Ірина Геращенко: «Ми повинні разом із країнами НАТО оперативно оцінювати гібридні загрози з боку РФ в Україні і світі та давати їм відсіч»

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
18 листопада 2018, 23:14

 

 

18 листопада Перший віце-спікер Ірина Геращенко разом із Головою Постійної делегації Верховної Ради України у ПА НАТО Іриною Фріз в рамках 64-ї щорічної сесії ПА НАТО у м. Галіфакс, Канада, взяли участь у засіданні Комітету з питань цивільного виміру безпеки. 

Представники парламентської делегації Верховної Ради України 

І.Геращенко та І.Фріз заслухали та високо оцінили доповідь, представлену британським парламентарем  Лордом  Джоплінгом, на тему: «Протидія гібридним загрозам Росії». Доповідь одноголосно підтримана учасниками Комітету з питань цивільного виміру безпеки ПА НАТО, а інформація, викладена у доповіді, буде відображена у відповідній резолюції Асамблеї. 

За словами І. Геращенко, в доповіді наведені конкретні факти гібридної війни РФ проти України, Грузії, Великобританії та інших країн. Окрім того, доповідь містить пропозиції для відсічі гібридним методам Кремля. 

Особливу увагу у доповіді Лорд Джоплінг звернув на необхідність протидіяти поширенню пропаганди РФ та закликав парламенти і уряди зарубіжних країн і представників громадськості – спільно протидіяти поширенню її у суспільстві. 

«Ми повинні разом із країнами НАТО оперативно оцінювати гібридні загрози з боку РФ в Україні та світі і надавати їм відсіч», - наголосила І. Геращенко.

Своєю чергою, Перший віце-спікер Ірина Геращенко та Голова Постійної делегації Верховної Ради України у ПА НАТО Ірина Фріз поінформували про методи гібридної війни РФ проти України, зокрема, про агресію на Донбасі, про мілітаризацію та порушення прав людини в окупованому Криму та про поширення пропаганди РФ у ЗМІ України задля втручання у президентські та парламентські вибори у 2019 році. 

Ірина Геращенко також наголосила, що варто протидіяти політиці РФ, яка через своїх лобістів і адвокатів, зокрема, і через представників зарубіжних парламентів, в різних інституціях, міжнародних організаціях та асамблеях робить все можливе задля зменшення політичного та економічного тиску міжнародної спільноти. 

«Вважаємо, що Україна та Грузія  мають отримати чіткий сигнал щодо перспектив членства в НАТО і ЄС. Це суттєво посилить колективну безпеку Європи», - наголосила Перший віце-спікер.