У п’ятницю, 7 липня 2005 року, Голова Верховної Ради України Володимир Литвин взяв участь у засіданні Громадсько-політичної консультативної ради при Голові Верховної Ради України.

Темою засідання була розмова про перспективи розвитку взаємодії громадянського суспільства і влади з точки зору неурядових організацій.

Голова Верховної Ради України зазначив, що “така рада потрібна, і вона повинна працювати настільки інтенсивно, щоб забезпечити прорив суспільства”.

Торкаючись останніх подій у Верховній Раді України, В.Литвин наголосив на тому, що “жодної серйозної дискусії щодо значення прийнятих законів, їх фінансового забезпечення не проводилось”. “Ніхто не думає про ризики і переваги, які за цим стоять”, - сказав він.

В.Литвин вважає необхідним проведення дискусії в суспільстві, “обстоювати Україну”. Він також підкреслив, що кожен із законопроектів має бути персоніфікований, як це є, наприклад, в Сполучених Штатах Америки (поправка Джексона-Веніка).

Аналізуючи пропозиції, які лунали від різних політичних сил під час останнього пленарного тижня щодо можливості прийняття декретів, які мають силу закону, Голова Верховної Ради України зазначив, що “ми й досі не можемо розібратись з подібними актами, які були прийняті раніше”.

Серед найважливіших законів, які були прийняті за останні три дні, В.Литвин назвав закон про захист інтелектуальної власності. “Якщо США на підставі цього рішення підпише протокол, останні закони – це все політичні питання”, - сказав він.

Не менш важливим серед прийнятих законів В.Литвин назвав закон по митному тарифу.

На думку виконавчого директора Міжнародного фонду “Відродження” Євгена Бистрицького, метою проведення таких засідань є оцінка існуючої ситуації в суспільстві, відпрацювання законодавчого забезпечення розвитку суспільства, легалізація “гарних ідей” через відставання законодавства від потреб суспільства, взаємодію влади з громадянським суспільством.

За його словами, в Україні існує зареєстрованих 37 тис. громадських організацій, з яких активно працює лише 3-3,5 тисячі.

Основою громадянського суспільства Є.Бистрицький вважає територіальні громади, об’єднання по інтересам. Однією з найважливіших проблем існування громадських організацій є їх фінансова підтримка. За його словами, внутрішня система підтримки в Україні не розвинута, після революційних змін зацікавленість донорів значно зменшилась.

Учасники засідання також наголосили на необхідності координації політичних рішень в країні.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51