Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув ряд законопроектів, спрямованих на посилення соціального захисту громадян

Інформаційне управління
24 листопада 2015, 14:01

 

Члени Комітету під час засідання 23 листопада, у якому також взяли участь представники міністерств, відомств, організацій профспілок та роботодавців, громадськість, загалом розглянули 18 законопроектів.

Народні депутати, зокрема, за результатами обговорення рекомендують Верховній Раді прийняти за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо відновлення належного рівня соціального забезпечення" за №3150-1.

Проектом пропонується не враховувати середньомісячний сукупний дохід сім'ї при наданні пільг військовим з оплати за користування житлом, житлово-комунальними послугами, безплатного одержання ліків, лікарських засобів та виробів медичного призначення, безоплатного першочергового протезування. Такі зміни, у разі прийняття законопроекту, поширюватимуться також на членів сімей загиблих під час військової служби, участі в АТО, забезпеченні її проведення, в тому числі із числа волонтерів та добровольців.

Народні депутати також рекомендують Парламенту прийняти за основу законопроект "Про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про соціальні послуги" (щодо приведення у відповідність із вимогами Конституції України)" за №2428а.

Законодавчими змінами пропонується встановити з 1 січня 2016 року для непрацюючих осіб, які постійно надають соціальні послуги інвалідам І групи, дітям-інвалідам, тяжкохворим (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами) щомісячну компенсаційну виплату у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За результатами розгляду народні депутати направили на доопрацювання суб'єктам законодавчої ініціативи п'ять законопроектів за №№2533а, 2397, 2326а, 2377, 2197а, які суперечать нормам чинного законодавства або авторами не подано пропозиції щодо джерел покриття витрат державного бюджету для досягнення збалансованості цих законодавчих пропозицій.

Члени Комітету за результатами розгляду законопроекту "Про виключення з переліку святкових днів 2 травня - Дня міжнародної солідарності трудящих" за №2344 не підтримали жодного з передбачених рішень та запропонували народним депутатам визначитися шляхом особистого голосування під час розгляду на засіданні Верховної Ради.