Члени Комітету дійшли дл такого висновку після заслуховування інформації щодо ходу виконання робіт по створенню академічної оптоволоконної мережі НАН України швидкістю понад 1000 Мбіт/с та використання відповідних коштів Державного бюджету України на 2005 рік.

У наданій інформації відзначається, що Національною академією наук України розроблено Концепцію побудови Академічної мережі обміну даними (АМОД) Корпоративної автоматизованої інформаційної системи (КАІС) відповідно до Програми інформатизації НАН України. Документом передбачається сприяння розвитку інформаційних ресурсів НАН України, забезпечення високошвидкісного обміну даними між академічними установами України, надання можливості доступу науковців України в світові наукові мережі для участі в міжнародних проектах, висвітлення діяльності НАН України в глобальних інформаційних просторах.

Концепція складається з восьми розділів, присвячених поточному стану справ, досвіду європейських академічних мереж, мету мережі, типології мережі, етапам створення мережі, принципам побудови мережі, джерелам фінансування, експлуатації мережі.

Членів Комітету було також поінформовано про сучасний стан розвитку наукових установ в Україні та необхідність забезпечення нормальної повноцінної співпраці наукових центрів України з Європейською та світовою науковою спільнотою (участь у спільних глобальних наукових програмах, що фінансуються Європейською комісією та урядами розвинутих Європейських країн вимагає забезпечення обміну даними зі швидкістю не менше, ніж 1000 Мб/с). Для прикладу, участь України у міжнародних проектах, що базуються на Грід-технологіях розділених обчислень та віддалених комп'ютерних ресурсах, вимагає обміну даними не менше вищевказаної швидкості. В Україні пропускна здатність каналів, які використовуються нині установами НАН України та університетами, не перевищує 2 Мбіт/с, що не відповідає вимогам сучасного інформаційного простору і не дає можливості отримувати та обробляти великі масиви інформації. Науковий потенціал і рівень досліджень установ НАН України дозволяє брати участь у важливих та глобальних проектах, але перешкодою участі в проектах є інформаційно-телекомунікаційне забезпечення.

Комітет рекомендує Міністерству фінансів України, Міністерству економіки України, Міністерству закордонних справ України, Міністерству освіти і науки України, Міністерству транспорту і зв'язку України всіляко сприяти у вчасному виконанні робіт НАН України щодо побудови української науково-освітньої телекомунікаційної мережі та її підключення до Європейської академічної мережі (GEANT).

Члени Комітету також рекомендують Міністерству фінансів України, Міністерству економіки України, Міністерству науки і освіти України, Національній академії наук України при формуванні пропозицій до проекту Державного бюджету України на 2006 рік передбачити кошти на реалізацію другого етапу робіт стосовно побудови освітньо-наукової мережі.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51