Засідання N48

Опубліковано 08. 12. 2004

ЗАСІДАННЯ   СОРОК   ВОСЬМЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

8  грудня   2004 року, 10.05 година

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради

України МАРТИНЮК А.І.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні колеги, гості і запрошені Верховної Ради! Прошу народних депутатів підготуватися до реєстрації. Ввімкніть, будь ласка, систему "Рада", реєструємося.

10:05:52

В залі зареєструвалося 426 народних депутатів. Чергове позачергове ранкове  засідання Верховної Ради оголошується відкритим. Шановні колеги, я бачу є необхідність  нам провести обмін думками. Прошу записатися - 10 хвилин, з мотивів, будь ласка, на табло,  10 хвилин: Поліщук, підготуватися Самофалову.

 

10:06:31

ПОЛІЩУК М.Є.

Прошу передати слово Соболєву.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, мікрофон Соболєва.

 

10:06:42

СОБОЛЄВ С.В.

Соболєв, Блок Віктора Ющенка, "Наша Україна". Шановні колеги, мені здається, що ми як ніколи підійшли до вирішення ключового питання: як  зробити, щоб всі ті злочини, які були зроблені під час виборчого процесу не були можливості повторювати їх ні на цих, ні на наступних виборах, як зробити, щоб були покарані  ті люди, які безпореседньо відповідають за ці злочини. Саме тому пропозиція є наступна.

Зараз вноситься пакет голосування, який безпосередньо передбачає сигнальне голосування по декількох ключових речах ті, які попередньо погоджувалися на Погоджувальній раді. Після цього голосування, якщо воно набирає необхідну  кількість голосів, необхідно треба дати невелику перерву для фракцій для визначення лише  одного питання - це гарантії підписання тих рішень, які ми тут проголосуємо. Якщо ці гарантії виробляються за ці  30 хвилин. Я вважаю, ми маємо всі підстави проголосувати  ці рішення. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка, Самофалов. Підготуватися Мішурі.

 

10:07:54

САМОФАЛОВ Г.Г.

Самофалов, фракция Регионы,.....

Уважаемые коллеги, сегодня Украина находится на  историческом моменте, на моменте своего  выбора. Сегодня все зависит от нашего голосования, каким путем пойдет наша Украина. Мы долго консультировались, обменивались мнениями. Пришли к выводу, что сегодня нашли практически подходы ко всем вопросам. Я просил бы всех, кто думает об Украине, о гражданах сегодня проявить  ответсвенность, сознание и проголосовать пакет. Этим мы снимем все проблемы. И будем двигаться дальше вперед. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, поступила пропозиція у  зв'язку з тим, що людей чимало  біля Верховної Ради, щоб ми включили трансляцію на вулицю. немає заперечень? Тоді, будь ласка,  ввімкніть трансляцію.

Мішура, підготуватися Козловському.

 

10:08:49

МІШУРА В.Д.

Прошу передати слово Петру Миколайовичу  Симоненку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мікрофон, будь ласка, Симоненка.

 

10:08:56

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракція комуністів.

Шановні колеги, шановні радіослухачі. Вчора у вечері ми погодилися  з пропозицією представників фракції "Наша Україна" перенести на  сьогоднішній  ранок засідання у зв'язку з тим, що вони готові проголосувати у пакеті ті пропозиції, які вчора ми обговорювали.

На жаль, сьогодні  зранку ми прийшли, і Голова Верховної Ради, як і представники "Нашої України"  не змогли сказати, що вони готові  голосувати і в черговий раз блокують розгляд  тих питань, які конче потрібні. У мене вже немає сумніву, що їм не потрібен ні Закон  про вибори, щоб удосконалити, ні політична реформа, йде просто балаканина. Тому у мене є конкретна пропозиція від фракції комуністів. Народ давно вже страждає від системи влади. Народ не віре владі. І я пропоную, давайте ми розглянемо ще одне питання, приймемо рішення щодо ліквідації Інституту президентства. Тоді буде спокій у державі...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Козловський. Підготуватися Семенюк.

 

10:10:05

КОЗЛОВСЬКИЙ А.М.

Анатолій Козловський, фракція Народної аграрної партії, Миколаївщина.

Шановні народні депутати, я думаю, скільки ми може уже проводити, як говорив Адам Іванович, сесії наші. Я думаю, що треба, щоб щось получити, треба щось віддати. І треба з думкою як і депутатів, як і фракції рахуватися.

Я пропоную сьогодні у пакеті прийняти. Я думаю, що довіра у нас повинна бути до нашого Голови Верховної Ради, який учора дав нам таку. Я думаю, що тут нічого не буде, і Голова Верховної Ради завжди виконує свої обіцянки. Тому я просив би обов'язково прийняти сьогодні всі законопроекти у пакеті. А Президент, щоб сьогодні підписав. Я думаю, що ми знімемо напругу в нашій державі. І ті люди, які сьогодні оточують приміщення наше, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, я думаю, що вони будуть задоволені. І переможе демократія. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Семенюк. Підготуватися Білорусу.

 

10:11:08

СЕМЕНЮК В.П.

Семенюк, фракція Соціалістичної партії.

Шановні колеги, шановні виборці, шановні громадяни, хто стоїть біля Верховної Ради. Перш за все сьогодні у сесійному залі стоїть питання: або у нас буде демократія, або ми тільки змінимо персоналії. Соціалістична партія України послідовно виступала за зміну системи влади і зміну персоналій при владі заради одного - заради кращого життя в Україні, заради кращих стосунків між владами. І в кінці кінців, щоб влада була відповідальна і відповідала тим запитам і тим програмним засадам, які уособлюють у собі представники рад різних рівнів і ми, депутати Верховної Ради.

Тому, я думаю, що сьогоднішнє голосування - це якраз той невеликий крок для того, щоб у 2006 році можна було б сформувати повноправні представницькі органи на місцях і Верховну Раду на демократичних засадах, так як це сьогодні сповідають у Європі. Я думаю, що ми сьогодні повинні це зробити. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Білорус, підготуватися Бандурці.

 

10:12:18

БІЛОРУС О.Г.

Олег Білорус, прошу передати слово Турчинову.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, мікрофон Турчинова.

 

10:12:26

ТУРЧИНОВ О.В.

Александр Турчинов, блок Юлии Тимошенко.

Шановні колеги, люди, які сьогодні встали з колін, вимагають від Верховної Ради тільки вирішення одного питання - це прийняття закону, який би унеможливлював би фальсифікацію під час виборів 26 грудня. Саме цей закон ми з вами могли спокійно прийняти вчора. І тільки зволікання наше з вами не дало це зробити.

Тому, шановні колеги, ми пропонуємо відкинути будь-які пакети, поки не буде прийнятий закон про зміни до виборчого законодавства, поки не буде підписаний цей закон.

Що стосується гарантій підписання цього законопроекту ці гарантії Президента або виконуючому обов'язки Президента Кучми повинна давати Генеральна прокуратура і більше ніхто. От єдина гарантія, яка потрібна Кучмі. Тому, шановні колеги, не будемо зволікати, а приступаємо до голосування за цей законопроект. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Бандурка. Підготуватися Веретенникову.

 

10:13:26

БАНДУРКА О.М.

Шановний Адам Іванович, шановні депутати! Доля так розпорядилася, що моє місце в самому центрі залу, і я можу звертатися і до лівих, і до правих, і до центристів. Так от, моє звернення від імені групи "Демократичні ініціативи" - проголосувати сьогодні всі пункти, які є в порядку дня, їх чотири законопроекти. Ключовим є, безумовно, зміни до Конституції.

Ми всі говоримо про демократизацію влади, про примирення і про консолідацію суспільства. Основою такої консолідації можуть бути зміни до основного Закону - до Конституції. Ми запрошуємо сьогодні прийняти в пакеті всі зміни, але основним серед них і першим є, безумовно, Закон про зміни до Конституції. Я запрошую вас до плідної праці.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, шановні колеги. Давайте ми перервемося на хвилинку для приємної процедури. Ви, мабуть, всі бачите, як чарівна Оксана Білозір ніжно цілує нашого іменинника сьогодні. Привітаємо Павла Качура з днем народження. (Оплески)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Веретенников, підготуватись Беспалому.

 

10:14:38

ВЕРЕТЕННИКОВ В.О.

Шановні колеги, шановний головуючий! Віктор Ветеренников, Дніпропетровськ.

Я хотів таке запитання задати головуючому  і до всіх депутатів, колег. Пунктами 4 і 5 у нас стоїть проект постанови про припинення повноважень ЦВК і у нас є перелік цих людей. Але іншим пунктом стоїть про нових членів ЦВК, їх немає. То не може бути таке, що ми проголосуємо за те, щоб ЦВК припинило свою роботу, а Президент потім не подасть цієї заяви на новий ЦВК і вибори не відбудуться. То я хотів би, щоб нам пояснили. Це перше.

І друге.  Нам два дні підряд кажуть, що буде Президент на Верховній Раді. То буде він сьогодні чи ні? Спасибі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, будь ласка, Беспалий. Підготуватися  Потапову.

 

10:15:37

БЕСПАЛИЙ Б.Я. Борис Беспалий, Блок Віктора Ющенка.

Шановні друзі, ми сьогодні як ніколи близько до можливості провести чесні вибори. Хоча нам не зовсім зрозуміло, чому чесні вибори обо'язково пов'язуються деким з політичною реформою. Є чесні вибори. Немає реформи. Так тоді що? Але проект 4180 завдяки роботі і наших учасників сьогодні є набагато кращим, ніж за початковий варіант і це говорить, що наша позиція по паузі і по його вдосконаленню абсолютно виправдана, як і перенесення голосування на сьогоднішній день.

Тому ми, фракція "Наша Україна", готові розглядати це голосування в пакетному режимі і тут бачимо, це   є солідарно з більшістю депутатів. Дивує  тільки, що деякі колеги, наші опоненти, весь час виступають і відкладають позицію "Нашої України". Ми не просили про це лідерів опонентів. Нехай вони пояснюють українському народу свою позицію. Щодо гаранта, не підпише, то вся відповідальність буде на ньому.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Потапов.

