я просив би, щоб ми його розглянули. Немає застережень? А щодо інших питань, давайте в процесі роботи ми до них будемо повертатися. Давайте таким чином поступимо. Я попрошу комітет, хай подадуть проект постанови. Я тоді звернуся до вас, якщо не буде заперечень, я поставлю на голосування, щоб відступити від затвердженого розкладу і включити його у розклад засідань. Якщо Верховна Рада  підтримає, будемо розглядати. Давайте в такий спосіб. Ну, незгода. Домовилися? Я прошу подати необхідні документи.

Шановні колеги, оголошується до розгляду питання – попередній звіт тимчасової слідчої комісії з питань розслідування стану функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів. Я хочу сказати, якщо в нас виникають розбіжності і є особлива думка, і хто буде виступати з особливою думкою, ми надамо таку можливість з членів комісії. Пропонується такий регламент розгляду цього питання: до 20 хвилин голові тимчасової спеціальної комісії Інні Германівні Богословській, до 20 хвилин на запитання і відповіді і 20 хвилин для обміну думками, тобто  виступи від народних депутатів України. Немає застережень? Я прошу, шановні колеги, давайте проголосуємо за такий регламент розгляду цього питання.  Ну, шановні колеги, тоді будемо працювати так, ну, я прошу вас,  20 хвилин – доповідь, 20 хвилин – відповіді на запитання, якщо є особлива думка – 10 хвилин і 20 хвилин – обмін думками, тобто виступи народних депутатів. Треба проголосувати. Шановні колеги, ми відходимо від Регламенту, давайте, щоб усе було по Регламенту. Тобто 20 – доповідь, 20 – відповіді на запитання, 10 – особлива думка і 5 хвилин – відповідь на запитання, коли буде особлива думка, і 20 хвилин - виступи від депутатів. Підтримується така пропозиція? Прошу голосувати. Тоді підемо по звичайному регламенту – будемо обговорювати це питання три години.

 

10:37:45

За-176

Тоді йдемо за звичайним регламентом. Десять хвилин. (Ш у м  у  з а л і) Так, ви будете виступати з особливою думкою, але виступає голова комісії… (Ш у м  у  з а л і)

Шановні! Шановні колеги! Шановні колеги! Шановні колеги! Я просив би сісти  всіх на місце, це неподобство, коли підходить народний депутат і говорить: рішення комісії у мене. У мене дома є  багато чого, але документи, які належить подавати Верховній Раді, подайте їх до Верховної Ради  України. Що за цікава постановка питання?! Тому давайте будемо йти за звичайним регламентом. Для доповіді 10 хвилин, будь ласка.

 

БОГОСЛОВСЬКА І.Г. Це процедурне питання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Це не процедурне питання, рішення не прийнято, на привеликий жаль. Ми тут проконсультувались.

 

10:38:58

БОГОСЛОВСЬКА І.Г. Тоді, який ми маємо регламент?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Десять хвилин для доповіді.

 

БОГОСЛОВСЬКА І.Г. А далі?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Десять хвилин відповіді на запитання.

 

БОГОСЛОВСЬКА І.Г. Ну якщо ви хочете десять хвилин для доповіді, тоді я буду казати дуже коротко.

Перше і головне. Для тих, хто так завжди, коли був в опозиції, кричав про права опозиції. Шановні, хочу вам нагадати, що тимчасові слідчі комісії – це інструмент діяльності опозиції. Саме тому, вони голосуються ”за” – 150 голосів в залі. Саме тому вони всередині не приймають рішення більшістю, а будь-якою процедурою. І саме тому, ми зараз  будемо казати про те, що встановлено.

Саме тому я буду наполягати на тому, щоб розмістити в засобах масової інформації попередній звіт, тому що Верховна Рада не дає можливості заслухати.

Звіт є, вчора засідала комісія,  із того, що не прийшли на комісію ні представники БЮТу, ні представники "Нашої України", вона не стала нелігітимною, шановні,  тому що, якщо ви читаєте Регламент – в компетенції комісії самій визначатися, як вона працює. І тому я зараз вам кажу доведені факти, тільки факти.

Другого жовтня було підписано Меморандум між прем’єром України і Росії. На виконання цього меморандуму був підписаний попередній договір між „Нафтогазом” і „Газпромом” про те, що до першого лютого буде підписаний контракт про постачання газу в Україну, буде підписаний транзитний контракт і будуть погашені заборгованості перед „Газпромом”. Це не було зроблено. Кабінет Міністрів не профінансував „Нафтогаз”, порушивши затверджений ним же фінансовий план.

Крім того, були зірвані переговори з вини української сторони до 30 грудня, а 30 грудня, - я хочу, щоб це все знала вся країна, - 30 грудня в один день Міністерство палива і енергетики підписало позов до суду, українського суду про визнання недійсним договору транзиту російського газу українською стороною. В цей же день 30 грудня пан Дубина від „Нафтогазу України” підписав листа до „Газпрому”, згідно з яким „Нафтогаз” заявляв, що з 1 січня за договором, який працює, газ транспортуватися не буде і весь російський газ може буде конфіскований українською стороною як контрабанда. І 31 грудня такий лист було подано „Газпрому” під час переговорів. Зразу після того, як такий лист був поданий „Газпром” зробив заяву, що Україна шантажує, і, як ви пам’ятаєте, переговори були зірвані.

З 1 січня на підставі цього в зв’язку з тим, що не було вже договору про покупку газу для  потреб України, з 1 січня Росія прикратила поставки газу до України. Але ще транспортувала газ, тому що був довгостроковий контракт на транспортування. Але 5 січня вже було подано до суду    звернення Мінпаливенерго і 5 січня український суд своєю постановою заборонив „Укртрансгазу” і „Нафтогазу” транспортувати російський газ українською територією. І саме після того Росія 5 січня вперше всього на 50 мільйонів скоротила обсяги транспортування. А вже 7 січня прекратила, тому що  було заборонено транспортування цього газу українською стороною.

9 січня в при кінцевому розгляді цієї справи в українському суді до цієї справи приєднався Кабінет Міністрів, тому що було зрозуміло, що  Мінпаливенерго не мало права бути навіть позивачем з цієї справи. Таким чином, фактами доказано, що це була скоординована діяльність по зриву контракту і провокації газового конфлікту з української сторони. Це раз. І ми будемо вимагати від Генеральної прокуратури порушення кримінальних справ.

Друге. Те, що звинувачують Україну в крадіжках газу. Ми не  підтверджуємо факт крадіжок, тому що не було навмисно, не було  помислів  на крадіжки. Дійсно, Україна  за сім днів січня 2009 року вилучила з труби 52 мільйони газу російського, але це було повернено найближчим же часом і  це було зроблено не щоб вкрасти  газ, а щоб забезпечити технічні умови транспортування. Тобто умислу на крадіжку тут не було і ми не можемо погодитися  з обвинуваченнями  Україні  в крадіжці  газу.

І третє, шановні!  Ті збитки, які  причинені Україні, Росії, Європі зривом газотранспортних контрактів – це мільярди грошей, які будуть виплачувати наші з вами   громадяни з своїх власних кишень.  І ті люди, які винні в формуванні  передумов для зриву контракту і в затягуванні  виходу з цього контракту, а якщо ви  пам’ятаєте, на сім днів всі можновладці України зникли, їх ніхто не міг знайти навіть на переговори і це означає, що цей конфлікт був спровокований навмисно.  І всі докази представлені комісією.

Далі. Кабінетом Міністрів, Мінпаливенерго і „Газпропом”, і „Нафтогазом”, і це підтверджується, і це підтверджується документально листом поданим про те, що Україна відмовляється від транзиту, позовом до суду про анулювання цього договору і забороною українським судом транспортування російського газу по території.

Далі. Щодо  умов газової угоди. Газова угода була підписана, перше, на підставі документу, який був зроблений із зловживанням владою. Дев’ятнадцятого січня 2009 року Прем’єр-міністр України самочинно перевищуючи свої владні повноваження підписала директиви щодо газової угоди згідно з якими були встановлені умови газової угоди, які є ущербними для України. Згідно із Законом про Кабінет Міністрів, Кабінет Міністрів є колегіальним органом і його рішення можуть прийматися колегіально. Згідно з регламентом Кабінету Міністрів директиви  є рішенням, яке приймається виключно колегіальним органом Кабінету Міністрів. Тому Прем’єр-міністр України не мала юридичного права одноосібно підписувати директиви щодо газових угод. Вона це зробила. Як нам відомо, вона це зробила тому, що без директив керівники „Нафтогазу” відмовлялися підписувати угоди, які повністю не відповідали директивами Президента і Рамковій угоді меморандуму, який був напередодні підписаний між прем’єрами  України і Росії. Згідно з цими умовами газових угод, було порушено головний принцип щодо якого було раніш досягнуто домовленостей, що ціни на газ будуть підвищуватися одночасно з підвищенням ціни на транзит.

Крім того, ця газова угода заклала масу підвалля, підгрунття для того, щоб протягом року ми мали постійні скандали щодо газових питань і саме тому сьогодні українська промисловість не має жодної визначеності  щодо того, яка ціна буде на газ для промисловості также як ми досі не знаємо, яка ціна буде для „Теплокомуненерго”, тому що якщо вам відомо, за тією ціною, яка зараз підписана дотації з бюджету „Нафтогазу” повинні складати до 16 мільярдів, а в бюджеті закладено 1,6 і хто буде компенсувати цю різницю в грошах, а це будуть українські громадяни, які стануть жебраками. І ця провина лежить на тих, хто порушивши закон і перевищивши свої владні повноваження самочинно підписав директиви, які виходили за межі законних настанов українського Президента і меморандуму підписаного між прем’єрами України і Росії.

Щодо умов газової угоди. Я хочу звернути вашу увагу на черговий обман, який намагається зараз влади провести в Україні. Нам робляться заяви уряду, що на 2010 рік транзитна ставка не встановлена і що це буде предметом переговорів. Це брехня! Пунктом Закону про транзит газу прямо встановлена формула на наступний рік і за середньою ціною 228,8 цей транзит буде складати 2,4 долара. Це означає, що навіть в 2010 році Україна не буде мати і приблизно ринкової ціни на транзит. Це зрада національний інтересів, абсолютно точно! Це прямі збитки, які закладені в цих газових угодах!

Крім того, я хочу звернути вашу увагу на те, що ми досі всі думаємо, що ставка транзиту в…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити. Одну хвилину! Я прошу увагу, шановні колеги!

 

БОГОСЛОВСЬКА І.Г. І щодо роботи комісії, остання ремарка.

Якщо ви, шановні, думаєте, що ви опанували всю владу в Україні, ви помиляєтесь і правда все рівно дійде до народу. І ця тимчасова комісія буде працювати доки, доки перші наручники не будуть надягнуті на винні руки! Дякую! (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так. Інна Германівна, запитання, запитання ж будуть. Шановні колеги, запитання, прошу записатися. Будь ласка, прізвища народних депутатів, що записалися, прошу вивести на табло.

Народний депутат Забзалюк, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

 

10:49:57

ЗАБЗАЛЮК Р.О.

У мене питання до доповідача. Чи дійсно заслуховувався ваш попередній звіт членами ТСК?

І далі я слово передаю народному депутату Терену.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Віктор Терен, будь ласка.

 

10:50:19

ТАРАН В.В.

Ну немає ніякого сумніву, що у вашій, так би мовити, доповіді мали прозвучати слова „з вини української сторони”, вони прозвучали, тому що ви захищаєте по суті Росію, тому що ваша партія була і буде слухняно виконувати вказівки Кремля. Це раз.

Але питання. Чи по вказівці Кремля, чи з яких розрахунків лідер вашої фракції, лідер вашої партії – Янукович заявляв, що ціна за газ має бути 240 доларів за тисячу кубічних метрів. Якщо ви говорите, що 228 доларів – це зрада національних інтересів, то 240 доларів те, що пропонував Янукович, це що суперзрада національних інтересів?

 

БОГОСЛОВСЬКА І.Г.  Дякую за запитання.

Вчора ввечері відбулося засідання тимчасової слідчої комісії, на яке не зявилися представники БЮТу, „Нашої України”, але зявилися представники „Блоку Литвина”, Партії регіонів, а після того пан Царьков отримав ці документи, тому що він просто був на іншій комісії. Те, що „Наша Україна” і БЮТ зривають, намагаються зривати засідання комісії означає, що   вони не знають, що тимчасові слідчі комісії не регламентуються самим Регламентом і навіть, якщо прийде дві людини на засідання, її засідання буде дійсним. Тому ваше намагання не приходити – це просто ще одне підтвердження, що ви не хочете дати народові України правду. Ви ховаєте все. Ви боїтеся того, що нормальні професійні люди відкриють пилину над тим, що ви натворили. А за вашою спиною, фактично, зраджують національні інтереси і торгують, тому що я не встигла сказати. Головне досягнення …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершіть відповідь на запитання, будь ласка.

 

БОГОСЛОВАСЬКА  І.Г.  Дякую.

Ви нас звинувачуєте, що ми обслуговує  якісь інтереси. Скажіть, будь ласка,  пані Тимошенко, коли дала згоду на те,  щоб 25 відсотків  об’єму імпортного газу було надано дочірній компанії  „Газпрому”, яка на  100 відсотків належить „Газпрому”, яка  буде вас  обслуговувати, фактично всю українську промисловість. Так хто, чиї інтереси обслуговує? Скільки коштувало це..?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка,  народний депутат  Царьков, фракція  комуністів.

 

10:52:59

ЦАРЬКОВ Є.І.

Инна Германовна, два вопроса: один как от фракции, второй как от члена комиссии.

Ну, от фракции - хотелось бы, чтобы изучили выводы тех договоренностей, которые были между  Огрызко и Кондолизой Райс, и Огрызко представлял интересы Президента в дипломатическом сопровождении  переговоров по газотранспортной системе. Вообще что  это за формулировка такая? И вы об этом знаете.

И второе. То что мы сегодня на комиссии практически ввели водораздел, да, то есть по цветам – это является недопустимым. Понятно, что где-то, к сожалению «Росукрэнерго» не оговаривается одним  цветом комиссии, где-то не оговаривается, почему у нас 0,9 в тарифе заложено поставок на 2009 год другой  стороной. И плюс  еще у нас появляется  проект о создании третей  комиссии по «Росукрэнерго».

Я предлагаю  все-таки, чтобы  мы здесь ответили на эти вопросы в момент обсуждения, не создавали новых комиссий, а комиссия, действительно, не делилась по  цветам, а разбиралась и с «Росукрэнерго», и с той директивой, которую собственноручно подписала Тимошенко, не имея  на это право, когда улетала в Москву…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити думку.

 

10:54:09

ЦАРЬКОВ Є.І. Все.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Інна Германівна.

 

БОГОСЛОВСЬКА І.Г.  Дякую.

Я вам чесно скажу,  що ми намагалися працювати нормально з самого початку. Але коли мої колеги з БЮТу зрозуміли, що працюють фахівці і що ми дуже швидко  отримали всю інформацію  і дали  професійно… Ви не зможете поспорити ні з однім фактом, який викладений у цій  записці. Ви просто не зможете поспорити, тому що під кожний довод  документ.

І тому, як ви не будете реготати, ви прорегочете країну, шановні! Скільки можна вже!

Що стосується Хартії про стратегічне партнерство. Безумовно, ми вивчимо це питання. Що стосується „РосУкрЕнерго”. Ми зробили всі належні запити, ми попросили і Прем’єр-міністра України надати інформацію щодо зриву контрактів, і Президента України, і Прем’єр-міністра Росії, і Голову „Газпрому” надати нам документи. На превеликий жаль, із цих чотирьох осіб тільки від Президента надійшла згода на зустріч. Від всіх інших ми поки що чекаємо на відповідь. Я тут вам кажу, що все, що стосується „РосУкрЕнерго”, буде досліджено…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дайте можливість завершити думку.

 

БОГОСЛОВСЬКА І.Г. Це в наших інтересах. Тому що ми впевнені, що всі наклики є непрофесійними і непідставними.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

 

БОГОСЛОВСЬКА І.Г. Але ми повинні це доказати. Тому…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Бурлаков, фракція Партії регіонів.

 

10:55:54

БУРЛАКОВ П.М.

Чечетову слово передать, пожалуйста.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Михайло Чечетов, будь ласка.

 

10:55:59

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемая Инна Германовна, ну, соловьиные песни Кабмина мы слышим каждый день и они оканчиваются трагедией для народа. Мы в этом зале слышали соловьиную песню о рыночном сборе. Полстраны поставили на голову, чуть ли не закатали в асфальт наших предпринимателей. Потом была соловьиная песня по транспортному сбору. Опять-таки десятки тысяч людей съехались сюда, мы чуть не уничтожили весь автотранспорт. Теперь мы слышим соловьиную песню по газу, что 228. Но обращаются директора предприятий с восточной Украины, где находится индустриальное сердце страны, они говорят, нас не волнует, сколько написано в Кабмине. Объясните, почему мы платим 520?!

У меня конкретный вопрос. Если в Кабмине 228, а предприятия платят 520, куда 300 ложится?! На чьи, на чью президентскую кампанию аккумулируется эта сумма, да?! Где это, куда эта маржа идет? Спасибо.

 

БОГОСЛОВСЬКА І.Г. Дякую. Шановна українська громада! Я зараз хочу вам ще раз сказати, що цей звіт є попереднім. Верховна Рада визначилася, що комісія буде працювати 2 місяці. Тому ми визначалися на першому засіданні, що той круг питань, які сьогодні вам доводяться, це тільки перший етап роботи комісії.

Ми запросили і „Нафтогаз України”, і „Трансгаз” щодо інформації про формування тарифів, цін на газ для внутрішнього споживання і так далі. На превеликий жаль, як нам відомо, за вказівкою одної високої особи в країні, але ми не знаємо, за чиєю конкретно, але і „Нафтогаз”, і „Газпром” відмовили нам фактично в наданні документів і пустили нас по кругу. І тільки зараз вони запропонували нам за кожним документом приходити до них і отримувати там. Ми і це зробимо, шановні.

