«Естонія - приклад спільного прагнення перемоги над агресором разом з Україною!» - наголосив насамперед Олександр Корнієнко.

 

Перший заступник Верховної Ради України повідомив, що Естонська Республіка - перша країна, яку він відвідав після початку повномасштабного вторгнення росії до України, й остання, де зараз перебуває з візитом цього року. 

«Звірили годинники міжнародної співпраці разом з Першим віцеспікером Рійгікогу. Його нещодавній візит в Україну став ще одним підтвердженням динамічності нашого міжпарламентського діалогу», - зауважив Олександр Корнієнко.

 

Окрім того, Перший заступник висловив задоволення інтенсивністю двосторонньої взаємодії між країнами на міжпарламентському рівні. 

Під час робочої зустрічі Олександр Корнієнко акцентував на основних елементах забезпечення перемоги над рф. По-перше, це продовження посилення санкційного тиску проти російської федерації. По-друге, це підтримка України зброєю. По-третє, це допомога на енергетичному фронті, щоби подолати наслідки масованих ракетних ударів по об’єктах інфраструктури.

 

«Вдячні Естонській Республіці за суттєву та потужну підтримку нашої держави у боротьбі за справедливість та проти агресії!» — наголосив насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України. Зокрема, 21 квітня 2022 року Рійгікогу ухвалив заяву «Про воєнні злочини та геноцид російської федерації в Україні» із закликом до національних парламентів і міжнародних організацій визнати злочин геноциду та підтримати розслідування всіх злочинів, переслідування злочинців і заснування міжнародного суду для притягнення винних до відповідальності. До того ж, 18 жовтня абсолютною більшістю голосів естонські парламентарії ухвалили заяву про засудження анексії територій України та оголосили російський режим терористичний. 

У зустрічі з українського боку також взяли участь: Голова групи з міжпарламентських зв'язків з Естонською Республікою Арсеній Пушкаренко, народні депутати України: Віталій Безгін, Роман Грищук і Павло Бакунець.

 

Довідково. Перший заступник України Олександр Корнієнко на чолі української делегації 15-17 грудня перебуває з робочим візитом в Естонській Республіці. 

У межах візиту заплановано зустрічі з Президентом Естонії Аларом Карісом, керівництвом Рійгікогу та естонськими міністрами.