На початку зустрічі колишній очільник Європейського Парламенту Пет Кокс висловив солідарність із Українським народом та захоплення стійкістю наших громадян. Адже, перебуваючи у Києві, він сьогодні вранці разом із усіма українцями відчув, що таке масований ракетний російський обстріл України.

Окремо Пет Кокс відзначив позитивом те, що Верховна Рада України, як представницький орган та інституція, стабільно працює в умовах повномасштабної війни.

Олена Кондратюк повідомила, що головною темою розмови з Експрезидентом Європарламенту, як ініціатором формату, стала підготовка до наступного раунду Діалогів Моне.

«Це, зокрема, питання готовності парламентських політичних сил брати на себе відповідальність за ухвалення важливих законів і непростих рішень для наближення перемоги України та набуття членства в ЄС і НАТО», — наголосила Олена Кондратюк.

Окрім того, обговорили питання парламентської дипломатії та відкритості Парламенту, з можливістю поступового доступу журналістів для висвітлення діяльності Верховної Ради України.

Детально співрозмовники зупинилися на ролі парламентської дипломатії із врахуванням інклюзивного підходу, гендерної рівності та пропорційного представництва депутатів у парламентських асамблеях, міжнародних форумах, заходах міжпартійної дипломатії.

«Це справді дуже важливо, щоб українці через своїх парламентаріїв підтримували зв'язок із міжнародною спільнотою та привертали увагу світу до України», — наголосив  під час зустрічі Пет Кокс, а Віцеспікерка підкреслила, що «у цьому вони повні однодумці з Експрезидентом Європарламенту!».