 

10:16:48

ПОТАПОВ В.І. Адам Иванович, я прошу слово передать Матвиенкову.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу мікрофон Матвієнкова.

 

10:16:55

МАТВІЄНКОВ С.А.

 Матвиенков, 55 округ, Мариуполь.

Уважаемые коллеги! Вы знаете, мне, честно говоря, иногда кажется, что мы в порыве борьбы  видим только одну борьбу. В противостоянии видим только одно противостояние. И когда мы говорим в отношении тех законопроектов, которые должны быть проголосованы в комплексе, в частности тот закон, на котором сегодня наполягает оппозиция - Закон об изменении выборов Президента, - вот я, честно говоря, не знаю, читали ли вообще его те же представители, так сказать, оппозиции, то, что сегодня там записано. Ведь те нормы, которые заложены в этом законе, они не позволят даже тем, у кого желание есть сегодня, провести эти выборы.

Печатание бюллетеней, инвалиды абсолютно лишаются возможности права голоса - только инвалиды первой группы. То, что мы утворили по открепительным талонам, практически никто не сможет сегодня проголосовать по открепительным талонам. Те нормы, которые забиты по формированию комиссий, ведь практически комиссии будут парализованы, не смогут работать. И ряд других моментов.

Мы же давайте отвлечемся сейчас от ситуации, оторвемся от момента, хотя бы посмотрим, что мы требует и чего мы хотим.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, обмін думками завершено. Дозвольте дати відповіді на ті запитання, які звучали і щодо уточнень.

Представник "Нашої України" висловив думку, народний депутат Соболєв, про те, щоб ми з вами провели зараз сигнальне голосування. Після цього - і є відповідна вимога двох фракцій - оголосили перерву для остаточного прийняття рішення фракцією і на предмет підписання договорів.

Щодо запитання Веретенниова - перше - про членів Центральної виборчої комісії, що у вас є подання Президента про звільнення, а відсутнє подання про призначення. Чи не буде так, що, так би мовити, ми залишимося без Центральної виборчої комісії? Ні, не буде. І члени Погоджувальної ради знають, Голова Верховної Ради говорив про те, що буквально в останні хвилини надійшло подання Президента на призначення нових членів Центральної виборчої комісії. Оскільки ми їх не встигаємо розмножити, то із голосу Голова Верховної Ради зачитає список цей. І всі ті пропозиції, які подали фракції і групи, абсолютно враховані в поданні Президента. І ми сьогодні реалізуємо ідею і звільнення членів Центральної виборчої комісії, і призначення нового складу ЦВК. Так що побоювання депутата Веретенникова, ну, немає підстав, бо ми саме сьогодні це зробимо. І відносно запитання народного депутата про те, що обіцяв до Верховної Ради підійти Президент. Я вам гарантую, якщо ми з вами приймемо закони, Президент України ці закони підпише сьогодні ж, у нашій сесійній залі.

 

ГОЛОВА. Так. Шановні народні депутати! Прошу уваги! Поки підготуєтеся до голосування два оголошення. Відповідно до статті 13 Закону України "Про статус народного депутата України" та статті 22 Регламенту Верховної Ради України інформує про вихід народного депутата Вадима Литвина зі складу депутатської фракції Політичної партії "Трудова Україна" та входження його до складу депутатської фракції "Наша Україна". Відповідно до статей 422 та 423 Регламенту Верховної Ради України інформую, що уповноваженим представником депутатської фракції партії "Єдина Україна" обрана також народного депутата Єдіна Олександра Йосиповича.

Тепер, шановні колеги. Прошу уваги! Такий наступний порядок наших дій. Прошу уваги! Зараз ми проведемо сигнальне голосування про нашу готовність в пакеті розглянути законопроекти. Прошу уваги! 4180, 3207-1, 6372-Д - це сигнальне голосування. Після того ми оголошуємо перерву на 30 хвилин. Керівникам депутатських груп і фракцій я прошу зібратися на 3 поверсі в залі засідань. після того ми прийдемо до голосування. В результаті позитивного голосування Президент України в сесійній залі в нашій присутності підпише всі ці законопроекти. Після того ми розглянемо питання про звільнення членів Центральної виборчої комісії і про сформування нового складу ЦВК, документи і перший, і другий до Верховної Ради України надійшли.

Так. Я прошу уваги! Я ставлю на сигнальне голосування пропозицію щодо розгляду в пакеті законопроектів 4180, 3207-1, 6372-Д. Прошу голосувати.

 

10:22:05

За-398

Рішення прийнято.

По фракціях, будь ласка.

Наша Україна - 87, Регіони України - 59, Фракція комуністів - 58, СДПУ(о) - 33, Трудова Україна - 16, Народна аграрна партія - 20, СПУ - 20, Блок Тимошенко - 0, Союз - 15, Єдина Україна - 16, Центр - 12, НДП, промисловці і підприємці - 16, Демініціативи - Народовладдя - 14, Позафракційні - 32.

Ще, шановні колеги, одну хвилиночку. Відповідно до статті 13 Закону України  "Про статус народного депутата України" та статті 4.2.2 Регламенту Верховної Ради України інформую про входження народного депутата України Дубицького В'ячеслава Володимировича  до складу депутатської фракції партії "Єдина Україна".

Шановні колеги! Відповідно до нашої домовленості, а також на вимогу  двох фракції "Наша Україна" та депутатської групи  "Центр" оголошується перерва на 30 хвилин. Прошу народних депутатів бути всіх, бо будемо приймати історичні рішення.

Оголошується перерва до 10 години 55 хвилин. Керівників депутатських груп і фракцій прошу зібратися у залі засідань на третьому поверсі.

 

ПІСЛЯ  ПЕРЕРВИ

Засідання веде МАРТИНЮК А.І.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, прошу займати робочі місця. У нас сьогодні, мабуть, рекордна кількість зареєстрованих народних депутатів. Зараз на табло 442 картки працює.

Шановні колеги, я розумію, ваше збудження, бо ми приближуємося до розв'язання питань. 446 карток працює. Лише чотири картки ще вільні.

Шановні колеги, давайте, поки вирішуються деякі технологічно-технічні питання, ми ще 10 хвилин з вами обміняємося навколо проблеми, яка сьогодні існує. Але просив би, я звертаюся до тих, хто зараз запишеться з процедури, вести себе коректно і м'яко для того, щоб ми не зруйнували тих домовленостей, які на нинішній момент існують.

Я буквально два слова. Зараз Погоджувальна рада прийняла рішення про те, що ми будемо з вами голосувати, будемо голосувати ті домовленості, які були досягнуті попередньо. Будемо голосувати у пакеті 4180, будемо голосувати у цьому ж пакеті зміни до Конституції, що стосується місцевого самоврядування, 3207-1 і будемо голосувати Закон про особливості застосування Закону про вибори Президента з деякими, головуючий уточнить, деякі уточнення щодо термінів створення тих чи інших комісій, тому що ми його писали на один час, а сьогодні уже, як то кажуть, інший час. Але перед тим висловила "Наша Україна" категоричну пропозицію з приводу того, аби ми перед голосуванням пакетним розв'язали проблему, пов'язану  із Генеральною прокуратурою. Зараз якраз вирішуються ці питання, і тому, ще раз наголошую, будемо ми іти в такому алгоритмі: спочатку вирішиться питання щодо Генеральної прокуратури, а після того в пакеті ми голосуємо всі ці законопроекти. Прибуває до сесійної зали Президент України. він у нашій присутності підписує Закон про зміни до Конституції, Закон про застосування або, точніше, спочатку Закон про особливості застосування Закону "Про вибори Президент", потім про зміни до Конституції, після цього ми з вами приступаємо до формування Центральної виборчої комісії - звільняємо і призначаємо нових членів.

Будь ласка, запишіться з процедури. 10 хвилин. Прошу записатися. Будь ласка, на табло. Косів, підготуватися Броннікову.

 

11:26:56

КОСІВ М.В.

Михайло Косів, фракція Віктора Ющенка "Наша Україна".

Шановні колеги народні депутати, дорогі співвітчизники, постановка питання про Генеральну прокуратуру є цілком закономірною у цій ситуації, яка склалася зараз в Україні, адже якщо б Генеральна прокуратура ще напередодні першого туру виборів, після першого туру виборів, напередодні другого туру виборів виконувала нормально свої функції, то, звичайно, не було б потреби розглядати питання виборів у Верховному Суді і виносити рішення про визначення їх такими, що не відбулися.

Отже, до тих пір, поки ми не розв'яжемо питання у законодавчому плані щодо Генеральної прокуратури, сподіватися, що і переголосування у нас відбудуться, даремно...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Бронніков, підготуватися Соломатіну.

 

11:28:08

БРОННІКОВ В.К.

Уважаемый народ Украины, который стоит на площадях города Киева и уважаемый народ Украины, который работает у себя на своих рабочих местах! Я хотел бы обратиться к нам и ко всем коллегам, мы постоянно выдвигаем новые и новые требования. В то же время, экономика по мере того, как мы бездействуем,  как мы не принимаем решение, как мы не стабилизируем ситуацию, все рушится и рушится. Я передаю просьбу Совета оптового рынка электроэнергии как можно быстрее закончить противостояние, перевести экономику в нормальное русло с тем, чтобы в осенне-зимний период у нас не было проблем с энергообеспечением как не было  этого до сих пор. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, будь ласка, Соломатін, за ним Прошкуратова.

 

11:29:21

СОЛОМАТІН Ю.П.

Дякую. Юрій Соломатін, фракція комуністів.

Шановні колеги, я хотів би звернути нашу спільну увагу на непослідовність дій , на необов'язковість виконання раніше прийнятих домовленостей з боку "Нашої України". Я хочу наголосити, що саме лідер цієї фракції, цього блоку Віктор  Андрійович Ющенко перед світовою спільнотою і лідерами європейської спільноти приймав обов'язок приймати в пакеті домовленості щодо політичної реформи. До цього часу відбуваються ось такі перепалки і нові, і нові умови висуваються.

