Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ухвалив рішення продовжити консультації з органами влади щодо законопроекту про реорганізацію фондів соцстрахування

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
02 липня 2015, 10:03

 

Під час засідання Комітету 1 липня було розглянуто проект Закону "Про внесення змін до Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо забезпечення діяльності фондів соціального страхування у період реорганізації" №2775. Цим законопроектом пропонується надати виконавчим дирекціям фондів соціального страхування, що реорганізуються, повноваження здійснювати заходи з реорганізації шляхом злиття фондів соціального страхування, у тому числі, щодо утворення відповідних комісій для забезпечення процедури їх реорганізації, а також подавати Міністерству соціальної політики проекти бюджетів фондів соціального страхування для внесення на затвердження Кабінетом Міністрів України.

В обговоренні взяли участь члени Комітету, представники Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, фондів соціального страхування, профспілок та роботодавців.

Голова Комітету Людмила Денісова нагадала, що законопроект був прийнятий у першому читанні, і для внесення поправок до другого читання було створено робочу групу, яка мала напрацювати узгоджені пропозиції до законопроекту. За її словами, відбулося два засідання робочої групи, проте представники від держави, профспілок і роботодавців не виробили єдину спільну позицію щодо реорганізації двох фондів та створення Фонду соціального страхування.

Як повідомили Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету, заслухавши позиції всіх сторін та обговоривши питання, члени Комітету ухвалили рішення спрямувати  узагальнену Порівняльну таблицю поправок до законопроекту № 2775 до Міністерства юстиції з метою отримання офіційного висновку щодо створення ліквідаційних комісій з реорганізації фондів.

Довідково. Міністерство соціальної політики до 1 липня мало об'єднати два фонди - Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань та Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, щоб об'єднаний Фонд соціального страхування запрацював. Однак, цього не відбулося.