Але ще я вам хочу сказати, що я дуже рада сьогодні побачити міністра палива і енергетики, з вини якого чотири рази було зірвано засідання комісії, тому що він не з’являвся на нього. І тільки тоді, коли ми йому передали пламенний привіт і сказали, що може бути кримінальна відповідальність, ми отримали листа, що він готовий зустрітися у будь-який час з комісією. Я йому дуже вдячна...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Волинець передає право на питання Петру Степановичу Цибенку, будь ласка.

 

10:58:28

ЦИБЕНКО П.С.

Дякую. Фракція комуністів, Петро Цибенко.

Шановна Інно Германівно, я розумію, що у вас хронологічні рамки діяльності дослідження проблеми є певні.

Але скажіть, будь ласка, чи не спробували ви дослідити питання у більш широкій перспективі вклад націоналістів у те, що коли вони уперше прийшли до влади, то ціна була 50 доларів за тисячу кубометрів, сьогодні вже 450. Чи не намагалася комісія, скажімо, дослідити цей феномен?

І друге питання. Скажіть, будь ласка, чи не досліджувалася проблема, що коли встала проблема зупинення транспортування газу, то Україна заявляла про те, що навіть технічно Україна зупинити поставку російського газу до Європи не може, немає у нас вентилів. Але коли уже була поновлена подача з боку Росії, то Україна це зупинила. То виявляється, є вентиль. Чи ви досліджували цю проблему чи ні?  Дякую.

 

БОГОСЛОВСЬКА І.Г. Дякую вам за це питання.

Шановні громадяни України, треба розуміти, що до роботи цієї тимчасової слідчої комісії був шалений тиск. Вже на другому засіданні БЮТ,   „Наша Україна” і „Блок Литвина” намагалися поставити питання про зняття мене з голови. Вони так  бояться, шалено бояться правди. І те, що сьогодні  навіть не дали 20 хвилин для доповіді, це означає, що, вибачте, памперси ви вже наділи, як каже ваша прем’єрка. Так ось вони вам знадобляться  ще багато разів,  тому що Україна вам не вибачить того, що ви зробили  з газом. Я відповідаю на вашу питання.

Всі найгарніші умови, які мала Україна стосовно газопостачання, були розрушені само тоді, коли помаранчева команда прийшла до влади. І ви ще багато років будете відповідати за те, що ви зробили з українською промисловістю. І те, що сьогодні Україна визначена експертами ООН  першою, як та, що найближча до дефолту, і що сьогодні європейськими експертами  цей уряд називається самим неефективним  у світі – урядом  по виходу з кризи, це  означає якість вашої роботи, і як ви …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. … завершити думку, будь ласка.

 

БОГОСЛОВСЬКА І.Г. …пожежу на газовому ринку, фактично знищивши всі наші привілеї і преференції. Так ви зробили і з країною в цілому. І як ви робите корупцію і кримінальні злочини  на газовому ринку, так же ви робите по всій …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Час  вичерпано. Дякую, Інна Германівна.

Запрошується народний депутат, Гудима. Будь ласка, 5 хвилин на   виступ, 5 на запитання. Прошу вас.

 

11:01:23

ГУДИМА О.М.

Шановний пане Голово, шановні народні депутати! Я   тут виступаю, як заступник  голови Тимчасової слідчої комісії  і хочу ствердити, що  голова комісії, народний депутат, від Партії регіонів   сьогодні представляла позицію не комісії,  а  позицію Партії регіонів. І хочу навести  відповідні факти.

Змагатися з народним депутатом, головою комісії, в емоційності марна справа. Я буду наводити вам  лише факти. Отже, сьогодні вранці більшість членів, тобто шість з одинадцяти,  внесли відповідну заяву голові комісії, голові комісії… Я можу назвати прізвища, не зважаючи на ваші викрити, продовжити  роботу тимчасової слідчої комісії, зокрема над вивченням обставин впливу „РосУкрЕнерго” на зумисне погіршення фінансового стану НАК „Нафтогаз” України та перешкоджанню зриву переговорів з АО „Газпром”.

Друге – попередній звіт ТСК не затверджувати. І третє – запропонувати Верховній Раді України заслухати звіт ТСК в разі затвердження його більшістю членів комісії. Ми сьогодні почули від голови комісії, що, не зважаючи на це, один член прийшов чи два члени, все одно рішення комісії є. Ну, це хай регламентний комітет аналізує.

Я хотів сказати все-таки, що  погоджуюся з одним твердженням, запропонованим пані Богословською від імені Партії регіонів в тій пропозиції, яку вони назвали тимчасовий звіт. І з нею не можна не погодитися.

Пункт четвертий – визнати, що проголошені керівництвом Російської Федерації звинувачення в крадіжках українською російського природного газу не підтвердилися. Це єдина річ, з якою можна погодитися. (О п л е с к и) Все інше є неправда. На підставі інформації Олега Дубини, на підставі інформації Марчука як голови „Укртрансгазу” комісія не мала жодних підстав не вважати дію українських газовиків чи газотранспортників непрофесійними. Навпаки, їхні дії були професійними, і вони порятували не тільки газотранспортну систему, а і економіку України.

Що ми читаємо в так званому запропонованому звіті? Виявляється, що українська сторона діяла непрофесійно. Вам оцінювати, як пропонує Партія регіонів, чи те, що пропонує більшість комісії. Але ми хотіли, щоб в матеріалах Тимчасової комісії було зафіксовано, як вплинув фінансовий стан НАК „Нафтогаз” напередодні переговорів з „Газпромом” і хто спричинився до такого жахливого фінансового стану? Однозначно, що того чомусь в запропонованому варіанті нема. Але ми знаємо прекрасно, що на початку 2008 року НАК „Нафтогаз” постав перед нами з 10-мільярдним боргом, і впродовж року уряд Юлії Тимошенко і НАК „Нафтогаз” скорочували ту заборгованість і зуміли напередодні переговорів лишитися боргів і вийти на нуль на переговорах з Росією, що є їхньою заслугою.

Ми хотіли б також, щоб у тому так званому попередньому звіті була виписана роль політична так званої групи Льовочкіна, Фірташа і Бойка в зриві переговорів, про що сказав голова „Газпрому” Міллер, адже він сказав, хто є справжній винуватець зриву переговорів, що РАО „Газпром” пропонувалися з боку „РосУкрЕнерго” такі пропозиції, які врешті і призвели до зриву переговорів.

Отже, ми знаємо, що великим лобістом інтересів „РосУкрЕнерго” є Партія регіонів. Але ми сьогодні як комісія – і я це передаю – отримали ще великого лобіста інтересів „РосУкрЕнерго”. Це, на жаль, Службу безпеки України. От я демонструю вам, шановні народні депутати, безпрецедентний випадок, коли перший заступник голови Служби безпеки України у своєму листі голові НАК „Нафтогаз” Дубині пропонує забезпечити явку до Служби безпеки України відповідальних осіб компанії, які готували документи щодо оформлення розмитнення українського газу, який „Газпром” передав українському НАК „Нафтогазу”. Виявляється, і не тільки Льовочкін, і не тільки Фірташ, і не тільки Бойко, не тільки Партія регіонів, а сьогодні дах…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити.

 

ГУДИМА О.М. … а сьогодні „дахом” „РосУкрЕнерго” являється Служба безпеки України. Прошу мій виступ в кінцевій стадії вважати запитом на імя не знаю кого, бо голови Служби безпеки у нас немає, щодо дій пана Хорошковського, які наносять шкоду національним інтересам України.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Запитання.  Запитання 5 хвилин. Прошу записатись на запитання. Будь ласка, запис відбувається. Прошу на табло вивести прізвища народних депутатів, що записалися. Народний депутат Бевз, фракція комуністів.

 

11:07:18

БЕВЗ В.А.

У мене одне запитання. Ну, по великому рахунку сьогодні ми говоримо взагалі-то про наслідки, на жаль. Ваша позиція, спростуйте, чи підтвердить. Чи правда, що в 2011 році Росія здає першу чергу „Північного потоку”? І чи правда, що в 2013 році Росія  здає ще один трубопровід „Південний поток”? Так це чи ні, будь ласка?

 

ГУДИМА О.М. Перше, я думаю, що в Верховній Раді є дуже мало  оптимістів, які вірять, що Росія збудує Північний потік, бо ані Польща, ані Скандинавія не дадуть дозвіл на прокладання сумнівного газопроводу через територію Балтійського моря. Південний потік не буде також збудований. Але гіпотетично, якби ті два потоки були збудовані, вони не будуть мати жодного впливу на транспортування російського газу українською газотранспортною системою. Ті обєми збережуться, більше того, вони будуть збільшуватися.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Іван Заєць передає право на запитання колезі Джожику, будь ласка.

 

11:08:32

ДЖОДЖИК Я.І.

Шановний пане Олексо, Ярослав Джоджик, Українська народна партія.

В січні 2009 року Україна і весь світ стали свідками небаченого варварства ХХІ століття, коли замість того, щоб в цивілізований судовий спорів… спори вирішувати питання, Росія безапеляційно відключила і Україну, і пів Європи від газу. Ви, дійсно, підтвердили, що єдине позитивне в звіті голови комісії,  це те, що вона підтвердила, що Росія, що Україна не була винувата в тому, про що говорили російські  високопосадовці. В той же час, чи було предметом достеження комісії той факт, що Росія свідомо відключила газопостачання, щоб відключити від тепла східні регіони України, щоб у такий спосіб викликати соціальне невдоволення і в такий спосіб втрутитися...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити питання.

 

11:09:46

ДЖОДЖИК Я.І. І в такий спосіб втрутитися в справи незалежної держави.

Чи не вважаєте ви, що голова комісії своїм звітом демонструє, що вона не відстоює національні інтереси України, а є пятою колоною Російської держави?..

 

ГУДИМА О.М. Дякую.

Останнє запитання, пане Джоджик, буде остаточний звіт і думаю, що ви будете мати змогу безпосередньо задати голові комісії, чиї інтереси вона обстоює.

Я буду говорити не про себе, а від тієї більшості, яку я сьогодні представляю в комісії. Заслуховування газотранспортників України може і маленький факт, коли ми повинні бути горді за дії наших інженерів і диспетчерів, тому що дії російського „Газпрому” по припиненню газопостачання як Україні, так і Росії, а потім того хаосу, що вони хотіли, щоб вони подавали газ, знаючи, що по існуючій схемі, якби ми пішли на такий варіант, ми би залишили без газопостачання індустріальний Донбас. І в тому є високий професіоналізм українських газотранспортників і позиція уряду, що ми не пішли таким хибним шляхом, залишили   українське населення з газом і врешті зуміли досягнути компромісу з „Газпропом” і подали газопостачання.

Але одночасно ми повинні зробити висновок, що головними винуватцем внутрішнім у зриві газопостачання був „РосуУкрЕнерго” і та політична партія, яка дахує. (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Анатолій Степанович Матвієнко, фракція  "Наша Україна-Народна Самооборона".

 

11:11:26

МАТВІЄНКО А.С.

Українська республіканська партія „Собор”, Блок "Наша Україна-Народна Самооборона".

Пане Олексе, перше, я хотів би вам і пані Богословській висловити  побажання, тому що  емоційність, демонстрована на цій трибуні вами і особливо пані Богословською, демонструє те, що в комісії немає, очевидно, налаштування виходити з національного інтересу. Тому протистояння, яке ви демонструєте, говорить про те, хто кого поборе. Треба думати за Україну, в тому числі, і з тих сміливих заяв, які ви робите, тим більше, пані Богословська.

А тепер стосовно запитання. Все-таки скажіть, вчора Прем'єр-міністр говорила, що промисловості збільшено ціну на газ на сім відсотків. На відміну від того, металургії й хімії є преференції. Сьогодні лунають заяви, що 520 доларів. Все-таки скажіть, НКРЕ прийняло рішення, які сьогодні є ціни на газ і чи можемо ми говорити про те, що вони зафіксовані? Дякую.

 

ГУДИМА О.М. Шановний пане Матвієнко, ну, визнаю, важко після такого емоційного виступу стримувати свою емоційність. Але коли з одного боку опозиція намагається робити з Бойка, з Фірташа і подібних героїв України,  ну, то аж ніяк з цим не можна погодитися, бо напрошуються висновки діаметрально протилежні. Вдаватися до цифр, усе прозоре. Національна комісія з питань регулювання виходить з тієї ціни, яку уряд запропонував середню по року. І я вважаю, що попри те, що збільшення є, українська економіка втримає, тому що вона від уряду  отримала сигнал. Це тільки в цьому році. Якщо ціна на нафту, а тенденція є такою, що ціна на нафту буде зберігатися на рівні 40–50 доларів протягом півроку. Це буде означати, що ціна на газ в наступному 2010 році за формулою, яку ми отримали від Газпрому, буде меншою ніж 150 доларів. Я думаю, бізнес, як він отримує ясність від уряду, що його чекає протягом року і наступного року, сприйме це з порозумінням і буде використовувати свої внутрішні можливості.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Так, час вичерпано. Сідайте, будь ласка. Шановні колеги, 30 хвилин у нас є для обговорення цього питання. Спочатку запропонуємо керівникам фракцій, або представникам фракцій виказати свою позицію, і народним депутатам. Так, я прошу здійснити запис. Тридцять хвилин у нас. Спочатку будуть виступати від фракцій представники, після них народні депутати. Відбувається запис. Будь ласка.

Володимир Яворівський, фракція "Блоку Юлії Тимошенко".

Ви будете від фракції виступати? Мікрофон, будь ласка.

Валентин Зубов,  фракція  "Блоку Юлії Тимошенко" .

 

11:15:03

ЗУБОВ В.С.

Уважаемый Владимир Михайлович! Уважаемые коллеги! Я постараюсь уйти от эмоций, хотя сразу скажу, что я  не есть специалистом в газовой отрасли, не являюсь членом временной следственной комиссии, я попытаюсь как ученый определить логику того, что происходит сегодня в нашем зале. Прежде всего, ну здесь же сидят все рыночники. Вот когда я слушал выступление председателя комиссии, я задал себе вопрос: мы обсуждаем проблему – мы поставляем России газ или Россия нам поставляет газ? Я это к чему говорю? Если бы в современных условиях Украина могла приобрести газ в Иране за 50 долларов, в Казахстане – за 75, в Узбекистане – за 100, еще где-то – за 30 долларов, а Кабинет Министров и Юлия Тимошенко поехала в Москву и приобрела газ за 450 долларов, тогда я понимаю, что был бы предмет разговора. А так возникает... Помолчи! А так возникает проблема – возник серьезный международный конфликт на газовой основе.  Правительство сделало все, для того, чтобы конфликт этот исчерпать и добилась в этом серьезных успехов, разблокировав решение, это хорошо или плохо? А то, что мы покупаем газ у России по цене чуть больше  чем минимальная, как приобретает Белорусь – это хорошо? Конечно, хорошо.

Но, с другой стороны, возникает вопрос чисто технический. Вот пани Богословская не сказала о том, что подавляющее большинство металлургических предприятий Украины находится в руках  представителей Партии регионов. Эти лидеры, эти собственники 17 лет эксплуатируют предприятия по технологиям 46-55 года. И тратят газ на производства тонны продукции в десять раз больше, чем в среднем мире, не проводя никакой реконструкции предприятий, высасывая последние соки из этих предприятий и людей, которые на них работают.

Так, пожалуйста, проведите реконструкцию и газ будет стоить не 450, как вы говорите, а будет 70 долларов стоить. Работать надо, а не плевать слюной сегодня в адрес Кабинета Министров.

И последнее. Уважаемые коллеги! И особенно пани Богословская, понимаете, когда вы с трибуны начинаете говорить о Кабинете Министров и особенно о премьере, вы же не только... Пани Богословская, вы ж не только политик, вы же женщина, когда ваше лицо перекашивает зло и ненависть к Юлии Тимошенко, это ненормально. Не нужно – это не  красит вас. Вы же женщина, довольно симпатичная, сдержано себя ведите. Нужно говорить аргументами, а не эмоциями. Поэтому все, что мы сегодня слышали – это чисто политическая проблема. Давайте снимать эти вопросы и заниматься делом.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Зарубінський, фракція "Блоку Литвина". Підготуватися від "Нашої України-Народна Самооборона" Іван Заєць від фракції.

 

11:18:19

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Олег Зарубінський "Блок Литвина".

Шановний Володимире Михайловичу!   Шановні колеги! От я дивлюся назву комісії і назву питання, яке зараз розглядається: щодо розслідування стану функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів. Про це йшла мова? Ні. Я нічого не зрозумів, що розслідувано в плані стану газотранспортної системи?

Мені здається, що голові комісії, представникам комісії треба займатися своєю роботою. І не треба політизувати роботу будь-якої тимчасової комісії Верховної Ради, інакше суті питання ми ніколи не почуємо, як не почули його зараз. Це перша думка.

Друга думка. Ви знаєте, коли кажуть, що енергетична безпека це є складова і, очевидно, одна з ключових складових національної безпеки, то, можливо, до цього так і треба ставитися, як до національної безпеки. Ви чули, щоб у Російській Федерації дискусія з приводу паливно-енергетичного комплексу, з приводу продажу газу, продажу нафти і так далі відбувалася в такій тональності.  Відбувалася ніби одна частина країни хоче поховати іншу частину країни, а врешті-решт ліквідувати паливно-енергетичний комплекс Російської Федерації. Нічого подібного! Може ми чули відповідні тональності і нотки, коли це питання розглядається у Франції,  в Німеччині, у інших країнах? Що ж ми робимо? Та ми самі псуємо і шкодимо  національній безпеці України. Є фахівці, які    знають, що таке газотранспортна система. Є люди, які „прожували”, вибачте, зуби вже на тому, що займаються зовнішньоекономічними питаннями щодо постачання енергоносіїв. Для чого люди некомпетентні і дилетанськи   налаштовані замість того, щоб  дати об’єктивну інформацію, намагаються все це політизувати і вийти на рівень взаємних не просто обвинувачень, а взаємного знищення. Кому це потрібно?

