Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко у межах робочого візиту до Лондона зустрівся зі Спікером Палати громад Сполученого Королівства сером Ліндсі Гойлом.

Насамперед Перший віцеспікер висловив вдячність за своєчасне і важливе рішення, а саме — визнання Палатою громад Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу: «Це потужний крок на шляху до справедливості та відповідальності. Це частина нашої історії та пам'яті».

Окрім того, Олександр Корнієнко проінформував колегу про роботу у напрямі країн Глобального Півдня і висловив очікування щодо співпраці на цьому треку. 

Також Перший заступник Голови Верховної Ради України зауважив, що якщо Сполучене Королівство долучиться до країн, що підтримують вступ України до Організації Північноатлантичного договору, це буде потужним кроком підтримки. Він повідомив, що більшість українців підтримують вступ України в НАТО.

«Україна має перемогти, повністю відновивши свою територіальну цілісність, а росія — понести відповідальність за неспровоковану війну та повернути викрадених дітей», — акцентував Перший віцеспікер, зазначивши, що депортація є ознакою геноциду. Він запросив Сполучене Королівство доєднатися до роботи з повернення незаконно депортованих до росії українських дітей. 

Водночас Олександр Корнієнко зазначив, що дуже важливо покращувати відносини зі Сполученим Королівством задля розвитку міжпарламентської співпраці.

«Перемога нашої держави — це про мир і безпеку не лише в Україні, а й за її межами. Весь світ має працювати разом. Бути об'єднаними не лише для відсічі агресії, а й подолання всіх її жахливих наслідків», — наголосив насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.

У зустрічі також взяли участь Голова Комітету з питань економічного розвитку, співголова депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Дмитро Наталуха, членкиня Комітету з питань екологічної політики та природокористування, співголова депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Леся Василенко й членкиня Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Альона Шкрум.