Засідання N 02 (вечірнє)

Опубліковано 03. 02. 2009

ЗАСІДАННЯ ДРУГЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

3 лютого  2009 року, 17:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Увімкніть систему „Рада”.

17:03:23

Зареєструвалося у сесійній залі 404 народних депутати.  Вечірнє засідання Верховної Ради України  оголошую відкритим.

Шановні колеги, дозвольте поінформувати вас про результати засідання Погоджувальної ради. Але перед тим, як надати вам відповідну інформацію, я просив би шановних колег, щоб вони уважно  ознайомилися з тим, що я  говорив при відкритті сесії, щоб не виникало   якихось незрозумілих обурень і заперечень. Візьміть, будь ласка,  стенограму, там все дуже толерантно і спокійно викладено,  і прочитайте, будь ласка.  І будемо вважати, що у нас жодних причин для непорозумінь   немає.

Ми прийняли рішення і рекомендуємо вам, шановні колеги, підтримати таке: у четвер першим питанням розглянути про соціально-економічну ситуацію в Україні та дії органів  влади щодо подолання кризи. У проекті розкладу, вам роздано на четвер  пропозиції, там записано: про проект постанови щодо недовіри Кабінету Міністрів України. Тобто це питання міняєм, але по суті, коли ми будемо приймати рішення за наслідками розгляду, окрім інших пропозицій, які будуть внесені, буде поставлено на голосування і проект Постанови про відповідальність Кабінету Міністрів України.

Далі йдемо. Пропонується, шановні колеги, такий регламент розгляду питань. А для цього, щоб ми забезпечили роботу, відповідно до Регламенту, внесена пропозиція всіма фракціями звернутись до Президента України з пропозицією, проханням, рекомендацією Верховної Ради України, щоб він взяв участь у цьому засіданні. Зрозуміло, і до Кабінету Міністрів, і до членів  уряду  запросити голів обласних рад. З урахуванням цього вибудувати такий регламент. Президенту України, якщо він виявить бажання і буде у Верховній Раді України, запропонувати виступ, не обмежуючи, до 45 хвилин. Якщо у депутатів виникнуть запитання, Президент погодиться на них дати відповідь, - до 30 хвилин. Кабінет Міністрів України, відповідно 45 і 30 хвилин. Запитання до членів Кабінету Міністрів, якщо такі будуть у народних депутатів України, - до 30 хвилин. Це регламентом також передбачено. Виступи від фракцій – до 10 хвилин від кожної фракції. Виступи від депутатів – до 30 хвилин. Виступи від депутатів, до 30 хвилин.

Ми також погодились, що виступлять два голови обласних рад, сходу і заходу, але ми для цього повинні будемо окремо проголосувати, щоб прийняти таке рішення, - до 5 хвилин.

Шановні колеги, я прошу, є можливість, щоб Верховна Рада прийняла рішення. Ми шукаємо компроміс. Нам треба правда, так що, будь ласка. Далі, шановні колеги. Рішення, які пропонується, ми до губернаторів, не можемо запрошувати, бо це треба узгоджувати і з Кабінетом Міністрів, і з Президентом. Питаннями бюджету насамперед займаються голови обласних рад.

Далі – проекти рішень, обговорення і прийняття рішень. Але, враховуючи чутливість цього питання і враховуючи ту обставину, що на голосування буде поставлено питання про недовіру уряду, ми також погодили, що ми будемо суворо і неухильно дотримуватися Регламенту. А саме. Прохання до всіх депутатів, як то вимагається, зареєструватися біля столів реєстрації. Коли ми розпочнемо роботу, і буде узагальнена інформація про депутатів, які зареєструвалися, ми це висвітлимо на табло, і запропонуємо депутатам, які не встигли зареєструватися і прямо підійшли у сесійну залу, зареєструватися.

Після того, коли ми підійдемо до прийняття рішення, всім присутнім у цій залі буде запропоновано зареєструватися біля столів реєстрації. Інформацію ми потім цю оприлюднимо, щоб кожний депутат приймав усвідомлено рішення, керуючись колективною позицією, яка буде визначена. Я просив би, щоб ми це підтримали. У принципі це вимагає Конституція і Регламент.

І ще один момент. Ми також домовилися, що якщо Президент України в силу зайнятості або інших обставин не відгукнеться на пропозицію взяти участь у розгляді цього питання, то це не буде означати, що у нас є підстави блокувати роботу Верховної Ради України в четвер.

Ми також домовилися, шановні колеги,  що всі пропозиції, які з цього приводу надійдуть за наслідками розгляду цього питання окрім уже зареєстрованого проекту постанови про недовіру Кабінету Міністрів, вони також будуть розглянуті, і Верховна Рада визначиться щодо відповідних рішень.

Я довів до вашого відома узгоджену позицію погоджувальної ради.

Тепер нам потрібно, шановні колеги,  затвердити розклад засідання на третє – шосте лютого з одним уточненням: на четвер замість питання, одну хвилиночку, замість проекту постанови про відповідальність Кабінету Міністрів України ми ставимо питання про соціально-економічну ситуацію та дії органів влади щодо подолання кризи, оскільки це питання поглинає ту пропозицію, яка викладена в проекті розкладу. З урахуванням цього я ставлю на голосування про затвердження розкладу засідань Верховної Ради України на 3-6 лютого 2009 року. Прошу голосувати.

 

17:10:17

За-415

Рішення Верховної Ради України прийнято. Дякую.

Шановні колеги, зараз одну хвилиночку, ми ще домовилися про те -  прошу уваги! – що ми проголосуємо, щоб було рішення Верховної Ради України, щоб прийняли узгоджену таку позицію, щоб надати виступ представникам двох обласних рад. І ми домовилися, що цих представників, одного визначить Партія регіонів, другого фракція БЮТ. Правильна пропозиція була, з цього приводу. Будь ласка, я прошу, давайте керівники фракцій по одній хвилині.

Будь ласка, Адам Іванович Мартинюк. Керівники фракцій по одній хвилині.

 

17:11:16

МАРТИНЮК А.І.

Дякую, Володимире Михайловичу. Мартинюк, фракція комуністів.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги, давайте ми в комплексі проголосуємо, ми маємо проголосувати не лише про те, що ми надамо можливість взяти участь в обговоренні двом головам обласних рад, які визначать політичні сили, з одного боку, Партія регіонів, з другого - „Блок Тимошенко”. А щоб ми відразу зараз проголосували той регламент розгляду цього питання, який ви нам запропонували, щоб ми вже у четвер не витрачали сил і ті, хто буде готовий іти до нас звітувати, щоб вони вже заздалегідь знали, який встановлений регламент розгляду цього питання. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка, Олександр Сергійович Єфремов, мікрофон.

 

17:12:01

ЄФРЕМОВ О.С.

Спасибо, Владимир Михайлович.

Уважаемые коллеги, я также поддерживаю предложение, которое высказал Адам Иванович по поводу  голосования сегодня в зале.

В свою очередь хотелось бы сказать огромное спасибо всех, кто принимал участие в Погоджувальной раде,  за понимание важности вопроса, который мы подняли сегодня. И мы надеемся, что в четверг мы услышим правдивые ответы, прежде всего люди в нашей стране услышат правдивые ответы на те вопросы, которые будут рассматриваться в Верховной зале. И что в конечном  итоге мы заложим традицию, когда люди  о ситуации в нашем государстве будут узнавать  все-таки  от официальных лиц та, которая она есть, будут узнавать в официальных учреждениях, а не на шоу, которые происходят у нас каждый день практически  в нашей стране. А то мы превратились уже в шоуменов, а не  в тех людей, которые  должны заниматься повседневной, кропотливой работой для того, чтобы  ситуация, которая действительно катастрофическая,   в нашем государстве,  была исправлена. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка,  Іван Кириленко. Микола Мартиненко потім.

 

17:13:09

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги,  я хочу ще раз офіційно оприлюднити заяву  нашої фракції з тої точки зору,  що після  пропозиції, яка прозвучала вчора на Погоджувальній раді лідера Партії регіонів, не починати офіційну роботу  в залі над законопроектам перш, ніж ми не   заслухаємо звіт чи доповідь,  чи інформацію стосовно  стану справ у державі, ми підтримали вчора  на Погоджувальній раді, дійсно, зробити це  невідкладно. І нам  доволі дивно було, що наші  колеги наполягали через декілька голин перенести це питання  якомога  більш на пізній термін. В результаті сьогодні відбулося навіть блокування роботи Верховної Ради України, по вашій же пропозиції  розглядати це питання невідкладно.

  Рішення прийнято, Володимире Михайловичу. Ми втратили майже цілий день, пропозиція нашої фракції – вичерпати сьогодні порядок денний, розглянути всі питання. Тому   працювати до тих пір, пока не розглянемо.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Мартиненко, будь ласка.

 

17:14:19

МАРТИНЕНКО М.В.

Дякую, Володимире Михайловичу.

Шановні народні депутати, ми підтримуємо, як процедуру  розгляду питання, так і термін розгляду даного питання. Крім того ми вважаємо, що ці питання, зокрема,  які ініційовані по заслуховуванню  уряду, вони повинні бути розглянуті якомога скоріше, прийняти рішення і дати змогу працювати нормально всім гілкам влади. Фракція налаштована конструктивно працювати на цій сесії, ми хочемо розглядати конкретні питання. Ті питання, які внесені, вони стосуються конкретних економічних проблем. Можу навести тільки приклади законопроектів, які подані від нашої фракції: це і проект Податкового кодексу України, це законопроект про Державний земельний кадастр, доповнення до Закону „Про концесії” і багато інших.       

Тому, шановні колеги, ми сьогодні витратили день на перемовини, з одного боку безплідні, але в кінці кінців знайшли порозуміння і давайте далі знаходимо порозуміння для подальшої роботи нашої Верховної Ради. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Зарубінський, будь ласка.

 

17:15:27

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую.  Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги! Відверто кажучи, прикро було, коли ми сьогодні, фракція „Блоку Литвина”, прийшли до Верховної Ради і вже після півторамісячного терміну, коли ми звикли працювати, нормально працювати, як парламентарі працюють, сьогодні знову були спроби, в усякому разі у нас враження склалося, зовнішні спроби з-за меж, з-за стін Верховної Ради зробити так, щоб Верховна Рада не працювала, в усякому разі щоб відбулися певні дестабілізаційні процеси у Верховній Раді.

Тому я думаю, що ми маємо подякувати самим собі за мудрість, керівництву Верховної Ради, що вчергове вивели наш національний парламент, український парламент, із цього піке. Дуже шкода, правда, і це, дійсно, щиро я кажу, що ціла низка законопроектів, яка сьогодні мала бути розглянута і прийнята, не політичних, не ідеологічних, так і не були розглянуті із-за цього блокування. Сподіваємося, що далі робота буде набагато конструктивніша. Дякую.  (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, ми обмінялися думками. Прозвучали такі пропозиції: ключова пропозиція про те, щоб продовжувати роботу, і я приєднуюсь до слів подяки Олександра Сергійовича за конструктивізм, і я просив би, щоб ми зараз не вийшли із-за меж порозуміння. Відносно того, щоб продовжити роботу. На превеликий жаль, відповідно до Регламенту про продовження роботи можна поставити виключно на ранковому засіданні. Тому ми це не зможемо зробити, будемо намагатися надолужити завтра.

Що стосується пропозицій по трансляції, тут прозвучала, щоб ми говорили проте на УТ-1, я прошу зараз, щоб Микола Томенко вивчив це питання і я переконаний, що ми приймемо рішення.

Шановні колеги, відносно регламенту розгляду питання, давайте в такий спосіб зараз ми затвердимо регламент, окремо проголосуємо, щоб дати право, оскільки це не передбачено, головам обласних рад, двох, як ми сказали, а після того затвердимо регламент, тобто два голосування проведемо. (Ш у м   у   з а л і) 

Можемо одним провести голосуванням? Гаразд, але давайте тоді я зачитаю регламент тоді ще раз: Президент України пропонується не обмежувати час, але до 45 хвилин  на виступ, якщо буде Президент; 30 в разі виникнення запитань у депутатів; Премєр-міністр України, тобто від  Кабінету Міністрів, скажімо так, - 45 і 30, запитання до членів Кабінету Міністрів, якщо будуть, – до 30 хвилин; виступи від фракцій – до 10 хвилин від кожної фракції, виступи від депутатського корпусу, від депутатів, від наших колег – до 30 хвилин; голови обласних рад, два виступаючих за пропозиціями від Партії регіонів і з "Блоку Юлії Тимошенко", кожен по 5, до 5-ти хвилин; прийняття відповідних рішень.

Але ще хотів би про одне сказати, шановні колеги, ми домовилися про те, що в разі, якщо Президент України не зможе взяти участь у роботі, це не означає, що ми не будемо розглядати цього питання.

