Члени депутатської групи з міжпарламентських зв'язків з Італійською Республікою провели ряд зустрічей з італійськими колегами

Інформаційне управління
30 липня 2015, 09:25

Під час робочого візиту члени групи з міжпарламентських зв’язків з Італійською Республікою до Риму провели ряд зустрічей з італійськими колегами, у тому числі,  з неформальним координатором міжпарламентських зв’язків з Україною Палати депутатів Італійської Республіки, членом комітету в закордонних справах Палати депутатів Паоло Аллі, з яким домовилися щодо створення такої групи в італійському парламенті.

На зустрічі обговорювалися питання децентралізації влади та внесення відповідних змін до Основного Закону України. За словами Паоло Аллі, в Італійській Республіці в середині 2000-х років також переглядалася Конституція. З 20 областей (регіонів) Італійської республіки п'ять – Сицилія, Сардинія, Трентіно-Альто-Адідже, Валле-д’Аоста, Фріулі-Венеція-Джулія – мають особливий статус. У регіонах є свої парламенти, рішення яких нерідко суперечили рішенням центрального парламенту, в результаті чого Конституційний Суд країни був завантажений справами щодо скасування  центром регіональних законів.

У свою чергу, українські парламентарії наголосили, що Україна є надзвичайно надійним європейським партнером і впроваджує реформу децентралізації на конституційному рівні. Крім того, члени депутатської групи дружби акцентували увагу на тому, що жодного особливого статусу для Луганської і Донецької областей реформою  не передбачено.


Паоло Аллі висловив свою підтримку щодо створення і роботи відповідної групи дружби в італійському парламенті і запевнив, що залучатиме своїх колег до її роботи.


Учасники зустрічі також домовилися про проведення більш ґрунтовного обговорення політичних питань в італійському парламенті в жовтні під час запланованого візиту представників української групи з міжпарламентських зв’язків з Італійською Республікою,  обговорили питання економічної співпраці України з країнами Європейського Союзу після ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Як повідомили Інформаційному управлінню в депутатській групі, на думку народних депутатів України, поглиблення парламентської дипломатії є необхідністю для розвитку економічної складової, наслідком чого зменшиться вплив Російської Федерації на відносини між Україною й Італійською Республікою.