Кременчуцьке водосховище є головним регулятором стоку в каскаді дніпровських водосховищ. За період експлуатації водосховища внаслідок вітрохвильового навантаження та різких змін рівнів води втрачено понад 800 гектарів земель у Полтавській області та понад 1000 гектарів у Черкаській.
Для запобігання ситуації, пов’язаної з руйнуванням берегів Кременчуцького водосховища, Держводгосп України з держадміністраціями Черкаської та Полтавської областей проводять необхідні заходи укріплення, але вони недостатні. Необхідно виконати берегоукріплювальні роботи на протязі 40 км.
На робочій нараді наголошувалося, що відповідно до "Комплексної програми захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь в Україні у 2001-2005 роках та прогноз до 2010 року", передбачається цим областям щорічно виділяти 5 млн. гривень, а виділяється біля 0,9 млн. гривень.
Перший заступник голови Комітету І.Заєць підкреслив, що Комітет вже звертав свою увагу на це питання – восени 2003 року було проведене подібне виїзне засідання, внаслідок якого приймалось відповідне рішення, а до Кабінету Міністрів направили конкретні рекомендації. За його словами, майже всі рекомендації не враховані. Питання укріплення берегів як внутрішніх водних об’єктів, так і морського узбережжя може бути ефективно вирішене лише при умові прийняття Верховною Радою відповідної загальнодержавної програми.
Стан реалізації заходів з укріплення берегів Кременчуцького водосховища, з яким ознайомилися учасники виїзного засідання, буде розглянуто й обговорено на засіданні Комітету, де планується прийняти з цього питання відповідне рішення.