Насамперед Спікер українського Парламенту подякував учасникам ПА НАТО, яка відбувається у Монреалі, Канада за всебічну підтримку України – політичну, фінансову, гуманітарну та військову – й закликав союзників до подальших рішучих дій.
Він також наголосив, що підтримка України сьогодні є визначальною для майбутнього демократичного світу. "Війна, яка триває в Україні, це давно війна не лише за територію. Це битва між демократією та диктатурою. Її результат визначить, у якому напрямку розвиватиметься весь світ наступних декілька поколінь", – наголосив він.
Спікер нагадав, що Україна вже понад 1 000 днів героїчно протистоїть повномасштабній агресії росії. "Ці цифри – символ нашої стійкості та мужності. Але вони також нагадують: без більшої підтримки з боку партнерів демократія у світі може зазнати непоправних втрат", – зазначив він.
Руслан Стефанчук звернув увагу на посилення атак з боку росії. "Лише за одну ніч Україна пережила атаку з понад 200 ракет і дронів. А 21 листопада росія вперше завдала удару міжконтинентальною балістичною ракетою по місту Дніпро. Це не лише атаки на Україну – це виклик усій системі безпеки світу", — наголосив він.
Саме тому Голова Верховної Ради України акцентував на важливості посилення санкційної політики проти росії. "Поки в російських ракетах і дронах залишатимуться компоненти, вироблені у країнах НАТО, ЄС та G7, війна не припиниться. Санкції – це ключ до перемоги. Ми маємо разом зупинити можливості росії фінансувати цю війну", – наголосив Руслан Стефанчук.
Ще однією запорукою перемоги України у війні проти росії, як зазначив Голова Верховної Ради України, є виконання пунктів Плану перемоги Президента Володимира Зеленського, зокрема першого пункту – запрошення нашої країни до НАТО. Спікер підкреслив, що українська армія вже де-факто є частиною НАТО. "Українська армія воює зброєю НАТО, за стандартами НАТО і виконує головну функцію – захищає східний фланг країн Альянсу. Чи не час визнати це де-юре?" – наголосив він.
Руслан Стефанчук закликав парламенти країн НАТО підтримати вступ України до Альянсу. "Парламентська сила – це потужний інструмент впливу. Закликаю вас ініціювати це питання у своїх національних парламентах. Це не лише наш обов’язок перед Україною, це обов’язок перед збереженням демократичного устрою світу", – заявив він.
Окрему увагу Голова Верховної Ради приділив реалізації Формули миру, запропонованої Президентом України Володимиром Зеленським. Він наголосив: "Україна не може погодитися на мир за будь-яку ціну. Сталий і тривалий мир можливий лише за умов дотримання територіальної цілісності, суверенітету та прав українського народу".
Руслан Стефанчук також підкреслив важливість дозволу використовувати західну зброю для ударів по військових об’єктах росії. "Україна не може битися зі зв’язаними руками. Ми повинні завдавати ударів по точках загрози – аеродромах, складах зброї, інших військових об’єктах на території російської федерації”, – підкреслив він.
Для України також є вкрай важливим, за словами Руслана Стефанчука, щоб країни НАТО, які межують з Україною збивали повітряні цілі, які залітають на їхні території.
"Закрийте небо над Україною, дайте нам більше зброї та дозвольте використовувати її повною мірою. Відженіть страхи та допоможіть Україні перемогти разом із вами. Ми боремося за демократію не лише для себе, а й для всього світу", – заявив на завершення свого виступу Руслан Стефанчук.