У Комітеті з питань запобігання і протидії корупції відбулася зустріч з експертом Міжнародної антикорупційної консультативної ради Драго Косом

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
21 вересня 2018, 09:27

Робоча зустріч була присвячена обговоренню актуальних питань реалізації рекомендацій, викладених в експертній думці Міжнародної антикорупційної консультативної ради (МАКР) на тему: «Е-декларації як спосіб виявлення статків, набутих незаконним шляхом».

Відкриваючи захід перший заступник голови Комітету Юрій Савчук наголосив на важливості проведення таких зустрічей в контексті впровадження антикорупційних реформ в державі, а також нагадав присутнім ретроспективу створення МАКР та її склад.

Член Ради Драго Кос у своєму виступі висловив сподівання, що найближчим часом у Національному агентстві запрацює система логічного та арифметичного контролю декларацій, що має значно пришвидшити перевірку всіх декларацій.

Також він зазначив, що Комітет має можливість надати підтримку Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) шляхом удосконалення законодавства у сфері діяльності цього органу.

Заступник голови Комітету Ігор Попов зауважив, що питання е-декларацій дуже актуальне, тому що, цілі, які ставились під час створенні реєстру електронних декларацій на сьогодні не досягнуті.

Також він наголосив, що потребує перегляду перелік декларантів, зокрема, серед співробітників грантових організацій, а також секретних агентів, тобто негласних штатних співробітників, у тому числі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Серед викликів в антикорупційній сфері І.Попов визначив: початок роботи системи логічного та арифметичного контролю декларацій НАЗК, вибірковість перевірок декларацій НАЗК та НАБУ, а також застосування статті про незаконне збагачення. Депутат зазначив, що за три з половиною роки не має жодного судового вироку за згаданою статтею.

І.Попов звернувся до Драго Коса за допомогою у розробленні методології проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ.

Підбиваючи підсумки дискусії, Ю.Савчук підкреслив необхідність скоординованої співпраці з Міжнародною антикорупційною консультативною радою для вирішення проблем в антикорупційній сфері.