У Верховній Раді відбувся "круглий стіл" на тему: "Вісім державницьких пріоритетів для України. Виклики на 2017 рік" (відео)

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
06 лютого 2017, 15:26

 
У заході, організованому головою Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганною Гопко за сприяння Інституту суспільно-економічних досліджень (ІСЕД), взяли участь народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, експерти, науковці, представники міжнародних організацій.

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко, звертаючись до учасників, висловила сподівання, що тиск, який здійснює громадянське суспільство на парламент, дозволить парламенту більш ефективно працювати, не займатися популізмом, не розгойдувати ситуацію на дострокові вибори.

Г.Гопко також зазначила, що «успішна зовнішня політика, за яку відповідає у парламенті голова Комітету у закордонних справах, є неможливою без ефективної внутрішньої політики, зокрема, без тих перетворень, які на міжнародних перемовинах дають нам суб’єктну позицію».

Голова правління Інституту суспільно-економічних досліджень (ІСЕД) Анатолій Максюта на початку зазначив, що метою цього заходу є визначення пріоритетних напрямів державної політики для країни та створення діалогових платформ.

А.Максюта повідомив, що на основі аналізу тенденцій реалізації державної політики за останні роки ІСЕД виявив низку системних проблем, що потребують впровадження ефективного алгоритму вирішення за вісьмома напрямами.

Учасники «круглого столу» заслухали доповіді експертів на теми:

1.  Зовнішня політика як фактор національної безпеки

2.   Ефективне врядування через зміни у системі ухвалення рішень

3.   Прискорення економічного розвитку

4.   Ефективні публічні фінанси та фіскальна прозорість

5.   Регіональна політика, орієнтована на розвиток

6.   Справедлива соціальна політика

7.   Модернізація будівництва та нова житлова політика: якість і безпека

8.   Енергетична безпека: незалежність та ефективність.

Результатом обговорення доповідей стане формування напрямів змін і окреслення конкретних проектів, що мають бути реалізовані у кожному з восьми державницьких пріоритетів.