Новини

17 липня 2018, 20:27

Повідомлення стосовно інформації про ухвалення Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України"

докладніше
17 липня 2018, 18:06

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко перебуває з робочим візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
17 липня 2018, 11:50

Про особистий прийом громадян головами комітетів, головами депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України під час роботи восьмої сесії

докладніше
17 липня 2018, 10:22

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування під час восьмої сесії провів 12 засідань, на яких розглянуто 100 законопроектних, організаційних та контрольних питань

докладніше
16 липня 2018, 16:53

У Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки проведено слухання на тему: "Ядерна енергетика України - виклики та перспективи"

докладніше
16 липня 2018, 15:26

Проблемні питання пенсійного забезпечення обговорено під час робочої зустрічі Першого заступника голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення С.Капліна з колишніми військовослужбовцями та особами, які проходили службу в правоохоронних органах

докладніше
16 липня 2018, 14:42

Перший заступник Голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський та президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський представили в Європарламенті енергоміст "Україна - ЄС" та проект добудови ХАЕС

докладніше
16 липня 2018, 12:42

Відбулося закриття ІІІ (Всеукраїнського) етапу гри «Джура – 2018: Наддніпрянська Січ»

докладніше
16 липня 2018, 10:30

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко разом з народним депутатом України Іриною Фріз відвідала з робочим візитом Донбас

докладніше
14 липня 2018, 09:56

Ірина Геращенко звернулась до Міністерства закордонних справ України з проханням направити ноту МЗС РФ для отримання відповіді на офіційну пропозицію передати 36 громадян РФ, засуджених чи підозрюваних в Україні, в обмін на політичних в’язнів Кремля

докладніше
13 липня 2018, 16:48

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко разом з народним депутатом України Іриною Фріз 14 липня перебуватиме з робочим візитом на Донбасі

докладніше
13 липня 2018, 16:11

Відбулася прес-конференція Голови Верховної Ради України Андрія Парубія за підсумками роботи восьмої сесії Верховної Ради України (відео)

докладніше
13 липня 2018, 16:07

Андрій Парубій: Питання створення єдиної православної церкви - одне з фундаментальних питань розвитку Української держави (відео)

докладніше
13 липня 2018, 16:05

Голова Верховної Ради наголошує на оновленні складу ЦВК до початку виборчої кампанії в Україні

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
24 січня 2017, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Українська делегація у Парламентській Асамблеї Ради Європи робить все, щоб привернути увагу світу і ПАРЄ до порушення прав дітей на окупованому Донбасі»

 Сьогодні у Страсбурзі делегація Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи провела засідання "круглого столу", присвяченій темі дітей на Донбасі, які найбільше страждають від військових дій. Очільник делегації, народний депутат Володимир Ар’єв презентував фільм про дітей, про пережиті маленькими українцями трагедії - втрати будинку, школи, родини, рідного міста.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко розповіла, що ця проблематика постійно звучить на гуманітарній Мінській групі. Вона наголосила, що Україна виступає категорично проти втягування дітей в конфлікт. Ірина Геращенко розповіла про десятки фактів залучення бойовиками підлітків до роботи на блокпостах, та зауважила, що російські сайти і газети друкують численні репортажі про воєнізовані табори для підлітків, де дітей з тимчасово окупованих територій муштрують на майбутні війни .

Перший заступник Голови Верховної Ради України ще раз нагадала про історію підлітків, яких з вересня 2016 утримують в тюрмі в ОРДО за так звані "диверсії". На сьогодні, попри обіцянки, які ОРДО дали ОБСЄ, діти і досі залишаються за ґратами.

Через війну 1937 дітей залишилися сиротами, і ця цифра щотижня зростає, бо режим тиші щодня порушується.

Політик зазначила, що від конфлікту на Донбасі страждає щонайменше 1700000 дітей по обидва боки лінії зіткнення. За час військової агресії щонайменше 68 дітей загинуло, поранено 186. Ірина Геращенко зауважила, що ці цифри неповні і неточні, бо немає повної інформації про долі дітей на окупованих територіях.

«Це жахливі історії- діти страждають від обстрілів і мін, ми маємо кілька страшних випадків, коли дітям ампутовано всі кінцівки, руки і ноги, через підриви на мінах», - сказала Ірина Геращенко. При цьому вона висловила вдячність колегам і партнерам з інших країн, де ці діти зараз проходять реабілітацію і протезування.

Під час круглого столу було наголошено, що залишаються невирішеними питання перевезення кількох будинків для дітей з важкими діагнозами, лежачих дітей, яких українська влада не встигла евакуювати у 2014, і яких просто не віддають, не зважаючи на наполягання.

Також йшлося про доступ міжнародних гуманітарних місій на окуповані території та забезпечення їм нормальних умов роботи, зокрема, і тих організацій, що опікуються допомогою дітям як найбільш вразливій соціальній категорії.

У цьому контексті Ірина Геращенко окреслила кроки української влади, спрямовані на вирішення зазначених проблем: «Перше- ми привертаємо увагу до порушення прав дітей на окупованих територіях на всіх міжнародних майданчиках. Друге - наполягаємо на доступі міжнародних гуманітарних організацій до окупованих територій. Третє- сприяємо програмам реабілітації і протезування дітей. Четверте- в програмах реінтеграції Донбасу, ключову роль влада відводить відновленню саме освітніх і гуманітарних об'єктів. П'яте - ми підтримуємо програми навчання дітей і молоді з окупованих територій в українських вузах». Серед іншого вона розповіла про свою нещодавню поїздку на Донбас, про дитсадки та школи, що відбудовуються і ремонтуються за програмою перерозподілу коштів (виділені 4 млрд грн на Донецьку і Луганську області). «Ми за інтеграцію молодих українців в суспільне життя», - підкреслила Ірина Геращенко.