Сторони обговорили ряд важливих питань, зокрема, подальше стратегічне партнерство, продовольчу безпеку, інтеграцію України до Євросоюзу та НАТО, а також реалізацію Формули миру Президента України Володимира Зеленського. 

Насамперед Спікер Парламенту України наголосив, що Україна дуже цінує послідовну позицію Румунії щодо територіальної цілісності України й постійну багатовимірну підтримку України й українського народу. 

Руслан Стефанчук висловив вдячність, що Румунія поділяє позицію, що членство України у НАТО та Європейському Союзі означатиме посилення безпеки у регіоні та Європі загалом. 

Окрім того, він повідомив, що у вівторок, 17 жовтня, Український Парламент прийняв останній із документів задля виконання рекомендацій Європейської комісії. «Мета України — ухвалення рішення про початок переговорів щодо вступу України до Євросоюзу до кінця цього року», — акцентував Руслан Стефанчук. 

Голова Верховної Ради України висловив сподівання на активну участь Румунії у реалізації Формули миру Президента України Володимира Зеленського. 

Насамкінець  Руслан Стефанчук наголосив, що Україна високо цінує ухвалення Парламентом Румунії 23 листопада 2022 року «Декларації вшанування пам’яті жертв штучного голоду в Україні 1932-1933 років — Голодомору», кваліфікуючи його як злочин проти українського народу та людяності. 

«У листопаді ми вшановуватимемо 90 років від цієї жахливої трагедії. Лише за останні кілька місяців Голодомор визнали геноцидом дедалі більше парламентів світу й міжнародних організацій та обєднань», — зауважив Голова Верховної Ради України, висловивши сподівання, що відповідне рішення ухвалить і Румунія.