Новини

25 квітня 2018, 17:56

Члени Постійної делегації Верховної Ради України беруть участь у заходах Другої частини сесії Парламентської асамблеї Ради Європи у м. Страсбург

докладніше
25 квітня 2018, 14:56

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у м. Вінниця круглий стіл на тему "Актуальні питання вдосконалення базового закону системи місцевого самоврядування та механізми лобіювання інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади"

докладніше
25 квітня 2018, 09:57

З ініціативи Голови Верховної Ради України Андрія Парубія стартував просвітницький курс про Парламент та історію українського парламентаризму

докладніше
24 квітня 2018, 17:33

У Верховній Раді проведено Пам’ятний круглий стіл, присвячений 32-й річниці Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 квітня 2018, 17:07

Постійна делегація Верховної Ради України у ПАРЄ бере участь у Другій частині сесії Парламентської асамблеї Ради Європи

докладніше
24 квітня 2018, 16:39

Забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
24 квітня 2018, 15:22

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч із членами Комітету закордонних справ Парламенту Королівства Данія

докладніше
24 квітня 2018, 14:41

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів круглий стіл на тему: "Війна, мир, реінтеграція: що буде після АТО?"

докладніше
24 квітня 2018, 12:45

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко: "Дії з деокупації Криму мають стати одним із головних завдань Української держави"

докладніше
24 квітня 2018, 10:06

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув питання про хід виконання рекомендацій "Щодо подальших дій органів державної влади в проведенні верифікації соціальних виплат та пенсій"

докладніше
23 квітня 2018, 15:27

І.Геращенко: «Міністерство у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції повинно сформувати й реалізовувати державну політику реабілітації, соціального захисту, повернення до мирного життя ветеранів та учасників бойових дій»

докладніше
23 квітня 2018, 12:00

За результатами Сьомого засідання Парламентського комітету Асоціації між Україною та ЄС ухвалено Заключну заяву та рекомендації

докладніше
23 квітня 2018, 11:38

Питання лікарського самоврядування та професійних асоціацій як запоруки професійного зростання медичних працівників обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань охорони здоров’я

докладніше
23 квітня 2018, 11:20

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у м. Каневі круглий стіл на тему: "Державна регіональна політика в Україні: сучасний стан, основні виклики та законодавче регулювання"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
18 січня 2017, 13:30

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Ми високо цінуємо позицію ОБСЄ щодо необхідності першочергового вирішення гуманітарних питань і розраховуємо на підтримку у відкритті КПВВ «Золоте» у Луганській області», - Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі керівництва Парламенту з діючим Головою ОБСЄ Себастьяном Курцем


Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях подякувала діючому Голові ОБСЄ за увагу організації до вирішення безпекових та гуманітарних питань на Сході України.

Ірина Геращенко зауважила, що внаслідок російської агресії саме гуманітарний блок потребує додаткової уваги. 

У цьому контексті Перший віце-спікер поінформувала про ключове питання, що турбує мешканців Луганщини - відкриття КПВВ (контрольного пункту в»їзду/виїзду) «Золоте», яке заблоковано представниками окремих районів Луганської області.

Також, під час зустрічі Ірина Геращенко передала С. Курцу звернення представників громадських організацій Луганщини з проханням сприяти у вирішенні цього важливого питання.

Представник гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи   зазначила, що 31 березня 2016 року українська сторона  завершила роботу над облаштуванням КПВВ «Золоте». Вона наголосила, що для належної роботи контрольного пункту було зведено усі необхідні об’єкти інфраструктури та створено укриття для цивільних осіб, військовослужбовців та співробітників правоохоронних органів, проте через деструктивну позицію представників ОРЛО питання досі не вирішено.

«Ми розраховуємо на Вашу підтримку у відкритті контрольного пункту «Золоте» у Луганській області, та запрошуємо на його відкриття», - зауважила політик.

Окрім того, іншою важливою темою, що обговорювалась під зустрічі, було питання щодо звільнення заручників.

«Ми готові до найбільшого компромісу у питанні звільнення заручників. Як жест доброї волі, для розблокування процесу звільнення наших хлопців ми в односторонньому порядку передали представникам ОРДЛО 15 осіб, які здійснили злочини, тому ми розраховуємо на більш конструктивну позицію у цьому надзвичайно важливому питанні», - зауважила І. Геращенко.

Вона також зазначила, що питання доступу міжнародних гуманітарних організацій, зокрема місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста, залишається проблемним. 

Своєю чергою, діючий Голова ОБСЄ поінформував про результати його робочого візиту на схід України 3 січня цього року. Він зауважив, що основною метою візиту було ознайомлення зі станом імплементації Мінських домовленостей, гуманітарною, безпековою та соціально-економічною ситуацією в регіоні.

«Дуже прикро спостерігати напружену безпекову та гуманітарну ситуацію, адже найбільше від цього страждають літні люди, які опинились у скрутній ситуації», - зазначив С. Курц.

Себастьян Курц наголосив, що для вирішення безпекових та гуманітарних питань Організація з безпеки і співробітництва в Європі докладе максимум зусиль у 2017 році.  «Наше першочергове питання - покращення роботи спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, зокрема шляхом збільшення кількості працівників та часу моніторингу», - поінформував С. Курц.

Він висловив сподівання, що саме вдосконалення роботи СММ ОБСЄ сприятиме покращенню безпекової ситуації у Донецькій та Луганській областях.

С. Курц серед іншого поінформував, що найближчим часом перебуватиме з робочим візитом у Москві.

У цьому контексті учасники зустрічі звернулись із проханням донести представникам Російської Федерації позицію української сторони – звільнення заручників має розглядатись першочергово.