І плюс, шановні колеги, про реєстрацію, ми з вами домовилися, я не бачу потреби ще раз повертатися до розгляду цього питання. З урахуванням цього, я ставлю на голосування запропонований регламент розгляду питання про соціально-економічну ситуацію в Україні та дії органів влади щодо подолання кризи. Прошу голосувати.

 

17:19:24

За-398

Рішення прийнято.

Щодо пропозиції, яка прозвучала відносно Національного банку, після довгих дебатів Погоджувальна рада рекомендує, оскільки ми вже неодноразово слухали це питання, ну, не повертатись до його розгляду. Шановні колеги, на розгляд цього питання ми запросимо всіх, кого призначає або на призначення яких дає згоду Верховна Рада України. Тому ваша пропозиція буде якраз врахована.

Шановні колеги, я прошу вас, давайте попрацюємо. У нас… Шановні колеги, нам потрібно затвердити порядок денний четвертої сесії Верховної Ради України. Це майже 1 100 законопроектів. У вас цей документ роздано. Давайте таким чином, шановні колеги, поступимо: ми його затвердимо, а коли вже включати безпосередньо в розклад засідань, ми будемо визначатися в процесі з вами діалогу і будемо приймати рішення щодо тих питань, які не викликають, ну скажімо, насамперед несприйняття, а будемо єдині щодо того, які законопроекти насамперед потрібні країні.

Я ставлю на голосування проект постанови 3694: про порядок денний  четвертої сесії Верховної Ради України шостого скликання. Прошу голосувати, прошу голосувати.

 

17:21:18

За-217

Рішення не прийнято.

Будь ласка… Що, що? Будь ласка, з мотивів 5 хвилин, запишіться, будь ласка, 5 хвилин. Шановні колеги, ми ж домовилися з вами, що ми будемо узгоджувати позиції і приймати рішення.

Будь ласка, прізвища народних депутатів, що записалися. Іван Заєць,  фракція „Наша Україна – Народна Самооборона”.

 

17:21:43

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія.

Шановний пане Голово, справа в тому, що я проаналізував цей перелік законопроектів, і там немає дуже багато законопроектів. І тому треба взяти за основу, проголосувати: дати день на доопрацювання і проголосувати в цілому, бо я ж чудово розумію, якщо  зараз вони не є у порядку денному, тому спеціальна буде процедура включення того чи іншого законопроекту до порядку денного і через погоджувальну комісію, і через голосування в залі. Тому через те, мабуть, люди і не голосують, бо вони розуміють, там немає цілої низки законопроектів. У мене, наприклад, є законопроект про зменшення податку на дохід для особисто селянського господарства, пройшов комітет, і тут його немає. І багато інших законопроектів.

Тому я пропоную все-таки якийсь час витримати. Давайте проголосуємо за основу, дається один день на пропозиції, і у пятницю чи там у четвер проголосуємо остаточно. Це буде по-державному.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, зараз я дам довідку з цього приводу. Народний депутат Бевз, фракція комуністів.

Я хочу тільки сказати, що всі законопроекти, які внесені на цей день, вони включені. Є тільки два розділи, другий розділ – там, де комітети не рекомендують. Але я ставлю на голосування і ті, що комітети не рекомендують, бо це право народного депутата – вносити законопроекти. Уважніше подивіться.  Будь ласка.

 

17:23:10

БЕВЗ В.А. Дякую.

Слово Адаму Івановичу Мартинюку.

 

17:23:16

МАРТИНЮК А.І. Дякую.

Мартинюк, фракція комуністів.

Шановний Володимир Михайлович, шановні колеги! Є проблема, яка полягає у тому, що на превеликий жаль, майже всі законопроекти, які пропонували представники фракції комуністів, попали в ті розділи, які не обовязкові для розгляду в основному, першому розділі. Тим більше, що сюди потрапили ті законопроекти, які мають безпосереднє відношення до вимог Конституції. Ну, наприклад, законопроект Петра Миколайовича Симоненко про основні засади внутрішньої і зовнішньої політики. Це – конституційна вимога.

Ми, якщо я не помиляюсь,  протягом діяльності Верховної  Ради за 19 років лише один раз, у 1994 році, затвердили такі основні засади. Я не можу зрозуміти, як профільний комітет порахував, що цього не треба робити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити. Я бачу…

 

17:24:21

МАРТИНЮК А.І.

І також інші законопроекти, також спрямування, які не носять політичного характеру, які випливають із того, що їх вимагає Конституція або наші ж рішення. Ну, наприклад, законопроекти, внесені Ткаченком, щодо земельних питань і так далі. Тому, Володимире Михайловичу, я думаю, якщо зараз не пройде рішення, давайте все-таки можливість попрацювати ще один-два дні, для того щоб потім остаточно приймати рішення. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Терен, фракція "Блоку Юлії Тимошенко".

 

17:24:54

ТАРАН В.В.

Володимире Михайловичу, в мене давній борг перед Ляшком. Дайте йому, будь ласка, слово.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Олег Ляшко. Мікрофон.

 

17:25:00

ЛЯШКОО.В.

Олег Ляшко, "Блок Юлії Тимошенко". Дякую, пане Таран. Шановний Володимире Михайловичу, колега Камчатний просить включити законопроект 2650. Це про внесення змін до Закону „Про звернення громадян”, автори Сідельник і Камчатний. Цей законопроект дозволяє більше отримати свободи у зверненні  громадян до влади. А я, Володимире Михайловичу, від імені фракції "Блоку Юлії Тимошенко" звертаюся до вас особисто і до всього парламенту сьогодні не піти із зали, поки не розглянемо законопроекти по „Артеку”. Є зміни до Закону „Про бюджет”, які додатково, за ініціативи уряду, 60 мільйонів гривень на фінансування „Артеку”. Є законопроект, який унормовує діяльність „Артеку” і „Молодої гвардії”, який дозволяє не розграбовувати їхні землі, який звільняє, надає масу преференцій, бо в ці вихідні усі політичні сили піарилися на „Артеці”, усі розказували, як вони його люблять, як вони дбають про тих людей, які там працюють...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дайте завершити думку.

 

17:26:06

ЛЯШКО О.В.

Усі піарилися, всі показували, як люблять людей, які там працюють, і як люблять дітей, які там мають відпочивати. То давайте від слів перейдемо до діла і підтримаємо уряд Тимошенко й ті законопроекти, які внесені на розгляд Верховної Ради. Бюджетний комітет під головуванням Деркача Миколи Івановича розглянув, прийняли. Прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Тихонов Віктор Миколайович, фракція Партії регіонів.

 

ЄФРЕМОВ О.С. Он вышел. Если можно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Олександр Єфремов. Будь ласка.

 

17:26:38

ЄФРЕМОВ О.С.

Спасибо, Владимир Михайлович. Уважаемые коллеги, мы не проголосовали за тот пакет, который предлагался, по одной простой причине, что мы там не видим основных законов, которые сегодня востребованы в нашем государстве, и прежде всего антикризисной программы, о которой, Владимир Михайлович, говорили и вы, и о которой каждый день говорит премьер Тимошенко, но тем не менее до сих пор мы эту программу воочию не видели.

И огромная к вам просьба, Владимир Михайлович! Мы сегодня  приняли решение по четвергу, встретиться вам с Президентом, возможно даже сегодня, поставить  его в известность о данном решении, чтобы потом для него небыло неожиданностью и он не мог сослаться, что он опять уезжает в очередную командировку на Волынь или в Польшу. Потому что ситуация в государстве требует его присутствия здесь и мы бы хотели бы завтра знать его ответ, уже находясь здесь в зале, если возможно  это сделать.

 Спасибо.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Народний депутат Карпук, будь ласка, бо всі від фракції наче виступили. Є народний депутат Карпук? Будь ласка, мікрофон.

 

17:27:44

КАРПУК В.Г.

Шановний Володимир Михайлович! Коли йшло обговорення бюджету, ми говорили про те, що охорона  здоров’я загалом в тяжкому становищі в бюджеті. Недофінансування по галузі  є досить вагомим, особливо в багатьох  державних програмах. І у вас прозвучали такі слова, що  охорона  здоров’я повинна стати пріоритетною   в роботі Верховної Ради.

Тому я вас прошу, щоб були включені першочергово ті законопроекти, які дуже важливі для реформування охорони  здоров’я і їх важливо приймати  в пакеті. Особливо закони 1040, 1041, 1042, які стосуються введення загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.  Ви гляньте на дату,    ці законопроекти зареєстровані  в Верховній Раді більше   року тому назад,  але ще ні разу не вносилися до порядку денного  сесії.

Тому вважаю, що дійсно питання охорони здоров’я повинно бути пріоритетним  у нашій цій сесії. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги!  Ми обмінялися думками, така пропозиція, яка нас повинна всіх консолідувати. Давайте приймемо рішення. Я прошу уваги! Що всі законопроекти, які зареєстровані у Верховній Раді України, надійшли у Верховну Раду за станом   на 17-ту годину 30 хвилин, включаються до порядку денного сесію. Бо у нас вже виходить так, що Апарат починає визначати, що давати, а що не давати! Всі питання включаються на розгляд.

І відповідним чином, я попрошу Олександра Володимировича Лавриновича проконтролювати, щоб у нас не один законопроект не був забутий і з урахуванням цього давайте приймемо таке рішення, бо якщо ми не приймемо його, то ми знову не затвердимо порядок денний сесії. З урахуванням цієї пропозиції я ставлю на голосування про затвердження проекту постанови Верховної Ради України про порядок денний четвертої сесії Верховної Ради України шостого скликання, реєстраційний номер 3694, прошу голосувати.

 

17:30:09

За-216

Рішення не прийнято.

Шановні колеги, ми щойно домовлялися про співпрацю якусь, ну в чому вона заключається?

Я ставлю на голосування про прийняття за основу, будь ласка, давайте приймемо за основу проект Постанови Верховної Ради 3694, за основу.

 

17:30:41

За-346

Рішення прийнято.

Я прошу, шановні колеги, щоб всі фракції подивилися ще раз цей проект, але давайте домовимося таким чином, що всі законопроекти, які внесені в установленому порядку, вони мають бути у розкладі порядку денного сесії. Якщо будуть виникати якісь розбіжності, я думаю, що ми на Погоджувальній раді узгодимо і тоді вийдемо на прийняття позитивного рішення. Я просив би протягом середи ще раз уважно проаналізувати, а тим паче, що будуть засідати комітети з тим, щоб ми могли у четвер затвердити порядок денний, немає заперечень? Приймаємо це як протокольне рішення. Я дякую вам, вже не можемо голосувати, за основу тільки прийняли.

Шановні колеги, Погоджувальна рада прийняла рішення про те, що ми маємо  повернутися до розгляду Закону України... Одну хвилиночку, у нас ще звучала пропозиція, я перепрошую, від Олега Ляшка, давайте можливо за той час, що залишився,  ми розглянемо такі питання, прошу уваги, якщо ви підтримаєте. 2204 – це Закон України про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України з пропозиціями Президента України.

Далі закон 1418 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення фінансових механізмів здійснення інвестицій в будівництво житла. Ми цей закон прийняли, але там виникло ряд редакційних уточнень, які ми маємо проголосувати, вони відпрацьовані комітетом і нам треба просто прийняти рішення Верховної Ради України, а потім, шановні колеги, розглянемо відповідні законопроекти, які стосуються „Артеку” - це три законопроекти. Немає заперечень, щоб так? немає? Не треба голосувати? Але у зв’язку з цим продовжуємо роботу на 15 хвилин до завершення розгляду цих питань.

Оголошується до розгляду Закон України "Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України" з пропозиціями Президента України від 18 вересня 2008 року. Доповідач заступник голови Секретаріату Президента України Марини Іванівни Ставнійчук немає. Будь ласка, Олександр Сергійович, позиція комітету з цього приводу. Шановні колеги, я прошу уваги, дуже серйозне питання, яке стосується нашої процедури організації нашої внутрішньої роботи, яка впливає на ті рішення, які ми приймаємо. Будь ласка, Олександр Сергійович. Прошу уваги, шановні колеги!

 

17:33:23

ЄФРЕМОВ О.С.

Шановний головуючий! Шановні колеги! На засіданні комітету 24 грудня 2008 року розглянуто Закон України „Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України”, прийнятий повторно Верховною Радою 4 вересня 2008 року, зареєстрований номером 2204. Повернений з повторними пропозиціями Президента України 18 вересня поточного року.

Комітет вважає, що Президент України не мав конституційних підстав для повторного повернення Закону України „Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України” прийнятого Верховною Радою України 4 вересня 2008 року після його повторного розгляду.

Комітет прийняв рішення звернутись з пропозицією до Голови Верховної Ради відповідно до положення частини 4 статті 94 Конституції України офіційно оприлюднити, опублікувати цей закон за своїм підписом.

Закон України „Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України”  був прийнятий Верховною Радою України 8 квітня 2008 року і  повторно прийнятий 4 вересня 2008 року з відхиленням пропозицій Президента України про те, що Регламент Верховної Ради України має бути законом і тому він пропонує відхилити зазначений закон, який, на його думку, допускає можливість прийняття Регламенту Верховної Ради України підзаконним актом.