І наступний момент. Ви знаєте, все, що відбулося в газовій сфері, я думаю, вже розумним людям, а їх багато в Україні і навіть серед політиків вони є, давно вже сказали, що сьогодні питання, яке тільки ставилося, а ніколи не реалізувалося щодо енергозбереження, є питанням номер один. Що хоч сьогодні питання диверсифікації має стояти не тільки потоків, а диверсифікації джерел енергії і країн енергії, до речі.

І  щодо альтернативної енергетики, за яку ми проголосували в цій Верховній Раді, і дали „зелене світло” для розвитку альтернативної енергетики, має стати не забавками і хоббі окремих підприємців, а питанням номер один. От в такій площині  треба розглядати питання! Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Від фракції "Наша Україна - Народна  Самооборона" хто буде виступати?  Іван Олександрович? Будь ласка. 

Від Партії регіонів тут записано Бурлаков буде виступати?

 

11:21:25

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія, фракція  "Наша Україна - Народна  Самооборона".

Шановні народні депутати! Ми не  почули ніякого звіту, це були просто якісь вільні роздуми такі, і це ще раз говорить про те, ця комісія не виходить з національних інтересів України, тому вона ніколи не дасть нам об’єктивну оцінку, як нашої влади, так і політики Росії по відношенню до України.

Треба, перше, з чого почати – це оцінити акції Москви по припиненню постачання газу до України і до Європи. І ця оцінка не може бути інакшою, як енергетична агресія. Була військова агресія в Грузію, була політична агресія  в Україну, щоб не допустити її до ПДЧ, щоб не визнати   Голодомор геноцидом, а зараз застосували таку зброю як енергетична агресія. І це не перший раз, коли Росія, коли Кремль використовує газ як зброю проти України. Згадаймо, коли приймалися, укладалися угоди про нульовий розподіл власності, коли укладалися угоди про перебування тимчасово Чорноморського флоту Російської Федерації на нашій території, так само використовувався газовий шантаж, так само використовувався газ для того, щоб поставити Україну на коліна. Тому це була спланована заздалегідь акція, яка переслідувала цілий комплекс цілей, а Росія переслідувала такі цілі: 1) встановити дуже високі ціни для України для того, щоб покращити фінансовий стан „Газпрому”, бо „Газпром” набрався п’ятдесят мільярдів кредитів і не знає чим віддавати.

Друга ціль полягала у тому, щоб зламати врешті-решт формульну схему встановлення ціни на постачання газу і транзиту для всієї Європи і починати треба було із України.

Третє, доступитися до газотранспортної мережі України через створення різного роду консорціумів, через те, щоб повалити „Нафтогаз” України.

Четверте, розколоти Україну, настроїти південні її регіони і східні її регіони проти Києва, щоб народ пішов на Київ зносити цю владу.

І, п’яте, це розколоти саму Європу, бо Росія розраховувала, що таким чином вона змусить Європу, ту саму Німеччину профінансувати північні чи південні потоки і таким чином, окремим державам дати для Німеччини північну трубу, для Балкан південну трубу, а Центральну Європу залишити з нічим. Оце були цілі Москви. Тому не можна говорити сьогодні, що програла чи виграла Україна, а можна сказати лише одне, що нам завдано великої шкоди, якщо ми  не будемо розуміти цих речей, ми нічого в цій політиці не розуміємо.

Якщо оцінювати самі угоди, так, шкода є велика. Але коли немає єдності у владі, ніколи не буде жодних речей. Тому і опозиція, і влада повинні були продемонструвати єдність. Чотириста п’ятдесят доларів базова ціна говорить про те, що немає формули ні на постачання газу, ні на транзит. Тому давайте все це у комплексі розглядати, формувати претензії до Росії по всьому...     

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити думку.

 

ЗАЄЦЬ І.О. Давайте розглядати все це в комплексі і виходити на європейську схему встановлення ціни по газу і по транзиту. Тому давайте діяти в національних інтересів, а не лобіювати ту чи іншу фірму. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Вадим Колесніченко, фракція Партії регіонів, будь ласка, замість Бурлакова.

 

11:25:02

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В.

Уважаемые коллеги! Уважаемые избиратели! Вы знаете, разговор в этом зале напоминает замечательную славянскую пословицу: «Плюй им в глаза, они будут говорить божья росса».

Временная следственная комиссия сделала все свои выводы на основании документов и эти документы находятся в комитете. Это первое.

Второе. Этими документами однозначно подтверждаются все выводы, которые были оглашены председателем комиссии Богословской. То, что госпожа Тимошенко отказывается от сотрудничества с временной следственной комиссией говорит само за себя. То, что представители «Нашей Украины» и «Блока Юлии Тимошенко» пытаются сорвать работу комиссии говорит само за себя. То, что они говорят откровенную ложь, это говорит само за себя.

Один из фактов по поводу «РосУкрэнерго». В наших материалах есть конкретные ответы от этой компания, что эта компания не принимала участия в переговорах в декабре месяце и не предъявляла никаких претензий на какое-либо участие в переговорах. Поэтому. Извините, господа хорошие, помотрите-ка за собой.

Следующий вопрос, который я хотел бы отразить о госпоже Тимошенко. Сегодня по сути, по моим оценочным данным, является должностным преступником, потому что она самочинно, без коллегиального решения приняла директивы по переговорам по газу и это объективные вещи, которые она подтвердила самостоятельно и, которые подтверждаются документами. И это факты, которые невозможно отрицать.

Заявление о том, что выводы комиссии о непрофессионализме не отвечают действительности, это опять таки голословная болтовня, потому что вопрос о профессионализме говорит о госпоже Тимошенко и о тех людях, которые принимали участие в переговорах, и отнюдь не говорит о тех техниках, которые заблаговременно в течении года готовились к началу с войной по газу с Россией и готовили систему к реверсу, безусловно, они сделали это замечательно. И им за это спасибо за то, что они приняли участие в организованой нами в газовой войне. И это факты, которые подтверждаются, к сожалению,  документами.

Замечательные документы, которые подтверждают, что действительно Украина не украла газ – 140 миллионов кубов, она просо временно изъяла для своих технических нужд для того, чтобы реверс организовать на своей территории.  Не более. И нас в этом обвиняют, что мы защищаем наши государственные интересы.

Замечательная фраза по поводу того, что мы, правительство Тимошенко,  делает все, чтобы уменьшить энергетические риски. Однако,  договор „купи все или плати”, в соответствии с которым независимо от количества потребляемого газа НАК «Нафтогаз» Украины обязан будет уплачивать не менее 80 процентов от предусмотренного контрактом годового объема поставок газа. О чем это говорит? Будем мы употреблять, не будем –за 80 процентов заплати. В такой ситуации бессмысленно заниматься  энергосберегающими технологиями, потому что государство будет вынуждено эти деньги платить.

И наконец, только…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Можна  завершити думку.

 

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В. Только что звонил директор завода «Днепроэнергостройпром» из города Светловодска. Он говорит: «Но почему Тимошенко опять лжет? В декабре мы платили за газ 1901 гривну, в январе уже 2614. Подорожание на 37 процентов, а Тимошенко объясняет на 7 процентов».

Вы знаете, что я скажу. ЕЭСУ может быть забыли, но преступление против народа не забудут.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Від фракції Партії комуністів Микола Кравченко, будь ласка.

 

11:28:49

КРАВЧЕНКО М.В.

Кравченко фракция коммунистов.

Но я вам, уважаемые коллеги, скажу, что народ уже устал от этих разборок и он четко и ясно понимает на низовом уровне, что сегодня в стране идет просто разборка кланов, которые сегодня вступили в борьбу за передел газового рынка. Отягощено это националистической политикой Президента Ющенко, который в этой газовой войне хотел еще и решить проблемы националистов. И таким образом на сегодняшний день народ и без следственной комиссии знает то, что сегодня  происходит. Для него важным является доступность газа, о котором мы так много говорим. И если этот народ, его не интересует чей газ Фирташа или «Нафтогаза», или облгаза, его интересует цена, его интересует возможность  его приобрести. А мы сегодня, разрушив за счет националистической политики, разрушив нормальные договоренности с Россией, мы народу предлагаем: давайте думать над новыми технологиями в форме  кизяков и дров, давайте думать над тем, каким образом мы будем что-то там выдумывать, а как зиму пережить народу мы не рекомендуем.

Поэтому, уважаемые коллеги, мы должны в первую очередь понять одно: газ есть в России, мы являемся покупателями. Поэтому мы должны выстроить свою внутреннюю и внешнюю политику таким образом, чтобы мы могли садиться  за стол переговоров  и друг другу смотреть прямо в глаза.  Никак не способствуют вот эти высказывания националистов наших, эта русофобия. И последнее, что меня поразило в выступлении  министра  иностранных дел  Огрызко, который  сказал: пора забывать о славянском братстве и так далее.  Речь идет о том, что это окончательно газовую проблему переводит в плоскость политической.

Поэтому, уважаемые коллеги, если мы  не примем нормальные засады внутренней и  внешней политики, если мы  дадим  возможности вот таким высказываниям  министра иностранных дел, мы будем обречены и на  500, и на 1000 долларов газа. Поэтому фракция коммунистов и Компартия  в этом выступает за то, чтобы убрать с переговорных процессов, убрать  националистическую тупую  политику, которая разводит наши страны.

Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги,  виступи від фракцій завершено. Тепер виступи від депутатів.

Народний  депутат  Трофименко, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

 

11:31:52

ТРОФИМЕНКО В.В.

Яворівському. Яворівському передайте слово.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, Володимир Яворівський. Будь ласка.

 

11:32:04

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Володимир Яворівський, «Блок Юлії Тимошенко». Кіровоградщина.

Дожилися. Вже, виявляється, єсть і націоналістічєскій газ, нам ще тільки такого не вистачало. Ми маємо, шановні колеги, шановні наші виборці, ми маємо сьогодні і український уряд сьогодні має опозицію, яка вже не раз побувала сама при владі і фактично ціну цієї влади ми прекрасно знаємо. Так от, для мене ця опозиція нагадує такого собі синочка, який причетний до смерті своїх батьків але на суді виступає і каже, але ж я сирота, але ж я круглий сирота, то ви мене помилуйте за це. Оце точнісінько така сама ситуація.

Я за час своєї депутатської діяльності безліч разів очолював слідчі комісії, в тому числі і таку, яка досліджувала причини Чорнобильської катастрофи і тому подібне, і був членом комісії не раз. Але такого, щоб голова комісії, якого тільки вчора обрали, а він на другий день уже виступає на каналах телебачення і виступає з обвинуваченнями, уже січе, значить, на капусту, хто попадається йому під руки, - де таке бачено?! Ми створюємо комісію, так, це прерогатива меншості, і це прекрасно, що це є. Але є комісія, яка мусить звіт людини, яка виступає, обговорити, внести собі свої тоді поправки. Після цього з цим можна виступати.

Я от думаю, скільки шуму було довкола цієї комісії, скільки було всяких таких звукових ефектів. Що ми сьогодні почули з трибуни? Чесно скажу, все те, що ми почули з трибуни, сьогодні надрукувала не тільки кожна районна газета, а, по-моєму, навіть багатотиражки. Все це давно жоване, пережоване, вже цього бідного українця нашого, звичайного, настільки цим газом сьогодні отруїли, що він вже сам не знає, де кінці. А чи не краще було б, щоб ця комісія, яку ми створили, та сьогодні поставила питання руба, щороку робилося все для того, що би десь у грудні Україна навприсядки або на колінах ішла до Росії, до Москви і негайно треба було вирішувати ці питання. Це був перший рік, коли ми мали все-таки запаси, підземні запаси в Богородчанах газові. І коли ми могли все-таки більш-менш спокійно і нормально, і по-людськи себе почувати. Президент заявляє у Варшаві, та ми вже готові на 450 доларів, хай би тільки це все закінчилося. Три тижні до нового року це сказав Президент.

Прем’єр привозить 228,8. Цю ціну привозить і каже, ось вона. Виявляється, ні, це зрада національних інтересів. Товариство, у мене таке враження, що ми з вами пливемо на кораблі дурнів, інакше цього не зрозумієш. Я не можу зрозуміти, що це за влада? Чому ми не говоримо про те, що нам потрібно розробляти газ у шельфі?  До речі, так і невідомо, що там з островом цим Зміїним, виграли ми чи програли ми. Через те, треба це закінчувати.

Я дуже прошу, шановна пані Інно, зніміть з себе протигаз, Україна вже не сектор газу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Царьков замість колеги Цибенка. Будь ласка, наступним буде виступати Володимир Бондаренко.

 

11:35:26

ЦАРЬКОВ Є.І.

Уважаемые народные депутаты, уважаемые избиратели! Действительно, как сказал представитель нашей фракции Николай Кравченко, выводы от коммунистов можно считать самыми объективными, потому что мы в этой разборке финансовой не участвовали, не участвуем и участвовать не будем. И в советское время платили за газ четыре копейки, и никто не вспоминал, с кем заключать договора и как относиться к России, либо к Турции, либо к Европе.

Но все-таки от комиссии объективно хотел такие моменты заметить. Во-первых, все понимают, что в том году разыгрывали принцип ложечки, знаете, золотой. И Виктор Андреевич со своим окружением и с некоторым окружением Партии регионов эту ложечку ложил 2008 году. А в 2009 Юлия Владимировна захотела эту ложечку переложить в свой карман. Вот так в принципе оно и выглядит.

Поэтому комиссия не работает. Мы поначалу собрались и действительно хотели разобраться, чтобы народ был счастлив, и переводить его в экономическую плоскость. А под конец получается опять эта гонка президентская сталкивает лбами, и мы не можем нормального вывода сделать.

Второй вопрос. Действительно, потребителю все равно, кто посредник, кто покупает газ. Но разница была все-таки: по 179 долларов, когда заключала ее одна сторона, и когда сейчас мы имеем на 10 лет базовую 450.

Третий вопрос. Да, есть вопрос того, что договор не легитимен. И сегодня мы этот фактор все знаем, что через год, через два, через три на основании того, что он был подписан не совсем с юридической точки зрения правильно, и вы знаете, это касается директивы, то его завтра отменят, мы опять без газа останемся.

 И последний вопрос – это международный. Правильно народный депутат Бевз заметил и отметил этот факт, что в   2011 году  Россия найдет все-таки пути, как Европе закрыть ее 65 миллиардов. Будет  это «Набуко», будет это «Северный поток», будет это «Южный поток» Европе  тоже все равно, и мы тогда останемся действительно со свободной трубой. И вы знаете, что сейчас ведутся переговоры, Лукашенко готов, а у него это пройдут  при первом голосовании и в одной палате, и в другой,  выделить участок земли для прокладки трубопровода на 33 миллиарда. И тогда мы останемся вообще с носом.

И наконец-то, мне  кажется, нужно задуматься, сделать здесь выводы, убрать все политические амбиции, наказать виновных, как с одной стороны, так и с другой стороны. Я не понимаю, почему  не устраивает  ни одну, ни другую сторону. Сказано в комиссии: обратиться в СБУ, в прокуратуру. Были там виновные – наказать их,  были  здесь – наказать  вторую сторону. И ввести самое главное – нормальное регулирование  через квоты.   Потому что сегодня 500 компаний  у нас имеют лицензии на поставку газа, и всего лишь 26 миллионеров, миллиардеров облгазом этот газ поставляют. И тут идет  крупное воровство. Об этом никто не  говорит, а ждут одни, как укусить Партию регионов за2008 год; а вторые, как теперь наказать оранжевых и БЮТ  за 2009 год, потому что,  как на русском языке, жаба давит, что у кого-то прибыли вместо „РосУкрЕнерго” будут в другом кармане оседать.

Прошу снять  всю политическую составляющую с этого вопроса, комиссии работу продолжить, потому что это только начало кризиса, и цена газа  будет   влиять на него впрямую, и нормальные выводы сделать  где-то в  апреле, в мае месяце всем…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Володимир Бондаренко, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”. Наступний буде виступати Олег Ляшко.

 

11:38:45

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, „Блок Юлії Тимошенко”.

Шановні друзі, сьогодні багато говорилось про те, що  газові  стосунки – це, перш за все, стосунки України і Росії, і всі ніби-то тут проблеми.  Я вважаю, що далеко це не так. І, дякуючи тому,  що український уряд поставив питання  про вкладання прямих угод між державами Росії і Україна, ми відійшли від страшенної корупційної піраміди. От якраз її інтереси сьогодні  спробувала захистити  керівник комісії. Вона захищала  позицію Секретаріату Президента, який давно годується від цієї піраміди, позиції   фракції, яку називають „газовою фракцією”, позицію Служби безпеки України, яку я пропоную перейменувати так, на зразок Росії, там ФСБ, а в нас СБФ – Служба безпеки Фірташа. Це було б правильно.

Тому ми маємо сьогодні унікальну ситуацію, коли звертають зовсім на інше увагу. На жаль, комісія не запропонувала шляхів виходу з газового цього клінчу шляхом диверсифікації газового сектора, вона не відповіла на питання, хто гальмував, хто перешкоджав переговорам у Москві? І те висловлювання Міллера… Треба було дати запит, щоб він дав офіційну відповідь українській парламентській комісії, хто блокував ці угоди. Комісія могла би відповісти на питання, коли газ був по 179,5, а коли по 50? Хто довів до того, що він став 179,5. Чи не лідер вашої фракції, керуючи урядом? І куди дівалась різниця між 550 доларами, за які перепродувався цей газ у Росію, і 179,5, які приходили в Україну. Куди ділись ті гроші? Куди вони розійшлись? Україна від цього нічого не отримала.

Тому, очевидно, переляк втратити найпотужніше джерело фінансування своєї бурхливої політичної діяльності викликало ту істерику, яку ми бачили тут. Я хотів би, щоб надалі ми сконцентрувались, перш за все, на тому, як нам сьогодні розпочати видобувати свій газ. Не „Венко” проект, де задіяні СКМ пана Ахметова, а також фірма Фірташа, а також громадянин Ікс, я не знаю, хто це такий, но громадянин України Ікс та деякі інші компанії. Чому вони сьогодні блокують розробку українських газових родовищ? Тому що це, безумовно, невигідно „Газпрому”, який своїми руками сьогодні мав тут „РосУкрЕнерго”.