І друге. В засобах масової інформації зараз багато звинувачень на адресу деяких особистостей і фінансових махінацій, які були на початку розбудови держави. Пропонуємо створити комісію спеціальну з цього приводу і розглянути це питання. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка , Прошкуратова. Підготуватися Сятині.

 

11:30:35

ПРОШКУРАТОВА Т.С.

Я прошу передати слово Нестору Шуфричу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, мікрофон Нестора Шуфрича.

 

11:30:42

ШУФРИЧ Н.І.

Дякую, Адаме Івановичу. Безумовно, ми стоїмо на порозі, без зайвих слів, історичного рішення, до якого ми йшли дуже і дуже важко. Прикро, що ми це голосування пов'язали з низкою інших, але, мабуть, іншого виходу в нас не було. Хочу сподіватися, що домовленості, які були нами сприйняті, вони і приведуть до консолідації нашого суспільства, до консолідації нашої країни.

Сьогодні ми живемо в дуже непростих умовах. І наші громадяни заслуговують на те, щоб вони отримали спокій, стабільність, можливість вільно працювати і вирощувати своїх дітей, вшановувати своїх батьків. Сподіваюся, що це сьогодні відбудеться. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Цікавий термін: "Вирощувати дітей".

Будь ласка, Сятиня. За ним - Співачук.

 

11:31:51

СЯТИНЯ М.Л.

Прошу передати слово народному депутату Олійнику Петру.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Олійник. За ним Головатий. Олійник Петро, я так зрозумів? Так? Будь ласка, мікрофон Олійника Петра.

 

11:32:08

ОЛІЙНИК П.М.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати! Ви знаєте, що на території Львівщини був скоєний злочин податківцями, митниками та працівниками міліції. Відкрито більше 10 кримінальних справ по забиранню паспортів та відкріпних талонів. І в той час, коли в парламенті шукається сьогодні узгодження позицій, в податковій адміністрації Львівщини і в міліції закрили міліціонерів і податківців - і вимагають від них робити підписи антизаконні.

І тому, шановний Володимире Михайловичу, я прошу вас звернутися до прокурора, можливо, вже бувшого, щоб він навів порядок. Бо сьогодні податківці і міліціонери в черговий раз порушують конституційні права громадян. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Співачук. Підготуватися Головатому.

 

11:33:06

СПІВАЧУК В.Л.

Прошу передати слово Станіславу Ніколаєнку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, мікрофон Ніколаєнко.

 

11:33:14

НІКОЛАЄНКО С.М.

Соціалістична партія України, Ніколаєнко. Наша партія, наш лідер Олександр Олександрович Мороз неодноразово говорив про те, що для України сьогодні крайнє, вкрай важливо стабільність, а вона може бути реалізована тоді, коли ми проведемо політичну реформу.

І тому той алгоритм, який сьогодні запропонувала Погоджувальна рада є абсолютно прийнятним. Я хотів би сказати, що сьогодні ми, соціалісти, оцінюємо ситуацію в країні як крайнє критичну. І тому нам необхідно негайно прийняти ці рішення і приступити до, і виборчого процесу, і приступити, саме головне, до нормальної роботи Верховної Ради України, до прийняття соціальних, економічних законів. і тоді, дійсно, в нашій Україні буде стабільність і порядок.  Тому ми підтримуємо цей алгоритм, який запропонований Погоджувальною радою.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ Так, Головатий за ним Надрага.

 

11:34:16

ГОЛОВАТИЙ С.П.

Шановний Голово! Шановні  депутати! Я звертаюся перед усім до Олександра Мороза, а так само, і до Віктора Ющенка. Ви знаєте прекрасно, що в цьому пакеті заховано повернення функції Радянської прокуратури загального нагляду, за яким прокурор буде вирішувати чи суд правильне прийняв рішення чи, за яким прокурор буде скасовувати повноваження постанови Кабміну. Хто буде вище тоді в Україні за всіх уряд чи прокурор? Кому ви віддаєте владу? Ви віддаєте владу? Ви віддаєте владу прокурору. Я вас прошу зупинитися в цьому і не голосувати за надання прокуратурі функції нагляду. Це перше.

"Наша Україна", ви повинні знати, готується сценарій того, що вибори не відбудуться, 26 не буде переголосування. І тоді все одно прокурор буде наглядати за всіма. Олександре Олександровичу, навіщо ми будували демократичну Україну? навіщо ми будували незалежну судову владу? Навіщо ми робимо реформу, коли віддаємо владу прокурору? не голосуйте за пакет і в основному.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ Шановні колеги, ви знаєте. Шановні колеги, не так бурхливо. Ви знаєте, що фракція Блоку Юлії Тимошенко не голосує за реформу, тому і вона закликає і робити це інших. Я, репліка, будь ласка, Морозу. Підготуватися Надразі.

 

11:35:45

МОРОЗ О.О.

Шановні депутати! Шановний Сергію Петровичу! Я, до речі, послідовно з самого першого дня відстоював позицію про необхідність вилучення із 122 статті цієї норми. Але наполягали депутати, і консенсус знайдений на відновленні цієї норми тільки у тій частині, яка стосується захисту прав людини. По-перше.

По-друге. Не зв'язуйте це з виборами і з тією небезпекою, скажемо, нездійснення голосування. Справа у тому, що введення цієї зміни буде аж  вже у 2006 році. І тому це ніякого відношення до виборів нинішніх немає. Тому не треба зараз один одного збивати, так би мовити, на свій бік, треба виважено голосувати.

Я, до речі, теж би погодився, щоби вилучили, але тоді не буде 300 голосів. Нам не треба руйнувати той механізм погодження, який ми знайшли на Погоджувальній раді.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Надрага. За ним.

 

11:36:52

НАДРАГА В.І.

Уважаемые коллеги! Мы с вами можем оценивать наши действия так, как мы считаем нужным и с каких-то своих интересов,  амбиций, всего остального. Но мне кажется, что сегодня проблема уже в другом. Нам нужно согласие   может быть не столько в этом зале, сколько согласие в обществе. И вот это согласие в обществе - это то, что мы сегодня должны сделать в том числе и своими решениями. Я хочу вам напомнить, что  комплексное решение этих проблем существующих в обществе  было предложено участниками "круглого стола", и соответственно там вполне вписывается в идеологию пакетного голосования, потому что пакетное голосование - это все  то, что  сегодня волнует те или иные  политические силы. И, идя на пакетное голосование, мы сможем с вами сделать то, что, в принципе, мы и должны сделать: принести мир и спокойствие в это общество. И это самое главное, потому что  чем дольше мы будем здесь с вами  устраивать  тяжбы, тем меньше будет всего толкового и путного в этой жизни у этого общества,  за которое мы так с вами беспокоимся. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Сушкевич, за ним Кульчинський.

 

11:37:59

СУШКЕВИЧ В.М.

Дякую, Адаме Івановичу! Шановний Володимире Михайловичу!

Народний депутат депутат Сушкевич, національна асамблея інвалідів України. Я звертаюся, що  стосовно забезпечення виборчого право інвалідів і хочу сказати, що сьогодні і під  час погоджувальної ради і вчора я виступав більшість політичних Фракцій звертає увагу на  те, що це можливо і необхідно. Давайте ми подумаємо про те, що все-таки інваліди сьогодні мають певний варіант дискримінації на виборчих дільницях все-таки були забезпечені виборчім правом. Сьогодні пенсійне посвідчення  не може бути  фальсифіковано  і воно є документом, який дасть можливість забезпечити виборче право тим інвалідам, які не можуть прийти  на виборчі дільниці. До речі хочу сказати, що законопроект 6372, де, в якому внесені зміни можуть внесені зміни стосовно виборчого право інвалідів, він зараз не розданий в новому варіанті. І ми не знаємо реально: чи внесли  зміни з цього приводу, чи ні. В тому  числі і

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, будь ласка, Кульчинський за ним Турманов.

 

11:39:12

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г.

Прошу передати слово народному депутату Асадчєву.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка Асадчєву мікрофон.

 

11:39:19

АСАДЧЕВ В.М.

Дякую, шановний Володимире Михайловичу, я хочу, шановні друзі, я хочу сказати, що "Наша Україна" довго обговорювала питання реформи, але ми  не хотіли, щоб реформа стала засобом зриву нових виборів. Тому наша пропозиція - це нові прикінцеві положення і вони повинні звучати наступним чином, що цей Закон, тобто мається на увазі про Конституцію набуває чинності виключно після вступу на пост Президента України, обраного в 2004 році, але не  раніше 1 січня 2006 року, якщо ці вимоги не дотримуються - цей закон вважається скасованим. Тобто умова чітка: буде Президент - будуть обмежені повноваження, не буде Президент - не буде цих змін. Якщо такі  прикінцеві положення не будуть вставлені  зараз і роздані, ми голосувати за цю реформу не будемо. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка мікрофон Турманова, підготуватися Наливайку.

 

11:40:26

ТУРМАНОВ В.І.

Прошу передати слово моєму колезі Потапову.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мікрофон Потапова, будь ласка.

 

11:40:33

ПОТАПОВ В.І.

Уважаемый Адам Иванович, уважаемые коллеги, мы уже  вот сейчас второй день ведем одни только разговоры и ни грамма, как я полагаю, не приблизились к  завершению вопроса. И сегодня только мы вышли из Погоджувальной рады, опять звучат конкретные  изменения, конкретные условия. Владимир Михайлович, мы договорились сегодня утром, нужно ставить вопрос так, как договорились на голосовании и двигаться дальше.

Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Наливайко, прошу підготуватися Шепетіну.

 

11:41:08

НАЛИВАЙКО А.М.

Прошу передать слово Гмире Сергею Петровичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, микрофон Гмирі.

 

11:41:18

ГМИРЯ С.П.

Спасибо. У меня только два слова. Давайте заканчивать эти разговоры, которые только вносят напряжение в зал и переходить к пакетному голосованию. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Шепетін, підготуватися замість Плютинського Гладію.

 

11:41:37

ШЕПЕТІН В.Л.