Комітет не погодився з пропозиціями Президента України, оскільки згідно з положенням пункту 21 частини першої статті 92 Конституції України передбачено, що організація, порядок діяльності Верховної Ради України, статус народних депутатів України визначається виключно законами України. Отже, ця норма також охоплює положення частини п’ятої статті 89 Конституції України, згідно з якою організація і порядок діяльності комітетів Верховної Ради України її тимчасових спеціальних і тимчасових комісій встановлюються законом і, водночас, законодавець окремо визначив в Конституції України, що порядок роботи Верховної Ради України встановлюється Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України.

23 січня 2009 року Президент України листом за номером 1/149 в третє повернув пропозицію повторно розглянути Закон України „Про організацію порядку діяльності Верховної Ради України”.

Прийнятий повторно Верховною Радою України  4 вересня 2008 року і 18 вересня 2008 повернений з повторними пропозиціями Президента України.

Обґрунтуванням такої позиції є те, що Президент України не може підписати цей закон, оскільки Верховна Рада України уже тричі долала вето по законам України про тимчасові слідчі та спеціальні тимчасові спеціальні комісії, та про дисциплінарний статус державної служби соціального зв’язку та захисту інформації України, і тому Президент пропонує знову розглянути цей закон з його пропозиціями на 18 вересня 2008 року.

На підставі системного аналізу законодавства України комітет наполягає (я перепрошую, цілий день працювали і всю воду попили) на тому, що потрібно  закінчити з розглядом Верховною Радою України законів України, повернутих Президентом України  із  повторним вето. І в разі надходження до Верховної Ради України таких законів  Голова Верховної Ради України  згідно з положеннями частини четвертої статті 94 Конституції  України  має офіційно  їх оприлюднити і опублікувати за своїм підписом. Таке  твердження комітету базується на рішеннях Конституційного Суду від 7 липня  1998 року за номером 11РП та від 9 жовтня 2007 року  за номером 7РП 2007 року у справі за конституційним поданням 51-го  народного  депутата України  про офіційне тлумачення положень частини четвертої статті 94 Конституції України, згідно з яким діючий Голова Верховної Ради України  невідкладно офіційно оприлюднює  і опубліковує закон, прийнятий Верховною Радою України не менше, як двома третинами від її конституційного складу під час повторного   розгляду. І не підписаний та не оприлюднений Президентом України  протягом   10 днів, якщо  попередній Голова Верховної Ради  не вчинив  таких дій. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олександр Сергійович.

Шановні колеги,  комітет поінформував вас. Дозвольте ще раз коротко сказати. Верховна Рада  прийняла закон. Президент України  цей закон заветував. Але, коли долали вето на цей закон  Президента  України,  змінили номер    цього закону. Одну хвилиночку. Що дало підстави Президенту України  вважати, що це новий закон. До речі, я хочу сказати, що таким же чином Верховна Рада України поступила щодо Закону про дисциплінарний статут підрозділу спеціального зв'язку. Верховна Рада України, врахувавши зауваження Президента України, повторно  прийняла рішення про подолання вето  Президента  на цей закон і в такий  спосіб виправила ту технічну помилку, яка була допущена, до речі, і на яку  указував Апарат Верховної Ради України, зокрема Головне управління правової роботи. Тому, створивши відповідний прецедент, ми постали перед необхідністю ще раз розглянути пропозиції Президента України. Вони полягають в тому, щоб відхилити цей закон. Якщо Верховна Рада не підтримує Президента України, не відхиляє цей закон, то тоді буде поставлена на голосування друга пропозиція про подолання вето Президента на цей закон. І після того, якщо Президент його протягом 10 днів не підпише і у нас будуть всі підстави оприлюднювати його в той спосіб, який визначений Конституцією України. Ми це питання тривалий час обговорювали і дійшли до висновку, що нам треба забезпечити правову чистоту, для того, щоб ми не приймали рішення, які є в правовому вимірі некоректними. Це питання ми обговорювали на Погоджувальній раді і прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України повернутись до розгляду цього питання.

Тому, шановні колеги, я зараз поставлю на голосування першою, прошу уваги, перша – це буде пропозиція Президента відхилити Закон України про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України, реєстраційний номер – 2204, так? Коли ця пропозиція не дістане необхідної кількості голосів, я поставлю на голосування другу пропозицію, - про подолання вето Президента на цей закон.

Прошу уваги, шановні колеги! Ставиться на голосування пропозиція Президента України про відхилення Закону України про організацію порядок діяльності Верховної Ради України, реєстраційний номер 2204. Прошу депутатів визначитися шляхом голосування.

 

17:41:23

За-23

Рішення не прийнято.

Ну, шановні колеги, прошу уваги. Тепер я ставлю на голосування пропозицію другу, про подолання вето на Закон Президента України, про подолання вето Президента на Закон України про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України. Прошу голосувати.

 

17:42:08

За-393

Рішення прийнято.

По фракціях, будь ласка. Фракція Партії регіонів – 165, „Блок Юлії Тимошенко” – 152, "Наша Україна - Народна Самооборона" – 30, Фракція комуністів – 27, „Блок Литвина” – 19.

Ми рішення прийняли. Відтак, шановні колеги,  у нас немає підстав вносити на розгляд проект постанови, яка була запропонована з цього приводу нашим колегою народним депутатом Сасом.

Шановні народні депутати,  оголошується до розгляду проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення фінансових механізмів здійснення інвестицій у будівництво житла)" від 17.12.2008. Микола Янович Азаров є? Будь ласка.

Народний депутат Клименко. Шановні колеги, нам просто треба внести уточнення в той закон, який Верховна Рада України прийняла. Це редакційні правки, ми можемо, якщо немає заперечень, одразу поставити на голосування.

 

17:43:32

КЛИМЕНКО О.І.

Дякую, Володимире Михайловичу.

Шановні колеги,  зараз вашій увазі пропонується проголосувати за цей законопроект 1418, який був проголошений у цій залі 18 грудня. Але були деякі уточнення, які необхідно було прийняти, і була одна правка народного депутата Сербіна, з якою він погодився, і вона тут врахована. І хотілося б подякувати також наше Головне юридичне управління, яке теж дало технічні правки.

Хотів би попросити вас проголосувати за цей законопроект. Щиро дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги,  немає застережень?

Я ставлю на голосування для прийняття проекту Закону Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення фінансових механізмів здійснення інвестицій у будівництво житла)" від 18.12.2008 року. Реєстраційний номер 1418. Прошу голосувати.

 

17:44:36

За-389

Рішення прийнято. Дякую.

Шановні колеги, нам треба тепер розглянути  три документи:  3690 – це проект Закону про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів „Артек” і „Молода гвардія”; 3690/П – проект Постанови про невідкладні заходи щодо державної підтримки міжнародного дитячого центру „Артек” та державного  підприємства  „Український державний центр „Молода гвардія”, а також проект Закону, реєстраційний номер  3687, про внесення змін до  Закону  України „Про Державний бюджет України на 2009 рік” в частині фінансування.

Будь ласка, Адам Іванович. 

 

17:45:25

МАРТИНЮК А.І.

Дякую, Мартинюк, фракція комуністів.

Шановний Володимире Михайловичу,  у  зв’язку з тим, що, дійсно,  це дотичні законопроект з  одного і того самого питання, я пропоную  дати можливість кожному доповідачу доповісти законопроект, а їхнє обговорення провести всіх трьох разом, а після того провести персонально по кожному  окремо голосування.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Немає застережень щодо такої пропозиції? Голосувати треба? Погодились?

Шановні колеги, давайте таким чином. Зараз   під’їжджає міністр, який має доповідати законопроект  3690, то можливо давайте ми зараз  послухаємо проект постанови відповідний Катерини Самойлик. А як тільки під’їде міністр, ми послухаєм його пропозиції. І також доповідати щодо законопроекту 3687 буде заступник міністра фінансів  Уманський. Є?Є.

Будь ласка, я просив би дуже коротко.

Давайте п'ять хвилин.

 

17:46:37

САМОЙЛИК К.С.

П'ять хвилин. Дякую. 

Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати! Володимире Михайловичу, особливо звертаюся до вас, бо починаючи з 2004 року Верховна Рада розглядала двічі питання щодо роботи міжнародного дитячого центру „Артеку”. І ми передбачали там ряд доручень і Кабінету Міністрів, і Генеральній прокуратурі України, іншим державним установам. Передовсім Верховна Рада України і ви, підписуючи ці постанови, ми вважали за необхідне, що нам треба розробити довготермінову програму роботи і „Артеку”, а пізніше і „Молодої гвардії”, бо „Молода гвардія” на протязі 15 років блукала по громадських організаціях і, дякуючи народним депутатам України, ми ледь-ледь повернули її в державне русло.

Ми запропонували розробку такої програми. На превеликий жаль, пройшло майже чотири роки, але віз і нині там. Не виконано доручення Верховної Ради України Кабінетом Міністрів, і це було пов'язано з тим, що мінялися постійно кабінети міністрів України, і руки до цього не доходили.

Ми пропонували також, щоб обов'язково ввели державне замовлення. Ми знаємо, скільки в державі дітей-сирті, напівсиріт, обдарованих дітей – все це ми знаємо. І ми пропонували, що якраз державні кошти йшли якраз на вирішення цієї проблеми. Але, на превеликий жаль, і це питання залишилось абсолютно не вирішеним. І таким чином сьогодні ми прийшло до того висновку, що практично відбувається штучне банкрутство двох самих  великих: одного – Міжнародного дитячого центру „Артек”, а другого – Державне підприємство „Український дитячий центр Молода гвардія”.

Шановні колеги, я знаю, що у кожного із вас різне відношення до вирішення цієї проблеми. Я знаю, що нині звучать також застереження щодо того, що ЮНЕСКО не погодиться на перепідпорядкування МДЦ „Артек”. Хочу вам сказати, що це абсолютно неправда. Коли „Артек” пропадав, коли він не фінансування, тоді покійний директор „Артеку” Сидоренко звернувся до Президента України (тоді – Кучми) і попросив, щоб підпорядкували ДУСі. І таким чином його вдалося зберегти. Але на сьогоднішній день мене просто вражає, що ДУСя навіть не подала державного запиту фінансування ані „Артеку”, ані „Молодої гвардії”.

І тому я пропоную, окрім розробки програми, яку невідкладно треба подати до Верховної Ради України, нам треба відновити фінансування Міжнародного дитячого центру „Артек” за рахунок Державного бюджету на 15 тисяч дітей. Ми залишаємо на 10 тисяч путівок, для того щоб МДЦ могло вирішувати інші питання, тобто продавати за кордон для міжнародних наших змін путівки, і таким чином заробляючи собі. Не собі, вірніше, а „Артеку”.

Я вважаю за необхідне вирішити підпорядкування Міжнародного дитячого центру „Артек” Кабінету Міністрів України. І я ще раз хочу сказати про те, що ЮНЕСКО буде тільки „за”, і у нього не треба питати дозволу на це, тому що ЮНЕСКО зацікавлено в тому, щоб цю перлину, цілісну перлину дитячу, в тому числі і виховного значення величезного, щоб ми могли зберегти не тільки для України, а і для усього світу.

Ми пропонуємо виділити додатково 10 мільйонів на ремонт „Молодої гвардії”, бо 20 років жодної копійчини не було вкладено. А в „Молодій гвардії” є краща, одна з кращих шкіл, яка, між іншим немає жодного кутка. Нам потрібно, дійсно, і це  питання вирішити.

І, безумовно, ми пропонуємо, щоб Генеральна прокуратура перевірили використання земель, які, території які належали двом цим дитячим оздоровницям. Я дуже  прошу до вас, я  знаю, що комітет…

 

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України О.В.ЛАВРИНОВИЧ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Да, завершуйте, будь ласка, завершуйте.

 

САМОЙЛИК К.С. Я знаю, що профільний комітет, я, Павло Іванович буде доповідати, майже одноголосно проголосував за підтримання цієї постанови. І я б вас дуже просила без комплексної програми, без вирішення всіх питань матеріальних і житлових, звичайно, „Артек” не може розвиватися. Дуже просила б вас цю постанову підтримати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Катерина Семенівна.  Є питання?

 

ІЗ ЗАЛУ.  Немає.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Питань немає. Я прошу співдоповідь від комітету. Костенко Павло Іванович, будь ласка.

 

17:52:45

КОСТЕНКО П.І.

Шановні колеги, насамперед уряд подав до сьогоднішнього дня два законопроекти, один – зміни до бюджету, інший, що стосується особливостей існування молодіжного центру „Артек” і дитячого центру „Молода гвардія”.

Щойно Катерина Семенівна Самойлик представила постанову, і я вважаю, там… Вона відрізняється тільки тим, що  має  на увазі додатково 10 мільйонів фінансування на реконструкцію і існування дитячого центру „Молода гвардія” в Одесі.

