Г.Удовенко зазначив, що мають бути дієві запобіжники в законодавстві про вибори народних депутатів України, прозорість в діяльності влади, свобода слова і контроль з боку громадськості. Саме ці чинники, а не лише сувора кримінальна чи адміністративна відповідальність уможливлять справедливі вибори.
Ключем, що здатен розв’язати всі проблеми виборчого процесу, вважає Г.Удовенко, є забезпечення прав виборця. "Розглядаючи його через призму дотримання прав людини, ми виходимо на цілий комплекс проблем, вирішення яких має визначальний вплив на результати виборів. Серед них: свобода слова та вільні засоби масової інформації; свобода мирних зборів; свобода пересування та вільний вибір місця проживання; можливість громадським організаціям скористатись своїм конституційним правом стати суб'єктами виборчого права, що було заборонено", - наголосив він.
Г Удовенко зазначив, що закон про вибори народних депутатів надає Центральній виборчій комісії та територіальним виборчим комісіям дієві важелі впливу на порушників виборчого законодавства. Достатня кількість заходів кримінальної та адміністративної відповідальності встановлена відповідними кодексами за порушення виборчого законодавства. За час, що минув після виборів Президента правоохоронні органи мали можливість застосувати ці норми на практиці. Народний депутат переконаний, що справедливі, чесні і прозорі вибори – це перш за все результат розвитку демократії та дотримання прав людини в державі.