Володимир Шепетін, Соціал-демократична партія (об'єднана).

Дорогие друзья,  социал-демократы (об'єднані) настойчиво и наполегливо трудились  над тем, чтобы политическая реформа все-таки увидела свет на этой сессии и в этом зале. Но в тоже время мы понимаем, какую большую цену в рамках компромисса мы сегодня отдаем на алтарь  этой политической реформы.

И я хочу сказать, присоединиться к выступлению Сушкевича, есть инвалиды, у них есть инвалидские посвідчення, почему  мы  с  водой хотим выплеснуть младенца, почему мы, основываясь на каких-то нарушениях, за которые кто-то должен ответить, лишаем избирательного права наших соотечественников и инвалидов, которые не могут прийти на выборы. Если это не возможно внести, то я от социал-демократов объеднанных  приношу перед ними извенения. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка,  Гладій, за ним - Мельник Микола.

 

11:42:51

ГЛАДІЙ М.В.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги.

На Погоджувальній нараді накінець то  ми дійшли згоди. І я, Володимире Михайловичу, вношу пропозицію припинити всякі обговорення з  мотивів, з процедур і переходити до   розгляду тих питань, які ми затвердили. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, послухайте, будь ласка. Ми з вами взяли слово для з процедури і так далі з єдиною метою - ми з хвилини на хвилину чекаємо сюди прибуття Президента України, де будемо у його присутності здійснювати ті дії, про які успішно домовилися на Погоджувальній раді.

Будь ласка, Мельник. За ним Лук'яненко.

 

11:43:42

МЕЛЬНИК М.Є.

Микола Мельник, Соціалістична партія України. Шановний Володимире Михайловичу, шановні депутати. Ми підтримуємо пакет, який виноситься на голосування. У нас є також деякі застереження щодо підсилених функцій Генерального прокурора. Але функції Генерального прокурора зводяться до нагляду за органами виконавчої влади лише. І тому я би закликав усіх більш зважено дивитися на цей законопроект і не проявляти таких великих агресивних дій, які дехто з депутатів проявляє, боячись, що Генеральний прокурор буде відміняти якісь законопроекти, які буде виносити Верховна Рада. Це просто надумано. Це надумано тими, хто не хоче голосувати за пакет.

Тому я вас закликаю усіх голосувати за пакет і закінчувати цю говорильню. Спасибі за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Лук'яненко. Підготуватися Ратушняку.

 

11:44:42

ЛУК'ЯНЕНКО Л.Г.

Лук'яненко, Українська республіканська партія "Собор", блок Юлії Тимошенко.

Шановні народні депутати, шановні слухачі, виборці наші. Я хотів би звернутися до депутатів із тим, що продовжувати таку лінію, яку ви більшість ведете, досі неможливо. Виборчий процес відбувся з найгрубішими порушеннями законодавства. І робити вид, що нічого не сталося, неможливо.

Тому необхідно піти на ті поступки, які необхідні задля зміни влади. Зміна влади підготовлена всім нашим суспільством. Наше суспільство дозріло до переміни політичної еліти, керівної еліти. Ця зміна має відбутися так чи сяк. На цьому шляху Грузія вже змінила свою владу на цьому шляху. Прийшла черга для України. Без зміни українське суспільство не може далі розвиватися. Ви мусите усвідомити цю історичну закономірність...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Ратушняк, за ним Костинюк.

 

11:45:57

РАТУШНЯК С.М.

Сергій Ратушняк.

Народ України! Я хотів би звернути, шановні наші, увагу на щирість, з якою Президент наполягає на змінах до Конституції і передачі в парламент повноважень. Ми в прошлому році відправили Холода у відставку, ми висловили в цьому році недовіру керівництву Адміністрації Президента, керівництву Закарпатської бандитської обласної адміністрації і закарпатській бандитській обласній міліції, ми висловили недовіру уряду. Президент на це начхав! А зараз каже, що він хоче, щоб і далі влада до нас перейшла. Це - перше.

І друге. Я піддаю сумніву, тому що підписані тут в залі Президентом документи мають юридичну силу. Є процедура, за якою він має в Адміністрації Президента дістати на них вихідний номер. Тому підписане тут не має ніякої юридичної сили, крім політичної і піарної. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, давайте ми не будемо переймати на себе роль Конституційного суду і встановлювати, що має, що не має. Має силу підпис Президента, а не номер! Будь ласка. Костинюк, за ним Горлов.

 

11:47:17

КОСТИНЮК Б.І.

Прошу передати слово Ярославу Кендзьору.

 

11:47:23

КЕНДЗЬОР Я.М.

Ярослав Кендзьор, Народний Рух України, фракція "Наша Україна" Віктора Ющенка.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги народні депутати! Влада принаймні за останні роки своєї діяльності настільки втратила авторитет і втратила повагу у своїх громадян, що сьогодні усі пропозиції влади і щодо змін до Конституції, інші, викликають величезну недовіру. І коли ми говоримо про пакетне голосування і особливо Закон про зміни до Конституції 4180, я тут абсолютно підтримую народного депутата Асадчева, де повинні бути записані ті речі, які не дадуть владі в черговий раз обдурити українське суспільство. Тому що ми уже знаємо злодійські повадки.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Горлов, за ним Мороз Анатолій.

 

11:48:30

ГОРЛОВ Г.В.

Прошу передать слово моему коллеге Пеклушенко Александру Николаевичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мікрофон Пеклушенка Олександра.

 

11:48:43

ПЕКЛУШЕНКО О.М. 

Уважаемые коллеги, мы находимся с вами на пороге судьбоносного решения для страны. Я думаю, что всем нам нужно успокоиться, во-первых.

А во-вторых, у всех есть уверенность в том, что эти решения будут приняты, но я очень прошу, Владимир Михайлович, не забывать главное, мы вчера поздравляли органы местного самоуправления  с праздником. Для них самый лучший праздник  - это когда в бюджетах  органов местного самоуправления  есть денежные потоки. Сегодня катастрофа в экономике. Я прошу и требую заслушать ситуацию с Национальным банком, с Пенсионным фондом, с Министерством экономики и Министерством промышленной политики. Политика - это концентрированное выражение экономики. Давайте не забывать за этот главный фактор.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мороз Анатолій, за ним Козловський.

Маркуш, будь ласка. За ним Козловський.

Поки вставить картку, Козловського, будь ласка. Потім Маркуш.

 

11:50:08

КОЗЛОВСЬКИЙ А.М.

Фракція Народної Аграрної партії......

Шановні колеги, шановні телеглядачі, шановні радіослухачі! Сьогодні дійсно ми приймемо судьбоносне рішення - зміни до Конституції і новий Закон "Про вибори Президента". Я думаю, що для всіх нас і для наших людей настав момент істини, що дійсно, що сьогодні ми  приймемо те рішення, що чекають люди. Наша фракція, Народної аграрної партії, вся Миколаївщина підтримує це рішення. І ми всі повинні проголосувати, показати, що ми, дійсно, за тих людей, які мають своє слово, мають вибір зробити 26 числа.

Тому я думаю, що Президент підпише. І ми всі сьогодні будемо, перемога буде за нами. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. І вам дякую. Якби вся Миколаївщина проголосувала, ми вже б так довго не мучилися. Будь ласка, Маркуш.

 

11:51:09

МАРКУШ М.А.

Маркуш, фракція комуністів.

Шановні колеги, сьогодні нарешті наступив день істини, коли сесійна зала повинна проголосувати за те, щоб влада, яка була узурпована в одних руках, була передана представникам від народу.

Ці зміни, які запропоновані конституційною реформою, є надзвичайно позитивні. І ми повинні проголосувати за них. Процедура занадто довго затягнулася. Вважаю, що слід приступити до більш активних дій.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Луценко. За ним Чичков.

 

11:51:54

ЛУЦЕНКО Ю.В.

Шановні друзі, я думаю, що сьогодні є момент істини не для Верховної Ради - вона вже вчора визначилася із правильним і мудрим рішенням, - сьогодні є момент істини для людини, яка зараз зайде в зал. І щоб не лякати, я просто відмовляюся від слова.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Чичков.

 

11:52:28

ЧИЧКОВ В.М.

Прошу передать слово Головатому.

 

ГОЛОВА. Шановні народні депутати, в засіданні Верховної Ради України бере участь Президент України.

Будь ласка, слово має Президент України. Прошу народних депутатів сідати, зайти в сесійну залу.

 

КУЧМА Л.Д.

Шановні народні депутати! Шановні співвітчизники! Україна в своїй новітній історії неодноразово переживала кризове явище, але завжди вистачало політичної волі, розуму для того, щоб знайти єдино правильне рішення, яке, в першу чергу, було підтримано цим залом, а потім знайшло підтримку в суспільстві.

За останні часи ми неодноразово чули слова, що не повинно бути переможців і переможених, що повинна виграти Україна. Я думаю ще треба додати, щоб ні в якому разі не було принижених.

В цій залі багато депутатів, які пам'ятають як приймалася  Конституція. Казалось би, по деяким питанням Конституції взагалі ми ніколи не знайдемо конституційну більшість. Якщо хтось забуває, в тому числі, постатейно голосували, дійсно, про проблеми мови, прапора, герба. Але, знову ж таки хочу, і парламент був трошки інший, але Конституція була прийнята.

Тому, я і сьогодні звертаюся до всіх вас, до розуміння тієї ситуації, яка сьогодні є в Україні. Мені подав Генеральний прокурор. Я прийму відставку, так це вже  в якості  коментарів до тих обговорень, які були і в цьому залі сьогодні, і на Погоджувальній комісії.

Я тоді прийшов в цей зал, коли Конституція була прийнята, я і сьогодні прийшов в цей зал з розумінням того, щоб те рішення, яке  сьогодні необхідне  не якійсь частині парламенту, а країні нашій, буде прийнято. Дякую.