Я говорю для того, щоб не склалося враження, що ця проблема виникла нещодавно. Комітет всіх складів, що опікувався цими питаннями, попередніх скликань Верховної  Ради України, вивчали можливості поліпшення діяльності цих центрів, проводили виїзні засідання, враховувати пропозиції керівництва „Артеку” і „Молодої гвардії”,  вносили на  розгляд Верховної  Ради і керівництва держави свої пропозиції і у вигляді відповідних постанов Верховної  Ради намагалися  вирішити болючі питання життєдіяльності найголовніших дитячих центрів відпочинку.

Сьогодні на ваш розгляд подана постанова, яка має за собою рішення Верховної  Ради, і тому рішення комітету – підтримати цю постанову, а також підтримати, потім ми будемо ще обговорювати ці два законопроекти, але рішення комітету, сьогодні надійшла постанова, підтримати в цілому.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Павло Івановичу.

Є питання? Немає питань. Прошу, будь ласка, сідати.

Так, як ми з вами і домовилися, розглядаємо у пакеті і інші питання. Я зараз запрошую до слова міністра у справах сімї, молоді та спорту Павленка Юрія Олексійовича для доповіді з проекту Закону про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів "Артек" і "Молода гвардія", номер 3690. Прошу, будь ласка. 

 

ПАВЛЕНКО Ю.О. Шановні народні депутати, шановний головуючий! Уряд вносить на розгляд Верховної  Ради України проект Закону України про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів „Артек” та „Молода гвардія” як закладів цілорічного оздоровлення та відпочинку дітей, створення сприятливих умов для реалізації науково-педагогічних програм роботи з дітьми та підлітками, спрямованих на творчий розвиток дитини, представлення кращих традицій української культури, мистецтва, спорту. Незважаючи на високий потенціал матеріально-технічного та кадрового забезпечення дитячих центрів „Артек” та „Молода гвардія”, існують обставини, які унеможливлюють їх ефективне функціонування. Саме тому зазначений законопроект, який дуже довго чекав свого розгляду у Верховній Раді України, передбачає цілорічне оздоровлення дітей в Міжнародному дитячому центрі „Артек” та Українському дитячому центрі „Молода гвардія” шляхом врахування видатків в Державному бюджеті 2009 року та на подальші роки на придбання путівок для оздоровлення, відпочинку та соціального захисту незахищених категорій, встановлення пільг з оподаткування, визначення особливостей правового режиму майна, закріпленого за цими центрами на праві господарського відання, та земельних ділянок, наданих їм в постійне користування. Законопроектом передбачено додаткове фінансування у 2009 році путівок на придбання на 90 відсотків в „Артеку” та 100 відсотків у „Молодій гвардії”, які видаватимуться пільгово чи безкоштовно дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, дітям з малозабезпечених  та багатодітних сімей, дітям військовослужбовців, журналістів, працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, дітям загиблих шахтарів, а також запрошуватимуться талановиті та обдаровані діти як з України, так і з усіх країн світу. Попри всі економічні негаразди Міжнародний дитячий центр „Артек” і Український дитячий центр  „Молода гвардія”, необхідно зберегти як всесвітньо відомі дитячі центри, де збираються найкращі діти України, найкращі діти світу. Прийняття зазначеного законопроекту це серйозний крок у наведенні ладу щодо функціонування цих двох всесвітньо відомих дитячих оздоровчих центрів.

Законопроектом також передбачено, що „Артек” і „Молода гвардія” отримують спеціальний статус, згідно з яким їх майно та земля стають цілком недоторканими. Забороняється перерозподіляти будь-яким чином, відчужувати, здавати в оренду, створювати спільні підприємства, закриті всі без винятку шляхи претензій на землю або на майно цих двох оздоровчих закладів. Зазначені законопроекти раз і назавжди ставлять крапку в цих речах, і земля, і майно неділимі, не відчужені і належать цим двом дитячим оздоровницям.

Слід також зазначити, що даним законопроектом операції з реалізації путівок для дітей пільгових категорій звільняються від обкладення податком на додану вартість. Прийняття законопроекту дозволить забезпечити подальше поліпшення умов для оздоровлення та відпочинку дітей, організації дозвілля культурного і фізичного виховання підростаючого покоління, покращення стану матеріально-технічного цих двох оздоровниць. Також даним законопроектом передбачається ще цілий ряд надзвичайно важливих рішень, які забезпечать не тільки повноцінне функціонування двох державних оздоровчих дитячих закладів, але й створять умови для їх подальшого розвитку будівництва і розвитку матеріально-технічної бази, як дитячих корпусів, так і інших медичних, спортивних закладів, які необхідні для повноцінного розвитку і перебування безпечного дітей протягом цілорічного їх оздоровлення в цих закладах.

Дякую за увагу і просив би Верховну Раду підтримати даний проект Закону, як за основу, так і в цілому, як Закон. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Є питання? Записуємося на питання до Юрія Олексійовича. Народний депутат Лук’янова, будь ласка.

 

18:00:00

ЛУК’ЯНОВА К.Є.

У мене не питання, в мене, якщо можна  пропозиція  до проекту  постанови. Ми вже бачимо, що там були порушення законодавства в тому числі, що ми звертаємося до Генеральної прокуратури, в мене пропозиція, щоб відповідний державний орган, який буде займатися реалізацією путівок молодіжного центру „Артек” та  „Молода Гвардія”, надавали спочатку Комітету профільному у справах  сім’ї,  молодіжної політики, спорту та туризму спочатку план реалізації цих путівок. А щоквартально, до 20 числа, надавали   звіт  щодо реалізації по категоріям населення.

Для того, щоб у нас не було, що ми плануємо загиблих міліціонерів дітям віддати путівки, а насправді поїдуть діти відомих нам в країні людей. Дякую.

 

ПАВЛЕНКО Ю.О. Я думаю,  що така пропозиція може бути до проекту постанови, але  там, бо навіть не міністерство буде займатися реалізацією путівки, а передбачається, що державне підприємство міжнародний дитячий центр „Артек” буде  займатися реалізацією.

Але я думаю, що в постанові можна передбачити позицію, що міністерство постійно  інформує Комітет Верховної Ради, Верховну Раду України, про план реалізації, а також  підсумки по року оздоровлення дітей, яких категорій, які заходи відбулися, скільки дітей оздоровилося, яка була середня ціна путівки  і так далі, так далі.

Тому що, я переконаний, що забезпечення парламентського контролю за функціонуванням  і „Артеку”, і „Молодої Гвардії”, теж буде  важливим елементом їх повноцінного і подальшого розвитку, а також завжди буде нагадувати депутатам Верховної Ради, що не можна забувати про „Артек” і „Молоду гвардію” при затвердженні Державних бюджетів на поточний рік.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Князевич, будь ласка.

 

18:01:48

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Шановний Юрію Олексійовичу, у мене питання такого плану, відверто кажучи, наскільки я зрозумів, що завдяки „Артеку” ми нарешті згадали, що у нас ще є „Молода гвардія”. Бо чомусь цей табір завжди був так на задвірках, але, насправді, мені здається, що зазначені, принаймні, ще за радянського часу і всі ми були у тому часі піонерами, це були рівнозначні табори. І відверто кажучи, саме завдяки позиції міністерства і вашій особистій, „Молода гвардія” зараз не має серйозних проблем, оскільки тут міністерство показало себе як ефективний менеджер. Я думаю, що якби „Артек” був із самого початку у вашій власності, то можливо це питання так актуально не звучало. Разом з тим, мене насторожила фраза в цій постанові про те, що буде перевірка зміни форми власності, хоча законопроект забороняє зміну форми власності, тобто Генеральна прокуратура повинна провести. Чи є дійсно такі факти, у тому числі, по „Молодій гвардії”, щоб була якась зміна форми власності, принаймні, за вашого керівництва. Бо я знаю, що цього не було. Навпаки, було все зроблено, щоб не було. То чи, щоб ми не спонукали, щоб невинуватих покарали в результаті такої перевірки. Дякую.   

 

ПАВЛЕНКО Ю.О. Дякую, Руслане Петровичу.

Я хочу ще раз засвідчити, що і „Артек”, і „Молода гвардія” знаходиться у власності державній, не міністерства чи якоїсь приватної особи і це можливо найбільше надбання вісімнадцяти років української незалежності, що ми ці табори зберегли в державній власності. Я хочу вам нагадати, ми не забули про „Молоду гвардію”, тому що силами різних органів державної влади і, зокрема, позиції Міністерства сім’ї, молоді і спорту в 2006 році вдалося повернути через майже п’ятнадцять років „Молоду гвардію” до державної власності визнавши, що її передача неіснуючій уже піонерській організації в 1991 році була незаконною. І я можу повідомити, що на    сьогоднішній день, не дивлячись на непросту загальну ситуацію, „Молода гвардія”, яка знаходиться останні два роки в Управлінні Міністерства сім’ї, молоді і спорту не має жодних заборгованостей, не комунальних, не будь-яких інших. Більше того, ми щорічно знаходимо з невеликого свого бюджету певні кошти на поліпшення матеріально…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Юрій Олексійович, зрозуміло. Сулковський Павло Гнатович, будь ласка.

 

18:04:09

СУЛКОВСЬКИЙ П.Г.

Дякую. Павло Сулковський, фракція Партії регіонів, Рівненщина.

У мене таке до вас, пане міністре, запитання. Ну як так можна додуматись, що, ну,  наприклад, ДУСя там не подумала не подала заявки, може і хотіли там щось утворити чудеса на тій території прекрасній і так далі. А от ви, член Кабінету Міністрів, міністр, який непосредственно постійно повинні тримати на контролі такі об’єкти, такі табори. Скажіть, будь ласка, а як  формувався бюджет на 2009 рік і ви як міністр могли випустити дану ситуацію і не виступили в парламенті, коли затвердже.., приймали бюджет на 2009 рік? Як так сьогодні можна звинуватити все і всюди і от сьогодні вийти на трибуну, пане міністре, і вже сьогодні ви говорите, що вже ми повинні все зробити, все зробити, щоб не допустити більше таких промахів. Я вважаю, що поки буде такий бездарний уряд, до тих пір будуть…

 

ПАВЛЕНКО Ю.О. Дякую вам за запитання. Але я хочу вас повідомити, що бюджетний запит поданий міністерством для розвитку і оздоровлення дітей в „Артеку” і „Молодіжній гвардії” складав тільки по „Артеку” 59 мільйонів – це мінімально обрахована потреба, яку ми визначали  на 2009 рік.

Дане звернення було підтримане профільним комітетом Верховної Ради України. Однак, під час розгляду бюджету дана позиція не була врахована як в бюджетному комітеті, так і під час голосування у Верховній Раді України, на жаль. На жаль, якщо ви памятаєте, як ухвалювався бюджет, то мені, як міністру слова для представлення позиції міністерства не надавалося. Але, знаєте,  я думаю, що завжди треба вчасно виправляти помилки, їх бачити і не боятися.

Тому я закликаю Верховну Раду України сьогодні виправити помилку, яка була допущена різними поколіннями, різними органами влади і забезпечити повноцінне функціонування…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Юрію Олексійовичу. Сідайте, будь ласка.

 Костенко Павло Іванович – співдоповідь комітету.

 

18:06:49

КОСТЕНКО П.І.

Шановні колеги,  проблеми, насамперед, з „Артеком” набули широкого розголосу в останні декілька тижнів. Хочу зауважити, що  комітет протягом декількох останніх років неодноразово звертався до проблем діяльності МДЦ „Артек” і центру „Молода гвардія”. Це я говорю для того, щоби не складалося враження, що ця проблема виникла несподівано і ніхто про артемівські і молодогвардійські проблеми не знав.

Декілька складів комітету, що опікувався цими питаннями в попередніх скликаннях Верховної Ради України вивчали можливості поліпшення діяльності цих центрів проводили виїздні засідання, враховували пропозиції керівництва „Артеку” і  „Молода гвардія”. Вносили на розгляд Верховної Ради і керівництва держави свої пропозиції і у вигляді  відповідних постанов, про це я казав декілька хвилин тому і казав про постанову, яку, я сподіваюсь,  підтримає Верховна Рада, яку внесла Катерина Семенівна Самойлик.  Ну я казав, на жаль, ці постанови не виконувалися, що і призвело до нинішнього стану.

Щодо сьогоднішньої ситуації. Комітет вніс пропозицію до Комітету з питань бюджету пропозицію щодо збільшення у 2009 році обсягів  фінансування  діяльності „Артек” до 100 мільйонів гривень, прийнявши відповідне рішення і своєчасно направивши його до  бюджетного комітету. Якби ця пропозиція комітету  була врахована, не виникло б оцих проблем, які ми вирішуємо сьогодні не лише вітчизняного… які набули не лише вітчизняного, а і міжнародного  розголосу.

