У зустрічі взяли участь: Карін Хайсіке – міжнародний експерт Ради Європи, Марта Бесерра – радник Департаменту з питань гендерної рівності та людської гідності Ради Європи у Франції, Ірина Сваволя – координатор Проекту в Україні, Юлія Гончар – національний експерт Проекту Ради Європи.

На початку зустрічі Микола Величкович наголосив, що питання запобігання та протидії домашньому насильству має надважливе значення. Він зауважив, що Верховною Радою України розглянуто в першому читанні та прийнято за основу проект Закону про запобігання та протидію домашньому насильству, (№ 5294), підготовлений Комітетом з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

Марта Бесерра – радник Департаменту з питань гендерної рівності та людської гідності Ради Європи у Франції, детально поцікавилася нововведеннями та очікуваними результатами прийняття зазначеного законопроекту. Вона наголосила, що Рада Європи працює за стандартами Стамбульської конвенції та сподівається, що Україна також прийме такі стандарти.

Перший заступник голови Комітету зауважив, що Комітет відповідально підійшов до підготовки цього законопроекту до другого читання. Насамперед, суттєво вдосконалені питання захисту прав дітей, зокрема, уточнені повноваження органів опіки і піклування та служб у справах дітей щодо їх захисту від домашнього насильства. Запроваджено поняття дитини-кривдника, виписано особливості профілактичної роботи з ними, вводиться вперше реєстр випадків насильства.

Також Микола Величкович зазначив, що законопроектом пропонується посилити роль громадян у запобіганні домашньому насильству, оскільки без їх участі держава не здатна самостійно подолати це негативне явище. Громадяни, яким стало відомо про випадки домашнього насильства, мають повідомляти про них до органів місцевої влади, підрозділів Національної поліції або кол-центрів з питань запобігання та протидії домашньому насильству.

Він також висловив упевненість, що Закон України про запобігання та протидію домашньому насильству буде прийнятий Верховною Радою України вже у вересні цього року.

Міжнародний експерт Ради Європи Карін Хайсіке підкреслила, що залучення громадськості до запобігання домашньому насильству є дуже важливим та заслуговує на всіляку підтримку, зазначивши, що метою статті 13 Стамбульської конвенції є підвищення обізнаності громадськості про різні форми насильства, з яким стикаються жінки. Ця стаття спрямована на забезпечення ширшого розуміння явища домашнього насильства в усіх його проявах усіма членами суспільства. «Тому ратифікація Стамбульської конвенції є дуже важливою для України», - підкреслила вона.

Представники Ради Європи подякували Комітету за співпрацю з Радою Європи і за ту роботу, яку проводять члени Комітету та працівники його секретаріату для удосконалення законодавства щодо захисту прав дітей, забезпечення запобігання та протидії домашньому насильству.

У ході зустрічі Ірина Сваволя запросила членів Комітету на семінар в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки на тему: «Стамбульська конвенція: обмін досвідом розробки інституційних механізмів запобігання та боротьби з насильством щодо жінок та насильством в сім’ї», що відбудеться в місті Будапешт (Угорщина). Вона зазначила, що на семінарі будуть присутні декілька країн, які вже ратифікували Стамбульську конвенцію і які зможуть поділитися своїм досвідом стосовно її реалізації у своїх країнах.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Перший заступник голови Комітету Микола Величкович подякував представникам Ради Європи за допомогу у подоланні такого негативного явища як домашнє насильство та наголосив на тому, що Комітет активно співпрацюватиме зі структурами Ради Європи щодо захисту прав дитини.

Микола Величкович подякував за запрошення до Будапешта, і висловив сподівання, що члени Комітету візьмуть участь в зазначеному семінарі.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

26 квітня 2024 16:20
26 квітня 2024 09:50
25 квітня 2024 16:05
24 квітня 2024 14:54
23 квітня 2024 18:12
21 квітня 2024 12:12
18 квітня 2024 10:12
17 квітня 2024 19:05
17 квітня 2024 18:51
17 квітня 2024 17:23