Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря взяв участь у панельній дискусії "Геополітичні, економічні та гуманітарні наслідки призупинення соціальних виплат на Донбасі"

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
19 грудня 2014, 15:18

 

Під час панельної дискусії "Геополітичні, економічні та гуманітарні наслідки призупинення соціальних виплат на Донбасі", організованої представництвом Київського офісу Інститута Кеннана при Міжнародному центрі підтримки науковців ім. Вудро Вілсона, Григорій Немиря закликав українську владу забезпечити права і свободи громадян, які залишилися на окупованій частині Донбасу. 

"Це наші громадяни, українці,  і ми повинні подбати про них, - наголосив голова Комітету. - Залишаючи цих громадян напризволяще, ми закладаємо навіть не міну уповільненої дії, а вибуховий пристрій". 

За його словами, Постанова Кабінету Міністрів України №595 від 7 листопада, якою передбачено, що в населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, видатки з державного бюджету, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюються тільки після повернення цих територій під контроль органів державної влади, матиме негативні наслідки не лише для 3,5 мільйонів громадян України, які залишилися на окупованій частині Донбасу, але й для всієї нашої держави.   

"Це призводить до напруження ситуації по всій території України і до зменшення кількості людей, які вважають себе громадянами України", - зазначив Г.Немиря.

У цьому зв'язку він закликав розглянути механізми адресної допомоги, включно із соціальними послугами, громадянам, які залишилися на Донбасі, в рамках ОБСЄ, ООН, Ради Європи, Червоного Хреста та інших міжнародних організацій. 

У дискусії також  взяли  участь випускники дослідницьких програм Інституту Кеннана та ім. Фулбрайта, відомі політологи, економісти та міжнародні експерти.