„РосУкрЕнерго” чим більше поставки, тим краще. Тому жодна програма диверсифікації, енергозбереження в Україні не йшла. Але, перш за все, це страшенна, дійсно, корупція. І оте, що сьогодні ми чули, це є вираз оцієї корупційної піраміди, словесний вираз, а є ще грошовий вираз, який сьогодні, очевидно, треба порахувати. Я хотів би, щоб в Україні ми знали всіх громадян Ікс, Ігрек і Йот, які грабують Україну. Вони дійсно є ворогами нації, ворогами держави, і не треба приплітати тут націоналізм. Це все не звідти. Дякую. (О п л е с к и) 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Ляшко, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

 

11:41:54

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, „Блок Юлії Тимошенко”.

У проекті постанови Верховної Ради, запропонованій членом тимчасової слідчої комісії, бо, як ми почули, шестеро із девяти членів комісії пропонують не розглядати цього проекту, вказано в пункті 3-му: „Визнати, що зрив переговорів з питань укладення контрактів спричинив тяжкі наслідки для економічних та політичних інтересів держави, матеріального становища українських та іноземних підприємств, та інтересів громадян”. Але автори проекту чомусь скромно умовчують, а хто ж призвів до зриву цих, підписання цих контрактів, чому Україна до 19 січня 2009 року була без газопостачання з Росії. Відповідь на це питання дали Прем'єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін і голова „Газпрому” російського Міллер, які чітко і неоднозначно вказали, що сама компанія „РосУкрЕнерго” призвела до зриву переговорів, пропонуючи умови завідомо невигідні країні, але які наслідком мали зрив переговорів.

Чому ця компанія це робила? Бо вона втрачає можливість заробляти - і втратила завдяки діяльності уряду Тимошенко – можливість заробляти мільярди доларів до приватних кишень, при цьому перекладаючи на Україну борги і виставляючи Україну як таку, що має борги перед Росією за газ.

Чому наші опоненти аж слиною плюються від того, що Україна має газові домовленості з Росією? Та тому що маємо, по-перше, договір на 10 років, а не щороку сидимо і думаємо наприкінці року, а чи буде газ, чи не буде, і по якій ціні; а друге – тому що договір без посередників, і всі гроші, які заробить Україна йтимуть до Державного бюджету, а із Державного бюджету на виплати зарплат, пенсій, на виплати соціальних допомог, а не в приватні кишені певного кола осіб, а не на фінансування опозиційної політичної партії, яка потім, дорвавшись до влади, знову поверне посередника на газовий ринок. От саме тому і Президент, і Партія регіонів засуджують газову договори. Чому? Бо і Президент через своїх родичів і Партія регіонів через Фірташа і компанію заробляли на газовій трубі мільярди доларів.

І зверніть увагу, депутатів від Партії регіонів, які на пряму повязують із „РосУкрЕнерго”, із завданням збитків країні, сьогодні в залі немає. Бо їх цікавить не доля країни, їх цікавить не те, по якій ціні підприємства отримуватимуть газ, їх цікавить, як розірвати угоди прямі і щоб самим повернутися на цю газову трубу. Дякую.

 

ГОЛОВЮЧИЙ. Народний депутат Мовчан, фракція "Блоку Юлії Тимошенко".  Що, що? (Ш у м   у   з а л і)  Шановні колеги!

 

11:45:13

МОВЧАН П.М.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги, мене дивує найперше, це те, як під час чергової атаки України спланованої, стратегічно розробленої, поводилися ті, хто повинен був захищати інтереси України – це  представники парламенту. І коли я вислухав на каналі „Інтер”, Володимире Михайловичу, де ви були присутні, і де голова Тимчасової слідчої комісії була яскравим виразником іншої держави, в мене складалося враження, як і сьогодні, що це представники Государственной думы России, які захищають інтереси чужої держави.

Я не бачив жодного каналу російського, а я в цю пору дивився всі буквально, щоб не атакували українця, просто українця, не залежно східний він, чи західний. Всіх робили нас ворогами, послідовно, на біжучій стрічці, з сюжетами, з усім. Там не було оранжевих, там не було біло-блакитних, там були українці і українець був ворогом, українець був злодієм. Формували  свідомість, яка уже може бути  задіяна завтра, після того, коли  сформував Медвєдев збройні сили СНД.

Це альтернатива тому, що є захисним блоком Європи, куди стараннями Росії нас не пустили, коли ми залишилися беззахисні. Коли прийдуть Муравйови, це  недавня подія, 90 років. Там не будуть питати , де Анна, де Віталій, де Володимир? Всі будуть українці.

І ви прекрасно знаєте, скільки було розстріляно в самому Києві безневинних людей. Невже вас не вчить нічому  історія? Подивіться, схаменіться! Я розумію особливу роль представників ФСБ, вони тут сидять в Партії регіонів, ми їх знаємо поіменно, вони виходять сюди. Але голово… голово слідчої комісії, ви ж не та! Ви ж були і там, ви ж були і тут, ви були і посередині. Схаменіться і зрозумійте, що вас захищатиме не Фірташ, який є не громадянином України. Він відверто на тому каналі, де ви сиділи, яскраво себе подаючи, казав, кому він слугує і як він  привязаний до „Газпрому”. То невже ж ці уроки не можуть бути для нас важливими для того, щоб зрозуміти, що ми боронимо і покликані боронити національні інтереси, а не так, як це робив представник вашої партії, коли говорив про зброю, яка йшла по трактах до Грузії. Отже, вчимося тим урокам, які ми мали і перейняли їх для того, щоб не повторювати їх.  Дякую вам.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ми… Я бачив, зараз ми… Давайте таким чином… Ну, одну хвилинку. Давайте домовимося про те, як нам завершити розгляд цього питання.

Зараз Олександр Єфремов буде репліка, потім я одну хвилину – міністр палива та енергетики, три хвилини –  голова комісії для завершення, і будемо визначатися щодо рішення.

Олександр Сергійвич, будь ласка, мікрофон.

 

11:48:44

ЄФРЕМОВ О.С.

Спасибо, Володимир Михайлович.

Вы знаете, уважаемые коллеги! Я не пойму истерики со стороны правящей коалиции по данному вопросу. А раз она есть, то, наверное то, что  отражено в материалах комиссии, затронуло  за самое больное.

Мы не говорим о том, что  нынешний  Премьер-министр, в прошлом – руководитель «Единых энергетических систем», дважды ограбила всю страну с таким порядком цифр, которые даже трудно представить вообще-то разумному и понимающему что-то в математике человеку.

Но связывать  нас с компанией, которая в целом партию или в целом фракцию, компания, которая дружна, прежде всего с оранжевым блоком и постоянно проводит свое время в Секретариате Президента, о чем почему-то не говорят представители правящей коалиции. У нас вызывает это большие и большие сомнения.

Уважаемые коллеги, вы разберетесь в своем лагере, вы разберитесь между собой, вы разберитесь с вашей майданной командой и не складывайте...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дайте завершити думку.

 

11:49:56

ЄФРЕМОВ О.С. И не складывайте проблемы с больной головы на здоровую. Мы понимаем, что мы делаем. Мы знаем, где ваши нарушения, и мы обязательно передадим материалы комиссии в Генеральную прокуратуру.

Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Міністр палива та енергетики Юрій Продан. Будь ласка.

 

ПРОДАН Ю.В.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати, звісно, отримавши проект постанови, підготовлений відповідною комісією, можна сказати, що пропонується прийняти рішення українського парламенту, яке в більшості своїх пунктів захищає російські національні інтереси та інтереси компанії РосУкренерго.

Шановні народні депутати, на щастя, дії уряду, дії Мінпаливенерго, НАК Нафтобазу були злагодженими та професійними і направлені на захист національних інтересів України, внаслідок чого ми маємо сьогодні одну з найнижчих цін в 2009 році в Європі на постачання газу. Зламано фіксовану до 2010 року включно ставку на транзит російського природного газу в розмірі 1,6 долара за 1000 м3 на 100 кілометрів. І якраз оте рішення Мінпаливенерго, про яке говорила пані Богословська, воно було направлено і воно не ламало контракт, а лише доповнення і ціну газу. І дякуючи цьому рішенню, з 2010 року ми будемо мати збільшену більше ніж в 1,6 рази ставку на транзит російського природного газу. Встановлено прозорі, прямі, без посередників ринкові умови формування цін на постачання газу та ставку на транзит територією України. Суттєво підвищено міжнародний імідж України.

Ви знаєте, що Єврокомісія привітала укладені договори на транзит газу і на постачання газу, як гарантію надійності транзиту на довгострокову перспективу.

І насамкінець, хотів би сказати, що газотранспортна система України продемонструвала свою надзвичайну надійність в екстремальних умовах її роботи. Високий професіоналізм працівників НАК „Нафтогазу”, яким ми  сьогодні повинні подякувати.

Дякую, шановні народні депутати! Тому пропоную те рішення не підтримувати, дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Інна Германівна Богословська – три хвилини для підведення. Шановні колеги! Ми йдемо по Регламенту, прошу спокійно.

 

11:52:45

БОГОСЛОВСЬКА І.Г.

Я хочу вам нагадати, що була налаштованість спочатку зробити нормальний звіт. Оскільки у вас вже горить земля під ногами, ви не дали змоги дати звіт, але на ворі шапка горить, і тому з сьогоднішнього дня вся Україна буде знати вже, хто винний в тому, що вперше за всю історію транспортування української газотранспортної системи Україна 21 день була без газу, Європа 21 день була без газу і вже сьогодні мільярдні борги... Я сказала, вона була без газу через те, що українські посадовці: Кабінет Міністрів, „Нафтогаз” і Мінпаливенерго, - заборонили транспортувати російський газ українською територією. І саме з цих причин це рішення українського суду, підписаний позов Мінтопом і підписаний лист „Нафтогазом”. Тому, як би ви не підводили очі до неба, вам всім, тій фракції, яка цих злодіїв зараз підтримує, буде також... потрібно відповідати перед власним народом, а ще і перед європейським народом.

Це такий сором і така ганьба. І мої друзі, які входять до складу  "Блоку Литвина", мені соромно за те, що ви цих злодіїв підтримуєте. І беріть вже... Олег, ви не відноситесь до друзів, тому у вас репліки немає. А після того, що ви тут влаштували і назвали фракцію, яка представляє дві третини промисловості України, газовою фракцією, це з вас вже газ виходить від страху, шановні. Це ви вже так боїтеся, тому що, чесно кажучи, наручники є вже підстави надіти за два дні. Просто питання: чи буде воля отих наших правоохоронців, які сидять і теж годуються чи з тих, чи з інших рук. Це страшне те, що ви зробили з країною.

І те, що ви зараз кажете, міністр палива і енергетики, вам не соромно, коли ви кажете, що в результаті цих подій Україна підвищила свій міжнародний імідж. Як у вас ще язик повертається так сказати? Баррозу... Ми у звіті вам привели прямі цитати перших посадових осіб Євросоюзу, де вони сказали, що Україна отримала таких втрат міжнародного іміджу, що буде  потребувати роки, щоб якось повернути до себе довіру.  Це вашими руками це зроблено. І те, що зараз промисловість має вартість газу 530 доларів – це вашими руками зроблено. Ви знищуєте власну країну і нічого не можете відповісти на це. Вас історія і народ покарає. Покарає! І ви це знаєте, і тому такий галас сьогодні. (Ш у м  у  з а л і)  Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Ми обговорення завершили.

Олега Зарубінського прізвище було згадане, будь ласка, репліка. Всі інші прізвища не згадувала, не згадуйте прізвищ, будьте вищі цього, прошу вас.

 

11:55:57

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую, Володимире Михайловичу, я буду абсолютно толерантним. Я просто хочу сказати, що величезна проблема полягає в тому, коли депутат-політик є неприхованим лобістом тієї чи іншої корпорації. І от, коли таке відбувається ми чуємо емоції, ми чуємо істерію і таке інше. Депутат має відстоювати інтереси виборців, а не конкретний бізнесовий, навіть, можливо і дуже великої корпорації. Це перша диспозиція.

Друге. Ви знаєте, я ще раз переконуюсь в тому, що робота будь-якої слідчої комісії має відбуватися на професійній основі. Коли оці політичні заангажовані виступи замінюються   ними справжній аналіз, справжні прогнози, справжні пропозиції, то це нікому не  потрібно. На жаль, сьогодні  ми в цьому ще раз пересвідчилися.  Дякую. (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Шановні колеги! Розгляд питання завершено. Я хочу сказати, що нам потрібно, мабуть, зробити всім висновки, коли ми розглядали попередні звіти і комісії, які працювали щодо Національного банку, і нинішньої комісії, ми розраховували на те, що буде встановлена істина. Але ми переконалися в тому, що у нас продовжується вчорашній день: продовжується зведення політичних рахунків, ніхто не хоче мати жодної істини і до людей байдуже, що вони відчувають і чи взагалі у нас є газотранспортна система. Бо питання звучало таким чином: „Стан газотранспортної системи”. Хоч слово почули? Ні! І забезпечення  газом споживачів…

Інна Германівна! Я максимально толерантно зробив усе, щоб ви розглянули це питання. І, будь ласка, будь  ласка, не дійте за принципом відомого політика: „Аргументи слабкі – підвищити голос”. Не дійте, будь ласка. (О п л е с к и).

Цілком очевидно, що ми повинні попросити, шановні колеги, попросити комісію, щоб комісія за дорученням Верховної Ради провела детальну не політизовану роботу і дала нам остаточний звіт в строки, визначені і Регламентом Верховної Ради, і нашим рішенням.

Тому я попросив би шановних колег відмовитися від політики з обох сторін, не звинувачувати один одного і не демонізувати прізвища. Ми ж тут прізвища називаємо, які відношення до Верховної Ради зовсім не мають. Давайте будемо говорити про те, що ми маємо продемонструвати, що є істина. На цьому я хочу акцентувати увагу і думаю, що і голова комісії, і члени комісії саме з такою  постановкою питання погоджуються.

А тепер проект рішення, який запропонований. Це проект постанови. Зараз я оголошу... З процедури чого. Роман Михайлович, ну я ще ж не сказав, про що йдеться.  Одну хвилиночку, зачекайте! Є проект постанови внесений.

Шановні колеги! Верховна Рада України, коли приймала рішення про попередній звіт, то вона, очевидно, і приймає  оцінку  у вигляді проекту постанови щодо попереднього звіту як це ми робили раніше, а вже ставлення до проекту Постанови може бути різне. Тому зараз ми маємо розглянути проект, який може...

Я зараз дам з процедури, одну хвилиночку. Романе Михайловичу, дайте завершити думку.

Коли питання розглядається, то може внести як інституція, яка відповідає за розгляд цього питання, я маю на увазі в даному випадку, ТСК, а може внести народний депутат. Правильно я кажу? У даному разі внесений цей проект народним депутатом України і тут зафіксовано, не головою ТСК, а народним депутатом України Інною Богословською. І ми зараз маємо прийняти з цього приводу рішення.

З процедури, Роман Михайлович, будь ласка.

  

12:00:02

ЗВАРИЧ Р.М.

Шановний Володимире Михайловичу, я якраз з процедури виступаю, тому що є дивна стаття в Регламенті Верховної Ради України, яка регламентує розгляд і до речі, прийняття рішення по звіту Тимчасової слідчої комісії, це є 83 стаття. І відповідно до цієї статті ми можемо прийняти якраз висновки, рішення, вірніше, по висновкам Тимчасової слідчої комісії. А для того, щоб ми могли це зробити, вони мають існувати в природі, а це вимагає, щоб сама комісія прийняла рішення по самим своїм висновкам. Проект рішення, який виноситься суб’єктом законодавчої ініціативи у даному випадку, це народний депутат України, яка випадково також є головою цієї комісії, не може бути розглянутий у контексті самого питання, яке звучить – звіт Тимчасової слідчої комісії. Це може бути окрема законодавча ініціатива, але в контексті цього питання, воно не може розглядатися. Тому...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Гудима, будь ласка.

   

12:01:24

ГУДИМА О.М.

Володимир Михайлович, я конкретну пропозицію, щоб вийти із тієї ситуації. Інформацію подану народним депутатом Інною Богословською взяти до уваги, бо вже назад ми її відмовити не можемо і зобов’язати комісію Тимчасову спеціальну продовжити роботу і представити повноцінний звіт в час вказаний Верховною Радою.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, давайте ми приймемо таке рішення, всі ви маєте логіку, а для того, щоб нам знайти тут, одну хвилинку, для того, щоб знайти порозуміння, бо в нас виникали такі проблеми при розгляді питань щодо звітів інших комісій і ми вже пішли на створення прецеденту, то я хотів би, що якщо група депутатів, яка працює в комісії не згодна із самою постановкою питання щодо розгляду його на пленарному режимі, а з цього приводу прийнято рішення Верховної Ради, то вони могли підійти і поінформувати напередодні про це рішення.

Я сьогодні вранці мав зустріч з головою Тимчасової спеціальної комісії Інною Богословською, я отримав попередній звіт і ми обговорили пропозиції щодо розгляду цього питання. Якби вважали за потрібне і виходили з того, що рішення не було прийнято, не згодні, ви могли б попередити про це мене. Але ми питання розглядаємо, ми находимося в процесі розгляду. Тому сьогодні я можу поступити лише таким чином поставити на голосування для прийняття постанову, яку запропонувала наша колега і голова Тимчасової спеціальної комісії, якщо вона не буде прийнята, ми приймемо протокольне рішення взяти інформацію до відома, комісія працює відповідно до Регламенту Верховної Ради. Але, окрім всього іншого, ми запишемо іще одне рішення, що підготовку на розгляд Верховної Ради матеріалів щодо звіту тимчасових комісій ми будемо контролювати і будемо отримувати відповідні всі документи. І я просив би і відповідний наш комітет, я маю на увазі з питань Регламенту, депутатської етики, організації і роботи, попередньо давати також свої висновки чи можемо ми розглядати питання щодо звіту тієї чи іншої комісії і ми, я думаю, що вийдемо із цієї колізії. Ви згодні з такою постановкою питання? Тому я поставлю зараз на голосування пропозицію про прийняття за основу Проекту Верховної Ради України про попередній звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування стану функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів у 2008-2009 роках, реєстраційний номер 4031, за основу. Прошу визначатись.  За основу.

