Новини

19 жовтня 2018, 21:08

«Захист інформаційної безпеки України має бути врегульовано на законодавчому рівні», - Ірина Геращенко

докладніше
19 жовтня 2018, 20:42

«Міжнародні експерти і криміналісти повинні отримати доступ до місць злочинів на тимчасово окупованих територіях України», - Перший віце-спікер Ірина Геращенко

докладніше
19 жовтня 2018, 20:37

Ірина Геращенко: Росія планує втручатися в виборчі процеси України і використовує тему звільнення українських заручників і політв'язнів Кремля для свого впливу на майбутніх виборах у 2019 році

докладніше
19 жовтня 2018, 17:11

У Верховній Раді проведено засідання круглого столу з питань надання добровольцям статусу учасників бойових дій

докладніше
19 жовтня 2018, 17:04

У Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин відбулася робоча зустріч з посадовими особами Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини та Посольства ФРН в Україні

докладніше
19 жовтня 2018, 16:35

Андрій Парубій: Рішення Вселенського Патріарха мають важливе значення не лише для української церкви, а й для України в цілому, для української пам’яті, її державності, її майбутнього

докладніше
19 жовтня 2018, 16:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій: «Слід чітко відрізняти засоби масової інформації від засобів масового знищення»

докладніше
19 жовтня 2018, 15:38

А.Парубій: «Важливим питанням нинішнього тижня було ухвалення в першому читанні проекту Державного бюджету України на наступний рік»

докладніше
19 жовтня 2018, 14:30

Комітет розглянув питання про стан виконання Державної цільової екологічної програми приведення в безпечний стан уранових об’єктів державного підприємства “Бар’єр”

докладніше
19 жовтня 2018, 14:04

Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко провела зустріч з Уповноваженим з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії МЗС Німеччини М.Зібертом

докладніше
19 жовтня 2018, 13:52

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 жовтня 2018, 11:28

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
19 жовтня 2018, 09:30

Комітет з питань європейської інтеграції розглянув низку законопроектів на відповідність праву Євросоюзу, зобов'язанням України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

докладніше
19 жовтня 2018, 09:29

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 жовтня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 січня 2017, 13:30

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Ми високо цінуємо позицію ОБСЄ щодо необхідності першочергового вирішення гуманітарних питань і розраховуємо на підтримку у відкритті КПВВ «Золоте» у Луганській області», - Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі керівництва Парламенту з діючим Головою ОБСЄ Себастьяном Курцем


Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях подякувала діючому Голові ОБСЄ за увагу організації до вирішення безпекових та гуманітарних питань на Сході України.

Ірина Геращенко зауважила, що внаслідок російської агресії саме гуманітарний блок потребує додаткової уваги. 

У цьому контексті Перший віце-спікер поінформувала про ключове питання, що турбує мешканців Луганщини - відкриття КПВВ (контрольного пункту в»їзду/виїзду) «Золоте», яке заблоковано представниками окремих районів Луганської області.

Також, під час зустрічі Ірина Геращенко передала С. Курцу звернення представників громадських організацій Луганщини з проханням сприяти у вирішенні цього важливого питання.

Представник гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи   зазначила, що 31 березня 2016 року українська сторона  завершила роботу над облаштуванням КПВВ «Золоте». Вона наголосила, що для належної роботи контрольного пункту було зведено усі необхідні об’єкти інфраструктури та створено укриття для цивільних осіб, військовослужбовців та співробітників правоохоронних органів, проте через деструктивну позицію представників ОРЛО питання досі не вирішено.

«Ми розраховуємо на Вашу підтримку у відкритті контрольного пункту «Золоте» у Луганській області, та запрошуємо на його відкриття», - зауважила політик.

Окрім того, іншою важливою темою, що обговорювалась під зустрічі, було питання щодо звільнення заручників.

«Ми готові до найбільшого компромісу у питанні звільнення заручників. Як жест доброї волі, для розблокування процесу звільнення наших хлопців ми в односторонньому порядку передали представникам ОРДЛО 15 осіб, які здійснили злочини, тому ми розраховуємо на більш конструктивну позицію у цьому надзвичайно важливому питанні», - зауважила І. Геращенко.

Вона також зазначила, що питання доступу міжнародних гуманітарних організацій, зокрема місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста, залишається проблемним. 

Своєю чергою, діючий Голова ОБСЄ поінформував про результати його робочого візиту на схід України 3 січня цього року. Він зауважив, що основною метою візиту було ознайомлення зі станом імплементації Мінських домовленостей, гуманітарною, безпековою та соціально-економічною ситуацією в регіоні.

«Дуже прикро спостерігати напружену безпекову та гуманітарну ситуацію, адже найбільше від цього страждають літні люди, які опинились у скрутній ситуації», - зазначив С. Курц.

Себастьян Курц наголосив, що для вирішення безпекових та гуманітарних питань Організація з безпеки і співробітництва в Європі докладе максимум зусиль у 2017 році.  «Наше першочергове питання - покращення роботи спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, зокрема шляхом збільшення кількості працівників та часу моніторингу», - поінформував С. Курц.

Він висловив сподівання, що саме вдосконалення роботи СММ ОБСЄ сприятиме покращенню безпекової ситуації у Донецькій та Луганській областях.

С. Курц серед іншого поінформував, що найближчим часом перебуватиме з робочим візитом у Москві.

У цьому контексті учасники зустрічі звернулись із проханням донести представникам Російської Федерації позицію української сторони – звільнення заручників має розглядатись першочергово.