У цьому зв'язку  комітет розглянув вчора на засіданні внесений урядом проект Закону  про державну підтримку та особливості функціонування  дитячих центрів „Артек” і „Молода гвардія”  і одноголосно прийняв рішення щодо необхідності прийняття його  за основу і в цілому.

При цьому варто підкреслити, законодавчі пропозиції уряду щодо визначення того, що держава викуповує 90 відсотків  путівок до  „Артеку”  і 100  відсотків путівок до „Молодої гвардії”  є надсвоєчасними. Більш за те, положення  про звільнення операцій з реалізації путівок від ПДВ теж є дуже істотним. Положення, законодавчо закріплені щодо  майна і землі  дитячих центрів, вкрай своєчасні.

Я далекий від думки, що закон вирішить всі проблеми, але на сьогодні він просто необхідний. І я переконаний, що він дозволить разом із Законом про внесення змін до Держбюджету на 2009 рік (щодо фінансування дитячих центрів) вирішити найнагальніші проблеми  цих дитячих оздоровчих центрів.

Не буду нагадувати вам, шановні колеги,  про історичні виховні соціально вагомі здобутки цих центрів, про це вже, слава Богу, достатньо говорилося в останні дні на всіх рівнях і урядових, і засобах масової інформації, і не лише в Україні. Тому прошу всіх підтримати рішення комітету: прийняти  цей закон  за основу і в цілому. Тим більше, що вчора, позавчора було урядом прийнято теж дві постанови Кабінету Міністрів, які теж своєчасно вирішують всі проблеми  „Артеку”. Це стосується…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Павло Іванович.

Є питання до доповідача? Є питання. Записуйтесь, будь ласка. 

Ващук Катерина Тимофіївна, будь ласка.

 

18:10:16

ВАЩУК К.Т.

Шановний доповідачу, я маю таке запитання. Скажіть будь ласка, чи не мудріше нам не тільки „Молоду гвардію”, „Артек”, а взагалі поставити питання у Верховній Раді на багато ширше? Аби ми справді подумали про оздоровлення наших дітей і особливо тих, які живуть у сільській місцевості, чорнобильських зонах? Тому що ні в „Артек”, ні в „Молоду гвардію” діти селян не попадають ні при яких умовах, ні пільгових, ні безпільгових. Як би зробити так, щоб ми Верховною Радою продемонстрували підтримку усієї системи оздоровлення українських дітей у період канікул? Дякую.

 

КОСТЕНКО П.І. Дякую вам за запитання. Хочу нагадати, що сьогодні ми приймаємо два законопроекти, які стосуються саме молодіжних центрів, це „Артек” і „Молода гвардія”. Але хочу напомнити, що в минулому скликанні Верховна Рада України прийняла закон, який стосується підтримки всіх дітей в усіх оздоровчих центрах України. Але сьогодні форма власності цих дитячих центрів „Артек” і „Молода гвардія”, вона є державною, тобто ми робимо її державною. Але закон такий є, він прийнятий практично одноголосно Верховною Радою, але треба вжити заходів, щоб він запрацював. І ми будемо мати всіх дітей у цих закладах, нормально оздоровлювати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Князевич Руслан Петрович.

 

18:11:59

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Шановний Павло Іванович, якщо можна, детальніше розкажіть будь ласка, щодо пропозиції. Оскільки я зрозумів, від Кабінету Міністрів на час міжсезоння запропонувати використовувати базу „Артеку” як спеціальний тренувальний центр по підготовці олімпійців і паралімпійців.

Що це означає, чи воно потребує якихось додаткових коштів для оздоблення? Чи це означає, що ті бази, які є, наприклад, там Євпаторії і інших містах Криму, вони не будуть використовуватися? Чи якось це буде разом гармонійно використовуватися? Тобто ваше бачення і чи підтримуємо цю пропозицію чи ні? Дякую.

 

КОСТЕНКО П.І. Дякую за дуже слушне запитання.

У суботу на позачерговому засіданні уряду було прийнято дві постанови, які стосуються саме дитячих центрів – і „Артек”, і „Молода гвардія”. Перша постанова, вона стосується це виділення з резервного фонду 30 мільйонів гривень. Друга постанова, вона стосується те, що „Артек” набуває чинності як національна база олімпійської підготовки.

В Україні існує 22 бази національної олімпійської підготовки. І 23-тя база, якою власне і буде „Артек”, буде надавати можливість нашим спортсменам, рік яких сягає до 16 років, завантажувати цей дитячий центр в тренуваннях. Бо „Артек” має унікальну можливість, він має 18 ігрових майданчиків, він має п’ять критих басейнів, він має палац спорту, має можливість приймати в міжсезоння тих спортсменів, які сягають до 16 років. І саме взимку, в весняно-осінній період приймати дітей, завантажувати цей...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Колоцей Юрій Олександрович.

 

18:13:52

КОЛОЦЕЙ Ю.О.

Дякую. Прошу передати слово Сулковському Павлу Гнатовичу.

Будь ласка. Дякую.

 

18:13:58

СУЛКОВСЬКИЙ П.Г.

У мене є питання до вас. Скажіть, будь ласка, як так, коли голосували за бюджет на 2009 рік, і ви ці табори викинули. І голосувала в цілому складі БЮТ на чолі з Юлією Тимошенко, Прем'єр-міністром, яка аплодувала і говорила, „Блок Литвина”, 20 депутатів, нашоукраїнців, декілька десятків. Ви що, спровокували дану ситуацію, забули цих дітей, а сьогодні ви говорите, що ви вже патріоти, вже Прем`єр-міністр  знайшла кошти для  „Артека” і „Молодої гвардії”? А де совість  у вас, до яких пір ви будете насміхатись з  народу України? Я вважаю, що це чистий популізм.  Це не правда, що виділені з резерву, це  тільки просто маніпулює Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко. Я вважаю, що Верховна Рада …

 

КОСТЕНКО П.І. Дякую. за запитання.

Я на ваше питання відповім щодо сьогоднішньої ситуації Комітет своєчасно   надав пропозиції  щодо збільшення  фінансування у 2009 році саме дитячого центру „Артек”  до 100 мільйонів гривень. Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту  надало пропозиції  щодо фінансування у розмірі 60 мільйонів  гривень на  придбання і реалізацію бюджетних путівок. Але враховуючи те, що сьогодні  ми прийняли, не ми, а уряд прийняв у суботу постанову щодо передачі молодіжного центру „Артек” до Міністерства сім’ї, молоді та спорту, а він до цього був у сфері управління  Державного управління справами, Державне управління  справами не надало пропозицій до Верховної Ради України   щодо збільшення фінансування  молодіжного дитячого центру „Артек” і до Кабінет Міністрів України у тому числі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сідайте Павло  Іванович, будь ласка.

Шановні колеги, оскільки Володимир Михайлович оголосив продовження роботи на 15 хвилин, ми не вписуємось з тим, щоб розглянути всі три питання, я вношу на голосування пропозицію про продовження роботи до прийняття рішення по трьох питаннях порядку денного, які розглядаємо. Прошу визначатись.   

 

18:16:35

За-345

Рішення прийнято. Будемо працювати, поки не ухвалимо рішення з трьох питань, які оголошені до розгляду.

Я запрошую до доповіді першого заступника міністра фінансів Уманського Ігоря Івановича щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет на 2009 рік", номер 3687.

 

УМАНСЬКИЙ І.І.

Доброго дня! Шановний головуючий, шановні народні депутати, доповідь, якщо дозволите, зроблю дуже коротко. Зазначеним законопроектом пропонується збільшити видатки на закупівлю путівок для міжнародного дитячого центру „Артек” з 19 млн. до 79 млн. гривень, тобто збільшення видатків за цією статтею рівно на 60 млн. гривень. Пропонується зазначене рішення зробити за рахунок частково перерозподілу коштів по існуючим програмам Державного бюджету в розмірі майже 15 млн. гривень та близько    45 мільйонів гривень за рахунок залишків коштів на казначейському рахунку.

Також пропонується добавити норму, відповідно до якої Міжнародний центр „Артек” та „Молода гвардія” не будуть сплачувати, як решта державних підприємств, 15 відсотків відрахування частини прибутку, яка стягується на всі підприємства державного сектору.

Прохання підтримати зазначений законопроект, схвалити його в першому читанні та в цілому. Дякую. Якщо є запитання, готовий на них відповісти.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Є питання до Ігор Івановича? Немає питань, сідайте, будь ласка.

Деркач Микола Іванович. Співдоповідь від комітету. Будь ласка.

 

18:18:41

ДЕРКАЧ М.І.

Шановний Олександр Володимирович, шановні народні депутати, шановні запрошені! Комітетом розглянуто запропонований Кабінетом Міністрів законопроект про внесення змін до Закону „про Державний бюджет України на 2009 рік” (щодо виділення додаткових коштів в обсязі 60 мільйонів гривень Міністерству у справах сімї, молоді та спорту за бюджетною програмою „Оздоровлення і відпочинок дітей в дитячих оздоровчих таборах „Артек” і „Молода гвардія” для придбання путівок до Міжнародного дитячого центру „Артек” та реалізації відповідного указу Президента).

Збільшення таких видатків запропоновано здійснити за рахунок скорочення видатків затверджених у Державному бюджеті на 2009 рік Державному управлінні справами на 14,7 мільйона гривень, а також за рахунок залучення залишків бюджетних коштів у сумі 45,3 мільйона гривень.

Зазначений законопроект є збалансованим стосовно показників  бюджету. За висновком Головного науково-екпертного управління Верховної Ради, за результатами розгляду у першому читанні, законопроект може бути прийнятий за основу.

Прийняття цього законопроекту дасть змогу забезпечити цілорічне оздоровлення дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей військовослужбовців, журналістів і працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, а також дітей загиблих шахтарів, талановитих і обдарованих дітей у відповідному в цілому світі міжнародному дитячому центрі „Артек”.

Шановні колеги, комітетом прийнято рішення: рекомендувати Верховній Раді України прийняти цей законопроект за основу та в цілому як закон. Прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякуємо Микола Іванович. Є питання до доповідача? Є питання, записуйтесь, будь ласка.

Будь ласка, Матвєєв Валентин Григорович.

 

18:20:58

МАТВЄЄВ В.Г.

Так я передаю. А, прошу передать слово Самойлик.

 

18:21:04

САМОЙЛИК К.С.

Спасибі. Миколо Іванович, ви памятаєте мої довгострждальні приходи до вас і прохання щодо вирішення питання фінансування „Артеку”. Я не тільки до вас ходила, а й до Матвійчука Володимира Макаровича і таке інше.

Я хочу сказати просто вам побажання, навіть не питання, що якби ми могли дослухатися одне до одного, до досвіду одне одного, то ми не створили б такі умови, коли з жовтня місяця викладачі не одержують… вихователі не одержують заробітної платні, коли відключено воду, відключено світло. І тому це просто моя пропозиція: нам, я думаю, працювати ще багато-багато, не зважаючи ні на що, то ж давайте думати про те, що не я тільки мудрий і досвідчений, а що треба дослухатися і до інших.

 

ДЕРКАЧ М.І.  Спасибо.

Уважаемая коллега, я с вами по всем вопросам и тогда соглашался, и сегодня. Но одна просьба всех депутатов: мы знаем, что в Бюджетном кодексе записана статья, ее надо уважать, вносим предложение по увеличению расходов бюджета по самым важным… никто же не возражал ни по какому вопросу, зал принял решение, вносите предложения – давайте предложения по увеличению доходной части бюджета. На 300 миллиардов внесли предложений по увеличению расходов бюджета. Я приводил в прошлый раз пример: только один депутат внес предложение по увеличению доходной части бюджета. И вот все наши сегодня усилия, должен сказать, направлены должны быть именно на выполнение доходной части бюджета, а я знаю, что даются команды сегодня уже не перечислять в бюджет отдельными лицами. Поэтому, давайте вместе выполнять бюджет, который, а у нас есть возможность, и мы говорили, что в апреле месяце пересмотрим, и  та сумма, которая первоначально была заложена – 19 миллиардов, миллионов, она была, конечно, крайне мала, но достаточна, чтобы в течение трех месяцев финансировать.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Попеску Іван Васильович. Будь ласка.

 

18:23:20

ПОПЕСКУ І.В.

Дякую. Попеску, фракція Партії регіонів. Вельмишановний доповідачу, якби ми додержувалися норм законів під час прийняття Закону „Про Державний бюджет”, я впевнений, що такої проблеми з „Артеком” не було б і не було б  проблеми з іншими моментами. Це перший нюанс. Другий нюанс. Наша фракція підтримує виділення коштів на „Артек”, але в нас є питання – де гарантія, що ці кошти будуть цільове використання, так як потрібно, і їх не розкрадуть в черговий раз? Дякую.

 

ДЕРКАЧ М.І. Функции бюджетного комитета я думаю, что если есть такие вопросы, есть у нас аппарат, Контрольно-ревизионное управление, есть Счетная палата, давайте поручим контроль за этими средствами.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Ляпіна Ксенія Михайлівна.