 

ГОЛОВА. Дякую. Шановні народні депутати! Прошу уваги! У законі 6372-Д будуть внесені такі уточнення  у  зв'язку з тим, що ми приймаємо  сьогодні цей закон. Прошу уваги для стенограми і для вас. У статті 2 частини першої передбачити замість 13 днів, 8 днів; у статті 2 частини третьої передбачити замість 8 днів, 6 днів;  у статті 2 частина чотири, п'ять передбачити замість 15 і 10 відповідно 10 і 7 днів; у статті 3 частина перша передбачити замість 7 днів 6 днів; у статті 5 частина четверта передбачити замість 10 днів 7 днів.

А зараз відповідно до нашої домовленості, прошу  уваги. Я ставлю на голосування для прийняття у пакеті законопроекти 4180 –з уточненнями Тимчасової спеціальної комісії, що зберігають чинну редакцію Конституції України, а також стосуються її перехідних положень, 3207-1 доопрацьований та 6372-Д. Прошу голосувати. Йде голосування, прошу голосувати.

 

11:57:32

За-402

Шановні народні депутати! Давайте привітаємо один одного з тим,  що... ( О п л е с к и)

Шановні народні депутати, цілком очевидно, що цей акт, який щойно відбувся в Україні - це акт консолідації, акт примирення і акт, який засвідчує, що  Україна єдина, неподільна, соборна і що ми всі питання будемо вирішувати саме таким  шляхом. Відповідно до регламенту і процедури я підписую необхідні законопроекти і передаю для підпису Президентові України.

 

МАНТИНЮК А.І. Будь ласка, по Фракціях покажіть: як голосували.

"Наша Україна" - 78, "Регіони України" - 59, Комуністів - 58, соціалдемократи - 33, соціалісти і аграрники по  20, Тимошенко - 1, "Єдина Україна" - 19, "Єдина Україна" - 16, "Трудова Україна" - 16, НДП промисловці і підприємці - 16, "Центр" і "Демініціативи" по 14, позафракційні - 38.

 

ГОЛОВА. Шановні народні депутати, зараз після того, як Президент України підпише вони набудуть офіційного статусу ці документи. Ми їх негайно оприлюднюємо і пропонується таким чином, після того, нам поступити: 5 хвилин зробити перерву, а потім перейти до розгляду звільнення і призначення членів ЦВК. Зараз щоб ви обмінялись враженнями. Що? (Шум у залі)

Шановні народні депутати, для того, щоб у нас була ще більше довіра -показується. ( О п л е с к и)

Другий законопроект, будь ласка. ( О п л е с к и)

Я думаю, що ми подякуємо Президентові України за те, що ми сьогодні спільними зусиллями прийняли відповідне рішення. Перерва на 10 хвилин, бо кажуть 5 мало, 10 хвилин. І прошу бути всіх у сесійній залі -  будемо приймати інші історичні рішення.

 

ПІСЛЯ  ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВА. Шановні колеги, прошу займати свої місця, будемо продовжувати нашу роботу. Запросіть народних депутатів до сесійної зали. Зараз перейдемо до питання відставки Центральної виборчої комісії і сформування нового складу ЦВК. Щоб не було у нас проблемних моментів, прошу всіх зайти до сесійної зали. Ми домовилися...

Шановні колеги, пропонується такий порядок розгляду цього питання. Шановні народні депутати, оголошується до розгляду проект постанови про припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії. Цей документ вам роздано. Він є у вас на руках, так?

Я ставлю на голосування проект постанови Верховної Ради України 6391 про припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії для прийняття у цілому як постанови. Прошу голосувати.

 

12:17:09

За-399

Рішення прийнято.

По фракціях, будь ласка.

"Наша Україна" - 99, "Регіони України" - 58, комуністів - 58, СДПУ(о) - 3, СПУ - 20, Народна аграрна - 20, блок Тимошенко - 19, "Єдина Україна" - 15, "Союз" - 16, "Трудова Україна" - 15, НДП, промисловці і підприємці - 16, "Центр" - 13, "Демократичні ініціативи" - 11, позафракційні - 36.

Тепер увага, шановні колеги! Оскільки ми працюємо, що називається, з коліс, я зараз вам зачитаю прізвища кандидатів, які пропонуються, вони, в принципі, всі вам знайомі. Після того пропонується такий алгоритм: ми проведемо рейтингове голосування, 15, які наберуть найбільше голосів, будуть внесені в пакет для голосування. Після того ми запросимо новопризначених, новообраних членів ЦВК для складення присяги, після того я запропоную їм на третьому поверсі в залі засідань засідати доти, доки вони не оберуть керівний склад, щоб вони сьогодні приступили до виконання обов'язків. Нормальна пропозиція? Я читаю, прошу уваги! Ви практично всі ці прізвища знаєте, їх всі бачили. Прошу уваги!

Я навіть буду читати і говорити, якщо ви не знаєте цих людей, то, я думаю, буду називати. Бондик Валерій Анатолійович, був у складі ЦВК. Давидович Ярослав Васильович. Був у складі ЦВК. Донченко Юрій Григорович, був у складі ЦВК. Дубовик Сергій Олегович, працював у складі ЦВК. Завалевська Валентина Олександрівна, працювала. Качур Ігор Анатолійович, працював. Ківалов Сергій Васильович. (Шум у залі) Був у ЦВК. (Шум у залі).

 

ЛИТВИН В.М. Шановні колеги, я читаю те, що подали. Ну що ви. Я прошу уваги. Шановні колеги! Не я подавав кандидатури, подавали фракції і групи.  Прошу уваги. Шановні колеги. Заспокойтесь.

Давайте. Я розумію вас. Я  розумію. Шановні колеги, я прошу вас заспокоїтись , бо ми вже відправили у відставку ЦВК. Попри всі емоції, нам треба сформувати склад  ЦВК, який би працював, так що ви  голосами, будь ласка.

Далі. Князевич Руслан Петрович. В принципі, всі витримані, один від тридцяти, або один від фракції, якщо немає 30 людей. Принцип витриманий.

Князевич Руслан Петрович.

Далі. Лукаш Олена Леонідівна. Це нова кандидатура.

Магера Андрій Йосипович. Працював в ЦВК.

Мельник Микола Іванович, нова кандидатура. Заступник керівника Науково-експертного управління. Наш співробітник, тобто Верховної Ради України.

Охиндовський Михайло Володимирович.  Працював.

Писаренко Анатолій Аркадійович. Нова кандидатура.

Райковський Броніслав Станіславович. Працював у складі ЦВК.

Ставнійчку Марина Іванівна, працювала в складі ЦВК.

Усенко-Чорна Жанна Іванівна. Нова кандидатура.

Чупахін Олександр Михайлович. Працював у складі ЦВК.

Шелудько Валерій Євгенович. Нова кандидатура.

Тепер, шановні колеги, прошу  уваги. Я буду оголошувати прізвища, кандидат піднімається і ставимо на рейтингове голосування.

Шановні колеги, переходимо до голосування. Не треба. Зараз ми. 

Бондик Валерій Анатолійович, будь ласка, підніміться. Не треба на трибуну йти - підніміться! Є Бондик? Немає Бондика? Ну, щоб побачили всі, підніміться. Де Бондик?

Шановні народні депутати, Бондик Валерій Анатолійвич запропонований за квотою фракції "Регіони України". Прошу уваги! Я ставлю на рейтингове голосування кандидатуру Бондика Валерія Анатолійовича.

 

12:22:59

За-216

Шановні колеги, я повинен встигнути записати все. Ну, що ви поспішаєте?!

За - 216. По фракціях, будь ласка.

"Наша Україна" - 0, "Регіони України" - 60, комуністів - 58, СДПУ(о) - 31, СПУ - 0, Народна аграрна - 0, Блок Тимошенко - 0, Партія "Єдина Україна" - 14, "Союз" - 14, "Трудова Україна" - 12, НДП, промисловці і підприємці - 9, "Центр" - 0, "Демініціативи" - 13, "Позафракційні" - 5.

З процедури вже немає. Ми в процесі голосування перебуваємо.

Давидович Ярослав Васильович. Працював в ЦВК. Подання групи "Центр". Для рейтингового голосування я ставлю.

 

12:23:57

За-273

По фракціях, будь ласка.

"Наша Україна" - 100, "Регіони України" - 1, комуністів - 0, СДПУ(о) - 13, СПУ - 20, Народна аграрна - 20, Блок Тимошенко - 19, "Єдина Україна" - 7, "Союз" - 13, "Трудова Україна" - 12, НДП, промисловці і підприємці - 16, "Центр" - 13, "Демініціативи" - 1, "Позафракційні" - 38.

Йдемо далі, шановні колеги.

Донченко Юрій Григорович. Є Донченко? Прошу голосувати! Прошу голосувати! Прошу голосувати! Йде голосування, прошу голосувати!

 

12:24:50

За-245

По фракціях, будь ласка. "Наша Україна" - 0, "Регіони України" - 60, комуністів - 57, СДПУ(о) - 32, СПУ - 19, народна аграрна - 4, Блок Тимошенко - 0, "Єдина Україна" - 19, "Союз" - 7, "Трудова Україна" - 15, НДП, "Промисловці і підприємці" - 10, "Центр" - 1, "Демократичні ініціативи" - 13, позафракційні - 8.

Дубовик Сергій Олегович. Будь ласка.  Соціал-демократична партія України (об'єднана). Ставлю на рейтингове голосування. Прошу голосувати!

 

12:25:46

За-392

Так. Завалевська Валентина Олександрівна. прошу голосувати! Ставиться на голосування. Прошу голосувати! Так. Іде голосування. Прошу голосувати! Прошу голосувати!

 

12:26:12

За-297

По фракціях, будь ласка. "Наша Україна" - 99, "Регіони України" - 1, комуністів - 0, СДПУ(о) - 11, СПУ - 20, Народна аграрна - 20, Блок Тимошенко - 18, партія "Єдина Україна" - 18, "Союз" - 17, "Трудова Україна" - 15, НДП - 14, "Центр" - 13, "Демократичні ініціативи" - 13, позафракційні - 38. Так.

Далі переходимо. Качур Ігор Анатолійович. Будь ласка. Ставиться  для рейтингового голосування кандидатура Качура Ігоря Анатолійовича. Прошу голосувати! Прошу голосувати, не кричати!