 

12:04:28

За-192

Рішення не прийнято.

Шановні народні депутати, я прошу вас, шановні народні депутати, давайте ми з вами приймаємо протокольне рішення, комісія відповідно до визначеного Регламентом терміну продовжує роботу. Комісія має підготувати і подати нам звіт і відповідний проект рішення, але цей проект рішення, давайте ми сьогодні також будемо свідомі того, повинен відповідати елементарним вимогам. Бо, якщо комісія пропонує такий пункт:  „Генеральній прокуратурі, Службі безпеки порушити кримінальні справи”. Ми не маємо права цього робити, ми можемо передати Генеральній прокуратурі, щоб вона встановила факти, а за встановленим фактом, щоб вона приймала рішення.

Тому я просив би, щоб ці документи, які  будуть  готуватися усіма без винятку тимчасовими комісіями, проходили відповідну експертизу у нашому головному комітеті з цих питань – Комітету з питань Регламенту депутатської етики організації роботи Верховної Ради. Тобто, ми приймаємо таке протокольне рішення? Це стосується і всіх інших комісій. Ну, будь ласка, запишіться 3 хвилини чи 5 хвилин. Запишіться, будь ласка.

Шановні колеги, ми продовжимо нашу роботу на 5 хвилин, щоб могли виступити народні депутати, що записалися, якщо немає заперечень. Будь ласка, запис відбувся.

 На табло прізвища. Петро Степанович Цибенко, будь ласка.

 

12:06:18

ЦИБЕНКО П.С.

Дякую, шановні колеги. Фракція комуністів Петро Цибенко.

Шановні колеги, дивна виходить ситуація. Ми самі з вами прийняли рішення щодо того, що по п’ятницям ми регулярно заслуховуємо звіти комісій, попередні звіти і звіти комісій, які ми з вами  створювали.

Попередній звіт відбувся. Обговорення відбулося. Проект постанови є. Тоді не  зрозуміло, чому ми його не приймаємо, чому деякі наші колеги, скажімо, не голосували  за цей документ, за нього не голосують, тим більше, що він пропонувався за основу. І є всі підстави внести якісь зміни до цього документу. Бо  інакше виходить так, що ми поговорили і сама розмова для нас важливіша, ніж спроба вирішити ситуацію, ніж спроба прийняти якесь рішення, яке просуває нас вперед.

Тому, шановний Володимир Михайлович, давайте спробуємо  ще раз з врахуванням того обговорення, яке відбудеться, проголосувати цей документ, щоб завершити розгляд цього питання. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Інна Богословська, фракція Партії регіонів.

 

12:07:28

БОГОСЛОВСЬКА І.Г.

Шановні колеги,  шановні українці! Я не сприймаю  жодного  закиду щодо непідготовки  звіту. Мені дуже жаль, що… на превеликий жаль,  не тільки  Україна вже перестала бути країною, у якої  найбільше читаючих людей, а і парламент вже  став місцем, де ніхто не хоче читати, а тільки галасують. Але я точно знаю, що прочитали вночі попередній звіт, тому що те, що сьогодні тут влаштували цей шабаш, це означає, що, дійсно, всі факти, які викладені у цьому звіті, від них нікуди не підеш – це документи, заяви, контракти, жорсткі цифри. І вони означають, що вор должен сидеть в тюрьме.  Ті, хто довів  країну до такого стану, що ми  20 днів були без газу, ті, хто довів до того, що Україна зараз буде сприймати мільярдні позови від тих, хто  постраждав, ті  повинні відповісти за те, до чого вони країну…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Катерина Ващук, фракція „Блоку Литвина”.

 

12:08:39

ВАЩУК К.Т.

Зарубінському.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Зарубінський, будь ласка.

 

12:08:42

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Шановні колеги,  я якраз читав оцей звіт, при чому достатньо уважно. І ви знаєте, прочитав його спереду назад, ззаду наперед, але відповіді на питання: чому присвячена робота комісії..? Я ще раз хочу сказати: стан функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів, - жодного слова на всіх цих сторінках  брошури щодо стану функціонування газотранспортної системи України немає. А це є ключовим питанням сьогодні. Невже це не зрозуміло? Я розумію, що це питання не політичне, що їм не можна баражирувати в сесійній залі, на ньому важко піаритися, бо це фахове, професійне питання. Хтось не може професійно це досліджувати, залучіть експертів будь ласка. Але в звіті комісії має бути про стан газотранспортної системи України. Тому, мені здається, треба прийняти пропозицію посилити якраз змістовну фахову частину.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Сергій Сас, фракція "Блоку Юлії Тимошенко".

 

12:09:50

САС С.В.

Дякую, Володимир Михайлович. Шановний Володимир Михайлович, шановні народні депутати! Ми заслухали звіт Тимчасової слідчої комісії. Відповідно до частини 3 статті 88 Регламенту, за результатами заслуховування звіту, висновків і пропозицій комісії Верховна Рада може прийняти наступні рішення. Взяти до відома висновки, що Верховна Рада постановою не зробила. Друге. Або припинити повноваження Тимчасової слідчої комісії. Третє. Або продовжити повноваження слідчої комісії. Я вношу пропозицію поставити на голосування питання про припинення повноважень комісії, з огляду на ті обставини.

І останнє, для стенограми. Володимир Михайлович, комісія слідча Постановою про створення Слідчої комісії була створена терміном до 13 березня. Тому, якщо не підтримана буде пропозиція про припинення повноважень комісії, прошу, щоб було доручення комісії прозвітувати до 13 березня, тобто до завершення строку діяльності комісії. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Колега Аржевітін передає право на виступ Лілії Степанівні Григорович. Будь ласка, Лілія Степанівна.

 

12:11:07

ГРИГОРОВИЧ Л.С.

Лілія Григорович, депутатська група „За Україну!” Шановні колеги, шановні виборці! Сумно аж за край. Я думаю, тих, хто сьогодні слухає трансляцію на підвищених тонах, думає, чи то театр перед мікрофоном, чи парламент. А все дуже просто. Українські, дві псевдоукраїнські псевдоеліти, які виросли на газі, б’ються далі за газ. Група „За Україну!” не почула жодного слова про національні інтереси. Просто одна група захищала інтереси іншої держави на 200 відсотків, а друга – на 95. Нам таких комісій не потрібно.

Або комісія дасть відповіді на те, як позначилося це на громадянину, на підприємстві, на національному бюджеті, на національному іміджі в кінці кінців, а не буде влаштовувати театр перед мікрофоном, або ж просто, очевидно, треба міняти склад комісії і давати відповіді на питання, що стосується національного інтересу. На жаль, псевдоеліти, які виросли на псевдогазі, цього не вміють.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Шановні колеги,  ми обмінялися думками. І по суті ми зійшлися на тому, що ми беремо до відома попередній звіт. Але я просив би таким чином, щоб надалі ми організовували роботу, щоб комісії, які ми утворюємо, щоб вони давали нам повноцінний звіт, а потім ми будемо приймати рішення щодо оцінки їхньої діяльності, бо Регламент не передбачає попередній звіт, але Верховна Рада України приймала таке рішення про попередній звіт. І ви знаєте.

Тому давайте ми погодимося, що ми беремо інформацію до відома, і комісія в установлені строки, а термін її діяльності до 13 березня, вона подасть звіт. Якщо буде звіт раніше готовий, то ми визначимося, коли його розглядати, і приймемо тоді рішення щодо тих пропозицій, які будуть внесені комісією, і щодо власне долі самої комісії.

Немає інших застережень? Тому розгляд цього питання завершено.

Шановні колеги,  оголошується перерва до 12... Шановні колеги,  я скажу, для чого потрібна перерва, бо немає зараз заступників, а мені потрібно йти на засіданні Ради національної безпеки і оборони, яке буде розглядати це питання. (Ш у м  у  з а л і). 

Шановні колеги,  прошу уваги. Тут прозвучала пропозиція, щоб ми... Що? Ні, на 12.30 перенесли. Шановні колеги,  звучала пропозиція, щоб ми продовжили нашу роботу до завершення розгляду питань, тобто ранкове засідання продовжили, зробивши відповідну перерву. Я зараз поставлю, є пропозиція, ми ставимо на голосування ці пропозиції. Я прошу, шановні колеги,  підтримати.

Я ставлю на голосування пропозицію народного депутата Ганни Герман про продовження ранкового засідання Верховної Ради України до завершення розгляду питань, визначених розкладом на сьогодні з урахуванням необхідності ратифікації і інших питань, які прозвучали у пропозиціях шановних колег. Прошу голосувати.

 

12:14:35

За-22

Шановні народні депутати, за – 22.

Оголошується перерва до 12 години 40 хвилин. А щойно я отримав інформацію, що, справді, засідання Ради національної безпеки і оборони з цього питання перенесено на вівторок. Але ви не підтримали пропозицію. Перерва до 12 годин 40 хвилин.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України О.В.ЛАВРИНОВИЧ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, продовжуємо ранкове пленарне засідання.

Оголошується до розгляду проект Постанови про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України  для розслідування причин смерті 17-річного підлітка у місті Краматорську Донецької області і настання масових ускладнень після проведення вакцинації проти кору та краснухи серед населення Донецької області, а також для перевірки правомірності застосування вакцини, якою були проведені зазначені щеплення. Я запрошую до доповіді Віктор Петровича Коржа.

 

12:41:33

КОРЖ В.П.

Шановні народні депутати, шановні громадяни України! Я хотів би відволікти вас від газових питань і наголосити на тому, що питання, яке ми зараз будемо розглядати, воно не має жодної політичної забарвленості. Йдеться про здоров'я нашої молоді, про здоров'я наших дітей, про майбутнє українського народу.

Питання щодо завіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для розслідування причин смерті 17-річного підлітка у місті Краматорську уже було предметом розгляду у цьому залі. Хотів би лише нагадати, що аналіз результатів клінічних, патолого-анатомічних, лабораторних досліджень і висновки експертів, а це провідні фахівці нашої країни, свідчать, що при організації та проведенню додаткової імунізації населення допущено ряд грубих порушень.

Комісія також встановила, що смерть Антона Тищенка та масові ускладнення у стані здоров'я серед населення в Донецькій області безпосередньо пов'язані із проведенням кампанії додаткової імунізації. А її проведення визнано недоцільною, науково не обґрунтованою і такою, що не відповідає чинному законодавству.

У зв'язку з цим хотів би сказати, що висновки комісії ґрунтуються на висновках групи експертів Академії медичних наук, які одноголосно в складі 15 осіб визнали такі результати досліджень свої. Також ці дані підвереджують провідні спеціалісти, завідуючі кафедрами імунології з усіх провідних інститутів нашої країни. І це, до речі, підтверджує Генеральна прокуратура, яка днями передала кримінальну справу обсягом у 100 томів у суд.

Я хотів би звернути вашу увагу, що і особисто міністр, і його заступники, які приймали участь у підсумковому засіданні нашого комітету і слідчої комісії, визнали практично всі порушення. Я відповідна стенограма цього засідання. І мені дуже прикро, що сьогодні знову публічно вони стверджують абсолютно зворотні речі. Хоча визнали, що цю вакцину використовувати неможливо, і я вважаю це великою перемогою нашої слідчої комісії.

Хотів би звернути вашу увагу на те, що навіть і переклад інструкції про застосування вакцини не відповідав інструкції заводу-виробника, є неаутентичним щодо безпечності його застосування та наявних застережень.

Хотів би звернути увагу, що все це могло призвести до колосальних ускладнень для вагітних жінок, це безліч інших ще негативних наслідків могло б мати. Зазначена вакцина не проходила відповідних клініко-епідемічних випробувань та державну реєстрацію.

Замість того щоб зробити відповідні висновки, про які, до речі, членам комісії було обіцяно, і це стосувалося і змін до законодавства - двох базових законів Міністерства охорони здоровя, які стосуються. І йшлося про календар, який потребує термінових змін, і йшлося, в кінцевому рахунку, про державну програму імунізації населення, якої просто в нашій країні немає. Замість того щоб зробити всі ці речі, про які ми в професійній, нормальній обстановці домовлялися, Міністерство охорони здоровя вже півроку намагається лише відмитися від існуючого комплексу зловживань, які, на превеликий жаль, стали нормою життя в цьому відомстві. Ігноруються думки вчених, фахівців, і спирається все на думку і поставку питання від ВОЗівських працівників, які, власне, і доставили цю вакцину в нашу країну.

За час, що минув після трагедії, від  профільного міністерства не надійшло жодної пропозиції щодо подальшого врегулювання цього вкрай важливого питання. І я хотів би ще раз згадати, що ціла низка законодавчих інших нормотворчих питань остається, залишається абсолютно не вирішено.

На превеликий жаль, активна діяльність міністерства сьогодні спрямована лише на здійснення зловживань та корупційних дій за рахунок щодійного зубожіння мільйонів громадян, про що свідчать висновки, ганебні висновки Рахункової палати. В результаті закупівлі ліків за програмами: „Онкологія”, „Туберкульоз” „СНІД”, „Розсіяний склероз” та інші лише минулого року суми коштів були завищені у десятки разів.

За нашими даними при відомому усім дефіциту бюджету в цьому році, ділки міністерства лише у січні 2009 року в терміновому порядку придбали вакцини для профілактики коклюшу, дифтерії, стовбняка у іноземного виробника, що перевищують ціни вітчизняного на 69 мільйонів гривень; вакцину для профілактики коклюшу, дифтерії і поліомієліту – на 79 мільйонів гривень. Вдумайтесь, тільки в результаті цієї одноразової оборутки  з вакцинами держава втратила майже 150 мільйонів гривень.

Я наголошую, що аналогічні вакцини вітчизняного виробництва сертифіковані і пройшовши клінічні іспити, є  в нашій державі. О це відповідь, чим  сьогодні захоплено міністерство і ми маємо з вами зробити відповідні висновки.

Я вважаю, що за таких обставин чинний міністр не має морального права знаходитись на посаді. Я хотів би наголосити на тому, якщо була проведена ця вакцинація в повному обсязі, яка проводилась колосальними порушеннями, за відповідною статистикою навіть завода-виробника, ми б втратили б з вами 20 дітей.

Шановні колеги, я наполягаю на абсолютно обєктивних, чесних і професійних висновках нашої тимчасової комісії і прошу вас зайняти також чесну громадянську позицію і підтримати проект постанови Верховної Ради  України, який вам запропонований. Це дозволить нам суттєво покращити ситуацію з імунопрофілактикою населення, запобігти зловживанням і порушеннями, які є в цій сфері, повернутися до питання перевірки якості лікарських засобів та вакцин і припинити практику закупівель лікарських засобів та вакцин у десятки разів, що призвело в кінцевому рахунку до подорожчання ліків у всій нашій аптечній мережі. І сьогодні ми маємо  повний параліч досліджень якості лікарських засобів і вакцин. Все це призведе до потоку фальсифікату і з цим неможливо миритися.

Шановні колеги, я порушив дуже важливі загальнодержавного значення питання. Я прошу вас підтримати проект постанови Верховної  Ради.  Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, будь ласка, Віктор Петрович, сідайте.

Оскільки це питання вже розглядалося у нас, воно було предметом обговорення, ми маємо сьогодні тільки ухвалити рішення, оскільки було відправлено на доопрацювання, конкретне рішення.

З мотивів, будь ласка, запишіться.

Герман Ганна Миколаївна, будь ласка.

 

12:49:32

ГЕРМАН Г.М.

Шановні колеги, нам необхідно усім тут разом підтримати проект цієї постанови. Це дуже важливо, що парламент відіграв таку позитивну роль у встановленні справедливості у такій непростій справі, в якій замішані, я переконана, дуже важливі інтереси тих, хто намагався сховати цю справу і цю трагедію десь за своїми якимись бізнес-інтересами.

Ми повинні тут проявити нашу високу свідомість і показати, що парламент завжди буде відстоювати справедливість, незалежно від того, хто пропонує проект постанови і до якої фракції ця людина належить.

Дякую вам.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Самойлик Катерина Семенівна, будь ласка.

 

12:50:21

САМОЙЛИК К.С.

Щиро дякую.  Я хочу підтримати в цьому сенсі свою колегу. Я думаю, що питання, яке зараз ми тільки-но заслухали, повинно обєднати абсолютно всю залу, незалежно від нашої партійної приналежності, є громадянська позиція, є майбутнє наших дітей і є злочин, вибачте, будь ласка, але це так називається, злочин, саме державний злочин. І я хочу звернутися до всіх. Нам не треба з цієї постанови вилучати жодного пункту. Усі пункти дуже влучні і вони якраз вимагають персональної відповідальності тих, хто винен у смерті наших дітей. Я, більше того, хочу сказати,  я навіть у кошмарному сні не можу собі уявити, щоб  в радянські часи загинула така кількість людей від недбалості чи від якихось бізнесових, вибачте, будь ласка, інтересів, і щоб не відреагували на це. Ми з вами, думаю, ганьба буде.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дайте завершити, будь ласка.

 

12:51:32

САМОЙЛИК К.С. Я думаю, що дійсно ганьба буде кожному обранцю і Верховній Раді України, якщо вони утримаються від голосування за цей законопроект.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Григорович Ліля Степанівна.

 

12:51:45

ГРИГОРОВИЧ Л.С.

Прошу передати слово Карпуку Володимиру.

 

12:51:52

КАРПУК В.Г.

Володимир Карпук, "Наша Україна - Народна Самооборона", група „За Україну”. Хоча доповідач і говорив про те, що треба нам відволіктися від якихось політичних ситуацій, від звинувачень, але більша частина його доповіді стосувалася не випадку в Краматорську, а звинувачень в корупції по тендерних закупівлях, які не стосуються цієї теми. І можна на цю тему говорити багато про попередніх заступників. Хочу сказати, що ті люди, які входили до комісії, також причетні до підписання угоди з ЮНІСЕФ, яка надала гуманітарну допомогу з цього вакцинування. За браком часу хочу сказати, що дійсно постанову треба приймати, але я рекомендую виключити пункти другий і третій з цієї постанови. Чому? Ми пишемо, рекомендувати Генеральній прокуратурі дати правову оцінку. Це вже зроблено. В  Генеральній прокуратурі ця справа розглянута, але, на жаль, до цього часу не дано висновку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте, будь ласка.