 

18:24:09

ЛЯПІНА К.М.

Ксенія Ляпіна, група „За Україну”. Миколо Івановичу, з відповіді попередніх виступаючих складається враження, що саме у вашому комітеті демонічна сила, яка втратила всі ці прекрасні пропозиції, які подавали і міністр, і профільний комітет. Мене це лякає, що ж там таке твориться у вашому комітеті? А якщо ви кажете, абсолютно вірно помічаєте, що треба мати джерела, за рахунок чого власне ми фінансуємо. А що змінилося за цей місяць скажіть мені? Чи може в нас покращився економічний стан, може в нас податки валом повалили в бюджет, чому тоді ми не змогли знайти ті 30 мільйонів, що в принципі невелика цифра, а сьогодні вони знайшлися. Що змінилося? Те що страйкують, власне кажучи, викладачі, так що ми будемо тепер кожне фінансування через страйки організовувати, не працює система, є якась системна проблема. Як, на ваш погляд, як нам вийти з цієї ситуації, бо так ми будемо страйк від страйку вносити  зміни в бюджет.

 

ДЕРКАЧ М.І. Уважаемые коллеги, этот год будет крайне необычным, вы знаете о том, что сегодня финансовый кризис, возможно будут возникать вопросы. Вы помните на Верховной Раде здесь мы докладывали все вопросы, которые возникли и в комитете не нашли решения. Должен сказать, что в комитете рассматривались вопросы поднятые и решение всех комитетов, но голосование показало именно те цифры, которые были названы. Никто из представителей в комитете вы знаете всех фракций по вопросу по «Артеку» не отставил, я должен сказать, это первое.

Второе, что касается откуда источники. Вы слышали о том, что  на 1 января по казначейскому счету остатки средств из Министерства  финансов, как источник для решения этого вопроса, 2 миллиарда 100, из них 45,3  на путевки и 14 отдельные статьи по программам Управління справами.

У меня все.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ.   Дякуємо, Микола Іванович! Сідайте, будь ласка.

Відповідно до рішення Верховної  Ради ми обговорюємо одночасно три проекти. Я прошу, будь ласка, народних депутатів записатися.

Будь ласка, Карпук Володимир Георгійович.

 

18:26:59

КАРПУК В.Г.

Володимир Карпук фракція „Наша Україна – Народна Самооборона”, група „За Україну”.

Наша фракція підтримує  цей важливий законопроект про фінансову підтримку дитячого міжнародного центру  „Артек” і молодіжного центру „Молода гвардія”. Але разом з тим, ми повинні звернути увагу на те, що проблема оздоровлення дітей не залишається надзвичайно важливою в країні і це одне з тих питань, до якого держава повинна повернутися. Є багато проблем в господарському механізмі функціонування цього  міжнародного дитячого центру.

І, дійсно, повинні звернути увагу на те, щоб зберегти ці унікальні центри як оздоровчі, культурі і викликає тільки одне запитання про те, що там будуть розміщені центри олімпійського паролімпійського спорту. Але, якщо без відому гроші на „Артек”, то не будуть дофінансовані саме і ті центри, це теж треба враховувати. Загалом, у нас фінансування і оздоровлення дітей, і охорони здоров’я дітей залишається  дуже багато проблем і дай бог, щоб впродовж року не виникло ще таких форс-мажорних обставин, щоб ми дофінансовували за рахунок такого міжнародного розголосу.

Загалом, фракція підтримує і закликаємо всіх підтримати ці законопроекти. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Петренко Вадим Михайлович, будь ласка.

 

18:28:33

ПЕТРЕНКО В.М.

Петро, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

Прошу передати слово Олегу Ляшку.

 

18:28:44

ЛЯШКО О.В.

„Блок Юлії Тимошенко” оперативно відреагував на ту складну ситуацію, яка склалася навколо „Артеку”. І сьогодні ми у Верховній Раді розглядаємо підготовлені на позачерговому засіданні уряду, який був минулої суботи проведений, проекти змін до закону про Державний бюджет, яким виділяється шістдесят мільйонів гривень на придбання путівок для дітей із малозабезпечених сімей для їхнього відпочинку в „Артеці”.

Тут лунали питання з боку наших опонентів, мовляв, уряд - популісти йде, бо "Блок Литвина" і хто довів до ручки „Артек”. Давайте дамо відповіді на ці питання. „Артек” перебував в управлінні до суботи, поки Кабінет міністрів прийняв відповідне рішення, перебував в управлінні Державного управління справами.

Давайте подивимося обсяг фінансування Державного управління справами на поточний 2009 рік майже мільярд гривень на обслуговування діяльності Президента, його апарату, чиновників на місцях. У будь-якій районній адміністрації, навіть там, де 10 тисяч мешканців в районі 5 заступників голови районної адміністрації, а на „Артек” грошей у ДУСі не вистачало.

Тепер з приводу того, де був уряд Тимошенко. В липні, 11 липня 2008 року за ініціативою уряду Тимошенко у Верховній Раді розглядався законопроект про внесення змін до Закону про бюджет. У цьому законопроекті пропонувалося 47 мільйонів гривень на фінансування „Артеку” і „Молодої гвардії”, на придбання путівок, наголошую, але проект голосувався у липні 2008 року. Але за цей законопроект не голосувала ні Партія регіонів, ні частина „Нашої України” контрольована Президентом Ющенком, так званий „Єдиний Центр”.

Внаслідок цього десятки тисяч українських дітей, сиріт, мало захищених, з незабезпечених сімей залишились без підтримки держави внаслідок позиції представників в парламенті. Діти залишились без догляду, без можливості відпочити.

Сьогодні уряд виправляє помилки, допущенні Президентом і Державним управлінням справами, які дбають про бали, влаштовують Віденські бали усілякі, де чорною ікрою годують тисячі гостей, які літають безперестанку поза кордонах, які 200 мільйонів – „Арсенал”, 250 мільйонів –Батурин, гетьманську столицю, 150 мільйонів – Маріїнський палац, а на „Артек” на дітей українських грошей у них немає. Завдяки уряду Тимошенко ситуація сьогодні виправлена і  діти мають майбутнє. Дякую.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ.  Бевз Валерій Ананійович, будь ласка.

 

18:31:48

БЕВЗ В.А.

Слово Леониду Ивановичу Грачу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Леонід Іванович Грач.

 

18:32:01

ГРАЧ Л.І.

Откровенно говоря мне не хотелось на ночь глядя, чтобы здесь разыгрывалась трагикомедия, тем более последний выступающий нам рассказывал столько, что аж противно стало.   

Я выходил на эту трибуну по артековской проблеме и бил в набат и в колокола в мае 2008 года, когда под предводительством как идейного вдохновителя Екатерины Чумаченко, она же и Ющенко, начался исторический духовный вандализм, когда сдирали под ее  указанием те же Новожиловы, которые  сегодня  «плач Ярославны» устраивают,  вначале ордена… и предупреждал,  что закончится это банкротством. Я чуть-чуть больше вас всех знаю,  что происходит в Крыму. И те, кто говорят, что не нужно  прокуратуре поручать, нужно, там уже половины объектов нет, я имею в виду, с точки зрения, кому они принадлежат. Нужно разобраться взаимосвязь «Артек»  и  Глициния или дача Брежнева, и многое-многое другое, там есть о чем вообще по-серьезному  поработать.

Но, я хотел бы о другом сказать.  Что мы себя позорим, до какой степени? Это же нужно было  полтора года, чтобы все СМИ передавали и за ордена, и за то, что уничтожают «Артек», и за то, что уже два года,   седьмой и восьмой годы, по балансу, по статуправлениям, по налоговой уже показывается как убыточное  предприятие. Что же мы довели до того, чтобы после того, когда  коллектив трудовой, а я с ним встречался полторы недели назад, вышел что называется из себя, как одна из ветеранов «Артека» сказала: мы 84 года  привыкли молчать, слушать, а теперь начнем говорить. Когда трудовой коллектив восстал, когда его поддержала общественность и прежде всего российская, такие  композиторы и певцы, которых вы все видели, и политики, и после этого мы вдруг тут завякали, как мы любим «Артек» и будем спасать. Негодяи мы  перед своей страной, перед своей историей.

А что касается «Артека», те, кто очень любит говорить о национальном суверенитете, о независимости и так далее, так вы ж вот эти гордыни, которые всему миру известны, берегите, а не ждите, когда вам мать Саманты Смит напишет письмо по поводу того, что нужно защитить «Артек».

Я хотел бы сказать вот о чем. Первое. Что конца и края этому не будет, не смотря на то, что мы примем сегодня все эти решения. За них еще нужно будет драться. Ворье, которое там засело, и ворье, которое уже разобрало все участки и бассейны, и дачи, и гостиницы на территории «Артек», оно просто так не подчинится. Поэтому не просто нужно записать, что прокуратуре контролировать, а к этому вопросу с точки зрения контроля все время возвращаться. И я считаю, что мы должны в пакете...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Леонід Іванович, завершуйте будь ласка. Завершуйте будь ласка.

 

ГРАЧ Л.І. Еще, да, в пакете должны проголосовать все три решения. И последнее. В решение постановления, проект который Екатерины Семеновны, я прошу, началось с духовного вандализма, с исторического вандализма, нужно защитить. Прошу такое внести постановление, предложение, защитить, имеется в виду рекомендовать Кабинету Министров и дальше по тексту, - защитить исторические памятники, расположенные на территории «Артека», и возвратить ордена на главную стэлу «Артека». Вот тогда мы поступим по-порядочному.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Герман Ганна Миколаївна, будь ласка.

 

18:35:52

ГЕРМАН Г.М.

Ви знаєте, шановні колеги,  коли я слухала тут зараз представника, не попереднього виступаючого, а представника від владної коаліції, і слухала, як він знову поливав брудом іншу гілку влади, я зрозуміла, що вони так нічого і не зрозуміли з сьогоднішнього дня. І добре, що Партія регіонів наполягла, щоб у четвер вони тут разом зійшлися і не поливали на порізно одне одного брудом, а сказали собі до очей все, що вони думають, і щоб люди побачили не половину їхнього обличчя, а повністю це обличчя, і щоб люди назавжди зрозуміли, що це обличчя не народу.

Бо замість того, щоб говорити сьогодні, як порятувати ту перлину, яку мала Україна і яка, „Артек” – це бренд України. Це те, чим мала пишатися наша держава і показувати  усьому світу: дивіться, що у нас є. Це могла  бути територія толерантності для дітей усього пострадянського простору, де мали приїжджати діти з тих країн, з якими ми колись були разом, і вчитися жити в повазі один до одного. Ми могли виховувати покоління майбутніх народів, які ніколи не будуть ворогувати між собою. Ось, що ми мали. І ось, що ми втратили через бездарність цієї влади. Влади, яка не подбала в бюджеті про окремий рядок для  фінансування  „Артека”, а  Партія регіонів на цьому наполягала. ( Ш у м  у  з а л і) Ми сьогодні чуємо  про те, що уряд дітей-сиріт посилає, бачите, в „Артек”, але уряд не говорять, що діти-сироти в „Артеку” за їх рахунок відпочивають лише взимку.

Знаєте, я ніколи не була  в „Артеку”, бо я була з простої  родини, але була дівчинка з моєї школи – кругла сирота влітку в „Артеку”. Вона приїжджала, і ми всі пишалися , бо „Артек” – це була легенда, це було щось таке, чого  нищити не можна було і чого не нищила та влада, яку називали тоталітарною, і знищила демократична влада, бо демократична влада ніяк не може  наїстися землею у Криму.

Тому, шановні друзі, Партія регіонів  і парті я комуністів також ніколи не дозволять вам роздери банити землі „Артеку”, ніколи не дозволять вам знищити  цей бренд. Ми змусимо вас перетворити  „Артек” у територію толерантності  для всіх дітей пострадянського  простору, ми вернемося до цієї ідеї, ми її відстоїмо, і ваші  шанси дорівнюють нулю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Князевич Руслан Петрович.

 

18:39:08

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Немає, напевно, щастя, так нещастя помогло. Очевидно, мало так статися, що не започаткування грошей бюджету спонукало такого роду розмову. Дуже шкода, що Ганна Миколаївна покидає нас, але я вам хочу сказати, давайте перестати фарисействувати і знімати маски. Проблема „Артеку” в тому, що там 213 гектарів золотої безцінної землі! І знаєте, в чому найбільша біда? В тому, що на цю землю до сих пір нема свідоцтва на її право! А знаєте, чому нема? Тому що Гурзуфська селищна рада на чолі з гурзуфським селищним головою, членами „Партії регіонів” відмовляються виконувати рішення судів і видавати такий акт! (О п л е с к и)

Ви не в Генеральну прокуратуру звертайтесь, ви до своїх членів партії звертайтесь і тоді не треба буде тут комедії устроювати. Проблема зовсім в іншому – проблема в тому, що ми там говоримо одне, для внутрішнього вжитку, а тут виходимо і починаємо блазувати перед народом, розказувати дурниці. Знімайте маски і голосуйте за сьогоднішню постанову! Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сухий Ярослав. Ви ще раз хочете? Будь ласка, народний депутат Ляшко.     

