Новини

14 серпня 2018, 09:23

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 серпня

докладніше
13 серпня 2018, 17:19

Комітет з національної безпеки і оборони протягом восьмої сесії опрацював 68 проектів законів з питань, що належать до предметів його відання

докладніше
13 серпня 2018, 11:30

14 серпня відбудеться засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП

докладніше
10 серпня 2018, 16:06

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав

докладніше
10 серпня 2018, 15:00

Під час дев’ятої сесії основою законотворчої роботи Комітету стане розгляд проекту закону про Держбюджет України на 2019 р. та опрацювання законопроектів про внесення змін до закону про Держбюджет-2018

докладніше
10 серпня 2018, 09:48

Огляд головних тем «Голосу України від 10 серпня

докладніше
09 серпня 2018, 16:42

Інформація щодо звіту про підсумки роботи Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики за восьму сесію Верховної Ради України VIII скликання (додається)

докладніше
09 серпня 2018, 14:01

В.о. голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки О.Домбровський провів зустріч з представниками проекту USAID «Розвиток енергетичних ринків»

докладніше
09 серпня 2018, 09:15

Огляд головних тем «Голосу України» від 9 серпня

докладніше
08 серпня 2018, 17:50

Інформація щодо виконання у 2017 році Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро

докладніше
08 серпня 2018, 09:48

Огляд головних тем «Голосу України» від 8 серпня

докладніше
07 серпня 2018, 14:00

Звернення Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики до міжнародних організацій у зв’язку з вбивством журналіста Орхана Джемаля

докладніше
07 серпня 2018, 08:43

Анонс головних тем «Голосу України» від 7 серпня

докладніше
06 серпня 2018, 17:25

7 серпня відбудеться засідання робочої підгрупи з напрацювання змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності досудового розслідування

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
09 листопада 2017, 14:10

 Інформаційне управління 

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкривши ранкове засідання, привітав народних депутатів та усіх з Днем української писемності та мови, а також привітав працівників культури з Всеукраїнським днем працівників культури.
 

Народні депутати продовжили розгляд поправок до проекту Закону про житлово-комунальні послуги №1581-д, розпочатий на минулому засіданні.


Прийнято Закон «Про житлово-комунальні послуги».

Закон регулює відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Згідно із Законом, «житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг».

Предметом регулювання цього Закону є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають в процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках.

Згідно із Законом, «не є предметом регулювання цього Закону відносини, що виникають між співвласниками, а також між співвласниками та об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку при забезпеченні потреб співвласників шляхом самозабезпечення відповідно до статті 22 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Норми цього Закону застосовуються з урахуванням особливостей, встановлених законами, що регулюють відносини у сферах постачання та розподілу електричної енергії і природного газу, постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Закон визначає державну політику в сфері житлово-комунальних послуг, повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг, перелік житлово-комунальних послуг, учасників правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг, виконавців комунальних послуг, права і обов’язки споживачів та виконавців комунальних послуг та управителів, порядок оплати житлово-комунальних послуг, встановлює ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги, порядок надання житлово-комунальних послуг, тощо.

Закон передбачає інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності здійснюється виконавцями відповідних послуг в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства.

Законом передбачена відповідальність за неналежне виконання договору та визначено порядок оформлення претензій споживачів.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом, крім пункту 7 частини першої статті 7, пункту 10 частини другої та пункту 2 частини четвертої статті 7; частини третьої статті 11; абзаців першого та другого частини п’ятої статті 18; частини першої статті 26, які вводяться в дію з 1 січня 2019 року

Закон прийнято з урахуванням пропозицій Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та техніко-юридичними правками.

Проект Закону зареєстровано за №1581-д.


До порядку денного сесії включено проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державну спеціальну службу транспорту" щодо статусу Державної спеціальної служби транспорту №7242 та Проект Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання та обрання голови, першого заступника, заступників голови, секретаря та членів Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації" №3119.