 

12:52:55

КАРПУК В.Г. І на друге питання. Враховуючи, що проведена вакцинація призвела до смертельного випадку,  то фаховій комісії Міністерства охорони здоров’я. Велика науково-практична конференція, яка відбулася третього лютого де було понад  120 професорів фахівців  не пов’язують прямо цю трагедію з цією компанією.

Тому і третій пункт треба виключити. І загалом з назви слово „масово” треба виключити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Скубенко Володимир Петрович.

 

12:53:29

СКУБЕНКО В.П.

Уважаемые коллеги! Я считаю, что при всей нашей политической противостоянии смерть ребенка никогда и ничто не может оправдать. Это первое.

Второе. Деньги никогда не были дороже жизни, жизнь человека, особенно человека вступающего в жизнь, она всегда дороже.

И третий, самый главный тезис, система не должна давать такие результаты. На сегодняшний день родители очень много зависит от тех вакцин, которые нам сегодня либо навязывают, либо рекламирует телевидение. Я скажу, что та ситуация, которая сегодня затронута в данной постанове и в этой комиссии, она  должна быть немного расширена, и расширена на все медпрепараты, которые завозятся в Украину. И путем той рекламы, навязывается сегодня населению.

Я считаю, это недопустимо и  работу комиссии, которая сегодня была сделана, надо немножко продолжить и расширить. Расширить на реализацию всей проблемы, которая сегодня есть в Украине.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Я ставлю на голосування, я ставлю на голосування про прийняття за  основу проект постанови про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради  України для розслідування причин смерті 17 річного підлітка у місті Краматорську Донецької області. Реєстраційний номер 2734, прошу визначатись.

 

12:55:16

За-205

Рішення не прийнято. По фракціях, будь ласка.

Партія регіонів – 164,  "Блок Юлії Тимошенко" – 15, "Наша Україна - Народна Самооборона" – 1, комуністів – 25, "Блок Литвина" – 0. 

З мотивів, будь ласка, запишіться з мотивів голосування. Царьков Євген Ігорович, будь ласка.

 

12:56:12

ЦАРЬКОВ Є.І. … Мартинюку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Адам Іванович, будь ласка.

 

12:56:15

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Шановні колеги! Мені здається, після такого голосування нам треба із цієї зали не виходити, навічно тут залишитися. Тому що не знаю, як ми будемо дивитися у вічі людей, де ми на рівному місці спіткнулися. Тут немає абсолютно ніякої політики. Хоча, на превеликий жаль, деякі політичні сили вважають, що це політика, на превеликий жаль,  це не політика – це смерть дитини наявна, кричуща і в кожного з нас є діти, внуки і завтра, після завтра, сьогодні, на превеликий жаль, це може повторитися. Не вже нас обирали до Верховної Ради для того, щоб ми були тут такими цинічними.

Я пропоную результати голосування опублікувати в „Голосі України”, нехай кожен виборець бачить, як ми дбаємо про них.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зварич Роман Михайлович.

 

12:57:21

ЗВАРИЧ Р.М.

Прошу передати слово, Володимиру Карпуку.

 

12:57:26

КАРПУК В.Г.

Володимир Карпук. Дійсно, інколи, коли складно в державі знову заводиться справа лікарів і можна про це говорити досить багато. Я хочу сказати, що в минулому році померло від курьового менінгіту 127 дітей, які не провакциновані. І це дуже складне питання. Питання, дійсно, національної безпеки.

Я ще раз говорю, що є кримінальна справа давно. Я сам писав звернення до Генеральної прокуратури про те, щоб була заведена кримінальна справа і чи завершено слідство і будуть всі  винні покарані. Але не спеціалістам вирішувати, чи є цей прямий зв'язок чи немає.

Інше я хочу сказати, що конференція, яка проведена Міністерством охорони здоров’я, прийняла досить мудрі і виважені рішення про неможливість завершення додаткової імунізації населення проти кори і краснухи  в 2009 році через недостатню готовність суспільства.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дайте завершити.

 

12:58:33

КАРПУК В.Г. Використання в Україні  протягом 2009 року вакцини проти кору і краснухи, яку було надано, як гуманітарну допомогу. Проведення додаткового вивчення  ситуації з кором і краснухою, тому що в 2010 -2011 роках очікується знову епідемія і тоді робити висновки і так далі. І непотрібно дійсно тим самим …

 

12:59:02

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, "Блок Юлії Тимошенко". 

Я хотів би зняти будь-яку політизацію  з цього питання, вона і тут є присутня. Хотів би сказати, що це настільки  важливе питання для України, щоб виробити систему перш за все вакцинації, яка би упередила от таку можливість закупівлі неякісної продукції, а також таке незграбне її використання.

Разом з тим, хочу звернути увагу, що та фракція, як пропонує не виходити з цього залу, в своєму  середовищі має міністра, який донедавна      там сидів  в міністерстві і при ньому ці закупівлі були.

Друга фракція, яка велика і закликає всіх помститися комусь там і таке інше, повинна пам’ятати, в їх складі донедавна  була ще одна міністр охорони  здоров’я, яка зараз  національною безпекою опікується, при ній  місто Краматорськ почали в народі  називати „Трамадольськом”.

Так я хочу звернути увагу на те, що ми маємо унікальну ситуацію колективної відповідальності дуже багатьох осіб і не треба все зводити  до одного  і валити всю вину на сьогоднішній склад міністерства. Тому нехай комісія доопрацює

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.    Завершуйте, будь ласка.

 

13:00:15

БОНДАРЕНКО В.Д.

Нехай комісія доопрацює.

І перш за все  мене цікавить результативність комісії в тому, щоб  вона  запропонувала план дій, а не план помсти, чи план кривавої розправи. От план дій комісія нехай винесе і ми його з задоволенням розглянемо і    затвердимо. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Єфремов Олександр Сергійович.

 

13:00:34

ЄФРЕМОВ О.С.

Спасибо, Александр Владимирович.

Вообще-то мне стыдно слушать такие выступления и то решение, которое мы не приняли на сегодняшний день и не можем определиться по данному вопросу. Я прошу предоставить слово Татьяне Бахтеевой, которая профессионально ответит на эти вопросы.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Тетяна Дмитрівна Бахтеєва, будь ласка.

 

13:00:54

БАХТЕЄВА Т.Д.

Уважаемые коллеги, мы уже второй раз рассматриваем этот вопрос. Я очень прошу быть объективными, честными и порядочными в этом вопросе и рассматривать чужую боль как свою боль. Ведь умер ребенок на двадцать второй тысяче вакцинации и как говорит мой коллега Передерий, а если бы было девять миллионов вакцинировано этой вакциной индийской, которая не зарегистрирована, которая не прошла клинических испытаний, умерло бы сто пятьдесят детей и в том числе, возможно ваши были бы там или родственники, или знакомые и как бы тогда вы к этому отнеслись. Поэтому, о том, что эта вакцинация была неправильной и ненужной для нашей страны это сказали все народные депутаты, пятнадцать членов комиссии. О том, что сегодня открыто уголовное дело в Генеральной прокуратуре, значит говорит о том, что есть там вопросы и поддержать постановление, работу своих же коллег просто мы сегодня обязаны и не быть безразличными. Да, эта ситуация сегодня сказалась на моральном состоянии наших граждан, на авторитете медиков, но мы сегодня продолжаем…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

13:02:04

БАХТЕЄВА Т.Д. … в том числе, и Министерство здравоохранения о том, что только вакцинация это есть единственный путь борьбы против очень важных и редких инфекционных заболеваний. Вакцинация нужна, но за это нужно нести ответственность. Вакцина должна быть качественной, но не индийской. Это не должен быть эксперимент в нашей стране, мы не должны брать такие подачки. Мы можем купить вакцину французского производства, как покупает Европа и вакцинирует и мы это обязаны сделать. И только комиссия приняла решение не продолжать вакцинацию и поэтому она не будет продолжена, потому что ее еще срок годности заканчивается в марте 2009 года. Поэтому будьте объективными, поддержите работу своих же коллег. Поймите, что это очень правильное решение. Мы не требуем никого посадить, никого не расстрелять, абсолютно, принять правильное объективное решение   потому что погиб ребенок, семнадцатилетний подросток из-за вакцинации. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, при висловленні міркувань з мотивів голосування висловлено дві пропозиції, пропозиція, опублікувати результати голосування в газеті „Голос України” і пропозиція, повернутись до голосування. Я відповідно до висловів, я прошу опустити руки, оскільки таким чином ми не працюємо, у нас є тільки запис і ми відповідно до часу передбаченого берем участь в обговоренні.

Ставлю на голосування пропозицію повернутись до голосування з даного питання. Прошу визначатись.

 

13:03:54

За-204

Рішення не прийнято. По фракціях, будь ласка, Партія регіонів – 168, "Блок Юлії Тимошенко" – 11, "Наша Україна-Народна Самооборона" – 0, комуністів – 25, "Блок Литвина" – 0.

І друга пропозиція, яка була висловлена Адамом Івановичем Мартинюком, опублікувати результати в газеті „Голос України”. Я ставлю цю пропозицію на голосування.

 

13:04:33

За-191

Рішення не прийнято.

Шановні колеги, відповідно до Регламенту Верховної Ради України з 13.00 в п’ятницю у нас „Різне”. На ранковому пленарному засіданні, коли обговорювалось питання організації нашої сьогоднішньої роботи була висловлена пропозиція, прохання з тим, щоб ми сьогодні ратифікували один міжнародний договір відповідно до того, що наша делегація відправляється в країну, з якою цей договір підписаний. Це питання не включено до розкладу засідання. Тому я прошу народних депутатів визначитися. Я ставлю на голосування пропозицію про включення до розкладу засідання на сьогодні і відтермінування відповідно часу початку „Різного” про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Королівства  Саудівська Аравія про сприяння та взаємний захист інвестицій.

Прошу визначатися.

 

13:05:46

За-222

Рішення не прийнято.

Прошу, будь ласка, записуємося на „Різне”.

Бондаренко Володимир Дмитрович, будь ласка.

 

13:06:52

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко „Блок Юлії Тимошенко”.

Шановні друзі,  радіослухачі, я хотів би звернути увагу на ті події, які відбуваються останнім часом в Києві,  на які, на жаль,  не реагують вищі органи державної влади управління, а також і  Прокуратура та  Служба безпеки України.

Мова іде про абсолютно неадекватну діяльність Київського міського голови, який продукує  різноманітні постанови, рішення, а також ідеї, котрі набувають реальних образів. Зокрема мова іде про тарифи для організацій, які працюють на території Києва. Це повністю питання, яке знаходиться у віданні міського голови. Ніякого відношення до уряду воно немає.

Разом з тим в піар просторі пан Чернівецький також його пособники розказують про те, що це  уряд  їх змушує піднімати тарифи.

Нічого подібного немає. Це є результат абсолютно бездарний керівної ситуації, яку запровадив Леонід Михайлович у Києві, коли в системах міського господарства немає порядку, коли там розкрадаються величезні      ресурси, адже компанія, яка обслуговує Київ, знаходиться  на Кіпрі. До речі, представники найбільшої парламентської фракції повинні знати і розуміти, що  оперує цієї компанією людина, яка находиться в вашій фракції. Тому мене дивує, чому деякі проблеми, які в місті Києві давно можна  було вирішити, не вирішуються.  Президент України  робить вигляд, що   хоче навести порядок, скасовує  абсолютно неадекватні тарифи, які вводить Черновецький, уже здається в п’ятий   раз.  У той же день або через день Черновецький змінює своє рішення, понижує на 5 копійок, на 7 копійок, залишаючи ці тарифи непосильними. Ці тарифи  знищують малий бізнес, знищують взагалі все, що тільки можна.

І я хотів би сказати, що така гра, коли добренький Президент і страшний мер знаходять спільний інтерес у цій грі, вона повинна все-таки знайти оцінку, оцінку перш за все, я думаю, киян. Треба  згадати, за що  віддавали  свої голоси ті, хто їх віддавав, і що ми сьогодні отримали від цієї влади. Я хотів би сказати, що це торкнеться і тих, хто звертається  у поліклініки. Ну, ніде ще в Україні немає платної медицини, а тут запроваджується. Це для того, можливо, щоб мати бюджет більший, ніж у державі, як говорив Черновецький. Та не треба мати такого великого бюджету, треба заплатити за газ мільярд, а ви не платите, треба розрахуватися з тими, хто  постачає сюди ресурс, а ви не розраховуєтесь.

І своїм піаром, Леоніде Михайловичу, ви не закриєте ті  дірки  у   міському господарстві, які утворилися. Ваші  прийоми за 10 тисяч чи за 100 тисяч доларів – це є абсолютне попрання Конституції і законів України. Ви сьогодні перетворилися у меч Києва, у грозу Києва, але грозу дурну, дику і неконтрольовану.  Треба зупинити цю вакханалію у Києві! Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кравченко Микола Васильович.

 

13:10:04

КРАВЧЕНКО М.В.

Кравченко, фракция коммунистов.

Уважаемые  избиратели, уважаемые коллеги! В период с 23  по 31 января  в Донецкой области прошли  акции протеста. И  31 января  итоговая заключительная акция восьмитысячная протесте  в форме марша протеста и митинга. На этом митинге впервые было принято решение с требованием к Верховному Совету о начале импичмента Президента. Почему дончане поставили так вопрос. Дело в том, что в Донецкой области сегодня при помощи Президента, при его давлении на областное руководство стало центром националистической политики в области. Вдумайтесь пожалуйста, 9 памятников осквернено. На сегодняшний день установлено 56 памятников жертвам голодомора. Я не говорю уже о тех акциях, которые они пытаются делать, насаждая этот голодомор. А область сама в промышленном отношении сегодня уже близка к голодомору. Почему. Потому что объемы производства падают, заработные платы шахтерам не платят практически. И на сегодняшний день, если не будут приняты меры, область обречена. А вы должны знать, что это область, которая давала 12 процентов внутреннего валового продукта Украины. Поэтому мы планируем и предупредили руководство области, и заявляю сегодня о том, что мы 16 февраля продолжаем эту акцию и приступим к перекрытию дорог в центре города с заходом в областную администрацию.

Я хотел бы сказать о том, что сегодняшнее голосование по этому случаю, по гибели мальчишки, вот, пусть аукнется тому Карпуку, лжеврачу, который сегодня извращает ситуацию, извращает и прячет то, за какие деньги, конечно, непонятно, прячет то, что в конечном итоге может случится с каждым. Нас сегодня кормят чем попало, нас сегодня лечат чем попало. На сегодняшний день Карпук должен знать о том, что инсулин не закупили сегодня для наших диабетиков. Поэтому, если мы не примем решение, а не принимается решение только лишь потому, что Князевич является личным врачом Ющенко. Вот почему, вот в чем сегодня цена в политике НУ-НСа.  Поэтому, уважаемые коллеги, совести у нас нет. И если мы на смерти ребенка не смогли объединится, то грош нам цена уже как парламенту страны. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Царьков замість Найдьонова.

 

13:13:24

ЦАРЬКОВ Є.І.

Уважаемые народные депутаты, уважаемые избиратели Украины! Я обращаюсь к вам от имени избирателей Одещины, от имени всего коллектива Украинского дунайского пароходства, от Ассоциации дунайских капитанов и всего состава Измаильского городского совета.

Это выступление связано с тем, что практически из 19 портов Украины и статуса морской державы Украины сегодня последнее предприятие, которое еще является перевозчиком и являлось в 2008 году перевозчиком номер один, старается сделать банкрота. При этом делает это настойчиво, делает это нагло. Под крышей как работников Минтранса, так и правоохранительных служб.

История банкротства предприятия такова. В 2006 году, когда министр транспорта Рудьковский направил туда кризис-менеджеров из Луганского пароходства, так уже назвали этих деятелей, у которых даже дипломов с морским образованием не было (главный финансист УДП на тот момент имело образование заочное четырехмесячное на харьковских курсах) довели предприятие до убытков 62 миллионов гривен.

И когда они на открытом заседании коллектива заявили, что государственная форма собственности для Украинского дунайского пароходства является убыточной, то хотелось бы привести всего две цифры. На момент распада Советского Союза в УДП было 200 суден. Из них 70 – пассажирских, остальные представляли Украину как державу во всех европейских странах и практически во всех морях нашей державы.

На сегодняшний день, вдумайтесь, только три судна находятся у нас на плаву с Украинского дунайского пароходства, и то бездарная политика ставленников Минстранса привела к тому, что люди сидят без запасов топлива, без запасов еды и практически без каких-нибудь перспектив на выход из кризиса. И мы получим сегодня ни одну „Фаину”, ни две, а целое  пароходство в заложниках бездарного  Минтранса.

Я хотел обратить внимание еще на одну -  на огромное давление товарища Самошина. Этот руководитель, который был  назначен в 2008 году исполнять обязанности руководителя Дунайского пароходства, вывел в первом полугодии предприятие в прибыльную зону, люди начали получать зарплату, корабли начали выходить из ДОКов и приносить какую-то прибыль. Однако, все равно под давлением Минтранса его вынудили написать заявление.

И я хотел бы еще на одном  поставить акценте точку. Вы знаете, когда   берут в пароходство или в директора порта руководителя, его, оказывается, заставляют писать  заявление чистое, и бланки этих заявлений у меня есть.   Это делал Рудьковский и Винский. И оставляют свободными   дату  только, число и по каким причинам. И он не заходит в порт до тех пор, пока не подпишет это заявление с пустой датой. Именно таким способом они сегодня сводят счеты   с последним пароходством в нашей стране.

Я прошу…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ЦАРЬКОВ Є.І. … безопасности Украины проверить факты, которые   я приложу, выложенные в обращении коллектива и депутатов городского совета, направить туда комиссию и привлечь виновных к уголовной ответственности за принудительное банкротство государственного предприятия. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Мироненко передає свій час    народному депутату Попеску і народний депутат Попеску використовує свій регламент – 6  хвилин, будь ласка.  

