В.Гройсман запросив колег з Європейського Парламенту взяти участь у спостереженні за місцевими виборами в Україні

Прес-служба
23 липня 2015, 17:35

 

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман запросив колег з Європейського Парламенту взяти участь у спостереженні за місцевими виборами, які відбудуться в Україні восени цього року, і передав лист на ім’я Президента Європарламенту М.Шульца із запрошенням направити в Україну відповідну місію.

Під час зустрічі з делегацією депутатів Європейського Парламенту на чолі з Головою Комітету у закордонних справах Ельмаром Броком у четвер В.Гройсман подякував за те, що співпраця з Україною є одним з пріоритетів роботи Європарламенту.

Своєю чергою, Голова Комітету у закордонних справах Європейського Парламенту заявив про готовність депутатів цієї поважної європейської інституції взяти участь у спостереженні за місцевими виборами. «Зазвичай Європарламент не направляє спостережні місії на місцеві вибори, але ми надаємо великого значення місцевим виборам в Україні, і візьмемо у них участь у якості спостерігачів. Це стане важливим кроком на вашу підтримку», - сказав пан Е.Брок.

В.Гройсман також зазначив, що підписання Меморандуму про співробітництво між Європарламентом та Верховною Радою України сприятиме підвищенню інституційної спроможності українського Парламенту та підвищенню якості законотворчого процесу, його прозорості і ефективності.

Керівник Парламенту повідомив, що у вересні очікується прибуття в Україну «Місії з оцінки потреб» на чолі з Петом Коксом, яка оцінюватиме обсяг програми парламентської підтримки на виконання Меморандуму. Місія, за його словами, визначить «дорожню карту» проведення відповідних внутрішньопарламентських реформ.

Пан Е.Брок заявив про готовність розвивати співпрацю між Європарламентом і Верховною Радою, високо оцінивши роботу українського Парламенту на шляху законодавчого забезпечення реформ. «Ви рухаєтеся у правильному напрямку, і реформи посилюють авторитет органів влади», - сказав він.

Сторони були одностайні у необхідності глибинного реформування судової системи та посилення боротьби з корупцією, а також наголосили на важливості забезпечення «якісної системи» виконання законів. «У цьому ми єдині з Президентом і Урядом», - підкреслив В.Гройсман.