Новини

22 січня 2018, 16:30

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь в урочистій церемонії відкриття Програми стажування в Апараті Верховної Ради України у 2018 році

докладніше
22 січня 2018, 16:00

Голову Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи Володимира Ар’єва обрано віце-президентом ПАРЄ

докладніше
22 січня 2018, 15:42

У Верховній Раді відбулася урочиста церемонія відкриття Програми стажування в Апараті Верховної Ради України у 2018 році (відео)

докладніше
22 січня 2018, 13:00

З нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки Голова Верховної Ради України Андрій Парубій поклав квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку і Михайлу Грушевському

докладніше
22 січня 2018, 12:59

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко разом з представниками Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи бере участь у сесії ПАРЄ у м. Страсбург

докладніше
22 січня 2018, 09:59

Головним пріоритетом у законопроектній роботі Комітету з питань бюджету протягом сьомої сесії було забезпечення прийняття Верховною Радою Закону "Про Державний бюджет України на 2018 рік"

докладніше
22 січня 2018, 08:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня Соборності України

докладніше
20 січня 2018, 09:00

«Ми розраховуємо на підтримку ініціатив України, спрямованих на мирне врегулювання ситуації на Донбасі», - Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Італії Давіде Ла Чечіліа

докладніше
19 січня 2018, 16:00

Виступ Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди закриття сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше
19 січня 2018, 13:56

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закрив у п’ятницю сьому сесію Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше
19 січня 2018, 13:22

ЗАВЕРШИЛАСЯ СЬОМА СЕСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ

докладніше
19 січня 2018, 12:15

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування утворив Робочу групу Комітету з визначення шляхів реформування законодавства України у сфері локальної демократії

докладніше
19 січня 2018, 11:45

Комітет з питань промислової політики та підприємництва ініціює проведення «Дня Уряду» у Верховній Раді

докладніше
19 січня 2018, 11:43

Комітет розглянув інформацію Рахункової палати щодо ефективності використання коштів, спрямованих на функціонування системи протипаводкового захисту

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
18 січня 2017, 13:30

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Ми високо цінуємо позицію ОБСЄ щодо необхідності першочергового вирішення гуманітарних питань і розраховуємо на підтримку у відкритті КПВВ «Золоте» у Луганській області», - Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі керівництва Парламенту з діючим Головою ОБСЄ Себастьяном Курцем


Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях подякувала діючому Голові ОБСЄ за увагу організації до вирішення безпекових та гуманітарних питань на Сході України.

Ірина Геращенко зауважила, що внаслідок російської агресії саме гуманітарний блок потребує додаткової уваги. 

У цьому контексті Перший віце-спікер поінформувала про ключове питання, що турбує мешканців Луганщини - відкриття КПВВ (контрольного пункту в»їзду/виїзду) «Золоте», яке заблоковано представниками окремих районів Луганської області.

Також, під час зустрічі Ірина Геращенко передала С. Курцу звернення представників громадських організацій Луганщини з проханням сприяти у вирішенні цього важливого питання.

Представник гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи   зазначила, що 31 березня 2016 року українська сторона  завершила роботу над облаштуванням КПВВ «Золоте». Вона наголосила, що для належної роботи контрольного пункту було зведено усі необхідні об’єкти інфраструктури та створено укриття для цивільних осіб, військовослужбовців та співробітників правоохоронних органів, проте через деструктивну позицію представників ОРЛО питання досі не вирішено.

«Ми розраховуємо на Вашу підтримку у відкритті контрольного пункту «Золоте» у Луганській області, та запрошуємо на його відкриття», - зауважила політик.

Окрім того, іншою важливою темою, що обговорювалась під зустрічі, було питання щодо звільнення заручників.

«Ми готові до найбільшого компромісу у питанні звільнення заручників. Як жест доброї волі, для розблокування процесу звільнення наших хлопців ми в односторонньому порядку передали представникам ОРДЛО 15 осіб, які здійснили злочини, тому ми розраховуємо на більш конструктивну позицію у цьому надзвичайно важливому питанні», - зауважила І. Геращенко.

Вона також зазначила, що питання доступу міжнародних гуманітарних організацій, зокрема місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста, залишається проблемним. 

Своєю чергою, діючий Голова ОБСЄ поінформував про результати його робочого візиту на схід України 3 січня цього року. Він зауважив, що основною метою візиту було ознайомлення зі станом імплементації Мінських домовленостей, гуманітарною, безпековою та соціально-економічною ситуацією в регіоні.

«Дуже прикро спостерігати напружену безпекову та гуманітарну ситуацію, адже найбільше від цього страждають літні люди, які опинились у скрутній ситуації», - зазначив С. Курц.

Себастьян Курц наголосив, що для вирішення безпекових та гуманітарних питань Організація з безпеки і співробітництва в Європі докладе максимум зусиль у 2017 році.  «Наше першочергове питання - покращення роботи спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, зокрема шляхом збільшення кількості працівників та часу моніторингу», - поінформував С. Курц.

Він висловив сподівання, що саме вдосконалення роботи СММ ОБСЄ сприятиме покращенню безпекової ситуації у Донецькій та Луганській областях.

С. Курц серед іншого поінформував, що найближчим часом перебуватиме з робочим візитом у Москві.

У цьому контексті учасники зустрічі звернулись із проханням донести представникам Російської Федерації позицію української сторони – звільнення заручників має розглядатись першочергово.