 

18:40:32

ЛЯШКО О.В.

Олег Бляшко,  „Блок Юлії Тимошенко”.

Щойно наші опоненти розказували про те, що Партія регіонів наполягала на окремому рядку в бюджеті про „Артек”, а, бачите, ми цього не підтримали. То я хочу нагадати, що жодного голосу не дали за бюджет, де були гроші на 2009 рік, навіть 19 мільйонів, навіть незначні гроші, але б на 3 місяці життя в „Артеку” вистачило.

І останнє. З приводу того, що якась там демократична влада не може наїстися кримської землі. Я не знаю, чи є у когось із представників демократичної влади участки в Криму, але я точно знаю, що в Нікітському ботанічному саду є дача Віктора Януковича, а оформлена вона на дітей-сиріт. От давайте ми оцю дачу і оту частину Нікітського саду віддамо дітям-сиротам, віддамо тому ж „Артеку”, створимо там інший піонер-лагер, на тій дачі. Кожний відпочиваючий в Криму, як на екскурсію, їздить, щоб подивитися на цю дачу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сухий Ярослав Михайлович, будь ласка.

 

18:41:50

СУХИЙ Я.М.

Шановні колеги, „Артек”, „Молода гвардія” для України – це така ж візитна картка нашої держави, як АНТК імені Антонова, як „Турбоатом”, завод Малишева, „Мотор Січ”, як ансамблю Верьовки, Вірського. Але сьогодні для нас питання, яке ми розглядаємо, це не просто одна з оздоровниць, нехай навіть велика і з такою світовою значимістю і памяттю, для нас це лакмусовий папірець ставлення суспільства до  проблематики нашого дитинства. І що ми  сьогодні тут чуємо від влади?

Один розпинається, яка Премєр-міністр України хороша, та ми не маємо нічого проти. Другий вийшов на трибуну, молодий депутат, 58 секунд накричав, нарозповідав. Ми про що говоримо зараз? Хто в Гурзуфі начальник, чи десь в Борщові Чортківським, чи Чортківському районі Тернопільської області? Ми сьогодні говоримо про те, що ми дальше продовжуємо порочну практику латання дірок в соціальній сфері.

Так, сьогодні сталося, що вибух протесту працівників „Артеку”. Шановні колеги, в 2008 році не профінансовано  в повному обсязі жодну з державних програм системи охорони здоровя - боротьба з туберкульозом, діабетом, онкологією. Ми завалили, ви кажете про бюджет, ми просили – наш комітет, 69 мільйонів гривень на завершення спорудження двох будинків для людей, які бездомні, бомжують, ми не отримали цих коштів. Завалено фінансування державної програми боротьби з дитячою бездомністю та безпритульністю.

Я сьогодні отримав лист від батьків хлопчини. Хлопчина грамотний, способний Теврівський район Вінницької області, важке захворювання. Колеги, хіба ви не отримуєте такі самі листи про те, що необхідні кошти для врятування дітей? Ну, ми виділимо зараз кошти для того, щоб „Артек” жив дальше, і процвітав, і працював, і тому подібне. Ми в кінці кінців повернемося лицем до соціальної сфери чи ми далі будемо плазувати на оду політиканства і демагогії?

Мені дуже  шкода за виступ цих двох народних депутатів України, які, я думав, висловлять конкретні пропозиції, як нам поступати, аби в подальшому таких проблем не було.

Ну, що ж, завтра туберкульозникам вийти під стіни, вимагати спокути? Ми дальше замість того, щоб розбиратися, як нам жити, будемо зясовувати, хто на кого сказав „рашпіль”, хто умний, хто красивий. Хіба цього від нас чекає суспільство сьогодні?

І на завершення. Сьогодні не фінансується цілий ряд програм Державного бюджету. Я вам хочу сказати: якщо ми не будемо займатися економікою, якщо ми не повернемося лицем до реального сектору економіки, всі наші потуги будуть зведені нанівець.

Потрібно працювати на господар…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Волинець Євген Валерійович. Будь ласка.

 

18:45:03

ВОЛИНЕЦЬ Є.В.

Прошу передать слово Грачу Леониду Ивановичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Леонід Іванович Грач. Будь ласка.

 

18:45:09

ГРАЧ Л.І.

Уважаемые коллеги, я еще раз говорю, что не нужно заниматься фарисейством. В том числе к молодому коллеге Князевичу обращаюсь. Для того чтобы вы поняли, до какой нищеты доведено детство этой властью, съездите хоть сейчас в один из санаториев Минздрава Украины, в любой, который находится в Евпатории, где на излечении находятся церебральники, дети, и вы узнаете, что на сутки питания выделено этой властью аж три гривны. Так вы ж о чем здесь говорите?

И второе. Спасибо тому голове Гурзуфскому, который, рискуя жизнью, не выдал этим крохоборам-бандитам, которые хотели не 213, а 416 гектаров земли у моря артековской раздерибанить. Только отсутствие этого акта на землю не дало возможности раздерибанить эту землю и дало возможность сегодня столь серьезно разговор провести в Верховной Раде и с такой высокой трибуны.

Я еще раз вас всех прошу, если у нас осталась хоть частичка совести, давайте сегодня проголосуем то, что голосуется, готово с точки зрения, и проголосуем за постановление проект Екатерины Семеновны с тем добавлением, которые я внес. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кілінкаров Спірідон Павлович, будь ласка.

 

18:46:46

КІЛІНКАРОВ С.П.

Уважаемые народные депутаты, судя по той дискуссии, которая развернулась в этом зале, я так понимаю, все уже в принципе согласились с тем, что все три этих проекта надо голосовать. Поэтому я думаю, что помогать детям надо молча, вот приняли решение, проголосовали, выделили деньги и не надо на этом строить какой-то пиар, кто там, что сделал. Я абсолютно уверен, что если бы у нас шел нормально бюджетный процесс, если бы все политические партии учитывали мнение друг друга и прислушивались к мнению, то я думаю, мы бы все эти вопросы решили в рамках бюджета. К сожалению сегодня такая политическая ситуация и я не думаю, что будет правильно сегодня кому-то выстраивать пиар на тех проблемах, которые есть в «Артеке».

Я обращаюсь к министру, то что выделили сегодня деньги это конечно хорошо, но хотелось бы, чтобы при распределении этих путевок, были учтены интересы всех регионов. И в условиях предвыборной кампании кто-то не попытался бы за счет тех миллионов, которые выделили на «Артек», не пытался построить очередную предвыборную кампанию, выделяя путевки в отдельные регионы для отдельных категорий людей. Спасибо.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Лук’янова Катерина  Євгенівна, будь ласка.

 

18:48:02

ЛУК’ЯНОВА К.Є.

Шановні колеги! Я не належу до тих народних артистів, які виступають з трибуни з будь-якого приводу і мають на все власну  думку. Але доля звела мене з Верховною Радою і я в минулому році була і в „Артеку”, і в „Молодій Гвардії” тому  ситуацію в них знаю не з зовні, а внутрішню.

Хотіла б надати лише пару фактів. З року в рік   держзамовлення на відпочинок дітей зменшується, відповідно  і сума зменшується, зрозуміло, і за три роки з 11 тисяч ми закупаємо майже тільки  дві.

Місяць тому  Президент дав указ про підтримку „Артеку”, але фінансове побажання  на папері більш ніяк воно не висловилося.

А чого варте  вирішення земельного питання „Артеку”? За два роки  відбулося 600 судових засідань і питань відчуження артемівської землі. Артеківцям вдалося перешкодити продажі нашої берегової зони, але де гарантії, що це остаточне вирішення питання?

У квітні 2007 року  Господарський суд Криму вже намагався провести процедуру банкрутства „Артеку”.  Приводом став борг  табору  певній фірмі „Професіонал” в 88 тисяч доларів. Борг погасили, але історія  з банкрутством тривала  до січня 2008 року.

Працівники „Артеку” побоюються, що цим все не завершиться і тому я   просто закликаю усіх своїх колег. У нас  в цьому питанні немає переможців.   

Ми винні всі: і ліва, і права частина залу. Ми маємо мовчки, опустивши очі додолу проголосувати одноголосно про фінансування і більше ніколи не допускати до розвитку такої ситуації.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Боднар Ольга Борисівна.

 

18:49:42

БОДНАР О.Б.

Дякую.  Ольга Боднар, „Блок Юлії Тимошенко”.

Шановні колеги, ви питаєте як спасти „Артек”, відповідь дуже проста, у цій постанові від колеги Катерини Самойлик і проекту законів, які подав Кабінет Міністрів. Перепризначення „Артеку” відбулося за часів Кучми і  саме з того часу діти України отримали мінімальну змогу відпочивати коли-не-коли і тільки зимою в якійсь невеличкій кількості, тому що влітку, шановні, вартість путівки в „Артек” коштувало у 2008 році понад три тисячі доларів. Скільки у нас зараз буде стоїти, важко навіть собі уявити. Жодна копійка або максимум тих грошей, які були зібрані, вони не потрапляли в „Артек”, тому і вийшла така ситуація з „Артеком”. На жаль, дійсно, ніхто не підтримав, більшість у залі не підтримала зміни до бюджету, які пропонувалися урядом і не відбулося відповідне фінансування в „Артеку” в бюджеті ще у липні місяці. Але у мене, знаєте, шановні, складається враження, що деякі громадяни Російської Федерації, зокрема, Кобзон, є більшим патріотом і  піклувальниками „Артека”, ніж деякі представники нашої, опозиціонерів. Ще дуже рано харохувати „Артек”. Шановні, „Артек” досі лишається і буде залишатися перлиною України, якою всі будуть пишатися. Всі виступаючі декларують підтримку „Артека”, так давайте її зараз продемонструємо своїм голосуванням, покажемо як ми піклуємося про „Артек”, як ми його любимо, як ми піклуємося про відпочинок дітей, дайте тут проголосуємо всі разом, тому що я від жодного виступаючого не чула якоїсь негативної конкретики стосовно того, що він не любить дітей або не любить „Артек”.

Я закликаю всіх підтримати постанову і законопроекти від Кабінету Міністрів.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Матвєєв Валентин Григорович.

 

18:51:37

МАТВЄЄВ В.Г.

Дякую. Шановні колеги, думаю, у такій гарячці обговорення цієї дуже гострої проблеми ми все ж таки почули головне, ситуація, яка склалася навколо „Артеку”, зокрема, необхідно її терміново виправляти. В цьому, я думаю, ми єдині сьогодні і зараз у цьому залі.

Більше чим переконливо говорили про це мої колеги Катерина Семенівна Самойлик та Леонід Іванович Грач, а тому давайте, шановні колеги, завершувати обговорення цього питання і будемо дружно голосувати за запропоновані проекти постанови та законів. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Чечетова Михайло Васильович.

 

18:52:34

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Прошу передать слово Черноморову. Да.

 

18:52:43

ЧЕРНОМОРОВ О.М.

Уважаемые коллеги! Я работал в Ялтинском исполкоме 10 лет назад и помню начало этой проблемы, когда в лагере «Артек» началась  реконструкция. Реконструкция еще тогда большинством шла, к сожалению, не из Государственного бюджета, а за счет спонсорских взносов Укрзалізниці, других коммерческих  структур. Но тогда не шатко – не валко, а все-таки шел ремонт корпусов. После этого в начале 2000-х годов вдруг пришли твердые украинские государственники и начали свою политику именно захвата территории.  

Здесь прозвучало в зале, что вот Гурзуфский поселковый голова выделил землю под это дело. На него было страшное давление. Совершенно незаконно оформлялся государственный акт на это. Но я хочу сказать еще вот о чем, что не прозвучало здесь. На территории «Артека» живет порядка 200-х семей, людей, которые когда-то там работали, которые получили жилье. Им не давали приватизировать это жилье. И сегодня они находятся в таком же положении.

Там конфликт с гражданами, об  этом мало кто говорит и не говорил никто сегодня. И этот вопрос тоже надо решать параллельно. Поэтому я с единственной целью попросил слово и хочу сказать, что из трех законопроектах надо урядовий законопроект  принять только  в первом чтении и все эта добавления обязательно туда учесть насчет граждан, которые  проживают и другие вопросы.

По поводу того, что здесь мы начали пиариться на теме «Артека», поверьте, для меня как  для ялтинца и для других жителей города – это очень некрасиво. Надо просто решать проблему, а не делать, получать от этого политические дивиденды. Надо решать проблему не только  на этот год, как правильно сказал Леонид Иванович, а решать ее  и на будущее. И то что начиналось как деребан, мне  однажды пришлось  лететь в самолете за спиной директора  «Артека» и что он рассказывал, как хорошо там живется и кому он что даст землю. Не буду называть фамилию. И это тоже надо учитывать.