Парламентарії не підтримали внесення змін до порядку денного засідання щодо перенесення розгляду законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби №7126.

На вимогу двох фракцій головуючий оголосив перерву у засіданні на тридцять хвилин.

Після закінчення перерви головуючий через відсутність у сесійній залі найбільшої фракції БПП оголосив перерву ще на півгодини, запросивши народних депутатів прибути на засідання о 12.30.

Голова Верховної Ради України А.Парубій після перерви повідомив, що були проведені консультації і вніс пропозицію депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» про перенесення і розгляду законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби №7126.

Голова депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов пояснив, чому фракція наполягає на невідкладному розкладі законопроекту №7126 саме зараз.

Народні депутати 234 голосами підтримали пропозицію депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» і розглянули законопроект №7126.

Законопроект доповів народний депутат Сергій Шахов.

Секретар Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Олексій Гончаренко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній раді прийняти законопроект за основу та в цілому з пропозиціями Комітету.

О.Гончаренко зачитав ці пропозиції.

З окремою думку до рішення Комітету виступила народний депутат Альона Шкрум.

В обговоренні взяли участь представники депутатських фракцій і груп.

 

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби».

Законодавчим актом передбачено внести зміни до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про центральні органи виконавчої влади», «Про Кабінет Міністрів України» та «Про державну службу» у частині призначення та звільнення голів місцевих державних адміністрацій, їх заступників, керівників центральних органів виконавчої влади (їх заступників), що не входять до складу Кабінету Міністрів України, тимчасового виконання обов’язків за вакантною посадою категорій «А» та «Б», повноважень керівника служби у місцевих державних адміністраціях.

Закон прийнято з урахуванням пропозицій Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Проект Закону зареєстровано за №7126.

 

Прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік».

Законодавчим актом передбачено перерозподілити бюджетні призначення в межах затвердженого загального обсягу видатків на 2017 рік.

Законом у Законі України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» доповнено статтю 14 новим пунктом 27, доповнено Закон новою статтею 36 і новим пунктом 24 Прикінцевих положень та внесено зміни до додатків № 3, № 6 та № 7 до Закону.

Законом передбачено внести такі зміни до показників видатків загального фонду державного бюджету:

 збільшити загальний обсяг субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на:

надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг на 7 620,3 млн грн (до 68 794 млн грн);

здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на 1 149 млн грн;

медичної субвенції на 300 млн грн;

збільшити видатки для фінансового забезпечення:

Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 90,8 млн грн;

Національної поліції України на 1 594,8 млн грн;

Служби зовнішньої розвідки України на 200 млн грн;

 збільшити на 238,4 млн грн видатки Міністерства охорони здоров’я України на лікування за кордоном громадян України, яким не може бути надана відповідна медична допомога в Україні.

Зазначене збільшення видатків загального фонду пропонується забезпечити за рахунок зменшення обсягу видатків за бюджетними програмами:

«Обслуговування державного боргу» - на 3 573 млн грн;

«Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду» - на 7 620,3 млн грн.

Закон прийнято з урахуванням пропозицій Комітету з питань бюджету та техніко-юридичними правками.

Проект Закону зареєстровано за №7258.

 

Прийнято за основу проект Закону «Про приватизацію державного майна».

Законопроектом пропонується прийняти Закон України «Про приватизацію державного майна» в новій редакції, у якому з метою уніфікації та оптимізації законодавства з питань приватизації, удосконалюються механізми та процедури приватизації, прискорюються процеси приватизації тощо.

Проектом також пропонується визнаються такими, що втратили чинність, закони України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі», «Про приватизацію державного майна», «Про Державну програму приватизації» тощо.

Проект Закону зареєстровано за №7066.

 


Народні депутати не підтримали пропозицію головуючого про відкликання з порядку денного проекту Закону про антикорупційні суди №6011.

Головуючий закрив ранкове засідання.