 

12:27:07

За-341

Ківалов Сергій Васильович. Ставлю на рейтингове голосування кандидатуру Ківалова Сергія Васильович. Прошу голосувати.

 

12:27:44

За-129

( Ш у м   у   з а л і)

Прошу заспокоїтися.

( Ш у м   у   з а л і)

Відмініть голосування.

Князевич. Відмініть голосування. По фракціях. Шановні колеги! Не кричіть, я вас благаю просто.

Наша Україна- 0, Регіони - 53, Фракція комуністів - 0, СДПУ(о) - 29, Трудова Україна - 9, Народна аграрна партія - 0, СПУ - 0, Блок Тимошенко - 0, Союз - 8, Єдина Україна - 4, Центр - 0, НДП, промисловці і підприємці - 8, Демініціативи - Народовладдя - 13, Позафракційні - 5.

Прошу уваги. Князевич Руслан Петрович, будь ласка. От є Руслан Петрович. Ставиться на рейтингове голосування, прошу голосувати.

 

12:28:41

За-249

( О п л е с к и)

По фракціях, будь ласка.

Наша Україна - 99, Регіони - 0, Фракція комуністів - 0, СДПУ(о) - 3, Трудова Україна - 5, Народна аграрна партія - 20, СПУ - 119, Блок Тимошенко - 19, Союз - 11, Єдина Україна - 13, Центр - 13, НДП, промисловці і підприємці - 9, Демініціативи - Народовладдя - 1, Позафракційні - 37.

Лукаш Олена Леонідівна. Прошу уваги.

Вноситься кандидатура Лукаш Олени Леонідівни для рейтингового голосування, прошу голосувати.

 

12:29:47

За-176

По Фракціях , будь ласка: "Наша Україна" - 0, "Регіони України" - 58, Комуністів - 16, СДПУ(О) - 32, СПУ - 14,  Народно-аграрна партія - 0, Блок Тимошенко - 0, "Єдина Україна" - 8, Союз - 15,  "Трудова Україна" - 11, НДП - 3, Центр - 0, Демократичні ініціативи - 12, позафракційні - 7. 

Так, Магера Андрій Йосипович. Для рейтингового голосування прошу заспокоїтись, увагу прошу, прошу уваги. Так. Прошу голосувати

 

12:30:38

За-254

Так. Прошу заспокоїтись, по Фракціях, будь ласка, "Наша Україна" - 101, "Регіони України", Комуністів - нулі, СДПУ(О) - 4, СПУ - 20,  Народно-аграрна - 20, Тимошенко Блок  - 19, "Єдина Україна" - 18, Союз - 3,  "Трудова Україна" - 11, НДП промисловці і підприємці - 9, Центр - 13, Демократичні ініціативи - 1, позафракційні - 35. 

Так, прошу уваги, Охиндовський Михайло Володимирович, вноситься на голосування рейтингове, прошу голосувати. Іде голосування, шановні колеги, іде голосування, прошу голосувати, так, так.

 

12:31:29

За-217

Так, за - 217,  по Фракціях, будь ласка, так, прошу уваги, по Фракціях: "Наша Україна" - 0, "Регіони України" - 60, Комуністів -57, СДПУ(О) - 32; СПУ,  Народно-аграрна, Блок Тимошенко  - 0, "Єдина Україна" - 16, Союз - 15,  "Трудова Україна" - 13, НДП промисловці і підприємці - 4, Центр - 0, Демократичні ініціативи - 13, позафракційні - 7.

Вибачте, крик такий, що я вибачаюся.

Мельник Микола Іванович. Ставлю на голосування рейтингове. Прошу голосувати.

 

12:32:29

За-251

По фракціях, будь ласка. "Наша Україна" - 100; "Регіони України" і комуністи по одному; СДПУ(о) - 4; СПУ - 20;  Народна аграрна - 20; Тимошенко блок - 19;  "Єдина Україна" - 7; "Союз" - 10; "Трудова Україна" - 8; НДП, промисловці і підприємці - 10; "Центр" - 13; "Демініціативи" - 1; позафракційні - 37.

Шановні колеги, Писаренко Анатолій Аркадійович. Ставиться на рейтингове голосування кандидатура. Прошу голосувати.

 

12:33:23

За-234

Шановні колеги, я просив би враховувати, що це рейтингове голосування. Це не прийняття закону.

По фракціях, будь ласка. "Наша Україна" - 101; Регіони  і фракція комуністів - 0; СДПУ(о) - 2; СПУ - 19;  Народна аграрна - 20; Тимошенко блок - 4;  "Єдина Україна" - 19; "Союз" - 4; "Трудова Україна" - 9; НДП, промисловці і підприємці - 6; "Центр" - 13; "Демініціативи" - 2; позафракційні - 35.

Шановні народні депутати, вноситься на рейтингове голосування кандидатура Райковського Броніслава Станіславовича. Прошу голосувати.

 

12:34:19

За-246

Зараз по фракціях скажу, одну хвилиночку. По фракціях, будь ласка,

 “Наша Україна" - 0,  "Регіони України" - 60,  Фракція комуністів - 58, СДПУ(о)  - 31, "Трудова Україна" - 15, Народна аграрна партія - 5, СПУ - 17, Блок Тимошенко - 0 , "Союз" - 10, "Єдина Україна" - 19 , "Центр" -  1, НДП - 5, "Демініціативи" - 13 , Позафракційні - 12 .

Ставнійчук Марина Іванівна вноситься на рейтингове голосування. Прошу голосувати. Прошу голосувати.

 

12:35:05

За-319

По фракціях, будь ласка.

“Наша Україна" - 71,  "Регіони України" - 8 , Фракція комуністів - 57, СДПУ(о)  - 33, "Трудова Україна" - 15 , Народна аграрна партія - 20, СПУ - 13, Блок Тимошенко - 13, "Союз" - 7, "Єдина Україна" - 3, "Центр" - 13, НДП та ПППУ - 16 , "Демініціативи" - 12, Позафракційні - 38.

Вноситься на голосування кандидатура Усенко-Чорна Жанна Іванівна. Прошу голосувати.

 

12:35:56

За-340

Записуємо. По фракціях, будь ласка.

“Наша Україна" - 101, "Регіони України" -  2, Фракція комуністів - 57, СДПУ(о)  - 32, "Трудова Україна" - 14, Народна аграрна партія - 19, СПУ - 20, Блок Тимошенко - 4, "Союз" - 5, "Єдина Україна" - 19, "Центр" - 13, НДП та ПППУ - 4, "Демініціативи" - 12, Позафракційні - 38.

Прошу уваги, шановні колеги. Вноситься на голосування рейтингове кандидатура Чупахіна Олександра Михайловича. Прошу голосувати.

 

12:36:46

За-361

По фракціях, будь ласка.

"Наша Україна" - 100, "Регіони України" - 7, комуністів - 56, СДПУ(о) - 31, СПУ - 20, Народна аграрна - 20, блок Тимошенко - 18, "Єдина Україна" - 15, "Союз" - 6, "Трудова Україна" - 15, НДП, промисловців, підприємці - 7, "Центр" - 14, "Дем.ініціативи" - 13, позафракційні - 39.

Так, шановні колеги, ще одна кандидатура вноситься на голосування рейтингове - кандидатура Шелудька Валерія Євгеновича. Прошу голосувати.

 

12:37:39

За-330

Так, шановні колеги, рейтингове голосування відбулося. Зараз я всі підрахунки проведу, одну хвилиночку.

Таким чином, шановні колеги, ми рейтингово проголосували за 18 кандидатур. тепер, як ми і домовлялися, три кандидатури, які набрали в процесі рейтингового голосування найменше голосів, ми вилучаємо і за 15 голосуємо пакетом. Ми так домовлялися, заспокойтеся, будь ласка.

Таким чином, шановні колеги, прошу уваги! Заспокойтесь! Зараз я буду говорити! Таким чином, вилучається із списку для голосування (прошу уваги!), та ні, ні, ні, одну хвилиночку, Ківалов Сергій Васильович - 129 голосів, після того (прошу уваги!), потім 176 голосів - Лукаш Олена Леонідівна, зараз, одну хвилиночку. Тоді у нас наступний іде Бондик, який набрав 216 голосів, вилучається...

Кандидатури немає. Треба провести голосування.

Шановні народні депутати! Прошу уваги. Заспокойтесь Але у нас, зараз у нас залишилось, коли ми вилучили трьох, які набрали найменше голосів, я зараз ще раз зачитаю. Ківалов Сергій Васильович, - 129, Лукаш Олена Леонідівна - 176, Бондик Валерій Анатолійович - 216. Але у нас, шановні колеги, залишається 15 кандидатур. Але Охиндовський Михайло Володимирович набрав 217 голосів. Підождіть. Тому так процедура. Ви дайте. Я прошу вас. Треба нам зараз поставити ще раз цю кандидатуру на голосування. Якщо вона не набирає 226 голосів, тоді ми цю кандидатуру вилучаємо і голосуємо за 14 голосів пакетом. А як не так?

Що? Одну хвилиночку.

Шановні народні депутати, ми виходили з того, ви ж зрозумійте логіку. Ви ж не звинувачуйте мене. Прошу уваги. Сядьте на місця всі.

Шановні народні депутати, ми виходили з того, що претенденти, 18 людей всі наберуть більше 226 голосів, до 400. Не потрібно мені розказувати. Але виходить таким чином, що у нас, якщо не набрали    217 голосів. Щоб включити в пакет, нам треба переголосувати. Ну, це логіка підказує.

Михайло Васильович, ану заспокойтеся! Ну, логіки ж то немає. Будь ласка, хай Головне юридичне управління дасть роз'яснення - і ми таким чином поступимо. Ні політичні ваші мені не потрібні вказівки! Я прошу вас! По Регламенту!