 

13:17:05

ПОПЕСКУ І.В.

Дякую. Вельмишановні колеги,  вельмишановні виборці Чернівецької області, вельмишановний український народ. Я хочу сьогодні  надати хронологію одного факту політичної репресії доби новітньої історії України.  24 січня 2007 року громадянин України Дучака Василь Степанович був призначений на посаду начальника Держекоінспекції у Чернівецькій області. І згідно наказу Мінприроди    від 22 березня 2007 року приступив до виконання своїх обов’язків. За весь період керування інспекцій увійшла  в п’ятірку найкращих в Україні. І раптом  27 березня 2008 року, перебуваючи на лікарняному, він  був несподівано звільнений із займаної посади  наказом міністра Філіпчука за номером 188-О.

Василь Степанович звернувся до суду. Постановою суду міста Чернівці від 20 серпня 2008 року було скасовано наказ Мінприроди про звільнення Дучака Василя Степановича і прийнято рішення щодо поновлення його на посаду начальника інспекції з 27 березня 2008 року. Але міністр не здається. Через два місяця своїм наказом номер 513 створено комісію для проведення перевірки за час роботи Дучака на посаді начальника інспекції.

За результатами проведеної перевірки складено довідку з неправдивими та натягнутими фактами з ціллю звільнення Дучака Василя Степановича. Але в цей же саме час за рішенням суду 16 грудня 2008 року наказом міністра номер 856-О відбулось примусове поновлення Дучака Василя Степановича на посаді начальника інспекції за безпосередньої участі судового виконавця.

Здавалось, що справедливість є, і вона перемогла. Але на цьому все ще не закінчилось. 29 грудня 2008 року, напередодні Нового року наказом міністра відсторонюють і першого і першого заступника начальника інспекції від виконання обов'язків за посадою на час проведення службового розслідування на підставі службової записки заступника міністра пана Тригубенка. А вже восьмого січня, вже 2009 року, на підставі наказу міністра Філіпчука номер 1-О відкрите нове службове розслідування на начальника інспекції Дучака Василя Степановича з метою перевірки фактів неналежного виконання службових обов'язків.

І нарешті 28 січня, не дочекавшись результатів цієї комісії, за наказом міністра номер 31-О організоване вдруге стажування громадянина Ткачука В.М., який за збігом обставин випадково є радником міністра Філіпчука, і вгадайте на яку посаду? Звичайно, що на посаду начальника інспекції в Чернівецькій області. Таким чином, стає зрозумілим, що міністр забудь-якою ціною хоче звільнити Дучака Василя Степановича і проштовхнути на цю посаду свого радника.

Виникає питання: чим не догодив Василь Степанович Дучак? Відповідь одна: він професіонал свого діла принципова людина надає можливість займатись корупцією, і головна його проблема є те, що він є депутатом Чернівецької міської ради від Партії регіонів, а цей антинародний уряд цього не допустить на Західній Україні. Тому ми ставимо питання, щоб генеральна прокуратура цим займалась.

Дякую за увагу. І останнє додам. Василь Степанович сказав, що він піде до кінця. Якщо не вирішиться питання на рівні України, він подасть до Європейського суду з прав людини. Невже цьому уряду, який каже, що він є проєвропейський, потрібна така проблема? Це чисте рейдерство по відношенню до однієї чесної людини. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Замість народного депутата Чорноволенка слово має народний депутат Тарасюк Борис Іванович.

 

13:21:16

ТАРАСЮК Б.І.

Борис Тарасюк, Народний рух України, фракція НУНС.

Шановні колеги, дорогі співвітчизники! Я маю честь оголосити звернення Народного руху України з нагоди 70-ї річниці утворення Карпатської України, яке було схвалено зїздом Народного руху України 25 січня.

На початку весни Україна відзначатиме 70-річчя визначної події національного державотворення: 15 березня 1939 року сейм Карпатської України проголосив державність цієї історичної української землі. Карпатська Україна стала четвертою спробою нашого народу у двадцятому столітті - після ЗУНР, УНР та Гетманату – відновити власну державність. Проте до кінця березня 1939 року Карпатська Україна була окупована чисельно та технічно переважаючими силами мадярських окупантів. Уряд Карпатської України на чолі з Августином Волошиним та сформована з патріотів Карпатська Січ за підтримки місцевого населення чинили відчайдушний опір, хоча сили були нерівні. Попри військову поразку Карпатська Україна на весь світ продемонструвала незламну волю українців до свободи і незалежності.

У звязку з неабиякою важливістю акту 15 березня 1939 року як для усієї держави, так і для українців Закарпаття, Народний рух України підтримує та вітає Указ Президента України про відзначення 70-річчя подій, повязаних із проголошенням Карпатської України та вшанування героїчних захисників красного поля.

Разом з тим, ми змушені констатувати, що штучно навязана проблема, так званого, русинства у Закарпатській області на сьогодні залишається невирішеною.

Народний рух вже звертався до Генеральної прокурати та Служби безпеки України щодо провокацій і відвертих сепаратистках дій у Закарпатській області, що несуть загрозу територіальній цілісності України. Офіційний початок ескалації цього небезпечного явища був покладений 7 березня 2007 року, коли Закарпатська обласна рада ухвалила рішення про визнання національності русин на території краю. У цьому ж дусі в Закарпатській обласній раді розглядалося питання щодо прийняття прапору області.

Дивним виглядало бажання окремої частини депутатського корпусу, яка контролюється керівником Секретаріату Президента затвердити у вигляді прапору області  синьо-біло-червоного триколору. І вже 14 січня цього року з неприхованим цинізм Закарпатська обласна рада схвалює рішення про бюджетне фінансування газети „Подкарпатський русин”.

Рух звертається до Верховної Ради з вимогою негайно розпустити  Закарпатську обласну раду, діяльність якої суперечить інтересам українського народу. На наше переконання, Закарпатська обласна рада  прислуговує 5-й  колоні та приймає рішення, які фактично ведуть до посилення сепаратистках настроїв в Україні.

Прошу розглядати це звернення, як депутатський запит. Ми вимагаємо притягнення до кримінальної відповідальності організаторів, натхненників…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ТАРАСЮК Б.І. … та активних учасників всесвітнього зїзду підкарпатських русинів та  народної ради русинів Закарпаття з одночасним примусовим розпуском цих структур. Практично, консолідація українського народу, збереження історичної памяті та єдності є найефективнішою протидією активізації провокаторів, які відкрито роздмухують на українських землях пожежу ненависті і сепаратизму.

Закарпаття – українська земля. Слава героям карпатської України!

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народні депутати Деркач і Самофалов передають свій час на виступ народному депутату Колесніченко.

 

13:25:12

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В.

Фракция Партии регионов, Вадим Колесниченко.

Уважаемые коллеги, Украина и украинцы являются едва ли на наиболее пострадавшими во время Великой Отечественной войны от ужасов фашистского режима. Свыше восьми миллионов украинцев было убито и замучено в концентрационных лагерях.

Именно поэтому специальным законом Украины об увековечивании Победы в Великой Отечественной войне 1941-45 годов, который был принят в 2000 году, было принято, что страна взяла на себя обязанность неуклонно придерживаться взятых на себя международных обязательств по недопущению проявлений фашизма в любой форме на своей территории, не допускать фальсификации истории Великой Отечественной войны в научных исследованиях, учебно-методической литературе, учебниках  и средствах массовой информации.

Вместе с тем, ряд украинских политиков при власти в нарушение норм ООН  и отечественного законодательства взяли курс на реабилитацию фашизма и попытку построения националистического государства. При нынешнем Президенте Ющенко государство Украина не поддержало ноябрьскую Декларацию Организации объединенных наций, учредителем которой мы являемся, «Об осуждении фашизма и фашистского коллаборационизма». А законодательные инициативы Президента о предоставления статуса участникам национального освободительного движения членам ОУН-УПА, активных исполнителей геноцида евреев и поляков, присвоения звания Героя Украины капитану СС, награжденному «Железным крестом» Роману Шухевичу  и попытка награждения государственной наградой Степана Бандеры и празднование  дня его рождения – это лишь отдельные шаги, последние в этом направлении.

Именно поэтому во исполнение принципов устава и резолюции Организации  объединенных наций, приговора и устава Нюрнбергского трибунала во имя светлой памяти миллионов украинцев, отдавших свою жизнь борьбе с фашизмом и памяти моего отца, который сгорел в танке в Белоруссии, защищая советскую Родину от немецко-фашистских оккупантов, во  исполнение решения Севастопольского городского совета, Луганского областного и городского, Харьковского городского и областного, Верховного Совета Крыма и других местных органов самоуправления о недопущении фашизации и героизации  ОУН-УПА, мною был внесен в Верховную  Раду Украины проект Закона Украины «О запрещении реабилитации и героизации фашистских коллаборационистов 1933-45 годов». И он уже нашел поддержку среди населения Украины.

Указанные законопроект позволит Украине наконец-то, войти в семью народов Европы. Я напомню, что  в соответствии с законодательством большинства цивилизованных стран  деятельность колаборантов после победы над фашистами была признана изменой. Ни одна страна Европы не признала как подвиг, либо как достойные уважения деяния на территории своей страны, когда граждане этих стран выступали с немецко-фашистскими оккупантами против своих стран. На сегодня деятельность фашистских партий, организаций запрещена в конституциях Болгарии, Польши, Италии. Антифашистские законы и законы, устанавливающие уголовную ответственность за непризнание преступлений фашизма и попытки реабилитации колаборантов, приняты во Франции, Португалии, Румынии, Испании, Мексике, Швейцарии, Швеции, Австрии, Израиле. С 92-го года в Австрии  существует закон, согласно которому уголовным преступлением является оправдание фашизма, их поступков в политических и пропагандистских целях, устанавливающих до 20 лет лишения свободы. Так в чем же смысл того, о чем мы говорим? Сегодня нам пытаются объявить, что некие лесные братья боролись с коммунистическим режимом и с Советским Союзом за советскую Украину или за независимую Украину. Я напомню резолюцию Организации Объединенных Наций, которая была принята в ноябре прошлого года и которую Украина отказалась поддержать, но которая была проголосована большинством членов Организации Объединенных наций. ООН высказалась следующим образом: «ООН выражает глубокую озабоченность по поводу прославления нацистского движения и бывших членов организации ВАФЕН СС путем объявления либо попыток объявить таких членов и тех, кто боролся против, - подчеркиваю, - антигитлеровской коалиции или сотрудничал с нацистским движением, участниками национально-освободительного движения». Таким образом, миф о том, что некто на территории Украины боролся против советской России либо против Советского Союза, уничтожал, якобы, коммунистов, а на самом деле уничтожали молодых девушек и парней, которых направляли со всей страны, учителей, агрономов, техников, ради прославления Бандеры, Шухевича, ради создания Украины только для украинцев. Они боролись против Советского Союза, который был членом антигитлеровской коалиции. Вот почему сегодня нам так важно понимать, что мы находимся в том государстве, которое пока нарушает собственные законы, которые принимала и брала на себя обязательства перед международным сообществом. Я хочу  напомнить, что в годы мировой войны фактически в каждой оккупированной стране были  такие организации, которые выступали на стороне фашистской Германии. В Бельгии, в Дании, в Голландии, в Польше, во Франции, Чехии, Хорватии. Однако нигде эти предатели своего отечества, которые вместе с фашистами стреляли в своих людей, не были признаны героями, вот почему я призываю во имя светлой памяти наших отцов, наших дедов, нашей Родины поддерживать тех кто выступает за историческую справедливость.

Безусловно,  принятие моего законопроекта будет иметь значительные позитивные социальные последствия, снимет социальное напряжение  в вопросе героизации и реабилитации фашистских коллаборационистов. Будет способствовать повышению международного авторитета Украины, который наконец то будет имплементировать свое законодательство и оно будет соответствовать  европейским нормам, которые не позволяют возрождать фашизм либо прославлять его. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Замість народного депутата Сухого слово має Герман Анна Миколаївна.

 

13:31:27

ГЕРМАН Г.М.

Дорогі друзі! Сьогодні в цьому залі сталася подія, яка ганьбою покриє тих людей, які це зробили на дуже довгі роки.

Сьогодні правляча коаліція,  "Блок Юлії Тимошенко",  „Наша Україна” і  "Блок Литвина", що для мене було дуже дивно, бо Литвин завжди казав, що він потрібен Україні, не проголосували за те, щоб покарати винних у гибелі 17-ти річного хлопця, якого отруїли неякісною вакциною.

За те, щоб зробити все, щоб ця вакцина, якою перетворили українських дітей на піддослідних мишей ніколи більше не використовувалася в Україні. За це ці люди не проголосували, тому що їхня кишеня, їхній гаманець виявилися для них важливіше від життя наших дітей.

Таким чином Україна, українські діти будуть далі залишатися піддослідними кроликами, чи мишами, як хочете, для всіляких експериментів міжнародних і нам будуть присилати сюди всіляку отруту і всіляке сміття для того, щоб забезкоштовно випробовувати його на наших дітях. Коли ми казали, що загинув хлопчик з Краматорська Донецької області – вони цинічно вигукували з того ряду „то не Краматорськ – то Трамадолск”. І вони, навіть, не розуміли, що діти всюди однакові, в усіх містах – діти однакові.

І ми з вами теж маємо дітей. То, розумієте, різниця лише в тому, що ви своїх дітей можете вакцинувати десь по елітарних клініках, де є французькі вакцини. А всі українці повинні вакцинувати своїх дітей так, як вакцинують у всій Україні. І загибель того хлопчика мала стала, знаєте,  тут символом єднання нашого, навколо гуманітарних цінностей, навколо життя людини, і навколо життя дитини.

Я дивилася в очі тим людям сьогодні і закликала їх, слухайте забудьте, що міністр – це ваш від вашої коаліції проголосуйте за цю постанову, забудьте про те, що треба там приховати чиїсь корупційні дії   проголосуйте за цю постанову.

Я дивилася в очі Лілії Григорович яка займається материнством і дитинством, а вона їх соромливо опускала і не натиснула на зелену кнопку.

Я звертаюся до всіх матерів України, коли ви будете опускати бюлетні виборчі   в урну – згадайте про тих, хто сьогодні цинічно піддав риску всіх українських дітей, прикриваючи корупціонерів і тих, хто заробляє на всіляких вакцинах неякісних. І хто заробляє на здоров’ї українських дітей.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ГЕРМАН Г.М. Пам’ятайте, люди, сьогодні цей день і тих людей, які прикривають своє брудне сумління вишитими сорочками.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Замість народного депутата Клименка слово має депутат Заєць.

 

13:34:59

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць „Українська народна партія”.

Шановні народні депутати!  Я хочу привернути вашу увагу до ефективності  діяльності Верховної Ради. Нас турбує не тільки те, що ми із дня удень реалізуємо комплексних дій по подоланню кризи, а навіть не є спроможними  повести серйозну розмову про причини цієї кризи, про шляхи подолання  її і так далі.

Яскравим прикладом відстороненості Верховної Ради від реального життя людей став вчорашній день. Вчорашній день одні атакували уряд, інші захищали уряд, було маса лайки,  але не було професійної роботи, не було професійної оцінки, не було професійного аналізу ситуації, в якій опинилася Україна.

А нам потрібна правдива картина і як цю картину вчора вимальовували  наші виступаючі? Все звелося до аналізу  лише фінансових макропоказників:  Чи був виконаний бюджет за січень місяць, чи  не був виконаний бюджет, чи там  надійшли якісь кошти, чи не надійшли.

Але кожен знає, що сьогодні криза впала саме через те, що лопнув оцей фінансовий лібералізм, що всі і раніше захоплювалися тільки  фінансами і не думали про реальну  економіку, про реальне життя. Тому і вийшла вчора така картина, що у нас Царство Боже  в Україні і що не треба поспішати, не треба думати.

Але ж кожен знає, що потрібно було сказати проте, що сьогодні виробництво   згортається, підприємства  зупиняються, людей відправляють у відпустки, бо в багатьох людей познімали  різні там доплати, як у науковців, наприклад, навіть державних службовців відправляють у добровільні неоплачувані відпуски. І наче нічого  цього не має і ми сьогодні знову починаємо говорити ні про що.

Тому, з моєї точки зору, потрібно врешті-решт змінити саме бачення і зрозуміти, що  криза навалилася на Україну через три причини: через експортно орієнтований  тип нашої економіки сировинного  типу і через те, що останні роки посилили, або стимулювали імпорт, створили цілу інфраструктуру і зрозуміло, що така економіка виявилася незахищеною.

Тому  потрібно сьогодні  реалізовувати ідеологію розбудови внутрішнього ринку. І є  прекрасне гасло, яке дає правильно бачення і це „Купуй українське!”, це „Підтримуй українське!” і „Розвивай українське!”. Бо коли ти купуєш українське, ти не просто  береш  товар якийсь, а ти інвестуєш у робочі місця, ти допомагаєш  своєму братові, своєму другові, своєму батькові чи сину мати роботу і мати перспективу. Тому я пропоную, щоб уряд все-таки вніс до Постанови про державні закупівлі зміни, які б здійснювали б закупівлі державні виключно, за виключенням критичного імпорту українською продукцією. І я пропоную...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ЗАЄЦЬ І.О. І я пропоную ще одне, звести сьогодні владу до купи і правлячу владу, і опозицію, і всі органи влади можна лише одному майданчику – це Рада національної безпеки і оборони. Тому треба задіяти цей механізм для того, щоб виробити програму і подолати кризу. Отже, давайте будемо політично відповідальними людьми, а не просто займатися і діяти за принципом: чим гірше, тим краще. Дякую.    

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Замість народних депутатів Цибенка і Матвєєва шість хвилин Регламенту має Самойлик Катерина Семенівна.

 

13:38:45

САМОЙЛИК К.С.

Дякую, Олександре Володимировичу.

