Верховна Рада України приєдналася до Декларації відкритості парламенту і стала учасницею ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». План дій з реалізації Декларації відкритості парламенту відображає приєднання України до глобального руху з посилення відкритості представницьких органів законодавчої влади у світі, а його метою є забезпечення більш прозорої роботи парламенту та залучення громадян до парламентських процесів відповідно до принципів Декларації відкритості парламенту.

Голова Верховної Ради України В.Гройсман у п’ятницю дав старт приєднанню України до Декларації відкритості парламенту та реалізації цієї програми. «Верховна Рада України потребує змін, але старими інструментами будувати нові, якісні рішення неможливо», - сказав він, наголосивши на необхідності посилення інституційної спроможності влади.
«Наша мета - побудувати якісний сучасний європейський парламент, націлений на прийняття якісних, професійних рішень», - підкреслив В.Гройсман. Він окреслив головні завдання, які стоять перед парламентом на шляху якісних перетворень: це зміна внутрішньопарламентських процедур, регламенту, створення технічних і технологічних можливостей, залучення громадянського суспільства і окремих громадян до співпраці з парламентом.
План дій з реалізації Декларації розроблено українськими організаціями моніторингу парламентської діяльності (ОПОРА, ЧЕСНО, Transparency international Україна, Центр політичних студій та аналітики, Інститут Медіа Права), разом із Верховною Радою України за підтримки Програми розвитку ООН в Україні. План дій включає 20 зобов'язань між Парламентом і громадянським суспільством за наступними напрямами: 1) доступ інформації, 2) залучення громадян до парламентських процесів; 3) звітність та 4) технології і інновації.
Голова Комітету з питань свободи слова і інформації Вікторія Сюмар наголосила, що «відкритість парламенту - це не лише можливість вільно увійти до нього, це – соціальний ліфт, можливість налагодження стосунків громадянського суспільства і парламенту, модернізація цих стосунків».

Народний депутат України Світлана Заліщук зазначила: «Ми прагнемо зробити український парламент найвідкритішим і найпрозорішим органом влади. Ми вже відкрили декларації депутатів, інформацію про помічників, зробили комітети доступними для журналістів. Приєднання до Декларації відкритості парламенту створює умови для депутатів нинішнього скликання забезпечити подальші незворотні зміни у Верховній Раді». «Хочу, щоб наш парламент став найвідкритішим та найдемократичнішим у світі», - підкреслила вона.

У презентації взяли участь народні депутати України, представники дипломатичного корпусу, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський, громадські діячі, журналісти.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51