Шановні народні депутати, прошу сісти. Сісти всі на місця ваші. Я прошу сісти на місця. Зараз, шановні народні депутати, я розумію всі ваші політичні пристрасті. Але я вислухав консультації Головного юридичного управління, керівника, неупереджено. Позиція і логіка, яку він запропонував, така. Ми зараз повинні... Прошу уваги! проголосувати ще раз кандидатуру Охиндовського, якщо він не набирає 226 голосів, тоді ми голосуємо за 14.

 

ІЗ ЗАЛУ. За 15.

 

ГОЛОВА. За! ну, яких 15, за 14, бо немає у нас 15 кандидатури. Я ще раз хочу сказати. Прошу уважно слухати! Логіка, яку пропонує Головне юридичне управління, що, оскільки у нас є 217 голосів, яких набрав Охиндовський Михайло Володимирович. Перед тим як перейти до пакетного голосування, ми повинні зараз поставити на голосування Охиндовського, окрему кандидатуру, якщо він набирає 226 голосів, ми включаємо в пакет, голосуємо в пакеті. Якщо не набирає необхідної кількості голосів. Ну, шановні колеги! Я ще раз хочу сказати! Я керуюсь не вашими політичними емоціями! Послухайте! Якщо людина не набрала 226 голосів, ну, не можна голосувати за неї. Заспокойтеся! Будь ласка, давайте. Прошу заспокоїтеся! Не треба мені підтримок і не треба заперечень. Прошу сісти всіх. Це була кандидатура "Союзу". Будь ласка, Гапочка.

 

12:45:46

ГАПОЧКА М.М.

Шановні, я прошу уваги! ... не є нашою людиною, яку ми, так сказати, представляємо. Ми, я прошу уваги! Прошу! Я вас поважаю, поважайте мене і моїх людей! Чим ми керувалися? І голова Верховної Ради, і люди, які давали і говорили про ...., коли ми і вся держава наблюдала за Верховним судом, то ця людина, якщо хто неупереджений всі бачили, вся держава, що вона була професійно виважена і вона відстоювала позицію правову. Я прошу підтримати його як професіонала! Прошу!

 

ГОЛОВА. Так, сядьте на місця, будь ласка. Сядьте на місця! Сядьте всі! сядьте! Сядьте на місця! Не треба.

Шановні колеги! таким чином, зараз ми заспокоїмо вас всіх, підемо, тоді по суто Регламенту пропонується такий порядок. прошу уваги! зараз кандидатури, у нас залишилось 15. Зараз по кожній кандидатурі переголосуємо...

( Ш у м   у   з а л і)

Тоді заспоойтеся, шановні колеги. ...яка набере 226 голосів залишиться. Хто не набрав, той не залишається. Ну, що ні? Заспокойтеся.

Або інша пропозиція. Одну хвилиночку. Або інша пропозиція. Ну, послухайте, будь ласка. Я прошу. Ви так розумієтеся у Регламенті, як я у поезії. Не завайжайте мені, будь ласка. Не завайжайте, спеціаліст знайшовся. ( О п л е с к и)

Є дві пропозиції. Для того, щоб було все легітимно, не може бути легітимним член ЦВК, який набрав 217 голосів. Не треба мені розказувати. Тому, шановні колеги, я можу зараз таким чином поступити. Поставити Охиндовського, набрав він 226 голосів, включаємо у пакет, не набрав,  голосуємо 14. Логіка така. Все.

Прошу уваги, сісти всім на місця. Прошу уваги! Я ставлю на голосування, прошу уваги, кандидатуру  Охиндовського Михайла Володимировича. Будь ласка, прошу голосувати.

 

12:48:18

За-230

( О п л е с к и)

По фракціях, будь ласка.

Наша Україна - 0, Регіони  України - 60, Фракція комуністів - 56, СДПУ(о) - 33, ,Трудова Україна - 16, Народна аграрна партія - 0, СПУ - 0, Блок Тимошенко - 0, Союз - 15, Єдина Україна - 19, Центр - 0, НДП, промисловці і підприємці - 8, Демініціативи - Народовладдя - 12, Позафракційні - 11.

Тепер, шановні колеги. Охиндовський включається у список. Вже процедури немає. Йдемо у процесі розгляду питання. Вже нічого не змінимо.

Ну, що з процедури, що, яка процедура? Будь ласка, з процедури. Один, щоб заспокоїтися. Заспокойтеся, будь ласка.

Шановні колеги! Я хочу, щоб було все демократично. Все.

Будь ласка, мікрофон Самофалова.

 

12:49:15

САМОФАЛОВ Г.Г.

Уважаемые Владимир Михайлович!

Уважаемые коллеги, я вас поздравляю всех с  принятием сегодняшнего исторического события  - голосования пакетом, это был результат очень хорошей договоренности. Была вторая договоренность, что у нас есть квоты в ЦВК, у "Регионов Украины" было 2 кандидата в ЦВК, сегодня не осталось ни одного. Фракция "Регионы Украины", минуточку, Фракция "Регионы Украины" предлагает провести голосование по ЦВК согласно регламента по каждой кандидатуре. Спасибо.

 

ГОЛОВА. Шановні народні депутати, Геннадій Самофалов цілком має логіку, але тут визначилось, він мав цілковиту логіку, нам треба було уважно  до цього прислухатись. Ну, давайте відверто будемо казати, шановні колеги, ну, про що ви говорите. Прошу уваги, шановні колеги, прошу уваги. Зараз оголошується голосування за такі кандидатури, прошу уваги: Давидович, Донченко, Дубовик, Завалевська, Качур, Князевич, Мельник, Магера, Охіндовський, Писаренко, Райковський, Ставнійчук, Усенко-Чорна, Чупахін і Шелудько. 15 я назвав? Я ще раз повторюю для тих, хто не почув, шановні колеги, прошу уваги Давидович, Донченко, Дубовик, Завалевська, Качур, Князевич, Мельник, Магера, Охіндовський, Писаренко, Райковський, Ставнійчук, Усенко-Чорна, Чупахін і Шелудько. Всі зрозуміли? Я ставлю на голосування проект постанови про призначення членів Центральної виборчої комісії: Давидович, Донченко, Дубовик, Завалевська, Качур, Князевич, Мельник, Магера, Охіндовський, Писаренко, Райковський, Ставнійчук, Усенко-Чорна, Чупахін і Шелудько. Прошу голосувати.

 

12:51:42

За-410

Рішення прийнято. Прошу уваги.

Вітаючи  новообраних членів Центральної виборчої комісії, я прошу вас, шановні колеги, піднятися зараз на третій...   А, ні, ні, ні, присягу зараз. Зараз присягу. Де текст присяги? Зараз текст присяги і будемо приймати присягу.

Я шановних народних депутатів просив би не складати присягу перед ЦВК. Будь ласка.  Вони будуть перед Верховною Радою складати, текст присяги потрібно. Зараз текст присяги принесуть.

(Ш у м   у   з а л і)

Шановні народні депутати, прошу... Шановні народні депутати, прошу сісти на місця, щоб привести до присяги. Шановні народні депутати, сядьте, будь ласка, на місця.

Бондаренко, будь ласка, з мотивів. Приведення до присяги, очевидно.

 

12:53:42

БОНДАРЕНКО В.Д.

Шановні друзі, я прошу сісти всіх. Будь ласка. Шановні друзі, прошу сісти, будь ласка.

Шановні друзі, враховуючи те, що в українському суспільстві сьогодні іде прозріння, що  всі ті, хто приходять сюди до великої трибуни Верховної Ради, клянуться перед народом України у своїй вірності, я хотів би, щоб сьогодні ми усвідомили, ми не будемо просити вас складати присягу на колінах, але зважте на те, що дехто, хто сьогодні увійшов до складу комісії, має стати на коліна перед українським народом і просити прощення за те, що ви робили на тому етапі, який збурив все українське суспільство. Оті люди, які стоять на вулиці, це і, дякуючи позиції окремих членів ЦВК, тому всі інші можуть стояти на ногах, дивитися нам в очі і бути вірними і чесними перед своїм народом. А дехто нехай стане на коліна і помолиться за те, що ми пробачили їм їхній гріх.

 

ГОЛОВА. Шановні народні депутати, я прошу сісти на місця. І я прошу вибачення у Павла Мовчана, оскільки він автором, одним із співавторів Регламенту. Я цього не знав.

Запрошується для складення присяги Давидович Ярослав Васильович. Будь ласка. Я прошу вас, шановні колеги, народних депутатів, залиште у спокої членів ЦВК. Я розумію, що ви всі розказуєте, що ви носили колоду. Сядьте, будь ласка, на місця. Зараз треба скласти присягу. Після складення присяги членів ЦВК запрошую на третій поверх, я вас надихну на організаційні питання.  Будь ласка.

 

ДАВИДОВИЧ Я.В.

Я, Давидович Ярослав Васильович, присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень у Центральній виборчій комісії додержуватися Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним, об'єктивним та неупередженим у вирішенні питань, що належить до повноважень комісії, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі. Спасибі.

 

ГОЛОВА. Донченко Юрій Григорович запрошується до складення присяги. Підготуватися Дубовику.

 

ДОНЧЕНКО Ю.Г. Я, Донченко Юрій Григорович, присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень у Центральній виборчій комісії додержуватися Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним, об'єктивним та неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноваження комісії, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України та право на участь у референдумі.

 

ГОЛОВА. До складення присяги запрошується Дубовик Сергій Олегович.

 

ДУБОВИК С.О.

Я, Дубок Сергій Олегович, присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень у Центральній виборчій комісії додержуватись Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним, об'єктивним та неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень комісії, забезпечувати реалізацію захисту виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі.

 

ГОЛОВА. Так, вітаємо вас, Сергію Олеговичу. Дайте нам цей документ. Завалевська Валентина Олександрівна запрошується до складення присяги.

 

ЗАВАЛЕВСЬКА В.О.

Я, Завалевська Валентина Олександрівна, присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень у Центральній виборчій комісії додержуватись Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним, об'єктивним та неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень комісії, забезпечувати реалізацію захисту виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі.

 

ГОЛОВА. Так, вітаємо Валентину Олександрівну. До складення присяги запрошується Качур Ігор Анатолійович. підготуватися Князєвичу.