Поэтому повторяю, в первом чтении только правительственный законопроект. Все добавления потом добавить. Проект Екатерины Семеновны с  удовольствием полностью принять и постановление  тоже.

Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Час на обговорення вичерпаний.

Я запрошую  до слова  Миколу Володимировича Томенка.

 

ТОМЕНКО М.В. 

Шановні колеги, я пропоную сьогодні підтримати три документи, які запропоновані. І я переконаний, що попри всі зауваження, які тут звучали, треба голосувати в першому і в цілому. Бо, як ми сьогодні залишим в першому читанні, то не відомо, коли ми повернемся. Якщо будуть свіжі, добрі ідеї, внесем доповнення.

Друга позиція. Я з Катериною Семенівною говорив і вважаю за необхідне посилити постанову, яку вона запропонувала, в частині включення Рахункової палати, оскільки ми завжди, за українською традицією, у нас, коли біда – ми так, об’єдналися, все, і, значить, давайте ми дамо гроші, давайте ми вирішимо те. У мене виникає питання, а чому склалося так, що в останні роки посередники продавали ці путівки за такими фантастичними цінами, які діти українські?! Про що говорите?! Це перетворилося в якийсь спеціалізований елітний, не відомо кому підпорядковану одиницю, де цінова політика взагалі не підпадала під якесь раціональне пояснення. Тому треба перевірити фінансово-господарську діяльність. Що робило Державне управління справами, хто там керував у такий спосіб, що путівки в український табір продавалися міжнародними, іноземними посередницькими структурами і в Україні взагалі їх не можна було купити?!

Тому перша пропозиція моя, голосуєм три документи: два законопроекти в першому і в цілому, в постанові Катерини Семенівни долучаємо Рахункову палату для того, щоб ми ще повернулися до цього питання. Тому що ми фактично вирішуємо історію з „Артеком” на рік. А йому ж не рік жити, йому працювати далі.

Тому комітет потім розгляне ситуацію. Катерина Семенівна абсолютно права, треба державну програму затвердити, бо це не річна проблема. І тоді заслухаємо державну програму, і будемо аналізувати, як наші вказівки тут і пропозиції по законах і по постанові виконуються.

Тому ще раз, голосуємо три законопроекти. Просив врахувати Рахункову палату. І голосуємо у першому і в цілому.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Миколо Володимировичу.

Що стосується Рахункової палати, хочу проінформувати, що Голова Верховної Ради дав таке доручення Рахунковій палаті минулого тижня, тому це вже працює.

Є проблема з мотивів голосування? Шановні колеги,  по процедурі я бачу дві руки двох депутатів. Не буде заперечень, якщо я їм надам слово, і ми не будемо робити запис. Буде? Тоді записуємося з процедури, будь ласка.

Сухий Ярослав Михайлович, будь ласка.

 

18:58:05

СУХИЙ Я.М.

Я прошу передайте слово Чечетову.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Чечетов Михайло Васильович.

 

18:58:08

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Александр Владимирович, уважаемые коллеги! Не все то, что мы быстро принимаем, оно хорошее. Вы помните рыночный сбор приняли, уряд просил. Подняли, звените  за выражение, на ноги сотни тысяч предпринимателей, чуть не зарубили под корень. Потом приняли также с кандачка, хотя Юлия Владимировна оправдывалась, говорит: «Это   Верховная Рада». Не Верховная Рада,  а  правящая коалиция БЮТ  внесла изменение в транспортный налог, практически поставив на  коллеги сотни тысяч ветеранов войны.

Теперь опять, что касается урядового законопроекта. Там коррупционные лазейки, там не стыковка с  законодательством, его можно принимать только в первом чтении, дальше по укороченной процедуре через неделю принять во втором. В двух чтениях его принимать нельзя. Экспертное управление   камня на камне не оставила    на этом законопроекте. Что мы делаем, чтобы завтра опять смеялись, и Юлия Владимировна говорила, что опять   Верховна Рада что-то не так приняла?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Бондаренко Володимир Дмитрович.

 

18:59:05

БОНДАРЕНКО В.Д.

„Блок Юлії Тимошенко”. Володимир Бондаренко.

Мене просто шокує і дивує поведінка окремих людей і окремих політичних сил в цій залі. Всі ці дні ви кричали, галасували про те, що треба спасати, зберігати „Артек”, до речі, знаючи про те, що ви жодного голосу за його фінансування під час бюджетного процесу не дали.

Сьогодні ви виходили на цю трибуну, закликали зберегти українських дітей і таке інше, а зараз свідомо замилюєте це питання, для того щоб воно взагалі не було ніколи проголосовано. Цей документ пройшов саму резекцію, пройшов всі горнила – і громадське обговорення, і партійного, і фракційного, і  в цій залі. Давайте голосувати і, вибачте мене, не придурюйтесь!      

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Лук'янова Катерина Євгенівна.

 

18:59:59

ЛУК’ЯНОВА К.Є.

Я прошу внести в проект постанови мою пропозицію стосовно парламентського контролю…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я сильно вибачаюсь. Будь ласка, ми що нічого нікуди не вносимо…   

 

ЛУК’ЯНОВА К.Є. Я розумію.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Коли ми проголосуємо постанову за основу, тоді будете ваші пропозиції…

 

ЛУК’ЯНОВА К.Є. Шановні, дайте мені завершити. 

Люди мають право висказатися, я такий самий народний депутат, як і всі інші.

Тому я прошу не забути стосовно моєї пропозиції: внести до проекту постанови питання парламентського контролю, яке я наголошувала, коли виступав міністр. Бо в нас получається так, що одні пропозиції забувають, а інші чомусь наголошують пять раз. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Самойлик Катерина Семенівна.

 

19:00:36

САМОЙЛИК К.С.

Щиро дякую. Шановні колеги, давайте не дурити самих себе, і, врешті-решт, давайте не дурити і тих людей, які зараз уважно слухають нас в Криму в „Артеці”. Це люди, які, знаєте, віддали все своє життя і молодість „Артеку”. Я пропоную, була пропозиція: голосувати в пакеті за всі законопроекти – перше. Якщо ми сьогодні не проголосуємо в першому і в другому читанні, у нас відбудеться те, що відбулося влітку, коли нас не підтримали про внесення змін до бюджету України, а тоді дивуємося,  а чому такі дорогі комерційні путівки? Та тому що ви – шановні, спеціально, чи ні, я не знаю, але ви штовхнули до того, щоб путівки були викинуті на базар, щоб були зловживання. Я „на ринок” спеціально сказала і тому, шановні колеги, давайте відповідати за свої дії, за свої слова…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сербін Юрій  Сергійович.

 

19:01:48

СЕРБІН Ю.С.

Шановні колеги, я сказати могу єдине, давайте нарешті проголосуємо, більше розмовляємо, чим справу робимо.

 

ІЗ ЗАЛУ. Правильно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Я тільки хочу сказати, народні депутати шановні, що ми працюємо у відповідності із процедурою затвердженою Регламентом і ваших бажань. Якби ні в кого не було питань, не було бажання виступати, задавати питання, вже давно все б проголосували.

 

ТОМЕНКО М.В.

Я перепрошую, Олександр Володимирович.

Шановні колеги, я не хочу тут нікого критикувати, але я не хотів би, щоб ми неправдиву інформацію давали. Я вивчаю документи, от переді мною висновок науково-експертного управління, «где камня на камне не осталось». Так от, науково-експертне управління повністю підтримує цей законопроект. І дві редакційні… не редакційні, а текстові правки надає всього-на-всього: один раз згадана ця пільга „Артеку” в основній частині і не згадана у додатку першому. Дуже серйозне зауваження можна врахувати. І друге, що ми не згадали…  ми  сказали, де ми забираємо гроші, а відповідно не зафіксували, що з програми Державного управління справами забираємо.

Ну, давайте ж не обманювати один одного. Якщо такі серйозні зауваження, то ми приймали законопроекти із десятьма зауваженнями науково-експертного управління. Це – повна підтримка законопроекту науково-експертним управлінням. І треба голосувати і не політизувати тему.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Миколо Володимировичу.

Шановні колеги, доповідачі не наполягають на заключному слові? Не наполягають. Таким чином ми можемо переходити до голосування.

Я ставлю на голосування про прийняття в першому читанні проекту Закону „Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів „Артек” і „Молода гвардія”, №3690. Прошу визначатися.

 

19:03:53

За – 402

Рішення прийнято.

Шановні колеги, чи є зауваження до цього законопроекту, чи можна голосувати його в цілому?

Є заперечення. Відповідно до Регламенту я не маю права ставити на голосування в цілому. Таким чином переходимо до прийняття рішення. Нема застережень? Немає заперечень? У народних депутатів немає заперечень.

Я ставлю на голосування про прийняття в цілому проекту закону № 3690 про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів „Артек” і „Молода гвардія”. Прошу визначатися.

 

19:05:01

За-413

Закон прийнято в цілому.

Я ставлю на голосування про прийняття за основу проекту  Постанови про невідкладні заходи щодо державної підтримки Міжнародного дитячого центру "Артек" та Державного підприємства "Український державний центр "Молода гвардія". Прошу визначатися.

 

19:05:37

За-417

Рішення прийнято.

Під час виступів були пропозиції щодо  тексту постанови.

Прошу, будь ласка, народний депутат Лук’янова, тепер ваша пропозиція до тексту постанови.

 

19:05:51

ЛУК’ЯНОВА К.Є.

Моя пропозиція до тексту постанови така. Віддати парламентський контроль, ну якщо (зараз, одну хвилинку). „Орган державної влади, уповноважений реалізовувати путівки дитячого центру „Артек”  та  „Молода гвардія” повинен щоквартально надавати план реалізації путівок за групами населення до Комітету у справах сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, а також звітувати до двадцятого числа звітного періоду щодо виконання плану реалізації”.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Катерина Семенівна, ваша думка як автора проекту Постанови.

 

19:06:26

САМОЙЛИК К.С.

Шановні колеги, шановна Катруся, я чітко і ясно записала пункт Постанови, що контроль покласти на Комітет Верховної Ради України з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму і це значить, що всеоб’ємний цей контроль, будете контролювати ви абсолютно все, не тільки путівки, а абсолютно все. Погодьтесь із цим, будь ласка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Погодились? Немає заперечень, щоб поставити у цілому? Немає заперечень. Я ставлю на  голосування про прийняття в цілому проекту постанови номер 3690 про невідкладні заходи щодо державної підтримки Міжнародного дитячого центру „Артек” та державного підприємства Український державний центр „Молода гвардія”. Прошу визначатись. Зніміть голосування, будь ласка. Пропозиції Леоніда Івановича Грача, будь ласка.

 

19:07:41

ГРАЧ Л.І.

Я вносил предложение...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, пропозиції.

 

ГРАЧ Л.І. Вношу предложения. Первый пункт, где рекомендовать Кабинету Министров и после „вирішити питання, підпорядковані... (это за счет Александра Викторовича, он довел меня до до того, что я отстаивал свое право).

Вношу предложение в первом пункте записать: «защитить исторические памятники, расположенные на территории «Артека» и обязать руководство «Артека»  возвратить ордена на главную стеллу «Артека».

Прошу поддержать.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Пропозицію Леоніда Івановича Грача, сформульовану ним зараз з трибуни, я ставлю на голосування. Будь ласка,  пропозиція Леоніда Івановича Грача.

 

19:08:47

За-245

Рішення прийнято.

По фракціям, будь ласка.

Партія регіонів – 142, „Блок Юлії Тимошенко” – 66, „Наша Україна – Народна Самооборона” – 3,  комуністів  - 27,  „Блок Литвина” – 7.

Є ще пропозиції чи можна ставити в цілому? Я ставлю на голосування в цілому  проект Постанови Верховної Ради України (номер 3690) про невідкладні заходи  щодо державної підтримки  Міжнародного  дитячого центру „Артек” та державного підприємств  „Український  державний центр „Молода гвардія”.  Прошу визначатися.

 

19:09:42

За-361

Рішення прийнято.

По фракціях? Будь ласка. Партія регіонів – 159,  „блок Юлії Тимошенко” – 141,  Наша Україна-Народна Самооборона” – 15, комуністів – 27, „Блок Литвина” – 19.

Переходимо до прийняття рішення стосовно останнього питання цього пакету. Я ставлю на голосування про прийняття у першому читанні проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", номер 3687. Прошу визначатись.

 

19:10:34

За-388

Шановні колеги, немає заперечень, щоб поставити в цілому? Заперечень немає. Я ставлю на голосування в цілому як Закон проект Закону України про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік”, номер 3687. Прошу голосувати.

 

19:11:10

За-417

Рішення прийнято.

Шановні колеги, на цьому пленарне засідання оголошую закритим. Завтра о 10-ій годині розпочнеться ранкове пленарне засідання.