Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи спільно з Міністерством навколишнього середовища, природозбереження та безпеки реакторів Федеративної Республіки Німеччини і за підтримки представництва Європейської Комісії в Україні провели міжнародну конференцію "Механізми взаємодії між законодавчою та виконавчою владою в розробці та реалізації екологічної політики держави" - з нагоди започаткування роботи однойменного екологічного проекту.
Це перший такий проект Німеччини в Україні, тому його представлення викликало широкий резонанс. В роботі міжнародної конференції взяли участь посол ФРН в Україні Д.Штюдеман, посол Євросоюзу і Голова представництва Європейської Комісії в Україні Н. Жюстен, представники урядових структур громадських організацій екологічного профілю України та Німеччини.
Голова парламентського Комітету Геннадій Руденко у вступному слові підкреслив актуальність проекту для України. За його словами, "політика в сфері охорони довкілля і природокористування є вкрай важливою складовою загальнонаціональної стратегії розвитку". Г.Руденко наголосив на тому, що від проекту очікуються конкретні рекомендації, які можуть бути покладені в основу інституційних перетворень в Україні в найближчому майбутньому.
Перший заступник Голови Комітету Іван Заєць головну увагу зосередив на потребі інтеграції України в Європейське Співтовариство. "Для цього, зазначив він, - національне законодавство повинно бути узгоджене з законами ЄС у цільовому, структурному та функціональному плані, має врахувати позитивний досвід і практику застосування правил взаємодії різних гілок влади (насамперед, законодавчої і виконавчої) у провідних країнах Європи, зокрема, в Німеччині".
У ході обговорення проекту учасники конференції головну увагу приділили факторам його успішної реалізації. "Цей проект "приречений" на успіх, - наголосив, зокрема, посол Німеччини в Україні Д.Штюдеман. "Проблема екології дуже важлива як для Німеччини, так і для України - бо екологія теж є частиною міжнародної політики", -сказав він.
"Думаю, що проект буде одним з найдинамічніших", - висловив свою думку Голова представництва ЄК в Україні Н.Жюстен. "Ми розуміємо, складність для України розв"язання проблем на ЧАЕС і готові допомогти в цьому".
На конференції виступили також представники профільного міністерства ФРН і громадських екологічних організацій, які беруть участь у реалізації проекту. Вони висловили своє бачення розвитку започаткованої справи, надію на широке втілення в життя планів проекту.