 

КАЧУР І.А.

Я, Качур Ігор Анатолійович, присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень у Центральній виборчій комісії додержуватись Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним, об'єктивним та неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень комісії, забезпечувати реалізацію захисту виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі.

 

ГОЛОВА. Так, дякуємо. Так, вітаємо Качура Ігоря Анатолійовича. До складення присяги запрошується Князєвич Руслан Петрович. Підготуватися Мельнику.

 

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Я, Князевич Руслан Петрович, присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень в Центральній виборчій комісії  додержуватись Конституції України та законів України, позапартійної позиції. Бути чесним, об'єктивним та неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень комісії. Забезпечувати реалізацію та захист виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі.

 

ЛИТВИН В.М. Вітаємо, Руслана Петровича.

До складення присяги запрошується Мельник Микола Іванович.

 

МЕЛЬНИК М.І.

Я, Мельник Микола Іванович, присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень в Центральній виборчій комісії  додержуватись Конституції України та законів України, позапартійної позиції. Бути чесним, об'єктивним та неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень комісії. Забезпечувати реалізацію та захист виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі. Дякую.

 

ЛИТВИН В.М. Вітаємо, Мельника Миколу Івановича. Микола Іванович, дайте, будь ласка, це документ. Дайте документ нам сюди.

Так. Запрошується до складення присяги Магера Андрій Йосипович. Підготуватися Охиндовському.  Прошу уваги, шановні колеги.

 

МАГЕРА А.Й.

Я, Магера Андрій Йосипович, присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень в Центральній виборчій комісії  додержуватись Конституції України та законів України, позапартійної позиції. Бути чесним, об'єктивним та неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень комісії. Забезпечувати реалізацію та захист виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі. Дякую за підтримку.

 

ЛИТВИН В.М. Вітаємо вас.

Охиндовський Михайло Володимирович запрошується до складення присяги. Підготуватися Писаренку.  Прошу складати присягу. Заспокойтесь. будь ласка.

 

ОХИНДОВСЬКИЙ М.В.

Я, Охиндовський Михайло Володимирович, , присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень у Центральній виборчій комісії додержуватися Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним, об'єктивним та неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень комісії, забезпечувати реалізацію та захист виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі.

 

ГОЛОВА. Вітаємо вас.

Писаренко Анатолій Аркадійович запрошується до складання присяги. Підготуватися Райковському.

 

ПИСАРЕНКО А.А.

Я, Писаренко Анатолій Аркадійович, присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень у Центральній виборчій комісії додержуватися Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним, об'єктивним та неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень комісії, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі. Дякую вам.

 

ГОЛОВА. Вітаємо вас. І запрошуємо до складання присяги Райковського Броніслава Станіславовича.

 

РАЙКОВСЬКИЙ Б.С.

Я, Райковський Броніслав Станіславович, присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень у Центральній виборчій комісії додержуватися Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним, об'єктивним та неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень комісії, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі. Дякую.

 

ГОЛОВА. Вітаємо вас, Броніслав Станіславович.

До складання присяги запрошується Ставнійчук Марина Іванівна. Підготуватися Усенко-Чорній.

 

СТАВНІЙЧУК М.І.

Я, Ставнійчук Марина Іванівна, присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень у Центральній виборчій комісії додержуватися  Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним об'єктивним і неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень комісії, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України та право на участь у референдумі.

 

ГОЛОВА. Так, вітаємо вас.

До складення присяги запрошується Усенко-Чорна Жанна Іванівна підготуватися Чупахіну.

 

УСЕНКО-ЧОРНА Ж.І.

Я, Усенко-Чорна Жанна Іванівна, присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень в Центральній виборчій комісії додержуватися Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним об'єктивним і неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень комісії, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України та право на участь у референдумі.

 

ГОЛОВА. Так, вітаємо вас. І запрошується до складення Чупахін Олександр Михайлович. Будь ласка, Олександре Михайловичу. І потім я попрошу Шелудько.

 

ЧУПАХІН О.М.

Я, Чупахін Олександр Михайлович, присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень в Центральній виборчій комісії додержуватися Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним об'єктивним і неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень комісії, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України та право на участь у референдумі.

 

ГОЛОВА. Так, вітаємо вас. Будь ласка, дайте нас цей документ. До складення присяги запрошується Шелудько Валерій Євгенович.

 

ШЕЛУДЬКО В.Є.

Я, Шелудько Валерій Євгенович, присягаю українському народу при здійсненні своїх повноважень в Центральній виборчій комісії додержуватися Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним об'єктивним і неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень комісії, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України та право на участь у референдумі. Дякую.

 

ГОЛОВА. Так, вітаємо вас.

Шановні народні депутати! Тепер  ми маємо легітимно сформований склад Центральної виборчої комісії. Членів ЦВК я прошу  піднятися  у зал засідання на третьому поверсі з тим, щоб ви могли тут провести організаційне своє засідання, визначитися щодо керівного складу, і могли у ЦВК вже їхати з повною ясністю маючи.

Пинзеник. Будь ласка, мікрофон увімкніть. Прошу народних депутатів сісти. Асадчев потім. Тоді Шкіль. Прошу уваги!

 

13:07:12

ПИНЗЕНИК В.М.

Шановні народні депутати! Шановний Володимире Михайловичу!  Хотілось би висловити щиру вдячність нашим колегам  за ту волю, бажання зробити вкрай необхідні кроки для розв'язання кризи.

Спасибі всім, бо ми перемогли сьогодні, ми всі переможці виходимо  з цієї ситуації. І парламент, в першу чергу, разом зі своїм народом.

Шановний Володимире Михайловичу! Я особисто хотів  би відзначити і подякувати вам, як Голові Верховної Ради України, який доклав максимум зусиль для того, щоб ми з честю виходили з цієї непростої політичної ситуації.

Шановні друзі, Володимире Михайловичу, я хочу подякувати тим людям, які  підтримували, виступали рішуче за те, що ніколи не було повернення назад, і ми добилися того, щоб у країні панував порядок  права і закон. ( О п л е с к и)

 

ГОЛОВА. Асадчев, будь ласка. Потім Шкіль і будемо завершувати.

 

13:08:24

АСАДЧЕВ В.М.

Шановний Володимире Михайловичу! Я зараз  пропоную проголосувати рішення, можливо, це навіть закон такого плану, змісту: "Кабінету Міністрів забезпечити фінансування ЦВК в частині організації та проведення повторного голосування 26 грудня в сумі на рівні коштів, які були виділені для повторного голосування 21  листопада". Вони майже ідентичні, ми там вводили зміни, пам'ятаєте, і давали додатково суму. Така ж сама сума приблизно їм треба буде і на 26 грудня. Я пропоную це проголосувати.

 

ГОЛОВА. Шановні народні депутати! Я думаю, що зараз ми підготуємо таке  протокольне доручення. Я думаю, із урядом ми домовимося щодо необхідного фінансування для проведення компанії, а на 14-те я просив би зараз підготувати протокольне доручення до Уряду,  що ми приймемо до нового року бюджет, щоб передбачити фінансування на початок наступного, нового року, Шкіль, а потім Самофалов.

 

13:09:32

ШКІЛЬ А.В.

Дякую, Володимире Михайловичу, я хотів би в першу чергу подякувати тим людям, які прийшли сюди до, під стіни Парламенту, які мерзли і своїми серцями підігрівали  українську демократію і робили усе для того, щоб Україна відбулася як цивілізована держава, усе, що відбулося доброго і поганого в стінах Парламенту, в стінах інших державних установ відбулося і могло відбуватися  тільки дякуючи їхній мужності, тільки дякуючи їхній солідарності, тільки дякуючи їхній впевненості, впертості і наполегливості. І якщо ми збудуємо цивілізоване громадянське суспільство, то, дякуючи їм, якщо ми приберемо злочинців від влади, то тільки дякуючи народу. Дякую і дякую всім присутнім в цій залі, за те, що вони хоча би на  мить, хоча би на хвилину повернулися обличчям до власного народу. Хто забув звідки він вийшов і звідки він  прийшов до стін цього Парламенту. Я переконаний, що ми в стані будемо подолати всі проблеми і кризи, але найголовніше, що ми вже маємо той народ, який не дасть нам відступити.

 

ГОЛОВА.  Так. Я оголосив вже Самофалова, останній виступаючий все. Це останній, я оголосив вже. Всі опустіть руки, всі опустіть.

 

13:10:43

САМОФАЛОВ Г.Г.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги. Я еще раз поздравляю всех нас с  историческим событием, которое состоялось в этом зале. По существу вопроса, Владимир Михайлович, я поддерживаю предложение коллеги Асадчева, что  надо лишь решение о финансирование выборной проблемы, но я просил би, чтобы "Наша Украина" сейчас сказала о том, что они снимают блокаду  с Кабмина, чтобы Кабмин мог обеспечить выполенние этого нашего решения. Спасибо.

 

ГОЛОВА. Шановні народні депутати, зараз ми даємо протокольне доручення Уряду на 14 грудня внести нам проект змін до Закону України   Про державний бюджет, передбачивши відповідне фінансування Центральної виборчої комісії для проведення  виборчої компанії. На завершення, шановні народні депутати, я хотів би від вашого імені скласти щиру подяку всім нам  за ту витримку, яку ми продемонстрували, за  небадужість  українського народу до процесів, які відбувалися в українському  суспільстві, скласти щиру подяку за те, що у процесі політичного збурення ми не переступили межу, не довели країну до конфлікту і висловити  сподівання, що  сьогодні з прийняттям відповідних рішень у нас в Україні все увійде у нормальне русло,  русло... будівниче русло творення, що ми із цього випробування вийшли згуртованими, винісши відповідні уроки.

Ще раз щира подяка всім вам за порозуміння, за терпіння, за прагнення знайти компроміс і узгоджене рішення. І ми його знайшли.

Наступне пленарне засідання відбудеться 14 грудня о 10 годині. На цьому ранкове засідання Верховної Ради України оголошується закритим.