«Україна вдячна Туреччині за гуманітарну, фінансову та всю допомогу, що надається нашій країні у протистоянні повномасштабній збройній агресії російської федерації», — наголосив насамперед під час зустрічі Спікер Парламенту України Руслан Стефанчук, акцентувавши про важливість оборонної допомоги, яку Туреччина вже надала Україні. 

Водночас він зазначив, що дипломатична місія Надзвичайного та Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні розпочинається у дуже непростий час — в умовах розв’язаної росією повномасштабної війни проти України. «Вірю, що ваші зусилля будуть спрямовані на поглиблення стратегічної співпраці між Україною й Туреччиною, а також на подолання негативних наслідків російської агресії», — зауважив Голова Верховної Ради України. 

Сторони також обговорили питання міжпарламентської співпраці. Зі свого боку, Руслан Стефанчук зазначив, що високо цінує конструктивні контакти, що існують між Верховною Радою України та Великими Національними Зборами Туреччини.

«Попри односторонній вихід росії із Чорноморської зернової ініціативи, Україна залишається одним із гарантів глобальної продовольчої безпеки», — водночас наголосив Голова Верховної Ради України, акцентувавши, що Україна звертається до Туреччини й надалі підтримувати зусилля, спрямовані на запобігання глобальній продовольчій кризі.

Окрім того, Руслан Стефанчук висловив сподівання на підтримку з боку Туреччини євроатлантичної інтеграції України, зокрема, сприяння формуванню спільного бачення Альянсом механізму й чітко визначених часових рамок вступу України до НАТО.

Насамкінець Голова Верховної Ради України подякував за участь Голови Великих Національних Зборів Туреччини у Другому Парламентському саміті Міжнародної Кримської платформи: «Ми мали дуже змістовну зустріч у межах цього Форуму. Україна високо цінує участь Турецької Республіки у заснуванні й діяльності Міжнародної Кримської платформи».