Шановні колеги, шановні наші виборці, я одержала листа, який був направлений Прем’єр-міністру України Тимошенко Юлії Володимирівни і думаю, не тільки я із народних депутатів України, який  підписали академіки Національної академії наук, дійсно, світила, наші науковці, це Толочко Петро Петрович, це академік Пахомов, академік Семиноженко і академік Скопенко Віктор Васильович. У своєму відкритому листі вони звертаються не тільки до уряду, а до кожного із нас, до всіх громадян України. Вони висловлюють свою глибоку стурбованість з приводу створення при Кабінеті Міністрів України Інституту національної пам’яті. З сумом змушені констатувати, що повноваження цієї держустанови схожі не на ті, які виконувало сумнозвісне відомство доктора Геббельса. Вважаємо, що таку тонку матерію як пам’ять народу небезпечно віддавати на відкуп чиновникам, які раніше чи пізніше перетворять цю установу на орган контролю за ідеологічною лояльністю у гуманітарному і науковому середовищі. Наукові дослідження матеріального і духовного минулого здійснюють академічна наука, вища школа, різноманітні громадські організації, краєзнавці, діячі культури і мистецтва. Усвідомлення досвіду минулого і історичної пам’яті народу викристалізовується в умовах відкритого обговорення суспільством свого минулого з різними, в тому числі оцінками різними та думками, будь-якої спроби держави адміністративно централізувати і зарегулювати цей процес контрпродуктивні до того ж протизаконні, оскільки посягають на свободу наукової і суспільної думки гарантовано Конституцією України. Що буде саме так свідчить офіційний сайт інституту розміщений на урядовому порталі, який інформує про основні історичні події України, які ми тепер зобов’язанні беззаперечно визнавати і вшановувати згідно положення, яке затвердив уряд.

У цьому переліку дат не знайшлося місця навіть згадці про Велику Вітчизняну війну, між іншим, ті, хто гугукає, у вас же, у всіх є ті, хто загинув під час Великої Вітчизняної війни, про звільнення України  від німецько-фашистських загарбників, а державне свято День Перемоги взагалі обізвано Днем закінчення війни в Європі. Заявлені напрямки діяльності цього інституту, дослідження, просвітницька робота, опікування пам’ятниками, заповідниками, конкурси школярів засвідчує відсутність чітко сформованої саме наукової концепції у зв’язку з чим нова установа нагадує симбіоз академічного інституту, методкабінету Міністерства освіти і культури, а також штаб-квартиру Галицького земляцтва.

Вважаємо, абсолютно недоцільним і формування Центрального архіву національної пам’яті, що призведе до розпорошення фондів центральних і відомчих архів, унеможливить комплексне дослідження нашого минулого істориками наступних поколінь.

Дивно, що Інститут національної пам’яті має намір збирати лише ті документи, які стосуються виключно репресій в Україні. Невже тільки трагедії складають національну пам'ять нашого народу. Викликає подив незбагненно щедре фінансування забезпечення інституту, якщо в бюджеті 2008 року було виділено 3 мільйона гривень, то на цей рік передбачено  38 мільйонів. Національної Академії Наук України – це бюджет  близько 10 наукових установ соціогуманітарного профілю у кожній з яких працює 20 докторів і 60-70 кандидатів наук.

Чи не занадто це для установи, котра складається переважно з чиновників від науки, частина яких немає навіть історичної освіти? І з  яким потенціалом не відповідає навіть одному академічному інституту.

Головне полягає в тому, що в названій вищий установі немає жодної потреби. Функції, які вона має перебрати на себе успішно виконують академічні інститути: історія, археологія,   етнологія,  мистецтвознавство, українську мову і літературу і таке інше. Усі вони і як відповідні кафедри українських університетів досліджують національну пам'ять.

Крім того аналогічною роботою зайнятті чисельні архівні установи, котрі не тільки зберігають цю пам'ять у вигляді документів, але і вводять їх  до наукового обігу.

І тому, звичайно,  я думаю, що нам необхідно всім народним депутатам України продумати, що ми таке робимо, куди ми направляємо ці гроші. Чому ми якоюсь адміністративною структурою підміняємо цілі інститути. Всіх науковців України.

Я ще раз хочу звернутися до Прем’єр-міністра України:  давайте зупинимося, давайте нехай кожен робить свою справу, а Кабінет Міністрів України нехай займається тим, щоби підняти економіку і добробут населення України. І це буде абсолютно правильно. А всякі подібні інституції при Кабінетах Міністрів  України наносять лише шкоду всьому українському народові.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Ляпіна.

 

13:44:59

ЛЯПІНА К.М.

Ксенія Ляпіна, депутатська група „За Україну”.

Я продовжую інформувати шановних колег і суспільство України  про те, що відбувається в протистоянні між мільйонним прошарком українського населення малими підприємцями і сьогоднішнім урядом, і проурядовою коаліцією. На жаль, протистояння  продовжується.  Я   сьогодні   розповсюдила в залі звернення об’єднань підприємців, які  наголошують, що всі розвинені країни під час кризи роблять пріоритетним розвиток саме малого підприємництва. Тому що це найбільш гнучка така сфера, де можна зберегти робочі  місця і створити нові робочі місця. У нас відбувається все навпаки. Залишився  сокирою над шиєю  малого підприємництва проект Закону про місцеві податки і збори. Його ще поки що ніхто не відміняв.  У той же час навіть сьогодні намагалися поставити на порядок денний проект  Закону про внесення змін до деяких законів України  щодо пенсійного забезпечення з словами про те, що  це є корисний закон.

Шановні колеги,  вчитайтеся у те, що там написано. Там одною рукою  обмежуються пенсіонери, причому працюючі пенсіонери, а другою рукою накладається ще подвійне оподаткування на суб’єктів найменшого  підприємництва - платників єдиного податку,  подвоюється податкове навантаження. Друзі, та ми залишимся без робочих місць і взагалі без жодної копійки пенсійних внесків. Нам не буде чим платити взагалі всім пенсіонерам, якщо ми далі будемо розвивати таку політику.  Неможна приймати цей закон, його треба відміняти. Чому сталося так, що такі закони проходять тут у залі  Верховної Ради, і ми не звертаємо на них... не вдумаємося у те, що в них написано. А дуже просто, подивіться, всі ці закони проходили по скороченій процедурі розгляду. Верховна Рада  перетворюється у кнопкодавів. Ми не задумуємося над тим, що  написано у законах, за які  голосуємо. Це не нормальна ситуація. Не можна підходити до всіх законів з політичної  точки зору, урядовий, значить, підтримуємо чи не підтримуємо і навпаки. До закону треба підходити з точки зору прогнозу, а які наслідки матиме прийняття такого закону. Так само  сталося з законом, який ми з вами прийняли більше, ніж 400 голосів, зверніть увагу, 15 січня цього року. Прекрасний Закон про систему збору  та обліку єдиного соціального внеску  у загальнообовязковому державному соціальному страхуванні.  Омріяна мрія про єдиний соціальний внесок була спаплюжена ложкою дьогтю. Туди внесли варіант тендерної палати номер  2, такої собі  міжвідомчої комісії, яка буде встановлювати правила здавання звітності. Це фактично буде оброк на кілька мільйонів суб’єктів підприємництва в Україні. Причому оброк не в державний бюджет, а в чийсь приватний карман хтось всунув цю поправку. А ми знову за 10 хвилин, не вдумуючись в те, що відбувається, проголосували за цей закон. Таку  ганебну практику треба терміново припиняти. Верховна Рада України, це місце, де мусять…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте, час закінчився.

 

ЛЯПІНА К.М. Де ми мусимо продемонструвати відповідальний підхід до прийняття законів, які стосуються мільйонів громадян. Я всіх до цього закликаю. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Замість народного депутата Кінаха слово має народний депутат Чечетов.

 

13:48:32

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Шановні виборці! Нинішня, без перебільшення, катастрофічна макроекономічна ситуація в Україні зумовлена головним чином тим, що Кабінет Міністрів Юлії Тимошенко, не дивлячись на багаторазові застереження опозиційного уряду та Партії регіонів на початку та протягом усього 2008 року несприятливі прогнози щодо України з боку міжнародних організацій, очевидні ознаки розвитку у державі економічної кризи ще в серпні 2008 року до останнього маніпулював суспільною свідомістю, заявляючи, що світова криза не торкнеться України. Увесь склад діючого Кабінету Міністрів, особисто Юлія Тимошенко замість підготовки антикризових заходів фактично до середини жовтня 2008 року заперечували навіть сам факт наявності кризових явищ в економиці України. Результат цього – втрачений час. Більше того, навіть із запізненням прийнятий так званий антикризовий закон не вирішив цілу низку проблемних питань, зокрема, як підтримувати реальний сектор, як на практиці забезпечити стабільність банківської системи і яким чином підтримувати платоспроможність української, українського населення. Внаслідок зазначеної бездіяльності уряду Юлії Тимошенко підсумки роботи вітчизняної економіки в 2008 році підтвердили найбільш песимістичні прогнози опозиційного уряду Віктора Януковича. Поглиблюється валютна криза. Починаючи із серпня 2008 року гривня знецінилась по відношенню до долара майже на 40 відсотків. Такі темпи падіння курсу національної валюти є найвищими у Європі. Уряд Тимошенко, за господарювання якого відбувається третя валютна криза, обікрав мільйони вкладників, що зберігали депозити в гривні, значно подорожчало обслуговування іпотечних кредитів, 85 відсотків з яких бралося в доларах. Десятки тисяч сімей незабаром ризикують залитися проти неба.

Зараз Юлія Тимошенко не втомлюється повторювати, що валютний курс – це виключно прерогатива лише Національного банку. Це чергове обманювання населення. Обмінний курс як показник конкурентноздатності економіки є спільною відповідальністю уряду і НБУ, оскільки є величиною, яка визначається внутрішньою вартістю національних грошей, тобто інфляцією та їх зовнішньою вартістю, яка залежить від стану платіжного балансу. Інфляція і платіжний баланс знаходяться, якщо не під прямим, так під значним впливом уряду.

На жаль, перспективи завтрашнього дня поки що виглядають безрадісно. І сподіватися, що на поліпшення ситуації у майбутньому немає підстав, адже своїми діями уряд Юлії Тимошенко сповільнив зростання економіки не лише у 2008 році, але і заклав бази для погіршення ситуації у 2009 році. Сьогодні Україна стоїть на порозі системної економічної кризи, під впливом якої ризикує бути відкинутою на кілька років назад.

Вихід тільки один: дострокове припинення повноважень Президента, уряду і парламенту.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Білозір. Відсутня в залі.

Народний депутат Аржевітін, будь ласка.

 

13:51:42

АРЖЕВІТІН С.М.

Станіслав Аржевітін, депутатська група „За Україну!”.

Заява асоціації українських банків з приводу припинення рефінансування банків у січні 2009 року. У системі українських банків поряд із значним погіршенням фінансового стану клієнтів загрожує незрозуміла, деструктивна політика української законодавчої і виконавчої влади.

В умовах економічного спаду та гострої фінансової кризи переважна більшість країн вживає невідкладних заходів щодо захисту саме банківської інфраструктури, спрямовуючи на підтримку ліквідності банків значні кошти за рахунок бюджету. У нашій країні на таку допомогу банкам урядом не надано ні однієї гривні, а обсяги виділеного Національним банком на поворотній основі рефінансування навіть не компенсують відтоку вкладів з банківського сектору.

Більше того, Верховною Радою України прийнято та підготовлено до прийняття ряд законопроектів, спрямованих виключно на захист інтересів позичальників, ігноруючи при цьому той факт, що надання односторонніх преференцій неминуче призведе до колосальних втрат вкладників банків. З іншого боку посилюється тиск  уряду на банки з вимогою безперешкодного задоволення вимог клієнтів щодо зняття депозитів, у тому числі коштів місцевих органів влади, що у поєднанні з практичним   блокуванням Верховною Радою та урядом України з початку поточного року  підтримки ліквідності банків через систему рефінансування, ставить банківську систему  на межу втрати платоспроможності. У такій деструктивній  поведінці влади неможливо знайти логіку, яку можна простежити і осягнути. А може   це вже втрата владою відчуття  реальності?

Блокування системи рефінансування  протягом всього січня місяця стало наслідком прийняття Верховною Радою  ініційованого урядом Закону України „Про Державний бюджет на 2009 рік”, статтею 86 якого  передбачено спільне затвердження порядку  і ставки рефінансування банків  Національним банком  та Кабінетом Міністрів, чого не існує практично ніде у світі, і що лише сприятиме розпорошенню  відповідальності. І при цьому до цього   часу кінцевий варіант  цього порядку не визначено, і рефінансування  банків  з початку поточного року загальмувалось. Для чого? Щоб вкладники банків і клієнтів проблеми, щоб спричинити штучний   конфлікт між клієнтом і банком?

Перелічені фактори поряд із  прецедентним потоком спрямованого проти банківської системи  негативного піару, у тому числі з боку окремих високопоставлених осіб вкрай негативно діють на економіку і населення  України. Чи не з цих причин  було вилучено 16 мільярдів у минулому місяці?

Асоціація українських банків  вимагає негайно припинити поширення негативної інформації про банківську систему вищими посадовцями у державі, у тому числі на всіляких телешоу  та негайного розблокування процесу  рефінансування банків. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Замість народного депутат Білорус, народний депутат Каплієнко.

 

13:54:53

КАПЛІЄНКО В.В.

Шановні колеги, шановні українці, я з цієї парламентської трибуни хотів би підняти   два питання. У відповідності до статті 94  діючої Конституції України Президент України протягом 15 днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює. Ми на цей час всі, також і в засобах масової інформації, говоримо про питання щодо неспроможності банківського сектору обслуговувати населення України, отримувати стабільний валютний коридор і змінювати чи заперечити змінювання в односторонньому порядку і з боку банківського сектору ставок по кредитам і таке інше.

Свого часу в минулому році ми підписали два законопроекти, ми прийняли його в цьому сесійному залі: законопроект 3343, реєстраційний номер, від 12.12.2008 та законопроект 3309 від 31.10.2008. Про що йдеться? Законопроект 3309 фактично регулював створення так званого стабілізаційного фонду на капіталізацію банків, підтримував зовнішніми запозиченнями стабілізаційний фонд, надав обмеження на використання валютної виручку шляхом її продажу на міжбанку обов'язковий та фактично виділив за рахунок прибутку Національного банку України четверту частину на створення так званого фонду гарантій вкладників по депозитним вкладам від фізичних осіб. На цей час цей законопроект підписаний Президентом, але не оприлюднений. Тобто фактично ми не маємо можливості, як ми, так і уряд, впливати на цю ситуацію.

Другий законопроект 3343, який більш гучний для населення, фактично говорив про наступне, що банкам забороняється в односторонньому порядку змінювати умови укладених з клієнтами договорів, зокрема збільшувати розмір процентної ставки за кредитними договорами або зменшувати її розмір за договорами банківського вкладу. На превеликий жаль, цей законопроект підписаний на час Віктором Андрійовичем Ющенко, але неопублікований, як того вимагає Конституція, у двох відповідних засобах масової інформації – „Голос України” та „Відомості Верховної Ради України”.

З цієї парламентської трибуни цим депутатським запитом, який лунає від мене з цієї трибуни, я звертаюсь до діючого Президента України Віктора Андрійовича Ющенка із вимогою щодо негайного оприлюднення вищезазначених законопроектів у „Голосі України” та „Відомостях Верховної Ради” та надання можливості діючому уряду та населенню отримати врешті-решт заспокоєння у так званому банківському проблемному секторі, який ми маємо на цей час. Дякую.                             

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Ландік відсутній в сесійній залі. Народний депутат Коваль відсутній в сесійній залі. Замість народного депутата Ляшко мав виступати народний депутат Павловський.

Народний депутат Ляшко, будь ласка.

 

13:58:02

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, „Блок Юлії Тимошенко”.

Шановні громадяни, шановні виборці! Упродовж цього тижня, коли працює Верховна Рада, ми вкотре з вами всі пересвідчилися, що політичні сили, які представлені в парламенті, переслідують насправді в першу чергу власні інтереси. Інтереси громадян, інтереси виборців, які голосували за ті чи інші політичні сили, для них на другому, якщо ще не на іншому, місці. Що я маю на увазі?

У вівторок Верховна Рада розпочала свою роботу в заблокованому стані. Чому була заблокована Верховна Рада: тому що наші колеги із Партії регіонів не хотіли, щоб Верховна Рада розглянула проект резолюції недовіри уряду. Самі ж ініціювали це питання, вимагали перенести питання на четвер. Чому? Бо розраховували підтягнути сюди до парламенту в Києві людей, збунтувати їх, підняти проти уряду, щоб потім використати це. І що? У четвер більшість парламенту не підтримала наших колег із Партії регіонів, і людей у Києві не було, бо люди вже давно не дурні, бо люди вже давно зрозуміли (почекайте! Правда очі коле, що ви з зали йдете? Слухайте правду!), бо люди давно зрозуміли, що політики їх тільки використовують.

Що хотіла Партія регіонів: Партія регіонів хотіла відправити у відставку уряд Тимошенко. Чому вони це хотіли? Це був ніж у спину, але не Тимошенко, це був ніж у спину Україні, бо уряд Тимошенко прибрав із газової труби „РосУкрЕнерго”, позбавив можливість Партію регіонів і Фірташа, власника „РосУкрЕнерго”, заробляти мільярди грошей.

Спочатку вони висмоктують ці гроші з державного бюджету, а потім за ці гроші купують виборців, купують політиків, аби вони голосували за відставку демократичного уряду Тимошенко, купують на виборах людей, потім приходять до Верховної Ради, приходять до уряду і знову заробляють ті гроші, які потратили на купівлю виборців.

На щастя, країна вчора виграла. Ми маємо уряд, який має можливість працювати, який має можливість долати економічну кризу. Ми закликаємо  всі політичні сили в парламенті: обєднатися навколо уряду Тимошенко, запропонувати своїх представники в до уряду і разом тягнути цього воза. А не сидіти тихенько і тільки вміти, що критикувати.

Давайте працювати. Давайте дбати про інтереси людей. А не прикриваємося людьми, а насправді  переслідують лише власні  політичні інтереси, як це роблять наші колеги з Партії регіонів.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ранкове пленарне засідання оголошую закритим. На все добре. Зустрінемося у вівторок через тиждень на ранковому пленарному…